Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Pracownik Produkcji

Na stronie na Facebooku piszecie, ze wiecie jak ważna jest równowaga między praca a życiem prywatnym, tzw. Work-life balance. Wydaje mi się ze nie znacie definicji tego wyrażenia i dla was worklife balance to tydzień lub dwa tygodnie urlopu. Ciagle nadgodziny i pracujące soboty, a jak pracownik nie chce przyjść to liniowi i mistrzowie wypytują „dlaczego?, czemu?, ale jak to?” i trzeba się tłumaczyć dlaczego ktoś nie chce przyjść w weekend do pracy lub straszą poleceniem służbowym.

Mercedesiaj
@Pracownik Produkcji

W samo sedno

Praca nie należy do ciężkich, jeżeli chodzi w porównaniu do strefy legnickiej to jest polowe lżej, ale to tez zależy na jaki dział trafisz. Ludzie tez są spoko, Niestety nie można powiedzieć tego o większości przełożonych. Dobrze się nie odwrócisz a ci (usunięte przez administratora) obrabiają, nie liczą się Wgl z pracownikiem. Po zmianach w maju na dieslu jest porażka. Mistrz nie szanuje pracowników. Jak o 5:55 nie miał komu cześć dać to teraz wszyscy przy stanowiskach muszę przed 6 byc. Czepia się o wszystko, nawet o wyjścia do toalety, ludzi traktuje jak (usunięte przez administratora) i pokazuje swój brak szacunku. Trzymają ludzi bo maja umowy na stałe, którzy są wiecznie na l4, a jak są to maja (usunięte przez administratora) na prace i robią 2 razy wolniej i pełno błędów. Pozatrudniali sezonowych na okres wakacyjny i maja za dużo ludzi, nie maja co robić i po kolei wywalają agencyjnych tzn. Nie przedłużają umów to jednoznaczne( a informują ludzi o tym w ostatni dzień umowy). A od stycznia ma ruszyć nabór na nowa fabrykę jak tak dalej pójdzie to pół fabryki się zwolni. Jeżeli chodzi o pieniądze to socjal dobrze rozbudowany, ale zarobki nie różnią się od tych w innych firmach produkcyjnych. Podwyżki ? Jak coś to tylko do premii frekwencyjnej.

Chwalicie się nagrodą "Przyjazne Miejsce Pracy", ale czy pytaliście się monterów czy tak rzeczywiście jest? Czy patrzycie na wszystkich z góry z tych schodów i uważacie że na dole jest super?

Pracownik2

Wszystko zależy od działu na którym pracujesz. Różnica w wykonywanej pracy przez montera jest bardzo niesprawiedliwa

Takija.

Ludzie co wy chcecie. Wszystko jest prócz wiatraków które w upalne dni lekko by kark schłodziły. Jedzonko na miejsce. Kawa i cała reszta za darmo. A pracować wszędzie trzeba. Byłem tu i tam. Mam spore porównanie. Wszędzie są zasady kolesiostwa i wchodzenia w (usunięte przez administratora) Ale... My tu nie przychodzimy dla przyjemności. Kasa co miesiąc na konto i tyle.

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

Iwona @@##

Mam pytanie som przyjęcia do pracy

Wannabe

Witam. Pojawiły się oferty pracy na montaż i chciałbym się dowiedzieć na jakie stawki można realnie liczyć? Jakie są zmiany (6-14, 14-22, 22-6) czy może inne? I czy Mercedes po 18 miesiącach przejmuje pracownika, czy tak jak w Toyocie, wymieniją na nowych tymczasowych?

Czy w Mercedesie nowy pracownik pracuje przez pod firmę 18miesiecy??Czy jest możliwość przejścia na Mercedesa szybciej???Czy zależne jest to od umiejętności danego pracownika??

Lunatyk
@Nowy

Zależy to od wielu czynników, ale teraz raczej jest tak że trzeba przerobić 18 miesięcy na pod firmie

E.G

Witam. Mam pytanie. Czy do firmy można aplikować bezpośrednio czy tylko są przyjecia przez pod firmę. ?

@E.G

Najpierw zatrudnienie przez agencje, potem umowa z mercedesem po 18 miesiącach

Archi

Czy pracodawca robi pracownikom zdjęcie do identyfikatora?

@Archi

Tak

Jacek

Ja kiedyś pracowałem tam rok, wiadomo wszędzie nie jest super, ale ja wspominam ogólnie dobrze tą prace

BENZIN ARBEIT SZNELA

Masz robić.nie gadać nie wolno używać telefonu przerwa tylko na WC .Masz nie popełniać błędów! Trzeba dziurę zapychać.iczy się ilość nie jakość .nawet nie ma jak szkolić nowych osób bo wywalają błędy. Już nawet na benzynie leadec pracuje. A za tą pensje niedługo to welcome in Ukrainne . Dają podwyżkę roboty .

@BENZIN ARBEIT SZNELA

No jeszcze tego brakuje że pracownik przychodząc do pracy ma nie robić tylko,, gadać,, na szkoleniu w pierwszych dniach po zatrudnieniu jest mówione o nie używaniu telefonów, więc w tych dniach mogłeś już zrezygnować z pracy bo byłeś tego świadom?!Jeśli chodzi o błędy to raczej nie chciałbyś kupić,, produktu,, który miał po drodze różne przypadki czyt. błędy, i który był naprawiany już podczas produkcji. Przypominam że to jest fabryka, gdzie przychodzi się pracować...

@Benzin

To jest przykład podejścia. Mowa o sytuacjach, gdy ktoś z rodziny dzwoni ze szpitala, choroba dzieci, inne pilne sprawy, uprzedzamy brygadzistę o sytuacji nie mówię o gapienie w telefon podczas pracy, błędy owszem przy właściwym szkoleniu, ale sami przełożeni nie potrafią wytłumaczyć co i jak. Tu jak o coś prośba to musisz się pozwolić poniżać

Mm

W punkt, czy kogokolwiek zmuszają do podpisania umowy o pracę? Czy warunki wymienione w umowie nie są dotrzymane ? Czy warunki pracy są niezgodbe , KP?

NICK

właśnie tacy ludzie tylko wystawiają opinie - najlepiej to przyjść posiedzieć 8h, wyjść i nic nie robić. Nie!! praca jest od tego żeby pracować i dostać za to wynagrodzenie. Teraz społeczeństwo jest roszczeniowe i nie chcące nic dać od siebie ale tylko brać. Nie chcesz pracować to się zwolnij i siedź w domu - po co masz tu żale wylewać - gdzie byś nie poszedł będzie Ci źle bo niestety wszędzie trzeba pracować - za siedzenie nie płacą.

Mhm
@NICK

To dlaczego takie wymagania są tylko do nas na linii? Myślicie że nie widzimy jak pracownicy innych działów, że o pożal się boże przełożonych nie wspomnę, wychodzą co chwilę na papierosa, jak potrafią rozmawiać o prywatnych sprawach godzinami, jak piją kawkę za kawką i tylko spoglądają krzywo zza szyb, czy aby ktoś z nas nie wyciągnie na chwilę telefonu, choćby tylko po to aby zobaczyć czy dziecko bezpiecznie wróciło do domu. Podział na lepszych i gorszych trwa w najlepsze, no ale na spotkaniach z zarządem cały czas jest podkreślane że wszyscy jesteśmy równi

zakład trzeba przyznać 21wiek a załoga a w szczególności mistrzowie na FM2 to prawie średniowiecze . Wiecznie naburmuszeni w szczególności STRAŻAK i jego koleżanka z Faurecji /może jakby popłakał trochę przed kierownikiem to Mu przejdzie .Szkoda ze kierownik odchodzi niektórym się pozmienia ale dla Nas to najszczęśliwsza nowiną od przyjęcia w tej firmie ,może nowy manager zrobi porządki po porzednku który awansował osoby z zerową kompetencja na te stanowiska.My czekamy na zamiany i porządki . Mistrzowie maja nakaz się witania z operatorami i bycia uprzejmym ale na siłę to robią i widać cały czas jakim słoma z butów wystaje. No cóz facet po 40 a bliżej mu do 50i płacze jak dziecko ...he i focha wali ludzie pamietają .

FM1
@Andrzej

Myślisz że na FM1 jest lepiej? Awanse na zasadzie mierny ale wierny. Nie wiem jak na bateriach, ale silniki pokazały jak wygląda zarządzanie po polsku. Kolega, kolegi i jakoś to będzie. Czar mercedesa pryska na naszych oczach. Pewnie komentarze i tak usuną, bo to łatwiejsze niż naprawienie tego co jest w środku

Pytanie do pracowników

Czy nie jest tak, że ocena Mercedesa jest tak niska bo ciężko się dostać tam do pracy? A może rzeczywiście klimat w firmie jest aż tak ciężki? Proszę o obiektywne opinie.

Operator
@Pytanie do pracowników

Moja opinia, jako pracownika, jest pozytywna. MBMPL to najlepsza firma, w jakiej pracowałem, serio jest dobrze ????????

Gegeggege

Na ile zmian pracują hot testy ?

Bra

Cześć Jakie macie ceny leasingu pracowniczego na samochody?

Heyter

Zakład bardzo nowoczesny, pracodawca dba o pracowników, wypłaty na dobrym poziomie, bardzo dobry socjal, premie świąteczne, wczasy pod gruszą, prywatna opieka zdrowotna, karta kultura lub multisport, owoce dla pracowników 2x w tygodniu, darmowe posiłki i gorące napoje codziennie i oczywiście dojazd na wyznaczonych trasach, jeśli chodzi o pracę na działach produkcyjnych, bardzo dobrze się pracuje, miła atmosfera, przełożeni bardzo pomocni i znają się na swojej pracy, doświadczeni pracownicy również służą pomocą.

@Heyter

przytoczone przy tym zostały działy produkcyjne a co z pozostałymi? czy część wskazanych benefitów na nich również przysługuje? chociażby ta wspomniana premia świąteczna w tym roku jaka została przyznana i na jakiej zasadzie?

Pracownik Jakości

Fakt 1 - ludzi na produkcji zatrudnia się przez podfirmę i okres ten trwa 18 msc Fakt 2 - zarobki niezłe, zawsze mogłyby być lepsze, ale :) Jest podstawa+15%premii uznaniowej (nie rozliczana jednostkowo ale dla całego zakładu, czyli wkurzony przełożony nie może ci jej zabrać)+600 zł premii absencyjnej 3. Jest dość dobry socjal, nie ma 13-stek ani dodatkowych zarobków, ale fajna premia świąteczna, luxmed za 1 zł, karta kultura z dofinansowaniem od firmy, karta multisport 4. Posiłki w cenie ok. 2 zł. Jest sałatka lub do wyboru 3 II dania. Jakość raz lepsza raz gorsza - jak to w stołówce. 5. Awanse wewnętrzne są średnio opłacalne - zazwyczaj przyjmowani z zewnątrz mają wyższą stawkę. Ale awans jest możliwy. To duża firma. Jest dużo możliwości 6. L4 zdarzyło się na okresie próbnym. Covid, ale nie mieli obowiązku przedłużenia umowy a przedłużyli. 7. Brak uporządkowanego życia - to fakt. Raz nadgodziny, raz dwie zmiany, raz jedna. To na tym dziale, to na drugim. To największy minus pracy w tej firmie. Nacisk na nadgodziny jak wszędzie - jak trzeba to nie ma gadania. Możesz odmawiać, ale właśnie z takimi osobami nie przedłużają umów. Trzeba coś z siebie dać poza 8 godzinami codziennej pracy. Nie wiem, czy istnieje firma produkcyjna gdzie jest inaczej.

@Pracownik Jakości

Faktycznie z tą premią, a podstawa jaka tam jest? Bo o tym nie wspominasz, a to najważniejsze, jeśli o zarobkach mowa.

Xx
@Anna

Nie można nam powiedzieć ;) ale teraz były podwyżki i na tle innych firm prezentuje się całkiem dobrze :)

@Xx

Tajemniczo ujęte. :( jest szansa na jakieś widełki odnośnie tych podwyżek? one co roku wypadają tutaj podobnie?

Xxx
@Xx

To znaczy jak ?

Mentos
@Pracownik Jakości

W Rynnie nie ma wcale nadgodzin a soboty jeśli w ogóle są to dobrowolne. Także zawsze 8 h i do domu

Mariantyjuż

Jak wygląda kwestia pracy zdalnej/hybrydowej w Mercedesie? Ile dni w tygodniu/miesiącu trzeba stawiać się w biurze?

Nowa898

Witam proszę o opinie na temat pracy w Mercedesie jak jest na silnikach a jak na bateriach czy jest ciężko i jak z wynagrodzeniem czy jesteście zadowoleni

@Nowa898

osobiscie dla mnie na silnikach - ciężko, choć pewnie zależy od stacji na bateriach - jest o wiele łatwiej. mniejsze targety. Na montaż baterii mamy więcej czasu, niż te 60s na silnikach, Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to jest okej. nie ma co narzekać. Twoja wypłata zależy od twojego doświadczenia + benefity np. karta kultura ( 160zł) lub karta multisport, luxmed, pzu wybierasz co chcesz. Ludzie spoko, kierownictwo niekoniecznie :)

Njangu

Biegiem z autobusu, biegiem do autobusu. Tempo montażu kosmiczne, targety wyśrubowane. Praca rotacyjna, najlepiej od razu znać wszystkie stacje...szkoda tylko ludzi bo fajni - ale powoli zmieniani w androidy...śrubka tu, wtyczka tam bip bip bip.

@Njangu

To prawda.Smutne to jest.Ludzie jak roboty .Odkąd nie jestem już w tej pracy jestem innym człowiekiem.A na początku praacowalo się dobrze .Ech...Szkoda...Tęsknie tylko za ludzmi bo tak jak powiedziałeś fajni są.

Wiktoria

opowiecie coś więcej na temat tych targetów? Czemu sa uznane za wyśrubowane? jakie cele mogły być w ubiegłym roku i jakie sa teraz?

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 757.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.