Opinie o Wolt Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników na temat pracodawcy Wolt Polska Sp. z o.o., jak również Klientów firmy. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Wolt Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wolt Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Dostawca

No to tak. Praca sama w sobie jest beznadziejna, a warunki rzekomo skandynawskie są mocno polskie, jak nie ukraińskie. Kiedy zaczynałem pracę byłem pełen entuzjazmu, przekonany, że w końcu zarobię coś więcej niż stawka minimalna. Nic bardziej mylnego. Jeśli nie masz rozpadającego się gruzu, nerwów ze stali, LPG, za nic w świecie nie bierz się za pracę w Wolcie jako dostawca samochodowy. Zacznę od wad. Po pierwsze Wolt nie płaci za DOJAZD do restauracji. Zdarza się, że otrzymujesz zlecenie na 3km (W linii prostej) i teoretycznie musisz zlecenie zaakceptować i jechać ten dystans za darmo. Po drugie, Wolt nie płaci za pierwszy 1km jaki pokonujecie... w linii prostej :) Jak wygląda praktyka? Ano tak, że wsiadacie do samochodu, pokonujecie do klienta 900 m w linii prostej, czyli nawet 2-3km drogami i nie widzicie z tego ani grosza. Otrzymujecie tylko 10 zł za odebranie jedzenia z lokalu. Teraz najlepsze. Firma chwali się fantastycznymi bonusami, jakie można zdobyć w ciągu tygodnia. Faktycznie bonusy są, zwykle na poziomie np. 40 przejazdów - 80 zł bonusu, 50 przejazdów 110 zł bonusu (Po osiagnieciu pulapu 50, dostaniecie kolejne 30 zł, a nie 110 :P) itd. Oczywiście się to zmienia co tydzień ale zwykle w tych granicach, czasem jak są eventy jest więcej, ale to rzadkość. Jak wspomniałem firma nie płaci za pierwszy 1km, który tak naprawdę zawsze pokonujecie, zatem jestescie 2 zł w plecy co przejazd. (Płacone jest 2 zł za 1 km od restauracji) Zatem wykonując 40 dostaw, jesteście 80 zł w plecy, które firma łaskawie Wam zwraca w formie... bonusu. To są Wasze zarobione pieniądze, nie żaden bonus. Po 3, kurier rowerowy jest na pierwszym miejscu, samochodowi dostają zlecenia albo bardzo dalekie, albo takie, których kurier rowerowy nie wziął lub nie jest w stanie wziąć. W związku z czym mega często siedziałem 90 min w samochodzie jak idiota nie zarabiając ani złotówki (Na hotspocie) Oczywiście zaraz ktoś mi napisze, że są gwarancje godzinowe, ano są. 15 zł podstawa. Kiedy masz jedno zlecenie na godzine, załóżmy średnio po 12 zł, podstawy nie przebijesz, a jechać musisz więc jesteś w plecy bo paliwo. Więc wychodzi jakieś 13 zł podstawy, po podatku jakieś 9 zł. Jedyny spoko dzien to niedziela, można wtedy wyciągnąć te 20-25 zł brutto. Odjąć paliwo itd, wychodzi trochę ponad podstawe. No to może przejdę do zalet. Faktycznie praca jest bardzo elastyczna, nikt nikogo nie ciśnie, jak ktoś potrzebuje przerwy to na luzie ją dostanie. No i support. Spoko ludzie, bardzo wyrozumiali, zawsze można liczyć na pomoc z ich strony. I to był właściwie jedyny pozytywny aspekt tej pracy. Aa i ktoś napisał, że chyba cały czas ci sami ludzie piszą recenzje o pracy w wolcie, że są one tak dobre. I jest to prawda. Jest kilku entuzjastów, którzy udzielają się wszędzie i kochają tę pracę. Jeden Bóg wie czemu.

Marek Ałreljusz

Jak dla mnie bardzo spoko praca. Nie wyobrażam sobie pracować teraz gdzieś indziej, gdzie musze codziennie rano wstawać i robić coś gdy na ręce patrzy mi szef. Tutaj jest na luzie, masz po prostu realizować zamówienia. Jestem sam sobie, słucham muzyki, stawkę mam 20 zł na godzine jak się mało dzieję, a gdy jest młyn zarabiam dużo więcej. Do tego trzeba doliczyć jeszcze bonusy, który najwyższy to ponad 1600 zł msc. Sam decyduje ile pracuje i kiedy. Nie wiem jak można narzekać na taką prace.

woltomierz

Ile trwa okienko zapisu na gwarantowane godziny?? 5 minut?? Wszedłem do aplikacji godzinę po otrzymaniu powiadomienia i nie ma już żadnych opcji. Jestem świeżo zarejestrowany w Katowicach i sprawdzając status w aplikacji non-stop widze "spokojnie", zamówień do realizacji brak. Kiedy się wlaczac?? Jak robić rezerwacje? Czy realnie można dorobić chociaż 200-300 zł na miesiąc?

Stanisław
 Rekomendacja

Firma istnieje na rynku już od kilku lat. Zaczynała jako startup z kilkoma kurierami  pod banderą "Dailyvery", w miarę powiększania zmieniła nazwę na "Daily". Teraz działa jako "Wolt". Razem z powiększaniem zachowuje swój sznyt startupowy, przez co rozumiem dobrą komunikację w ramach zespołu. Zespołu młodego, w którym jest miejsce dla każdego kuriera. Zespołu otwartego na propozycje z terenu. Zespołu życzliwego i rozumiejącego, że rower czasem może nawalić. I oby tak dalej. Na koniec pozdrawiam (zawsze!) Ulę z supportu. Plus specjalne pozdrowienia za dziś dla chłopaków z Pasibusa i Łowców Meatów, za miłe pogawędki i śmiechy ;) SP

Pdg Nowy wpis

Jezdze od poczatku roku - koncowka zimy to byl czas z wiekszym ruchem, latem dzialo sie nieco mnie, ale teraz od wrzesnia znowu widac wzrost zamowien. To nieco sezonowe zajecie, gdzie najlepszy czas to jesien i zima zdecydowanie

Ali Nowy wpis

Zdecydowanie polecam wszystkim wspolprace z wolt z uwagi na dobry kontakt z supportem i mozliwosc wlaczania sie kiedy ma sie ochote

Kasia

Moge wlaczac sie i wylaczac kiedy chce - dla mnie super opcja, bo studiuje, wiec nie mam mozliwosci byc zawsze dostepna

juras Nowy wpis
@Kasia

zalosne xD 10 komentarzy dodane jeden po drugim pod innymi nickami. Wolt w pigulce

Mariuaz
Kandydat

Z tego co patrzyłem to na wolt jest najwyższa stawka godzinowa 25-35 brutto np w glovo to już 20-30 więc jak to wychodzi w praktyce? Bardziej się opłaca wolt czy glovo? Jak czytam recenzje o volt to większość jest negatywna a do tego z wieku źródeł wychodzi na to ze taki uber eats zarabia więcej mimo niższej stawki godzinowej

juras Nowy wpis
@Mariuaz

stawka godzinowa jest taka jaka sam sobie zrobisz. Bazo o masz 9 zl za dostawe i nie licz ze zrobisz wiecej niz 3 dostawy na godzine (nawet 3 to rzadkosc) a zamowien jest malo i jest coraz mniej a kurierow coraz więcej. Krotko mowiac nie zarobidz dużo, ot tylko co na piwko jakies niedrogie

Kurier
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rekrutacja spoko, prawdziwa weryfikacja - gdy sie jezdzi. ;) Warto miec kondycje i ogarniety sprzet do jezdzenia

Pytania

Opowiedz cos o sobie

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jaku

(usunięte przez administratora) jakich malo. Praca wygląda tak że czeka 10 kurierow na jedno zamowienie wiec najczesciej jezdzi sie za grosze. Widze tez ze pod naporem negatywnych komentarzy wolt postanowił zaspamowac ten portal szybkimi pozytywnymi fakowymi komentami. Spójrzcie na ciag krotkich komentarzy dodanych minuta po sobie. To wam pokaze jakosc tej firmy skoro muszą sie ratowac takimi zagrywkami. Nie polecam.

Zainteresowana praca kurier ro
Kandydat

Hej Dostajecie normalnie pit ze współpracy z Wolt?

Woltek
@Zainteresowana praca kurier ro

Tak Jak najbardziej. PIT wysyła firma zajmująca się księgowością na maila

Kubek

Lubię jeździć na rowerze, tu mam okazję pojeździć i przy okazji zarabiać.

Andreas

Łączę przyjemne z pożytecznym - lubie jeździć, także jest to dla mnie bardzo fajny sposób zarabiania

Jonasz

Wolt jest najlepszy, zrobilem juz ponad 1000 zamowien i jezdze skuterem oraz rowerem.

Tymbark

Przyszedłem na chwilę, zostałem na dłużej.

Kaktus

Przyjemne, proste zajecie z atrakcyjnymi stawkami. Rekrutacja online, mozna szybko dolaczyc

Lenovo

Bardzo fajnie, mija mi juz 10 miesiac i jestem zadowolony, nie moge doczekac sie jesieni, bo wtedy zarabia sie najwiecej

Andrzej

Rekomenduje wszystkim wspolprace z Wolt, zdecydowanie warto

Cku

Warto, polecam!

Czytelnik

Wiadomo, ze na tego typu stronach beda pisac glownie niezadowoleni - ale ze wszystkich firm tego typu - Wolt ma najbardziej atrakcyjna oferte

Polecam, warto - atrakcyjne warunki, niewielkie wymagania

Katowiczanin

Slabizna jakich malo, myslalem ze to bedzie dobre zajecie dla kogos kto chxe w mily sposob zarobic ale wiekszosc czasu spędza sie na lawce czekajac laskawie na zamowienia. Dzis np w 4h zarobilem zawrotne 34zl z racji braku zamowien. Nie polecam, szkods czasu i nerwow. Raczej sugerowalbym sie negatywnymi komentarzami na tej stronie bo wiekszosx trafia idealnie w punk wiec nie bede ich dublowal i sie rozpisywal.

Kox
@Katowiczanin

Ewidentnie nie jesteś stworzony do tej roboty, kto chce i użyje trochę mózgu przy tej robocie to gwarantuje ze zarobi, inna sprawa gdy ktoś myśli ze jak bedzie siedział na ławce przez 4h to coś zarobi. Polecam trochę pomyśleć jak działa system dobierania zamówień do kurierów i to sie dotyczy kazdego piszącego negatywny komentarz bo ja osobiści pracują od roku i nie moge narzekać. Jednocześnie bardzo mi szkoda tych co myślą że jak bedą siedzieć to coś zarobią, sory ale w takim przypadku to jedynie praca biurowa. Pozdawiam wszystkich tych którzy potrafią się w minimalnym stopniu zaangażować i coś zarobić i życzę powodzenia tym którzy chcą ale jeszcze nie rozgryźli systemu. Miłego

@Kox

jak działa system dobierania zamówień do kurierów?

Kurier-Bydg
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

Czy ja tylko mam wrażenie że Wolt się nie rozwija? W Bydgoszczy po kilku mies. jest "aż" 29 restauracji z czego 5 wirtualnych (należących do Bierhalle), kilka jest non stop offline gdyż nikt tego nie pilnuje i nie kontaktuje sie z restauracjami. Konkurencja Pyszne i Glovo ma ich kilkaset- jest wybór to mają i też zamówienia. Wolt nie podpisuje umów z nowymi restauracjami. Początki były obiecujące jezdziłem po stałych klientach często codziennie do tych samych, obecnie i Ci sie wykruszyli...Pisanie na support nic nie daje odpisują że pracują nad rozwojem sieci restauracji jednak efektów nie widać. W kilku restauracjach zapytałem czy by chcieli podjąć współpracę z Wolt, niektórzy twierdzili że nawet nie słyszeli że taka firma jak Wolt istnieje, w kilku usłyszałem iż prowizje są tak wysokie że podziękują...W jakim kierunku to zmierza?

Tomek

najważniejsze to; 1. nie brać automatycznych akceptacji- wpadają czasem tak absurdalnie dalekie lokalizacje ( za dojazd do knajpy nie płacą) że szkoda gadać, znosi na jakieś odległe dzielnice które znam słabo 2. nie brać zleceń z knajp w galeriach- za dużo czasu się traci na szukaniu w molochu knajpy i jeszcze rower trzeba zapiąć 3.nie brać przeterminowanych zleceń- jeśli inni je odrzucali to znaczy że są problematyczne. 4. unikać zleceń do wege/sałatkowych knajp- klienci którzy żywią się liśćmi są wiecznie źli i niezadowoleni. Praca dobra jako dodatek, stawka podstawowa 9zł to żal.pl suport bardzo dobry apka mało funkcjonalna

Bloodist
@Tomek

Cześć! Masz jeszcze jakieś inne rady? Jestem na etapie dołaczania do Wolt i nie wiem co mnie czeka hah. A

Maliniak
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Naprawdę kiedyś super firma, można powiedzieć ze najlepszy pracodawca jeśli chodzi o dostawy w Polsce. Niestety, wprowadzenie partnerów, kaucje za torbę, wycofanie się z stawki minimalnej. Przełknałem to i jeździłem dalej, zarobki były dobre - powyżej 20 zł/h wiec uznałem ze może wolt ma jakieś problemy prawne w Polsce i dlatego tych partnerów forsowali. Aleee od tygodnia niestety zarobki zaczęły lecieć w linii pochyłej w dół. Z każdym dniem zarabiam coraz mniej i już jestem poniżej stawki minimalnej. Czemu? Bo wolt mimo ze już jest za dużo kurierów dalej ich rekrutuje, potem pewnie obniża stawki za dostawy i zrobi się z tego drugi Uber. A szkoda, naprawdę praca była przyjemna, support zawsze gotowy do pomocy i naprawdę atrakcyjne wynagrodzenie. Niestety to się skończyło - a szkoda bo myślałem ze utrzymają fason. No ale cóż, rekrutując się do wolta praktycznie rekrutujecie się moim zdaniem do trochę lepszego ubera moim zdaniem. Ale w tym tempie zmian za miesiąc już będzie drugi Uber w mojej opinii. Jeśli chcecie dorobić na wakacje, idźcie do żabki czy do jakiegoś sklepu i nie traćcie czasu na „aplikacje” bo stawki są tak marne ze na nic sensownego nie zarobicie.

Zostaw merytoryczną opinię o Wolt Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Wolt Polska Sp. z o.o.
3.6/5 Na podstawie 63 ocen.
Wolt Polska Sp. z o.o.