Opinie o obi.pl - Superhobby Market Budowlany Sp. z o.o. w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie OBI. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie OBI o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OBI w Kielce

Evita

Jakie wynagrodzenie netto jest w OBI to mnie interesuje, mam zamiar złożyć CV

Informator
@Evita

2000

Ferdek

25 minut czekania na sprzedawce porazka obi kiekce to jest zaklad pracy chronionej uposledzenie zakladu pracy

Look

Świetny sklep I ludzi w nim pracujący

Cześć. Chciałbym się dowiedzieć jakie są warunki pracy w markecie OBI. Interesuje mnie także jak wygląda system pracy np. jakie zmiany i ile dni w tygodniu oraz wynagrodzenie i umowa.

Aneta
@Nowy

Minęło już trochę czasu od Twojej wypowiedzi. Czy udało Ci się uzyskać pracę w firmie? Ciekawi mnie jakie warunki finansowe oferuje firma. Daj znać jak przebiegła rozmowa rekrutacyjna.

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie OBI? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Kielce
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Kielce
Caldo-Wentylacja Sp. z o.o.
Ula

Super firma ale mała wypłata

Maciej
@Ula

@Ula chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy w OBI? Wygląda na to, że jesteś byłym lub obecnym pracownikiem. Powiedz mi proszę, na jakie stawki i formy zatrudnienia można liczyć w tej firmie?

mrschaosmariusz

Praca dobra na kilka miesięcy jeśli ktoś chce coś na szybko ogarnąć. Większość ludzi całkiem spoko. Poza całkiem spoko premia świąteczna kilkaset złotych. Natomiast premie od wyników to żenada bo przykładowo premia kilkadziesiąt czy ponad sto złotych na kwartał to śmiech na sali. Ludzi chętnych do pracy mało zresztą za 2800 brutto na początek nie ma się co dużo osób spodziewać. Zastępcami kierowników są często osoby robiące bałagan na swoim dziale i nieznające większości asortymentu swojego działu np na budowlance.

Asher007

Ehhh...jakie to przykre i smutne, chciało by się powiedzieć typowa polska mentalność. Żeby wejść na stronę i napisać coś dobrego człowiek nie ma czasu, ale napisać coś złego to pierwszy. Pracuję w Obi i nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną. A jak komuś nie pasuje praca z ludźmi to niech ją zmieni może na pracę w lesie...

MyślącyInaczej

Witam Chcecie wiedzieć jak się pracuje? Co się robi? Jeżeli ktoś myśli, że to wczasy to jest w błędzie. Trzeba - obsługiwać klientów, dokładać towar, porządkować alejki, zmieniać plakaty... itp. itd Nie ma czasu na (usunięte przez administratora) sie. Jest to praca umysłowa i fizyczna. Umysłowa, bo nie robimy wszystkiego na odwal się, czasami wystarczy pomyśleć i coś się samo rozwiązuje. Fizyczna, bo choćby dokładnie towaru. Najważniejsza jest obsługa klienta. Jesteśmy doradcami, mamy pomóc, znaleźć rozwiązanie problemu czasami. Ważne, by być miłym i uprzejmym, cierpliwym, umieć powstrzymać się przed powiedzeniem kilku słów nieprzyjemnemu klientowi (niestety są tacy). Jeśli ktoś myśli, że przyjdzie i będzie pokazywał palcem gdzie co leży...niech lepiej nie przychodzi. Naprawdę, nie przychodź człowieku. Zarobki... są w miarę, nie są złe. Myślicie tam, a tam zarabiają więcej...zawsze gdzieś jest takie miejsce i zawsze będzie. Żeby zarabiać więcej trzeba pokazać, że nam zależy, że dajemy radę. Da się rozwijać. Nie stoimy w miejscu. Wiedza jest ważne, ale mamy szkolenia, uczymy tych którzy tego chcą. Mamy dodatki socjalne, pomoc gdy potrzebna (jesteśmy siecią Marketów nie wolno o tym zapominać). Jedna rzecz tylko, trzeba pracować... Ale to chyba nie dziwi nikogo kto szuka właśnie "pracy". A jeśli ktoś nie wie o co chodzi to niech sprawdzi w słowniku. Chcesz pracować, nie boisz się, dajesz radę fizycznie, masz poukładane w głowie to dasz radę.

kazik
@MyślącyInaczej

buhahhahahahahahahahahaha ;) Gratuluje poczucia humoru;)

@kazik

A dziękuję, moje poczucie humoru ma się całkiem dobrze. I ocena rzeczywistości przy nim nie traci. I zdrowe podejście do niej. Gdyby było inaczej pewnie należałbym do tych wiecznych niezadowolonych, którym w OBI źle, a jakość odejść nie chcą. Tylko narzekają, jacy to oni biedni są, że tak im marnie płacą, że muszą robić to i tamto, że dołożyć towar, podejść do klienta... Cały świat na nich czeka, a im każą pracować. Toż to bez mała herezja. Już Mnich napisał komu źle...droga wolna. Po co biadolić? Nikt nikogo przecież nie trzyma na siłę.

adam
@kazik

Nie ma sie czym podniecać. Praca w markecie jak w markecie. Niestety ale Castorama jest lepsza( wyższa pensja, premie, 13, większa liczba pracowników) zresztą wystarczy porozmawiać ze sprzedawcami i sie dowiesz jak wyglada prawda.

jan
@adam

Właśnie rozmawiałem i w castoramie atmosfera jest super. Sami konfidenci :)

SmiechuWarte
@MyślącyInaczej

Więc z tego co piszesz, to wychodzi na to, że to typowy polski kołchoz. Gdzie jedna osoba pracuje na kilka stanowisk, za trochę więcej niż minimalna, chyba dla samej świadomości że nie jest parobem za minimalną... Gdzie w Europie Zachodniej jest taka etyka pracy? Plakaty? Dokładanie? Obsługa klienta? Porządkowanie? To jest praca dla 4 osób, a nie jednej. Palcem bym nie ruszył za takie pieniądze. Za minimum 2800 netto jestem wstanie.

On
@SmiechuWarte

2800 netto to mają chyba w Warszawie albo innych większych miastach. Ilość pracowników na działach okrojona do minimum. Pracy codziennie dla dziesiąci a na jedną zmianę przychodzi dwóch trzech pracowników. Nie wiadomo w co ręce włożyć. Centrala cały czas mami jakimiś mitycznymi targetami które są nie do wyrobienia.

helmut z dzialu zesrac
@MyślącyInaczej

stek bzdur i wiernopoddaństwo szwabskiemu obi

hakat

obi w Olsztynie to czyste dno. Zamawia sie towar na dany dzien i przyjezdza po odbior a tam nic nie przygotowane i czeka sie kolejne pare dni. Na stanie prawie nic nie ma. Pan od transportu z ktorym wspolpracuja to zwykly ........ . Zero kultury. Wszystko nadaje sie do prasy.

Patrycja

Na stronie internetowej OBI, znalazłam ofertę pracy w sklepie w Kielcach. Poszukiwana jest osoba na stanowisko: Pracownik Działu Kas i Punktu Obsługi Klienta. Należy posiadać doświadczenie nabyte na podobnym stanowisku. Szczegóły oferty znajdziecie pod linkiem: https://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oid=2761699&cfg=b60d156ca7e444aa834380496ca213d7&fromSkk=1541356538780&ejoId=161983&ejorId=256987&comId=13206550 Czy ktoś z Was planuje złożyć aplikację? Jeżeli zostaniecie zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, napiszcie nam proszę później, jak ona przebiegła. Przyszli aplikanci będą wdzięczni za informację.

Patrycja

@MyślącyInaczej widzę, że posiadasz dużą wiedzę na temat pracy w OBI. Czy mógłbyś w takim razie opisać jak firma dba o rozwój pracownika, jakie szkolenia proponuje i jak wygląda proces przyjęcia do pracy? Twoja opinia będzie przydatna, gdyż firma OBI obecnie poszukuje kandydatów do nowo otwieranego marketu w Kielcach, więc takie wskazówki są mile widziane.

@Patrycja

Tak, powstaje drugie OBI co wiąże się z poszukiwaniem pracowników do jednego i do drugiego Marketu. Bez podtekstów w tym miejscu proszę...Część pracowników po prostu musi przejść do nowego, by wspomóc tych, którzy zaczynają. Przyjęcie do pracy...jak wszędzie. Składasz CV i czekasz, aż ktoś oddzwoni. Jeżeli naprawdę Ci zależy to przyjdź i zapytaj. Poproś o rozmowę z Kierownikiem działu, na którym chciałabyś pracować. Mów mądrze, bądź rozsądna, nie bój się. Najpierw jest rozmowa z Kierownikiem. Jeśli się spodobasz, a my Tobie to ewentualnie druga rozmowa będzie z Dyrektorem. Zdecydowanie trudniejsza. Jeśli myślisz, że łatwo będzie to nie tu. Mogą być pytania z danego działu na jaki aplikujesz. Oczywiście nie jakieś z nieba wzięte lub nie wiadomo jak trudne. Chodzi o to, że musisz choć trochę orientować się w tym co chcesz robić. Trudno iść np. na Technikę i nie odróżniać gwoździa od śruby. To Dyrektor podejmuje decyzje. Masz 4 główne działy sprzedaży: Budowlanka, Mieszkać, Technika i Ogród. Plus dodatkowo DPT z Logistyką i Biuro, Dysponenci i Dyrektorzy oczywiście.Każdy jest inny. Na każdym są fajni ludzie, ale zdarzają się też ciężcy z charakteru. Ale to jak w każdej pracy. Nie ma miejsc idealnych. No chyba tam, gdzie nas nie ma. Szkolenia... Kiedyś było inaczej, trudniej. Obecnie każdy kto przychodzi zapoznaje się z każdym działem ( bez bycia Dyrektorem ;) niestety). Ma szkolenie z systemu, z obsługi klienta, które z czasem będzie poszerzone. Ma swojego opiekuna, który jej pomaga, doradza, doucza. Każdy dział wybrał najlepszych ludzi do szkolenia nowych pracowników. Dodatkowo są szkolenia wyjazdowe. Może być kilka w roku. Kierownicy mogą również na życzenie poprosić firmy, by przeprowadziły szkolenia asortymentowe na Markecie. Najważniejsze to nie bać się rozmawiać ze swoim Kierownikiem. Powiedzieć: tego nie wiem, nie umiem jeszcze... Jeśli jest taka informacja jest możliwość douczenia, pomocy. Bez tego nie ma możliwości rozwiązania problemu i taki pracownik staje się nieefektywny i sfrustrowany. Nie oszukujmy się. W Markecie chodzi o pieniądze. Bez chęci nauki, otwartości, determinacji "nowy" nie da rady. A później pojawiają się wpisy typu: wykorzystują, nie uczą, praca do du...y, hihihi. Już kiedyś pisałem...wakacje to nie tu. Ani na nowym ani na starym Markecie. Murarz, tynkarz, skoczek akrobata, pan, pani w bibliotece, kierowca rajdowy... każdy zawód dobry, a każdy z nas ma swoją wolę i predyspozycje więc jeżeli komuś się nie chce pracować w OBI to może rozwijać się gdzie indziej. Nikt nikogo nie zmusza. A jeżeli chce i potrafi to to nie będzie miał problemu. Bez żadnych "hihihi" teraz proszę. To nie stare czasy, gdy każdy był przyszyty do stanowiska. Da się iść dalej... Są dni, gdy się ma ochotę klnąć, kiedy szlag człowieka trafia. Ale więcej jest tych dobrych. Nie oszukujmy się ważne jest nastawienie. Jeżeli będę na nie to nawet będąc dyrektorem praca będzie mnie w...denerwować. A jeżeli znajdę plusy pracy to czy w tym Markecie czy gdzie indziej dam radę. Ufff...wystarczy tego ;)

SmiechuWarte
@MyślącyInaczej

Aha. Czyli rekrutacja 3 poziomowa z zarobkiem 16 brutto XDDD Tak jak w jakiejś korporacji, gdzie miałbyś zarabiać 12.000. Kpina.

Jeśli ktoś szuka pracy to Obi polecam

@anonymous

Proszę Cię, byś napisał więcej o OBI jako pracodawcy. Póki co, ciężko o konkretne wnioski po przeczytaniu Twojego komentarza. Co dokładnie wpłynęło na to, że polecasz pracę w tym sklepie? Jeśli rozwiniesz swoje zdanie, będzie to cenna wskazówka dla użytkowników forum, którzy rozważają złożenie tam swojej aplikacji.

Praca w Obi dla kasjerek jest the best

Pan

Wiekszosc kierownikuw tam juz to kierownicy z praktikera ktorzy nie umieja wspolpracowac z pracownikami i ich traktowac z szacunkiem

Pani

Chyba liczyć Pan nie umie

Pani
@Pan

I trzeba się gramatyki Panie nauczyć bo pewnie tak samo niechlujnie do pracy jak i do pisania podchodzisz.

Jackal
@Pan

Po pierwsze Synu... chwyć za słownik... tu się podstawówka kłania...srodze...po drugie...pracuję w Obi i jakoś nie zauważyłem brak poszanowania dla pracowników odnośnie "Nowego kierownictwa" z tzw praktikera, raczej starają się ogarnąć "To" mimo wszystko i wychodzą z chęcią pomocy i ze zrozumieniem dla Nas, takie moje odczuci... przynajmniej u mnie na dziale ... zależy wszystko od nastawienia ludzi. Człowiek człowiekowi wilkiem... tak to niestety nie działa, trochę zrozumienia. Nie jest to łatwa praca, ale jak załoga dobra... to i statek popłynie dalej.

@Pan

Siejesz zamęt człowieku. Większość osób przyjętych z Praktikera to całkiem fajni ludzie. I tak po prawdzie, jeżeli się chce to z każdym można się porozumieć, dogadać. Może to po Twojej stronie jest problem, nie zaś ich. Kierownicy są po to, by wydawać polecenia, czy komuś się to podoba czy nie. Jeżeli jednak w rzeczywistości jest tak, że Cię ktoś nie szanuje - to najpierw z nim porozmawiaj. Masz drogę służbową. Nie ma świętych krów. Od tego zacznij, a nie od pisania na forum głupot w stylu "większość". Robisz krzywdę całkiem przyzwoitym ludziom, oczerniajac ich bezpodstawnie.

Patrycja

@Nie boi sie wszystkie opinie na forum, pisane przez zorientowane w realiach osoby są bardzo cenne, ale regulamin zabrania podawania imion i innych informacji dotyczących osób zatrudnionych w firmach, o których dyskutujemy w wątku. Ponadto proszę Cię o zachowanie szacunku dla innych osób i nie obrażanie nikogo. Nawet krytyczną opinię można wyrazić w kulturalny sposób. Zachęcam Cię do przeczytania i przestrzegania regulaminu: https://www.gowork.pl/regulamin

Patrycja

@Czarek OBI poszukuje osób do pracy w nowym markecie w Kielcach na stanowisko Pracownik Działu Kas i Punktu Obsługi Klienta https://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oid=2719553&cfg=b60d156ca7e444aa834380496ca213d7&fromSkk=1534160194250&ejoId=156134&ejorId=248665&comId=13206550 oraz Doradca Klienta https://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oid=2711796&cfg=b60d156ca7e444aa834380496ca213d7&fromSkk=1534160323299&ejoId=155071&ejorId=247077&comId=13206550 Czy któraś z tych ofert jest dla Ciebie interesująca? Planujesz wziąć udział w aktualnej rekrutacji? Jeżeli zostaniesz zaproszony na spotkanie rekrutacyjne, napisz proszę na forum jakie odniosłeś wrażenia.

Czarek

Podpowiedzcie czy firma ma jakąś nową ofertę pracy? Na jakie zarobki można liczyć i czy socjal jakiś macie?

adam

Kiedy czas na klimę? Zaduch upał jak pracowac? jak sprzedawac? wystarczy posłuchac klientów jak narzekają.

Patrycja

@MyślącyInaczej, forum www.gowork.pl jest miejscem do rzetelnej wymiany informacji na temat warunków pracy oraz aktualnie prowadzonych rekrutacji. Opinie, każdego kto pracował w tej firmie i ma interesujące forumowiczów informacje, mogą pomóc w podjęciu zatrudnienia. Dlatego zachęcam do pozostawiania opinii.

Sprzedają buble, niepełnowartościowy towar. Kupiłem drzwi, ze złym otworem montażowym.

nika
@anonymous

przeciez jest reklamacja? trzeba zareklamowac lub wymienic. Ee tam buble to samo jest wszędzie czy w Castoramie czy w Merkurym. Przeciez wszędzie są te same art od tych samych dostawców.

paulette
@anonymous

Tu ludzie czytają opinie o pracodawcy a nie o towarze. Niewiele wnosi taka "opinia". Zamiast żalić się tu można było zgłosić reklamację. Uwielbiam takich ludzi serio...

Zostaw merytoryczną opinię o OBI - Kielce

• Jak się pracuje w OBI?

Zobacz opinie na temat firmy OBI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OBI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 1 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

OBI