Opinie o Sanden Manufacturing Poland w Polkowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sanden Manufacturing Poland. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Sanden Manufacturing Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja pomp i sprężarek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sanden Manufacturing Poland w Polkowice

Młody

Pracowałem w Sandenie na umowie próbnej na maszyningu, wytrzymałem miesiąc. Pokonał mnie system 4-brygadowy i wieczne pretensje że po 5-minutowym szkoleniu z 1 dnia nie wyrabiam normy długoletniego pracownika i nie potrafię naprawić każdego błędu jaki pojawia się na maszynie (a było ich kilkanaście dziennie, wstrzymywały na chwilę produkcję). W brygadzie do której trafiłem był niedobór pracowników + przyszedł nowy lider z innego działu, nikt nie miał czasu żeby mnie porządnie przeszkolić w obsłudze maszyny, pokazali tylko jak się ją uruchamia i wkłada elementy do obróbki i działaj! Ale tego w jaki sposób obsługiwać maszynę by elementy nie wychodziły uszkodzone i które rysy/obicia elementów to wady to powiedzieli mi po 3 tygodniach, tak to tylko pretensje że tyle bubli robię i maszyny nie umiem naprawić. Jak prosiłem o to by mi wytłumaczyli na co zwracać uwagę i co można w maszynie samemu naprawić, to słyszałem że nikt nie ma czasu, że później bo trzeba produkować. Raz maszyna zepsuła się tak poważnie że 4 godziny ze zmiany nie pracowała, nie potrafili jej naprawić. W tym czasie sprzątałem inne stanowiska i pomagałem innym z brygady. Jak maszyna już działała to wyprodukowałem tyle części ile się dało - i na koniec zmiany dostałem ochrzan że nie potrafię pracować bo nie wyrobiłem zmianowej normy produkcji - tak, mieli do mnie pretensje że w 4 godziny pracy maszyny nie udało mi się wyrobić chociaż przybliżonej ilości sztuk z normy na 8 godzin pracy. System 4-brygadowy wymaga bardzo dużo od pracownika, np. na koniec 7-dniowego tygodnia pracy (potem 2 dni wolne) zawsze dawali nam nocki a w następnym tygodniu zaczynaliśmy od 1 zmiany, więc te 2 dni wolne wyglądały tak, że w 1 odsypiało się nockę, potem ten drugi to był faktycznie dzień wolny, i na następny na 6 do pracy. W sumie był więc 1 prawdziwy dzień wolny raz 9 dni. Dodatkowo przy takiej pracy zarobki były bardzo niskie, już lepiej iść ulice zamiatać czy ulotki roznosić, narobi się człowiek mniej a zarobi więcej. Ogólnie nie było tam za ciekawie, cieszę się że zmieniłem pracę na inną. Jeśli chodzi o plusy, to była możliwość dojeżdżania do pracy autobusami i była stołówka (nie najlepsza, ale zawsze coś). Gdybym na początku wiedział jak tam jest, poszedłbym gdzie indziej.

Młody
@Młody

Przy dniu wolnym, miało tam być "W sumie był więc 1 prawdziwy dzień wolny raz na 9 dni." Nie widzę jak zedytować poprzedni komentarz.

Wkurzony
@Młody

To prawda dużo wymagają, kontrolują ciebie Ale jak prosisz o przeszkolenie to lipa..... BIG Brother za jałmużne

Witam. W firmie Sanden absurdem jest to, że pracownik podfirmy zarabia 2800 netto A pracownik Sandenu po 10 latach o wiele mniej ... niestety taki są fakty , firma nie docenia swoich pracowników pod każdym względem!!! Moje sugestie dla Sanden Manufacturing Poland: Nie polecam pracy w tej firmie!! Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Większe zarobki doceniane "starych" pracowników!!!

Aaa

Wszędzie tak jest niestety, przychodzą nowi na innych większych stawkach

LukaszPracownik321

Nie polecam ,slabe pieniadze, atmosfera typowo polska ,szkoda czasu .

Abctrtr0909

System pracy bylby lepszy jesli bylby od poniedziałku do piątku, weekendy wolne.

Kontroler jakości

Rozmowa została przeprowadzona w pomieszczeniu biurowym. Przeprowadzały ją ze mną 2 osoby. Wszystko przebiegło bardzo dobrze, panowała bardzo miła atmosfera.

Standardowo - czy ktoś z rodziny aktualnie pracuje w firmie - dlaczego chciałbym tutaj pracować - ile chciałbym zarabiać - na jaki okres czasu zamierzam zostać

powiem tak jak przełożony Ciebie nie lubi to masz lipe 50zl podwyzki gorzej niz niewolnik pracujesz ale jak podlizałeś sie dobrze to rzuca groszem ludzie w biurach maja takie wielkie ego ze nie dlugo z tymi laptopami beda zasuwać na lini bo tam nikt nie chce pracować nie polecam !!!albo sie zatrudnijcie i l4 dajcie zebyscie mieli kase :)

lolo

Do Wszystkich ktorzy chcieliby pracowac w Sanden. Zdecydowanie odradzam,odradzam tego miejsca to (usunięte przez administratora),jestes tam bialym murzynem ,zarobki nedzne słabe. Dopóki rządzi tam dyrektor R to kasy tam nie bedzie tylko najnizsza krajowa,jego zarządzanie i wykresy IQ sprawiają ze zawsze kasy nie bedzie . To taki nowoczesny system wynagrodzeń. Zenada

Dfgjjkl89

Praca w tym zakladzie w miare ok , szalu nie ma ale nie jest najgorzej. Co by mogli zmienić: - wprowadzic normalny grafik pracy od pon do piątku a w weekendy zapisy na nadgodziny dla chętnych. Wtedy nie byłoby takiej rotacji, ludzie wolą miec weekendy wolne niż pracować w czterobrygadówce. - większe pensje

Elo

Sanden .Wychodzi na to że sami wybitni najlepsi i naj pracują na liniach . Rzeczywistość jest inna 10-20 % to wybitni operatorzy reszta to ludzie bez ambicji i planow tylko krytyka a od siebie nic .

Fidroon
@Elo

Pewnie ktoś z biura napisał więc odpowiem. Szczerze patrzę na wszystko z boku i uważam że to nie jest prawdą. Znam super operatorów którzy pracowali za dwóch, przestali że względu na złe traktowanie. Np. Zaplanowany WZS na sobotę, człowiek ma już plany a tu nagle dzień wcześniej przychodzi lider i mówi że trzeba przyjść. Jak nie to konsekwencje i takie tam, ale zapewnia że będzie płatne 100 procent. Człowiek przychodzi na tą sobotę na swoim WZS a kilka dni później dostaje info że jutro ma nie przychodzić i wybrać ten dzień wolnego. I w ten oto sposób ani wolnej soboty którą planowałaś, ani dnia płatnego 100%. Dodatkowo jeszcze podwyżka 50zł rocznie. Tak... nie żartuję w Sandenie dostaje się 50 zł podwyżki rocznie, to chyba nawet nie jest inflacja. Dodatkowo każdy krok operatora nagrywany, system monitoringu zagląda w każdy kąt, lider zmiany ciągle siedzi i ogląda a później mówi że to za wolno, to nie tak, to nie jest normalna firma tylko jakiś Big Brother. Proszę się nie dziwić że ludzie się zwalniają. Trzeba zmienić myślenie, stworzyć dobrą atmosferę w pracy. Nie dziwcie się z drugiej strony że zostało tak mało operatorów z ambicjami, nikt kto je ma nie przyjdzie tu do pracy, za te marne grosze w takich warunkach. Wszyscy normalni już dawno znaleźli sobie normalny zakład pracy, teraz głównie przyjmują się patologie, ludzie po wyrokach, emeryci którzy chcą dorobić. Przykre ale prawdziwe. To jest właśnie powód dla którego nigdy, przenigdy nie polecę tego miejsca pracy nikomu, choć nie ukrywam chciałabym żeby było inaczej. Zarobki operatora maszyn- w systemie 4 zmianowym, jeden weekend w miesiacu wolny, to jakieś 2000zł, na odlewni 2200 zł( straszne zadymienie szkodliwe warunki ((piece roztapiające aluminium))

ŻAL KASY

"Pracodawca ma także obowiązek dbania o utrzymanie sprawności urządzeń wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych na terenie zakładu pracy. Jest zobowiązany do zainstalowania rolet lub żaluzji umożliwiających zasłonięcie okna. "

Fidroon
@ŻAL KASY

Takie rzeczy trzeba zgłaszać do Państwowej Inspekcji Pracy. Przy zgłaszaniu zapewniają anonimowość i przeprowadzą kontrolę. W Sandenie nie ma pieniedzy na sprzątaczki ( toalety śmierdzące wiecznie pełne kupy) a co dopiero na instalowanie rolet.

Amstaf

Czołem .najprawdopodobniej będę miał przyjemność pracować w tej firmie jako operator wózka widłowego .Czy ktoś może mi napisać jak wygląda ta praca czy zapiernicz jakiś nacisk liderów? Jak zarobki i czy są jakieś dodatki ? Dzięki pozdro.

Tropiki

Włączyć klimatyzacje na pistona jak na nowej hali!!!!! Tylko patrzeć jak ludzie będą padać przy maszynach!! Temperatura na nowej hali a na montażu to jak między Afryką a Grenlandią. Później zdziwieni w biurze zajadając sernik próbują zrozumieć czemu ludzie uciekają z tych tropików albo siedzą na L4. To nie jest temperatura przy jakiej mamy zapieprzac fizycznie. Kierownictwo.. może trochę człowieczeństwa. Piston zaprasza na godzinkę postać przy maszynie. Sauna!!!!!!!!!!!

wujcio

ja pracowałem jako operator maszyn w tym obozie powiem wam ze to byla moja najgorsza praca w życiu na szczęście juz tam nie pracuje jak bym mial tam wrócić to bym wolał zamiatac chodniki i sprzatac pojary z przystanków ludzi traktują tam jak ścierwo albo i gorzej system czterobrygadowy najgorsze co moze cie spotkac jak ktos ci mowi ze mozna sie przyzwyczajic to poprostu bredzi lub nie pracowal nigdy w czterobrygadowce lub nie ma rodziny i przyjaciół a na koniec miesiąca czeka na was nagroda w postaci pensji minimalnej jak jest w PL czyli zarabiasz tyle co ciec na parkingu który otwiera i zamyka szlaban warunki pracy w obozie bardzo złe gorąco ludzie ledwo żyją jak ci sie zachce sikac to nie sikaj albo zakładaj pampersa hahaha taka prawda

M@g@
@wujcio

Zgadzam się, masakra jakaś w lato temperatura na hali między maszynami przekracza 35 stopni w dodatku wszędzie unosi się olej i chłodziwo. Pot leje się po plecach w dodatku cały ten (usunięte przez administratora) filtrujesz nosem. Mają ludzi gdzieś, zasuwac za 2000zł w tak ciężkich warunkach odradzam wszystkim.

Otruty olejem

(usunięte przez administratora) za marne grosze. Do tego olej, którego wszędzie pełno, bardzo źle wpływa na organizm.

Tomsil

Szczerze odradzam utrzymanie ruchu. Ciągle nadgodziny, słaba płaca w stosunku do innych zakładów. Automatyk 3800zl brutto po studiach mechanik 3200zl brutto, system 4 zmianowy. Złe traktowanie ludzi, warunki pracy są okropne, (usunięte przez administratora) Na hali brak wentylacji, połowa odciagów powietrza nie działa, nikt tego nie naprawia bo ciągle nie ma pieniędzy. Wszędzie unosi się mgła olejowa, na odlewni ciągle zadymienie aż niebiesko w powietrzu. Odradzam szczerze, nie wrocilbym tam za żadne pieniądze.

paatrykk
@Tomsil

chciałem aplikować na automatyka, popytalem ludzi i rzeczywiście wszyscy odoradzają utrzymanie ruchu w sandenie. Ponoć wszyscy stamtąd uuciekaja do innych firm dziwię się że firma nic nie robi żeby jakos to zatrzymać...

Janusz

Widzę że wszyscy tu narzekają na Sanden, więc i ja się podzielę opinią. Do systemu pracy można się przyzwyczaić nie jest najgorszy wgl VW też tak pracuje. Na maszyningu praca jest moim zdaniem w porządku wiadomo że są takie dni gdzie się zasuwa ale i są takie gdzie się siedzi i nic nie robi no chyba że jest się na pistonach tam jest lekki zapierdol ale heady, fronty i bloki polecam , na odlewni nie wiem jak jest oprócz tego że latem temperatury nie do zniesienia ale za to więcej płacą. Na montażu płacą najmniej i są dwie grupy montażu jedna pracuje jak reszta zakładu a druga od pon do soboty i niedziela wolna, cały tydz ta sama zmiana i przerwy 15 min druga 10 min, jest niby klimatyzacja ale chyba dla bycia a nie działania chociaż i tak jest tam najchłodniej z wszystkich hal a i tak mdleją. Jak chodzi o kantynę to sanden każdego dnia pracy przyznaje 4 zł na to bardzo mało bo kotlet kosztuje z 6 zł więc na obiad się wydaje z 12 zł z czego obiady są tylko o 11 a w innych godzinach można se kupić hotdogi zamrożone , burgera z mięsem które koło mięsa nie leżało itp jedzenie paskudne zawsze po posiłkach brzuch boli, czasem się trafią robaki w obiadach i włosy ale to norma a kantyna się tłumaczy że to kiełki fasoli no ale kto co lubi. Jak chodzi o liderów no to wiadomo zależy na kogo się trafi i do jakiej brygady więc nie będę się wypowiadał bo wszystkich nie znam. Premia do wypłaty to 400 zł no chyba że ktoś pójdzie na L4 to przepada.

Lol
@Janusz

w VW jest system ale operator zarabia ponad 4000tys zł na rękę...

Lolita

Kiedy będzie płacona grucha?

nyck
@Lolita

Placili całe 70% ale dobre i to..

Kolo

A jest kantyna

robaczysko
@Kolo

robaczku kantyna zamknięta ale od poniedziałku tydzień azjatycki ma być ;))

Sanenik
@Kolo

Tak jest

Paulina

@Janusz, Twoja opinia jest bardzo cenna, mam nadzieje, że wiele tu osób, które odwiedzają forum dotyczące pracy w Sanden będzie się wzorowało na Twojej opinii. Dzięki niej, każdy zainteresowany pracą w Sanden może dobrać do swoich preferencji stanowisko , o które będzie się ubiegać. Czy są tu aj forum i inne osoby, które dopowiedzą coś do tego co już zostało napisane na tym wątku? Jak Wam podoba się w tej firmie?

Paulina

@Karol, najlepiej jak wejdziesz na stronę internetową firmy Sanden Manufacturing --> http://sandensmp.home.pl/oferty-pracy-3/ . Pod wskazanym linkiem zostaniesz od razu przekierowany na oferty pracy firmy. Z tego co widzę obecnie poszukiwani są: - operator wózka widłowego - operator urządzeń - technik utrzymania ruchu w dziale montażu i wiele innych. Daj proszę znać na jakie stanowisko Ty się wybierasz i jeśli będziesz tak miły, opisz tu na forum wszystko to czego dowiedziałeś się z rozmowy rekrutacyjnej.

Panie przeprowadzające rozmowę o prace skutecznie odstraszają na stanowisko sprzątające pytają o język angielski. Wyczuwalne poniżanie i naśmiewanie sie z osoby rekrutującej. Jedna Pani na trzy była ludzka starsza od reszty widać tez dojrzalsza emocjonalnie. Mam apel do młodych rekrutantek uważajcie jak traktujecie ludzi bo będziecie wracać ta sama droga która pielyscie sie na szczyt.

Zostaw merytoryczną opinię o Sanden Manufacturing Poland - Polkowice

• Jak się pracuje w Sanden Manufacturing Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Sanden Manufacturing Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sanden Manufacturing Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 5 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sanden Manufacturing Poland?

Kandydaci do pracy w Sanden Manufacturing Poland napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sanden Manufacturing Poland
  • Fabryczna 11