Opinie o Ochrona Pro Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Ochrona Pro Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Ochrona Pro Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Nieruchomości i usługi powiązane - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ochrona Pro Sp. z o.o. w Wrocław

afrykaner

czy ta dziadowska firma jeszcze istnieje? jak tak to nie pracujcie dla niej, (usunięte przez administratora)

Klara
@WorkMen

A co, ty też masz taki kłopot z kasą u nich, jak ci ludzie tu, co piszą? Nie wiedziałam właśnie, czy to jakaś szersza sprawa czy pojedyncze przypadki. A zapłacili komuś w ogóle, ciekawe czy w umówionej kwocie, jeśli tak?

Były pracownik Nowy wpis

Witam Mam pytanie, czy komuś z was udało się w jakiś sposób odzyskać pieniądze?

Max Nowy wpis

Z Ochrona Pro to niemożliwe. Ta firma już nie istnieje.

Inga Nowy wpis

Hej, widzieliśmy z chłopakiem ofertę dla studentów / osób dorabiających sobie. Piszą o współpracy na stałe oraz tej dorywczej. Gdyby nas interesował ten drugi wariant to co mogą aktualnie zaproponować?

Na ile chętnie i po jakim czasie taki portier otrzyma umowę o prace? spoglądam sobie na jedna z wystawionych ofert i obydwie zostały wskazane, nie rozpisują się coś na ich temat. ciekawe kiedy te na nieokreślony się dostanie?

W związku z pieniędzmi, to zgodnie z ogłoszeniem, mają dla kwalifikowanego pracownika ochrony z bronią stawkę ponad 30 zł brutto (ok 22-24 zł netto), a system pracy po 12 lub 24 godziny. A co z nadgodzinami? Jeżeli takie są, to ile płatne?

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Ochrona Pro Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku WAŁBRZYCH OCHRONA. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
Dark

Jestem byłm pracownikiem ochrony pro z Wrocława pracowałem dwa lata w tej firmie ochrony pro ? Bende składać do sondu pracy na tego procdawc ochrony pro proszę kontakt do mnie 572535730

piotrnajsztub23@gmail.com
@Dark

udało SIE ODZYSKAC PIENIAZKI?

Przez chwilę przez te komentarze zwątpiłem i myślałem, że na stronie kancelarii jestem, to firma ochroniarska, tak? Zauważyłem tu w zakładce z kontaktem, że portier chyba może do 6 tys zarobić? tak pokazano w widełkach, wiec interesuje mnie sposób na taką kwotę. to podstawa powiększona o jakieś dodatki?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Adam Nowakowski

03.11.2023 01:11

Adam Nowakowskiikona wywiad

Firma ta nie rejestruje pracowników, chociaż to obiecuje. Pracodawca potrafi wydrukować umowę o pracę i na tym się kończy - w moim przypadku było tak, że po miesiącu nie otrzymałem pieniążków, jedynie zdołałem wyciągnąć tak zwaną zaliczkę w wysokości 200 złotych na własne, pilne potrzeby. Ponieważ miałem dokumenty, że zostałem zatrudniony przez daną firmę, a nie otrzymałem zapłaty, złożyłem pismo do sądu pracy o zaleganiu z wynagrodzeniem przez pracodawcę. Sąd pracy ustanowił, że firma jest mi winna konkretną sumę pieniążków za miesiąc pracy. I na tym historia się skończyła, gdyż samo orzeczenie sądu nic nie da. Człowiek, który założył tą firmę, nadal zatrudniał ludzi i nie wszystkim płacił. Wiem to, ponieważ poznałem kilku pracowników z tej firmy, pracując jako ochroniarz. Prawie każdy narzekał, że ma problemy z odzyskaniem należności za pracę.

Adam Nowakowskiikona wywiad

Była to praca na stanowisku ochroniarza. Moim zadaniem była praca w systemie 24-godzinnym na portierni przy nowym osiedlu.

Adam Nowakowskiikona wywiad

Jak już napisałem, sam zdecydowałem o rezygnacji z pracy, gdyż zauważyłem, że nie otrzymam pieniędzy za przepracowany miesiąc. Nie tylko udałem się do sądu pracy i po pewnym czasie uzyskałem prawomocne postanowienie zapłaty, lecz także poszedłem z dokumentem (czyli umową o pracę) do ZUS-u, by dowiedzieć się, czy firma odprowadzała składki tak, jak robi to każdy rzetelny pracodawca. W ZUS-ie poproszono, abym wypełnił pewien dokument oraz cierpliwie czekał. Po pewnym czasie otrzymałem informację, że płatnik Ochrona Pro nie złożył za mnie wymaganych dokumentów ubezpieczeniowych.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Adam Nowakowskiikona wywiad

Tutaj widełek nie było żadnych, gdyż obiecano mi jedynie płacę na poziomie najniższej krajowej netto. Muszę dodać, że jestem rencistą i zatrudniając mnie firma mogłaby pozyskać dodatkowe środki z państwowego funduszu ochrony osób niepełnosprawnych. Oczywiście wtedy takich osób jak ja, taka firma musiałaby w tym celu zatrudnić więcej oraz mieć zezwolenie na to zatrudnienie od wojewody.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Około jednego miesiąca.

Adam Nowakowskiikona wywiad

Nie przychodzi mi do głowy żaden pozytyw na tym stanowisku pracy. Praca ochroniarza w systemie na 24 godziny to nie jest lekkie zadanie dla kogoś, kto ukończył 60 lat i jest lichego zdrowia.

Adam Nowakowskiikona wywiad

Negatywnych aspektów jest wiele. Przede wszystkim człowiek, który założył tą firmę, miał biuro tak zwane "wirtualne" w kancelarii, do której moglibyśmy zajrzeć i zostawić pismo z wezwaniem o zapłatę - nic poza tym. Chociaż niektórzy z pracowników znali adres osobisty tego pracodawcy, to potrafił unikać ich i nie odbierać telefonów monitujących o zapłatę za pracę. Wiem, że niektórych pracowników dłużej zatrudniał, ale w końcu i tak im przestawał płacić i sami odchodzili. Z komentarzy na portalu zauważyłem, że niektórzy, których próbowało oszukać, zagrozili pracodawcy pobiciem, więc bardzo grzecznie uregulował należność wobec nich.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Adam Nowakowskiikona wywiad

Atmosfera pomiędzy ludźmi zatrudnionymi w ochronie była przyjazna. Byli to starsi ludzie, którzy wspomagali się nawzajem, wykonując zlecone im prace.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Adam Nowakowskiikona wywiad

Niewiele mogę powiedzieć o atmosferze, jaka powstała między pracodawcą (jednym człowiekiem) a pracownikiem, czyli pozostałymi osobami zatrudnionymi na stanowisku ochrony czy w brygadzie porządkowej/sprzątającej. Widać było, że firma chce zdobyć jak najwięcej pieniędzy od obiektu, nie wkładając za bardzo środków w materiały do sprzątania oraz narzędzia. Pracownicy ochrony mieli do dyspozycji jedynie stary sprzęt, do którego był podłączony system kamer, jednak punktów kontrolnych po naszej stronie osiedla nie było. Natomiast takie punkty kontrolne po drugiej stronie osiedla były obecne, ale tam zatrudniona była firma inna.

Adam Nowakowskiikona wywiad

Tutaj niewiele mogę powiedzieć, ale niektóre polecenia pana prezesa były przesadzone i wymagał on od nas działania, które do nas raczej nie powinno należeć - jak na przykład wklejanie informacji dla członków osiedla/lokatorów. To zadanie powinno należeć raczej do ekipy sprzątającej.

Adam Nowakowskiikona wywiad

W tym miejscu nie mogłem powiedzieć o jakiejś współpracy przyjaznej, zgodnej ze standardami cywilizowanych krajów. Faktem jest, że niedawno (a mamy październik) sprawa oparła się o sąd. Jest to informacja jednego z pracowników tej firmy, którą on sam podał na stronie GoWork.

afrykaner

24 października odbędzie się sprawa tej waśki , zostałem (usunięte przez administratora)przez tą firmę krzak i będę zeznawał jako świadek, to będzie wideokonferencja, ja będę w sądzie w Warszawie on we Wrocławiu, są mocne dowody na jego oszukaństwa, już się nie wywinie.

Papa Smerf
@afrykaner

A pisałeś że miała się odbyć 1 sierpnia. To już kolejna rozprawa czy ta sierpniowa się nie odbyła?

@afrykaner

Opowiesz dokładniej co się stało w Twoim przypadku?

@Andrzej

pracowałem na budowie w Warszawie jako pracownik ochrony, za kilka miesięcy zostałem zarejestrowany, mam pismo z firmy, w marcu 2021 załapałem covid i 3 tygodnie siedziałem w domu, w ZUS dowiedziałem się że pracuję na czarno i chorobowe mnie się nie należy, PRO działa nielegalnie gdyż właściciel walnął w kalendarz i nie zapisał firmy na syna, firma nie ma licencji ochroniarskiej, nie płaci podatków.Zawiadomiłem prokuraturę, ZUS , skarbówkę i wszyscy lachę kładą, takie jest prawo w (usunięte przez administratora) polsce.

Renata
@afrykaner

Dziwna sytuacja w sumie, że nikt nie reaguje... tak z ciekawości, ile pracowałeś w firmie?

@Renata

pracowałem w tym (usunięte przez administratora) 9 miesięcy, dzisiaj dostałem pismo z sądu we Wrocławiu że Waśko Przemysław popełnił szereg przestępstw i że jest prowadzone dochodzenie , podrobienie podpisu zmarłego ojca, używanie bezprawnie jego konta, (usunięte przez administratora) podatkowe, prowadzenie agencji ochrony bez licencji,sąd nie zostawił suchej nitki na prokuraturze która umarzała postępowanie, paragrafów jest więcej ale ich nie pamiętam, pieniędzy chyba nie odzyskam ale zemsta jest słodka.

@afrykaner

Skąd ta pewność? Może w końcu dostaniesz to co się Ci nalezy? No chyba ze to jakas duża kwota?

@afrykaner

dopadli Waśkę ,zarzutów jest multum, fałszerstwo, (usunięte przez administratora) finansowe,sąd wysłał mnie paragrafy z których będzie Waśko odpowiadał.

@Marta

to jest tylko 2400 zł ,bardziej mnie chodzi o zemstę.

@Marta

odpisuję drugi raz to jest 2400 zł ale chodzi mnie o zemstę

Helena
@afrykaner

I naprawdę myślisz, że Ci to jakoś psychicznie pomoże? Poczujesz się po takiej jak to nazywasz zemście lepiej?

@afrykaner

Już nie ma dawno firmy Ochrona Pro. Pan Waśko razem z bratem prowadzą firmę pod nazwą Czuta. Działanie jest takie same jak w przypadku poprzedniej firmy. Praca na czarno fikcyjna umowa zlecenie od której nie są odprowadzane żadne składki ani podatek. Wypłata pod stołem to znaczy w kopercie. Nadgodziny czy dodatek nocny w przypadku etatu. Zapomnij. Po rozwiązaniu umowy nie dostajesz, ostatniej wypłaty lub jest bezpodstawnie okrojona. Nawet świadectwa pracy nie dostaniesz. Każdy musi o świadectwo pracy składać skargę do PiP. Jeżeli koleś ma sprawy w prokuraturze, dlaczego ta firma jeszcze istnieje? Mam na myśli Czute. Takie jaja tylko w Polsce.

jacky
@Bonzzo

@afrykaner Masz rację teraz to firma CZUTA mają obiekt osiedle mieszkaniowe na ul. Pięknej 5 we Wrocławiu, już 2 razy ich chcieli wyrzucić, praca, na czarno bez umów ,pieniądze pod stołem, a jak się zwolnisz to nic ci nie wypłacą. Skandal , że te typy Waśko nie siedzą, za to na wczasach był w Tajlandii.

WorkMen

Super, A czy zasądzone pieniądze na rzecz pracownika będą do odzyskania ?

Klara
@WorkMen

Były

Dzień dobry, jestem byłym pracownikiem firm Czuta oraz Ochrona Pro. Zostałem (usunięte przez administratora) przez P.Waśko i jego brata na kilkanaście tysięcy złotych, mam dowody i wiedzę co z tym zrobić. Chętnie pomogę nieodpłatnie osobom poszkodowanym w latach 2019-2022. Inspekcja pracy, urząd skarbowy, policja oraz MSWiA zostanie powiadomiony w najbliższych dniach, wiadomość z dowodami zostanie przesłana również do wszystkich obecnych kontrahentów firmy Czuta, tak, aby wiedzieli z kim idzie im współpracować. Powodzonka Panowie :) (usunięte przez administratora)

Juby

FIRMA PRO SP Z.O.O TO SĄ OSZUSTAM BYŁEM ICH PRACOWNIK W ROKU 2020 I 2021 OSZUKIWALI LIDZI NIE PŁACI PIENIĘDZY NA CZAS BYŁO CZEBA PAN WAŚKO ŚCIGA I UPOMINAĆ O WYGRODZENIE JAK ODESZLEM ODNICH BYŁEM WZYWAN NA POLICJĘ OKAZAŁO SIĘ WAŚKO NIE MA PAPIERÓW NA PROWADZENIE FIRM NIE PŁACI ZUS PODATKO I UBEZPUECZ ITP TA FIRM ZNIKNĄĆ Z RYNKU PRACY A WAŚKO POWINIEN TRAFIĆ DO WIĘZIENIA ZA WYSZYSTKI PRZEKRĘTY

Ochrona Pro Sp. z o.o. ma teraz aktualne oferty pracy w Poznań. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków zatrudnienia?

Ad

Poszukuję osoby co pracowali w ochronie PRO ? Wrocław - Warszawa proszę o kontakt telefoniczny pod ten numer telefonu 572535730

@Ad

pracowałem w ochronie w Warszawie, 29 czerwca 2023 we Wrocławiu będzie sprawa przeciw (usunięte przez administratora) Przemkowi, nie będę na sprawie bo adwokat jakoś to załatwił.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika afrykaner

19.04.2023 04:04

afrykanerikona wywiad

Chcę opowiedzieć o tym, że ta firma zatrudnia pracowników "na czarno".

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Byłem pracownikiem ochrony.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

afrykanerikona wywiad

Nie, to była ochrona budowy.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

afrykanerikona wywiad

Zachorowałem na COVID-19 i nagle okazało się, że pracuję "na czarno". Pomimo, że po kilku miesiącach dostałem umowę o pracę, to była ona fałszywa. Sprawdziłem to dokładnie w ZUS-ie.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

afrykanerikona wywiad

Stawka to chyba 11 zł za godzinę, ale nie jestem pewien.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Przez niecały rok.

afrykanerikona wywiad

Nigdy i nikomu nie poleciłbym tej pracy.

afrykanerikona wywiad

Nie było żadnych możliwości rozwoju.

afrykanerikona wywiad

Szkoleń nie było, a pracę załatwiłem sobie przez telefon.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

afrykanerikona wywiad

Firma była we Wrocławiu, ja jestem z Warszawy. Kierownik budowy, na której pracowałem, Adam, był super gościem, pozostali zmiennicy to też świetni ludzie.

afrykanerikona wywiad

Warunki pracy jak to w ochronie na budowie, w miarę OK. Niestety pracodawca po kilku miesiącach zarejestrował mnie fikcyjnie.

afrykanerikona wywiad

Uważam, że takie oszustwa powinny być karane.

Paulina

Dopiero co zakończyła się rekrutacja na stanowisko portiera. Był ktoś w sprawie pracy na rozmowie? Jakie zaproponowano warunki? Ile na godzinę? Umowa o pracę czy może zlecenie? Jest jakiś prog wieku? Pytam ponieważ dziadek chciałby dorobić sobie do emerytury.

XYZ
@Paulina

Lepiej, abyś znalazła cokolwiek innego, jeżeli nie chcesz skrzywdzić swojego dziadka. Właściciel firmy (usunięte przez administratora) ludzi, szkoda nerwów i czasu.

afrykaner

czy ta firma krzak jeszcze istnieje?, to waśko juz jest poszukiwany przez MSWiA,skarbówkę, ZUS i sąd ,nie posiada licencji ochrony, nie płaci podatku,ludzie pracują na czarno,najdalej od tego badziewia.

Nierób
@afrykaner

Ano tak, Takich ludzi pod pręgierz. Ewentualnie kastracja. Bo przecież nie można powielać negatywnych istot.

@afrykaner

Jak Waśko może być poszukiwany jak do dziś prowadzi firmę Czuta i dalej robi te same przekręty. A namy już grudzień. Widocznie obecna władza mu sprzyja albo jest dobrze umocowany w organach ścigania czy skarbówce. Inaczej już pozostało by po nim wspomnienie. Dodam tylko ze adres obecnej firmy czyli Niemczanska 33/6 Wrocław to już fikcja. Facet ucieka przed PiP i służbami bo ma kontrolę za kontrolą.

@Bonzzo

dzisiaj otrzymałem pismo z policji we Wrocławiu że osobnik Waśko Przemysław nie ma stałego miejsca zamieszkania, podałem glinom jego numer konta bankowego i nic,jak prowadzi firmę skoro nigdzie nie mieszka?, chyba ma układy w skarbówce i prokuraturze, walić rząd (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)

@Bonzzo

przed paroma minutami dostałem pismo z policji z Wrocławia że to waśko samo się zgłosiło na komendę, zobaczymy co z tego wyniknie, bardzo sobie nagrabił i będzie odpowiadał z kilku paragrafów, życzę mu jak najgorzej.

@afrykaner

Firma Czuta zarejestrowana jest na Artura Waske jego brata. Ale P.Wasko jest nieoficjalnym wspólnikiem i tak naprawdę obaj i w porozumieniu robią kanty. Przemysław Wasko tak naprawdę ciągnie brata na (usunięte przez administratora), gdyż obaj mogą mieć sądowy zakaz prowadzenia działalności i firemka się(usunięte przez administratora)

WorkMen

"...przyczyną i skutek są jasne..." Nazywają to karmą. Inaczej mówiąc " które sieje wiatr zbiera burzę". Jednak nie życzyłby komukolwiek aby się "przewrócił" na swych niecnych czynach. Pozdrawiam wszystkich serdecznie PS Działanie pana W. jest pożyteczne gdyż karze nam sprawdzać firmę zanim podpiszemy Umowę. A więc bądźmy czujni i uważni.

Była pracownica ochrony

Nie polecam firmy czuta ponieważ jest nie kompetentna pracowałam w tej firmie. Nie dba o pracowników pracujących z grupą i nie przestrzega prawa jakie panuje zatrudniając osobę z grupą o niepełnosprawność i nakazuje pracować ponad normę którą powinna osoba z grupą mieć zmniejszoną do 7 godz. Stosowany (usunięte przez administratora) przez przełożoną.Zmiana grafiku po kilka razy w miesiącu i brak przerwy pomiędzy zmianami na odpoczynek. Problem z wynagrodzeniem żeby wypłacić za przepracowany miesiąc. Szczerze nie polecam !

Agnieszka

Na czym dokładnie polegają obowiązki doradcy klienta? Znalazłam ofertę, którą dali niedawno. Ale niewiele tam napisali o pracy. Ktoś ma doświadczenia jakieś z nimi?

Agnieszka

Cześć, widziałam że na Górnej do ochrony szukają do pracy, bo oferta jest. Ponoć chętni do zatrudnienia kobiet, a trzeba orzeczenie mieć? W takiej pracy to często bez stopnia nie da rady przecież, ale nie wiem jak tu.

Odzyskanie

Odzyskane należności proszę zadzwonić, podamy informacje o wyegzekwowaniu 530//390/935//

Grażyna
@Odzyskanie

A w jakim czasie udało się je odzyskać?

Zostaw merytoryczną opinię o Ochrona Pro Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Ochrona Pro Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ochrona Pro Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ochrona Pro Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 10 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ochrona Pro Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Wita Stwosza 16
    50-148 Wrocław