Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Niech ktoś zainteresuje się na jakiej podstawie są przyznawane awanse!!! To jakaś kpina!! Mistrzowie w MERCEDES-BENZ....mali kolesie z wielkim ego...mający kompleksy i na każdym kroku pokazujący "kto tu rządzi"...nie bedziesz przytakiwał takiemu..koniec...dalej nie zajedziesz w tej firmie...jedna wielka klika. Zrobić rotacje wśród mistrzów...bo to od nich wylewa się najwięcej szamba. Czy żeby awansować wystarczy tylko zrobić przysługę Mistrzowi? Naprawdę tylko tyle?!?! Szok.

mistrz
@Marcin

We VW Poznań jest to samo, także to norma w wielkich koncernach

@Marcin

Czy dalej ma miejsce taka sytuacja czy już odfiltrowano przypadkowe osoby?

Praca

Mam już dość cztania tego spamu. Czy mógłby ktoś DOKŁADNIE powiedzieć jak w końcu wyglądają zarobki? 1.ile wynosi podstawa po okresie prónbym? 2.ile wynosi premia po okresie próbnym? 3.czy premia jest obowiązkowa? Czy zawsze jest 10 % czy raz 10 raz 3 % a raz w ogóle?

Małgorzata
@Praca

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Stawka operatorska to 3080 brutto plus 10% premii. W zeszłym miesiącu zdążył się wypadek na linii w Niemczech więc zabrali nam 3% premii. Więc przeciętnie na rękę otrzymujesz 2350 zł. Pracownicy kończący 3 - miesięczny okres próbny podpisali umowy na 3 lata, które również opiewaja na 3080 brutto (aczkolwiek nie wszyscy podpisali. A 3 lata - ci, którzy mieli za dużo do powiedzenia podpisali umowy na kolejne 3 mce). Jak ruszy produkcja premia będzie podlegać widełkom 0 - 15%. Chcąc przyjąć się do Mercedesa musisz wziąć pod uwagę, że będziesz musiał jechać na 3 miesięczne S̶z̶k̶o̶l̶e̶n̶i̶a̶ roboty do Niemiec, aczkolwiek jest duże ciśnienie żeby zostać do pół roku. Przebywając w Niemczech należy ci się 49 euro diety dziennie. Musisz jednak się przygotować na życie w hotelu pracowniczy bez polskiej tv, ze słabym internetem, gdzie w kuchni w godzinach popołudniowych przebywa na raz 20 osob. Pralek też nie ma. Jak zakwateruja cię w erfurcie do pracy będziesz dojeżdżać 1godz 15min. dziennie. Jeśli trafisz do gothy musisz być przygotowany na półtorej godzinna podróż do pracy, czyli 3h dziennie. Sama praca jest ciężka, monotonna (urok pracy na linii), 2 lecie temperatura na hali przekracza 40 stopni. Na mojej hali w czwartek zemdlaly dwie Polki. W firmie panuje duży bałagan, nje ma przepływu informacji, rozliczenia z delegacji to jakaś kpina.

Praca
@Małgorzata

Wreszcie sensowna odpowiedź z której jasno wynika,że z pełną premią i 7 nockami miesięcznie pensja lekko przekroczy 2500 netto(sam dodatek za godziny nocne wyniesie 150 zł brutto)

@Praca

Gosia. Co znaczy ze rozliczenie za diete to kpina? Nie płacą czy jak? A pokoje sa pojedynczy czy trzeba skims mieszkac? Aha. I jeszcze kwestia dojechania do tej kolledy. Z kad autobus startuje. Z legnicy? Jak to sie odbywa? Daja jakas zaliczke w euro jak jedziesz pierwszy raz czy trzeba miec swoje?

@Małgorzata

Czy te stawki dalej są aktualne?

Gosia

Moze znajdzie sie wkoncu ktos odwazny I zawiadomi odpowiednie organy bo to co dzieje sie w tej firmie czyli terror pracownikòw wymuszanie pracy w niemczech co to ma byc bo miało to byc szkolenie a nie praca na trzy zmiany I do tego szesc nocek , inspekcja pracy powinna zareagowac warunki na warsztatach w pl niespełniają zadnych norm. A ciezka praca w niemczech nikt tego niekontroluje a te wyjazdy pod olbrzymią presją ze strony Mistrzów ktos zarabia natym pewnie dobre pieniądze ale nie polacy cięzko pracując zdala od domu I rodziny cos nietak lub gdy chce z jakis powodów zjechac do polski jest zastraszany ludzie,, OBUDZCIE SIĘ,, bo jak to zachowanie mistrzów I całej tej kliki Brygadzistów przeniesie sie do Jawora to powodzenia firma jeszcze nieruszyła a oni bez skrupułów jadą po ludziach okrutnie Ządzący niemają szacunku dla pracownikòw prędzej niemiec pomoze gdy trzeba. Niepolecam tej firmy a szkoda bo gadania o miłej atmosferze było sporo w Leti ,,I TYLKO TAM ONA JEST,, a sami Mistrzowie I ,Brygadzisci taki przykład dają ze pozal sie Bo.....ze Ludzie zdrowie tracą CIEZKO PRACUJĄC ,ndleją na lini a oni co NIC dosłownie mają to w nosie brak szacunku tak pewnie zostali wychowani lub wyszkoleni HANBA DLA FIRMY MERCEDES

Hans Klos
@Gosia

Gosia skąd masz takie pierdy? Byłaś ze takie głupoty wypisujesz ? Jak nie lubisz to się zwolnij a nie wypisuj bredni, bo sraki można dostać. Jesteś albo leniwa albo się do roboty nie nadajesz. Może lepiej idź do Biedry na kasę i będzie git

SIP
@Gosia

Jakie konkretnie normy są twoim zdaniem nie spełnione w warsztatach? Wiesz co to jest ORZ? Bo jeśli dobrze kojarzę została tam przeprowadzona. Chętnie się więc dowiem co jest niezgodne z "normami ". Odnoszę wrażenie, że wypowiadasz się na tematy o których nie masz pojęcia lecz może się mylę więc proszę o konkretną odpowiedź.

Ojej
@SIP

Pewnie do pani dotarła chmura znad Czarnobyla bo ostatnio dzięki serialowi temat znów na czasie. Ewidentnie widać po postach, że pani mocno skażona.

Surma
@Gosia

Czy takie praktyki są wciąż kontynuowane w tej firmie? Proszę o anonimowe informacje...

Agnieszka Konieczna-Wysoczańsk

Nie ma jak rozpoczęcie współpracy z pracownikiem od kłamstwa. Na rozmowie kwal. zapewniano mnie, że wyjazd do Niemiec jest całkowicie dobrowolny, a tu po pierwszym dniu okazuje się, że jest obligatoryjny. Przyciągać pracowników kłamstwem? Świetny start Mercedesie! :)

@Agnieszka Konieczna-Wysoczańsk

No to sie zwolnij i zatrudnij za pół roku jak fabryka bedzie juz produkowac albo idz na budowe i pomóż żeby było szybciej :)

Szczery
@@

Ale doradca, naprawdę bardzo mądre, nie trzymanie zasad przez pracodawcę to najgorsze co może być, super początek a co później będzie, strach pomyśleć

Ktoś
@Szczery

A jakiej odpowiedzi się spodziewasz od jednego z lizusów? Dla nich najlepiej aby na produkcji były same bezmózgie i bezmyślne osoby, wtedy by się mogli poczuć lepsi i ważniejsi, bo teraz nic sobą nie reprezentują.

Qwerty
@Ktoś

To nie jest moja pierwsza praca, więc mam porównanie i to jaki brak kompetencji prezentują niektórzy brygadziści i mistrzowie to jest jakaś porażka. Taka poważna i szanowana firma jak Mercedes pozwala sobie na takie coś? Niemiecka firma, szkolenie w Niemczech, a oni bez tłumacza nie potrafią załatwić najprostszej rzeczy. A o ile wiem, to byli i są tutaj od kilku miesięcy, więc przyzwoitość i jakaś ambicja powinna im kazać nauczyć się przynajmniej podstaw. No ale czy się stoi, czy się leży...

Boss
@Qwerty

Tragedia, kto ich zatrudnił?

maks
@Agnieszka Konieczna-Wysoczańsk

Proszę o informację czy firma zapewnia transport pracowniczy?

maks
@Agnieszka Konieczna-Wysoczańsk

Proszę o informację czy firma zapewnia transport pracowniczy?

Uff
@Boss

To pytanie nie tylko ty sobie zadajesz

@@

Ooo widać że jeden z wazeliniarzy się odezwał...

Ccc
@Tomek

Chcą zrobić sobie kółko wzajemnej adoracji i będą wzajemnie całowali się po tyłkach, tylko kto będzie wtedy pracował jak będą sami kierownicy.

@Ktoś

A dlaczego twierdzisz ze jestem lizusem? Jestem pracownikiem tak samo jak ty tylko ze ja domyslilem sie ze poki co pracy dla nas niema bo fabryke dopiero buduja. Wiec jesli piszesz cos o bezmozgach to spojrz w lustro :) poza tym zawsze moglas powiedziec ze nie mozesz jechac - kilka osob nie pojechalo. Ale pewnie byles/bylas cicho jak to powiedzieli a teraz gorzkie zale na forum... Zenada... Na rozmowie przeciez napewno padlo zdanie czy masz jakies pytania? I pewnie zadnych pytan nie bylo a teraz smarujesz tu po kazdym...

Pastor

Wyrzuty sumienia?????

Rekrutacja
@Agnieszka Konieczna-Wysoczańsk

Czy coś z tymi fałszywymi informacja zmieniło się, czy dalej kadry deklarują bajki? Przeraża mnie to co czytam...

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

Neutralny

Awanse dotyczą tylko i wyłącznie osób, które bez mrugnięcia okiem wchodzą w tyłki swoim zwierzchnikom...wiem wiem ktoś zaraz napisze "jak wszędzie"- dlatego osobą które zastanawiają się nad podjęciem pracy w Mercedesie i chcącym " skrócić" sobie ścieżkę awansu zalecam kupno sporego zapasu wazeliny???? pamiętajcie- nie musicie wykazywać się zaangażowaniem, pracowitością czy sumiennością...można "trzymać ręce" w kieszeni i gładko się prześlizgnąć. Dla mnie to śmiech na sali- jeszcze nie zaczęła się produkcja- ale już mowa o awansach? Na jakiej podstawie? Gdzie te "mianowane" osoby się wykazały?

ciechocinek
@Neutralny

a niektórzy dlatego odchodzą ????

Neutralny
@ciechocinek

Nie mam pojęcia, toteż nie mam zamiaru wypowiadać się w tej kwestii...

Dobrze gada - polać mu!

Zguba
@Neutralny

Czy coś się zmieniło w powyższej kwestii, jestem ciekaw?

Szczera Kaśka

Bardzo proszę o dodanie mojej opinii- od wczoraj jeszcze się nie pojawiła...wypowiedź jest merytoryczna, obrazuje zaistniałą sytuację....

Ewka
@Szczera Kaśka

Zapomnij... opinie giną jak dziesiątki wniosków o (usunięte przez administratora)

Naczelna
@Szczera Kaśka

Nie doczekasz się prawdy od manipulantów, łgarzy jakimi jest przedstawicielstwo Mercedesa, a pracownicy wtórują

Sęp

Tu wszystko ma swoją cenę, wygodne warunki zapewnione przez personel maja tylko sprawić byś stał się uzależniony i ubezwłasnowolniony za inwigilację, szantaż, poniżanie, zero swobód i nierówne traktowanie, jak już okres miodowy mija otwierają się oczy, ale jest za późno. Kadry jawnie kłamią na rekrutacji jak i w deklarowanych ofertach. Już w trakcie rekrutacji nagle okazuje się, ze coś się nagle zmienia na Twoja niekorzyść, no ale przecież nie odmówisz... Itd itp

?
@Sęp

Noe rozumiem, jak jest za późno? Czy zostałeś zmuszony do pracy tam? Czy umowa jest na całe życie bez możliwości jej rozwiązania ? Przecież masz okres wypowiedzenia, po upływie jestes wolnym człowiekiem! Wiec po co te wylewanie żali na internecie ? Poprostu NIE ROZUMIEM takich ludzi co piszą takie głupoty tutaj...

Grazyna
@?

No dokładnie! Nie podoba się, to się zwolnijcie. Albo sam Mercedes się was pozbędzie jak was wszystkich wytropi, co piszecie te durne komentarze! Chetnie się z wami pozegnamy!

uwaga

na jednej z hal produkcyjnych rośnie ilość zakażeń a management bezczelnie kłamie, że zakażeń nie ma. Zastanówcie się zanim złożycie tutaj papiery w sprawie pracy.

Ona

Szanowny Mercedesie Jest prawie kwiecień, pracownicy nic nie wiedzą na temat urlopu wakacyjnego, wiadomo sytuacja jest trudna, ale bez przesady każdy ma swoje życie, męża, dzieci i chce sobie zaplanować wolny czas, ileż można czekać na informacje? To jakaś kpina! Można się pytać przełożonego,ale zostaje się zbywanym...bardzo dziwna sytuacja....

Wawrzyniec
@Ona

Będzie 2-3 tygodniowe okienko urlopowe w miesiącach lipiec-sierpień obowiązkowe dla wszystkich bez możliwości modyfikacji terminu, nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy, więc sami przełożeni i brygadziści taże nie mają pojęcia. Możliwe, że zasady będą osobne dla ludzi z biur i pracowników produkcji.

Zubil
@Wawrzyniec

W deszczowy lipiec to niech sami sobie biorą urlopy...

@Wawrzyniec

No właśnie, nie wiadomo....mamy już prawie kwiecień a oficjalnej informacji żadnej... Ileż można czekać? Będziemy się dowiadywać tydzień przed urlopem? 3 tygodnie? Skąd na to urlopu brać, jeszcze bez możliwości zmiany.... Żenada, żenada i jeszcze raz żenada....tym Mercedes się nie popisał....

Hmm

Nie rozumiem skąd tyle hejtu na tą firmę ? A bardziej mie rozumiem dlaczego osoby które wylewają swoje żale na stronie gowork, wciąż tam pracują ? Skoro tak im źle...troszkę żałosne. Może poprostu ból (usunięte przez administratora)ktoś ma przez to ze ktoś jest wyzej albo ma większa wypłatę ? To moze czas cos z tym zrobic ? Jakiś angielski dodatkowy ? Moze studia ? I udowodnić swoją wartość ? Dlaczego to wlasnie maja postawić na Ciebie ? Zamiast pisac i płakać przez kabel to polecam sie wziąć do roboty, pozdrawiam

Majster
@Hmm

Hejt to spotyka utalentowanych ludzi ze strony miernych pociotków, nie trzeba było by nikomu tłumaczyć i zmuszać do inwestycji gdyby utalentowani ludzie z potencjałem nie odchodzili z tej firmy

Agata
@Hmm

Ale na linii są ludzie po studiach i z angielskim, a są zarządzani przez ludzi po zawodówkach.

Teamleader
@Hmm

No pantofel zdecydowanie powinien się doskonalić z Angielskiego, ale dla swoich definicja płynnego angielskiego zaczyna się na poziomie A2/B1

Gregor
@Agata

I jedynie kiedy mogą się wypowiedzieć to kiedy robią za tłumaczy, więc i tak nie mówią swoimi słowami, w pozostałych chwilach doświadczają syndromu sztokholmskiego

Wazeliniarz
@Hmm

Hejt jest wprost proporcjonalny do nacisków na podwładnych od strony wątłych autorytetów

Ona

Jakieś informacje na temat urlopu wakacyjnego?

Suchy

Czy będą przyjęcia na stanowisko monter silników?

Kosmodrom

Pracuję już ponad dwa lata na montażu, atmosfera w zespole luzna, obowiazki przejrzyste, do pracy przychodze bez przymusu. Moge spokojnie polecic kazdemu dzial montazu, kto chce w ten sposob pracowac. Porownujac identyczne stanowiska do konkurencyjnych firm typu Toyota, Faurecia itp. To Mercedes zjada je w przedbiegach. Moim zdaniem nalezy dbac o to, aby ten zaklad nie zamienil sie w te potworki.

Tadzio
@Kosmodrom

Potworkami są natomiast niektórzy współpracownicy i brygadziści, sama firma niewiele tu nawet pomoże.

Hmm
@Tadzio

Ale na te potworki i tak prędzej czy później przyjdzie czas, nie martwiłbym sie o to teraz tylko robił swoje.

Dość

Dzień dobry wszystkim pozdrawiam wszystkich z MBMPL. Jeśli chodzi o zakład to naprawdę pracodawca z górnej półki . Teraz jeśli chodzi o dział obróbki pracują tam naprawdę wspaniali ludzie tylko od kilku miesięcy po pewnych zmianach na pewnym levelu dzieją się dantejskie sceny ludzia się nie chce do pracy przychodzić . Są zrobione jakieś wywiady z ludźmi i takie tam ale co z tego jak nic się nie zmienia nic kompletnie jak było tak jest i jeśli nic się nie zmieni będzie strasznie . Ja ogólnie nie pracowałem jeszcze z taką osobą co ma takie podejście do ludzi byle by ilość się zgadzała a mało tego czy mamy plan to on ciągle chce więcej i więcej byle by zajechać wszystkich . Ciągle zadania tabelki analizy od prostych ludzi po co to . To jest naprawdę bardzo dobry zakład nie obudźcie się i nie zniszczcie tego a będzie bardzo dobrze . Wierzę że będzie to zakład z prawdziwego zdarzenia . Pozdrawiam wszystkich z MBMPL.

Daj dziubka
@Dość

Coś w tym jest. Niestety. Awans i parcie na szkło jest priorytetem w tym przypadku.

Nowak
@Dość

Inne działy już to przechodziły od gSM1 i 2 po logistykę, IT...

Sandra
@Daj dziubka

Cierpliwość się skończyła i miarka się przebrała...

7 wspaniałych
@Dość

Czyli 7 wspaniałych nagle zamienilo się w 12 parszywych. Ktoś odurzony marchewką nagle przejrzał na oczy.... czy marchewka nafaszerowana z opium tabletkami ecstasy przestała działać

A miało być tak pięknie
@Dość

No te zmiany są straszne od tamtej pory dla nas. Niestety motywacja jest na bardzo niskim poziomie . Nie liczą się dla tego kogoś ludzie kompletnie a powinni bo to my jesteśmy motorem napędowym firmy i przychodzimy tu bo chcemy dawać z siebie wszystko dla dobra naszej fabryki ale jak tak dalej będzie z przedstawicielem x będzie kiepsko. Ciągle ma być tak i tak i koniec dyskusji nie ma pytania dasz radę może damy to zadanie komuś innemu a może potrzebujesz pomocy czy jest to wykonalne . Tak się buduje relacje z pracownikami . A nie zachowaniami jak u robota można delikatnie nazwać (usunięte przez administratora) Zachowania . Również wierzę że będzie dobrze jak kiedyś bo każdy z nas jest naprawdę wartościowym pracownikiem i każdy chce jak najlepiej dla firmy chyba o to chodzi nam wszystkim . A żeby mówić wszystkim że jesteśmy fabryka numer 1 na świecie. Pzdr.

RacjaStanu
@Dość

Niestety co racja to racja parcie na sukces kosztem innych jest wyjątkowe

Ile czekaliscie na odp po rozmowie w mercedesie

James
@Michał

2 msc

@James

O to poczekam jeszcze zlozylem. Papiery na baterie

@Michał

Ja 2 lata nie opłacało się czekać nieporozumienie

James

Kto zaczyna prace od 1 kwietnia ? Jaki dział ?

@James

Ja czelam na tel na baterie chce sie zatrudnić

Michal
@James

Kiedy byles na rozmowie ja czekam. Na odp juz tydzień

S.

witam wszystkich, pracuję w tej firmie od 2,5 roku i zachęcam każdego do podjęcia pracy w MBMPL. Miałam możliwość pracy w wielu innych fabrykach motoryzacyjnych i żadna z nich nie zapewniała takich benefitów jak Mercedes. Dodatkowo kwestie BHB zawsze są na pierwszy miejscu. Pracownicy zarówno produkcyjni jak i biurowy uczestniczą w wielu szkoleniach. Dla pracowników produkcyjnych organizowane są specjalne warsztaty umożlwiające poszerzanie wiedzy. Wpierany jest również system motywacji i wyróżniania pracowników którzy chcą poprawiać i ulepszać swoje miejsca pracy. Mamy darmowe obiady (12-ście do wyboru na każdy dzień) owoce, kawa itp. Zespół jest zróżnicowany i nigdy do tej pory nie widziałam tak zmotywowanych grup, które udowadniają to wynikami. Dodatkowo sytuacja podczas Covid-19 pokazała, że ani jeden pracownik nie został zwolniony co zapewnia stabilne i bezpieczne miejsce pracy. Najważniejsze jest to, że nastawiona jest na wewnętrze awanse i rozwój zaangażowanych i zmotywowanych pracowników. Nie ważny jest wiek i płeć, każdy jest sobie równy i traktowany z takim samym szacunkiem. Gorąco polecam pracę w MBMPL osobą, które chcą poznać najnowocześniejsze technologie, rozwijać się i pracować w bezpiecznym i przyjemnym środowisku.

Kowalski&Nowak
@S.

To prawda tak to modelowo fasadowo i statystycznie wygląda z tym, że model nie odwzajemnia zawsze rzeczywistości, warstwa PR mówi o superlatywach i mocnych stronach chowająx minusy A statystyka zawsze przykryje niewygodne przypadki lub coś co jest zwolnieniem kwalifikuje się jako dobrowolne odejście

BHP
@S.

Bardzo bezpiecznie środowisko, wypadki na linii, spadające narzędzia na głowe, ciągłe ucinane premii przez czyjąś nieuważność (premię ucinają wszystkim solidarnie), koledzy z antypatiami próbują się rozjechać na parkingu po pracy i uszkodzone pojazdy przez niezabezpieczone elementy niedawnej budowy. Brawo Mercedes!

Spec
@S.

BHB to jakieś inne standardy z 3go świata?

Dostosowany

Naprawdę nie współczuję Mercedesowi za to co ma na własnym podwórku, Wielka marchewka to nie wszystko... szczególnie przełożonym co to tylko $$$ przyslaniają na horyzoncie pracowników stąd to zamiłowanie do wydajności wyników po trupach

Pracownica Marta

Witam,cudowna firma, firma marzeń, bardzo koleżeński klimat, przełożeni kulturalni i zdyscyplinowani, służą pomocą w każdej chwili. Niewiem dlaczego ludzie tak narzekają, pracować trzeba tak jak wszędzie, nie rozumie oczerniania brygadzistów i mistrzów, posiadają wiedzę na poziomie inżynierów. Zapraszam do Mercedesa, pozdrawiam

Sebix
@Pracownica Marta

Ile dostałaś premii za ten wpis, tania propaganda

@Pracownica Marta

Jeśli mogę spytać ile czekałaś za nim poszłaś na drugą rozmowę i zostałaś przyjęta oraz na jaki dział lub stanowisko? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wojas

Dla wybranych

Dżesika
@Sebix

Ciężko pojąć, że są ludzie zadowoleni z pracy i przełożonych? Ciężko się pogodzić z faktem, że poza wiecznie narzekającymi nierobami są tu też normalni ludzie którzy potrafią docenić starania firmy?

Cenzura
@Pracownica Marta

W tym wątku usunięto post...

Sebix
@Dżesika

Pociotkom sebixom i dżesikom zapewne musi być bosko od protekcjonistycznym parasolem bez wysiłku i fatygi spijac śmietankę żyjąc w bajce i bańce

Szlachta nie pracuje
@Dżesika

Analizując tą firmę nalezy wyróżnić kilka istotnych uwag: 1. Po pierwsze nie jest to firma jednolitych standardów pracowniczych dla wszystkich 2. Silny nepotyzm i kolesiostwo polaryzuje punkt widzenia na te same sprawy i postawy aranżując: 2a. Dla leni, ale ważniaków - czyjąś pracę można sobie samemu przypisać, zabrać projekt, zmienić proces, odsunąć od zadania przed jego końcem na życzenie i przedstawić kogoś innego jako jego autora zakładowemy gremium 2b. Dla recydywistów, kłamstwami zawsze można zwalić winę na kogoś niewinnego (patrz punkt 2) 2c. Świadków zawsze można przepłacić lub urobić na swoją stronę 2d. Zasady bezpieczeństwa utrudniają zbieranie jakichkolwiek własnych dowodów, ostatecznie i tak Ciebie wyrzucą za ich złamanie 2e. Obrażaj, poniżaj, a potem wymagaj posłuszeństwa i stosowania sie do zasad 2f. Nie da się w zakładzie, to ciotki, wójkowie w urzędach w gminie, powiecie już będą znali buntownika 2g. Na drodze do domu grozi Tobie niebezpieczeństwo i inwigilacja 3. Tak to prawda, na pewno niektórym jest błogo w takich okolicznościach, zwolnienie z jakiegokolwiek rygoru. 4. Dla menedżerów - zarządzanie rodzinką czy kolegami to nie zarządzanie.....

Szlachta
@Szlachta nie pracuje

Szlachta nie pracuje bo szlachta nie istnieje, nie istnieje bo wyginęła, dlaczego wyginęła odpowiedź u kolegi w tytule

Szczery
@Pracownica Marta

Takie wypowiedzi trafiają na ta stronę bardzo szybko, moje nigdy, bo napisałem prawdę???????

Majster
@Pracownica Marta

Zapraszam do tej pseudo kliki rodzinnej żyjącej w coraz mniejszej bańce, która sama nie jej nie dostrzega

Lodzia

Jak z paska TVP Info normalnie

XYZ

Na jaki okres jest druga umowa, po pierwszej 3 miesięcznej?

Zina
@XYZ

Na 3 lata przez agencję jak Cię polubią, a jak zakład zlikwidują to znajdą coś innego w zastępstwie... nie wiem czy to aktualne nie wszystkie stanowiska tak mają na niektórych 3-miesięczne umowy uda do oporu

XYZ
@Zina

Jak to przez agencję? Pierwsza jest bezpośrednio z Mercedesem, a potem taka zmiana?

@XYZ

Szanowni Państwo, od przełożonego zależy na jaki okres będzie zawierana umowa po okresie próbnym. Zgodnie z art. 25(1) Kodeksu Pracy okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę z MBMPL na czas określony nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba umów nie może przekraczać trzech. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

@XYZ

Szanowni Państwo, jeśli MBMPL zawrze umowę z pracownikiem, to MBMPL przedłuża tą umowę, oczywiście, jeśli przełożony tak zadecyduje. Zgodnie z art. 25(1) Kodeksu Pracy okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę z MBMPL na czas określony nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba umów nie może przekraczać trzech. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

@XYZ

Szanowni Państwo, Od przełożonego zależy na jaki okres będzie zawierana umowa po okresie próbnym. Zgodnie z art. 25(1) Kodeksu Pracy okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę z MBMPL na czas określony nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba umów nie może przekraczać trzech. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

Rysio
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

CO w sytuacji jeśli przełożónego zwolnili i nie ma kto podpisać umowy, albo przełożónym z zemsty i braku dojrzałości na złość nie chce przedłużyć umów swoim pracownikom, rozumiem, że lecimy razem z nim?

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 761.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.