Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Mam pytanie do Zarządu Spółki. Dlaczego pracownicy różnych działów traktowani są w inny sposób w kwestii wypłacania nadgodzin? Pracownicy baterii czy naprawy silników mają wypłacane nadgodziny co miesiąc a gdy przychodzi do nadgodzin na benzynie nie ma takiej możliwości. Mamy pracować nie wiadomo ile dni na nadgodzinach a i tak nie wiadomo czy dostaniemy za nie pieniądze ponieważ już chodzą słuchy że wszystko trzeba będzie odebrać jako czas wolny, oczywiście nie dobrowolny a w postać postoju który wyznaczy firma.

Normalny pracownik

Cześć, mam pytanie. Ciężkie jest stanowisko monter baterii, każdy da rade? Czy dają umowę na stałe i jak mniej więcej zarobki? Pozdrawiam

Witam mam pytanie do MBMPL. Kiedy ruszy.rekrutacja na hale1 wały korbowy? I czy będzie do rekrutacja zewnętrzna czy wewnętrzna?

Monter.

Dlaczego został zlikwidowany autobus jeżdżący po Jaworze ? To jest pewnego rodzaju dyskryminacja. Autobus na pierwszej i drugiej zmianie był pełny a go zlikwidowali. Za to na Wałbrzych jadą dwa autokary gdzie w jednym jedzie około 5 osób, nowa linia na Złotoryję jezdzi 8 osób....Nie wspomnę że autokar jadący na Głogów wydłużył trasę specjalnie tylko dla 3 osób ! Na pierwszej zmianie w miejskim jest taki tłok że ledwo ludzie mają gdzie stanąć. Pod koniec kierowca już ma problem żeby ludzi wpuszczać do autobusu. Osoby nie jadące na Mercedesa narzekają że zabieramy im miejsce. Autobus nie grzeje w środku, wszyscy jadą przemarznięci. Na nocnej zmianie słyszałem że robi powrotne takie koło że ludzie z Wałbrzycha są szybciej w domu.

LoL
@Monter.

Jest jakiś autobus jadący na Głogów ?

@Monter.

Szanowni Państwo, oferujemy transport pracowniczy na liniach z Lubina; Polkowic; Legnicy; Boguszowa Gorce przez Kamienną Górę i Bolków; Wałbrzycha przez Świebodzice, Strzegom i Rogoźnicę oraz z Chocianowa przez Chojnów i Złotoryję. Na bieżąco monitorujemy sytuację w autobusie miejskim, którym dojeżdżają pracownicy fabryki do pracy. Autobus przegubowy mieści do 150 pasażerów i na ten moment jest to wystarczająca liczba zarówno dla pracowników MBMPL, jak i pracowników firm zewnętrznych. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

Monter
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

W jaki sposób monitorujecie. Przecież nikt nie jest w stanie przewidzieć ile osób z miasta będzie nim podróżowało. Jesteście w stanie oszacować ile tylko jeździ osób z Mercedesa ale do tego dochodzą osoby z firmy Leadec, Seifert, FormelD, Apleona? Dzieci jadące do lub z szkoły, emeryci, osoby jadące do innej pracy niż Mercedes? Wszyscy są pościskani jak sardynki w puszce, co z Waszym dbaniem o pracowników w dobie Covida? Dodam jeszcze że sprawiliście że 2% załogi Merceda jeździ tylko miejskim. Czyli znowu większość pracowników jeździ swoimi autami, zajmując miejsce parkingowe nie wspominając o ekologi.

@Monter

Szanowni Państwo, w przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu z działem Central Service. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

Lubinek
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Szkoda, że przez waszą "super" aplikację do rezerwowania przejazdów pierwszy autobus z Lubina jedzie teraz ponad 10 minut dłużej. Czyli przyjeżdżamy do pracy mniej wypoczęci przez dłuższy przejazd i też później jesteśmy w domach :/

Jaworzanin
@Monter

MB gratuluję pomysłowości w dobie Covid zabieracie autobus pracowniczy i proponujecie miejski 150 osób na kilku metrach kwadratowych. I zdziwienie dlaczego tyle zachorowań.

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

Marzena

I wracamy do przeszłości. Zgodnie z nowym zarządzeniem wirus na hali jest, ale w biurach już go nie ma. Ogarnijcie się w tym zarządzie, bo dzielicie ludzi na lepszych i gorszych. Historia zatacza koło i wracamy do lat 40 - tych dwudziestego wieku. Ktoś kiedyś byłby dumny. Nie pozdrawiam.

Seba
@Marzena

A czego się spodziewasz po niemieckiej fabryce?

Kolo

Czy są jakieś przyjęcia do pracy na silniki ?

Kandytad

Witam dziś aplikowalam na silniki do mercedesa przez randstand .drogi mercedesie kiedy można się dowiadywać I ile będzie trzeba czekać na odpowiedź i zaproszenie na rekrutację z góry dziękuję

Przyszły elektryk
@Kandytad

Możesz się nie doczekać . Ja czekałem półtora miesiąca. Gdybym sam nie wydzwaniał to bym dalej czekał . Często gubią dokumenty .

Czerwony

Drogi Mercedesie ja mam do was takie pytanie na Facebooku pokazujecie plecaki do licytacji parasolki wszystko ale zwykły pracownik z montażu silnika nie ma do tego dostępu nie ma ani linku ani żadnego przekierowania gdzie zwykły pracownik produkcji może wziąć udział w tej licytacji i Moje pytanie jest takie czy ta licytacja jest zamknięta dla pewnej garstki ludzi czy jest ogólna dla całej Polski bo niestety bo niestety szukałem i nie znalazłem linku ani załączników które by odsyłał y do tej oferty bo może Chciałbym sam sobie taki plecak nabyć

@Czerwony

Szanowni Państwo, linki do wyżej wspomnianych aukcji znajdą Państwo na profilu Sztab WOŚP Jawor. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

Baterie

Witam, proszę wytłumaczyć dlaczego pracownicy zatrudnieni przez Work Service zarabiają więcej od pracownika zatrudnionego bezpośrednio przez firmę Mercedes?

@Baterie

Szanowni Państwo, w celu wyjaśnienia spraw wewnętrznych prosimy o kontakt z przełożonym. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

RRR

Praca może i nie jest taka zła, ale ludzie jacy tam pracują to dramat, wystarczy przyjść na silniki posłuchaj jak się brygadziści do ludzi odzywają....wszystko jest zamiatane pod dywan, do nikogo nie można zwrócić uwagi co się dzieje bo każdy ma to w (usunięte przez administratora) nikt z tym nic nie robi, może mistrzowie by w końcu kiwnęli palcem i zwrócili uwagę na to co się dzieje a nie tylko kasę pchać do kieszeni? (usunięte przez administratora) pełną parą...

Dama
@RRR

Przykład idzie od góry, więc czego się spodziewasz?

Xyz
@Dama

Dlaczego nikt nie zgłasza problemów do góry? nie lepiej zgłosić niż pisać na forum?

Mami
@Xyz

No bo i tak będzie zamiecione pod dywan a ten co zgłasza będzie tym złym bo się odzywa

Nie polecam pracy w tej firmie. Brygadzista traktuje ludzi jak (usunięte przez administratora) ponieważ sam się na niczym nie zna. Mistrz to człowiek, który słucha się tylko koordynatora i sam nie potrafi podjąć żadnej decyzji. Baterie to najgorszy dział na jaki można trafić.

...
@Anonim

Na silnikach to samo, mało obszarów jest gdzie jest w porządku, ludzie są co do siebie obrzydliwi... a brygadziści tam są w większości z przypadku, bardzo to wszystko psuje ten zakład, z dnia na dzień coraz gorzej

Kandydat na montaz

Witam ostatnio widziałam aplikacje na stanowisko na monter(usunięte przez administratora)o .jestem już po rozmowie kwalifikacyjnej i moje pytanie jest takie jak tam jest ?

Beata

Proszę o informację jakie są zarobki "na rekę" na start na stanowisku montera?

Rob

Szanowni Państwo, zwracam się z zapytaniem do Mercedes - Benz MP sp. z o.o. Mam średnie wykształcenie techniczne, ale żadnego doświadczenia w pracy na produkcji. Obserwuję ogłoszenia agencji pracy, stanowisko monter silników. Czy nie mając żadnego doświadczenia mogę skutecznie ubiegać się o zatrudnienie ? Pytam, ponieważ czasami pojawia się informacja: "doświadczenie 0 - 6 miesięcy), ale także, że wymagane jest doświadczenie w produkcji bez skonkretyzowania oczekiwań. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym 2022 Roku.

Bartek
@Rob

Aplikuj. Tam biorą prawie każdego

@Rob

Szanowni Państwo, Do załogi MBMPL dołączają także osoby bez doświadczenia, które mają okazję nabyć je w naszej firmie. Wszelkie wymagania dotyczące stanowiska podane są w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Aktualne procesy rekrutacyjne (stanowiska pracy i staże) znajdują się na naszej stornie: https://mercedes-benz-jawor.com.pl/kariera Część odpowiedzi dotyczących rekrutacji mogą Państwo znaleźć po linkiem: https://mercedes-benz-jawor.com.pl/kariera/faq/ zachęcamy do śledzenia. Pozdrawiamy Zespól komunikacji i PR MBMPL

Rob
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Dziękuję za odpowiedź. Było ogłoszenie o rekrutacji do 31 marca 22, wczoraj zostało zdjęte jeżeli chodzi o montera silników. Zaczekam zatem na kolejny nabór. Pozdrawiam

@Bartek

Dosłownie. Całe te zamieszanie z rekrutacja to taka fajna otoczka żebyś myślał że tak ciężko się dostać

Ona

Pracuje już długo na baterii 400 ,ale takich plotkarzy już dawno nie widziałam wstyd nawet niektóre osoby się chwała jakie sms dostają od przełożonego czym się tu szczycić !!!

Pracownik 3setka
@Ona

Każdy wie jak jest na bateriach. Mercedes zarządzaniem sięga dna a raczej ludzie, którzy są od zarządzania. Mistrzowie to ludzie, którzy przymykają oko na swoich, koordynator to osoba, która nie ma pojęcia o zarządzaniu ani o produkcji - nasz potrafi spać na nockach (o ile jest w pracy na nocce) ale przynajmniej wtedy nie lata z dziwnymi pytaniami. Brygadziści - nadludzie, źle wstali rano i pracownikowi się obrywa. Straszenie i mówienie co musisz robić a sam siedzi i to dosłownie potrafi przesiedzieć 8 godzin nie wnosząc nic prócz złej atmosfery. Niech hr powiesi plakaty co należy do obowiązków brygadzisty a nie każdy z nich umywa ręce od roboty, ale to wina nasza monterów bo połowa trzyma z nimi dla lepszego jutra, które nigdy nie nastąpi. Nas rozlicza z każdej sztuki sądzę że ich też można jakoś rozliczyć. Monter musi skumać, że wygra ten pojedynek trzymając z monterem.

Abc.

dzien dobry, pytanie do obecnych pracownikow.czy na baterie sa zatrudnienia?czy moze jest jakis postoj i nie zatrudniaja nowych?

Natasza

Czy w fabryce są związki zawodowe? Czy istnieją?

xxx
@Natasza

Nie ma związków i nie potrzeba.

He

Jak będzie wyglądała praca od stycznia? Są duże podwyżki? Będą zatrudnienia nowych osób? Ile jest zmian na chwilę obecną? I czy weekendy sa wolne?

Wielka szkoda

Dziś zwolnił się nasz zaj....ty kolega Łukasz wielka szkoda . Osoba uśmiechnięta pozytywna zawsze pomocna . Łukasz życzymy ci wszystkiego co najlepsze wielkich sukcesów w nowej pracy pamiętaj my tu jesteśmy . Wielkie pozdrowienia z działu obróbki . Trzymaj się kolego????

Obróbka
@Wielka szkoda

Szkoda, Mercedes nie zatrzymuje swoich najlepszych ludzi :( Zbyt latwo sie z nimi zegna - nie wrozy to nic dobrego.

Dws dreaxlmaier

Hej Jakiej wysokości podwyżki wam die zapowiadają?

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 757.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.