Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

M.

Jak długo czekaliście na odpowiedź po rekrutacji ? Czy od razu na rozmowie dostaliście info? Czy ktoś wie jaka jest aktualna płaca podstawa przy zatrudnieniu przez podfirme ?

J
@M.

Okolo tygodnia oczekiwania. (usunięte przez administratora)

M.
@J

@J Ok bo Pan z rekrutacji w sumie nie był w stanie określić jaka jest podstawa bez dodatków. (usunięte przez administratora) A interesuje mnie gola wypłata.

Nadzieja

Witam.Chciałem sie zapytać czy są przyjęcia do mercedesa ? A jezeli tak to przez jaka agencje ?

@Nadzieja

Do mnie ostatnio dzwonili z work service czy jestem zainteresowana praca . Powiedziałam że tak I że dopiero narazie się pytają kto jest zainteresowany bo nie mają decyzji od mercedesa kiedy umawiać na rozmowy

Marcus
@Kandydat

Oni ostatnio się pozbyli dużo osób z podfirm, więc teraz będą szukali kolejnych których będą mogli mamić przejściem pod mercedesa

@Marcus

A jak wogole wygląda rekrutacja ?

Dżygit
@Marcus

To co?Nie przyjmują tych z podfirm do Mercedesa??

Marcus
@Dżygit

Jak podpasujesz przełożonym (nie pytaj w jaki sposób) to masz szansę, ale jak nie to tej szansy nie masz

Daniel
@Dżygit

Przyjmują łaskawie po półtora roku, tak jak teraz przez sezonem urlopowym. Zmieniasz umowę więc nie masz wypracowanego urlopu na lato, więc biorąc urlop bezpłatny tracisz premię.

@Nadzieja

Szanowni Państwo, zapraszamy na naszą stronę internetową, na której znajdą Państwo wszystkie ogłoszenia o pracę: https://mercedes-benz-jawor.com.pl/kariera/fabryka-silnikow/. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR

Xyz
@Kandydat

Moja siostra miała tel też 19.07 ale zaprosili ją na rozmowę w czwartek a w mercedesie miała w piatek odpowiedz dostała w ten sam dzień...że ją chcą. W poniedziałek dostała info że nie wiedzą jak z zatrudnieniem we wrześniu bo musza dostawc potwierdzenie z mercedesa. bez sensu że robią rekrutację jak nie wiedzą kiedy będą zatrudniać 1. Niektórzy mają okres wypowiedzenia. 2. Tracimy czas 3. Dojazd też kosztuje tym bardziej z okolic sobina bliżej Polkowic gdzie do L-ca mam 35 km w 1 str. A Jawor jeszcze dalej.

Zainteresowana

Hejka ludziska. Gdzie można składać Cv do Mieczysława w Jaworze. Ktoś podpowie??? I gdzie są rozmowy?

Miki
@Zainteresowana

Ja miałam jedną rozmowę w Legnicy. Drugą mam w mercedesie

Mj87
@Miki

Czemu w Legnicy miałaś rozmowę tam też jest zakład Mercedesa czy jak

K.M
@Mj87

W Legnicy jest rozmowa z podfirma a później wysyłają do firmy. Ja też tak byłam. Czy ktoś dostał od razu odpowiedz na rozmowie ? Jak długi czekaliście na odpowiedź zwrotną ?

Monter74

Witam. Na linii pracują ze mną ludzie, którzy są zatrudnieni przez podfirmę. Mija już 18 m-cy czyli koniec ich umowy tymczasowej... co dalej? Co z nimi będzie? Czy Mercedes ich przejmie?... całkowity brak szacunku do tych osób! Każdy ma jakieś zobowiązania, wypadało by jaką kolwiek informacje przekazać co do dalszego zatrudnienia bądź NIE! Z dnia na dzień chcecie pozbawić tych ludzi pracy ? Przykro się na to patrzy!

Dzidka
@Monter74

Ale przecież są benefity... i rozwój więc o co chodzi?

Operator85
@Monter74

Proponuję takie sprawy załatwiać wewnętrznie. Podejść do mistrza i porozmawiać, zapytać. To zawsze lepsze wyjście niż narzekanie na forum. Brak szacunku to jest anonimowe wywalanie żali na forum. Są ustalone reguły kiedy i kto może zostać zatrudniony przez MBMPL. Było to już wałkowane duuużo razy na różnych spotkaniach. Myślę, że osoby zaangażowane w pracę nie muszą się bać o kolejną umowę.

Chybazartujesz
@Operator85

Osoby zaangażowane w pracę? Chyba pupilki brygadzistów. Nie ma tam czegos takiego jak traktowanie równo, są podziały na lepszy gorszy a tak być nie powinno. Każdy to koleś kolesia, nie ma do kogo iść, żeby porozmawiać o tym co się tam dzieje bo wszystko jest zmiatane pod dywan.

@Monter74

Szanowni Państwo, bardzo prosimy w takich przypadkach o bezpośredni kontakt z przełożonym- mistrzem lub kierownikiem danego działu. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR

@Chybazartujesz

Szanowni Państwo, każdy dział ma wyznaczoną osobę z działu HR do kontaktu, jest to HR Business Partner i to z tymi kolegami i koleżankami prosimy się kontaktować. Na każdej kantynie jest informacja o pełnionych dyżurach i możliwości kontaktu. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR

Maniek
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

No tak, wtedy osoby które nie boją się odezwać same się wystawią na konsekwencje

Q
@Chybazartujesz

W każdej firmie tak było, jest i będzie nie tylko w mercedesie

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

Nowa

Pracowałam. Baterie. Mam szkolenie Ffhv ktoś mnie przyjmie do pracy? Czekam na oferty

Kandytad do pracy

Jak wygląda rekrutacja do firmy?

@BaterieM

Jeżeli chodzi o atmosferę - wszystko zależy od szczęścia. Jak w innych zakładach. Nigdzie przede mną róż nie sypali i zawsze jakiś cieć się znalazł, który atmosferę psuł. Na bateriach naprawdę praca luz - jak brygadzista dziwny to wszędzie się takich znajdzie. Pracowałam wcześniej w brudzie i hałasie, więc doceniam lekki system pracy Jednak godziny pracy bywają ezwaniem Jak wszędzie cyfra bajważniejsza i na początku zmiany można usłyszeć, że 12 h i nikogo bie obchodzi że lekarza mssz.. Marka niemiecka ale podejście polskie...Na silnikach tempo bez porównania. Dlatego jak czasem słucham kokegów z działu narzekających to myślę, że niektórym się w głowach poprzewracało. Sądzę, że są to ludzie, którym wszędzie jest źle i wiecznie narzekają. Na silnikach rozumiem - praca ciężka i wymagająca. Jak ktoś manualnie wolniejazy może mieć problemy...

Wanda
@@BaterieM

Codziennie po 12 godzin? Przecież to strasznie dużo...

M

Czy dojeżdża ktoś ze Strzegomia ?

Jolanta
@M

pytasz o jakiegos pracownika czy firma zapewnia jakis darmowy transport na tej drodze ?

Praca

Ręce wysiadają dretwieją ból niesamowity nic nie pomaga ludzie zlitujcie się stańcie na lini na tydzień następne 2 tyg będziecie się leczyć praca na silnikach jest bardzo ciężka ludzie rękoma ruszać nie mogą to jest katorga

Forest
@Praca

Oj tam, cyfra się zgadza, a ludzi jak się wykruszą to się wymieni na innych. Praca w mercedesie to prestiż, uznanie i tylko dla najlepszych

PACO

Hejo jesli chodzi o dzial HR to slabo to wyglada musza jeszcze sie doszkolic do rozmow z pracownikami ale to nie jest najgorsze bo MBMPL jako firma stara sie ale kadra zarzadzajaca (manager,mistrz)jest tragedia sa to ludzie ktorzy nie daja przykladu nie potrafia rozmawiac ,rozwiazywac problemow sa daleko od pracownikow,brak im kompetencji,tworza klike ktora wszystko wie -naj -choc czasami nie maja pojecia co i jak funkcjonuje ,"zastraszaja"nawet pracownikow,np.dzial napraw tam podobno sie dzieje ale zaklad przymyka oczy bo sa uklady ????????ale nie wszystkich mozemy wrzucic do jednego worka bo sa naprawde tez super osoby na stanowiskach tylko jest ich malo np.GSM1 a linia GSM2 to ma najlepiej..Gdyby byly zwiazki zawodowe lub pracownicze albo takie traktowanie jak w Niemczech to by bylo inaczej lepiej

Mj87

Hej jestem tu nowy i zastanawiam się nad przyjęciem do Mercedesa chsciałem spytać na ile zmian się pracuje są 2 czy 3 zmiany i ile się pracuje 8 czy więcej godzin

Ktoś
@Mj87

Pracuje się na 2 lub 3 zmiany i 8 lub więcej godzin

Pb300

Spoko na pb300 też układy układziki. Tylko czekać aż nowy menadżer się za nich weźmie.

Nina
@Pb300

Tak się weźmie jak się wziął na silnikach XD Jeśli trafisz między wrony, musisz krakać jak i one, więc nie licz że coś się zmieni

Dżoana

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi, co ma piernik do wiatraka ? Wiesz kto pracował wcześniej? Może to matka pierwsza pracowała a syn jest rozwojowy i dostał się na stanowisko w biurze? Zanim zarzucicie komukolwiek układy to zastanówcie się kilka razy, i to nie przez pryzmat zazdrości.

Pozdrawiam

Firma na plus. Ludzie monterzy na minus niestety każdy praktycznie na każdego patrzy, ludzie nie chcą tworzyć jednej drużyny tylko patrzą żeby jemu było wygodniej wydaje mi się że 60% pracowników niewie co to ciężka praca skoro ta im sprawia tyle problemu

Zenek
@Pozdrawiam

Monterzy na minus bo najciężej pracują i są najbardziej poniżani przez jaśnie państwo w cywilnych ubraniach? Aby tworzyć jedną drużynę to trzeba zacząć wymagać i dawać również od siebie a nie tylko wymagać od innych

Zainteresowana

Widzę ogłoszenie o pracę na montera przez podfirmy i byłabym chętna, ale słyszałam że mercedes zwolnił ostatnio sporo osób z podfirm z powodu braku zamówień, czy to prawda?

Tak
@Zainteresowana

Tak, to prawda.

Nie
@Tak

Nieprawda

mistrzowie

Może ktoś się wypowiedziec na temat mistrzow z RM?

Zadowolony

Na RM GSM2 jest spoko gorzej na FM szkoda gadać

Nikt
@Zadowolony

Na RM jest spoko? To Ty chyba nie pracujesz w MBMPL.

Tak...
@Nikt

Cała benzyna jest wspaniała. Wspanialszy jest tylko dział napraw.

Jet
@Nikt

Potwierdzam na RM jest ok

Jarząbek
@Tak...

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego działu, menager, naszego działu napraw. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki.

Ciekawy
@mistrzowie

A jak ten mistrz co go w grudniu orzeniesli z FM na RM? Mam do niego trafic

Nooo
@Jarząbek

To niech odpocznie. Może mu się ta nabormuszona mina zmieni.

Kg
@Ciekawy

Konkretny

Zenek
@mistrzowie

Mistrzowie na RM ok super pomocni ,wyjaśnia jak trzeba pomogą itd ,widać ze to osoby kompetentne na swoich stanowiskach. Znajomi z FM bardzo narzekają na swojego mistrza chodzi wiecznie naburmuszony a i nawet się kiedyś popłakał po spotkaniu z pracownikami.Nawet nasi mistrzowie z tego maja ubaw po pachy.

Monter
@Zenek

Potwierdzam człowiek w ogóle nie na swoim miejscu. Nie ma podejścia do pracowników, nigdy nie powie dobrego słowa za wykonaną pracę. Tylko służbowe cześć… a tak to dosłownie zero teamu…

Hmmm
@Zenek

Przecież strażak z FM to najlepszy kumpel tych z RM - trójca święta. Co do ich kompetencji to mistrzyni co ciągnie ludzi za włosy jest kompetentną?

Nano
@Hmmm

Ale robicie coś z tym, czy tylko wylewacie żale na goworku? Zacznijcie reagować, bo nic się nie zmieni

Ciekawy
@Kg

Da się z nim dogadać? Slyszalem ze ma swoje humoru

Co zrobisz...
@Hmmm

A co zrobisz? Na tą mistrzynie już kilka razy były pisemne skargi zgłaszane. Nic nie zrobisz to jedna klika z tym niemieckim managerem.

Daniel
@Co zrobisz...

Mangerzy siedzą pod butem dyrektora, człowieka co dostał stanowisko tylko za to że zna polski. A on lubi taki sposób zarządzania ludźmi i takich ludzi awansuje

@Co zrobisz...

Pozdrawiam wszystkie sfrustrowane zwolnione osoby bo to one piszą te bzdury wyssane z palca, jak ktoś pracuje i chce pracować a nie pić kawę i plotkować to nie ma na co narzekać, a cała reszta która myślała że zrobi tu karierę nie mając doświadczenia i rozumu właśnie to wypisuje. Donosy piszcię na swoją głupotę . Pozdrawiam

@Piotr

Przecież właśnie w tej firmie karierę robią osoby nie mające doświadczenia i rozumu. Ja pracuję ciężko i dobrze, ale się nie podlizuję i dlatego szans na awans nie mam. Posłuchaj najpierw ludzi to zobaczysz czy komentarze piszą osoby zwolnione czy obecnie pracujące. Efekt Wow gwiazdy już dawno przeminął

Wszyscy tutaj piszą na innych zarzucają im niestworzone historię a sami uważają się za świętych, ludzie zajmujcie się praca a nie obgadywaniem i obrażaniem innych , wypisywaniem nieprawdziwych historii, które nie mają maja miejsca, piszą to osoby które są zwolnione albo myślały że zrobią kariery mając 0 doświadczenia . MBMPL jest ok a wszyscy co tutaj wypisują to ci to już nie pracują i są sfrustrowani ,

Aaaaaaaa

Słuchajcie, każdy kto ma choć trochę szacunku do siebie nigdy nie pójdzie pracować do Mercedesa. Człowiek na początku się nastawia jak to super nie będzie bo przecież obiecują takie cuda a tutaj zdziwienie jest po kilku dniach … Jeżeli tańczysz tak jak mistrz zagra to jest super a jeżeli nie to traktują cię jak byle co, brygadzista będzie cię szykanował przy wszystkich, wyśmiewał i obgadywał za plecami tworząc gęstą atmosferę Druga rzecz jest taka, mistrz nie szanuje pracownika z linii, brygadzista tak samo bo przecież co to nie on! Bardzo ale to bardzo nie polecam pracy w tej firmie! Jeżeli czyta to ktoś kto chce wysłać CV do tej firmy to stanowczo odradzam!!!

Jan
@Aaaaaaaa

Jakie cuda ci obiecywali że jesteś taki rozczarowany? Chodzi tylko o atmosferę i traktowanie przez brygadzistę? Powiesz jaką stawkę ci zaproponowali?

@kaska. Pl

Witam. Mam pytanko gdzie można składać podania do Mercedesa w Jaworze? Może ktoś podpowie? I gdzie są rozmowy? W razie czego.

Daleko
@@kaska. Pl

Uciekaj tak daleko jak możesz. Po rozmowie brak kontaktu przez 2,5 miesiąca, nawet telefownoe nie odbieraja

Realista

To gdzie pracuje mistrz Marcin.

Piwo

PB400 niektórzy brygadziści zero kultury i szacunku do swoich podwładnych a łacina w pracy to jest tam na porządku dziennym

Tak samo
@Piwo

Naprawa silników tak samo. Od samej góry osoby co kompetencje znaleźli w paczce kabanosów. Co do strażaka to oby lepiej mu szło z sikawką niż z FM.

Jarząbek
@Piwo

Brygadzista nie jest twoim przełożonym więc ty nie jesteś jego podwładnym...

Ty

ffhv nie jest wymagane do dopuszczenia przy pracy na wysokich napięciach zgodnie z polskim prawem - to przeniesienie prawa niemieckiego na nasze polskie warunki - to wymaganie wewnętrzne firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 757.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.