Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

pracuś

w całym zakładzie najbardziej rozśmiesza mnie dyrektor biegający codziennie po zakładzie i pozujący do zdjęć z pracownikami, którzy znaleźli usterki. Jak prawdziwy celebryta. :D Ogólnie ciekawy zakład. Wiele znajomych twarzy i sprawdzonych osób. Ale trudno nie zauważyć konfliktów między działami a także między pracownikami wewnętrznymi i i tymi z firm zewnętrznych a także jakoś dziwnie ignorujacy temat dział HR...

Swoj
@pracuś

No jak to ludzie czują że dyrektor jest z nimi...

@Swoj

Po tym co jego podopieczni na produkcji i nie tylko spartaczyli to teraz musi ratować i naprawiać sytuację, nie jestem zdziwiony...

Ciekawy

Gdzie się podziali niektórzy dyrektorowie, co się z nimi stało?

Witek
@Ciekawy

Może z powodu różnych manipulacji i gierek, ludzie szeptają, że jeden dyrektor zachęcał pracowników do donosów na kolegów, zbierał informacje z plotek, po to by np. specjalnie nie przedłużać komuś z daleka umowy by na miejscu pozbawić go z rodziną dachu nad głową - dla zabawy, taki fun i ubaw

Boon

Witam. Czy ktoś może przybliżyć kwestię leasingu pracowniczego? Na jakich zasadach działa. Jakie auta i jakie kwoty wchodzą w grę. Tylko proszę bez odpowiedzi typu "I tak Cię nie będzie stać, jak tu będziesz pracować", albo inne nic nie wnoszące do tej kwestii. Pozdrawiam

Miki
@Boon

Wdzystkie informacje na intranecie. Jak nie masz kompa to masz kioski na linii z dostępem

@Miki

Nie jestem pracownikiem. Interesuje mnie to jako potencjalny benefit, mogący skłonić to podjęcia pracy w waszej firmie.

Mycha
@Boon

To jak się włamiesz do intranetu to się dowiesz :D

@Mycha

Woow. Masz wiedzę tajemną i czujesz się wyjątkowo. Zazdroszczę. A wracając do tematu. Jeśli ktoś kto ma taką wiedzę i może odpowiedzieć jak normalny człowiek, to chętnie się dowiem jak to wygląda. Pozdrawiam.

@Boon

Czyli sensownej odpowiedzi nie da się tu uzyskać. Od zadania tego pytania doszło kilkadziesiąt postów, gdzie w większości jeździcie po sobie nawzajem i babracie się w tej wspólnej nienawiści. To musi być świetna zabawa, praca w takim środowisku. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wasze wyczerpujące odpowiedzi.

Serwus
@Boon

No nie generalnie to informacja dla pracowników, poniekąd poufne, jest drogo i owszem atmosfera (usunięte przez administratora) wielu stąd odeszło z tego powodu. Zero współpracy i rywalizacja ma szkodę firmy.

Jesli bylo sie w styczniu na rozmowie i do tej pory nie otrzymano zadnej informacji zwrotnej to czy oznacza, że moja aplikacja na montera zastala odrzucona ?

Niekoniecznie
@Kandydat

Niekoniecznie. W przypadku wstrzymanych naborów każda firma może budować sobie bazę potencjalnych kandydatów, których zaprosi jak tylko zwolni siele wolne miejsce. Plotki chodzą, że nabór zamknięty na chwilę obecną, ale wiadomo jak to z plotkami. Jeśli testy i rozmowa poszła dobrze, pozostaje czekać lub szukać innego zatrudnienia.

@Kandydat

Szanowni Państwo, Czasami, ze względu na konieczność przeprowadzenia rozmów ze wszystkimi kandydatami spełniającymi wymogi formalne stanowiska, procesy mogą trwać około miesiąca lub dłużej. Pozdrawiamy, Zespół komunikacji i PR MBMPL

Uzbroj się w cierpliwość
@Niekoniecznie

Czyli można czekać latami, źle to świadczy o firmie która musi uzupełniać listę kandydatów na miejsca "gorących krzeseł"

Operator Maszyn

Rekrutacja na stanowisko pracownik produkcji... Patrząc na to że jest to nowa firma pozwalają sobie na pokazowa rekrutacje. Pytanie w większości nie mają związku z praca na produkcji. Najlepiej mówić że praca w Mercedesie jest twoim spełnieniem marzeń może wtedy Cię przyjmą i nie weźcie się mówić źle na wasz były zakład pracy nawet jak było tragicznie to mówcie że praca była świetna. Brak udzielenia informacji dlaczego Was nie przyjęli być może robią losowanie totolotka. Zobaczymy jak zakład ruszy pełną parą czy dalej będę głupie pytania czy branie ludzi do pracy jak popadnie.

Dlaczego zwolniła się z poprzedniej firmy,jakim jesteś człowiekiem,co powiedzieli by ludzie z którymi pracowałeś wcześniej na twój temat,jakiego przełożonego chcieli byście mieć, dlaczego mercedes,

Pytanie do pracodawcy, Wspominaliscie wcześniej ze kontakt zwrotny jest do msc czasu, nieważne czy pozytywny czy negatywny, co jeśli żadnego odzewu nie ma ?

@Marcin

Kingsajz

Pracodawca powinien się w końcu zająć na poważnie osobistymi antysympatiami i konfliktami często wzniecanymi dla zabawy lub konieczności udowodnienia wyższości nad pracownikiem, a nie tyszuwac i milczeć zachęcając tylko do eskalacji takich zachowań i wzmacniając poczucie bezkarności. Może przez to będzie mniej brudów na forum

Suchy

Pytanko kiedy ruszy nabór na stanowisko monter silnika

Operator CNC

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa rekrutacji? W trakcie rozmowy powiedziano mi, że feedback powinienem dostać w ciągu 2 tygodni do nawet miesiąca. Po dwóch tygodniach skontaktowałem się z agencją pracy, gdzie dostałem informację, że nie było po mojej rozmowie od rezygnacji ze strony Mercedesa. Za chwilę minie miesiąc, a ja jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Bożena

Dlaczego w IT, (usunięte przez administratora)który nic nie wnosi do firmy poza problemami został schowany do innego Teamu i od razu został Senior BA? Czy ludzie którzy zostali na pożarcie Infosysa są od niego gorsi? Dlaczego Pan Prezes w ogóle nie interesuje się tym co się dzieje w IT i jaka jest tam samowolka rządzących - odbija się to na całym IT. Menadżerowie kłamią jawnie przez co normalni ludzie odchodzą a inni mają dość, gdy widzą, że ciężką praca w IT można napotkać tylko problemy ze strony rządzących lub ludzi takich jak (usunięte przez administratora). Piękny obraz IT pokazują opinie na tym portalu. Na prawdę trzeba byc mocno zdesperowany żeby się tutaj zatrudnić.

Zenon
@Bożena

Największym problemem białych kołnierzyków jest komentowanie odgórnej sprawiedliwości decyzji dotyczącej poziomu zaszeregowania czy ktoś jest juniorem, midem czy seniorem, to jest dysputa, która pochłania całą koncentrację, gdy tymczasem na produkcji armagedon, przestoje, fakapy... a ludzie proszący o wparcie nie mogą się jej doczekać... ze strony grupki zazdrosnych młodocianych o wszystko konfliktujących się między sobą, ubiór kolegi przeszkadza, to co je na lunch przeszkadza, czym jeździ przeszkadza... zaglądających sobie w (usunięte przez administratora) co nie powinno ich interesować, a zaangażowanie dla firmy marne.... przełożeni nic nie widzą, spoglądają z utęsknieniem tylko w kierunku południowo-zachodnim.. za swoim domem...

Gregor
@Zenon

Administrator to ma opóźniony zapłon z resztą znów cenzuruje słowa których sam nie rozumie

Admi99itrator
@Bożena

Ktory to przelozony taki (usunięte przez administratora) podac dane, opisac wg jakies cechy charakterystycznej lub cokolwiek... wezmiemy sie za niego

Majster
@Bożena

Bo całe IT , także też inne stanowiska specjalistyczne zostały zrekrutowane na zasadzie powiązań, z burmistrzem, lokalną świtą. Przecież dotacja była, kasa za darmo lała się strumieniami, 2-3 lata do rozruchu fabryki, pociotki mogły udawać, że się pracuje, hulaj dusza nic nie robić, nie ma produkcji, nie ma odpowiedzialności. Mamy czas na eksperymenty, zabawy, naukę.... a potem przyszedł chaos, szczekanie i warczenie, frustracje biedny dzieci rodziców, szczególnie na nowych jak to dostają więcej (bo projekty się sypią), nagle świat spod stóp się wali, Daimler ma problemy, kryzys, redukcja fabryk, panika... to więc koledze noże w plecy, tajne koalicje, nagle zasady poufności walą w łeb jak mozna komuś dopiec, a przysięgi i profesjonalizm służą jako papier do podcierania jak można coś ugrać dla siebie... bo przecież "mój stary" załatwił mi pracę w frabryce jako 4 w kolejności, to przecież skandal, że miejsce pracy zagrożone. Nikt nie może mi podskoczyć, mimo, że żadnej szkoły nie skończyłem. Teraz czas na reenginering w IT i jeśli Was Infosys pożera, to wiedźcie, tu nigdy żadnego z prawdziwego przypadku IT nie było...

Wrocek
@Majster

Jak przebiegaja modernizacja i nowe wdrożenia?

Mycha
@Bożena

Dlaczego ludzie tak narzekają na IT, wszędzie słyszę złe opinie, "że nieroby", "nie pomagają", nie zależy im, ciągle marudzą, że jest źle, są niemili dla pracowników

AL
@Mycha

Ach ta zazdrość. A pomyslcie ze im za to jeszcze dużo płacą. A kto wam zabraniał sie uczyć? Tez tak byście mieli. Ciągle placzecie jak wam źle. Co z tym zrobiliście? Zainwestujcie w siebie a nie marudzicie. Ciagle Wam źle. Barszczu nie ma, owoce znikaja, przełożony niedobry. Nikt ru nikogo noe trzyma na siłę.

Jagusia

Dlaczego pracownicy na linii silników przy oddawaniu krwi mają tylko 1 dzień wolnego , gdyż w dzień oddawania krwi przychodzą do pracy .......

@Jagusia

Krew oddawaliśmy dla Szymona, nie dla dnia wolnego...Spójrz czasem na potrzeby innych spoza perspektywy własnego nosa...

MistrzPolski_zaNiemca
@Tomek

Tomku, całkowicie się z Tobą zgadzam!

@Jagusia

Szanowni Państwo, w myśl art. 9a ust. 1 pkt 1, dodanego do ustawy o publicznej służbie krwi przez art. 3 pkt 2 ustawy z 21 stycznia 2021 r. pracownik ma prawo do dnia wolnego, w którym oddał krew lub jej składniki, w tym osocze, oraz do dnia następnego. Doprecyzowując wolne przysługuje po uzyskaniu zaświadczenia o oddaniu krwi, a nie przed. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

@Tomek

Szanowny Tomku, cieszymy się, że po raz kolejny udało się nam pomóc potrzebującym :) Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Anioł Stróż
@Jagusia

Wolne przysługuje PO oddaniu krwi w dniu donacji i dnia następnego. Jak ktoś oddawał np. o 14 to od tej godziny mial wolne. Oddawaliśmy krew by pomóc małemu Szymonkowi... Są osoby, które nie skorzystały z ani jednego dnia z własnego wyboru, zrobiły to dla samej szczytnej idei jaką jest bezinteresowna pomoc.

Zombie

Podobno praca tutaj odmienia ludziom życie, tak mówiono, okazało się że życie odmienia tylko kolejność numerka przy zatrudnieniu, im niższy tym lepiej im niżej tym bardziej skorumpowany, dla pozostałych tylko bruk...

Realista

Ja jako były pracownik chcę zapomnieć o firmie mercedes w Jaworze. Firma dofinansowana technologicznie ale szefostwo czysty nepotyzm. W zeszłym roku nie zapłacili za cztery sobory i premii rocznej październik-października. Nara.

@Realista

Szanowni Państwo, jeśli nie zgadza się Państwu wynagrodzenie przelane na konto prosimy o kontakt z działem HR Kadry i Płace. Koleżanka Agnieszka chętnie odpowie na wszelkie pytania. Numery telefonu do osób kontaktowych z działu HR znajdują się w gablotach na kantynach. Pozdrawiamy Dział komunikacji i PR MBMPL

Przyszły może pracownik

Powiedzcie ile można zarobić na rękę na dziale montaż silnika benzynowej ?? Czekam na odpowiedź o zastanawiam się czy nie zrobię błędu . I czy ewentualnie jest możliwość pracy w soboty czy nadgodziny?

Przyszły może pracownik

Chciałbym się dowiedzieć ile tal naprawdę na rękę można zarobić w mercedesie na montażu silnika benzynowego ?? I czy jest jakaś możliwość dorobienia do pensji np jakieś nadgodziny czy soboty ... pytanie kieruje do osób które aktualnie pracują na montażu lub do samego mercedesa . Pozdrawiam

Jaworowy_wiatr

Widze, ze osoby zadowolone z pracy w MBMPL raczej się tutaj nie udzielają, a jest ich bardzo dużo. Może pora to zmienić? Udzielają się osoby nie przyjęte do pracy i nie zadowolone. Poza drobnymi wyjątkami, bardzo dobrze ze nie zostaliscie przyjęci. Firma nie potrzebuje osób konfliktowych ani takich które mają doświadczenie nieprzydatne w tej pracy. Sam mając doświadczenie z pracy w kołchozie przy ul. Wrocławskiej, przychodze do Mercedesa i jestem z tego bardzo zadowolony. Co rok podwyżka, duża premia na święta, darmowe obiady/owoce/kawa, atmosfera dużo lepszą niż w poprzedniej firmie. Przychodze do pracy ze spokojną głową, a jak wiadomo święty spokój nie ma ceny. Czytając negatywne komentarze o MBMPL mam wrażenie, ze Ci niezadowoleni pracują w zupełnie innej firmie.

Jaworowa-muszla
@Jaworowy_wiatr

Tak oczywiście wszyscy już wiedzą co można ukryć pod tzw. owocowymi czwartkami kawa nie przekupisz bonami też nie. Czekamy na tych szczęśliwych pracowników nie wątpię że sa ktoś musi mieć dobrze by wyzyskiwac innych

Jaworowy-oboz
@Jaworowy_wiatr

Ponad połowa firmy to zatrudnieni podwykonawcy i ciągle ta liczba się zwiększa bo są kłopoty ze złożeniem zespołów i ludzi nie wiem o kim ty mówisz o kilku szczesliwcach?

Wanio
@Jaworowy_wiatr

Licząc poszczególne głosypod postami szczególnie na dalszych stronach nie sądzę byś miał rację, oczywiście wąska grupa na pewno musi być zadowolona

@Jaworowy-oboz

Jakie problemy?! Skąd Ty to wiesz? Jesteś z działu HR? Nie sadze...

Robson
@Jaworowy_wiatr

Moje pytania o wyjaśnienie skandalicznych sytuacji w Mercedesie zostały zablokowane. Dokładnie to samo się dzieje pracownikom którzy zgłaszają nadużycie. Zaklejają Tobie usta. Cenzura murem.

Senior
@Jaworowy_wiatr

Firma nie potrzebuje szczególnie osób nie posiadających międzynarodowego doświadczenia oraz obycia o podobnym zasięgu firmach, a szczególnie dzieciaków za ucho przyciągniętych przez podopiecznych prosto z podmiejskiego skateparku. Jakkolwiek miejsce pracy jest tożsame z regionem to ciągle część międzynarodowego koncernu, obowiązują pewne zasady, które czasem zamieniają się w plac zabaw i eksperymentów. Całe szczęście, że nasi goście lub rezydenci mają boską cierpliwość.

Cenzura

Proponuję założyć jakiś osobny fanpage na FB lub inne forum. Znów wycięto treści. Administrator sprytnie manipuluje kolejnością komentarzy, niektóre są usuwane-archiwizowane, inne niewygodne nie mają statusów nowych, a więc są spychane na dalszej pozycje. Sztucznie wklejane odpowiedzi 2-3 krotnie. Wstyd....

@Cenzura

Szanowni Państwo, Nie mamy możliwości ustawiania wpisów, usuwania czy też zmieniania statusów. Wpisy można samemu ustawiać od najnowszych, najpopularniejszych, pozytywne, negatywne itp. Serwis GoWork archiwizuje komentarze, które są niezgodne z regulaminem, czyli np. zawierają wulgaryzmy, bądź są niemerytorycznie. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Za niedlugo wszystko będzie niemerytoryczne... a co niewygodne również... jedyne merytoryczne komentarze to bałwochwalstwo i stwierdzenie, że cały świat nam zazdrości.

@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Pytamy się co oznacza niemerytoryczne, prosimy o definicję i zakres spraw, które uważane są za merytoryczne.

@Cenzura

Szanowni Państwo, zapraszamy do najczęściej zadawanych pytań https://www.gowork.pl/faq_uzytkownicy. Zachęcamy do zapoznania się przede wszystkim z punktami 8, 9, 10, które mówią o tym, jak wygląda dobra opinia i jakie informacje zawiera merytoryczna opinia. Pozdrawamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

Link jest martwy, kochany administratorze, w regulaminie serwisu nie ma żadnej w zmianki o detalach oraz uzasadnienie jaki komentarz jest niemerytoryczny, przekleństwa niedozwolone, czy admin zdaje sobie sprawy jaki śmiech wywołuje wśród pracowników, ten pełny hipokryzji komentarz. Niech admin się przejdzie na produkcje i posłucha sam kogo reprezentuje. Strzelać wykotymi regułkami na pamięć i manipulować treścią.

Zadowolona pracownica

Nie wiem, o co wam chodzi, naprawdę dobrze się tu pracuje! Kierownictwo jest w porządku, warunki jakich w życiu nie widziałam! Czysta pachnąca nowością fabryka. Ergonomiczna produkcja, fakt, ze człowiek jest zmęczony, ale w poprzedniej przychodziłam jeszcze bardziej styrana. Socjal super, wypłata tez. Naprawdę polecam z czystym sercem

@Zadowolona pracownica

byc może to zalezy od działu, u nas na bateriach bardzo dobrze się pracuje.

Może baterie są bardziej pozbawione kolesiowskiej korupcji

Marian
@Tomek

Hahaha a w życiu. Najgorzej jest na elektrycznej.

Sprinter
@Tomek

Korupcja to bardzo poważny zarzut. Jesteś pewien tego, co piszesz? Masz dowody?

@Sprinter

Szkoda że poważnie nie traktuje się procedur np. Zakupowych tylko rodzinka jak firma coś potrzebuje to zamawia u "szwagra" bez procedury przetargowej... lista maverickow do wglądu... A ile to już dyrektorów wymieniono?? Mam Tobie działami wymieniać?

Nelson
@Sprinter

Byłem świadkiem rozmowy między brygadzista a chyba prawnikiem firmowym jak po kolezeńsku omawiali wspólny bieg wydarzeń na temat konfliktu z pracownikiem, rozmowa toczyła się w kierunku jak pewne niewygodne fakty utopić i wyprowadzić we właściwym kierunku tak więc uważajcie

@Nelson

A skąd Ty to możesz wiedzieć o czym była rozmowa? Podsłuchiwałes?! Stałeś obok? Czy byłeś uczestnikiem rozmowy? Słowa wyjęte z kontekstu mogą mieć zupełnie inne znaczenie. Pamiętaj o tym, bo takimi zarzutami możesz sobie tylko zaszkodzić...

Monter

O tak w tej firmie uwielbia się robić kłopoty pracownikom szczególnie przez osoby które udają że coś pracuja

Nelson

Niektórzy się z tym nawet nie ukrywają z góry chcą Ci uświadomić że jesteś (usunięte przez administratora)a Twoje prawa się nie liczą

@Zadowolona pracownica

Szanowna Pani, bardzo dziękujemy za pozytywną opinię! Zachęcamy do podzielenia się innymi pozytywnymi opiniami na temat naszego przedsiębiorstwa, abyśmy wiedzieli, dzięki jakim działaniom dobrze się Państwu u nas pracuje :) Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Janek

Tak stał, bo niektórzy to zadufalisię już taka bardzo że zapominają się że wszędzie obok są ludzie, za kurtyna także ,

Armin28

(usunięte przez administratora) Niestety z przykrością oznajmiam, iż tzw. "employee branding" jest dalece fasadowy. Komentarze zamieszczone tutaj są zbanalizowane, uproszczone, ale względnie oddają sedno problemów. Owszem organizacja formalna mocno zdyscyplinowana i bezpośrednia, także nie pozbawiona elastyczności czy pola negocjacyjnego. Struktury wewnętrzne jak w tym planowanie zespołów i stanowisk niestety lekko to ujmując jest chybione, chaotyczne i katastrofalne w skutkach. Efekt ilość zmarnowanych roboczogodzin nietrafionymi decyzjami wynikającymi z nieporozumień jest zatrważający. Kilka miesięcy intensywnej pracy może zostać wyrzucone do kosza wątpliwą, nieskonsultowaną decyzją. Istotne, iż MBMPL na stanowiska specjalistyczne także nie wymaga wykształcenia wyższego. Nie podważam, że edukacja w tym stopniu gwarantuje lepszą operacyjność pracownika od tego z wykształćeniem średnim. Bywa, że jest odwrotnie, bo ten pierwszy "za dużo myśli". Niestety katastrofa dzieje się w przypadku organizacji pracy, komunikacji, zdolności organizacyjnej. Co ważne różnice w edukacji rzutują na postrzeganie celów operacyjnych jak i indywidualnych. W przypadku pierwszej grupy, faktycznie ludzie zainteresowani są technologią, procesami, marką, historią, otoczeniem ekonomicznym oraz ideami mobilności i realiami w jakim funkcjonuje branża motoryzacyjna. W drugiej grupie dominują niestety prymitywne cele przykładowo: spychanie pracy na współpracowników, wyuczona bezradność, brak współpracy, działanie na skróty, koncentracja tylko na benefitach, na wpadkach innych ludzi, interesowanie się prywatnymi sprawami. Ujmując krótko zasięg zawodowej percepji to dwa rózne bieguny. Kontrast prowokuje konflikty, nieporozumienia, sztuczne wykreowane problemy, a poziom dialogu uniemożliwia często konstruktywne ich rozwiązanie. Łatwiej nakłamać, zatuszować, szantażować, wykorzystywać przewage stażu, znajomości. Zdolność komunikacji nie jest mocną stroną w drugiej grupie. Także interesowność na dobro firmy a prywatnym interesem znajduje się w zupełnej przeciwwadze. I jak widać zauważycie to w komentarzach osób zachwalających i krytykujących. Ci pierwsi promują tzw. "marchewkę", a na marchewce skoncentrowane są raczej osoby niżej wykształcone. Dla specjalistów, to tych z międzynarodowym doświadczeniem dobre środowisko pracy składa się ze znacznie większej ilości "warstw". Wiele osób zwraca krytyczną uwagę na inny kontekst, który zupełnie jest ignorowany. Mamy czasy, w których młode kobiety praktycznie dublują liczebnie mężczyzn jeśli chodzi o posiadany dyplom. Motoryzacja musi w jakiś sposób "załatać" tą dziurę. Bynajmniej reprezentują oni dojrzałe postawy, ani też to powód, w którym aż 40% załogi to kobiety. Argument dyplomu może staromodny, ale jeśli chodzi o kwestie zdolności współpracy, organizacji i komunikacji nie można go ignorować. Niestety w tym zakładzie dominują instynkty, a nie inteligencja. Specjaliści trafią na mierną kulturę i skonfliktowane otoczenie, przez fasadowy marketing rozumiem fakt, w którym jaworski zakład to w istocie "tania franczyza" Daimlera. Wszelkie zdobycze organizacyjne spółki matki niestety istnieją tylko w przestrzenii teoretycznej. Warunki współpracy dyktują niestety prawa "dżungli" a nie dziedzictwo ponad 130 letniej tradycji. Opakowanie premium, a zwartość jak tania kostna mielonka, eksperyment organizacyjny. Wiara we własne zdolności, umiejętności w tej organizacji może znacznie ucierpieć. Wykwalifikowany pracownik nie znajdzie tu ani pola do rozwoju ani go zagospodarowania potenchjału, szeregowy natomiast oprócz zaawansowanego otoczenia technicznego nie otrzyma wyższej jakości organizacyjnej niż w innych zakładach stref ekonomicznych. Poza benefitami przewyższającymi regionalne (ale nie wyższymi niż w polskich aglomeracjach), synergia organizacyjna jest wątła, jeśli ktoś jest przekonany, że wzbogaci tu swoje niematerialne aktywa intelektualne jest w wielkim błędzie. W skali koncernu to tylko lokalny, w większosci outsourcowany low-cost. Nawet sam koncern krytykuje inwestycję, a głosy o jej długoterminowej opłacalności są mocno podzielone. Sam jednak jestem zdania, że polski region potrzebuje takich inwestycji, natomiast kadry same marginalizują jego znaczenie. Ambicje zapewne samego prezesa były scytne, ale zmiażdzyły je polskie realia. Przez 30 lat od pierwszego zagranicznego koncernu moto w Polsce niewiele się zmieniło.

@Armin28

Kajam sięza literówki i za skróty stylistyczne. Tekst jest mało czytelny, brak tsk pottzebnych akapitpe niestety Gowork to nie profesjonalny edytor tekstu stąd też znacznie luźniej przelewa się myśli .

@Armin28

A teraz przepraszam za tak dług, nieczytelny i niepodparty faktami tekst... nie zostałem przyjęty i musiałem wyrzucić z siebie cały mój gniew. Firma tak naprawdę nie jest zła.

Armin25
@Armin28

informacje o funkcji, rekruterze i czasie zatrudnienia zostały usunięte przez Administratora fakt kadra jest tak zakłamana że dopuści się sfabrykowania każdej informacji

@Armin28

Szanowni Państwo, Dziękujemy za wyrażenie swojej opinii. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Yton
@Armin28

Chyba kolega ma na myśli hmm, to zjawisko mądrzenia się niektórych grup interesów, grup pociotków brygadzistów z produkcji i czasem nie tylko, po byle czym, którzy tylko przyswoili sobie kilka lub szereg umiejętności, próbują wtrącać nos we wszystko, pokazywać wielkie ego i nadrabiać umiejętnością, kto głośniej potrafi wydzierać się (usunięte przez administratora), i to szczególnie jeśli się nadarzy okazji, bo nigdy nie wiesz z kim rozmawiasz, do ludzi z innych działów (naturalnie obecnii) starszych, bardziej doświadczonych, wykształconych a przez to skromniejszych, powsciągliwych. Zakład zaawansowany, wiele technologii i metodyk produkcji, a pracownicy szerego co tylko jakis już awans dostali, zawsze wiedzą lepiej co jak ma być nie biorąc pod uwagę szeregu zależności procesów, logistyki, finansów, automatyki, informatyki - osób z nimi pracujących. Międzynarodowe środowisko? Klimat jak na polskim weselu, po spożyciu. Tu się dopiero tego uczą. Najlepiej nawet po Polsku się nie odzywać, bo wkrótce zamienisz się w "kierownika" spod monopolowego, tylko na prośby i posyłki. Zwracanie się do siebie nie na proszę, ale ej ty (usunięte przez administratora) cos mi nie dziala, zalatw, napraw, zglos...żądam. Syndrom najważniejszej po prezesie sprzątaczki to właśnie efekt wszechobecnego stresu hierarchicznego i naciskania jeden na drugiego. Specjaliści więc często trafiają na sytuackę, a (usunięte przez administratora) na złość Ci zrobię. Presja nie zawsze idzie z góry, a ku zaskoczeniu sporo jej idzie z dołu za przyzwoleniem... hmm

Kloss
@Armin28

Oj Olek ale się namęczyliście. Jak takie to wszystko złe to się poprostu zwolnij. Pozdrawiam

Wójt
@Kloss

Sam się zwolnij (usunięte przez administratora)... jeśli ktoś coś krytykuje nie zawsze jest powodem do zwolnienia czy ty myślisz że siegasz mu wiedzą i kompetencjami?

Renia
@Wójt

Nie martwcie się już wkrótce wszyscy maruderzy zostaną zastąpieni przez firmy zewnętrzne... porządek powoli się klaruje

Chudy

Suma sumarum niech każdy sobie spojrzy prosto w oczy rekrutacja jest jaką jest , atmosfera średnia, a zakład ma gora 2 lata perspektywy przed sobą.

@Chudy

A co Ty wróżbita? No to wróżbita chudy z czego włożyłeś? Karty czy fusy, ze Ci dwa lata wyszły?

@Franio

Widać że nie masz pojęcia o tym co się dzieje ani na rynku jak i w firmie

Panzerwagen

Szefostwo tak zapowiedziało

Jaskier
@Benek

Widać, że ty masz pojęcie... W dobie covid gdy inne firmy wywalają ludzi na bruk, przebywaliśmy na płatnym postojowym. Największe stawki w rejonie, trzynasta pensja na Święta, premia w styczniu, podwyżki prawie 8%, kurtki zimowe, softshele, darmowe autobusiki, darmowe jedzonko, darmowe automaty z napojami, faktycznie strasznie tu źle!!! Ciekaw jestem który pracodawca oferuje więcej, chętnie się dowiem!!! Niby tak strasznie a ludzie się tu pchają drzwiami i oknami, kandydatów do pracy więcej niż wolnych miejsc. Ludzie proszę was idźcie tam gdzie jest lepiej, wracajcie do poprzednich firm i dajcie żyć tym którzy chcą tu pracować w spokoju i bez waszego wiecznego marudzenia i niezadowolenia. Chcę przyjść do pracy, zrobić swoje i nie słuchać waszych miernych żali!!! Z tego co pamiętam chętnych do pracy było to kilkanaście tysięcy osób, zwolnijcie dla nich miejsce...

@Jaskier

(usunięte przez administratora).... ciekaw jestem ilu tych kandydatów macie jak ciągle tych firmy zewnętrzne Was ratują, a na pracuj.pl swoje logo wstydziciesię pokazać. Mnóstwo kandydatów bo oferty musza aż na OLX wisieć żenujące wyrabianie opinii publicznej

@Jaskier

Skoro straciliscie najlepszą załogę fakt także miernoty to ja nie wiem jak przy takich benefitach można spartaczyć renomę firmy. Odpowiedź zapewne będzie wasza słodka tajemnica

Luna
@Jaskier

Kto ci każe tu zaglądać frustracie idź rób swoją robotę przy okazji gnębiąc innych pracowników...

Nina
@Jaskier

Gdzie te softshelle? Moja grupa czegoś takiego nie widziała ... Gdzie ty pracujesz bo chyba nie na linii

Waniowski
@Jaskier

Powiedz jeszcze ile płacą za pozytywne komentarze może też zacznę dobrze pisać.... bonusów nigdy nie za wiele

@Benek

Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie wiesz! Formy zewnętrzne zajmują się tym, czym się zajmują i nikt tego nie ukrywa! Utrzymanie ruchu, budynku, jakość... nikt nas nie ratuje, tak miało byc, jest i będzie! Nasi montują silniki, baterie i pracują w pozostałych działach. A na pracuj.pl dalej logo jest, aż z ciekawości sprawdziłem. Ale co tam, trzeba jadem innych zarażać i głosić jak to złe jest w MB w Jaworze... ludzie nie wierzcie! 1200 osób znalazło prace, kolejne są zatrudniane! Jak nie wy frustraci to się 10 innych znajdzie!

@Franio

Gdzie masz to logo bo na pewno nie przy ofertach pracy...

@Benek

Szanowny Panie, Bardzo dziękujemy za podzielenie się opinią. Przykro nam, że jest ona negatywna. Zapraszamy do otwartego dialogu i konstruktywnej krytyki, gdyż tylko dzięki nim możemy się zmienić na lepsze. Pracuj.pl sprawdziliśmy i nasze logo ma się dobrze :) Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

@Chudy

Szanowny Panie, Dziękujemy za wyrażenie zdania na temat rekrutacji, atmosfery panującej w naszej firmie oraz przyszłości naszego przedsiębiorstwa. Przykro nam, że Pana opinia jest negatywna. Zachęcamy do otwartego dialogu z nami, abyśmy mogli się poprawić w przyszłości. Pozdrawiamy Zespół komunikacji i PR MBMPL

Jowisz
@Benek

W Mercedesie to wygląda tak że kolesiowski interes stoi ponad prawem

Chudy
@Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.

To nie moja opinia tylko Waszego szefostwa o ile administrator ma jakikolwiek kontakt i pojęcie o tym co się dzieje czy klepie na ślepo to co mu karzą

Sonia

Takie piekne pytania na rekrutacji jakim jestes czlowiekiem,z jakimi ludźmi chcialbys pracowac a wystarczy poczytać opinie poniżej aby wiedzieć jakie podejście do ludzi mają osoby ustawione wyżej . Wymagac od innych tak od siebie nie.

Wisnia
@Sonia

Te pytania najmniej są po to by Tobie tego zaoszczędzono, a wręcz przeciwnie zafundowano jako codzienność

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 761.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 465, z czego 83 to opinie pozytywne, 199 to opinie negatywne, a 183 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.