Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Koleos

Heh a tym czasem mercedes w Niemczech wypłaca swoim pracownikom po 6000 euro premii na swieta. Ciekawe czy polscy pracownicy takie kwoty otrzymaja czy nadal traktowani sa jak banda (usunięte przez administratora)

Byku
@Koleos

Nie po to otwierali montownię w Polsce, aby dawać nam tyle co Niemcom

Seifert

Dzień dobry jestem pracownikiem firmy seifert w Jaworze. Chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość dojazdu do pracy autobusem pracowniczym Mercedesa na trasie Chojnów-Jawor jeżeli bylo by miejsce. Jestem w stanie pojryc koszty biletu.

Andri
@Seifert

Pracownicy firm zewnętrznych z innych miast też chcieli dojeżdżać nawet z potrąceniem pensji ale Mercedes woli wozić powietrze niż wpuszczać ludzi spoza swojej firmy

@Seifert

Szanowni Państwo, autobusy organizowane przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland są przeznaczone tylko dla pracowników spółki. Nie ma możliwości, aby pracownicy firm zewnętrznych z nich korzystali. Pracownicy firm zewnętrznych mogą natomiast wspólnie korzystać z aplikacji do wspólnych przejazdów. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR

Aha

A co to za aplikacja?

Solidarnosc

Dlaczego nie założycie związku zawodowego, żeby nabrać większych szans negocjacyjnych z pracodawcą, a tak dajecie się wykorzystywać, także przez tych przekupionych Capo brygadzistów. Dajecie się zastraszać, poniewierać i poniżać. Inicjatywa związku musi wyjść od Was. Nigdzie nie widziałem by bez związku zawodowego pracownicy mieli lepsze położenie, zawsze tylko skłóceni, podzieleni. Tylko w Nas jej nadzieja.

@Solidarnosc

Wara od nas!

Koleos
@Solidarnosc

Nie rozsmieszaj mnie z tym waszym zwiazkiem. Solidarność juz dawno przestala reprezentowac pracownikow a stala sie klakierem partii rzadzacej

ANIA

Witam dlaczego jesteśmy zmuszani w przypadku braku urlopu na branie bezpłatnego miedzy świetami ??? skoro teraz mamy postojowe dlaczego nikt tego nie proponuje tylko kategorycznie stwierdza za jak niema urlopu to bezpłatny! Jestem gotowa do pracy w tych dniach a bezpłatny urlop bo pomniejszenie na wypłacie i to spore. poza tym pracodawca nie może zmuszać pracownika do bezpłatnego bez jego zgody. PS skąd mam mieć urlop jak przeszłam z WS i jestem nowym pracownikiem MBMP?

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

Damiano

Mimo iż opuściłem progi firmy Mercedes zostały wypłacone bony świąteczne za co bardzo dziękuję taka inicjatywa na plus ! Pozdrawiam Pb 300 moje mordeczki z zmiany C najlepszej brygady auuu Wesołych świąt! Paweł Ty........ hehe

@Damiano

Cieszymy się Damian, że miło nas będziesz wspominał ???? również pozdrawiamy, będzie nam ciebie brakowało! Wesołych świąt!

Mietek
@Damiano

Ciekawe czy to pisał Damian czy ktoś się pod niego podszywa? Bo tak mi to wygląda ho ho.

Student

Czy pracuje ktoś w Mercedesie na stanowisku inżynierskim i mógłby powiedzieć coś więcej? Na jakie zarobki można liczy zaraz po studiach, jaka atmosfera i perspektywy rozwoju. Z góry dziękuję

Aaa
@Student

Zarobki takie se. Atmosfera i rozwój zależą od działu do jakiego aplikujesz

@Aaa

Dzięki za odpowiedź! To chyba w zasadzie mi wystarczy, bo nie dla owocowych czwartków się do pracy chodzi :D Nikt stawką za junior inżyniera pewnie nie rzuci (choć byłbym bardzo wdzięczny), ale opinia, że wynagrodzenie jest gorsze niż w okolicznych firmach się powierdza.

Pracownica
@Student

Naprawdę komentarz ‚zarobki takie se’ to potwierdzenie, ze ‚gorsze niż w okolicznych firmach’?! Serio? Chyba firma nie potrzebuje takich pracowników mających problem z czytaniem ze zrozumieniem. Przestańcie zasypywać to forum takimi nicniewnoszącymi komentarzami.

Bil
@Student

Zarobki marne trochę lepiej niż pracownik montażu, zatrudnić się na jakiś czas żeby zdobyć doświadczenie i pójść gdzie indziej po lepszy hajs.

@Pracownica

Ok, czyli toksyczni współpracownicy to też prawda. Również dzięki za odpowiedź!

@Pracownica

No nie potrafie ze stwierdzenia "takie se" odczytać kwoty, proszę w takim razie rozwinąć temat, jakie jest wynagrodzenie dla młodszego inżyniera w Mercedesie. Brak jawności wynagrodzeń dla kogoś kto szuka pracy to jest porażka

@Student

Szanowni Państwo, zapraszamy do aplikowania na nasze oferty pracy. Podczas procesu rekrutacji dowiedzą się Państwo wszystkich szczegółów, gdyż wynagrodzenie proponowane kandydatowi jest zależne od kilku czynników. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

@Student

Szanowni Państwo, zapraszamy do aplikowania i "przekonania się na własnej skórze" :) Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

@Aaa

Czy od nowego roku Mercedes planuje podwyżki na stanowiskach monterskich ?

Praktyktant
@Student

Zarobki są zależne od wielu czynników. Na pewno nie ma kokosów, no chyba, że pracujesz 12h x 6 dni w tygodniu to wtedy zarobisz ponadprzeciętnie coś koło średniej krajowej. Szczególnie teraz w automotive pracujemy na bombie, co chwilę szukają pretekstu by uciąć coś z pensji, a to premie, a to dodatki...ogólnie to jest montownia, tu panuje wyzysk... po nic innego nie zbudowali tej fabryki

.,.
@Praktyktant

To wszystko to jakieś kpiny, Podfirma obiecuje że premia będzie, na rozmowie w Mercedesie mówią że nie będzie premii ani rocznej ani premi od frekwencji, kłamstwo goni kłamstwo, miesiac pracy to zdecydowanie za długo w tym zakłamanym miejscu... Każdy każdemu obrabia (usunięte przez administratora) wieczne poganianie. Nie polecam nikomu. Mercedes tak się szyczi jaka to nie jest firma przyszłości a prawda jest taka że jest tam gorzej niż w co poniektórym zakładzie, najgorszy miesiąc w życiu

@Student

Zależy też po jakiej uczelni jesteś. To głównie najważniejsza kwestia

Monia
@Student

Inżynier i Pan pyta o zarobki przez forum?, profesjonalizm młodych wykształconych ludzi sięga dna i mnie rozbawia.

@.,.

Szanowni Państwo, jeśli mają Państwo pytania dotyczące wypłaty wynagrodzenia za przepracowane miesiące, zachęcamy do kontaktu z działem HR lub HR Business Partnerem, którzy z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

@Monia

Ludzie dzisiaj szanują swój czas. Jeżeli firma jawnie nie deklaruje nawet przedziału zarobków na danym stanowisku, a na rozmowie okaże się, że powodem było to, że oferują żałośnie mało, w porównaniu do obowiązków i ogólnie przyjętych stawek na danym stanowisku to szkoda mojego czasu. Pozdrawiam Panią "profesjonalistke"

??

Czy Mercedes planuje dać autobus z Jeleniej Góry???

@??

Szanowni Państwo, już dzisiaj proponujemy transport pracowniczy dla pracowników z Polkowic, Lubina, Legnicy, Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc i następną linią, którą uruchomimy, jak tylko otrzymamy potrzebne zezwolenia, będzie linia Chojnów-Złotoryja-Męcinka-Piotrowice. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Super
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Mam nadzieję, że pomyślą Państwo kiedyś o Jeleniej Górze, byłoby wielu chętnych do pracy :)

@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

A czy planowany jest transport z okolic udanina czy tych wlasnie okolic ???

Kandydat na montaz

Witam czy są może przyjęcia po nowym roku na silniki ?

Witam

Są może przyjęcia do mercedesa jako monter

Bym się zatrudnił

Witam czy są może przyjęcia na na montera

Witam dziękujemy za premie w tym roku mam pytanie do którego będą wydawane karty przedpłacowe na święta pytam bo nie mamy nigdzie takiej informacji . Z poważaniem pracownik.

Banan

Spytaj swojego mistrza a nie tutaj. Nie wymagają od nich dużej wiedzy ale to chyba powinni wiedzieć.

ktos

jak dostaną te karty, to wtedy rozdadzą. Nam powiedzieli, że może w przyszłym tygodniu

Cezarr

Witam, czy ktoś pracuje, bądź pracował przez Work Service lub Randstad?

Grzyb

Firma zatrudnia ludzi bez doświadczenia bo łatwo takimi rządzić bo ludzi z doświadczeniem boją się przyjąć .Kolega z dużym doświadczeniem motoryzacyjnym nie został przyjęty .Na rozmowie widocznie przełożony się wystraszył mojego kolegi że ma łeb w tej branży i go wygryzie. Szukają (usunięte przez administratora) by łatwiej nimi sterować.

Ela
@Grzyb

Niestety, ale tak jest. Laski zostały brygadzistkami na silnikach, a nigdy wcześniej nie trzymały w ręku klucza dynamometrycznego. Za to ładnie się uśmiechały do kogo trzeba. I tak to się kręci w tej firmie.

Ggg
@Grzyb

Dziwisz się? Jak ci pseudo mistrzowie na niczym się nie znają? XD

Forest
@Ggg

To jest właśnie standard Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Nie ma nawet co porównywać z oddziałami w Niemczech. A miało być tak pięknie...

@Ela

Awanse, stawki wyższe, luźne stanowiska, przymykanie oka na niektóre sprawy... Tak w tej firmie to istnieje. Szkoda bo firma z potencjałem, ale zdechnie sama w sobie. Kłamstwo na każdym kroku, manipulacja i kolesiostwo. Jak jesteś monterem to wal po podwyżkę, bo uwierzcie mi można ją dostać i to wcale nie za dobrą pracę ;)

Dzień dobry

Szanowny Mercedesie, Znów się popisałeś, najwyższymi standardami, nieskazitelną etyką, najlepszy potrafisz być tylko wtedy kiedy (usunięte przez administratora)innych, ponieważ na uczciwą konkurencję Cię po prostu nie stać. Szkoda, że stać Ciebie na tak kosztowne bicie piany, zatykanie innym ust, samozwańcze peany, wstydu nie znając, gdy inni patrzą i widzą Twoje przekręty. Może w końcu dotrze kiedy przyjdą dotkliwe kary. Tak samo jak wypuszczacz na rynek wadliwe i niespełniające norm produkty, wciskając klientom górnolotne obietnice. Takie same kity i bajki opiecujesz własnym pracownikom. A po prostu jesteś marny, drugiej kategorii, zwyczajną podróbką ambicji, uczciwości i fair play rywalizacji.

Czy rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska biurowe tj. księgowość, kontroling odbywają się po angielsku? Jeśli tak to czy jest to w 100% czy część rozmowy jednak odbywa się również po polsku?

@Rozmowa kwalifikacyjna

Nawet przyszły menadżer na NA nie zna żadnego języka, nie ma nawet studiów, ale zna kogo trzeba, więc to pokazuje co jest ważne. Sikora i jego pionki rządzą na GSM1

@Rozmowa kwalifikacyjna

Szanowni Państwo, jeśli w opisie stanowiska wskazujemy na znajomość j. niemieckiego lub angielskiego, to część rozmowy kwalifikacyjnej odbędzie się w danym j. obcym. W zależności od stanowiska i stopnia wymagania znajomości j. obcego może to być nawet cała rozmowa. Pozdrawiamy Zespól komunikacji i PR MBMPL

Marcin Baniak
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

No to jaki język zna ów menadżer?

Ariel
@Marcin Baniak

Ciężko się z nim dogadać w każdym

Ariel
@Marcin Baniak

Z nim się ciężko dogadać w każdym

Pracownica
@Sikora

Widac ze dobrze znasz przyszłego menadżera skoro wiesz ze nie zna żadnego języka, Ale jestes w błędzie bo sama slyszalam jak rozmawial po angielsku. Nie pisz bzdur skoro nie znasz faktów. Juz nie jeden komentarz z tego nicku poszedł i jest negatywny. Jak masz problemy to zmien prace.

@Pracownica

Zmieniać pracy nie zamierzam bo firma jest fajna ale ludzie widzą w jaki sposób są rozdawane awanse. Pracuję tutaj 2 lata i już dużo tutaj widziałem.

Pracownik Do MBMPL

Witam od którego dnia grudnia są zaplanowane dojazdy ze Złotoryii proszę o informację zwrotną dziękuję

@Pracownik Do MBMPL

Szanowni Państwo, jak tylko będzie znana data rozpoczęcia dojazdów na trasie przez Złotoryję poinformujemy o tym pracowników. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

RK

Dlaczego Mercedes zatrudnia nowych ludzi na Mercedesa a ludzie którzy siedzą tyle czasu na podfirmie nie mają szans na przejście? Trochę to niesprawiedliwe dla osób które się starają żeby móc pracować na firme

Cleco Meister
@RK

Z tego co mi wiadomo to Mercedes zatrudnia nowych pracowników tylko przez WorkService lub Randstad. Przyjęcia nowych pracowników od razu z pakietem startowym umowy na 3 miesiące przez Mercedesa skończyły sie w lutym lub marcu tego roku. Przejęcia pracowników z podfirmy na główną firme robi sie max po półtorej roku pracy, mam paru znajomych którzy w połowie października dostali info o spotkaniu zorganizowanym przez podfirme i tam dowiedzieli sie że zostali przejęci przez Mercedesa i na początku miesiaca podpiszą nową umowę.

RK
@Cleco Meister

Są też ludzie bezpośrednio zatrudnieni na Mercedesa, którzy przyszli po osobach z worka i z randstad i nikt nic o tym nie mówi licząc na to że pracownicy którzy starają się o przejęcie się nie dowiedzą, trochę słaba taktyka firmy

@RK

Szanowni Państwo, na przejęcia pracowników tymczasowych ma wpływ kilka czynników. Prosimy o kontakt z przełożonym lub HR Business Partnerem. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Marcelina

Witam , czy to jest tylko praca na 3 zmiany? Bo chciałabym podjąć pracę na 2 zmiany czy jest taka szansa

Zainteresowana
@Marcelina

Cześć od 15 listopada zaczynamy pracę na dwie zmiany Pozdrawiam

Nana
@Zainteresowana

A jest w planach 3 zmiana?

on
@Zainteresowana

czesc. mam pytanie.zaklad schodzi na dwie zmiany z trzech?bo klopot z czesciami? czy zaklad idzie z produkcją na 100% pytam bo mam niebawem dostac tu etat.

Hellooo
@on

Prędzej czy później będą 3 zmiany

@Marcelina

Szanowni Państwo, praca na dziale produkcji docelowo przewidziana jest w systemie trzyzmianowym. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Mrk

Jeżeli ktoś się zastanawia nad podjęciem pracy w Mercedesie to stanowczo odradzam, firma nie przejmuje ludzi, umowy przedłużane na miesiąc, porażka na całej linii, ludzie pracują miesiąc i uciekają bo się przekonali na własnej skórze jak tu jest

Agula

Dziś udało mi się zwiedzić fabrykę Mercedesa. I cóż mogę napisać...Jestem pod naprawdę dużym wrażeniem:) Dbałość o szczegóły na najwyższym poziomie, wszędzie czysto, a to rzadkość:) No i wielkie zadowolenie dzieci z wizyty chyba w największym stopniu pozytywnie nastawiło do całej firmy:) Pozdrawiam wszystkich pracowników serdecznie

@Agula

Szanowni Państwo, bardzo dziękujemy za pozytywną informację zwrotną. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 757.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.