Opinie o Eksperci NEMU Sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Eksperci NEMU Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Eksperci NEMU Sp. z o. o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eksperci NEMU Sp. z o. o. w Warszawa

Kierownik

Dziękujemy za opinie. Weźmiemy je pod uwagę. W każdej sprawie jeżeli ktoś uzna za właściwą można iść do Sądu Pracy, każdy medal ma dwie strony więc anonimowo można pisać wszystko co się chce, wszelkie nieweryfikowalne opinie nie ponosząc za to żadnych konsekwencji. Firma ma 20 lat, spraw w Sadzie Pracy było na palcach jednej ręki. Pracownicy się zwalniają i są zwalniani takie jest życie zawodowe i każdy podejmuje decyzje i za nie odpowiada. Zycie jest najlepszym weryfikatorem, nie każdemu ta praca odpowiada i się zwalnia i nie każdy odpowiada pracodawcy i zostaje rozwiązana umowa o pracę. Tak jak na wstępie wszelkie krytyczne opinie zostaną przeanalizowane.

Jarosław L.
@Kierownik

" Pracownicy się zwalniają i są zwalniani takie jest życie" Jestem w szoku! Zawsze dbam aby moi pracownicy się nie zwolnili (najczęściej to kwestia finansów), nie zwalniam też pracowników, których wybrałem, szkoliłem i z nimi pracuje. To najcenniejsze co mamy. Nigdy bym nie powiedział " takie jest życie"

@Kierownik

Dokładnie! Piękne podsumowanie samego pracodawcy! Dlatego niech każdy kto przychodzi do Expertów ma świadomość, że może wylecieć przed zakończeniem terminu umowy, bo nie spodoba się pracodawcy, a że pracodawca ma takie, a nie inne podejście to trzeba liczyć się z tym, że nie wytrzyma do zakończenia umowy tylko wywali pracownika z dnia na dzień przed upływem terminu. Oczywiście wszystko jest zgodnie z prawem, ale trzeba liczyć się z tym, że pracodawca jest jaki jest, a zaczynając pracę ponosisz takie a nie inne ryzyko. Sprowadza się to wszystko do tego, że nie zaznasz spokoju już do momentu zmiany pracy :D. Takie jest życie i albo chcesz współpracować z kimś kto ma takie podejście i nie szanuje ludzi, albo wolisz omijać go szerokim łukiem. To ostatnie szczególnie polecam.

Tomasz
@Kierownik

może było kilka spraw w sądzie pracy (chyba 7), ale wszystkie na korzyść pracowników.

Jarosław L. Nowy wpis
@Kierownik

Czy firma Eksperci NEMU Sp. z o. o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

nick Nowy wpis

nie ma czegoś takiego jak pożyczki pracownicze, takie rzeczy chyba tylko w spółkach skarbu Państwa. wsparcia jako takiego nie ma. pensja wypłaca jest terminowo, jeśli masz premię to one również wypłacane są terminowo. nie ma żadnego funduszu świadczeń socjalnych więc nie ma żadnych dopłat do wakacji itp.

Jarosław L. Nowy wpis
@nick

bo to nieprawda pożyczki pracownicze może firma uzgodnieć z pracownikami. Nie ma zakazu ani obowiązku. To zakładowe reguły.

Czy w Eksperci NEMU Sp. z o. o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Maciej

Polecam gorąco trzymać się z daleka od tej spółki! Zdecydowanie nie warto!

Aplikowałeś do firmy Eksperci NEMU Sp. z o. o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista (-tka) ds. części
Pietrzykowice
Volvo Trucks Polska
logo firmy Pracownik ziemny, Drogowy, Firmy podwykonawcze - PRACA W BELGII
Brugia
Ready Construct NV sp zoo sp k
Jarek G.

2017-2019 r. mile wspominam pracę w Ekspertach i mogę polecić każdemu inżynierowi, który miał doświadczenie zawodowe w służbach utrzymania ruchu. Twoje narzędzia pracy, to komputer aparat fotograficzny, samochód oraz wiedza, uczciwość i umiejętność planowania. Oczywiście należy podkreślić, że problematyka techniczna jest jak w kalejdoskopie. Masz do czynienia od drobnych urządzeń mechanicznych i elektronicznych kończąc na złożonych liniach technologicznych w zakładach przemysłowych, statkach powietrznych, lokomotywach itp. Ciekawe zagadnienia i wymagające czasami samokształcenia. Jest również czasami odrobina stresu przy postępowaniu likwidacyjnym. Poza tym w firmie są inne działy jak budowlany, ekonomiczny, prawny i pokrewne. Są okresy lub sezony kiedy jest ogrom pracy i należy się sprężyć. Ogólnie w mojej ocenie ta kwestia wypada na ocenę bardzo dobry. Teraz kilka zdań o warunkach pracy i zarobkach. Oczywiście wszystko jest uzależnione od rynku i zleceń, tak jak w każdej prywatnej firmie. Mam 30 letnie doświadczenie zawodowe i dodam, że wiele widziałem i doświadczyłem. W tym przypadku nie mogę nic złego napisać. W każdym razie nie jest, to budżetówka i myślę, że jest porównywalne ze średnimi firmami. Atmosfera i kultura pracy jest bardzo przyjazna i wszystko można załatwić na poziomie kierowników działów. Warunki pracy oceniam na dobre/bardzo dobre. Nie ma problemu z zaplanowaniem wykorzystaniem urlopu oraz organizacją dnia pracy, który jest elastyczny. Polecam pracodawcę.

Prawnik "Expertów"

NIE POLECAM NIKOMU! Większość wartościowych pracowników już uciekła w 2018 i 2019 była wielka fala odejść. Prezes zwalnia całe zespoły jeżeli straci jednego klienta (sic!) a później czasami po 3 miesiącach odzywa się do zwolnionych ludzi czy nie chcą wrócić (sic!). Kadra menadżerska to ludzie którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu zespołem. Podziału obowiązków w firmie nie ma żadnego - każdy robi wszystko i za wszystko odpowiada. Biuro jest takie, że w zimie wieje chłodem spod nieuszczelnionych okien. Prezes - typowy polski przedsiębiorca robiący oszczędności na drukarkach i biurkach. Powiem tylko, że w expertach dalej protokoły pisze się RĘCZNIE, a później przepisuje na komputerze. Wynagrodzenia też nie przychodzą terminowo i nie zawsze każdy dostaje pieniądze za pracę, bo jeżeli prezes uzna, że się nie należy to nie dostaniesz (okres wypowiedzenia lub wyjazd służbowy, praca po godzinach bo wracasz ze Szczecina - zapomnij o pieniądzach). Jeżeli jesteś zdesperowany i nie masz nic innego to lepsze to niż nic, ale jeżeli jesteś inżynierem lub prawnikiem i chce Cię biedronka lub lidl na kasę to wybór nie jest oczywisty.

Tomasz
@Prawnik "Expertów"

Pleciesz bzdury, wynagrodzenie jakie wynegocjujesz masz płacone i w terminie. Jak się zgadzasz na cos to tak jest.

Po zakończeniu pracy mam zwyczaj dzielić się swoja opinia o firmie, w której ostatnio pracowałem. W NEMU przepracowałem ok.10 lat jako inżynier. W przypadku pracy inżyniera konieczna jest duża wiedza techniczna oraz doświadczenie. Praca w NEMU daje również możliwość dalszego rozwoju zawodowego poprzez udział w seminariach i szkoleniach. Dodatkowym źródłem wiedzy są przeprowadzane oględziny gdzie jest możliwość kontaktu ze specjalistami różnych branż oraz poznania nowych technologii. Oględziny są związane z wykonywana pracą i są przeprowadzane w różnych miejscach w kraju i zagranicą. Zazwyczaj wyjazdy na oględziny odbywają się 1-2 razy w tygodniu, a termin oględzin ustalany jest przez zainteresowane osoby. Kwestie finansowe są ustalane indywidualnie przez pracownika. W początkowym okresie pracy pensja nie jest może zbyt wysoka, jednak przy dobrej pracy można liczyć na znaczącą premię oraz podwyżkę. Co najważniejsze, przez cały okres mojej pracy pomimo różnych sytuacji w firmie, wyłata zawsze była w całości i w terminie. W mojej ocenie praca w tej firmie w przypadku inżyniera to głownie praca dla ludzi z doświadczeniem, którzy nadal chcę pogłębiać swoja wiedzę,. W ostatnim czasie firma umożliwia pracę zdalna, co pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu związanego z dojazdem. W mojej ocenie jeżeli ktoś szuka pracy ciekawej z możliwością dalszego rozwoju zawodowego to mogę polecić pracę w NEMU.

Omijać szerokim łukiem! Jestem po doktoracie z 20 letnim doświadczeniem w zawodzie. Zaproponowali mi 5 tys. brutto. Zakończyłem rozmowę po 2 minutach.

KKK
@Andrzej

Dziwne. Nikt taki nie był na rozmowie o pracę. Była osoba która miała doktorat z prawa ( lub robiła) ale przepracowała 2 miesiące i po opinii kierownika działu podziękowano za dalszą współpracę. Nie każdy się nadaje do tej pracy pomimo wysokiego mniemania o swoich kwalifikacjach. Przecież nikt nikogo nie zmusza do pracy. Obiektywnie oceniając wpis posiadanie doktoratu nie gwarantuje pracy i frustracja z tego powodu nie daje podstaw do wstawiania negatywnej opinii.

Hektor
@Andrzej

Firma znajduje się faktycznie w starym budynku z czasów Polski Ludowej, co u mnie wywołało wrażenie swoistego powrotu do przeszłości. Po rozmowie kwalifikacyjnej żadnego kontaktu mailowego z informacją o przejściu do następnego etapu rekrutacji, albo z podziękowaniem za uczestnictwo w spotkaniu rekrutacyjnym, w zależności od rezultatu. Wcześniejsze opinie odnośnie firmy, które tutaj przeczytałem, są głównie negatywne, więc może dobrze, że z tego nic nie wyszło.

Prawnik na okresie próbnym.

NIE POLECAM TEGO PRACODAWCY! Zostawiłem miejsce w kancelarii żeby spróbować swoich sił w Expertach, pracowałem i starałem się nauczyć jak najwięcej na okresie próbnym. Pracodawca zwolnił mnie po 5 tygodniach nie czekając nawet na upływ okresu 3 msc. (umowa była zawarta na 3 miesiące). Dodam tylko, że powodem mojego zwolnienia nie było żadne przewinienie, czy brak zaangażowania, a uzasadnienie brzmiało "nie pasuje Pan do zespołu... czasami tak bywa". Nie mam pretensji że wyleciałem, każdy ma prawo nie przedłużać umowy zawartej na okres próbny, ale wątpliwym etycznie jest jej wypowiedzenie po 5 tygodniach (kiedy nawet nie zdążyłem poznać firmy, wdrożyć się, nie mówiąc o znalezieniu nowej pracy). Także jeżeli ktoś rozważa przejście do Expertów to niech weźmie pod uwagę, że pracodawca zawiera umowę na 3 miesiące, ale zwalnia ludzi w dowolnym momencie niezależnie od tego, że przychodzisz punktualnie, uczysz się (wdrażasz się w pracę) i jesteś zaangażowany. Nie pasujesz do zespołu więc wylatujesz przed końcem umowy nie mając szansy znaleźć nic nowego w ciągu kilkudniowego okresu wypowiedzenia. Jeżeli takie ryzyko Ci odpowiada to Experci są dla Ciebie, ale ja odradzam, bo większość pracodawców podchodzi jednak do pracownika inaczej i nawet jeżeli "nie pasujesz do zespołu" to da Ci taki feedback na 3 -4 tygodnie przed końcem umowy żebyś miał czas znaleźć coś nowego, lub chociaż rozesłać CV. Sytuację w której pracownika, który zostawił inne miejsce pracy, zwalnia się przed upływem umowy mimo tego, że nie można mu zarzucić naruszenia obowiązków pracowniczych spotkałem po raz pierwszy. Dodam, że nie jest tak że tylko mnie takie coś spotkało - powiedziałem o tym koleżankom/ kolegom z zespołu i dostałem informację, że w "w tej firmie to nikogo nie dziwi".

MENU
@Prawnik na okresie próbnym.

A może zwolnili Cię dlatego, że nie wiesz nawet jak się pisze nazwę spółki: Eksperci, a nie Experci ;) A tak na poważnie, to nie neguję, że w firmie bardzo szybko i raczej nieelegancko pozbywają się pracowników. Przepracowałem w tej firmie kilka lat i rzeczywiście ludzie przychodzą i odchodzą (zwolnienia i odejścia są normą), ale akurat w tej pracy już po kilku tygodniach było widać czy z pracownika "coś będzie" czy lepiej się z nim nie męczyć.

Czym Eksperci Nemu Sp. z o.o. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Dodatek

Dodatki są takie, że możesz opłacać sobie sama multisporta , a także opłacać sobie sama opiekę medyczną. Także dodatków nie ma żadnych od pracodawcy, a jedynie masz możliwość sama sobie opłacać przez umowę grupową zawartą przez pracodawcę. Ja na przykład nie miałem możliwości nawet samemu sobie opłacać tych "benefitów", bo prezes powiedział, że może po 3 miesiącach zgłosi mnie do opieki medycznej (umożliwiając potrącanie z pensji pieniędzy), ale zwolnili mnie szybciej więc się nie załapałem w ogóle.

Kierownik

Każdy widzi co chce widzieć opinia bezpodstawna . Budynek jest z lat 80 tych zlokalizowany blisko centrum. Nie ma korków rano ani wieczorem. Pracodawca wyremontował wszystkie pokoje i łazienki na własny koszt. Praca na umowę o pracę , pensje płatne terminowo, premie są wypłacane , odzież ochronna zapewniona, samochody służbowe do podróży. Praca jest trudna, ale są pracownicy którzy pracują wiele lat. Ludzie odchodzą i przychodzą szukają swojego miejsca na Ziemi.

@Kierownik

Opinie pracodawcy o samym sobie - gratuluję. Każdy kto miał coś wspólnego z tą spółką wie, że pieniądze nie zawsze przychodzą terminowo, a biuro jest takie, że można się z**ygać - wymiana sedesów tutaj nic nie da. Spółka robi właśnie takie "inwestycje" żeby zaoszczędzić, że w budynku z lat '70 wymienia sedesy. Nie czytajcie opinii pisanych przez pracodawcę lub jego kadrę kierowniczą!

Była Pracownica

Nie polecam - ani na krótko, a tym bardziej na długo. Zero szacunku do pracownika, biuro w starym budynku, który bardziej zasługuje na wyburzenie niż remont (były plany przeprowadzki, ale wszędzie "za drogo"), benefity pracownicze praktycznie tam nie istnieją. Nigdy do końca nie wiesz, czy umowa zostanie przedłużona, a nawet jeśli prezes powie, że tak to lepiej temu nie zawierzać, bo w ostatniej chwili zmienia zdanie i dowiadujesz się o tym dzień przed wygaśnięciem umowy (legalnie ok, ale chodzi o podejście, zwłaszcza po ponad 4 latach pracy). Nie dziwię się, że ludzie stamtąd odchodzą (ktoś już tu wspomniał o fali odejść 2018/2019, podobno trwa to do dziś), zakończenie współpracy z tą firmą to było jedno z najlepszych wydarzeń w moim życiu :)

Prawnik

Czy dla początkującego prawnika, zaraz na początku aplikacji to dobra praca? Jak myślicie?

@Prawnik

Raczej nie jest to dobre miejsce długoterminowo. Chyba że chcesz posiedzieć 0.5 roku i przeskoczyć... Wtedy ujdzie. No i kwestia tego czy jako aplikant chcesz od razu zaczynać od prawniczej III ligi. Sorry ale ta praca z prawem to nie ma prawie nic wspólnego. Legalisa i lexa otwiera się raz na 3 miesiące. A też powiedzmy sobie szczerze że wyjście z III ligowej społeczki do nawet średniej kancelarii jest bardzo trudne.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w EKSPERCI NEMU SP. Z O.O.?

MENU

Najwcześniej po 33 miesiącach czyli po takim czasie na jaki pozwala kodeks pracy. Nie można być jednak pewnym, że po tych 33 miesiącach dostanie się umowę na czas nieokreślony... Jeszcze przed zmianą kodeksu pracy byli tacy co pracowali nawet 6 lat na umowach na czas określony.

Agata
@MENU

A co z atmosferą pracy w EKSPERCI NEMU? Możesz powiedzieć, jak wyglądają tam relacje? Są może jakieś integracje itp?

@Agata

Integracje są jak akurat znajdą się pieniądze ;) ogólnie ludzie są spoko, chociaż można trafić również na taką osobę z którą trudniej się współpracuje. Generalnie problemem jest organizacja pracy, a raczej jej brak. Brak ujednolicenia i chaos.

znający byłego pracownika

Jest dokładnie tak, jak opisał to Były Pracownik. Z ciekawostek dodam, że prezes wręcza wypowiedzenia umowy o pracę nawet w Święta np. w tym roku w Wielki Piątek Wielkanocny wyrzucił z pracy prawnika, któremu kilka godzin wcześniej życzył Wesołych Świąt dzieląc się z nim jajkiem przy firmowym świątecznym stole. Dodam, że prawnik był po aplikacji, znał kilka języków obcych i posiadał kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Czyli jaki prezes taka firma.

Jakub

@Anonim jesteś może obecnym lub byłym pracownikiem EKSPERCI NEMU? Możesz wypowiedzieć się na temat standardów pracy wdrożonych przez tą firmę? EKSPERCI NEMU prowadzi rekrutację na wolne stanowiska, ich wykaz znajduje się na: http://nemu.com.pl/praca/ Czy wśród przeglądających forum są osoby zainteresowane pracą w EKSPERCI NEMU? Może już ktoś złożył swoją aplikację i dostał zaproszenie na rozmowę?

Czy ktoś wie, jak aktualnie prezentuje się pracodawca na tle innych firm? Może okazać się to cenną informacją dla osób mieszkających w Toruń i okolicach.

Firma nie znajduje sie w Toruniu a w Warszawie.

Były Pracownik

Uznałem, że powinienem podzielić się z przyszłymi zainteresowanymi pracą w tej firmie paroma informacjami na jej temat. Firma znajduje się w Warszawie, a nie w Toruniu. Praca jest dosyć ciekawa. Można wejść do wielu miejsc, gdzie normalnie się nie da, mieć styczność z wieloma ciekawymi maszynami, budowlami, etc. To na tyle o ciekawych rzeczach. Firma nie inwestuje w pracownika w żaden sposób - nie ma żadnych szkoleń, wymagana jest jedynie bardzo szeroka wiedza, z zakresu budownictwa, informatyki, mechaniki, elektryki i elektroniki, ale zdobyta samemu, bez nakładów finansowych pracodawcy, z której pracodawca bardzo chętnie korzysta. Nie prowadzone są nawet podstawowe szkolenia wewnętrzne z zakresu ubezpieczeń i likwidacji szkód, wszystkiego należy nauczyć się samemu lub od kolegów, dopytując się o każdą pierdołę. Firma nie posiada jakichkolwiek procedur wykonywania zadań przez pracowników, podział odpowiedzialności za poszczególne działania podczas likwidacji szkody jest rozmyty, natomiast w przypadku problemów stosuje się odpowiedzialność zbiorową wszystkich biorących udział w problematycznej sprawie. Jakość przeprowadzonej likwidacji szkody oceniana jest przez kierownika, i w zależności od humoru podobne szkody, podobnie likwidowane, niejednokrotnie były przyjmowane bez zastrzeżeń lub odrzucane i kierowane do poprawek. Niewiedza jest źle widziana, podobnie jak absencje w pracy związane z chorobą. Pracodawca płaci co miesiąc pobory w terminie, premie są dla ulubieńców i wybrańców. Wymagane są częste wyjazdy na oględziny, często bardzo dalekie. Należy je wykonywać w jeden dzień, np. Kołobrzeg w tę i z powrotem, jednego dnia, bez noclegu. Po 14 godzinach za kołem należy następnego dnia stawić się o 8 rano w pracy lub jechać na kolejne oględziny. Nadgodziny nie są w żaden sposób wypłacane ani oddawane. Narzędzi do pracy nie ma prawie żadnych, a ubranie robocze otrzymuje się używane, nawet buty, co jest niezgodne z BHP. Wisienką na torcie jest kompletny brak szacunku do pracowników, normalną praktyką jest nieprzedłużanie dobrym, wieloletnim pracownikom umowy o pracę i informowanie ich o tym na kilka dni przed jej zakończeniem. Czy polecam tę pracę? Raczej nie, szczególnie z powodu braku szacunku dla pracowników oraz braku jakichkolwiek perspektyw na rozwój i awans.

Tom

Dwa lata szukaja inzyniera elektryka i nie mogą znaleźć fikcyjne ogłoszenia o prace

admin

Twoja wiedza i doświadczenie w firmie EKSPERCI NEMU SP. Z O.O. może pomóc wielu osób szukającym tam pracy. Zachęcamy do komentowania na forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Eksperci NEMU Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Eksperci NEMU Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Eksperci NEMU Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Eksperci NEMU Sp. z o. o.
2.2/5 Na podstawie 12 ocen.

Eksperci NEMU Sp. z o. o.