Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

RK

Dlaczego Mercedes zatrudnia nowych ludzi na Mercedesa a ludzie którzy siedzą tyle czasu na podfirmie nie mają szans na przejście? Trochę to niesprawiedliwe dla osób które się starają żeby móc pracować na firme

Cleco Meister
@RK

Z tego co mi wiadomo to Mercedes zatrudnia nowych pracowników tylko przez WorkService lub Randstad. Przyjęcia nowych pracowników od razu z pakietem startowym umowy na 3 miesiące przez Mercedesa skończyły sie w lutym lub marcu tego roku. Przejęcia pracowników z podfirmy na główną firme robi sie max po półtorej roku pracy, mam paru znajomych którzy w połowie października dostali info o spotkaniu zorganizowanym przez podfirme i tam dowiedzieli sie że zostali przejęci przez Mercedesa i na początku miesiaca podpiszą nową umowę.

RK
@Cleco Meister

Są też ludzie bezpośrednio zatrudnieni na Mercedesa, którzy przyszli po osobach z worka i z randstad i nikt nic o tym nie mówi licząc na to że pracownicy którzy starają się o przejęcie się nie dowiedzą, trochę słaba taktyka firmy

@RK

Szanowni Państwo, na przejęcia pracowników tymczasowych ma wpływ kilka czynników. Prosimy o kontakt z przełożonym lub HR Business Partnerem. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Marcelina

Witam , czy to jest tylko praca na 3 zmiany? Bo chciałabym podjąć pracę na 2 zmiany czy jest taka szansa

@Marcelina

Cześć od 15 listopada zaczynamy pracę na dwie zmiany Pozdrawiam

Nana
@Zainteresowana

A jest w planach 3 zmiana?

on
@Zainteresowana

czesc. mam pytanie.zaklad schodzi na dwie zmiany z trzech?bo klopot z czesciami? czy zaklad idzie z produkcją na 100% pytam bo mam niebawem dostac tu etat.

Hellooo
@on

Prędzej czy później będą 3 zmiany

@Marcelina

Szanowni Państwo, praca na dziale produkcji docelowo przewidziana jest w systemie trzyzmianowym. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Mrk

Jeżeli ktoś się zastanawia nad podjęciem pracy w Mercedesie to stanowczo odradzam, firma nie przejmuje ludzi, umowy przedłużane na miesiąc, porażka na całej linii, ludzie pracują miesiąc i uciekają bo się przekonali na własnej skórze jak tu jest

Agula

Dziś udało mi się zwiedzić fabrykę Mercedesa. I cóż mogę napisać...Jestem pod naprawdę dużym wrażeniem:) Dbałość o szczegóły na najwyższym poziomie, wszędzie czysto, a to rzadkość:) No i wielkie zadowolenie dzieci z wizyty chyba w największym stopniu pozytywnie nastawiło do całej firmy:) Pozdrawiam wszystkich pracowników serdecznie

@Agula

Szanowni Państwo, bardzo dziękujemy za pozytywną informację zwrotną. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

Maniek

Praca jak każda inna, płacą na czas i tyle co na umowie - czytać umiem więc na warunki sam się zgodziłem

Block

Pracuje tutaj już 18 m-cy i nie zamierzam zmieniać pracodawcy. Kto nie zaznał ciężkiej pracy w życiu to nie wie o czym pisze jeśli twierdzi ze jest tak ciężko i katastrofalnie.

Koko

Dlaczego silniki przyszli na baterie jako pomoc,my też chcemy doświadczyć pracę na silnikach i im pomóc wymiana musi być...

Hehe
@Koko

Zapraszamy…:))

Praca

Witam nadal czekamy na dojazdy ze Złotoryii ludzi jest dość sporo w dodatku z Worka też doszły nowe osoby niby linia jest przyznana więc dlaczego nie ruszą z transportem skoro większość pracowników transport ma darmowy to proszę nam zwracać pieniądze za dojazd do pracy od danego kilometra 500 zł na paliwo a wypłata marna dlaczego mamy być stratni ludzie będą się zwalniać bo dojazd się nie opłaca za 2700 na rękę mamy pracę na miejscu

@Praca

Jakie 2700 na rękę? Wypłaty są trochę wyższe więc nie przeginaj...

@Praca

Ale żaden pracodawca nie ma obowiązku zapewnienia transportu do pracy. Pracy szukam się tam, gdzie wiesz, że jesteś w stanie do niej dotrzeć i co się bardziej opłaca. Nie podoba się, to znajdź sobie pracę pod domem lub przeprowadź się do Jawora. Ludzie zastanówcie się trochę nad swoim zachowaniem i swoimi żądaniami. Czym więcej pracodawca daje wam za darmo, to tym większe jest wasze marudzenie i większe wymagania. Jak dużo ludzi z innych miejscowości pracuje w firmach na legnickiej strefie i nikt darmowego transportu tam nie ma, a pracodawców nie obchodzi czym dojedziesz do pracy i ile za to wydasz, bo podejmując pracę samemu wcześniej się kalkuluje czy się opłaca i czy dotrę do tej pracy

Bn
@On

Troche wyzsze to znaczy na ile realnie można liczyć tak szczerze ? Mam ponad 20 km dojazdu i nie wiem czy gra warta świeczki przy tych cenach paliwa wydam z 600zl na dojazdy , idzie 3500 zarobić? Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

@Bn

Tak

Haha
@Bn

No oczywiście ze idzie!!! W każdej firmie nawet na najniższej zarobisz (usunięte przez administratora)netto. W czym tkwi rozwiązania, ani w Mercedesie robisz zmiany 10h x 6 dni w tygodniu, stawka (usunięte przez administratora) netto/h, możesz tez 5x10h z nockami i weekendami płatnymi +50/100% wiec takie są sposoby na (usunięte przez administratora)5 na rękę

Bn

Dzieki za odpowiedz, no to warto sie postarac o prace, z tego co wiem to sobota i niedziele pracujace, ale w okolicy lepszej alternatywy nie ma no i duma ,ze sie pracuje w Mercedesie.

@Praca

Szanowni Państwo, jeśli pojawią się dodatkowe linie autobusowe poinformujemy o tym. Zachęcamy do skorzystania z naszej aplikacji do wspólnych przejazdów, dzięki którym można nie tylko podzielić koszt paliwa. Więcej informacji uzyskają Państwo u przełożonych. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

Haha2
@Haha

Oskarżam administratorów Mercedesa za stosowanie cenzury i pozostawianie komentarzy wygodnych tylko dla firmy. (usunięte przez administratora). Wasze agencje pracy których angażujecie już chyba z 50 podają wszystkie szczegóły wiec nie wiem po co Wam cenzura (usunięte przez administratora). Macie tyle do ukrycia tyle do wstydu?

@Haha2

Szanowni Państwo, zgodnie z regulaminem GoWork mamy prawo i możliwość archiwizowania komentarzy, które: zawierają dane osobowe lub prywatny numer telefonu, naruszają dobra osobiste, ujawniają tajemnicę handlową firmy, zawierają wulgaryzmy, zawierają zarzut popełnienia przestępstwa, opinia jest niemerytoryczna lub dotyczy innej firmy. Tylko i wyłącznie w takich przypadkach portal Gowork akceptuje wnioski o archiwizację. Pozdrawiamy serdecznie Zespół komunikacji i PR MBMPL

Haha
@Haha

Mój wpis został zmanipulowany !!!

Nienie
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Nie, jedyny argument jakim się posługujecie to tuszowanie niewygodnej prawdy, mało widziałem sytuacji by jakikolwiek powód mieścił się na tej liście.... propaganda

Gosia
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Przepraszam hipokryto czy admin forum to jakiś (usunięte przez administratora) domowy, na zakładzie wulgaryzmy w stosunku do pracowników to norma, przekleństwa to nic poniżania i dyskryminacja, seksistowskie komentarze buraczano-kartoflanych mizoginow gwiazda ludziom do głowy uderza !!!

Koleżka
@Gosia

Tak, dokładnie i wszędzie lizodupy i kolesiostwo oby tylko dostać stołek po znajomości, człowiek ciężko pracuje a z końcowego co chwilę wycieczki na papieroska przez wszystkie linie standardowa grupka, w firmie cały czas niesprawiedliwość.... Firma nic z tym nie zrobi?

abc
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Czy wspólne dojazdy pracowników administracji z Lubina są możliwe?

@abc

Szanowni Państwo, zapraszamy do skorzystania z aplikacji carsharingowej, z której korzystają nasi pracownicy. Szczegóły znajdą Państwo m.in. w Social Intranecie oraz na monitorach do komunikacji wewnętrznej. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Witam, czy ktoś z Lubina dojeżdża do Mercedesa z pracowników administracji? Jeśli tak jest możliwość wspólnych dojazdów?

Gośka
@pracownik

Hej, Tak, jest dużo pracowników z Lubina dojeżdżających do biura. Najlepiej ściągnij sobie aplikacje do wspólnego transportu i na pewno się z kimś dogadasz.

x
@Gośka

czy to prawda ,ze fabryka ma miec postoj na jakis czas przez sytuacje na swiecie?

Dziękuję :)

Me
@x

Nie

@x

Nie.

@Gośka

A jak się nazywa ta aplikacja?

@pracownik

Szanowni Państwo, zapraszamy do skorzystania z aplikacji carsharingowej, z której korzystają nasi pracownicy. Szczegóły znajdą Państwo m.in. w Social Intranecie. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Iwona

Ludzie nie ma co tutaj pisać opinii bo i tak usuwają. Lepiej zrobić szturm na google tam tak łatwo im nie będzie tego usunąć!

@Iwona

Szanowni Państwo, Zgodnie z regulaminem GoWork mamy prawo i możliwość archiwizowania komentarzy, które: zawierają dane osobowe lub prywatny numer telefonu, naruszają dobra osobiste, ujawniają tajemnicę handlową firmy, zawierają wulgaryzmy, zawierają zarzut popełnienia przestępstwa, opinia jest niemerytoryczna lub dotyczy innej firmy. Tylko i wyłącznie w takich przypadkach możemy ją archiwizować. Negatywne komentarze o naszej firmie nienaruszające regulaminu pojawiają się i nie mogą zostać zarchiwizowane. Pozdrawiamy, Zespół komunikacji i PR MBMPL

Co zrobią ?

Witam , .mnie już w tej firmie nic niż zdziwi . Przyjmując się tutaj myślałem jest to jest to firma w której będę pracował do emerytury . Jednak nie marzenia szybko pękły przynajmniej na hali obróbki . Coś tu jest nie tak z zarządzaniem i każdy przyzna rację .. Po pierwsze mamy dany plan ale robimy ile się da po co kombinować że mamy pracować na 2 zmiany jak możemy na jedną jest to problem jednej osoby zarządzającej . Ile zakład myśli że mamy zmian produkcyjnych na obróbce z tego co wiem tylko myślicie że jedną? No może ja lub my źle myślimy . Po trzecie jak się ogłasza zmianę zmian to proszę to robić 7 dni wcześniej a nie z piątku na poniedziałek . To wszystko to są moje wolne wypowiedzi jest wolność słowa i teorii a więc piszę co slysze i uważam . Z poważaniem dla normalnych z MBMPL

@Co zrobią ?

Szanowni Państwo, jeśli mają Państwo uwagi co do realizowania planów produkcyjnych prosimy o kontakt z przełożonym. To on najlepiej wie z czego wynika dany sposób pracy. W sprawie zastrzeżeń co do informowania o zmianach w harmonogramie pracy, prosimy o kontakt z HR Business Partnerem. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Czy rozmowy na stanowiska biurowe tj. księgowość, kontroling odbywają się po angielsku? Jeśli tak to w 100% czy część odbywa się po polsku?

On

Czy jest ktoś z Wałbrzycha kto od piątku zaczyna pracę w Mercedesie o 7 i ma może wolne miejsce w samochodzie?

Czy firma ma zamiar coś zrobić z tym wyjściem z pracy? Długo jeszcze będziemy stać w tym tłumie do wyjścia? Tak dbacie o ludzi w czasach covida?

Kolezanka
@,

Nie wiesz co robić?!! Rozłóż ręce jedna do przodu druga do tylu, jak nie wiesz jak zachować odstęp i sam sobie go utrzymuj. Potrzebujesz do tego zasad od pracodawcy?!

Dave
@Kolezanka

Ty chyba nie wiesz co sama piszesz... Widocznie Ty lubisz stać w tych kolejkach do zacinających się bramek, wyobraź sobie że inni nie i na dłuższą metę jest to bardzo irytujące

Pb 300
@Dave

Zgadzam się tym bardziej to nasz cenny czas i nikt nam za to nie płaci każdy z nas ma bowiazki dzieci itp itd ale Oczywiście nikogo to nie interesuje że przydałaby się druga brama wyjściowa zróbcie z tym porządek

Kolezanka
@Dave

Kolejki owszem są, ale idzie sprawnie i nie stałam nigdy dłużej niż 5 minut. Takie czasy mamy, ze wszyscy wszystko chcą mieć na już i nie podoba nam się stanie 5 minut w kolejce… ludzie opanujcie się! Zastanówcie się czego wy chcecie?? Czego jeszcze bedziecie chcieć??? Informacja dla kandydatow: kolejki do wyjścia są WSZĘDZIE a Mercedes w Jaworze to naprawdę bardzo dobry pracodawca. Polecam :)

Dave
@Kolezanka

Idzie sprawnie? Chyba się nie przebierasz... Ludzie się przepychają w kolejkach a bramki się zacinają.... Już nie wspomnę o tym że miejsc na parkingu jak na lekarstwo, jakby ludzie z autobusów zaczęli jeździc samochodami to byśmy auta musieli przy ulicy zostawiać

Obróbka obróbka
@Dave

Działania nad zwiększeniem ilości miejsc parkingowych oraz nad drugim wejściem na teren firmy zostały podjęte zanim pisaliście o tym na forum. Młyny korporacji mielą powoli. Za tydzień powinna zostać uruchomiona bramka przy nowym parkingu od strony hali nr 1. Wytrzymacie?

Do czytających .
@Pb 300

Cenny czas powiadasz , nikt za niego wam nie płaci ... Ale jak macie płacone za 8 godz pracy w tym 20 min przerwy plus 10 min przerwy i między czasie papieroski plotki , kilka wyjść do WC jak w przedszkolu, sciemnianie aby się nie narobić to jest ok ??? Za to macie płacone za 8 godz z czego niektórzy przepracują 7 ...

Szczery
@Dave

@Dave, pracuje w Mercedesie już rok i nigdy nie widziałem aby jakieś przepychanie na bramkach miało miejsce. Fakt masz rację, z zacinającymi się bramkami natomiast jest to tylko i wyłącznie z winy osoby przykładającej kartę do czytnika (za szybko zabierana karta od czytnika). Cierpliwość w tych czasach jest wysoce ceniona w tych czasach więc proszę się jej najwidoczniej nauczyć :) A tak na koniec, może warto zainwestować w podniesienie swoich kwalifikacji by móc pracować od godziny 7:00 będąc osobą administracyjną aby unikać tego typu "zdarzeń" ?

Lotek
@Szczery

Ostatnia rzecz to Mercedes przydziela stanowiska wedle umiejętności i kwalifikacji

Buła
@Lotek

Oj tak, wystarczy popatrzeć na to kto zostaje mianowany na wyższe stanowiska, żeby wiedzieć że wybór z kompetencjami nie ma nic wspólnego

Pracowniczek

Pojawił się wątek o brygadzistach pb 300, o tym dziwnym tworze, ktory nie ma pojęcia co to zarządzać, byc brygadzistą, dawac przykład, 80% z nich to dziwni ludzie z zerowym poszanowaniem pracownika, jeszcze chwila to powyzynaja sie między soba w tym dziwnym turnieju kto lepszy. Ferment i zamieszanie, nerwy, brak kultury. PORAZKA. Sa brygadzistami a nie bogami mercedesa. Oczywiście cała gora tego nie widzi bo tak wygodniej. Niech wykonuja swoja prace tak jak zadaja tego od pracownika albo niech jakis automat z tabletkami na uspokojenie sobie załatwia

Torp

Czy jeździ ktoś ze Środy śląskiej? Albo z okolic?

Nowa

Witam, czy jest ktoś, kto dojeżdża z Chojnowa na 06.00,? I ma wolne miejsce?

mercedresu

ta strona jest w calosci oplacona przez deimlerka wiec sie prawdy nie dowiecie i tak za ra a d m i nek to wytnie pozdrawiam byscie zarobili duzo i sie nie narobili

Zainteresowana

Składałam CV na stanowisko Logistyk? Czy dostanę info zwrotne jeśli nie zakwalifikuje się na rozmowę rekrutacyjną?

Nie
@Zainteresowana

Jak w ciągu tygodnia się nie odezwą to już się nie odezwą wnioski wyciągniesz sam

@Zainteresowana

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami. Pozdrawiamy

@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Witam Jak długo czeba czekać na odpowiedź od firmy ?

Trol

Jak to jest z tymi umowami przez worka i Randstad? Czy produkcja w mercedesie wzrosła na chwilę i później takie osoby będą zwalniane czy jest szansa na przejęcie przez firmę?

GSM 2
@Trol

Praca jest stała nie zależnie od tego czy jesteś pod firma czy nie. Zamówienia są cały czas na podobnym poziomie. Ja pracuje tam od 2 lat i każdemu polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 760.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.