Opinie o Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k. w Katowice Dąbrówki 13

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k. w Katowice Dąbrówki 13

kandydatka Nowy wpis

Kiedyś mieliście wiele ciekawych stanowisk, było widać, że jesteście interesującym pracodawcą i poważnie rozważałam aplikowanie do was, ale ostatnio jakby nic się nie dzieje? Nie widać też nowych klientów w Polsce. Czy firma przestała się rozwijać, bądź wycofuje się z Polski?

Soloplan Polska Nowy wpis
@kandydatka

Nadal mamy otwartą rekrutację na wiele stanowisk.Cały czas znajdujemy się w fazie dynamicznego rozwoju

kandydatka Nowy wpis
@Soloplan Polska

Zastanawiam się czym się ten "dynamiczny rozwój" objawia czy można prosić o konkrety? Ile jest realnych nowych stanowisk w Polsce, o ile wzrosło zatrudnienie w Polsce w ostatnim roku, czy w ub. roku otwarto jakies nowe lokalizacje w Polsce? Chętnie porównam informacje jakie posiadam z moich źródeł z tymi danymi. Z tego co słyszałam na niektórych stanowiskach jest duża rotacja, ale rotacja to nie rozwój. Mam nadzieję, że mogę liczyć na rzetelne informacje a nie tylko na chwytliwe slogany niepoparte faktami. Obserwuję firmę bo interesuje mnie jedno ze stanowisk, jednak nie mogę sobie pozwolić na brak stabilności zawodowej, więc jeśli zdecyduję się na zmiany to tylko do firmy godnej zaufania.

Byly pracownik

Z perspektywy czasu moge powiedziec, ze to byl dobry pracodawca. Dobrze wspominam warunki pracy i kolegow. Mila atmosfera i nowoczesne biuro. Polecam.

Ola
@Byly pracownik

Wazna informacja, widzę że mają sporo ofert pracy.

Jolanta
@Ola

Na jakie stanowiska? Ja nic nie wiem, nie widziałam tutaj ostatnio żadnego.

Ola Nowy wpis
@Jolanta

sprawdź na stronie firmy, tam jest dosyć sporo dla Katowic.

Firma Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k. chce zatrudnić kogoś na stanowisko IT Consultant. Czy ktoś miał okazję tam pracować i może powiedzieć o swoich doświadczeniach?

Dobrze płatna praca w młodym i zgranym zespole. Ważny jest dobry kontakt z klientem i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Kontakt z klientami polskimi, ale również międzynarodowymi, dlatego wymagana znajomość co najmniej języka angielskiego. Praca stacjonarna (kontakt telefoniczny i mailowy z klientem) lub mieszana - czyli z wyjazdami do klientów (przeprowadzanie szkoleń i instalacji oprogramowania). W zależności od tego, na jakie warunki się zgodziłeś, możesz pracować tylko stacjonarnie w biurze lub w trybie mieszanym, czyli również wyjeżdżasz robić szkolenia i instalacje u klientów, co wiąże się z dodatkowym systemem premiowania. Pracę zaczynasz od szkolenia na swoje stanowisko, które odbywa się w centrali w Niemczech, gdzie masz okazję pomieszkać w nowym hotelu firmowym. Ogólnie rzecz biorąc bardzo fajna praca pełna ciekawych wyzwań.

@Adam

No z tym wyjazdem do Niemiec to naprawdę świetna sprawa! A jak z warunkami w takim hotelu? Ogólnie to wysyłacie tam ludzi większych grupach czy zdarzało się samotne wyjazdy?

@Kamila

Najczęściej są to wyjazdy zindywidualizowane, bo nie jesteśmy korporacją zatrudniającą co miesiąc po kilka czy kilkanaście nowych osób, a każdy pracownik rozpoczyna pracę właśnie od szkolenia ukierunkowanego na konkretne stanowisko. Oczywiście zdarza się też, że akurat w danym okresie jest kilka osób na szkoleniu. Wtedy istnieje oczywiście możliwość wspólnej organizacji czasu wolnego, np. zwiedzania Alp czy regionu Allgäu bądź wyjazdu do Monachium albo wyjścia na miasto. Jednak zależnie od działu czy projektu, same szkolenia i tak generalnie są indywidualnie skrojone na dane stanowisko pracy.

@Adam

Czyli na takim samotnym wyjeździe o dobre samopoczucie trzeba samemu na własną rękę zadbać? Firma opłaca te regionalne wycieczki czy raczej to już zależy od portfela pracownika?

@Kamila

O dobre samopoczucie nowych koleżanek i kolegów dbamy wspólnie, niezależnie od tego, który to oddział. Samo wyjście w góry, czy zwiedzanie nic nie kosztuje, poza dojazdem, który ewentualnie można zorganizować samochodem firmowym. Przy sprzyjającej pogodzie co tydzień w piątek można skorzystać ze wspólnego zakończenia tygodnia z resztą kolegów z siedziby w Kempten na tarasie na dachu biurowca, gdzie znajduje się barek firmowy i fajne miejsce do relaksu. W Kempten posiadamy swoją lożę VIP - oddzielne pomieszczenie z balkonem w budynku BigBox. Jest to takie centrum kultury, gdzie odbywają się koncerty i różne występy. W naszej loży bezpłatnie serwowane są smaczne przekąski. Loża jest dostępna dla pracowników firmy po wcześniejszej rezerwacji danego terminu, pod warunkiem że nikt inny z Soloplan nie dokonał już jej rezerwacji.

@Adam

Szczerze? To wszystko brzmi tak fajnie, że chyba niejedna osoba by chciała na to szkolenie do centrali wyjechać. ;) Samo szkolenie tak właściwie to już wygląda tam standardowo bez żadnych rewelacji dodatkowych?

Adrian

Witaj. Moich dwóch kolegów aplikowało do Soloplanu. Na pewno dobre wynagrodzenie, można liczyć na służbowy samochód i sprzęt, choć nie na każdym stanowisku od pierwszego miesiąca. Bardzo dokładnie sprawdzają wiedzę kandydata podczas rekrutacji, całość robi bardzo porządne wrażenie. Biuro w centrum miasta, pomieszczenia to raczej biura, nie open space na 50 osób :) Biuro główne jest za granicą i szkolenie wstępne wymagane było przed rozpoczęciem pracy. Choć normalna pensja i dodatek za ten okres przysługuje - czyli OK. A może ktoś, kto tam pracuje, albo pracował może się wypowiedzieć? W sumie piszą na stronie, ze to firma rodzinna, ale czy faktycznie jest lepiej niż w typowych IBM, ING czy innych korpo? Jakie są szanse na awans i podwyżkę?

Stefan
@Adrian

Jak wygląda takie szkolenie wstępne? Czy w jego trakcie jest się już zatrudnionym czy zatrudnienie na umowę o pracę następuje dopiero po jego ukończeniu? Jak mniemam szkolenie odbywa się w Kempten - jak długo trwa? Jakiego rzędu wynagrodzenia może spodziewać się początkujący pracownik: asystent? specjalista? kierownik regionalny?

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k..
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Tomasz

Firma Soloplan szuka osoby na stanowisko doradca techniczno handlowy. Pracodawca oferuje atrakcyjne wynagrodzenie wraz z dodatkową prowizją handlową. Czy targety pozwalają uzyskać prowizje co miesiąc? W jakiej jest wysokości?

Zygfryd
@Tomasz

Cele są jak najbardziej do zrobienia. Robisz plan potem już tylko odcinasz kupony. Wysokość zależy od tego co sobie wynegocjujesz na rozmowie. Dostajesz BMKę i iPhona.

Czarek

Na jaka atmosferę w firmie można liczyć, czy coś z dodatków socjalnych funkcjonuje?

Radek
@Czarek

Jest w porządku, nie ma wyścigu szczurów :)

Jolanta
@Radek

Napisałeś, że Twoim zdaniem praca w Soloplan Polska jest w porządku ze względu na to, że nie ma tam rywalizacji, to cenna informacja. A możesz napisać, jak wygląda w takim razie kwestia rozwoju zawodowego? Jest tam jakaś szansa na awansowanie na wyższe stanowisko pracy?

Radek
@Jolanta

Są szkolenia, firma umożliwia rozwój i jeśli tylko pracownik chce to może dojść do wysokiej pozycji :) kwestia zaangażowania.

@ktw a gdzie widzisz takie ogłoszenia?

KTW

Co kilka miesięcy pojawiają się ogłoszenia dotyczące rekrutacji na stanowisko Regionalny Manager Sprzedaży w Katowicach. Co może być powodem tak dużej0 fluktuacji na tym stanowisku? Czy ktoś może tam pracował i może powiedzieć coś na ten temat ?

@KTW

Ja też widziałem te ogłoszenia i obecnie firma szuka nie tylko regionalnego managera sprzedaży, ale też specjalisty IT i asystenta działu sprzedaży. Pracodawca oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia, więc jeśli będziesz na rozmowie kwalifikacyjnej daj znać jak Ci poszła.

Celina
@KTW

Ogłoszenia się pojawiają ponieważ powiększamy nasz zespół . Jest nas w Polsce już 17 osób a w całej grupie Soloplan ponad 200 . Szukasz stabilnego pracodawcy w międzynarodowym środowisku gdzie niezłe wynagrodzenie jest zawsze płatne w terminie z koledzy chętni do pomocy to dołącz do naszego zespołu przekonasz się ze pracujemy na poważnie, a po pracy bawimy się ma wesoło.

zdziwiony
@Celina

Poważnie? W tych czasach uznajemy "wynagrodzenie na czas" za atut firmy?

Tomasz

Przeglądając oficjalną stronę internetową firmy Soloplan Polska znalazłem informację o prowadzonych obecnie naborach na wolne stanowiska do pracy w tym miejscu. Firma poszukuje zarówno programistów, jak i osoby do obsługi administracji https://www.soloplan.pl/kariera. Ktoś z Was zamierza może, aplikować na któreś ze stanowisk? Może są na forum osoby, które mogłyby nieco przybliżyć, jak wyglądają szczegółowe warunki zatrudnienia w tym miejscu? Proszę o informację na ten temat.

Christian

Wspaniały zespół, który trzyma się razem a jeśli ktoś chce, może szybko przejąć odpowiedzialność. Możliwe jest dokształcanie, np. poprzez ścieżkę certyfikacyjną Microsoftu.

Fabian Heidl

Pracuję chętnie z moimi koleżankami i kolegami. Oddział zatrudnia obecnie 15 pracowników, dlatego też każdego z nich znam osobiście. Wszyscy moi współpracownicy pomagają mi zawsze w razie pytań w codziennej pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k. - Katowice

• Jak się pracuje w Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k.?

Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k.

Soloplan Polska Sp. z o.o. sp.k.