Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Pracownik/Kandydat CNC

Witam. Chciałbym się dowiedzieć u kogo mogę uzyskać odpowiedź na pytanie odnośnie rekrutacji wewnętrznej na stanowisko operator CNC. Rozmowa odbyła się w maju tego roku i cisza do tej pory, a widzę że dziś pojawiło się ogłoszenie odnośnie tego stanowiska i to przez agencję...

@Pracownik/Kandydat CNC

Praca na silnikach to praca na linii. Tak, silnik jedzie a Ty wkręcasz śruby i inne komponenty. Ale bez przesady - żadna prędkość światła... Czas jest tak ustalony, żeby się z wszystkim wyrobić. A jak się już wprawisz, to jeszcze masz trochę "wolnego" do następnego silnika. Praca przy montażu. Sami części nie produkujemy (nie licząc bloków silnika ale to zupełnie inny dział, nie związany z montażem). Zatrudnienie przez Randstad i Work Service. Nie ma podziału na stanowiska dla kobiet i mężczyzn. Wszystkich wszędzie przyjmują. Okres zawierania umów przez podfirmy, zależny jest od danej firmy. Pierwsza umowa jest na miesiąc. Potem przeważnie przedłużają co 3 miesiące kolejne umowy (czasem druga umowa jest na 2 miesiące, kolejne już na 3, w zależności od podfirmy). Ogólnie przez podfirme można być zatrudnionym max 18 miesięcy. Po tym czasie przechodzi się na zatrudnienie bezpośrednio przez Mercedes. Nie ma czegoś takiego, ze jak umowa się kończy to nie przedłużają jej i biorą nowych pracowników. Jak już kogoś zwalniają to te osoby, które sobie na to zasłużyły. Jak ktoś chce pracować, zależy mu na pracy i nie przychodził do niej, żeby przegadać i poobijać się 8h, to zatrudnienie utrzyma. Kto wyraźnie olewa wszystko to... Praca nie jest ciężka. O wiele ciężej jest w większości zakładów na legnickiej strefie. Co do atmosfery - ludzie są ok, zarówno pracownicy linii jak i przełożeni. Oczywiście zdarzają się mniej ciekawe jednostki, ale tak jest chyba wszędzie. Na szczęście tu przeważa ta sympatyczniejsza część pracowników.

Przez jaka pod firme jest rekrutacja

Xxx
@Kasia

Gi group jeżeli chodzi o legnice

Cnc

Witam. Mam pytanie. Jest oferta pracy na stanowisko brygadzisty na linie GSM 2 . Czym jest ta linia. I co ogólnie myślicie o tym stanowisku pracy,o atmosferze tam panującej.O kasę nie pytam bo wiadomo że i tak się nie dowiem. Pozdrawiam

Cnc
@Cnc

W sumie odpowiedź już nie potrzeba. Słyszałem że takie ogłoszenia się pojawiają bo muszą a stanowiska i tak już od długiego czasu są zaklepane..

Zniesmaczony
@Cnc

Skoro mają kogoś z wewnątrz to niech rekrutacja będzie wewnętrzna. Przykre.

Macio

To nie plotki. Po prostu muszą rekrutację wewnętrzną uwidocznić żeby niby podnieść awanse. A osoba na to stanowisko już dawno jest przydzielona.

@Macio

nie plotki? to skąd o tym wiecie jeśli można spytać? od kiedy to miałoby się dziać i czemu nikt by wobec tego niczego kompletnie nie robił?

Xd

Strasznie dziwna atmosfera jak przychodzisz z innej pod firmy to traktują cię jak intruza wszystko chodzi takie dumne ,z głową w chmurach no bo oni mają przecież znaczek mercedesa na koszulce a ty nie więc oni są dumni ! A sami zatrudnieni przez Randstad pod firmę, w życiu się z taka sytuacją nie spotkałem dziwni ludzie czasem w duchu ze śmiechu wytrzymać nie mogę jak widzę te strasznie dumne Panie ,sztywne ,bez jakiegokolwiek uśmiechu zaprogramowane jak maszyny .Zero człowieka w człowieku znaczki do głowy uderzyły hahahaha

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

Bartek

Nie polecam firmy ponieważ w tej firmie nie ma poszanowania dla pracowników , normy są podkręcane , brak dodatków w dobie rosnącej inflacji, bardzo słabe jedzenie z kantyny, brygadzista zarabia kilka set złotych więcej od pracowników produkcyjnych mimo dużo większego zakresu obowiązków, firma słucha grup a nie jednostek które zgłaszają problemy, brak wystarczających szkoleń dla pracowników kierujących zespołami. Jeżeli ktoś szuka pracy na produkcji to przy obecnej stawce w firmie radzę poszukać gdzie indziej bo pracować na pod firmie w niebieskiej odzieży pracowniczej (odróżniającej się od pracowników zatrudnionych bezpośrednio) to nic ciekawego, lepiej pracować w innej firmie na bezpośrednim zatrudnieniu.

Halina
@Bartek

Te podkręcone normy są jeszcze do wyrobienia czy jest już z tym problem? Pracownicy zatrudnieni przez firmę zewnętrzna mają gorsze warunki?

B
@Halina

Normy są do zrobienia ale na obecna chwile, ponieważ wiadomo ze optymalizacja procesów produkcyjnych to potencjalny zysk firmy kosztem pracownika który zarabia 800€.. Co do firm zewnętrznych to ciężko powiedzieć, trzeba by było się zapytać bądź pójść na rozmowę o prace do pod firmy i wtedy porównać stawki ale skoro firma tak bardzo potrzebuje monterów to dlaczego nie zatrudni ich bezpośrednio. Sam fakt ze pod firma pracuje w najgorszych strojach roboczych w kolorze niebieskim jak na jakiś praktykach a obok stoi pracownik zatrudniony bezpośrednio wykonujący ta są prace ale ubrany już w ubrania firmowe. Nie powinno to tak wyglądać..

Daniel
@Bartek

Mercedes zatrudnia pracowników przez pod firmę worki service i randstad. I oni pracują w firmowych "zestawach". Więc nikt nie jest w stanie powiedzieć jak jesteś zatrudniony. Reszta pracowników w "innych kolorach" to firmy zewnętrzne

Bart
@Daniel

W takim wypadku mam rozumieć ze twoim zdaniem to że mercedes „zaturdnia” a tak naprawdę wypożycza pracowników z pod firm jest okej ? Bo moim zdaniem jest to śmieszne żeby wypożyczać pracowników a nie ich przyjmować bezpośrednio skoro jest zapotrzebowanie. Niestety ale nawet firmy na strefie legnickiej nie bawią się w pod firmy bo przyjmują bezpośrednio do siebie :) Moja opinia jest jedna i nie zmienna. Był taki wielki szał na ten zakład na samym początku a po czasie wyszło ze jest to kolejny typowy zakład. Wstyd bo bezpośrednia konkurencja taka jak Volkswagen w Polkowicach zapewnia dużo lepsze wynagrodzenia, premie itd. dlatego zresztą każdy tam się trzyma swojej pracy ;)

Daniell
@Bart

Ja ci tylko wytłumaczyłem różnice w odzieży pracowników firm całkowicie zewnętrznych. Podfirma to jeszcze co innego. Ewentualnie dopytaj kolegów/koleżanki obok, dlaczego masz niebieska/czerwona/zielona koszulkę. A z jak z zapotrzebowaniem, to już nie do mnie pytanie

Rety
@Daniell

Podfirma robi na swoje konto, nie "wypożycza" pracowników.

Kermit

Ile płacą na początku??? Produkcja Z góry dziękuję

Zakład totalne nie poruzmienie wraz z ludźmi na czele bez ambicji, którzy tylko czychaja na jakaś aferę. Ludzie nie maja swojego życia intersuja tym co nie trzeba. Zakładaja maski udajac ze wszystko ok a tak naprawdę robia wszystko w wolnej chwili, żeby osiągnąć soj cel. Maja dużo wolnego czasu

Kto to?

No tak firma (usunięte przez administratora) .Przychodzisz do pracy i niewiadomo czy pracujesz na bateriach obróbce czy może na silnikach .Taka karuzela a ty na tabtetach na uspokojenie .Robią ci szkolenia za niemała kase ryją ci beret i wio na silniki .A teraz przypomnij sobie prawo oma to bedzie ci lepiej .Brawo tak smutnych i przygnębionych ludzi nie widziałam nigdzie.Szkoda...

Aha te bateryjki
@Kto to?

Już słuchać mi się nie chce jak biedne bateryjki płaczą że trafiły na silniki a tam za ciężko dla nich ludzie ciężko to do domu

Cybul
@Kto to?

Ale można pojeździć na hulajnodze!

ONA
@Kto to?

Fakt rozwala psychicznie taka sytuacja, nie masz swojego miejsca, spokoju i stabilizacji. Ciągłe zmiany przełożonych, tez nie są fajne.

Bateryja 2
@Kto to?

Na każdego przyjdzie czas i pora to dosłownie kwestia czasu brygadzisci sami się przekonają na własnej skórze i już tacy mądrzy o odważni nie będą a sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie nie mogę się doczekać ich bezcennych min jak będą (usunięte przez administratora) na silnikach ????????????

Yyyy silniki
@Aha te bateryjki

Bateryjki nie płaczą, że przyszły na silniki, tylko płaczą, że nie mają pojęcia, gdzie i kiedy trafią, ludzie chcą stabilności, a nie bycia rzucanym, gdzie popadnie, przełożeni okłamują ich w żywe oczy, co do okresu pobytu na rotacji. Dwa my też pracujemy, ale jak widać osoby pracujące na silnikach nie grzeszą inteligencja, skoro nie zdają sobie sprawy z tak oczywistej rzeczy, że jeżeli pracuje się z prądem, to niestety trzeba utrzymać pewnie zasady bezpieczeństwa i naszego procesu nie można przyspieszyć..... byliście u nas bez szkoleń, nie macie pojęcia jak wygląda nasza praca, ponieważ dostawaliście obowiązki, które nie wymagają szkoleń... drobne wsparcie, bez uprawnień nie możecie wykonywać naszej pracy :)) która nie jest usłana różami, o czym świadczy ilość pożarów w ciągu roku. Trzy, oczywiście po tygodniu, dwóch nie jesteśmy w stanie utrzymać tępa osób pracujących tam po kilka lat, co jest od nas wymagane, macie już wprawę i doświadczenie w waszym zapierdzielaniu i skoro cały czas żal (usunięte przez administratora) ściska, że my mamy tak fajnie i super, ponosząc ryzyko, jesteśmy wyzywani od bateryjek, to również mogę dać Ci świetna rade, do domu :)))) Brygadzistom chyba się przewraca w głowach, jeżeli mają czelność zastraszać pracowników, że jak sobie nie poradzą, to za bramę, czekam aż ktoś na was w końcu doniesie, gdzie trzeba

Kasia i Sandrunia
@Yyyy silniki

"(...)czekam aż ktoś na was w końcu doniesie, gdzie trzeba." No właśnie, w tym sęk, że nikt nie tego nie zrobi, a jeśli już, to zatrzymuje się ta informacja na mistrzach. Dam wam zatem dobrą radę: jak chcecie coś zmienić idźcie od razu do HR. Bo później ludzie w HR robią duże oczy i mówią, ze nic nie wiedzą. Nic nie wiedzą, bo te informacje do nich nie dochodzą. Wszystko zatrzymuje się na waszych przełożonych, którzy mają w tym interes, żeby nie poszło dalej. A to towarzystwo brygadzistów i liniowych trzeba w końcu rozgonić. Czasami brakuje im tylko fotelu na linii, bo kawusia i ciasteczka są już dawno na porządku dziennym.

@Kto to?

Wszystko fajnie, kryzys półprzewodników , nie chcą zwalniać ludzi wiec roszady. Ale wybierać na końcowy montaż kobietki piórka które po 3 dniach żalą się ze nie są w stanie utrzymać kubka z kawą bo tracą czucie w rękach. Mistrzowie mogli wybierać ludzi i wiedzieli na jaka prace ich wysyłają. Ludzie chcą pracować, nie chcą chodzić na zwolnienia lekarskie, nie chcą (i często nie mogą) się zwalniać, ale jak widać się nie da. A wystarczyło mądrze to rozegrać… Pozdrawiam wszystkie działy Mbmpl

Monter

A co mają powiedzieć osoby które tam pracują na codzień. Większość ma zestaw tabletek i maści przeciwbólowych na noc. Z bólu i drętwienia rąk nie da się normalnie przespać nocy. Ludzie mieli nadzieje ze się coś zmieni a tu żadnych zmian na lepsze ze stacjami niestety… my również chcemy godnie pracować…

Onek

Brawo. Tak samo myślę

Monterka
@Monter

Drogi kolego koleżanko że stacji obok. Ręce drętwieją z powodu problemów z kręgosłupem. A nie dlatego że kręcisz śrubki czy wpinasz wtyczki. Pracuje na silnikach od prawie 2 lat. I nie narzekam, ręce mnie nie bolą, w nocy sypiam dobrze. A jeśli problemy zdrowotne przeszkadzają Ci w pracy, to zmień pracę. Chcieć to móc. Pozdrawiam

Inżynier

Dzień dobry. Moja opinia jest efektem pracy jako inżynier na bateriach. Uważam, że komunikacja w firmie jest na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o menadżerów, każdy wyciąga pomocną dłoń, jest w stanie fachowo doradzić i niektórzy są przykładem menadzerów z których mozna brac przyklad. Wazne jest, zeby otaczaly nas osoby od ktorych mozemy sie uczyc i moim zdaniem tak wygladają ludzie w Mercedesie. Nie spotkano się w mojej osobie nigdy z sytuacją gdzie pracownik był poniżany, mało ważny czy wykluczany w jakiś sposób. Firma daje mozliwosci do wyjazdow sluzbowych, a takze samej pracy za granicą w placówkach gdzie produkowane są baterie. Wypłata uwazam ze jest dobra. Pracuje sie w bardzo czystych, klimatyzowanych pomieszczeniach, dostajemy polary/bluzy/kurtki/odziez, na halach jest cisza, nie ma duzego halasu spowodowanego pracą maszyn. Linie są zautomatyzowane i spelniaja standardy Przemysłu 4.0 czy wdrazane są systemy Lean Manufacturing na kazdym obszarze, nie tylko produkcyjnym. Nie urywają się telefony po godzinach pracy. Kazdy szanuje swoj czas. Język angielski lub niemiecki na codzien. Dostrzegam bardzo duzo sciezek rozwoju. polecam.

Xx
@Inżynier

Nie wiem na których bateriach pracujesz, ale komunikacja tutaj to jest jedna wielka tragedia. Dowiesz się więcej informacji od innych monterów lub innej zmiany niż od swojego "mistrza" który nigdy nic nie wie albo wie i nie mówi. Siedzisz wyżej niż monterzy którzy są poniżani, mobingowani i ich przełożeni mają głęboko gdzieś to co mają do powiedzenia bo jesteś tylko pachołkiem który ma kręcić i się nie odzywać. Na bateriach zaczęła się liczyć tylko ilość a nie jakość,przykre bo pracowało się tutaj na prawdę dobrze, a zaczyna się robić jedno wielkie G. Ale fajnie że chociaż inżynierowie nie zarzekają. Pozdrawiam

Dżygit
@Xx

W każdej korporacji liczy się tylko ilość a nie jakość!!Tylko na szkoleniach Ci mówią że na pierwszym miejscu jakoś,ale zeczywistosc jest inna

@Inżynier

Odpowiedz tą piękną historię jakiemuś pracownikowi niższego szczebla prosto w oczy. Oczywiście jak umiesz szybko biegać ;-)

Body
@Inżynier

A gdzie to bezpieczeństwo. Na bateriach? Gdzie przepisy prawa? Gdzie komunikacja. O czym Ty piszesz Inżynierze. Rozwój to masz jak przełożony Cię akceptuje.

Szukam

Pracuje w innej fabryce przy produkcji elementów do baterii samochodów elektrycznych jestem liderem w dziale technologii procesu , lutowanie , pokrywanie płytek PCB akrylem , montaż i inne procesy spawanie laserowe , zgrzewanie , i mam pytanie jest u was taki dział i czy są przyjęcia do technologi ?

Inżynier
@Szukam

Myślę, że dział inżynieringu jako inżynier procesu albo produkcja i inzynier produkcji

@Inżynier

I któryś z nich ewentualnie jakoś bardziej polecasz? Na którym jesteś?

Onek
@Inżynier

Inżynierze tutaj nie ma procesu lutowania PCB zgrzewania itp. Taki inżynier

Hhh

Operator wózka trójstronnych ,retráctil ile może zarobić ?

Aaa

Jak wyglądają zarobki? Ogólnie przebieg pracy na produkcji? Czy te benefity są faktycznie tak fajne i warte tego wszystkiego? Myśle o złożeniu CV ale nie wiem czy dla młodej osoby (kobiety) to dobry wybór zwalcza na pierwsza prace

...
@Aaa

Daj sobie lepiej siana, kwestia czasu, że w styczniu ludzie masowo będą uciekać

Anka
@Aaa

Benefity od ransztada czy tej drugiej agencji, która nie kwapi się rozliczyć z pracownikiem po zakończeniu umowy?

@...

Jaki miałby być tego powód? Chyba, że tak co roku się dzieje?

@PYTANIe
@Anka

Benefity, ale jakie? Chce zlozyc CV, ale potrzebuje dobrego pakietu medycznego. Curka potrzebuje częstych badan, pakiet medyczny jes dla mnie podstawa. Jak to wygląda?? W jednych ogłoszeniach wogule nic nie piszą, w innuych wspominaja. Czy ktoś coś wie???

Ostatnie_dni

Praca coraz cięższa, normy coraz bardziej wyśrubowane, ilość osób redukowana, a kasa jak była słaba tak jest... No cóż, szczęście w nieszczęściu, że nieopodal otwiera się niemiecka konkurencja, a tam teraz operatorzy mają na start ~4500zł brutto bez dodatków. Dostali podwyżki rzędu 600-800zł, a u nas co? A u nas będzie powitanie nowego prezesa, gorące okrzyki i gromkie brawa, słodki poczęstunek, a o podwyżkach pewnie ani słowa... Bareja... ;) Ale za to można gadżety z logo wygrać zmieniając kolor tła na pulpicie.

Cybul
@Ostatnie_dni

Jaka norma?! Przecież w fabryce nie masz żadnej normy!

Bzdura
@Cybul

Jak nie ma normy Target to nie norma? A nawet ponad normę nie liczą się z ludźmi ani z ich zdrowiem licznik ma się kręcić i koniec kropka, ludzie zaczynają przejrzewać na oczy zaczynają szuka" innej pracy firma sama sibie buduje renomę negatywna na własne życzenie my nie jesteśmy robotami podklreskam też chcemy być zdrowi bo mamy rodziny dzieci i prócz oracy musimy też wykonywać obowiązki dnia codziennego więc proszę zwrócić na na nas i na tą specyfikę oracy uwagę dodam jeszcze że nawet toaleta to ciężki temat nie ma nas kto zmienić na lince to już w ogóle przesadne podejście liczy się aby tylko nie było prześwitu na lince a mało tego nowi przychodzą chcą się szkolić i zaraz ich z linki ściągają bo nie nadanrzaja nad doświadczonymi operatorami i robi się prześwit wolniej idzie produkcja to kiedy Cu ludzie mają się czego kolwiek nauczyć pozdrawiam

Dieselek
@Ostatnie_dni

Niestety tak to wygląda, normy co raz to większe, czasu co razm mniej a pieniądze jakie były takie są , to że mamy "darmowe" obiady i owoce co dwa dni nie oznacza , że będziemy siedzieć cicho i pracować za przysłowiową (usunięte przez administratora) Dlaczego nie wybudowali tej fabryki w Niemczech? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Niemiec nie robił by za 800 euro .Taka marka , taki prestiż a niestety tak to wygląda w rzeczywistości.

Odpowiadam chłopakowi.Pracuje tutaj od początku powstania mojej linii.Szkoliam się na początku w Niemczech i było naprawdę fajnie.Ja też nauczona jestem pracować.Lubiałam tą prace i współpracowników.Niestety już po wszystkim.Przeżucają nas gdzie im sie podoba nie liczą sie z ludzmi.Sam zadecyduj czy chcesz być w miejscu gdzie twoje zdanie sie nie liczy....

NickNick

Dziękuję za odpowiedź, odniosę się do niej w następujący sposób, szczerze to wydaje mi się, że już w większości zakładach produkcyjnych tak się dzieję. Nie ma żadnego wsparcia bądź odzewu ze strony wyżej postawionych ludzi, aczkolwiek nie interesuje mnie to w zasadzie, fakt, że fajnie jest pracować w towarzystwie, w którym się chce, atmosfera, chęci i efektywność wzrastają dzięki temu, ale mnie bardziej aktualnie interesuję lepsza praca i większe zarobki. Ja przychodzę do pracy zrobić swoje i wrócić do swoich obowiązków, domu/znajomych. także nie zwracam na to zbyt szczególnej uwagi. Mam w planach kilka rzeczy po prostu, dlatego tak wypytuję o tego Mercedesa. Co do tych zarobków mogłabyś się wypowiedzieć cokolwiek na ten temat? Jeśli nie tu podam cokolwiek innego jak będzie potrzeba.

@NickNick

Jeżeli chodzi o zarobki to pewnie zależy to od tego ,czy zatrudniony będziesz przez agencję ,czy bezpośrednio przez firmę.My pracownicy przyjęci przez mercedesa mamy też różne stawki .Nie wiem czy mogę podać oficjalnie ile zarabiam.Jeżeli chcesz to podaj swój email.

NickNick

Dzień dobry, mam pytanie, mianowicie myślałem o zatrudnieniu do firmy, raz złożyłem cv i dostałem odpowiedź dzień później niż poprzednia firma więc odmówiłem. Patrząc na obecne komentarze zaczynam zastanawiać się czy nie postąpiłem słusznie, chodzi dokładniej o negatywne komentarze. Widzę, że jest ich coraz więcej, coraz więcej osób narzeka na ten zakład. Czego oczekuje? Oczekuje odpowiedzi od osób pracujących tam czy jest sens zatrudniać się dodam od siebie, że jestem osobą młodą, pracowitą, z doświadczeniem przy pracy ciężkiej więc wydaje mi się, że warunki w Mercedesie nie stanowiłyby dla mnie większego problemu. Dodatkowo chciałbym dowiedzieć się jak wygląda płaca dla nowozatrudnionej osoby. Czytając dalej komentarze spostrzegam również, że komunikacja z osobami wyżej postawionymi jest dosyć ciężka, to prawda? Osobom, które zechcą odpowiedzieć w sposób dogodny z góry dziękuję. Ewentualnie jak ktoś nie chce się wypowiadać na forum można też drogą e-mail'ową, chętnie podam i dowiem się jak wygląda praca w tej oto firmie. Pozdrawiam

Oburzona
@NickNick

Odpowiedzcie chłopakowi może co. Ja nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ sama ledwo co złożyłam cv.

Xxl

Czy kierownictwo zdaje sobie sprawę że pracownicy mają rodziny? I całe życie nie kręci się wokół Mercedesa? Bo chyba macie problem z trzeźwym osądem sytuacji

Jaworzanin

Coś mi się wydaję że jeszcze chwila i wielka gwiazda będzie pato zakładem dla (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) Wkrótce otwierają się 2 duże zakłady w okolicach. Powodzenia.

Noga
@Jaworzanin

Szkolenia kursy zrobione, w CV mercedes zaliczony można szukać czegoś lepszego nowych zakładów nie brakuję:)

Zdziwiona

Nie wiem, skąd te dziwne komentarze. Jestem świeżo po rekrutacji (monter) i dniu szkoleniowym, mam porównanie do innej fabryki produkcyjnej. Oczywiście pod agencje, zarówno oni jak i rekruter z Mercedesa bez problemu odpowiedzieli mi na moje pytania o zarobki. Praktycznie pod koniec rozmowy z rekruterem wiedziałam, że zostanę zatrudniona, co potwierdził telefon z agencji pół godziny później. Dojazdy? 20min autem pod sam dom. Na szkoleniu dowiedziałam się wszystkiego, co chciałam. Co do samej pracy i płacy wypowiedzieć się nie mogę jeszcze, ale mając porównanie do wcześniejszego etatu gdzie pracowałam na czterech brygadach za grosze, stawki jak i system pracy wydaje się atrakcyjny.

podwójnie ździwiona
@Zdziwiona

Wybacz ale to co piszesz to nie ani ładu ani składu,bo jak ja byłam na rozmowie to mówili że nikomu na tym etapie nie podają stawki dopiero jak przejdzie się pozytywnie rekrutację.....

Potrójnie zdziwiony
@podwójnie ździwiona

No chyba że Pani zdziwiona uprzywilejowana....

@Potrójnie zdziwiony

Nie, nie jestem uprzywilejowana i tak, zapytałam dwukrotnie o stawki i to co mi powiedziano mam na umowie. Nie rozumiem, jak można podpisać umowę o pracę nie wiedząc, jakie są zasady wypłacania pensji (to jest też wytłumaczone później na szkoleniu). Do wiadomości jestem osobą z zewnątrz, bez żadnych znajomości w formie i tym bardziej dziwi mnie zaskoczenie tym, że wiem za ile pracuje. Co do samej pracy na chwilę obecną nie narzekam, mam porównanie.

Poczwórnie zdziwiony
@Zdziwiona

O proszę ktoś miał szanse przeczytać umowę, a nie jak wyłożyli na stół i 5 min ns podpis nie było żadnych informacji s jak ktoś do pracy był z drugiego końca Polski to nic nie widział... i co miał zrobić nie podpisać?

Lol
@Zdziwiona

Poznasz z czasem czego doświadczysz.... powodzenia

Mercedes
@Zdziwiona

Dlatego że jesteś świeżo po rekrutacji nie masz o niczym pojęcia. Zapraszamy teraz na szkolenie z przetrwania na zakładzie.

@Mercedes

Po przepracowaniu miesiąca na dieslu mogę śmiało powiedzieć, że w porównaniu no innych zakładów produkcyjnych, praca jest w porządku, pieniądze też. Nie, nikt mi za te komentarze nie placu, z nikim na stanowisku wyżej nie sypiam, nie liczę na szybki awans poprzez podlizywanie się. Uważam, że większość narzekających nie ma dużego pojęcia o ciężkich warunkach pracy. Jeśli komuś dany zakład nie odpowiada, może się zwolnić. Choć patrząc na zachowanie co niektórych, nawet byłoby lepiej. Pozdrawiam i życzę dalszego wylewania gorzkich żali.

Nana
@Zdziwiona

Tych niektórych było czasem więcej lub mniej...

did
@Zdziwiona

A powiedz jak długo czekałaś po wysłaniu cv aż się ktokolwiek odezwał do Ciebie ?

Neta
@Zdziwiona

Całe te trzy zmiany powinni wymieszać. Jedno wielkie siedlisko obłudy i plotek. Nie chce się nikomu pracować. Atmosfera jest nie do zniesienia. Jeśli komuś tak bardzo źle proponuję przenieść się na silniki, a nie we własne gniazdo brudzić. Pozdrawiam malkontentów i złośliwych ludzi którzy zazdroszczą innym

@Zdziwiona

Witam, mam pytanie trochę z innej kategorii czy ktoś z Lubina dojeżdża do Mercedesa autem z pracowników administracji i jeśli tak to czy jest możliwość dojazdów wspólnych?

Natasza
@Neta

To prawda. Atmosfera I pilotujące Panie. Masakrą. Do tego zawsze mają czas na prywatne telefony

Bolo

Zawiedziona ma rację,jeśli nie pasuję,toFORA ZE DWORA,

Mj87
@Zdziwiona

Witam chsciałem spytać ile można zarobić jak sie przyjmuje jako nowy pracownik

Na początku było wszystko ok
@Zdziwiona

Teraz wszystko się zmieniło smutne bo zakład nowoczesny warunki pracy bardzo dobre szkolenia bezpieczeństwo czego więc zabrakło że ludzie mają dość empatii wsparcia czyj komunikacji rynek się załamał wojna brak stabilizacji dziś pracujesz jutro nikt o tobie nie pamięta człowiek człowiekowi wilkiem

Jagusia

Może panowie z ochrony niech pilnują naszych samochód na parkingu a nie tylko wkładają karteczki za wycieraczki

@Jagusia

100% racja! Dodatkowo dodam od siebie, że powinni stać przy przejściu dla pieszych i przeganiać parkujących przy pasach, którzy czekają na swoich znajomych a przy tym tamują ruch i sprawiają, że pasy i przechodzący po nich ludzie są mniej widoczni.

Kiedyś się tam pracowało

Witam . Pracowałem w MBMPL około 3 lat na obróbce . I z moich obserwacji z mojego doświadczenia mogę coś napisać powiedzieć o tej firmie o tym dziale jak to jest z perspektywy byłego pracownika i to jest wyłącznie opinia i zdanie tego pracownika . A więc tak firma z zewnątrz faktycznie robi wrażenie logo gwiazdy prestiż i takie tam . Ale jak już się pracuje w środku zwłaszcza tam gdzie ja tam pracowałem to już pożal się Boże . Organizacja i traktowanie ludzi tragedia oczywiście zaznaczam że to jest moja prywatna opinia . Były menager który urzęduje dziś inne stanowisko nie powinien być na tym stanowisku co jest i co był nie potrafi dobrze traktować ludzi dla niego liczą się tylko tabelki analizy i nic więcej ludzie to robole. I to jest przykre .Osoby na stanowisku decydującym zarządzającym ludźmi na tej hali obróbki nie wymienię na jakim stanowisku ale decydującym to osoby grające udające statyści . Dla nich liczą się tylko pochwały że dobrze zostały kwiatki podlane na nadgodzinach albo dobrze udawać że coś się robi na nadgodzinach byle by poczekać na swoją 2 połówkę .. Powiem tak operatorzy i brygadziści są tam naprawdę super świetnymi pracownikami którzy są nie doceniani kompletnie a warto ich doceniać bo to wartościowi ludzie .. I mam takie 1 ale do jednego mistrza na dziale obróbki który potraktował mnie jak (usunięte przez administratora) w sytuacji gdy miałem dziecko na ojomie i chciałem wolne ktòre miałem ustalone zaproponowane przez pewien dział i wystarczyła zgoda tego pana a żeby to wolne odbylo się jak miało się odbyć . Ale niestety zostało mi to odmówione bo uraziłem jego ego w sytuacji dla mnie bardzo poważnej gdzie dziecko przebywało w szpitalu na oddziale intensywnej terapii . Mam nadzieję że karma wróci do tego pana w najmniej spodziewanej dla niego sytuacji. I na poważnie z mojego doświadczenia nie polecam pracy w tej firmie traktowanie 0 podejście do ludzi 0 to jest wyłącznie moja osobista opinia .

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 757.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.