Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

XYZ

Na jaki okres jest druga umowa, po pierwszej 3 miesięcznej?

Zina
@XYZ

Na 3 lata przez agencję jak Cię polubią, a jak zakład zlikwidują to znajdą coś innego w zastępstwie... nie wiem czy to aktualne nie wszystkie stanowiska tak mają na niektórych 3-miesięczne umowy uda do oporu

XYZ
@Zina

Jak to przez agencję? Pierwsza jest bezpośrednio z Mercedesem, a potem taka zmiana?

@XYZ

Szanowni Państwo, od przełożonego zależy na jaki okres będzie zawierana umowa po okresie próbnym. Zgodnie z art. 25(1) Kodeksu Pracy okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę z MBMPL na czas określony nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba umów nie może przekraczać trzech. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

@XYZ

Szanowni Państwo, jeśli MBMPL zawrze umowę z pracownikiem, to MBMPL przedłuża tą umowę, oczywiście, jeśli przełożony tak zadecyduje. Zgodnie z art. 25(1) Kodeksu Pracy okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę z MBMPL na czas określony nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba umów nie może przekraczać trzech. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

@XYZ

Szanowni Państwo, Od przełożonego zależy na jaki okres będzie zawierana umowa po okresie próbnym. Zgodnie z art. 25(1) Kodeksu Pracy okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę z MBMPL na czas określony nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba umów nie może przekraczać trzech. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

Rysio
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

CO w sytuacji jeśli przełożónego zwolnili i nie ma kto podpisać umowy, albo przełożónym z zemsty i braku dojrzałości na złość nie chce przedłużyć umów swoim pracownikom, rozumiem, że lecimy razem z nim?

Za chwilę minie mi pół roku jak zacząłem pracę w firmie i czytając te komentarze to jakaś porażka, może kilka jest normalnych. Jestem monterem, nie nie na żadnym stanowisku, po prostu Monterem. Ok, jest czasami dziwna nagonka, ale gdzie jej nie ma? Kasa, jaką jest każdy wie, za to nadrabiają benefitami (zaraz znajdzie się przygłup i wyśmieje benefity), ale przez 5 lat w byłej firmie nie dostałem tyle co tu w pół roku. Jest to kierat gdzie idziesz i 8h robisz, no nie jest to walenie młotem w ścianę. Fakty te złe to takie że to Polacy ci wyżej rozwala firmę, swoimi ideami, pomysłami i najgorsza rzecz tworzeniem stanowisk i to kosztownych całkiem niepotrzebnych.

Wentyl

To jako monter nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz A tym bardziej.na temat potrzebnosci stanowisk o którzy decydują menedżerowie bądź dyrektorzy

Gawron

Wszystko się zgadza i łącznie z tym, że monterzy rekrutowani na zasadzie sąsiad sąsiada często próbują wpływać i wypowiadać się w sprawach do których nie mają kompetencji A jak coś im nie gra to konstatują wulgarnym pretensjonalnym językiem na wszystkich dookoła brygadzistów, mistrzów i pracowników biurowych. Mam nadzieję że Ty jesteś ok.

Wentyl
@Wentyl

W większości menedżerowie to nie Polacy, jeśli ktoś rozwala tą firmę to konfliktu między równorzędnymi stanowiskami i działami

@Wentyl

Masz jakąś pozycje, że tak poniewierasz monterem? To jest ta równość?

@Gawron

Jest kilku dziwnych ludzi na pozycjach, przed audytem są dla ciebie (dwie godziny przed) prosto po już ich nie ma. Nie, nie należę do tych co po kątach (usunięte przez administratora) obrabiają. Jestem zdania, że przychodzę 8 godzin pracować i do domu. Do rodziny.

@Wentyl

Szanowni Państwo, zachęcamy do konstruktywnej dyskusji na tym forum oraz do zamieszczania konkretnych uwag, gdyż tylko w ten sposób dajecie nam Państwo możliwość poprawy. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Anonim99

Wielka porażka, chyba, że należysz do grona rodzinnego to wtedy ok, witamy z otwartymi rękami, ale o takich rzeczach nie dowiadujesz się na forum

darecz

jestem przrazony czytajac opinie o tym zakladzie w poniedzialek mam rozmowe o prace na operatora i mam juz watpliwisci co do tej firmy jeszcze o zadnej firmie ludzie nie pisali tak zle

Jula
@darecz

Rozmowa jest szansa że będzie ok ale jak już trafisz na zakład to się rozpocznie, zamiast jedności zobaczysz ludzi gdyby mogli to by się z nożami albo kluczami na siebie rzucali , dlatego spodziewaj się najgorszych po cichu noży w bitych e plecy nikomu nie możesz ufac nawet swojemu przełożonemu

Wujek dobra rada
@darecz

To Ty nie wiesz, ze na GoWorku pozytywnych komentarzy nie znajdziesz? Oprócz frustratów siejących nienawiść mało kto zostawia tu komentarz na plus. Przykre to, ale prawdziwe. I jak poszła rozmowa?

@Wujek dobra rada

narazie przez ranstad ok ale dzisiaj mam rozmowe z mercedesem

@Jula

bylem na rozmowie trzeba czekac na odpowiedz do miesiaca czasu

@darecz

Ludzie! GoWork prawdy Ci nie powie! Co sami piszą na swojej stronie: Czy Opinie o pracodawcach są w 100% miarodajne? Niestety nie. Anonimowość wypowiadających się użytkowników ma pewną cenę, płaconą w wiarygodności. W związku z czym musisz zawsze pamiętać, żeby do umieszczonych na naszym forum opinii podchodzić z odpowiednią dozą ostrożności i zdrowego rozsądku. Zważ na to, że ludzie zwolnieni z pracy mogą mieć skłonności do przesady czy nawet konfabulacji, w związku z czym nigdy nie traktuj informacji – zwłaszcza negatywnych – znalezionych na naszym forum jako stuprocentowo potwierdzonej. W ramach możliwości czy chęci dopytuj i proś o dodatkowe dane, ale miej na uwadze fakt, że GoWork.pl nie ma możliwości weryfikacji zgromadzonych informacji, a forum Opinie o pracodawcach ma jedynie charakter zbioru prywatnych opinii.

Abos
@darecz

I jaka była odpowiedź pozytywna czy negatywna?

@Abos

dzwonili chyba wczoraj z ranstad ale nie moglem odebrac wiec chyba mnie nie przyjeli poniewaz jezeli agencja dzwoni to jest odpowiedz negatywna

Benek
@Franio

Są ludzie zwolnieni i czy odeszli z różnych powodów i także często z winy firmy lub współpracowników.... Moim zdaniem najlepsze firmy to takie o których na gowork jest cisza lub zupełnie nie istnieją

Duda
@Franio

Tak samo jak pracodawca ma skłonności do tuszowania niewygodnych faktów, prawdziwej prawdy się nie dowiesz bo detale i konkretne przypadki podłych sytuacji są po prostu usuwane.. nie możesz Się tutaj wypowiedzieć wprost. To samo jest wewnątrz firmy, zamiatanie pod dywan, udawanie zainteresowania , klamanie i przekupywanie pracowników

@Benek

Jeśli firma jest mało znana to o niej nie pisza. O Mercedesie zawsze będą pisać, przede wszystkim jeśli mogą pisać złe. Tu jest pełno niedoszłych kandydatów którzy wyrabiają sobie zdanie czytając te komentarze. Ludzie! Naprawdę???

Sebix
@Franio

Piszą o nie źle nie tylko w Polsce ostatnio zwolniony pracownik wynajął koparke i zniszczył kilkadziesiąt Mercedesów Vito parkingu firmowym , protesty są w całej Europie że względu na program zwolnień, ale także pozwy sądowe za dieselgate

Kotej
@Franio

Frustratem i konfabulantami są pracownicy PR i HR przedstawiając tą firmę kandydatom frustratami admini forum cenzurując wypowiedzi i usuwając niewygodne komentarze na zlecenie

@Sebix

Zauważ, ze u nas jest co miesiąc Onboarding, nikogo, kto ba to nie zasłużył nie zwolniła firma. Weźcie to przemyślcie. A kto został zwolniony sam się o to prosił....

Kumaty
@Sebix

To z hiszpańskiej fabryki dostawczaków takie niusy... grubo protesty przeciwko Daimler w całej Europie. Tyle zwolnień to jeszze nigdy nie było, tu w Jaworze tylko się cieszyć.

Exon
@Franio

Sa też tacy co się proszą A obwieszczają wszem i wobec że są nieusuwalni

Duda
@Franio

Dlaczego MBMPL nie utworzy profilu na Goldenline lub na jakimś rzetelnym serwisie A nie wszystkie zakłady produkcyjne na tym Gowork wstrętnym

@Duda

Szanowni Państwo, mamy nasz profil na platformie Linkedin https://pl.linkedin.com/company/mercedes-benz-manufacturing-poland oraz na Facebooku https://pl-pl.facebook.com/MercedesBenzManufacturingPoland/. Prezentujemy na nich m.in. aktualności z naszej fabryki. Serdecznie zapraszamy do obserwowania naszych stron i komentowania naszych wpisów. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

@Duda

Szanowni Państwo, zgodnie z regulaminem GoWork mamy prawo i możliwość archiwizowania komentarzy, które: zawierają dane osobowe lub prywatny numer telefonu, naruszają dobra osobiste, ujawniają tajemnicę handlową firmy, zawierają wulgaryzmy, zawierają zarzut popełnienia przestępstwa, opinia jest niemerytoryczna lub dotyczy innej firmy. Tylko i wyłącznie w takich przypadkach możemy ją archiwizować. Nie mamy możliwości zmieniania treści wpisów zamieszczonych przez Państwa. Wewnątrz firmy zapraszamy do otwartego dialogu i konstruktywnego feedbacku. Tylko w ten sposób będzie nam się dobrze współpracować. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

@Duda

Szanowni Państwo, zgodnie z regulaminem GoWork mamy prawo i możliwość archiwizowania komentarzy, które: zawierają dane osobowe lub prywatny numer telefonu, naruszają dobra osobiste, ujawniają tajemnicę handlową firmy, zawierają wulgaryzmy, zawierają zarzut popełnienia przestępstwa, opinia jest niemerytoryczna lub dotyczy innej firmy. Tylko i wyłącznie w takich przypadkach możemy ją archiwizować. Nie mamy możliwości zmieniania treści wpisów zamieszczonych przez Państwa. Wewnątrz firmy zachęcamy do otwartego dialogu i konstruktywnego feedbacku. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Ruda
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Ale nie można dodać komentarza jak na Glassdor

@darecz

Szanowny Panie, przykro nam czytając takie komentarze. Mamy nadzieję, że jest Pan zadowolony z samego przebiegu procesu rekrutacji oraz jego wyniku. Życzymy powodzenia Zespół komunikacji i PR MBMPL

@Franio

Anonimość też ma swoją zaletę, nie można ich wywalić z pracy pod bylem pretekstem ani nie wiadomo kogo represjonować z tego powodu...

Zainteresowana

Czy pracownik pod firmy może dojeżdżać autobusem pracowniczym Mercedesa?

Zielony
@Zainteresowana

Jasne że możesz okaż przepustkę

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

Ziomek z Wrocławskiej

To szczera prawda,Pani Marto !!!ha,ha,ha

Beny

Jest ktos kto zaczyna prace na beteriach od 1 kwietnia ??

Przemek

Witam, Czy jest ktoś kto dojeżdża ze strony Chojnowa przejeżdżając przez Gniewomirowice i chciałby wspólnie dojeżdżać ?

szeregowy

Powinna być rotacja brygadzistów bo to co sie dzieje na GSM to juz jest totalny (usunięte przez administratora).Ktoś kiedyś nie wytrzyma i pójdzie do prezesa i wszystko wyjawi.Wiadomo ten szeregowy zostanie tylko wysłuchany i nic po za tym. Powinno sie temu procederowi przyjrzeć baczniej szefostwo Może jakies rozmowy bez wiedzy przełożonych .Jeżeli takie rozmowy są na lini mistrz liniowy brygadzista to od razu szeregowy jest na straconej pozycji.Na marginesie ponoc juz była jedna sprawa o mobing ,Czy potrezbne jest wiecej takich spraw.Do póki bedzie klika to tak bedzie a może rotacje tez mistrzów by coś poprawiły?

Wolny
@szeregowy

Szantaż i zastraszanie wychodzi poza fabrykę klika szczególnie naciska jeśli ich obiekt mieszka w okolicy Jawor/Legnica i jest dobrze znany znajomym kliki w takim zakładzie o małym Jaworze o to nie trudno

Neutralny

Nie mam już sil patrzeć na niektóre rzeczy i słuchać tak samo. Poczynając od brygadzistów z GSM2, niektóre osoby nie mają zielonego pojecia co robią w tej fabryce i jak wygląda produkcja oraz na czym to wszystko polega. Na FM widać że faceci się znają na swojej pracy, robią dużo rzeczy wykraczających poza ich obowiązki, tu strefa z częściami, tam "pieski", widać że wiedza na czym polega produkcja i jak radzić sobie z awariami , ale dziewczyny to panikary i brak wiedzy. Jedna panikuje, druga nie wie co ma ze sobą zrobić i na stacji. Oczywiście faceci też, jeden( miał długie włosy ale ściął) zachowuje się dziecinnie czasami (ale sobie radzi i daje radę ) , drugi ( z tatuażem) chodzi co jakiś czas wkurzony ( ale widac wie najwięcej bo jest wszędzie i dużo robi, razem z tym trzecim ), a trzeci( najwyższy) taki niepozorny ( ale też wie co robić i ogarnia ). No i pomagają sobie z tego co widac. Na RM to dwóch w okularach to jakby byli panami , szkoda gadać. co do mistrzów- zero pojęcia chyba na temat produkcji, z tego co widać i słychać albo ich nie ma wcale , albo dziwne decyzje Jedni łażą w 3 ( szlachta) 2x RM ( jedna cwaniara a drugi niby śmieszny ale nie do końca) + 1 FM ( pozory ogarniętego) chociaż nie wiadomo czemu się on interesuje RM Nowa z FM gania i panikuje zero pojęcia wgl o produkcji i silniku , niewiadomo skąd się tam wzięła , niby zero styczności z silnikiem zresztą jak poprzednik co się kręci po RM widać że ciężko.. na linie i porobić trochę.. dowiedzieć się procesu i budowy. No i ostatni z EM dziwny , przesiaduje ciągle na endzie chociaż mistrzowie maja gdzie indziej biuro. Eksperci też niczego sobie.. z Niemiec , nie wiadomo od czego są, łażą kręcą się , zero pomocy czy to"pan" Dawid L. Czy inny O reszcie się nie wypowiem bo nie było styczności i opinie innych w tym temacie Dziwne bardzo to wszystko. Aaa jeszcze jeden .. brygadzista za "10" o którym krążą już różne pogłoski nie wiadomo co tu jeszcze robi.. był już niby wszędzie EM FM RM NA niby zna cały silnik a tak naprawdę nie ma pojęcia (kolejny), obgaduje innych i opowiada bajki Czemu jeszcze taki tu jest ? Po koleżeńsku jeszcze trzymany ? Dużo było słychać na jego temat

@Neutralny

Brygadzista za ''10’’ o którym mowa to człowiek bez honoru i poczucia wstydu. Na początku na każdego donosił a teraz udaje naszego najlepszego kolegę. Przychodzi i bez żadnego przepraszam myśli że było minęło. Niestety ale od kąt pojawił się na lini RM zaczęła robić się nie przyjemna atmosfera którą wywołał samą swoją osobą.

Zaciekawiony
@Neutralny

Kto ci bronił aplikować na brygadzistę i robić ich robotę lepiej niż oni? Z tego co piszesz pracujesz na FM , ja robię na RM i jest ok, jestem zadowolony, Mistrzyni i Mistrz spoko brygadzistka też ok , jak uważasz że jest tak źle idź gdzie indziej , wolny rynek, demokracja

Krzyś
@Neutralny

Zapomniałeś wspomnieć o brygadzistce na 10 następczyni brygadzisty na 10, chodzi ubrana jakby w biurze pracowala, teraz ona kawkę z mistrzem cały dzien popija tak jak kiedyś jej poprzednik a na NA tragedia, Od poniedziałku wszyscy brygadziści w prywatnych ciuchach jak jedna może to wszyscy

wyimgainowana
@Zaciekawiony

widac ze ktos nie zna sytuacji na FM , skoro uwaza ze brygadzistka jest ok.. ktos znajomy ze tak piszesz? ktos chyba jest pupilkiem na Rm mistrzow skoro uwaza ze jest ok , nie pamieta sie sytuacji z mistrzynia ze az z HR ktos chodzil i wypytywał ? daruj sobie te sciemy gdzie pracuje to pracuje ale wszystko widac i slychac

beats
@Krzyś

nie było widac zadnej dziewczyny na 10 obszarze .. odkad pamietam na 10 robi ciagle ten z tatuazem ... wiec" krzys" sie moze zastanowi co pisze ? :) z tego co widac to ów poprzedniczka wykonuje i wykonała pewnie sporo roboty za poprzednika ktory byl na EM i mial wszystko gdzies i nie potrafil nic zrobic. I tak pijał kawke i nic wiecej :)a pic kawe moze kazdy i do tego pracowac , skoro cie tak to boli to rowniez mozesz zmienic stanowisko i sprobowac swoich sil trzeba troche sie podowiadywac kto jak pracuje miedzy innymi a nie oczerniac a Ci co sa opisani wyzej to mozna powiedziec ze wszystko sie zgadza

@Krzyś

Z tego co wiem to coś się zmieniło i nie chodzi tak Po drugie od kad pamiętam na 10 robi ciagle ten sam gość ;) więc masz jakieś słabe informacje albo chcesz komuś zrobić psikusa i wkopać w cos

@Zaciekawiony

Do zaciekawionego : Po tych smutnych minkach pod Twoim postem widać że mijasz się z prawdą i chyba też masz układzik jakiś . To gdzie pracuje jest mało ważne , ważne że wszystko szybko się roznosi przypomnijmy sobie jak HR wypytywał o mistrzynie I atmosferę Nie potrzebuje aplikować wyżej Dobrze jest jak jest ;) pozdrawiam...

@Krzyś

A do Krzysia : Coś dziwnie brzmi jako następczyni brygadzisty z 10 Nie słychać nic żeby brygadzista z 10 miał odejść a ona miała objąć stanowisko za niego Z tego co wiadomo ta Pani co chodzi jak ubrana z" biura" ( przytaczając twoje słowo) to już tak nie chodzi i chyba robi więcej roboty niż trzeba A słuchając od ludzi pracujących z nią to nie słychać żeby któryś narzekał . Wiesz małe rozeznanie trzeba zrobić ... A nie wymyślać .. kolego za "10"

Kameleon
@Neutralny

Ale nikt nie wspomniał o Brygadzistce z EM która stawia się ponad Mistrza, jest bardzo wyniosła. Robi fałszywe usmieszki myśląc że ktoś się na nie nabierze. Stwarza atmosferę że pracownicy boją się odezwać w jakiej kolwiek sprawie. Nie ma podejścia do ludzi i stawia wszystkich na baczność... Przynajmniej Mistrz jest za pracownikami którego Pozdrawiam.

@Kameleon

Z chęcią bym się wypowiedział na ten temat, ale nie będę szkodził mistrzowi i sobie wypowiedzią bo jeszcze zacznie ktoś doszukiwać.. Ale chciałbym, żeby kiedyś wszystkie sprawy wyszły na jaw :) i temu kto to tak broni mistrza i mistrzów mina by trochę zrzedla . tak jak było napisane wyżej nikt chyba nie narzeka na Panią brygadzistke .. i po opiniach innych ludzi też tego nie słychać Więc ktoś tu dobrze próbuje coś zatuszować Pozdrowienia.

Postronny
@Neutralny

Oj nudzi się na gsm2, zajmijcie się pracą i patrzcie na siebie a nie wiecznie ocenianie innych, fajnie się siedziało a teraz trzeba pomacic trochę , co do donosów to popularne były w komunie , jak coś jest nie tak to osoba na nie na problemy żeby zgłosiła coś osobiście, jak się nic nie ma to wrzuca się do skrzynki bez podpisu aby zamącić. Jedno pismo z podpisami poszło z GSM2 i dotyczyło mistrza, poparte faktami , reszta to wasze frustracje bo praca się zaczęła. Radzę patrzeć na siebie i zacząć ocenianie od siebie a nie oczerniać bezpodstawnie innych. To tyle, może jeszcze trochę normalnych ludzi jest tutaj aby przestać pisać bzdury. Pozdrawiam GSM2

Śmiech przez łzy
@Kameleon

Nie zgodzę się. Brygadzista ma umieć zarządzać ludźmi, a jesli pracownicy nie potrafią dostosować się do zasad rodem z przedszkola, to już nie jest jej problem. Brygadzistka EM jest dobrą osobą na to stanowisko, potrafi ogarąć wszystko, bardzo pomocna, jeśli zachodzi jakiś konflikt. Mistrz widzi w niej swoją prawą rękę, wie, i na pewno zna ją lepiej, niż jakiś pracownik który widzi tylko czubek własnego nosa. I przede wszystkim, nigdy nie pokazuje że nie interesuje się pracownikami. Może i Mistrz przychodzi porozmawiać z pracownikami, ale rozmowa nie sprawi że pracownicy będą bardziej podporządkowani. Problemem są własnie te osoby: którym nie pasuje stanie na stanowisku pracy, bo wolałyby siedziec z nosem w telefonie, które interesują się wyłącznie piciem kawy i siedzeniem na (usunięte przez administratora) Tu się pracuje a nie odpoczywa. Jeśli komuś to przeszkadza, to może czas szukać innej pracy, nikt na siłę w Mercedesie nie trzyma. Praca na linii tak właśnie wygląda, nie wiem skąd pomysł że jest inaczej.

Krzyś
@beats

Nauczcie się czytać ze zrozumieniem na 10 to nie znaczy że z 10 obszaru, już sami gubicie się w tych bzdetach

Hr
@Neutralny

Neutralny aplikuj na dyrektora od razu taki znawca jesteś tak pięknie wszystkich obrobiles, ciekawe czemu jesteś tam gdzie jesteś skoro wszyscy be a ty taki super jedyny , coś tu śmierdzi z daleka . Najlepiej zamknąć takie pseudo strony bo tylko frustraci opisują innych tutaj nie patrząc na samych siebie

Pseudokilkniecia
@Kameleon

Myślę że te wasze pseudo klikanie po kilka razy na te uśmieszki nic nie da jeżeli ktoś zna prawdę. ;)

@Kameleon

Myślę, że brygadzisci z RM powinni zająć się swoją robotą, skoro jest tak super :) a pseudo monterzy którzy są tam gdzie lepiej zawieje, albo ktos ich po prosi o dodanie jakiejś informacji nie znając sytuacji, też fajnie gdyby się uspokoili Komuś żal (usunięte przez administratora)ściska że brygadzistka nie daje sobie wejść na głowę,tak jak to zrobiła większość i są super ekstra kumplami i kumpelami z brygadzistami ?

Kameleon
@Milypan

Milypan Powiem jedno nie pracujesz z nią to jej nie broń... niby taka inteligentka to dlaczego poniża tak ludzi na swoim dziale

@Kameleon

Nie wspomniał bo tak jak jest napisane wyżej nie z każdym jest styczność a to co słychać to szybko się roznosi . Więc może masz jednak jakieś słabe wiadomości albo ktoś zaszedł Ci za skórę hm? Bo widzisz może taka jest rola brygadzisty żeby ludzie trochę czuli respektu do kogoś.. a nie "piąteczki" sobie przybijali. Jezeli się stawia ponad mistrza to może i dobrze bo mistrz nic nie robi.. chyba że ty patrzysz na jakąś inną brygadzistke..? A co do mistrza który tak niby jest za pracownikami.. to nie wiem kto to pisze ... Bo widać z kim mistrz przesiaduje ze swoich operatorow za którymi niby jest tak bardzo. Tak jak kiedyś, chodził z tym swoim brygadzista za "10" to napewno jest za pracownikami .. śmieszne Może lont się pali ?

@Neutralny

Myślę że warto zakończyć temat i zająć się swoją robotą... Wszystko wyjdzie w" praniu" kto kłamie , kto mówi prawdę, chociaż co niektórzy namieszali trochę swoimi fałszywymi oskarżeniami. Więc brygadzisci... Monterzy.. weźcie się za robotę i pilnujcie swojego nosa i swoich obszarów :)

@Milypan

Sory za pseudo monterow , źle to trochę zabrzmiało... ale powinno być wiadome o co chodzi. Kończę dyskusje ... Czołem!

Śmiech przez łzy
@Kameleon

Również z nią pracuje, i jakoś nigdy nie poniżyła nikogo. Komuś widzę bardzo przeszkadza, fakt że trzeba zacząć pracować a nie siedzieć na (usunięte przez administratora)

Świeżak

Co to GSM2?

Montaż

Witam . Jeżeli jestem zatrudniony na montażu i chciałbym się przenieść na CNC to czy jest taka ewentualna opcja jeżeli na cnc było by miejsce??

Szuwar

Klika i nepotyzm jak w KGHMie, przejrzystości to ze świecznikiem szukać można. Rodzinno-branżowy folwark ma się dobrze. Ludzie nie potrafią pod jednym dachem pracować, większość zadań świadczona jest przez firmy zewnętrzne.

Mlody
@Szuwar

Tak jest jak się wymaga a samemu się tych cech nie posiada...

Kramer
@Szuwar

Kiedyś od mieszkańca usłyszałem, że ludzi w okolicy zepsół KGHM ich postawy i sposób postrzegania pracy. Okolice od dawna walczą z wyludnieniem, a regionalny ośrodek miejski stał się kolebką lenii żyjących w mieszkaniach socjalnych oraz starych ludzi znających realia komunizmu i gospodarki z tych czasów. Wynikiem tego jest swoista kasta ludzi, troszczących się wzajemnie tylko o swoje interesy. Jako przyjezdny (mimo, że miasto pozbyło się wielu zdolnych młodych ludzi) jesteś wrogiem w urzędach, w skarbówce na osiedlu oraz szczególnie we własnej firmie. Obcym ciałem, które należy usunąć. Broń "Boże" byś się osiedlił na stałe, kupił mieszkanie. to śmiertelne zagrożenie dla statusu quo lokalnych mieszkańców. Twój sposób myślenia, nawyki, zwyczaje, poglądy... Te macki niestety zjadają i Mercedesa, czyniąc z niego pseudo-międzynarodową -liberalną firmę. Niestety młode pokolenie z zamożnych rodzin dorobkiewieczów KGHM wyznaje co zgroza podobne poglądy. Cięzko to o racjonalizm czy obiektywizm, a liczy się konkeksje i rodzinna scheda.

Kinia
@Kramer

A dla dołu śrubowane normy, śmieciówki czy agencja, nieustanne straszenie...

Kawka
@Kinia

Mogę prosić o świeże opinie, bo jestem przerażonym tym co czytam, czy faktycznie to jest tak jak w KGHM i podobnych tego typu duzy podmiotach, czy jednak komercyjna zagraniczna, niepaństwowa firma przedstawia zupełnie inne standardy. Jaka panauje atmosfera wśród szeregowych pracowników, jaki stosunek mają przełożenii, i odwrotnie do przełożonych.

Krawiec
@Kawka

To czysta mieszanka lokalnej świty, oraz ludzi związanych z dotychczasowymi spółkami Mercedesa w Polsce, i do tego jeszcze emigranci menedżerowie po znajomości z innych lokalizacji automotive. Nie jest to transparentna firma dająca równe szanse każdemu zgodnie z jego wynikami. Z resztą wyników i tak nie osiągniesz, bo pod Twoimi wysiłkami podpiszę się ktoś inny, zabiorą Tobie projekt przywłaszczą owoce Twojej pracy, a ty zostaniesz z niczym.

Narcyz

Powinno się też wspomnieć o brygadzistce z EM, która rozmawia z ludźmi z ironią i traktuje ich z góry. Człowiek idąc do niej ma obawy aby cokolwiek się spytać czy też załatwić. Traktuje ludzi z wyższością i stawia się ponad wszystkich (monterów jak i brygadzistów). Stworzyła niekomfortową atmosferę wśród współpracowników. Widać jedynie, że mistrzowie są w porządku, chociaż pewnych rzeczy nie zauważają.

Nikt
@Narcyz

Jak na razie widać że to ty chyba niezauważasz pewnych rzeczy. Dobrze jest ściemniać i próbować coś z tym zdziałać. Ale każdy mądry nie zwróci uwagi na takie brednie. A atmosfera jest dużo lepsza niż była za czasów gościa za "10" A jak ci się to się zwolnij ;D

@Narcyz

Widać zawiść ludzka nie zna granic :) bo komuś coś wychodzi :)

Pomocnik
@Narcyz

Zapewne ludziom udziela się trauma z dzieciństwa, autorytarni rodzice, partner, przemoc... teraz jak mogą wyładowują swoje frustracje na pracownikach. Oczywiście świadczy to o niedojrzałości do pełnienia takiej funkcji. Pacownik nie jest obiektem przeniesienia, i powinien być traktowany profesjonalnie, a nie jako obiekt represji tylko z powodu hierarchi. W tej firmie ludziom i kierownikom brak profesjonalizmu. Panują częśto folwarczne czy (usunięte przez administratora)relacje.

PB300

Mała bateryjka. Sił brak na samą myśl że muszę tam iść. Fakt, z początku spoko, ale po czasie widać, że jest grupa uprzywilejowanych pracowników, bezkarnych z luźnymi stanowiskami co poklepią brygadiera i jakoś im się układa. Reszta się nie liczy, są bo są. Wpychanie swoich, ale tak zawsze było i będzie. Stworzył się dziwny wyścig między brygadami a przecież tworzymy jedność. Przełożeni nie mają pojęcia o budowaniu zespołu. ZESPOŁU!!! Kolejna strona, ta zła tego medalu technicy KRÓLOWIE ŻYCIA. Panosza się prawie jak szefowie. Każdy wyżej od montera ma głowę wiemy gdzie. Żenada, trzeba z tym bajzlem zacząć żegnać się.

Zenek
@PB300

Witamy w rodzinnej firmie :) pełnej (usunięte przez administratora)i ko lesiostwa gdzie numer i kolejność zatrudnienia wyznacza stopień niestosowanie się do standardów firmy i solidarności z pozostałymi pracownikami

Mam pytanie odnośnie działu BATERIE -- jak atmosfera na tym dziale ? Jak brygadziści i mistrzowie ??

Bateryjka front

Cała brygada jest mega

4TCAB

Cześć A propo baterii to rozpoczęła się już tam produkcja? pytam ponieważ ja oferuje kable do testów baterii, aby ułatwić życie technikom oraz inżynierom na produkcji. pozdrawiam

Dromek

Witam czy od kogoś można się dowiedzieć jak ze zarobkami? Panowie i Panie do wybory Skoda Auto Kvasiny czy mercedes benz Jawor? Kvasiny auto zarobki 25000-30000koron czeski lecz pod agencja nie ma 13nastej wypłaty i mniejsze premie zarobki na ten moment są tam Bardo dobre lecz trzeba pracować nie ma sciemki na papieroska

Ona

GSM2 może niech się zajmie w końcu pracą ???? Ciekawi mnie opinia na temat brygadzistów z zmiany B diesel. Czy wszystko jest ok?

On
@Ona

A kto pyta?

Parytet

Akurat jedna z najmniejszych luk płacowych w Polsce to nie zasługa Mercedesa a specyfika samego kraju, działalności nstytucji w tym stowarzyszeń i fundancji, niech Mercedes się przyjrzy luce na rodzimych terytoriach, szczególnie w Niemczech, a potem niech się chwali w tym zakresie. Oczywiście parytet płci wychwalany a pod złudną promocją dyskryminacja innych mniejszości i kneblowaniu ludziom o innej opinii ust. Transparentność i pluralizm w wersji korporacyjnej.

P-Ski

Koncern i fabryka piękna tylko ludzie w PL to (usunięte przez administratora)

Wallenrod

Prymat obsesyjnej kontroli nad rozumowaniem, niestety nie pierwszy raz i nie ostatni wkrada się chaos, silosy i antagonizmy robią swoje, zamiast porozumień pretensjonalny język - to mowa powszednia. Dopełnieniem są menedżerowie bez umiejętności miękkich, słuchających i wierzących w ciemno bez zainteresowania swoim pupilkom, o zgrozo jak to nepotyzm w takiej firmie. Przez to opierają personalne i techniczne decyzje na kłamstwach czy półprawdach, niuansach, plotkach. Profesjonalizm krzyczy a uwagę dla siebie a nie rodzinny folwark rodem z Orwella. Koledzy z podwórka mają więcej do powiedzenia, a eksperci są do wyssania jak cytrynka dla ludzi po zawodówce, żadnego szacunku w zamian nie otrzymają. Jednym słowem (usunięte przez administratora).

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 762.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.