Opinie o MPK Kraków w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy MPK Kraków. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MPK Kraków o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK Kraków w Kraków

Grzejnik

Witam chodzi mi o zajezdnię Bieńczyce. W rozmowie o pracę dowiedziałem się że jako kierowca autobusu ranna zmianę zaczyna się o różnych godzinach i tu pytanie czy to będzie stała godzina na zmianie A czy raczej ruchoma że raz 4 raz 6 raz 8.. drugie pytanie odnośnie linii..jest podobno 70 i z czasem trzeba umieć je wszystkie..jest to możliwe by tyle się nauczyć . Pozdrawiam

PB
@Grzejnik

Jednego dnia zaczynasz 3.20, kolejnego 6.10, za nie odbieranie telefonów z planowania, czyli nie wyrażenie zgody na przyjście do pracy w dzień wolny niedzielę pracujesz 8.00-18.20 ewentualnie w sobotę do 18-ej, a w niedzielę zaczynasz o 4-ej. Do pracy przychodzisz przygotowany, czyli linie musisz znać, czasami naprzemiennie dziennie jeździsz na 2-3 liniach, Linia linią, ważna również jest lokalizacja przystanków, niezatrzymanie się na przystanku czy pominięcie od 500 zł kary, Wymiana pasażerów pomiędzy przystankami (np po przegapieniu) od 3000 (trzy tysiące) zł

@PB

Dzięki za info..miałem okazję pójść do Mpk..miałem zgłosić się na badania lekarskie..suma summarum zrezygnowałem..nie żałuję tym bardziej teraz jak taki szum się o firmie zrobił..w sensie .te negatywne komentarze pokryły się z tym co mówili w wywiadach kierowcy.Dziekuje mam nadzieję że trafię na lepszą firmę niż MPK.

Kris
@Grzejnik

A możesz napisać jak długo się rekrutowałeś.

@Kris

Nie czekałem długo..jakieś 10 od wysłania CV

@Grzejnik

W Krakowie zamkniety punkt MPK na Krowodrza Górka zeby przedluzyc waznosc karty MPK to jeszcze automat przyjmuje tylko kartą płatniczą a wczesniej mozna bylo placic gotowka. W 194 jedni kontrolerzy wysiadaja a nastepni wsiadaja. 194 godz 15;29 z ronda grunwaldzkiego rzadko przyjezdza i nikt z tym nic nie robi. Zarzad MPK utrudnia zycie pasazerom i pracownikom na kazdym kroku a wystarcxy pilnowac porzadku i wszystkim zyloby sie lepiej.

Asd

To jest jakiś żart w tym Krakowie automaty które nie oddają monet jak nie można zapłacić gotówką a przez przypadek wrzucisz, (usunięte przez administratora) złodzieja pogania

Pascal

Jakbym mógł dać minusowa opinie to dałbym minus do potęgi entej. Mieszkałem w Warszawie, Lublinie. Byłem w wielu różnych miastach Polski. W każdym mieście komunikacja działała lepiej. Nie przyjeżdżające autobusy, ciągłe spóźnienia. Kierowcy nie mili. I drogo. Taka walczą ze smokiem, że podnoszą ceny i mają jeszcze zlikwidować inne linie. Tragedia to mało powiedziane

Edek z krainy kredek

Chciałbym z całego serca ostrzec przed mpk sa w Krakowie wszystkie osoby rozważające pracę u tego pracodawcy. Pod żadnym pozorem nie podpisujcie żadnych lojalek z mpk sa w Krakowie. Chyba, że chcecie wziąść ślub z tą firmą, tzn.24h na dobę być pod telefonem. Dotyczy to również świąt . Dyspozytor potrafi o drugiej w nocy dzwonić gdy masz wolne, bo o 3:30 jest wyjazd, a nie ma kierowcy. Pracujesz po sześć dni w tygodniu. Wigilia i sylwester jako nowy pracownik obowiązkowo w pracy. Jeśli masz prawo jazdy kat.d , to dobrze ci radzę, poszukaj innego pracodawcy. Jest tyle innych firm w Krakowie, gdzie potrzebują kierowców autobusu. Mpk sa to najgorszy przewoźnik w Krakowie. I prawdopodobnie w całym województwie małopolskim, śląskim, a także w podkarpackim.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Nowasny

Czy ktoś korzystał z ośrodków wczasowych finansowanych przez MPK i jest w stanie podzielić się opiniami i wrażeniami?

irina
@Nowasny

Zbyt biurokratyczne i trzeba odpowiednio wcześnie zgłaszać i wypisywać. Tak popularne ze prawie nikogo nie znam żeby z tego skorzystał, Po drugie co to za dofinansowanie w kwocie 60 zł, jak 1 doba hotelowa to 200 zł w górę 14 dni na 2 lata to 840 zł to 1 doba małego apartamentu w hotelu. Bardziej opłacalne jest bez faktury gdyż i tak wyjdzie taniej.

Lolo
@irina

Skoro stać cię na hotel za 840 zł/dobę, to chyba jednak nie płacą tak źle w MPK.... 60 dofinansowania za jedną osobę to 240 za rodzinę 4osobową, a to już nie wygląda źle. Pamiętaj, że u prywaciarza nie dostaniesz nic.

Bolo
@Lolo

Oczywiście stać mnie teraz 840 zł na dobę hotelową pracując jako programista DevOps a nie popychadło na umowę o pracę w MPK. MPK przyjmie cię z otwartymi rękami 17.54 brutto za godzinę pracy. + nagroda na święta B.N 200 zł po 2 latach pracy.

@Bolo

I od nich już nic więcej nie będzie niż to co napisałeś?

Kris

Czy ktoś teraz jest w stanie mi powiedzieć jak długo czeka się na informacje zwrotną od MPK. Czekam już ponad 3 tygodnie na odpowiedź . Jak dla mnie źle to wygląda skoro wszędzie widać reklamy że przyjmują kierowców.

Mpk Kraków

Mpk SA w Krakowie nie realizuje wszystkich kursów. Dzisiaj czekałem ponad godzinę na autobus, ponieważ DWA kursy nie przyjechały. Natomiast kontroli biletów jest coraz więcej, kanary są agresywni i przejawiają się brakiem jakiejkolwiek kultury. Mpk szuka coraz więcej pieniędzy od pasażerów. Podnosi ceny biletów. Jeśli nie wpłacisz wezwania do zapłaty za brak biletu, to przekazują sprawę komornikowi. Potrafią ukraść od uczciwego pasażera blisko 1250 PLN.

rafał
@Mpk Kraków

To jest nagminne, jeździłem linią podmiejską kurs 1 raz na godzinę i 2 autobusy potrafiły nie przyjechać a trzeci się spóźniał 30 minut. Na informacji MPK kłamali jak z nut że stoi w korkach i za kilka minut przyjedzie, nigdy nie przyjeżdżał. Czasami przyjeżdżał z 50 minutowym opóźnieniem, czekał chwilę i zamiast podjechać zjeżdżał z trasy i czekanie znów godzinę na następny kurs który znów się spóźniał godzinę. Nie mają kierowców aby zastąpić autobus który się spóźnił lub zepsuł. Autobusy które jeżdżą co 10 minut podstawiają zastępcze a te co jeżdżą raz na 1h mają w (usunięte przez administratora) i nawet jak przez 2h nie ma go.

@rafał

Ten sam problem z linia 301. Przyjeżdzają jak im się podoba. Żadnej informacji na stronie o spóźnieniach itd. Na przystanku jestem zawsze te 10min wcześniej. Nie wiem, jak w innych godzinach, ale u tych jeżdżących po godzinie 17 ten problem jest dosyć częsty.

abig

Średnie opóźnienie superszybkich pociągów w Japonii to zaledwie 18 sekund na rok. My mamy PKP. A w Japonii? "Pociąg może się spóźnić 5 min. Jak jest trzęsienie ziemi... Pociągi w Polsce spóźnione o ponad 5 mln minut w ciugu roku. 18 sekund vs 5 mln minut

@abig

Tak się zastanawiam, pracownicy tak w sumie mają jakikolwiek wpływ na te opóźnienia? Czy skąd się to bierze?

Pytanie o zarobki. Ile na dzień dzisiejszy ma świeżo przyjęty kierowca ze wszystkimi premiami,przy dwóch weekendach bez nadgodzin netto? Podobno była jakaś skromna podwyżka ostatnio 100 zł brutto

xnew
@Kandydat

Podbijam pytanie o wypłatę . Czy są przyjęcia?

Kukuśś

A na świeta ile wypłacają oraz coś do wakacji ? Ponoć po roku jest jedna podwyżka a po 5 latach drugą tylko ile ?

agus
@Kandydat

Związki zawodowe wywalczyły średnio 500 brutto podwyżki od 1 stycznia 2022 roku. !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wypłata w tym roku identyczna jak wcześniej. Czyli wychodzi że jedni dostali 1000 brutto inni 0 zł :-) pensja widocznie wysoka 3000 zł netto i się nie należy podwyżka inflacyjna i związkowa.

lel
@agus

no to trzeba wstępować do innych i olać te biurokratyczne :)

nicko
@xnew

za miske ryżu robisz, na wszystko sie godzisz bo jak nie to planowanie da Ci extra prace 503 10h, 304 10h, 307 10h i inne tego typu sadystyczne linie gdzie przez 5h z auta nie wyjdziesz. Płaca marna, tylko kolesie w mpk zarabiają dobrze a reszta na nich robi. Skarga ? no problem kiero pokaże Ci taryfikator od 200 do 1000 zł za durne przewinienie.. Nie wierzysz? zapytaj pracowników idz na pętle i pogadaj z kierowcami

nicko
@nicko

Nie słuchajcie mnie. Jestem menelem, którego wyrzucili z MPK za gorzałę. Teraz się prostytuuje niedaleko bazyliki. Jestem tani i dobrze poleruje galę. Ktoś chętny?

Prwda
@nicko

O dziecię MPK przemówiło w obronie cnoty swojego chlebodawcy. Ten to pewnie przerwy nie odbiera , tylko jazda na opóźnieniu , bo pan właściciel dyspozytor każe. Przerwa dopiero po 10 godzinach jak skończy pracę.

emeryt
@nicko

Brawo !!! mam takie samo zdanie po latach pracy w tyj zawszonej firmie. Odpisz tylko ciulowi co zwie się "kierman"\chyba kierdziołek| .On wpada w zachwyt i samozachwyt nad Mpk. Podejrzewam kto to z Woli D. Szacun !

zygmunt
@Kandydat

100 zl brutto = 78 zł netto 160 h x 15 zł = 2400 + 25 % premii 600 zł = 3000 zł + 2 weekendy 240 zł = 3240 zl netto

Elo
@zygmunt

Kolega ma rację dlatego po 14 dniach jazdy z czego 7 z patronem zrezygnowałem z pracy w tej firmie nawet w biedronce mamy lepsze warunki niz kierowca w mpk

Ali
@Elo

Brawo! To jesteś As! Czyli mało że musisz pokryć cały koszt kursy liczony w tysiącach to jeszcze zmarnowales parę miesięcy na szkolenie. Musisz być z siebie naprawdę dumny.

Darko
@zygmunt

A wiadomo kiedy wyplaca obiecana na lipiec przez prezesa nagrode? Czy to byla kolejna sciema?

Lidia
@Darko

Nagroda? A za co była przyznawana bo ja nie w temacie?

Darko
@Lidia

Prezes napisal miesiac temu w liscie do pracowników, ze kazdy w lipcu otrzyma nagrode kontraktowa. Pewnie nic z tego nie bedzie, temat zdechl, a jesli juz to rzuca jakies drobne i cieszcie sie robotnicy....

Jadwiga Klimczyk

Drogi Panie Zdenerwował mnie Pan twierdząc że: cyt. A z reguły biegają ludzie 60+ . Moje pytanie brzmi gdzie i po co biegną . Z reguły jadą jeden max 3 przystanki , a autobusy są co około 6 minut. Gdzie się tak im spieszy ? Dzieci dawno na swoim z obowiązków to tylko coś do jedzenia zrobić plus pranie. Czy to wymaga sprintu do każdego zobaczonego pojazdu ? koniec cytatu. To nie jest tak jak Pan myśli i pisze, bo jestem właśnie pasażerką z grupy 60+...... i ciągle biegam i gonię za tramwajami lub autobusami MPK nie dla "sprintu" jak Pan pisze tylko że mimo 60+, ciągle pracuje i przemierzam miasto w załatwianiu wielu spraw korzystając z komunikacji MPK. Niejednokrotnie kierowca wykazał się uprzejmością ale w większości to są gbury i niechluje i tak niedawno kierowca w linii 142 ... szok.... grzebał w nosie i zjadał kozy.... bllle... niedobrze mi się robi na sama myśl... miałam mu zwrócić uwagę... ale pomyślałam o konsekwencjach, ze pewnie by otworzył drzwi i kazał wysiadać. Eleganckie i szykowne są Panie ..... miło się na nie patrzy makijaż, fryzurki niejednokrotnie pedicure... jak zwykle kobiety. Proszę nie krytykujcie 60+ dobiegających do pojazdów MPK, tylko nam pomóżcie, bo my już biegać nie możemy tylko pełzamy do różnych miejsc...a jak Pan nie wie to podpowiem np. na terminowe badania, do specjalistów, teraz upał nie możemy stać na rozgrzanych betonowych przystankach, do wnuków na umówiona godzinę itp; itd..drogi Panie !!!!! Ważne : DLACZEGO NA WIĘKSZOŚCI PRZYSTANKÓW ŁAWECZKI SA TAK NISKO UMIESZCZONE ŻE TRUDNO Z NICH WSTAĆ ???????? UWAGA: ŁAWECZKA POWINNA BYĆ ZLOKALIZOWANA NA WYSOKOŚCI ZGIĘCIA KOLANA ... i tak proszę robić .. bo co za patałach umieszcza ławeczkę na wysokości łuski lub kostki... autobus podjeżdża i trudno się podnieść jeszcze z torbami!!!! to jest ważne drogi Panie z MPK. Proszę myśleć zanim się cos złego napisze o pasażerach...... bo to MPK jest dla nas a nie na odwrót . Pozdrawiam - zniesmaczona MPK pasażerka 60+ Jadwiga Klimczyk

@Jadwiga Klimczyk

Szanowna Pani, to działa w dwie strony. Jak już opisałem wcześniej. Trzeba tylko i wyłącznie być na przystanku, lub spokojnie poczekać na kolejny autobus za kilka minut. Tyle i tylko tyle. Kraków niestety jest zakorkowanym miastem . Autobusy w godzinach przed i popołudniowych jeżdżą na dużych opóźnieniach . Na pętli kierowca ma czas między przyjazdem, a odjazdem z niej , z reguły uśredniając około max 15 minut przedział czasowy to od 5 do 20 minut. W godzinach szczytowych wygląda to tak , że kierowca by jakoś trzymać się czasów , wjeżdża na pętlę , przeładowuje pasażerów i z pętli odjeżdża już na opóźnieniu co przekłada się na kolejnych etapach kursu , czyli pierwszy przystanek za pętla obsługuje już spóźniony, do następnego już traci kolejne minuty , gdyż ruch na drodze go spowalnia. Na trasie z pętli do pętli obsługuje od 10 do 40 kilku przystanków , na każdym z nich ktoś czeka i złości się na nie punktualny przyjazd, dodatkowo seniorzy i nie tylko biegną z nadzieją że zdążą ,choć powinni oczekiwać na przystanku, mijają kolejne sekundy ,które na całej trasie składają się na minuty i znów opóźnienie na pętli i tak kurs za kursem, w pewnym momencie kierowca staje przed wyborem czekać na każdego , czy próbować choć trochę zbliżyć się do wrócenia na właściwe czasy odjazdów. By po dwóch trasach w obie strony co zajmuje niejednokrotnie ponad cztery godziny, wysiąść z kabiny rozprostować nogi , iść do toalety .Czy mieć kolejny kurs na opóźnieniu i jechać dalej, bez przerwy. Co do infrastruktury miejskiej i przystanków , to podlegają one naszemu miastu. MPK jest firmą ,która miasto zatrudnia do ich obsługi i my nie mamy na to wpływu. Mam nadzieję , że choć trochę wyjaśniłem Pani specyfikę tej pracy. Podsumowując i patrząc zupełnie z boku na sprawę jak można mieć do kogoś pretensje , że sami się spóźniamy. A winę próbujemy przerzucić na kogoś innego . Banalny przykład spektakl w teatrze zaczyna się o siedemnastej , my wbiegamy do teatru o siedemnastej pięć i mamy pretensje , że nie poczekali na nas z rozpoczęciem. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę

Kierowca
@Jadwiga Klimczyk

Co do ławeczek to pretensje nalezy skierowac do miasta...

Mad

Dlaczego linie autobusowe 113,103,413 Nie kursują o godzinie 11? ! Jedzie tylko jeden autobus o godzinie 11:36 dramat nie ma jak do pracy na 12 dojechać w centrum Krakowa. Chociaż zmienić na 11:30 A nie 11:36 jak jest obecnie na terasie w kierunku łęgu.

Kierowca
@Mad

Kolego dlatego tak jest bo nie ma kierowcow... autobus bez kierowcy nie pojedzie....

regedit

marna firma, zawsze w takich można od razu znaleźć zatrudnienie, bo płacą najmniej, więc notoryczny brak ludzi, a niedojdy, które z niewiedzy się tam zatrudnią, szybko się zwalniają. MPK Kraków robi darmowe kursy dla kierowców, naturalnie trzeba się potem związać z formą umową na lata, a jak się ją zerwie, to się płaci za inwestycję z nawiązką. Omijać szerokim łukiem tą i jej podobne firmy. Ludzie zawiadujący często chamscy i niekompetentni. Robota przydzielana wedle znajomości. Jak ktoś podskoczy, dostaje ciężkie trasy notorycznie. Mobbing jest rzeczą naturalną. Nieraz każe się pracować na okrągło, bo nie ma komu. Tylko frajerzy tu robią.

emeryt
@regedit

Postacią wiodąca jest tu wice-prezio Grzesio (usunięte przez administratora) \jak (usunięte przez administratora) Walczy z inflacją tak że obniżył kary o 50%. Czyli jak nic nie zawalisz jesteś do tyłu. Smieszny wsiowy głupek. Siema kierman Jeszcze żyjesz ?

Jasiek z Torunia

Mpk kraków to jest totalne dno!!!

Krakus123

To co oferuje komunikacja miejska w Krakowie to tragedia. W porównaniu do Wrocławia czy Warszawy ceny są znacznie wyższe a kupowanie biletów mniej opłacalne, dodatkowo wpisywanie numeru bocznego na biletach jednorazowych to jakiś żart, skąd obcokrajowiec ma wiedzieć jak to się robi. Dodam tylko że kanarzy też nie są łaskawi i dają mandaty niesłusznie

Jadwiga Klimczyk

Linia 22 dzisiaj zaskoczyła nas nowym taborem... czy od dziś nie będziemy musieli uciekać ze śmierdzących i starych wagonów 22 ? którymi dojeżdżamy na trasie Plac Centralny - Łagiewniki ????? proszę powiedzieć że stare dryndy linii 22 i 10 na omawianej trasie znikną !!! Jesteśmy umęczeni ich starym śmierdzącym brudem, smrodem i dusznością. Dlatego dziś ok. godz. 9tej jak pojawił się nowy wagon 22 ... nie dawaliśmy wiary . Dajcie nowe wagony abyśmy nie musieli gonić za 178;578 i robić różne kombinacje aby najkrócej jechać tymi starymi dryndami. Przecież to wstyd dla miasta, dla Prezydenta, przecież MPK to jest S.A a tu takie starocie na tak długiej trasie nas wożą. Błagamy wymieńcie całość taboru na linii 10 i 22..... a te stare wagony przerobić na noclegownie dla bezdomnych np. Pozdrawiam - stała klienta linii10 i 22.

nie zdusicie prawdy

I co i żniw pacan administrator włazidup kasuje komentarze, ja nie przestaje powatrzac: mpk ruwna się korupcja!

Rix
@nie zdusicie prawdy

Mocne słowa!!! Można jakieś szczegóły,tym bardziej,że jestem kandydatem to tej firmy :-/

nie zdusicie prwwdy
@Rix

Tak. Prawda jest taka że jestem chory psychicznie. Jakiś czas temu odstawiłem leki i (usunięte przez administratora)

*A_d_m_i_n*
@nie zdusicie prawdy

Najpierw naucz się gàmoniu pisać po polsku a nie jak jakiś cap dalekowschodni

Anna Krysiak placiszbyoomoc,pl
@*A_d_m_i_n*

no juz sie tak nie napinaj podszywie

Tak to prawda

Mpk to korupcja

Wrocław Wita!

Witam kolegów z Krakówa :-) Jak wyglądają u was zarobki na dzień dzisiejszy? Piszecie,że przy najbardziej standardowym systemie pracy czyli 4/1 i dwa weekendy w miesiącu wychodzi ok 2900 zł netto.Rozumiem,że tyle dostaje świeży kierowca razem z premią i innymi dodatkami łącznie? Jeżeli chodzi o dodatek stażowy-po jakim czasie przysługuje i ile wynosi? Zapytam wprost-czy kierowca z 3 letnim stażem pracujący te dwa weekendy w miesiącu weźmie chociaż 3200 zł netto?

@Wrocław Wita!

jak bedziesz mial duzo godz swiatecznych bedziesz chodzil za wolne to moze tyle zarobisz wysluga jest po 5 latach musisz sie liczycz tym ze za byle co zabiora ci premie tutaj chodzi oto abys tyral a nie zarobil na pocztku dadza ci zarobic puzniej bedzie coraz gozej BEDA PRZYJMOWAC NOWYCH IM BEDA DAWAC DUZO GODZ SWIATECZNYCH a ty bedziesz zarabial coraz mniej dlatego jest taka rotacja

@krakus

Ile wynosi zatem dodatek za wysługę po 5 latach pracy? 5% podstawy? Ile wychodzi brutto tego dodatku?

sa to groszowe sprawy

@krakus

Napisałem e-mail do działu rekrutacji czy jak to tam się nazywa i warunki są następujące,na dzień dzisiejszy: -19,2 zł brutto/h + 30 % premii regulaminowej+dodatek za godziny nocne+dodatek za niedziele i święta.Średnio ok.3300 zł netto. -obowiązkowo trzeba przepracować 2 weekendy -dodatek stażowy jest już PO ROKU PRACY w wysokości 5% podstawy.Po 5 latach już 10%. Więc nijak nie wychodzi 3000 netto tylko więcej a już szczególnie po roku pracy. Jak ktoś dostaje 2900 to chyba spłaca pożyczkę albo ma komornika na koncie :-)

@Wrocław Wita

jak by bylo tak jak pisza to by sie nie prosili o kierowcow W mpk sa wieczne braki to swiadczy jak jest dobrze w tej firmie Bedziesz mial spieprzone cale dni nic nie mozesz zaplanowac swieta robisz mimo to zawsze jestes zlym pracownikiem patrza jak ci zabrac troche premi stoja z radarem i sprawdzaja Przekroczysz minimalnie juz nie ma calej premi

@krakus

Dora kolejne pytanie,jaki macie socjal: -ile wczasy pod gruszą -ile na Wielkanoc -ile na Boże Narodzenie -ile zwracają za bilety do kina itp.(podobno jest coś takiego)

@Wrocław Wita

nie ma wczasow pod grusza dostajesz dofinansowanie do wczasow co 2 lata na wielkanoc nic chyba ze nalezysz do zwiaskow to cos dadza na Boze Narodzenie zalezy od prezesa ile da lub nic nie da za bilety okolo 300 zl

Polo
@Wrocław Wita!

Pracuje 2 lata, średnio zarabiam 3300. Dodatek stażowy po roku 5%, po 5 latach 10%. Średnio 2 weekendy w pracy, czasem 3 pracujące zależy jak grafik się ułoży

M
@krakus

To jak to jest praca jest na godziny i stawka teraz jest19. 80 i do tego jest premia w wysokości 30% to ktoś tu (usunięte przez administratora)

cargo
@Wrocław Wita

Za 160 godzin!!!! a są miesiące 152h lub 176 29x160 + 30% premii którą mogą okroić = 2780 na rękę Wszystko pozostałe co dorobisz to nadgodziny i dodatki 3500 powinno się brać podstawy a nie harować ja (usunięte przez administratora) roboczy poświęcając cały miesiąc żeby dorobić parę stówek. Zachoruj nie tyraj jak (usunięte przez administratora) nie bądz dyspozycyjny na każde skiniecie to nawet nie przekroczysz 2500 zł :-) takie sa reali pracy w MPK

roman
@Wrocław Wita

Nie ma wczasów pod gruszą Na Wielkanoc nic nie ma Na Boże Narodzenie 200 zł po przepracowaniu minimum 1 roku czyli jeżeli zatrudnisz się 10 stycznia dostaniesz dopiera prawie po 2 latach to samo z premią roczną która dostaniesz po prawie 2.5 roku pracy bo jest płacona w połowie roku. Jak podzielisz przez 12 miesięcy nawet nie wyjdzie 40-50 zł.premia roczna jest uznaniowa nie mająca nic wspólnego np. nie z chorowaniem gdyż nikt by nie dostał. a ktoś musi np znajomi. A ci co nie chorują to frajerzy tyrający za kolegów. Za bilety około zł 480 ale dla porównania w innej firmie pod gruszą dostaniesz 1000-1500 zł i wiele osób z tego nie korzysta. Faktura tylko i wyłącznie na ciebie i członka rodziny.

Nowasny
@cargo

To jak ma się w teorii obietnica na ogłoszeniach że zarobi się 3600 netto przyjmując się do pracy????

grześ
@Nowasny

W MPK dostajesz stawkę brutto na godzinę + premię regulaminowo-uznaniową,( 20-30%) stawka 15 zł netto na godzinę podobno to jest dobra stawka Ha Ha Ha Dodatki za staż należy pominąć gdyż ich nie ma a dopiero mają znaczenie przy długoletniej pracy. Jak policzysz miesiąc z dużą ilością godzin ( 15 zl /1h) + premię w całości 186 x 15 zł + 30 % premii = 3600 a jak przepracujesz w dwie niedziele lub święta = 3900 a przy trzech przekroczysz 4000 zł netto. Niestety są miesiące 152h zabiorą ci premię uznaniową nie popracujesz w niedzielę i nagle przy stawce 15 zł netto zarobisz 2700 :-) W normalnej firmie płacą pod gruszą 3000 zł na 2 lata tu jest system rozliczania fakturowego ~ 55 zł za dzień x 14 dni na 2 lata. Czyli jak nie przedstawisz faktury nic nie dostaniesz :-) Jak doliczysz wydatek obowiązkowego ubezpieczenia które wykupujesz ponad 100 zł za miesiąc x 12 . Dostajesz kartę na darmowe dojazdy tylko mało kto z tego korzysta i czas dojazdu do pracy szczególnie z poza Krakowa wydłuża się strasznie. 1.5h dziennie dłuższy dojazd to 660 zł netto na rękę x 12 = 7900 zł + 3000 zł 1200 zł = 12100 zł na rok :-) Tyle stracisz za dojazdy, pod gruszą i ubezpieczenie wiec trzeba sobie przekalkulować indywidualnie. Lubisz pracować w niedzielę i masz dużo czasu będziesz lojalny wobec firmy może zarobisz przy tyraniu 4000 zł :-) ale w innej firmie zarobisz o 100% więcej

Hahaha
@Wrocław Wita!

Trzeba się zastanowić czemu brakuje w Krakowie kierowców /jaka placa taka praca ,/

rafał
@Wrocław Wita

5% od podstawy czyli masz 15 zł netto na godzinę ( super dobra stawka ) 15 zł x 160h = 2400 zł podstawa i 5% wysługa 120 zł netto

Szofer

Jestem dlugoletnim pracownikiem mpk. To prawda brak szacunku ze strony dyrekcji mpk ale tez ze strony urzednikow miasta. Pracownik ma tylko obowiazki i kary. Jedyne jego prawo to pracowac nawet w dni wolne i nie odzywac sie. Zwiazki zawodowe w mpk to kpina robia to na co im prezes pozwoli czyli wycieczki i tyle. Nawet teraz siedza cicho i boja sie zeby prezesowi sie nie narazic

@Szofer

Nawet teraz? A co teraz się takiego wyjątkowego dzieje, że związki powinny interweniować? Coś u kierowców nie tak?

Koleś

A jak wygląda praca ale nie na etacie, tylko samozatrudnienie? Opłaca się bardziej w tej formie, czy zarobki są dużo wyższe, niż na etacie?

Kasownik
@Koleś

Odpuść sobie pracę w tym grajdole, no chyba że jesteś zdeterminowany, na etacie jak ja zarobisz 4,400 zł przy 200 godzinach pracy przy czym musiałbyś chodzić po 6 dni do pracy jeden dzień wolnego, normalnie jest 4 dni pracy jeden dzień wolnego czasem dwa lub nawet trzy, ale teraz jest kryzys w mpk więc będziesz chodził często do pracy i przemęczony psychofizycznie.

adam
@Kasownik

Czy to jest pensja ze 100 procentowymi nadgodzinami za niedziele i święta ?? premia ile procent 30 ? czy za godziny nocne dalej płacą 2,4 zł ? za popołudniowe godziny dalej nie płacą ?? za soboty też dodatkowo nie płacą staż 5 % po jakim czasie jest teraz rok czy krócej

Tej firmie potrzeba nowych ludzi w zarzadzie , by mogła normalnie funkcjonować. Podejście do kierowców jak za czasów komuny, związki zawodowe tylko się tak nazywają , a grają do bramki prezesów. Pan Dyrkacz niczym pan życia i śmierci decyduje kogo zatrudnić , a kogo nie . Pracowałem tam w 2016 roku jako ajent , gdyż na etat nie było naboru i jedyne wyjście założyć firmę . Zrezygnowałem po roku gdyż dostałem lepszą ofertę . W 2021 roku chciałem wrócić i pan prezes zezwolił tylko na ajenta, informując że jak do tego roku z 2016 dopracuje jeszcze cztery jako ajent ,to będę mógł starać się o etat. Odpuściłem gdyż forma samozatrudnienia jest mi nie na rękę . Obecnie pracuje w Mobilisie, gdzie bez problemu dostałem etat. Z perspektywy czasu widzę , że to dobra decyzja. Przychodzę i wychodzę z pracy bez stresu i z pusta głową. Nie martwię się jak dawniej w MPK za co tym razem dostanę karę.

zyga
@Tomek

Pan.P musi wydać zawsze zgodę a ty musisz kłaniać się do stóp żebyś dostał możliwość pocałowaniu stóp P.P Kierowca autobusu w komunikacji miejskiej w Krakowie 4200 - 7500 zł Pełny etat, Niepełny etat Mobilis Sp. z o.o.

Kasownik
@Tomek

Muszą coś zrobić bo tak źle w mpk nie było, chyba że ktoś tam w zarządzie na szkodę spółki działa, zresztą na brożka już powinna dawno stać taczka.

Zostaw merytoryczną opinię o MPK Kraków - Kraków

• Jak się pracuje w MPK Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy MPK Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK Kraków?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 7 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK Kraków?

Kandydaci do pracy w MPK Kraków napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK Kraków
3.2/5 Na podstawie 324 ocen.
  • św.wawrzyńca 13
    31-060 Kraków