Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Poniewieranie

Ten zakład schodzi na psy brak słów (usunięte przez administratora) zostają na bateriach i ludzie nie wygodni londuja na silnikach napisałem skargę bo dość mam tez mam rodzinę i dzieci niczym od was się nie różnie jestem człowiekiem takim jak wy szanujmy się

Anitka mistrz
@Poniewieranie

No to sobie pomyśl co mają czuć ludzie, którzy od 3 lat pracują na silnikach, bez możliwości przejścia na lżejszy dział, skoro pracę na silnikach traktujesz jako zesłanie.

Zdyba

Potwierdzam Wam szczerze ze znienawidzicie tą firmę z całego serca. Takiej segregacji i upodlenia przez pseudo kompetentnych ludzi nie znajdziecie w żadnym innym miejscu.

Jolanta
@Zdyba

ej, a o jakim niby upodleniu mówisz, jakie sytuacje i zachowania są niby w tej firmie ze aż taki komentarz wystawiasz? co takiego ci firma zrobiła?

Zdyba
@Jolanta

O dzieleniu ludzi na swoich i nie swoich na lepszy i gorszy sort

Witam
@Zdyba

I tu się mylisz, jest jeszcze jedna firma gdzie jest gorzej...

Benia
@Witam

Ta z Japonii? Nie sądzę, bo w mercedesie poprzez zatrudnienie pracowników z tych najgorszych firm zostały wprowadzane te najgorsze praktyki i nawyki. Niby jest MPS i wartości Daimlera, ale wszystko jest wprowadzone tak jak w innych firmach, tych najgorszych i nie ma to nic wspólnego z mercedesem. Szkoda bo potencjał był duży, a skończyło się jak zawsze. Za szybko i za duża władza oddana w ręce Polaków.

Małgorzata
@Benia

Co to ten MPS i wartości Daimlera?

Czy ta rwkruter z kadr pracuje? Nie można się od niej doprosić wyników rekrutacji

@Kandydat

A ile już czekasz po rozmowie?

Rozmowa byla w zeszltm tygodniau

Rozmowa była z zeszltm tygodniu

Tydzień pomad

Tydzien

podwyżka

Co myślicie na temat podwyżki? Te płace które są teraz są śmiechu warte. Inflacja idzie do góry, a my pracujemy i wylewamy z sobie ostatnie poty.

MKM
@podwyżka

Jak tam standard minimalna krajowa plus drobne na waciki oraz darmowe obiadki za stres, poniżanie, kolesiostwo i 10h lub 3 zmiany w takcie?

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

On

Wstyd są zwalniane osoby ,ktòre chcą pracować i nie robią problemów ,a te osoby ,które siedzą na lewych chorobowych i wywijają mózgiem są nietykalni to jest fenomen albo słabe prawo lub system HR. .

@On

To będą pracować gdzie indziej. W czym problem?

Oczywiście
@On

Oczywiście. Zakład zwalnia tych co chcą tak bardzo pracować ,a zostawia obiboków, przecież to co piszesz nie trzyma się kupy. A tak na marginesie , jeśli zwalnia to nie bez powodu , i bardzo często po prostu nie przedłuża umów ,a to już nie jest zwolnieniem. Piszecie tu że tak ciężko , tak rączki bolą, taki (usunięte przez administratora) no to chyba dobrze że zakład zwalnia macie możliwość popracować teraz lżej , czyż nie tak ???

Wujo
@On

Jak połowa firmy to zatrudniona rodzinka, żona z mężem, rodzice z dziećmi, koledzy z kolegami to tak właśnie jest. Sam słyszałem, że przyszedłem tu tylko po to, żeby bogata firma płaciła, a rodzinka pozwoliła się cyt. "op*erd***"

Praca

Czy te panie z rekrutacji daja jakąś informację zwrotną? Już drugi miesiąc czekam za odpowiedzia

Jagusia

Trochę to dziwne że nie wszyscy kandydaci na brygadzistów na dzień dzisiejszy nie dostali zaproszeni na rozmowę ????

@Jagusia

Odezwali się do wybranych osób :) 2 dni rozmów już były od 7 do 13;30 jeszcze jeden dzień i będą wybierać, nie każdy dostał zaproszenie na rozmowę :)

Mariola
@Jagusia

Już dawno są wybrani brygadziści a teraz trwa szopka aby zachować pozory

kandydat

Onad miesiąc temu byłem na rozmowie z Mercedesie, szanowna Pani z rekrutacji nie odezwała się ani słowem a ponoć w ciągu paru dni miał być odpowiedź. Po co te rekrutacje tylko ludziom nadzieję robicie

@kandydat

Z jakiej firmy pośredniczącej była ta Pani??

@Gates

Pani z mercedesa. Pierwszy etap udało się przejsc, po drugim żadnej odpowiedzi po rekruter z Mercedes

W polowie marca bylem

Forest
@Kandydat

Widocznie twoja kandydatura nie spodobała się mistrzowi. Oni mają wolną rękę w dobrze pracowników i nikt tego nie kontroluje

Uru
@kandydat

Dobrze ze nie oddzwaniają tylko Tobie życie zniszczą to przeklęta firma

Forest

Mercedes to rodzinna firma, a co w rodzinie to nie zginie XD

silniki

Jeśli nie jesteś pupilem brygadzisty nic nie osiągniesz....

Monotypia, praca 8-godzinna (nierzadko 10) na twardym betonie, brak mat amortyzujących, permanentne schylanie się, dźwiganie itd. Tak wyglądam praca na silnikach, szczególnie na obszarze końcowym. Dopóki jesteście zdrowi i zasuwacie - jest ok, jesteście klepani po plecach, bo proces idzie, nie robicie lampek, brygadziści spokojnie mogą sobie poplotkować między sobą, plecami do swoich obszarów. Problem się zaczyna wówczas, gdy przepracujecie w tej monotypii 2-3 lata i powoli zaczynają wam siadać ręce, ramiona, kręgosłup czy cokolwiek innego. Pojawia się L4, nie jesteście już tak wydajni. Sytuacja się odwraca, za karę zostajecie przerzucani na inne działy, dotychczasowi przełożeni udają, że was nie widzą. I zaczyna się nerwówka, bo przecież za kilka tyg. kończy się umowa. Finał jest oczywisty. Nigdy więcej linii, nigdy więcej ustawiania się w kolejkę, żeby łaskawie móc pójść do toalety. Nigdy wiecej tego miejsca. A wam drodzy mistrzowie, życzę... w sumie mam już to gdzieś.

Polcia
@Andrzej

Dokładnie ludzie nie mogą spać po nocach z bólu rąk…

Gwiazda
@Polcia

Ważne że cyferki się zgadzają i elita może się poklepać po plecach jacy to oni są super w zarządzaniu, a że tylko przeszkadzają zamiast pomagać to już nie jest istotne bo my za nich odwalamy najcięższą robotę

@Andrzej

Sama szczera prawda

Mirka
@Polcia

No niestety ale prawda jest taka że ludzie przyszli tu z innych zakładów i tam też ubolewali na bóle rąk . Każdy powinien wiedzieć że praca na produkcji wiąże się z takim czymś . Ja też cierpię z powodu bólów , drętwienia , i nie marudzę . Pójdę do innej fabryki będzie to samo . Wiec po co te wasze wypociny . Każdego coś boli , przecież nikt nam nie zapłaci za trzymanie rąk w kieszeni.

@Mirka

Jest sporo takich którym płacą za trzymanie rąk w kieszeni

@Mirka

Wyrażamy tu swoje opinie. Jeśli nazywasz je wypocinami, to przestań tu wchodzić i to czytać. Każdy ma prawo powiedzieć co myśli.

Mam dosyć tej firmy

Każdemu kto ma w sobie choć trochę ambicji i szuka/chce pracy w miarę spokojnej GORĄCO polecam zamienić/omijać Mercedesa. Ciągłe szantaże ze strony większości brygadzistów,naśmiewanie się z pracowników których mniej lubią lub nie lubią ich wcale. Faworyzowanie było zawsze jest i będzie ale to co tu się dzieje pod tym względem przechodzi ludzkie pojęcie. Możesz koleżance/koledze napluć w twarz na linii,a jeśli brygadzista choć troszkę cię "lubi" to zamiecie sprawę pod dywan i nawet mistrz się nie dowie a przy tym nie będzie żadnych konsekwencji. Więc ja na sam zarząd bym nie narzekał a na naszych wspaniałych rodaków Polaków brygadzistów. Niestety ale to 90% brygadzistów psuje tą firmę. Tych naprawdę wparządku można policzyć na palcach jednej ręki.

Jaaaa
@Mam dosyć tej firmy

Brygadziści mają przykład od mistrzów i menadżerów jak postępować z podwładnymi. Im bardziej jesteś podobny do nich tym szybciej awansujesz w tej firmie. Czy to dobrze dla firmy? Chyba opinie i nota tutaj mówią same za siebie

Julian
@Mam dosyć tej firmy

GORĄCO polecam się zwolnić.

@Mam dosyć tej firmy

Jeszcze chwila i z przyjemnością zaniosę wypowiedzenie mistrzowi ???? bądź pewna/pewien że wtedy tu wrócę i podpisując się iminiem i nazwiskiem opisze od serca i szczerze jak wygląda ta pożal się Boże firma od środka ???? a Ty i reszta podobnych Tobie lizusów siedźcie tam dalej i właźcie brygadzistą i mistrzom po paluszku (usunięte przez administratora) za jabłuszka,darmowy transport i prace ponad możliwości psychiczne i fizyczne ???? niczym się od nich nie różnicie ???? wstyd żeby Polak Polakowi aż tak bardzo był wilkiem za stołek...

Bulo
@Mam dosyć tej firmy

Ejjjj, ale przecież praca w mercedesie to szczyt marzeń, przecież praca w mercedesie to osiągnięcie swojego maksimum, przecież praca w mercedesie to duma z gwiazdy ma piersi XDDDD A rzeczywistość pokazuje: brak kompetencji, kolesiostwo, beznadziejną organizację (wypadkowa dwóch poprzednich powodów), dociskanie pracowników produkcji i zamiatanie pod dywan sygnałów o nieprawidłowościach

***

Jest trafiona w 1oo procentach

@Mam dosyć tej firmy

Szantaże w jakim sensie??

Asda
@Gates

Jak nie zostaniesz na nadgodziny, albo nie przyjdziesz w weekend, to nie przedłużą umowy, przeniosą gdzieś gdzie ich zdaniem jest gorzej lub będą się czepiali o wszystko aby uprzykrzyć pracę i zacznie się szukanie haków

@Asda

To weekendy też pracujecie??Jaki jest system pracy?Oby nie czterobrygadówka!!!

Pozdrawiam
@Mam dosyć tej firmy

Praca ani psychicznie ani fizycznie nie jest ciężka. Ludziom poprostu niechce się pracować nic więcej najlepiej leżeć i uważać że im się wszystko należy.

Pozytywny
@Pozdrawiam

Zgadzam się całkowicie! Co za czasy! Ludzie są tak leniwi i pewni siebie! Wstyd jakie Polacy mają nastawienie do pracy. Mam nadzieje ze czasy się zmienią i ludzie będą błagać o to aby zostać to zatrudnieni!

Mama
@Pozdrawiam

Jak jest tak super to zapraszam poskręcać silniki i zobaczyć jak "lekka" to jest praca

Hihi hohoho
@Pozytywny

No faktycznie :) Osoby na silnikach są wykańczane praca fizyczną.. czasem nawet na zegarek nie spojrzą ;) osoby na bateriach psychicznie bo osoby wyżej maja problem jeżeli ktoś pójdzie poza przerwa do toalety bądź jakas osoba będzie potrzebowała napić się wody ( oczywiście nie opisuje zdarzeń gdy ktoś chodzi cały czas tylko pojedynczo) +kordynator będzie stał nad pracownikiem 3 h czekając na jakikolwiek błąd z strony pracownika aby później zjechać go od góry do dołu ;)

Pozdrawiam
@Mama

Z przyjemnością. A gdzie robisz bo tak się składa że również stoję na linii i kręcę silniki:)

Mama

Diesel

Polcia
@Pozdrawiam

Zapraszamy na fertig na 10 godz. Ludzie po nocach nie mogą spać z bólu rąk i barków… psychicznie niedocenianie pracowników, którzy uczciwie pracują a nie kręcą się co godzinę na fajkę przechodząc przez linie gdzie każdy to widzi, co godzina 10 min i dzień zleciał

@Pozdrawiam

Dosłownie . Wszędzie trzeba pracować,podejrzewam że te marudząc osoby co im tak źle zwolniły się z poprzednich zakładów bo tam też było kiepsko i źle . Jabłuszka darmowe , nie bierz nie jedz , dojazd darmowy , a kto Ci każe jeździć autobusem , jeździj swoim autem . Do tych co marudzą , weźcie się za robotę , na rozmowie było pytanie o pracę w nadgodzinach , trzeba było powiedzieć że nie zgadzasz się , praca cię nie interesuje i po temacie .

Widzący i słyszący

Boże jak widzę tych ludzi co chcą zaimponować bygadzistce z obszaru 7 lub brygadziscie z 8 to rzygać się człowiekowi chce. Tak wazeliny nie użyjesz to już jesteś ten zły trzeba cie poprostu zniszczyć psychicznie . Zrobisz błąd na produkcji to zaraz głupie dogadywanie bo dziura się robi a Lini. Już zaraz przybiega mistrz i już spojrzenie jak byś cos niewiadomo co strassnego zrobił.. A jak nasi wspaniali brygadzisci uwielbiają jak monterzy liza im (usunięte przez administratora) a brygadzisci mistrzom no to juz jest przesada zamiast być na lini i wspierać swój zespół lepiej iść sobie poza przerwą na papieroska lub szukać dziury w całym zaczęliście zwalniać ludzi bo ktoś powiedział prawdę i nagle zaczyna się. Zostajesz wyrzucony na inny dział nigdy nie wiesz gdzie pracujesz na jakim obszarze .... i z efektem zostajesz opluty prosto w twarz i w gratisie wypowiedzenie spytasz się jaki powod hah no przecież nie powie ci w prost jaki powód bo sam nie wie . To ci odpowie że nie musi podawać powodu weźcie się leczcie

Grażka

Nie polecam zawracac sobie ta firma glowy. Na rozmowie mowia ze jest nawal pracy i ze nadgodziny i soboty a w rezultacie po 2 tyg pracy wywalaja na bruk.(usunięte przez administratora)Nie firma. Omijac szerokim łukiem

Witam, czy warto aplikować do działu kadr w MBMPL? Widziałem ogłoszenia i zastanawiam się jak długo trwa proces rekrutacji

@Kandydat

Na niektóre stanowiska ogłoszenia wiszą kilka miesięcy więc to chyba pokazuje jak to tutaj wygląda. Wpasujesz się w ich gusta ro Cię wezmą, a kompetencje nie są najważniejsze

Mam dosyć tej firmy

Tak to znowu ja :) mam pytanie? Po co mydlicie ludziom oczy na rekrutacjach skoro codziennie zwalniacie po kilka/kilkanaście osób przez brak zamówień na bateriach i silnikach? Ściągacie ludzi z linii w trakcie pracy i pod eskortą ochrony takie osoby są wyprowadzane za bramę jak przestępcy,jeszcze kajdanek brak.... opamiętajcie się... później się dziwicie że ludzie tutaj wypisują negatywne opinie na temat firmy... dotkneliście dna i szybko jie wypłyniecie na powierzchnię... pieniądze z unii się skończyły i obnażyły waszą najwiekszą słabość NIE RADZICIE SOBIE W KRYZYSOWYCH SYTUACJACH,NIE POTRAFICIE NIC poza siedzeniem i piciem kawy.... ludzie zapierniczają na linii wypewaja siódme poty a w zamian nic... wszystkie zasługi przypisujecie sobie... przykład? 100 000 silnikow na dieslu. Dlaczego na zdjeciach z tej okazji byli tylko mistrzowie inzynierowie itp???? Gdzi monterzy ktorzy nawet dziekuje nie uslyszeli??? W (usunięte przez administratora) ludzi macie i myslicie ze owoce,obiady i dobry socjal zamknie ludziom usta... guzik prawda... ludzie coraz smielej mowia co ich boli... dlugo nie bedziecie sie juz wystrzegac zasady ze ukrainiec silnika nie moze skreca.... jeszcze troche i bedziecie musieli ich zatrudniac na linke... hatfu...

baterie

Już 2 tygodnie czekam na odpowiedź po rozmowie rekrutacyjnej i kontaktu ciągle brak

Hfdfcf

Czy 2 maj jest dniem wolnym od pracy ? Czy zakład pracuje ? Wiecie coś może?

Yhy

Jest połowa kwietnia, czy firma w końcu się ustosunkuje co do urlopów letnich?

Mhmm
@Yhy

Jak to kiedy firma się ustosunkuje? Czyli nie można wziąć urlopu letniego w dogodnym dla siebie terminie?

Stalowy
@Yhy

Jak oni nie ogarniają tego co się na bieżąco dzieje na produkcjij, a ty wymagasz planowania na przyszłość?

Yhy
@Mhmm

Oczywiście że nie można, czekamy na decyzję kto może w jakim terminie a ludzi i tak jest za mało żeby każdy mógł pójść kiedy chce, znowu dowiemy się pod koniec maja że wszyscy mamy razem urlop

Korzon

Konkrety ludzie 10 razy padlo pyt .. o zarobki np : “ Monter ..? Jak sa placone nadgodziny .? Jak sob .? Proste pytania odp brak :( Skupcie sie barszcz to nie wszystko ????

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 757.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.