Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

justme

Dodatkowo ITekNA rekrutuje do Sabre :) ... btw - jak bardzo roznia sie zarobki dev vs. qa na poziomie np. associate ? I na ile mozna liczyc ?

zgrywus
@justme

Krakowska firma od kontraktów oferuje pracę na etat dla Sabre dla seniorów za 8-12k/ mies. Macie tyle regular employee w Sabre? :)

@zgrywus

To typowy korporacyjny sposób motywowania pracowników: zatrudnić nowych i dać im więcej kasy niż wieloletnim weteranom.

zgrywus
@Vilgefortz

Świetny interes isn't it? ;) Zdemotywować doświadczonych i zgranych developerów pracujących za 8k a potem zatrudnić młodych i nowych za 12k. Lepiej, taniej i tak nowocześnie. Panie TK i Pani MW oby tak dalej!

pytanie
@zgrywus

Jest też oferta jako BHP (H&S). Może ktośpowiedzieć jak wygląda i ile zarabia/zarabiał behapowiec w Sabre? Dzięki.

odpowiedź
@pytanie

Programistom płacą poniżej przeciętnej na rynku to zapewne i pracownikom biurowym takim jak BHP-owiec nie płacą więcej niż konkurencja. Contributor to stopień "zaszeregowania" czyli ktoś już z min. 1-2 letnim doświadczeniem. Rotacja spora i atmosfera pracy kiepska (kiedyś było w normie). Lepiej poszukać w innych firmach które się rozwijają a nie zwijają interes (State street, shell, motorola).

Vilgefortz

Jeśli firma przynosi straty i cały czas szuka najtańszej siły roboczej na świecie (niedawno Filipiny), to raczej wiele nie powalczy. Pamiętajcie, że w USA nie jest to wcale "Best place to work", więc nie ma powodu, aby w Krakowie było inaczej.

wew

tak, na miejsce uciekających, tyle, że sabre nie oferuje obecnie nic ciekawego (ani zarobki, ani wiedza, ani renoma), a dodatkowo opinie ma jaką ma, co przekłada się na tragiczną atmosfere w pracy. Nie polecam nikomu tam się przenosic, sam po odejściu poczułem się znacznie lepiej, z teamów znika po 50, 60% ludzi, więc nic dziwnego, że rekrutacja trwa w najlepsze..

sky

z jednej mańki czystka z drugiel multum otwartch rekrutacji

Dyzio
@sky

Rekrutacje są na miejsce uciekinierów.

Avatar

W Dallas poleciało w sierpniu dwoje SVP. Czystka trwa.

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Vilgefortz

Kurs akcji jest w trendzie spadkowym. Chyba wiecie, co to oznacza :)

@Vilgefortz

nie strasz

pps

również zostałem zakwalifikowany jako programista testów automatycznych. Nie miałem wcześniej z tym styczności i zastanawiam się czy jest to coś co bym chciał dalej robić :) jakie są perspektywy zmiany wykonywanej pracy?

@pps

mam nadzieje ze nie zostalismy przyjeci tylko po to zeby na okresie probnym okazalo sie ze szukali jednak kogos innego

pps
@sky

nie spróbujemy to się nie dowiemy, myślę że warto spróbować :)

Mógłby ktoś z obecnych lub byłych pracowników opisać jak aktualnie wygląda sytuacja w Sabre, najlepiej w dziale piszącym nowy system do obsługi lotnisk? Jak szanse rozwoju dla programistów, atmosfera między pracownikami? Jak ktoś zna ten system od strony programisty bardzo proszę o podzielenie się odczuciami z pracy nad nim. Ponoć pisze go kilkadziesiąt osób od kilku lat i jeszcze nigdzie nie jest wdrożony...

sky

nie czuje sie programista, napisanie prostej funkcji do klikania lub wysylania requestow do webservisu - to powinien umiec kazdy tester

@sky

W Sabre są tacy, co nie umieją.

sky

wlasnie dostalem sie do sabre na programiste testów automatycznych wiec chyba tych testerow jednak nie zwalniaja skoro ciagle potrzebuja. mam tylko nadzieje ze nie wywala mnie po 3ech miesiacach

@sky

Czyli plotka się potwierdziła - zastępują QA od manualnych testów programistami.

babo

Co sie stalo z firma Sabre? Jeszcze w 2012 cieszyli sie nagroda najlepszego pracodawcy a teraz maja zjazd w dol na calego. Wyglada to, ze w 2 lata mozna zepsuc sobie wizerunek. Ciekawe czy jeszcze Sabre sie podniesie po czyms takim i co bedzie robic aby poprawic swoj wizerunek? Ostatnio dostalem maila od rekruterki z Sabre i na pytanie o zwolnienia z 6 grudnia, Pani odpowiedziala mi ze nie bylo zadnych zwolnien i firma caly czas sie rozwija. Jak jej wspomnialem o wpisach na gowork odpowiedziala mi, ze takie portale nie sa dla niej wiarygodne. (usunięte przez administratora)zwykl mawiac, klamstwo powtorzone 1000 razy staje sie prawda. Czy Sabre zmierza w tym kierunku?

sama prawda
@babo

Pani ma racje. Nie było zwolnień 6 grudnia tylko 8 stycznia :P Po drugie o ile dobrze pamiętam to nie było to zwolnienie tylko pracownik sam składał wypowiedzenie skutkujące natychmiastowym zwolnieniem z obowiązków pracy + wypłata odprawy. Z prawnego punktu widzenia nie było to zwolnienie :) No cóż należy pogratulować polskim proxy-VP (TK, GK) kreatywności. (usunięte przez administratora)Ludzie na tej pozycji powinni mieć wpływ na kierunek rozwoju biura którym zarządzają albo odejść z honorem a nie inkasować co miesiąc kasę.

gg
@sama prawda

zwolnienia byly i 6go grudnia i w styczniu. Rozne dzialy mialy rozne dni... Zreszta w pozniejszych miesiacach tez byly odejscia za porozumieniem wiekszym badz mniejszym ;-)

seba

To zycze im powodzenia. Dobry, doswiadczony QA (w sensie test engineer, nie gosciu od procesu) jest na wage zlota.

seba

No to starszych programistow C++ to w Krakowie naprawde beda miec dostatek:)

exsabrowiec

Ja słyszałem o zmianie sposobu rekrutacji. Dolly była niezadowolona z postępów i twierdziła, że programiści z zespołów rekrutacyjnych zbytnio grymaszą. Chcieli zastąpić interview - 2 tygodniowym okresem próbnym. Odnośnie przerzucania testowania na programistów to takie zakusy pamiętam od dłuższego czasu. Inna sprawa, że w żadnej innej firmie nie spotkałem tylu QA co w Sabre.

Raven
@exsabrowiec

To dziwne podejście, bo aby przejść ten 2-tygodniowy okres próbny trzeba i tak się zwolnić z poprzedniej pracy.

Raven

W ramach cięć przerzucają testowanie na programistów, a testerów po cichu zwalniają, tzn. sugerują poszukanie sobie nowej pracy, aby nie wypłacać odpraw. Sytuacja musi być naprawdę kiepska.

Miś

Wymagania przy awansach jak w Google'u, zarobki jak w Comarchu.

ciekawy

Czy człowiek bez doświadczenia zawodowego, nie będący "świeżym" absolwentem ma szansę dostać pracę w Sabre ? Kilka lat temu skończyłem informatykę, pracowałem jednak parę lat w innym zawodzie.Obecnie uczę się intensywnie Javy i Oracla, za 2-3 miesiące będę szukał pracy i myślałem nad aplikowaniem do tej firmy, jednak nie wiem czego mogę się spodziewać, czy w ogóle jest szansa, że zostanę zaproszony na rozmowę ?

Devastator

Sabre jest już skończone i za parę lat przestanie istnieć (lub zostanie samo Airline Solutions, czyli mniej niż 50% pracowników). Każdy, kto ma co do tego wątpliwości, powinien wpisać w Google'u np. "New York to Las Vegas" i obejrzeć listę wyników.

Dyzio

Prawda, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę, jest taka że Sabre w Dallas to taki teksański Comarch, zatrudniający najtańszych pracowników (Azjaci na H1-B) i wypuszczający kiepskie produkty. To, że Sabre w pierwszych latach było dobrą firmą, to była chwilowa anomalia wynikająca z ambicji ówczesnego polskiego managementu i małej liczby pracowników, oznaczającej niskie koszty. Management szybko wywalono, a wzrost ilości pracowników spowodował presję na cięcie kosztów. Dlatego dobre czasy już nigdy nie wrócą.

MOM

Kolesiostwo z szefami prowadzi do awansow, podwyzek, bo nie liczy sie praca tylko uklady. Zero kompromisów, ciągłe ustawianie wszystkiego pod inne kraje (Stany, Urugwaj). Zero mozliwosci rozwoju, jednym slowem nie tego sie spodziewalem.

car

Ostatnio nastapil wysyp ofert na Oracle DBA w Sabre. Czyzby firma sie dynamicznie rozwijala czy moze byl jakis exodus?

figo

Można jak najbardziej tyle zarobić ale nieoficjalnie tzn. musiałbyś być naprawdę dobry w dodatku sprawdzony przez firmę przez dłuższy czas żeby ci chcieli tyle zaoferować. Ponad standardowe stawki rynkowe zarabiają głownie pasjonaci więc wątpię, że ktoś kto umie tylko to co się nauczył w pracy jest w stanie wyciągnąć 20k, chyba że miał wyjątkowo rozwijającą pracę. Poza tym nie do końca wiadomo co to znaczy, że jesteś seniorem. 6 lat klepania formatek to tak jakbyś stał w miejscu, z drugiej strony gdybyś te 6 lat stale się rozwijał powinieneś już być architektem, tech/team leadem.

sg02*****
@figo

Myślisz, że "pasjonat" w takich firmach jak Sabre jest pożądanym pracownikiem? To właśnie klepaczy wyrabiających 110% normy się awansuje bo oni będą poganiać pracowników. Z reguły schemat jest taki: ogarnięty deweloper tworzy projekt a w fazie wchodzenia na produkcje liczna rzesza nieobecnych dotąd ludzi podpina się pod sukces. Większość ciekawych ludzi ciągle się rozwijających już nie pracuje w Sabre a kończyli na pozycji Seniora. Jak nie chodzisz z VP na dymka i nie śmiejesz się z jego żenujących dowcipów to się możesz pożegnać z "karierą". Teraz sporo drgnęło ale przy takiej masowej ewakuacji to nie trudno znaleźć wolne miejsce. 100 wakatów i ciągle przybywa miejsc po uciekinierach. To nie są pozycje w związku z nowymi projektami jeśli ktoś się łudzi.

yo
@sg02*****

zgadza sie, wiele osob ucieklo z firmy, bo nie moglo wytrzymac awansow za kolegowanie sie z szefem- tak jest na kazdym szczeblu, od helpdesku, poprzez ba, na dev konczac. Wiekszosc osob majacych inne umiejetnosci niz kolegowanie sie z szefostwem juz jest w innych firmach, i nikt nie zaluje zmiany (pomimo namowy HRow do porotu!) i jest zadowolony z odejscia z sabre. A firmie sa potrzebni starzy pracownicy, bo branza jest specyficzna, i przeszkolenie nowych zajmuje duzo czasu. Szkoda, ze oferty HR sa tak slabe (chociaz i tak malo kto by wrocil)...

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.