Opinie o Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie w Mikołów

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy kredytowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie w Mikołów

Zainterezowana

Witam czy w tym Banku nadal oferują pracę za miskę ryżu ?

@Zainterezowana

Nie wiem ale nadal są beznadziejni:)

Antyobłudnik
@Roko

Do zainteresowanych. Zarobki są na pewno lepsze niż w okolicznych bankach spółdzielczych a o administracji nie mówiąc. Moja psiapsióła pracuje w administracji to wiem jaki chłam tam się dostaje. Ja chcę na pewno więcej jak każdy, ale nie jest źle z kasą w MBS. Serdeczności dla prawdziwych a nie ludzi krytykujących bez podstawy.

Czy w firmie Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie pracownicy na wszystkich stanowiskach otrzymują umowę o pracę?

D.S

Tak

Tuetos

W bankowości chyba musisz mieć umowę o pracę jak jesteś pracownikiem. Dopytaj w kadrach, ale dostaniesz UP jak cię zatrudnią. Ogólnie polecam.

szanowanA

dobry pracodawca . jak zrobisz to zarobisz . W spoldzielczym Mikolowskim nie jesteś anonimemem . jak dobrze pracujesz masz i bonusy . rekomenduje ten bank bez dwóch zdań

Szymon
@szanowanA

Zadowolenie ze swojej pracy jest bardzo ważne, ale istotne są także warunki oferowane przez pracodawcę. Jak wygląda kwestia wynagrodzenia?

xx
@Szymon

Z tego co wiem to dla wszystkich oferują m.in. Karty Multisport, naukę języków (chyba ang i niemiecki), wczasy pod gruszą, chyba też mają fundusz socjalny

bres^^
@Szymon

Wynagrodzenie znacznie lepsze niż w innych spółdzielczych chyba że na szkoleniu koledzy mówili że zarabiają mniej niż naprawdę ) :)

i89
@bres^^

Jest lepsze

98dratuss
@i89

W spoldzielczczych z wynagrodzeniem jest różnie. Chyba obowiązuje zasada że jak większy bank to większa kasa . Mikołowski to duży bank więc płaci na pewno lepiej niż małe spółdzielcze. Z komercją to porównanie jest trudne - bo np. dyrektor który ma pod sobą 200 ludzi jest inaczej oceniany niż kierownik który ma np. 10 osób. Ale to zależy od firmy . Więc patrząc na same spółdzielcze i tylko do nich się odnosząc na różnych szkoleniach czy warsztatach pogadajcie sobie z kolegami z innych banków. z moich info od kolegów wynika ze w MBS płaca lepiej niż w okolicznych spółdzielczych ( mówię o stanowisku średniego szczebla) co do reszty to nie wiem bo nikt nie chce powiedzieć ile zarabia przecież,-)

prcel
@98dratuss

Są różne portale na których można porównać zarobki nie tylko na równorzędnych stanowiskach ale i pod względem okolicy. Jak wypełnisz ankietę to będziesz miała odpowiedź czy twoje zarobki są lepsze / gorsze czy porównywalne. Kłopot jeden - w tych ankietach jest chyba mało spółdzielczych.

Zofia
@prcel

@prcel, w MBS pensje są podzielone na dwa składniki? Jak duża jest podstawa? Z góry dziękuję Ci za odpowiedź.

zor62
@Zofia

Tak, jak chyba w każdym banku

Rc
@szanowanA

Zarobki zarobkami ale cenię ze w tym banku nie ma wyścigu szczurów i ciągłego nękania o plany, palny, plany, plany. Niech se ktoś porówna robotę w MBS i banku komercyjnym to zrozumie o czym mówię. Spółdzielcze są ludzkie a w komercji mają cie za nic. Nawet o wyjście do apteki musisz się prosić pisemnie szefa w komercyjnym. A w MBS jest po prostu normalnie. Stres 1000 razy mniejszy niż w pewnym komercyjnym

Zainteresowana
@Rc

MBS niczym się nie różni od komercji tylko wszystko robi w białych rękawiczkach .Mili do bólu a jak się odwrócisz to nie zostawią na tobie suchej nitki , obłuda i zakłamanie. A stresu nie ma bo połowa jedzie na psychotropach to są mniej zestresowani.

Jaja se robisz
@Zainteresowana

Zarobki w życiu nie są najważniejsze to idź za księdza albo zakonnice a jak masz rodzine to chyba musisz o niej myśleć! To że w MBS płacom jak sprzątaczce tego nie poteafie zrozumieć a jeszcze nie potrafie zrozumieć zachpwania zarządu wobec podległych pracowników - kto w dzisiejszych czasach pracuje za (usunięte przez administratora) i nękanie ? czasy Apartheid się w RPA skończyły i przeniosły się do MBSu

Tera
@Jaja se robisz

To nie pracuj tam jak ci się nie podoba. Bezrobocia nie ma więc szukaj gdzie indziej. Życzę powodzenia.

@Tera

Oczywiście że znalazłam gdzie indziej prace i wiem że żyje i za co pracuje!

Jovus - Pracownik

Czytam czytam i czytam i oczom nie wierzę. Mało opinii prawdziwych. Większość albo wrzuca jakieś kpiarskie krytyki typu że kawę dostajemy jako coś normalnego i standardowego ( no idźcie do innych firm to wam każą swój cukier przynieść!!!!!) albo niektórzy przesadzają w drugą stronę. Prawdę mówiąc to jak kiedyś myślałam sobie że spółdzielczy to degradacja to teraz wiem że to był moj bardzo dobry wybór (z cechami małego banczku). To z pozycji insajdera: Ktoś tam napisał że nie jesteś anonimowy czy jakoś tak - PRAWDA. To ważne. Ale ważniejsze że masz wpływ. Przychodzisz i rozmawiasz i wiesz że masz jakieś szanse że ktoś twój głos weźmie pod uwagę (nie zawsze tak jest - ale szanse masz). A teraz sobie idź do dużej firmy to nawet nie tyle że się nie dopchasz do kierownictwa to jeszcze będziesz w dużej korpo zagrożeniam ( pogadajcie ze znajomkami to wam powiedzą). PRAWDA też że w większym banku będziesz bardziej wyspecjalizowany (jak ci na tym zależy - idz tą karierą) bo b. będziesz dobrze znał się na swoim wycinku. W spółdzielczym - poznasz bank od podstaw - będziesz U N I W E R S A L N Y - jak to cie interesuje - bierz spółdzielczy. No i W PODSUMOWANIU - Mikołowski, jak kiedyś byłam sceptycznie nastawiona do banków spółdzielczych, zmienił moją opinię w drugą stronę. Jasne, że złej baletnicy .... i tak dalej. Ale jak ci zależy na stabilizacji, na tym że ktoś cię zrozumie, na tym że będziesz miała wpływ to polecam. Ale Jak chcesz robić wielką karierę międzynarodową - masz ambicje globalne - to chyba nie twoje miejsce. Tyle i na temat. PS. STOP HEJTEROM bo jak piszą takie słowa o innych bankach spółdzielczych - a tych opinii nie brakuje - to jest to słabiutkie i mało obiektywne. Spółdzielcze to POLSKIE banki - to trzeba docenić

ikajobb
@Jovus - Pracownik

wreszcie normalna opinia . Trzebaby dopowiedziec że w Mikolowskim masz atmosferę k torej nie spotkasz w komercji. Atmosfera to podstawa oprócz dobrych zarobków, które są tak samo ważne. Konkretnie to powinien być większy parking . To taki mały kamyczek do koszyczka. Ale ogolnie - super bank

nouheyt65
@ikajobb

Właśnie- normalna i nienasączona jakoś negatywnie ocena . Jako prqcownik MBS od ponad 10 lat potwierdzam w pelni tą poztywną opinię - MBS to super bank.

zakpioola
@ikajobb

Chyba parking to nie jest największy problem . Przejdź się do Katowic czy innego większego miasta to doceniasz to co jest w mikolowskim. Wiem że fajnie jak ma się garaż podziemny jak np. W nowoczesnych biurowcach ale jednak jak na tak niewielki bank to jest parking od frontu i chyba dla pracowników i dostawców od tylu - nie wiem jak to jest z klientami rozwiązane. Tak czy siak bank jest godny polecenia.

Do Jovus
@Jovus - Pracownik

Jest tak jak piszesz. Ja od siebie napiszę że pracowałem w dużym BK. Jak porównuje BS do BK to nie ma porównania. Korzyści pracy w BS to głównie atmosfera, ludzkie podejście do pracownika, możliwość przyjemnej i koleżeńskiej rozmowy moim przełożonym i porównywalne do BK zarobki. Dziś po kilku latach, śmiało mówię że decyzja o odejściu BK do MBS była bardzo dobra.

Lalalala
@Jovus - Pracownik

Jak masz być uniwersalny to nie za najnizszą krajową. Chyba, że dodatkowa uniwersalność ma polegać na przeżyciu za miskę ryżu. A uniwersalni pracownicy są traktowani jak popychadła, dziś siedzisz tu i robisz jedna działkę, jutro inna i na wszystkim musisz się znać. Jak na studiach magister musi wiedzieć wszystko, doktor gdzie jest biblioteka, a profesor gdzie jest doktor z magistrem.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Analityk kredytowy w firmie Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
bylypracownik

Jak każdy bank - i MBS ma swoje plusy i minusy . Do plusów zaliczam ( o moja praca trwała w tym banku ponad 20 lat ) dobrą atmosferę ( przez całe lata ) , koleżanki i kolegów- zawsze pomocnych i to ze jak cos wypadło naglego to można było się dogadać i nikt nie robił pod górkę. Minus to chyba to że bank jest nieduży w porównaniu do wielkich banków . Ale jak widzę teraz i co mówią znajomi z którymi mam dalej kontakt- rozwijają się. Miłe jest że pamiętają o emerytach. Pozdrawiam bo to fajny bank .

obiektywny64
@bylypracownik

Widać po tych wpisach że ten MBS kogoś boli a w banku chyba wszyscy wiedzą kto pisze te negatywne i hejtowskie komentarze. Rzeczywistość jest taka, że jak zależy komuś na dobrej pracy, banku stabilnym, z możliwością rozwoju ( no nie takiego że pójdziesz do Warszawy czy Londynu bo to w końcu Mikołów) to każdy tak patrzący jest zadowolony. Wymagają i to prawda. ale czy za do należy się hejt? Sam się czasem denerwuje jak szef chce większych efektów ale szef ma szefa a tamten kolejnego . I to normalne życie gospodarcze. Dziś w finansach jak rozmawiam z koleżankami i kolegami - atmosfera zwolnień grupowych, jakieś niestowrzone plany, opr-y to normalność. U nas przez kilka lat pracy tego nie zauważyłem. Jak miałem duży problem - szefostwo wykazało się super zrozumieniem . Żadnych przeszkód- duże wsparcie. Bardzo ale to bardzo Pomogli i to będę pamiętał do końca życia. I na koniec. Internet nie jest na szczęście anonimowy i wszystko zostaje. Może kiedyś z tym hejtem w końcu ktoś zrobi porządek bo to dotyka nie tylko firm ale osób, sytuacji itp. Zazdrość zazdrością ale hejt to już coś zupełnie innego. Pozdrawiam cały MBS i polecam nie w 100 a 200 %

obecna92××
@obiektywny64

jest tak dokładnie jak piszesz. Pozdrawiam obiektywnych- zero tolerancji dla hejtów internetowych

Yolaepi999
@bylypracownik

Atmosfera to chyba podstawa w pracy . A atmosfera w MBS ja uważam że jest spoko. W byłej pracy było nieprownywalnie gorzej i głównie dlatego jestem e MBS

@obiektywny64

Szczególnie Areczek, wiceprezesik o "silnych nerwach":)

Roko

Odradzam w bardzo poważnym tonie, ten bank to jeden wielki skandal:)

XYZ

Na pracuj.pl pojawiło się parę ogłoszeń- warto aplikować? Jak kształtują się zarobki?

Adek56

Mikołowski Bs - dobra praca w tych trudnych dla bankowcow czasach. Jak wszędzie mogliby płacić więcej ale i tak placą dużo wiecej niż w bankach spoldzielczych i skokach z okolic.

nieznany
@Adek56

Chyba nie wiesz o czym piszesz , płacą tylko swoim pupilom a szaraki zarabiają mniej jak w Biedronce .

Czy firma Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

nieznany

na żadne

GallAnonim

To może zamiast smarować laurki pracownicy tego banku odpowiedzą na ten wpis? Przykra sprawa, to brzmi propagandowo. To brzmi nierealnie. Nie chciałbym obcować w takim środowisku. Takie są moje odczucia w sprawie tego co tutaj Mikolowski Bank uprawia.

MBS

Chodzi o park trzy wzgorza? Bom ciekaw trochu o co cho

jungle
@MBS

mam wrazenie ze cos jest nie tak skoro ten komentarz jest caly czas spychany i wyciagane sa komentarze sprzeed czasem wielu lat \ \

anonimowy
@GallAnonim

Całkowicie się zgadzam z opinią

Mikołaj

Ktoś musi być w pracy w święta ?

tas

pozytywny pracodawca!

iwa62
@tas

Potwierdzam

Super

Te laurkowe komentarze są tak samo wiarygodne jak wiadomości w TVP

pr-sfin

Mikołowski bs tak jak znaczną część małych banków spółdzielczych to w porównaniu z wielkimi korpo wporzo pracodawca. Nie ma wyścigów szczurów i jest dużo więcej luzu. Ale wiadomo ze roboya to robota - jak to w finansach . Minusy albo jak kto woli plusy banków spółdzielczych są takie że musisz znać się bardziej na wszytskim. W bankach dużych jesteś rqczej specjalistą od wąskiego zadania. W Mikolowskim na pewno nie będziesz małą krateczką sprzedazową . Jak jesteś dobry, zaangażowany i uczciwy to czy w Mikolowskim czy innym małym spoldzielczym będą Cię szanować. W dużych bywa z tym różnie. Jak jest przekaz z gory a czesto nawet nie z Polski że np zmieniamy strukturę to raczej sentymentow nie ma .

komexyjniarrro
@pr-sfin

Jak piszecie źle o spółdzielczych to zapraszam do komercji . Pewnie jednego czy drugiego po tygodniu już tam nie zobaczą. Powiem wam jak wygląda robota. Zaczynasz dzień od planu, w robocie plan plan i jeszcze raz plan . Po robocie plan. Wieczorem plan. W weekendy plan. Macie tak? Bo jak nie to docencie to co macie że wam ktoś ta (usunięte przez administratora) kawę czy ekspres kupi że macie luzniejsza atmosferę itp. Cudze chwalicie swego nie znacie . Spółdzielcze to polskie banki i bliskie ludziom. Docencie to na serio bo aż naprawdę szczypie ad tych bezsensownych narzekań nawet j3dnego hektara którego wszyscy zakładam że i tak znają. Pozdrawiam spółdzielców. Komercyjny

copowiemama
@komexyjniarrro

W punkt opinia.

trzygrosze
@pr-sfin

Ten bank ma dużo plusów ale są też minusy. Plusy tu są opisane więc nie będę ich wymieniała wszystkich tylko najwazniejsze. Czyli przyzwoite zarobki, stabilność. I dodatki: multisport, atmosfera, idzie się dogadać z szefem. Awansują raczej już zatrudnionych anie szukają po rynku każdego kto teraz na wszystko sie zgodzi bo takie czasy. Minusy to np. ze dużo wymagają czasem na cito. ale jak zrobisz to doceniają. Minus też że nie prywatnej i darmowej albo nawet płatnej opieki medycznej.

Mateusz
@copowiemama

Czy pracujesz może w Banku Spółdzielczym? Pozdrawiam Mateusz

Mateusz
@trzygrosze

Czy mogę prosić Cię o kontakt ? Pozdrawiam Mateusz

Klaudiusz

Faktycznie złe są traktowani pracownicy firmy?

Nie jest tak źle
@Klaudiusz

Zatrudnij się to sìę dowiesz, jak z miesiąca na miesiąc nie będzie cię stać na chleb, jak z "przyjemnością" będzie cię traktowac zarząd, Nic tylko spróbowac, moim zdaniem życie jest za krótkie, żeby marnować tam czas.

Bombelek
@Nie jest tak źle

Możesz podać priv więcej info o faktycznym traktowaniu pracowników? Za dużo tu laurek, dziwne.

Czy Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie praktykuje "luźne piątki"?

kli99

chyba tak

Pozytywnie

Oczywiście że są luźne piątki, a najfajniejsze są dodatki w postaci: 1) pączki na tłusty czwartek 2) dodatek za okulary 200 zł 3) wczasy pod gruszą uzależnione od zarobków od 700 zł do max 1100 zł brutto 4) kawa z ekspresu gratis - wielka dolewka pijesz ile chcesz. 5) premia na święta 500 zł w bonach jak szefostwo ci przydzieli jednym nawet i po 3000 zł ale to klakierom. 6) codziennie za dobrą robotę kulturalny e-mail z góry. 7) kupa roboty codziennie coś innego nie jak w komercji tu musisz na wszystkim się znać ale za to akurat dodatku nie ma. 8) niepowtarzalna atmosfera każdy patrzy tylko kiedy otrzyma kulturalny e-mail z góry. 9) jak raz coś zrobisz źle lub masz inne zdanie masz gwarantowane że premii kwartalnej nie masz przez cały okres zatrudnienia a i obniżą ci wynagrodzenie. 10) Impreza firmowa dosłownie w stodole raz w roku. 11) karta Multisport 12) nadgodziny niepłatne oczywiście dostaniesz tyle roboty żeby się nie wyrobić. 13) praca poza domem na urlopie i na chorobowym również jest gwarantowana dostaniesz laptopa i specjalne bezpieczne połączenie z bankiem. Naprawdę polecam nic tylko się zatrudnić.

stophejtom
@Pozytywnie

Jak czytam te wypociny kolejnego hejta to wierzyc sie nie chce. Po szerokiej wiedzy widać że to chyba ktoś z tego banku . W mojej firmie nie ma zadnych dodatkow i jakos ludzie nawet o tym nie mysla i zyje . A tu jak czytam placą jakieś ze dodatki za okulary a że wczasy pod gruszą a że multisport a że paczki a że kawa a że język a ze imprezy integrqcyjne i a że premia ( a jakże- krytyka że wszyscy nie po równo) . i to ktos krytukuje to wlasnym oczom nie wierze. Nic tylko współczuć że są jeszcze firmy które tak dbają o pracowników. Niektorym to sie naprawde w glowach przewraca jak nie dość że extra cos dostaja i narzekaja . Takie Pani/Panie A. czy tam E. czy tam K. lub S lub D. lub inny Xie - zluzuj i popotrz bardziej obiektywnie . Hejty co prawda zawsze znajdą coś by krytykować. a tak ogółem to nie da się zrozumieć jednak tego że jak sie komuś nie podoba to czemu pracuje w takiej instytucji? czasy komuny się w Polsce skończyly. To wolny kraj. Ale hejty zawsze niestety będą

Odpowiedź
@stophejtom

Prawda jest taka, że jeśli opinie o firmie znajdują się na tym serwisie to jest z nią coś nie tak. Jeśli opinii o danej firmie brak - mówię tu o dużych firmach, to przeważnie jest w mniejszym lub w większym stopniu w takiej firmie OK. A jeśli ty przedsiębiorco nie zrozumiesz że pracownicy zarabiają na twoje wynagrodzenie a ty jeździsz trzy razy do roku na wakacje i kupujesz sobie co chwilę luksusowy wóz, na kręgosłupach pracowników o których nie dbasz, to wierz mi prędzej czy później pójdziesz z torbami.

@Pozytywnie

W jednym z punktów napisałeś o nadgodzinach. Mógłbyś rozwinąć ten punkt i napisać, jak często się one zdarzają? Ciekawi mnie, czy są to sporadyczne sytuacje.

odpo87xau

W zespole sprzedażowym nie ma czegoś takiego jak "luźny piątek" jeżeli chodzi o sposób ubierania się- mało oficjalny. Wydaje mi się że wogole w finansach jak pracujesz na frontoffisie to luźne piątki tzn. że nie ubierasz się tak jak w pozostałe dni raczej poza niektórymi wyjątkami- nie występują. Inaczej jest w firmach i działach zapleczowych. Tam często stosuje się piątki z mniej formalnym ubiorem. W bankach również- ale jest to chyba bardziej praktyka niż jakieś formalne ustalenie że np. W piątek ubierasz się inaczej niż w środę czy poniedziałek. Pozdrowienia

trovita48
@odpo87xau

Właśnie że w dziale sprzedaży są luźne piątki. Nie jest to oficjalnie powiedziane albo zapisane ale szefostwo nie zrobi ci problemu jak w piątek przyjdzie bardziej swobodnie ubrany . Generalnie uważam że swobodny ubiór w piątek to fajna rzecz

Yolaepi999
@trovita48

Ja się z Tobą niezgodze. Bo luźne piątki sa w banku

Somwqar
@Yolaepi999

Luźne piątki są ale nie ma tego w regulaminach. Raczej zwyczaj

Miła
@stophejtom

A pamiętacie te czasy, gdy odróżniano jeszcze krytykę od hejtu?

Jaka jest kultura pracy w Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie? Obowiązuje typowy dress code?

Kultira pracy

Odnoszę wrażenie że pytanie jest podchwytliwe ale odpowiem po ludzku, Kultury dla pracownika tam nie ma ! Od kiedy kikbokser został prezesem zaczeły się czystki, pracownik stał się śmieciem, którego czeba usunąć a był to rok 2010 od tego czasu bank powinien nazywać się nie "Spółdzielczy" ale "Królewski"

Pracowik

Dreskod obowiązuje frontowców. Backoffice ma inaczej. Nie czepiają się

Praca dla ludzi o mocnych nerwach. Jeśli wytrzymasz 2 lata, jesteś mistrzem przyjmowania na siebie upokorzeń (usunięte przez administratora) i niskiego wynagrodzenia. Mały cię tak zniszczy że ci się odechce żyć, oczywiście na polecenie kickboksera, szkoda wysyłać CV to nie jest pracodawcs do emerytury, już chyba lepiej pracować w mc donaldzie, przynajmiej wiesz za co robisz, wiem co mówię już u zwykłego prywatnego pracodawcy jest o wiele lepiej.

Kwestia czasu

Wiele pięknych opinii aż łezka w oku się kręci - więc nie napiszę nic negatywnego bo mogłoby to być uznane za Hejt lub wymazane przez administratora. Jedno jest pewne jest to pracodawca ostatecznego wyboru jak już naprawdę nie masz na chleb.

pandaaa

pracodawca umożliwiający rozwój i samorozwoj . polecam

Gzuldek
@pandaaa

To najważniejsze- rozwój i samorozwoj . dla młodych ale starszych także

Zostaw merytoryczną opinię o Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie - Mikołów

• Jak się pracuje w Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie?

Zobacz opinie na temat firmy Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie?

Mikołowski Bank Spółdzielczy w Mikołowie
4.7/5 Na podstawie 48 ocen.
  • Krakowska 29
    43-190 Mikołów