Opinie o MPK Kraków w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy MPK Kraków. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MPK Kraków o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK Kraków w Kraków

rydzol

dlaczego administracja usuwa komentarze pana damiana aka Hucera? czyżby wytykanie odwracania kamer przer cięci z ochrony tropienie powiązań korumpcyjnych i przestępsczych mpk było komuś bardzo nie na rękę +hbmmm?

GD
@rydzol

Bo to forum o pracy w MPK, a nie o pomówieniach i wytaczaniu wyssanych z palca informacji. Napisz maila na zarzad@mpk.krakow.pl z opisem swoich przypuszczeń, a najlepiej z dowodami. Chętnie zwolnią kogo trzeba.

papież

anka

Po raz trzeci MPK Kraków nie odpowiada w terminie na złożóną przeze mnie skarge przez formularz na stronie MPK. Na szczecie mam pieniadze i szykuje sie pozew do Sądu...Jednocześnie bede sie domagała by ta firma nie uzyskała certyfikatu Fair Play..dla pracowników, pasażerów i kogo tam jeszcze na nadchodzący rok! Bedzie zabawa!

Jak długo czekaliście na odzew z MPK Kraków? Oddzwaniają zawsze?

Aaaa

Jeśli są zainteresowani to nawet tego samego dnia odzwaniają

Brat Kminka
@Aaaa

Są takie braki że biorą wszystkich jak leci

Aaaa

Wysoki poziom - to jest Liga Mistrzów

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.

Nick Cave

Czytanie twojego przydlugiego posta mozna skonczyc po pierwszych dwoch zdaniach, poniewaz nasuwa sie zasadnicze pytanie: ale czy twoja siostra pracuje w MPK? Jesli nie, to dalsza lektura nie ma sensu, bowiem to forum dla pracownikow do wyrazania opinii nt. pracodawcy, nie zas miejsce dla klientow do wypowiadania uwag nt. uslugodawcy. Te nalezy kierowac bezposrednio do samego MPK badz umieszac je na jego profilu spolecznosciowym, ktory na pewno posiada.

Damita
@Nick Cave

Mpk nie zatrudnia kontrolerów :/

Żurek

1. Nie ma kontrolerów "w mpk kraków" [ chyba że skarbowi :) ], co najwyżej może chodzić Ci o kontrolerów w komunikacji miejskiej w krakowie, w której mpk kraków jest jednym z przewozników. 2. to jest portal do wymiany opinii pomiędzy pracownikami firmy a kandydatami

Zapłać i po sprawie

Zbyszek88

Cześć jakie stawki dla początkujących, uprawnienia mam, pracuje w Tramwajach Śląskich

Jaaaa

Witam panowie i panie, szukam pracy i zastanawiam się nad mpk Bieńczyce jako kierowca. Powiedzcie jakie stawki jaka atmosfera, słyszałem że za byle co biorą premie, dają kary. Możecie mi coś naświetlić więcej? Pozdrawiam

Rem_ek
@Jaaaa

1.Jako ajent czy na etat?? 2. Wato zapoznać się przed przystąpieniem do pracy z regulaminem premiowania i potrąceń z premii oraz godzinowych (ajent) , żeby później nie opisywać na forach wyemaginowanych historii.

Jaaa
@Rem_ek

Niewiem właśnie, jaka różnica i co lepsze? Remeek możesz mi coś naświetlić. Więcej?

Zibi

Zostań kierowca i zobaczymy czy masz skrzydła i będziesz na czas mijając Góra korki.

Miło słyszeć :) szkoda że są odmieńcy

A pissed driver

Po pierwsze, zacznij przychodzić na przystanek początkowy na czas a nie w minucie odjazdu, minuta dwie przed odjazdem i spokojnie sobie wsiądziesz, tym bardziej że autobusy na dworcu głównym stoją po kilka, kilkanaście minut. Po drugie jak sama napisałaś kierowca już wyjechał kiedy stałaś przy drzwiach, a więc przystanek obsłużony koniec wsiadania, jedziesz następnym. W momencie kiedy kierowca zamknął drzwi, włączył kierunkowskaz i zaczął ruszać, rozpoczął manewr włączania się do ruchu i jest wtedy skupiony na tym aby nie spowodować kolizji lub kogoś nie potrącić, tym bardziej w tak ruchliwym miejscu jak Pawia, Ogrodowa, a nie na wpuszczaniu królewny która nie potrafi przyjść na przystanek minutę wcześniej. Po trzecie kabina kierowcy nie jest punktem informacyjnym dla obcojęzycznych turystów, a kierowca nie ma żadnego obowiązku znać języki obce. I w końcu po czwarte, to nie jest miejsce do pisania opinii przez nieogarniętych życiowo spóźnialskich i wiecznie roszczeniowych pasażerów.

kierowca z linii 304 i innych

To przestań wreszcie jeździć ta linią , zamów sobie taksóweczkę która zawiezie cię gdzie tylko zechcesz i kiedy tylko zechcesz. Komunikacja publiczna ma służyć większości a nie jednostkom. Czekając na każdym przystanku na taką ekscelencję jak ty, która nie potrafi punktualnie przyjść na przystanek - ostatnie przystanki byłyby obsługiwane z kilkunastominutowym opóźnieniem. A do pracy też przychodzisz minutę po czasie? I jeszcze jedno: może twój pracodawca też się powinien zastanowić kogo zatrudnia? - bo z ciebie to raczej zdolnego pracownika nie ma, skoro wpisujesz komentarz na forum o pracodawcach a nie siląc się na wyszukanie forów o zakompleksionych pasażerach. Nie zdziwiłbym się, jakby się okazało że jesteś kasjerką w biedronce i przez twoją opieszałość muszę długo czekać w kolejce... Miło ci? A wbrew temu co myślisz - większość z nas potrafi rozmawiać w innym języku, tylko umiejętność posługiwania się nim jako informacji turystycznej nie leży w gestii kierowcy. Bilet kupuje się w automacie, a tam masz wszystko napisane. Straszna tetryczka z ciebie paniusiu....

Kierowców brakuje, są wolne etaty. Zajezdnie wydzwaniają żeby w wolne dni kierowca przyszedł jeździć bo żywcem nie ma kim obstawić linii a tu pasażerka chciałaby żeby mówili w języku angielskim haha. Właśnie pojawiają się Ukraińcy w MPK Kraków więc nie dogadacie się po polsku. I jeszcze jedno pasażer dobiegający jest pasażerem następnego kursu! To pasażer ma czekać na autobus a nie autobus na pasażera. Gdyby kierowca tak na każdego czekał to komunikacja miejska nie miałaby sensu.

Olo

Mądry chłopak, przystanek MPK to nie postój taksówek, a ludzie w środku autobusu są ważniejsi

Pocałuj mnie w żyć

Jesteśmy w Polsce więc niech się uczą mówić po polsku.A jakie Ci się nie podoba to zatrudnij się w MPK i będziesz szprechać do każdego po angielsku.

Zbigniew

Wypowiadasz się jako klient MPK Kraków. Większość wypowiedzi zostawianych na tym forum jest podobnych, jednak jest to forum pracownicze i skupiamy się tu na rynku pracy i opiniach o warunkach zatrudnienia. Proszę osoby zatrudnione w firmie o takie wypowiedzi, a także o realne warunki pracy, żeby inni użytkownicy forum zainteresowani zatrudnieniem mogli wiedzieć czego się spodziewać.

Edek
@Zbigniew

Są nowe rekrutacje?

Szpilka15

W Anglii kierowcy maja napisane " Kierowca nie zna jezyka angielskiego" i tyle w temacie....

Honorata
@Edek

Oczywiście - MPK Kraków właśnie prowadzi rekrutację. Poszukują: Administratora sytemu, Elektronika, Elektryków, Mechatroników i wielu innych. Zachęcam Cię do odwiedzenia ich oficjalnej strony internetowej, na której znajdziesz wszystkie niezbędne informacje: http://www.mpk.krakow.pl/pl/praca/ Jakie stanowisko będzie zgodne z Twoimi uprawnieniami? Liczę na dalszą aktywność na forum z Twojej strony.

Greg

Rozmowa z kierowca jest zabroniona!może się zatrudnij to będziesz tłumaczyć każdemu co i jak ciekawe jak dlugo wytrzymasz :-) :-) :-)!!

Bożena
@Greg

Nie skupiajmy się już może na dyskusjach o sprawach, które są tu nieco mniej istotne. Jeśli jesteś zatrudniony w MPK Kraków to byłoby świetnie, jakbyś powiedział nam coś na temat aktualnych warunków pracy, na jakie można liczyć, zatrudniając się w tej firmie. Poprzednio ktoś wspominał o trwającej tam rekrutacji. Może wobec tego orientujesz się, czy nowy pracownik podpisuje od razu umowę o pracę na czas nieokreślony?

Klocek

Coraz większe chamy jeżdżą autobusami w MPK

Robert.

Gdy się przyjeżdża do jakiegoś kraju powinno się umieć dogadać w jego języku.

Macieju137

Ja jestem kierowca autobusu i tez slabo znam angielski.Poza tym uważam że jeśli obcokrajowcy chcą sie z nami porozumiec to niech oni ucza sie jezyka.polskiego a nie ja angielskiego bo jestem u siebie w kraju.A jak pojade do nich pracowac czy cos innego robic to bede w ich jezyku mowil.

Bożena
@Macieju137

Kwestia znajomości języka obcego jest tu dyskusyjna. Ja natomiast szukam rzetelnych informacji, które w większym stopniu dotyczyłyby pracy w MPK w Krakowie. Poprzednim razem dopytywałam się o rodzaj podpisywanej tam umowy, ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi. Może zatem Ty to zrobisz?

Doradca emerytowany.
@Bożena

Jak w każdej szanującej się firmie pierwsza umowa jest na czas określony. Druga też. Chyba, że już druga będzie czas nieokreślony - czasem tak bywa.

Nick Cave
@Macieju137

Jeśli kiedyś będzie cię stać na wyjazd za granicę, wtedy przekonasz się o dziecinności swoich poglądów. Finlandia, Włochy, Francja czy Rosja i Japonia - gdy zajdzie potrzeba by np. kupić bilet w autobusie albo zapytać o drogę, rozumiem, że Ty będziesz starał się dogadać się i wydukać coś w tamtejszym języku... Chciałbym to zobaczyć! Każdy, kto neguje potrzebę istnienia lingua franca, ma po prostu prymitywne myślenie. Oczywiście, nie każdy musi posługiwać się takim wspólnym językiem, w końcu znajomość łaciny czy francuskiego była przywilejem osób wykształconych i elity. Jednak w dzisiejszych czasach ten przywilej jest dostępny wszystkim, dlatego obruszanie się na cudzoziemców, że mówią do nas w obecnym lingua franca, po angielsku, świadczy o oderwaniu od rzeczywistości i przede wszystkim o zakompleksieniu.

kierowca_do_samego_konca
@Bożena

A co, na macierzynski odrazu chcesz uciec?

Wymagania
@Macieju137

Właśnie, niech zabierają ze sobą tłumacza... Zwłaszcza że kierowca powinien być skupiony na prowadzeniu. W ogóle dlaczego kierowca nie jest oddzielony od pasażerów? Informacja turystyczna mpk, sprzedaż biletów, znaczków i tłumacz przysięgły języka Angielskiego ????

Karina
@Bożena

To się paniusia zatrudni w tej firme a nie na forum szuka. (usunięte przez administratora)

Ff

Czy ty potrafisz czytać do czego służy to forum czy jednak czas do szkoły wrócić czemu się wypowiadanie na forum dla PRACOWNIKOW od tego są spotted A nie to

aa

W Polsce urzędowym językiem jest język polski

jo
@Klocek

a kierowcy muszą ich oglądać

Mariusz

Kierowca to nie informacja turystyczna

bx

bardzo częste zachowanie wśród kierowców, o znajomości języka obcego nie wspominając...

Matut7

Witam Panią To nie jest pierwszy taki incydent . Ostatnio biegła jedna Pani z dzieckiem, kierowca oczywiście nie miał zamiaru poczekać. Niestety stanąłem jedna nogą w autobusie a druga na chodniku by nie pozwolić zamknąć drzwi . W taki sposób zmusiłem kierowcę na poczekanie jedyne 3 sekundy na pasarzerów. Pozdrawiam

Zaro

Kierowca kiedy już zamknie drzwi i nawet minimalnie ruszy , nie ma prawa otworzyć drzwi po raz drugi. Jeżeli to robi to na własną odpowiedzialność.

!

A może warto by było spojrzeć z perpekstywy kierowcy!!! Odjechał o czasie-według rozkładu? Jeżeli tak-do dokogo pretensję! Tak ciężko przyjść na czas!!! Tak trudno!!! Za każdą SEKUNDĘ jesteśmy jeb...ali po premi.Powtarzam za każdą sekundę-PARANOJA- przeez DUUUUŻE-PPP.Co do języków obcych...To przepraszam...Czy ja jestem gościem w jego kraju czy on czy ona jest gościem w moim kraju!!! To do (usunięte przez administratora)nędzy może wypadało by się chociaż parę słów po Polsku nauczyć!!! W dobie obecnej techniki...no problem! KONIEC TEMATU...

Zibi

Pani przyjdzie i podejmie pracę i zobaczy pani czy kierowca zawsze widzi dobiegających pasażerów i bedzie miała pani możliwość wykazania się językiem obcym.

Lolek

1. Jak cię nawet na autobus nie stać to zasówaj z buta. 2. Złóż wniosek do ztp a nie na forum pracowniczym 3.Trudno taki mamy klimat, wszystkim się nie dogodzi, ja lubie chłodek w upalne dni 4.Aż, strach pomyśleć co by się stało?????? Pewnie by odbiły ???? (drzwi autobisów mają zabezpieczenie że, jak napotkają opór to powracają do pozycji otwartej) co najwyżej lekko szturchną!

zainteresowany

Pucowaty Gienek

Pawlacz

to nie jest strona na opinie pasażerów

Uprzejmie wnioskuje o podanie sie do dymisji Pana Prezesa R. Swierczynskiego i Pana G. Dyrkacza Prezezow MPK Krakow. Polityka kadrowa i brak poszanowania prowadzacych pojazdy, traktowanie ich jako zlo konieczne w tej firmie jest nie zmienne od wielu lat. Obowiazki, obowiazki i kary bez szacunku, bez zrozumienia specyfiki pracy czy brak godnej zaplaty za ciezka i odpowiedzialna prace. To polityka Wladz miasa Krakowa i dyrekcji MPK w Krakowie

Juju

Jakim cudem, proszę mi wytłumaczyć, autobus może się spóźniać o 30 minut ?

Student

metr sześcienny

W zajezdni na łagiewnikach w hali tt jest jeden wariat, koordynator mistrzów który straszy pracowników więzieniem, jawnie wspiera partię rządzącą i (usunięte przez administratora) jest złym człowiekiem który zatruwa codziennie życie 98 pracownikom... Jedyny czas spokoju to czas gdy jest on na urlopie... toksyczne indywiduum...

Kowalski

Kto planuje rozkłady jazdy? Aby dojechać do pracy, droga przez mękę i nieudacznictwo. Linia 301 zabiera z Wieliczki pracowników do Niepołomic i dalej do Strefy przemysłowej. Rzecz w tym , że nie ma synchronizacji linii 301 z 221. Każdy sobie, a pasażerowie dyndają pieszo do strefy niepołomickiej. Dojedziesz godzinę wcześniej , albo spóźnisz się do pracy,

Janusz
@Kowalski

To nie jest księga zażaleń na komunikację miejską w Krakowie, tylko forum dla kandydatów, pracowników i byłych pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o MPK Kraków - Kraków

• Jak się pracuje w MPK Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy MPK Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK Kraków?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 7 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK Kraków?

Kandydaci do pracy w MPK Kraków napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK Kraków
3.2/5 Na podstawie 324 ocen.
  • św.wawrzyńca 13
    31-060 Kraków