AML RightSource Company (Passcon)

Opinie o AML RightSource Company (Passcon)

Kalarepa

Na jakie zarobki można liczyć jako KYC Analyst? Orientacyjnie i jakie są wymagania? Dlaczego nie ma też opcji pracy hybrydowej dla wszystkich?

@Kalarepa

dlatego ze robisz outsourcing dla banku i nie każdy bank zgadza się na prace zdalna. pracujesz z danymi bankowymi klientów wiec nikt nie chce żeby ktoś nieupoważniony na to patrzył a przecież nie ma pewności ze będziesz pracować sama i nikt ci nie będzie zaglądał w domu przez ramie. jak jesteś analyst a nie junior to nie ma sensu tu przychodzic bo np 8k brutto nie dostaniesz tylko mniej. idź do takiej firmy która wymaga doświadczenia bo tu każdy dostane prace

@xx

Czyli dla juniora jest sens tu przyjść?:) Nie mam jeszcze doświadczenia, ale brzmi jakbym mogła się u was czegoś nauczyć, macie np. szkolenia? Czy po prostu chodzi ci że wpis do CV jest? :P No i ile potem jako specjalista można dostać, dużo mniej niż te 8 tys.?

@Anna

Jako start w korpo spoko. Trzeba tu tylko zaznaczyć że 8tys na Kraków to wciąż abstrakcja nawet jak dla doświadczonych analityków.Poza tym ta firma to outsourcing-żyjesz od projektu do projektu.Jezeli wam się wydaje że jak awansujecie z juniora to otworzą się dla was jakieś nowe perspektywy w postaci szkoleń albo €€€ to muszę was rozczarować-nic poza szkoleniem projektowym. No to może chociaż €€€?NO też nie ......różnice między stanowiskami to kwoty rosnące o ok. 2-3%.Także do tych 8 brutto to może po 5/6 latach hehehe.

strata czasu
@xx

dlatego, że oni lubią zaglądać przez ramię, wprowadzili (usunięte przez administratora) i reżim....na biurku nic nie można mieć osobistego. Nie liczyła się nawet pandemia i okres covid, praca zdalna na ostanią chwilę była, przecież muszą mieć kontrolę, a w domu kamer Ci nie założą przecież ..... firma porażka. Ludzie czytajcie opinie, bo jak chcecie się sami przekonać, to będzie kolejna. Tam zazwyczaj przychodzą pracować ludzie ze wsi, zazwyczaj jeszcze studenci, pierwsza praca, chcą się wykazać, a atrakcją jest dla nich biurowiec z widokiem na Wawel... robią ponad normę i wywierają presję na innych

Robert
@Karol

Tu zawsze bazują tylko na projektach? Bo tak trochę zniechęciłeś tym, że awans tutaj niewiele da, jak człowiek chce się rozwijać. Przykładowo, jak kończy się projekt to mam to rozumieć tak, że kończy się też praca danego pracownika, czy może jest on przerzucany na inne projekty, aby nie zostać takim bez pracy?

@Robert

Z tym koncem pracy jest różnie. Mnie się udało odwiedzić kilka różnych projektów a jeszcze inni od 2 lat siedzą na 1 projekcie i nic innego poza nim nie widzieli.W czasie rekrutacji pytajcie czy to nowy klient albo na ile jest umowa przewidziana z klientem. Bo to ryzykownie trochę.Do waszej oceny dodam że z końcem miesiąca nagle zwolnili 20 nowo przyjętych osób. Żal mi tych ludzi ....dlatego po tych latach stwierdzam że outsourcing ma swoje wady, i przywiązanie tu do czegokolwiek lub kogokolwiek jest bez sensu.

@Robert

z końcem marca skończył się jeden z projektów i po prostu ludzie czekają na nowy, nikt cię nie zwolni bo skończyła się umowa z klientem. mogą ci nie przedłużyć umowy jeśli serio nic nie robisz i lecisz w kulki cały czas, ale większość raczej sama odchodzi do lepiej płatnej pracy. tutaj nie ma rozwoju. siedzisz jako junior analityk rok to najlepiej się zwolnić i iść tam gdzie wymagają roku doświadczenia i zapłacą ci 3k więcej. awans to tez nie awans, mianują cię analitykiem i dadza 300 pln więcej, a ludziom bez awansu dadza 100 pln więcej oczywiście brutto i jeszcze napiszą w mailu ze kwota nie podlega dyskusji XD dobra praca dla swiezakow którzy chcą zacząć w korpo i tyle, potem nie ma sensu się tu marnować i czekać na kolejny projekt. nie oczekujcie złotych gor bo nikt wam ich nie da. co do komentarzy wyżej nie słyszałem o tym ze zwolnili 20 nowych osób. nie wiem co trzeba tutaj zrobić żeby cię zwolnili.

Lol
@xx

Przecież to prawda, że z początkiem kwietnia wywalili na zbity pysk 20 osób, które pracowały tu ledwo 2 miesiące, bo nie było roboty na projekcie xD skoro wiedzą, że jest taka sytuacja po jakiego grzyba rekrutują ludzi by ich zwolnić po zrobieniu szkolenia? A gigantyczny rozstrzał stawek pomiędzy nowo zatrudnionymi osobami i przydzielanie stanowisk na podstawie widzimisie rekruterów to w tej firmie standard.

....
@xx

"nikt cię nie zwolni bo skończyła się umowa z klientem"? dziś zwolnili prawie wszystkich z tego projektu, właśnie z tego powodu ...

Kogucik
@xx

To już się nie doczekają, bo dnia dzisiejszego wyrzucili 20+ osób xD. Ostatnie 2 wave'y też zostały awansowane na bezrobocie, bo klient zrezygnował z nowych analityków. I to po obietnicach, że nic takiego się nie stanie. Jakość pracy nie miała tutaj żadnego znaczenia, każdy, kto był na benchu i miał stanowisko juniora został zaproszony na podpisanie wypowiedzenia za porozumieniem stron.

Gabriela
@Kogucik

Z jednej strony jest to trochę zrozumiałe, że zwalniają pracowników jeżeli kończy się projekt lub jeżeli klient rezygnuje, bo siłą rzeczy firma wtedy nie zarabia, więc może nie mieć na utrzymanie pracownika. Czyli jak zwalniają to w większości te osoby, które piastują juniorskie stanowiska? To gdybyś miał tak orientacyjnie powiedzieć, to jaki jest średni czas pracy w tej firmie jako junior? Uważasz, że warto się do nich zatrudnić chociaż na chwilę, jeżeli zaczyna się dopiero swoja przygodę jako analityk, by czegoś się nauczyć i nabrać trochę doświadczenia by pójść później dalej w świat?

Lol
@Gabriela

Zwolnili całą grupę nowo przyjętych, bez znaczenia na stanowiska, bo przy rekrutacji możesz od razu dostać normalnego analityka. Współczuje ludziom, bo ledwo zagrzali tu 2 miesiące. I weź tu z czymś takim szukaj następnej pracy... Co do zatrudnienia, na pewno przy rozmowie kwalifikacyjnej warto cisnąć o jak najwyższą stawkę, bo potem dostać podwyżkę graniczy z cudem. Jeśli umiesz choć trochę niemiecki, to koniecznie zaznacz to w CV, bo teraz szukają osób na niemiecki projekt, który jest bardzo spoko i dużo lepiej płacą.

@Lol

@lol mógłbyś rozwinąć czym różni się niemiecki projekt od pozostałych? Z góry dzięki!!

@Kandydatka

jest w nim fajnie - bez presji na targety, sympatyczna atmosfera, KYC a nie monitorowanie alertów. Mniejsza rotacja i projekt bardziej ekspercki. Niemiecki wymagany na poziomie "working", a w praktyce jeszcze niższym. No i naprawdę ciężko wylecieć - bywało trochę underperformerów, którzy utrzymali się na 5 z rzędu planie naprawczym i dopiero zwolnili się sami

@lizus

A jak jest z możliwościami rozwoju?

@lizus

A jak z możliwościami rozwoju? I jak zarobki?

@Kandydatka

na poziomie projektowym - dość fajnie. Role nie są przypisane do stanowisk, więc istnieje szansa by jako Junior zostać checkerem, a jako analyst ekspertem. Zarobki są niezależne od projektu i są różne, zależnie jak sobie negocjujesz. Na juniora myślę że 5500 jak nie więcej, u midów i seniorów już różnie - słyszałem i kwoty 8000-9500 brutto. Podwyżki w rytmie performance review ogólnofirmowych, czyli 2 razy w roku, nie ma co nastawiać się na duże, chyba że na wejściu dali ci zdecydowanie za mało w porównaniu do kształtującej się siatki płac

Gabriela
@Lol

Oooo, dzięki! A ile płaca na tym niemieckim projekcie? Wystarczy komunikatywny niemiecki? No dobra, a jeśli bym im powiedziała, że chcę 8 tysięcy netto na rękę, to jest szansa, że tyle dostane? A czy od sfinalizowanego projektu są też jakieś premie?

@Gabriela

płaca niezależna od projektu, wyznaczana wg ogólnofirmowej siatki płac. 8 na rękę brzmi przesadnie, ale brutto można spróbować :P Próbuj, licytuj jak najwyżej, bo wysokie podwyżki to nie w tej firmie. niemiecki jak najbardziej ten poziom ok, a temat zakończenia projektu nie istnieje, bo projekt trwa od lat i jego natura zakłada ciągłość - więc nie ma co myśleć o bonusach na zakończenie

Kandydatka

Cześć, czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat niemieckojęzycznego projektu? Warto? Oferta wygląda atrakcyjnie "na papierze", ale niepokoją mnie głosy, że hurtowo zwalniają pracowników po 2 miesiącach... Z góry dziękuję za odpowiedzi!

@Kandydatka

Zwolnienia były związane z rozminięciem się zapotrzebowania na innym projekcie. Ludzi z niemieckim potrzeba „na wczoraj” i jest to najdłużej działający projekt (jeszcze sprzed AMLRS), także nie ma się czego obawiać. Wszyscy przyjęci w kwietniu z niemieckim już są na projekcie.

Aktualny obraz firmy jest taki, że jest to niepewne miejsce pracy. Firma zredukowała zatrudnienie o około 30-40 osób w przeciągu miesiąca. Najpierw nie przedłużyli umowy nowym pracownikom, potem zwolnili pracowników, z małym stażem, w jednym z projektów. Zatrudnionych ludzi traktuje jak następny wiersz w excelu, który w razie czego można łatwo wymazać. Za każdą nieudolną decyzją zarządu kryją się jacyś ludzie i ich tragedie. Bajki o byciu teamem i super atmosferze to karma dla głupców. Moja rada: uważajcie na tę firmę. Nie jest to stabilny pracodawca w aktualnym okresie. Wątpię żeby zatrudniali nowych ludzi aktualnie, jednak chciałbym swoim komentarzem ostrzec pracowników z przyszłości, że nie będą się z wami liczyć w razie kłopotów.

Lasy Pomorsko-Malopolskie

AMLRS nie jest zdecydowanie firmą z mojej bajki. Głównym problemem jest niejasna ścieżka rozwoju, brak jednolitej polityki stanowiskowo-płacowej oraz działania i decyzje wykonywane z doskoku i polegające na gaszeniu pożarów zamiast ich zapobiegania. Brakuje klarowności i słowności oraz chęci/możliwości do zatrzymania w firmie najlepszych pracowników. Natomiast podkreślić należy, że AMLRS jest tzw. firmą entry level. Oferuje zatrudnienie i kredyt zaufania osobom kompletnie bez żadnego doświadczenia albo po przejściach i na zakręcie życiowym. Z reguły po zdobyciu doświadczenia takie osoby decydują się wybrać bardziej perspektywicznych pracodawców (i/lub lepsze warunki). I jest to naturalne. Co nie podoba się wielu osobom, to tolerancja dla underperformingu. Działając sprytnie, można przez miesiące nie przykładać się do pracy bez większych konsekwencji. Przez wskazane na wstępie problemy można mieć wrażenie, że ambicja nie popłaca. Jest to powód odejść wielu osób, które nie zgadzają się na takie podwójne standardy. AMLRS powinien to w końcu zrozumieć. Jednak absolutnie nie można podpisać się pod wieloma poniższymi wpisami o skrajnie oskarżycielskim tonie. Były to wpisy skandaliczne, mające na celu całkowitą dyskredytację osób, poprzez takie formułowanie treści, żeby z łatwością można było zidentyfikować konkretnych pracowników, przedstawić ich w złym świetle i nie dać prawa do obrony dobrego imienia. Chodzi o zbudowanie podziału na my (niedocenieni, dotknięci) i oni (uprzywilejowani, sprawcy). Zwierzchnicy w każdym zespole są od egzekwowania zasad i pilnowania interesów firmy. Są to przede wszystkim ludzie, o czym sfrustrowane osoby zapominają. Decyzje zapadają na wyższych szczeblach i nie są to personalne decyzje zwierzchników. Sami co jasne mają rozum i nie zgadzają się z wieloma elementami polityki firmy. Jeśli zwierzchnicy naruszają zasady, śmiało zgłaszać należy takie przypadki - zgodnie z regulaminem pracy i przede wszystkim kodeksem. A nie pokątnie bez zamiaru prawdziwego rozwiązania problemu.

Wstępne etapy rekrutacji bardzo w porządku - telefoniczny opis przebiegu i upewnienie się co do spraw organizacyjnych typu czas rozpoczęcia pracy itp. Następnie assesment online dotyczący przeanalizowania wyciągu z karty klienta i stwierdzenia, czy podejrzana transakcja potrzebuje weryfikacji. Następnie przez inną stronę assessment dotyczący typu osobowości, sposobu myślenia, takie klimaty. Z trzech testów tylko jeden uważam za sensowny, ten na sposób myślenia, ale było to nieszkodliwe. Następnie otrzymuję telefon od pani rekruterki, mówi o bardzo dużym dopasowaniu i dobrym wyniku assessmentu, umówienie na rozmowę przez teams. Zapowiedziała przygotowanie się z języka angielskiego i trochę pytań na temat firmy, dziedziny którą się zajmują. Rozmowa była... Dość średnia. Rekruter wydawał się niezainteresowany rozmową, pytania były typu "czego nie lubisz robić w pracy", "dlaczego zmiana firmy", dosłownie "kim jesteś", żadnych konkretów niestety. W połowie mojej wypowiedzi przeprosił na chwilę, rozproszyło go coś w domu, po powrocie nie było już okazji na kontynuowanie. Bywa, rekrutują masowo, więc nic tragicznego. Niemniej... Informacja o nieprzyjęciu była spóźniona i, co stanowi dla mnie główny problem, nie zawierała jakiegokolwiek feedbacku, również po poproszeniu o feedback on nie nastąpił.

Analiza wyciągu z karty kredytowej, testy osobowości, pytania o sposób bycia w pracy

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w AML RightSource Company (Passcon)? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

xx

3 etapy ; 1 rozmowa z rekrutacja przez telefon, basicowe pytania, ile chcesz zarabiać, kiedy możesz zaczac, 2 alert do zrobienia online plus test behawioralny, 3 rozmowa video z managerem lub liderem. czas oczekiwania na odp to max tydzień? nie wiem czy informują jak cię nie przyjmują.

Emilia
@xx

no a właśnie ostatni aspekt mnie interesował. Skoro tak prześwietlają to raczej skrupulatnie weryfikują kompetencje itp? zastawiam się czy można tu liczyć na uzasadnienie odnośnie odrzucenia i pewne uwagi co do poprawek. Ktoś taki feedback otrzymał?

New joiner

Informatyk zachodzi ludzi od tylu patrząc im w monitor co robią w oczekiwaniu na przydział do projektu (powiedziano ze można ten czas przeznaczyć dla siebie). Nie dostrzegłem takich praktyk w innych korporacjach. Na 20 ludzi ze mną zaczynających 1/5 odeszła skuszona innymi propozycjami.

Jeżeli myślicie o pracy w tej firmie na stanowisku junior analyst z angielskim to omijajcie projekt(usunięte przez administratora)Nie oferują dobrych, przygotowujących do pracy treningów, jest ich kilka a potem każdy jest wrzucany na produkcję i pozostawiony sam sobie, zamiast wsparcia od menadżerów, jest tylko ciagle niezadowolenie, traktowanie ludzi bez szacunku, czepianie się wszystkiego. M(usunięte przez administratora) Nie ma żadnych fajnych benefitow,(usunięte przez administratora) Nie polecam nikomu tej firmy, atmosfera jest bardzo kiepska(usunięte przez administratora)

@Marta

Bardzo dziękujemy za Twoją opinię. Jeśli masz więcej informacji do przekazania, które pomogą usprawnić działania naszej firmy, prosimy, skontaktuj się bezpośrednio z nami pod numerem telefonu: 789-187-494 lub poprzez nasz adres email: careers-poland@amlrightsource.com W naszej organizacji nie ma przyzwolenia na niewłaściwe traktowanie i zachowania. Mamy szereg polityk, które służą zgłaszaniu i niwelowaniu wszelkich naruszeń i nieprawidłowości, a także zapewniają rzetelne rozpatrzenie każdej sprawy. Przyjrzymy się sprawie z należyta starannością. Twoja opinia jest dla nas ważna.

@Marta

Reakcją na tę opinię było zorganizowanie spotkania w kilkanaście osób, aby każdy wyraził co myśli o przełożonych i o projekcie. Może zamiast kazać ludziom wyrażać publicznie opinię o przełożonych w obecności innych pracowników, warto byłoby zorganizować prawdziwie anonimową ankietę (nie na microsoft forms), gdzie każdy wyraziłby swoją prawdziwą opinię bez obawy przed tym co się powie i jakie informacje trafią do przełożonych.

Rafał

Wspaniała atmosfera na projekcie amerykanskim, pozdrawiam cieplutko

Właściwe źródło

Jak ktoś myślał, że szczytem możliwości naszych jaśnie oświeconych był zakaz chodzenia w krótkich spodenkach w temperaturze 38 stopni to dzisiaj się okazało, że to było tylko wyzwanie gdyż ogłoszono tryumfalny powrót korony i od teraz pracownicy muszą chodzić po biurze w maseczkach. Oczywiście jaśnie oświeceni boją się tylko na pół gwizdka bo nie ma mowy o żadnym home office.

@Właściwe źródło

HO i błędy merytoryczne w analizie dozwolone tylko dla pracowników z US. Polak ma być absolutnie bezbłędny z kagancem na twarzy. Tak ciężko to zrozumieć?

Q@@@k@
@Przybyła. Zobaczyła. Przegrała

Pracę można zawsze zmienić. Niewolnictwo? Czasy się zmieniły. Szkoda życia na wspominki i lamenty w sieci.

@Q@@@k@

Dlatego intensywnie szukam. Szkoda życia.

Sylwia
@Q@@@k@

Dokładnie ! jest teraz rynek pracownika a nie pracodawcy. Firma dziala wiec moze nie jest tutaj az tak źle jak niektorzy pisza, co ?

JFK
@Właściwe źródło

Sory ale pokaz mi firme w ktorej norma jest chodzenie po biurze w krotkich portkach chyba ze jestes kurierem UPS albo pilkarzem trzecioligowej druzyny pilkarskiej

Lajkonik
@JFK

Praktykowane w: Genpact, HCL, PepsiCo, Havi ...

Kirf

Cześć! Jak długo czekaliście na odpowiedź po wysłaniu podania na stanowisko? Nie tak dawno w ofercie pracy był Junior AML analyst, posiadając ponad roczne doświadczenie (na juniora chyba wystarczy) i wykształcenia kierunkowe nie otrzymałem żadnej odpowiedzi (minął prawie miesiąc od wysłania aplikacji), a wydawać się mogło że pasuję do tego stanowiska. Warto mieć jeszcze nadzieję na odzew :) ?

Witam, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat pracy jako Junior Analyst with English? Widzę, że dodali ogłoszenie na(usunięte przez administratora). Czy jest bardzo trudno, na jakim poziomie trzeba mieć ang i excela? Jak wyglądaja testy? Czego się spodziewać na rozmowie z managerami? Czy jest to praca bardziej polegająca na pisaniu maili czy na kontakcie telefonicznym? Jak często zdarzają się nadgodziny? Z góry dzięki!

@Zainteresowany

Hej, w większości projektów kontakt bezpośredni z klientem jest rzadki.Wszystko i tak przelatuje przez QC.Telefonu to my tu nawet nie mamy**Angielski ...tak trzeba znać(szkolenia specjalistyczne również po angielsku jak i manuale).Niezaleznie od projektu i zakresu obowiązków będziesz coś raportował.Fakt faktem są templatki na wiele scenariuszy,ale i tak trzeba dostosować tekst/raport do sytuacji.Excel raczej podstawowe funkcje w stylu znajdź posortuj podkreśl.Nic strasznego.Rocket science w postaci pivota dopiero na poziomie QC/TL-a, także to ci długo nie grozi **

@Karol

Dziękuję za odpowiedź! Czyli angielski na poziomie mocnego B2 byłby wystarczający? A jak z atmosfera w zespole i nadgodzinami? I jak długo trwa etap szkoleń zanim zacznie się właściwą pracę?

@Zainteresowany

Hej,różnie trwają te szkolenia wdrażające.Na ten moment projekty typu aml to ok miesiąc góra 2.Graduacja pierwsze casy /raporty i mooooze wtedy na produkcję.Generalnie ludzie w tej firmie/zespołach to największa wartość.Zaczynajac projekt z 10ka innych ludzi uczycie się pomagać sobie i szukać wspólnych rozwiązań.B2 spokojnie,nikt od was native English nie wymaga.Ważna tutaj jest swoboda wypowiedzi i żeby umieć się odezwać z pytaniem do trenera po angielsku i to cała wiedza mistyczna.Nie ma się czego tu bać...praca jak praca.Nadgodziny tu nie istnieją bo nikt za nie I tak nie płaci.Wybija koniec pracy wylogowywujesz się i żyjesz swoim życiem.No chyba że oszalałes i chcesz 1 case więcej puścić na koniec dnia to dogadasz się z TLem i wyjdziesz na 2 dzień wcześniej o tą różnicę.Mozemy po czasie dyskutować tu o jakiejś monotoni ale na 1 start w korpo może być.Firma nie jest doskonała i po wcześniejszych wypowiedziach da się to odczuć.Rada ciągle 1 ta sama-krzyczcie jak najwięcej €€€€%na wejście bo potem nie uda wam się doprosić o 100zl podwyżki choćbyście robili 200%normy -tak byli tacy ludzie przed wami i zderzyli się z brutalna rzeczywistością.Koncowe pytanie jakie musicie sobie zadać to czy chcecie pracować w outsourcingu......ciągle przerzucanie między projektami, zmiany teamów ludzi do których się przyzwyczajacie,zmiana zadań kompetencji.Niby wydaje się spoko do poznania branży ale jest to też czasem upierdliwe jak wracasz z urlopu i dowiadujesz się ze będziesz liczył banany w Afryce zamiast je zamawiać xD ???? Taki żarcik**

@Karol

Wychodzi na to, że w zasadzie dla świeżego absolwenta mimo wszystko ta praca ma więcej zalet niż wad xD Dwie ostatnie wskazówki szczególnie pomocne, raz jeszcze dzięki za odpowiedź! :D

???? !
@Karol

Jakiś propagandowy tekst. Ludzie sobie pomagają? Szkolenie trwa miesiąc? Nikt nie robi nadgo? Mydlenie oczu ludziom po studiach żeby do was przyszli, bo starzy wyjadacze nie dają się nabrać

HadwaO

Czy to prawda że jest na prawdę tak źle że słychać o tym że szykuje się exodus całego zespołu z passconu mającego iść do konkurencji do kyc? Co wpływa na tak liczne odejścia? Ktoś coś wie?

@HadwaO

Passcon sam jest sobie winny tej sytuacji.Ludzie po roku pracy posiadając doświadczenie odchodzą.Smutne to ale firma nie ma nic do zaoferowania doświadczonym analista.Jakbym wam powiedział na wstępie że po roku pracy możecie liczyć na podwyżkę stanowiska ok. 2% to parsknęli byście śmiechem.Zapytacie skąd taka sytuacja ....ano bo jeżeli rekruterzy wykorzystają sytuację i zaproponują wam mniejsze pieniądze od przewidzianego budżetu i człowiek na to idzie, to potem jego wypłata nie jest w stanie nadgonić inflacji.I dochodzisz do kuriozalnej sytuacji ze człowiek z ulicy bez doświadczenia dostanie więcej od analisty z rocznym stażem.I tu właśnie zagonił się w kozi róg polski management.Finanse amerykańskie dostając prośby o podwyżki w kwotach większych jak 2-4% są dla nich dziwne i niezrozumiałe (trudno im się dziwić).Niestety firma musi popracować nad procesami promocyjnymi jak również trzymać się jednego budżetu w czasie zatrudniania nowych analistow (bez odwalania numerów ze Kowalskiemu damy 500zl mniej bo się nie odezwał albo ma mniejsze doswiadczenie)a i tak go dacie na juniora xD.W tym momencie junior juniorowi nie jest równy.....może się to różnic nawet o ciekawe kwoty.(Pomijam wyjątek jak się przyjmuje kogoś z biegłym francuskim czy niemieckim bo to oczywiste ze inne pieniądze są na mieście).Ogólnie lubię ta firmę i życzę jej jak najlepiej, ale żal mi ludzi ...tylu wartościowych analityków odchodzi już teraz i jeszcze zapewne odejdzie.:(

Martin

Ile czasu trzeba czekać na wynik testów (pierwszy etap rekrutacji) i czy odpowiadają tylko POZYTYWNYM czy każdemu ?

En
@Martin

I jak długo czekałeś?

@Martin

Cześć! Staramy się wracać z odpowiedzią zwrotną do kandydatów, ale jak to w korporacji bywa - czasami coś umyka naszej uwadze. Naszym celem do końca 2022 roku jest uzyskanie 100% bilansu odpowiedzi zwrotnych dla kandydatów. Ponadto, każdy kandydat ma przydzielonego dedykowanego rekrutera, który opiekuje się Wami od momentu zaaplikowania aż do momentu dołączenia do nas - w razie pytań zawsze warto napisać maila czy zadzwonić. Jesteśmy też dostępni pod ogólnym adresem email: careers-poland@amlrightsource.com. Pozdrawiamy!

HN
@AML RightSource Company (Passcon)

Oczywiście pomimo zapewnień mojego dedykowanego rekrutera, że otrzymam wiadomość dotyczącą wyniku rekrutacji do końca tygodnia, nigdy takiej informacji nie otrzymałem... co nijak się ma do Państwa celu.

Barnaba

Czy w biurze obowiązuje biznesowy dressing code?

dk
@Barnaba

Nie :) Z tego co widzę, jest bardzo luźno jeśli chodzi o styl.

kandydatka

Mam pytanie do osób, które pracują jako młodsi analitycy, czy osoba bez doświadczenia poradzi sobie na tym stanowisku ? Jak bardzo trzeba mieć dobrą znajomość języka angielskiego ? Czy dużo używacie go na co dzień w swojej pracy ? Jak wyglądają szkolenia na to stanowisko ? Jaka jest atmosfera?

@kandydatka

Cześć! Mamy pełny cykl szkoleń i duża część naszych pracowników to osoby bez wcześniejszego doświadczenia w tym obszarze. Angielski powinien być dobry, min. B2. Zapraszamy :)

Ola G
@AML RightSource Company (Passcon)

A co z praca domu?

@Ola G

Cześć! Z racji wymagań klientów w kwestii bezpieczeństwa informacji, oczekujemy dyspozycyjności do pracy stacjonarnej. Mamy biuro ze świetnym widokiem na Wawel i włoską kawę a także dofinansowanie do środków transportu, aby choć troszkę zrekompensować ten wymóg! ;)

Damian Z

Czy w firmie są możliwe płatne nadgodziny? Czy są premie? Czy łatwo jest dogadać się odnośnie urlopu Czy może jest z tym problem?

@Damian Z

Cześć! Standardowo staramy się tak planować pracę i wielkość zespołów, żeby nie było konieczności pracy w nadgodzinach. Oczywiście w przypadku takiej sytuacji, nadgodziny są normalnie rozliczane. W kwestii urlopowej staramy się dostosować do oczekiwań pracownika, przy uwzględnieniu harmonogramu całego zespołu. W kwestii premii standardowo pracujemy na cyklu rocznym - annual appraisals. Dodatkowe premie uznaniowe/wydajnościowe mają charakter indywidualny.

Lolek

Czy ktoś z obecnie pracujących może podzielić się opinia na temat pracy junior analityka? Otrzymałam ofertę pracy, ale czytając komentarze tutaj waham się. Czy na prawdę jest tak źle?

Jjdjjducjdsk
@Lolek

Niestety zależy w 100% od projektu, na którym wylądujesz. Może być git, niestresująca praca, a może być niekończąca się gehenna. Natomiast samo KYC jest z zasady żmudne i cokolwiek nudnawe - przynajmniej z perspektywy analityka, który faktycznie musi opracowywać klientów. Nie mówię, ze nie ma wyjątków od tej zasady, ale zastanów się, czy taka praca Ci odpowiada.

Borat

Czy w firmie wymagane jest szczepienie przeciwko covid?

Borat

A powiesz jaka w firmie panuje atmosfera?Czy jest wyścig szczurów, czy pracownicy sobie pomagają? Zależy mi żeby zrobić sobie tam pol roku doświadczenia. Da się wytrzymać?

@Borat

Ludzie w pracy są naprawdę w porządku. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku i raczej sobie pomagamy. To mnie trzyma przy życiu.

Przybyła. Zobaczyła. Przegrała

Seniorze: Cokolwiek wynegocjujesz podczas rozmowy rekrutacyjnej ma być zawarte w umowie. Jeżeli to jest kontrola jakości to ma to być widoczne. Inaczej nie akceptuj warunków, bo wylądujesz na stanowisku "junior analityka". Twoja frustracja w przeciągu kilku tygodni sięgnie zenitu. AMLRS zwyczajnie nie dotrzymuje warunków umowy. Kłamie.

maciek
@Przybyła. Zobaczyła. Przegrała

W moim teamie jakos seniorzy robia zadania seniorskie. Moze bylas jedna z tych osob, ktore zostaly zatrudnione za CV a potem sie okazalo, ze wiedza, delikatnie mowiac odbiega od CV i nawet jako juniorzy bylismy w stanie robic lepiej QC?

@maciek

Masz prawo do własnego zdania i punktu widzenia. I to chyba tyle.

Demeter

Czesc, czy moglby ktos podac widelki wynagrodzenia na stanowisku Junior AML Analyst z angielskim? Czy 5500 brutto jest osiagalne?

passcon analyst
@Demeter

Nie ma czegoś takiego jak widełki. 5,5 jest osiągalne, ale bez żadnego doświadczenia i sam angielski - może być ciężko, choćby średniozaawansowany dodatkowy jezyk byłby dużym plusem. Ale zależy na ile potrzeba ludzi, może się uda :)

Zostaw merytoryczną opinię o AML RightSource Company (Passcon) - Kraków

• Jak się pracuje w AML RightSource Company (Passcon)?

Zobacz opinie na temat firmy AML RightSource Company (Passcon) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 86.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AML RightSource Company (Passcon)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 16 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AML RightSource Company (Passcon)?

Kandydaci do pracy w AML RightSource Company (Passcon) napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AML RightSource Company (Passcon)