Opinie o Titanx Engine Cooling Sp. z o.o. w Opole

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Titanx Engine Cooling Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Titanx Engine Cooling Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Titanx Engine Cooling Sp. z o.o. w Opole

Klaudia

A co wpływa na tak dobra atmosferę ?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Titanx Engine Cooling Sp. z o.o.?

zatrudniony

Atmosfera jest ok :)

Wujek

Witam. Czy po okresie 6 miesięcy jest stała umowa tak jak obiecuja. Jak to to wygląda i czy to prawda

Czy w obrębie jednego działu w Titanx Engine Cooling Sp. z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Monterek

W teorii powinny być, ale w praktyce jak jesteś kolega kierownika, to możesz zostać liderem bez jakiegokolwiek pojęcia o robocie.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Titanx Engine Cooling Sp. z o.o. na stanowisko Operator Produkcji - TitanX Opole – praca TYLKO w soboty, niedziele i święta? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Opole
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Elektryk/Automatyk
Opole
Gustav Wolf Polska Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Betonomieszarki
Berger Beton sp. z o .o.
N

Witam, mam pytanie, czy kobiety też mogą pracować jako pracownik produkcji? I ile zmian 2 czy 3?

Ile jest zmian w Titanx Engine Cooling Sp. z o.o.?

Psss

Jak na razie dwie zmiany

Eryk

@Vis jest jeden spawacz ,a czy wiesz czy będą potrzebować kolejnego?

vis

Do Nonsens-gdyby Szwedzi chcieli płacić choćby połowę tego ile mają pracownicy u nich, to nie otwieraliby fabryki w Polsce, to raz. Dwa-jeśli zaproponowali Ci 2000 netto, to widocznie masz niepełne podstawowe i zero doświadczenia. Kwota na start jest trochę większa i rośnie proporcjonalnie do umiejętności i zaangażowania.

Paulina
@vis

Dużo osób wymienia tutaj kwotę 2000 netto jako największą wadę pracy dla Titanx Engine Cooling. Ty z kolei piszesz, że ta kwota na start jest jednak większa - skąd masz takie informacje? Czy osobiście pracujesz tutaj i miałeś inne doświadczenia? Jak w praktyce wygląda ten wzrost pensji (kiedy można się spodziewać podwyżki i jakie to mogą być kwoty)?

Monter& monster
@Paulina

Trzy brutto na start to coś ok 2150 na start . Po pół roku nowa umowa i podwyżka ok 5%

@Monter& monster

A jaki medyczny pakiet? I jaki klimat w zespole? Dziekuje.

Maciej
@Monter& monster

A wiesz coś o ewentualnych świadczeniach dodatkowych? Często pracodawcy motywują pracowników premiami, które sprawiają, że wysokość otrzymywanego wynagrodzenia znacząco wzrasta. Nie ukrywam, że chciałbym, aby i firma Titanx Engine Cooling również stosowała taki system motywacyjny.

Monter& monster
@Tomek

@Tomek Klimat ok pakiet z enelmedu sam mam najwyższy i placę 44zł plus fit profit

Dobrze
@Tomek

Pakiet medyczny jest bardzo dobry i rozszerzony zależy od pracownika jakie chce mieć ubezpieczenie ludzie są bardzo w porządku pracuje się bardzo dobrze i jak czytam te inne opinie to się śmieje poprostu

Anonymus
@Paulina

Kolega pisze prawdę, ja dostałem dokładnie tyle co wyżej wymienione. Żeby dostać więcej trzeba się podlizywać i zapiera.....

Anonymus
@Anonymus

Ponadto na hali jest bałagan ze wszystkim, brak premii, zawyżone normy produkcji, braki materiałów i niektórzy ludzie myślą jak dzieci. Firma ma sporo wad, ale za to ma też kilka zalet, a m.in. wyżej położeni mają pomysły warte uwagi chociaż nie działają jak powinny. 5S każdy chyba zna, ale w tej firmie 5S działa w drugą stronę. Punkty składowania zapakowanych chłodnic lub inne materiały zostały wprowadzone, lecz nikt tego nie pilnuje bo w jednej strefie można znaleźć kilku klientów i magazynierzy muszą szukać. Krążą legendy że jest osoba odpowiedzialna za stan komponentów, ale najwidoczniej słabo się stara skoro nadal są wielkie braki. Jest 2 liderów i dzielą się oni na 2 typy, 1 jest jak 7 letnie dziecko myślące że wszystko mu wolno i wozi (usunięte przez administratora) na wózku od czasu do czasu coś robiąc, 2 ma nie co więcej na głowie, ale jak widzimy że gra na komputerze w gierki to ręce opadają i na ogół lubi być mądrzejszy mówiąc to co ty już wiesz. Wróćmy jeszcze do biura, a mianowicie robią sobie przerwy kiedy chcą bo codziennie widzę kogoś jak sobie jadą na zakupy i to nie koniecznie w czasie ich przerwy. Zatrudniają pracowników i co jakiś czas dorzucają nowe obowiązki, za które rośnie odpowiedzialność, ale wypłata już nie. Było mówione że pracownik będzie też miał płacone za wiedzę no i skończyło się na mówieniu jak wiele rzeczy. No i Piotr, ten to kłamie w żywe oczy bo chyba myśli że każdy jest taki sam i można każdemu wciskać kit, lecz wiele osób wie co jest 5 i niestety kit się nie przyjął. Próby polepszenia warunków w firmie kończą się negatywnym działaniem, ale co z tego bo ja wymyśliłem i to działa. A tak na prawdę to robi się druga nutricia. Na początku byłem zadowolony, jednak z czasem morały spadały, a wraz z nimi chęci i zaangażowanie. Osobiście bym polecił firmę, ale skoro wiem jak tam jest to poszukajcie głębiej pracy. Jeśli chcecie coś wiedzieć więcej to pytajcie.

admin
@Anonymus

Artykuł 212. Kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

Maciej
@Dobrze

Fajnie, że dobrze Ci się pracuje. Jest możliwość pracy po godzinach dla chętnych osób, które chcą więcej zarobić?

Krzysztof

Ja myślę, że warto zastanowić się najpierw czy damy radę utrzymać się w dobrej firmie i w drugiej kolejności pomyśleć o zarobkach!

Jak jest z awansem w Titanx Engine Cooling Sp. z o.o.?

Awans jaki awans

Odpowiedzi w nicku

nickt ważny

Jak zaczynasz przygodę w TitanX to rozmowa o pracę jest bardzo profesjonalna oraz konkretna i daje wielkie nadzieje. Awans jest możliwy, ale musisz (usunięte przez administratora)i być na zmianie u tego młodszego team leadera. Dlaczego u niego? Bo on ogania pracę i mimo, że stoi ludziom nad głową to wiele komponentów jednak na miejsce pracy dostarcza, a to jest bardzo dużo jeśli chcesz brylować wynikiem. Na produkcji jak jestem sam, to podstawienie wszystkich komponentów czasem zajmuje mi 30 minut (przez te 30 minut nic się nie produkuje). Na pytanie dlaczego robię sam skoro linia i algorytm pracy na stanowisku jest napisany dla 2 pracowników, w odpowiedzi od kierownika Pana P. M. usłyszałem, cytat: "przecież prawa pracownicze nie są łamane, nie dźwigasz ponad 50 kg". Także szwedzka kultura pracy to wielki MIT w tej firmie. Drugi team leader nie bardzo ogarnia pracę i to co dzieje się na hali, potrafi przynieść na produkcje 3 razy w tygodniu to samo zlecenie, a ty mu tłumaczysz 3 raz dlaczego go nie zrobisz. (usunięte przez administratora) Potem się podejmuje bardzo głupie decyzje bo wynik jest najważniejszy. Żeby nie być gołosłowny: produkcja chłodnicy potrzebuje w wielkim skrócie 2 zbiorników, rdzenia, 2 uszczelek oraz pozytywnego przejście testu szczelności (test szczelności trwa średnio 1/2 czasu zaciskania czyli produkcji chłodnicy). Jeśli chłodnica nie przejdzie tego testu to trzeba kombinować, złomować albo naprawiać w tej firmie ładnie się to nazywa REWORK. I tak czasem brakuje do zrobienia testu szczelności danej chłodnicy nypla z uszczelką, więc chodnica mimo zaciśnięcia, nie jest sprawna, nie jest gotowa bo fizycznie testu szczelności nie przeszła, są chłodnice z lipca, które do tej pory stoją i zajmują cenne miejsce "w nowo powstałym zakładzie" i to są decyzje kierownika. Ja jestem zdania pracuj mądrze, a nie ciężko. Bo jeśli maszyna została źle wyregulowana, to wszystkie chłodnice zostały źle zrobione, a zweryfikuje je dopiero moment szczelności, a to się stanie dopiero kiedy przyjadą nyple z uszczelkami i też będzie trzeba wstrzymać produkcje bo nie ma osobnego stanowiska do tych testów. Niestety podobnych decyzji kierownika jest dosyć sporo i albo robi to celowo i pracuje na zasadzie by było co jutro robić albo jest ignorantem. Gdy chłodnica testu szczelności nie przejdzie to na kombinowaniu się kończy, często to kwestia zatyczek, które mają wytarte uszczelki (dosyć potężne gumy). Jak zgłaszałem problem, to od Pani inżynier usłyszałem, że nowe uszczelki kosztują aż 2 tysiące euro. I tak właśnie ta firma funkcjonuje hale wynajmuje, widlaki wynajmuje, linie postawione są stare, non stop ulegają awarii. Jak postawili w końcu regały to ile to się szary pracownik nasłuchał jak ta firma inwestuje w to miejsce. Generalnie TitanX to wielka przepakowania, w której głównie asortyment przyjeżdża w paczkach ze Szwecji, a chłodnice są ładnie pakowane oraz wysyłane dalej do klienta. Są też plusy: przede wszystkim to umowa o pracę bezpośrednio z pracodawcą, nie ma żadnego pośrednika (ale w mojej opinii to dlatego, że jest klauzula poufności, którą podpisujemy i obowiązuje podobno nawet po wygaśnięciu umowy, tutaj domyślam się, że chodzi o szlifowanie loga rożnych firm na chłodnicach i to w mojej opinii jest wałek), a jakby był pośrednik to dopiero byłby przemiał ludzi. 30 minutowe przerwy (wcześniej była jeszcze dodatkowa 15 min. tzw. kawowa, niestety zabrali) Póki co 2 zmiany, w domyśle mają być 3, ale ciężko o ludzi. No i co się dziwić, że ciężko o ludzi jak przyjdziesz do pracy i dostajesz ok 2200 netto. Jak chcesz więcej to soboty, które zazwyczaj są na produkcji, ale jak ich nie ma to bieda, jest premia na którą przede wszystkim ma wpływ biuro. Pracownik nie spakuje, jeśli nie ma czego pakować albo w co pakować, nie zmontuje chłodnicy jeśli nie ma komponentów. Warto tutaj wtrącić, że zmiany przed sobą chowają zlecenia/komponenty żeby brylować wynikiem kiedy nie ma co robić i trzeba szukać zleceń (więc atmosfera między zmianami najlepsza nie jest i dochodzi do wielu dziecinnych zachowań, z którymi kierownictwo nic nie robi bo panuje stara zasada jak świat: "dziel i rządź"). Po 6 miesiącach jest podwyżka i tutaj dosyć rożnie od 150 zł do ok.250 zł brutto. Jak mieszkasz z rodzicami i jesteś samotnym kawalerem to ta praca jest dla Ciebie jak żyjesz na własną rękę masz na utrzymaniu rodzinę to może być ciężko. Warto również zaznaczyć, że w firmie jest system kar, a mianowicie dosyć sporo upomnień na piśmie się sypie z drugiej zaś strony sporo wypadków miało miejsce w pracy(na jakieś 40 pracowników), np. palety z regałów spadają. Tylko szkoda, że jest system kar bez nagród bo na premie, nie masz wpływu. PS. Spawaczem chcę być każdy w tej firmie. PPS. Zgodnie z art.54 ust.1 Konstytucji RP wypowiedź jest osobistym poglądem w celu udzielenia informacji.

admin
@nickt ważny

Obowiązek zachowywania tajemnicy przedsiębiorstwa jest nałożony na pracownika na podstawie art. 100 §2 pkt 4 Kodeksu pracy. Żeby zdefiniować tajemnicę przedsiębiorstwa należy zajrzeć do ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zgodnie z art. 11 ust. 4 tej ustawy przez tajemnicę rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, handlowe lub organizacyjne przedsiębiorstwa, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności. Tajemnica przedsiębiorstwa może być określona w umowie o pracę. Często zdarza się bowiem, że pracownicy ujawniają jakąś część tajemnicy sądząc, że jest to ich wiedza specjalistyczna a nie tajemnica przedsiębiorstwa. W celu uniknięcia takich sytuacji dobrze jest oznaczyć w umowie, od którego momentu zaczyna pracownika obowiązywać tajemnica. Pracownik musi zachować w tajemnicy wszelkie informacje, których upowszechnienie mogłoby spowodować szkodę dla pracodawcy. Dotyczy to głównie tajemnicy produkcji, organizacji pracy czy informacji handlowych. Działanie polegające na przekazaniu, ujawnieniu lub wykorzystaniu cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, jeżeli zagraża interesom przedsiębiorcy lub narusza te interesy, jest czynem nieuczciwej konkurencji. Także po rozwiązaniu stosunku pracy osoba, która świadczyła pracę na rzecz przedsiębiorcy jest związana przez trzy lata zakazem ujawniania czy wykorzystywania tajemnic przedsiębiorstwa, również po wygaśnięciu umowy. Konsekwencje naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa może mieć dla pracownika bardzo poważne skutki. Złamanie tajemnicy może się wiązać z rozwiązaniem umowy o pracę za wypowiedzeniem. Zdarzają się sytuację, w których pracownik zostaje zwolniony natychmiast z powodu ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych. Pracodawca może również żądać naprawienia szkody, jakiej doznał w skutek upublicznienia poufnych danych. Jeżeli szkoda została przez pracownika wywołana celowo, pracodawca będzie mógł żądać odszkodowania w pełnej wysokości.

Twój znajomy
@nickt ważny

Ziomek nie wiem w jakim ty świecie żyjesz owszem nie jest kolorowo niekiedy ale praca jest dobra firma ma swoje plusy i minusy. Masz dużo racji w co poniektorych sprawach. A wszczegolnosci jeśli chodzi o zmianę Pana P ten pan chyba żyje w innym świecie jest kłamca jak coś do niego powiesz to mówi że ok porozmawia itp a tak nic nie zrobi. A niektóre rzeczy są na plus owszem człowiek pracuje i daje z SB wszytko stara się jak i pakowanie tak i produkcja ale z pustego to i Salomon nie naleje. Mógł bym tak pisać i pisać ale no cóż. Firma jako firma jest do przyjęcia.

eeee

dwie zmiany 6-14 i 14-22. wypłata 2000 netto. jak w morde strzelil w dniu swira.

@eeee

Co możesz więcej powiedzieć na temat pracy w Titanx Engine Cooling? Nie jesteś zadowolony z wynagrodzenia, rozmawiałeś może o podwyżce? Jest taka opcja czy raczej nie ma na co liczyć? Poza kwestią zarobków- co powiesz o atmosferze w zespole, podejściu do pracownika? Ciekawi mnie jak to się prezentuje w tej firmie, daj znać koniecznie.

z kosmmosu
@eeee

jakie instrukcje? jakie bhp? zero ergonomii. (usunięte przez administratora) wszystkim pracownikom max. godz. dziennie roboczych i ok.

co za (usunięte przez administratora)

Miro

@anonim Możesz dodać coś więcej, dlaczego tak uważasz? Może to konkurencja?

Nie polecam

Grabarz

Pełen etat, wysokie normy, zmiany, 2000 netto wypłaty.

D.
@Grabarz

Oczekiwanie na start 2500 netto, to dla nich za dużo. Oficjalnie stawki w ogłoszeniu ani widełek nie podają. (usunięte przez administratora) Pozdrawiam sympatycznie Panią o miłym głosie z która rozmawiałem przez telefon. :)

Nonsens

Szwecka firma proponuje wynagrodzenie 2000 netto. PORAŻKA! Postawili firmę w Polsce, na dodatek w Opolu gdzie podatki nie są tak wysokie jak w innych województwach i dają jałowe pensje dla pracowników... Za takie pieniądze to ja wole pracować u Polaka i jemu pomagać przetrwać niebyt w naszym pięknym kraju. A nie jakimś Szwedom którzy szczycą się swoimi osiągnięciami i planami rozwoju kosztem pracowników... NIE POLECAM.

lokal

jobs.opole@titanx.com

zainteresowany

czy ma ktoś kontakt do kadr?

Zostaw merytoryczną opinię o Titanx Engine Cooling Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Titanx Engine Cooling Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Titanx Engine Cooling Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Titanx Engine Cooling Sp. z o.o.?

Titanx Engine Cooling Sp. z o.o.