Opinie o Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Instalowanie maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera w Bielsko-Biała

Dariusz Wodzisław Śląski

Odradzam wiązania się z tą firmą brak kontaktu infolinia nie istnieje montują uszkodzone urządzenia i nie wiadomo kiedy je wymienią naciągacze i tyle w temacie

W maju 2018 roku została u nas założona instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła. 1. Pompa ciepła została zamontowana na betonowych krawężnikach ułożonych na ziemi koło rynny 2. W lipcu 2018r zgłosiliśmy reklamację (dzwoniłyśmy i pisałyśmy maile przez 3 miesiące, później nie odbierali telefonu, na maile też nie odpowiadali). W sumie po co... kasę dostali , a że jakaś gwarancja jest , to co to kogo by interesowało.... Może jeszcze nawiążę do ich zapewnień sprzed podpisania umowy i uiszczenia pieniążków- ,,max do 2 dni przyjedziemy, naprawimy usterkę". To już się pośmialiśmy :) 3. Pompa stała nie w poziomie przez pół roku jak nie dłużej... coś się prawdopodobnie zepsuło, oczywiście BA miała to głęboko w poważaniu. Tauron wystawiał nam rachunki 2500 zł za 2 m-ce (z wcześniejszych wyliczeń wyszła taka kwota ROCZNA). Udałyśmy się do Rzecznika Spraw Konsumenta. 4. Prezes tej firmy zaproponował nam opcję nie do odrzucenia :) UWAGA: wymieni nam pompę (usunięte przez administratora) 5. Oczywiście podziękowałyśmy mu za tak cudowną propozycję. 6. Rzecznik napisał pismo o odstąpieniu od umowy na mocy rękojmi. 7. Stowarzyszenie BA nie przejęło się dwoma poleconymi Rzecznika w tej sprawie. Po czym zapłaciło karę grzywny za nieodpisanie na pismo Rzecznika Praw Konsumentów i o dziwo odpisał Prawnik tego Stowarzyszenia proponując nam nową pompę (teraz już tylko musimy ponieść koszt około 1500 zł). 8. W między czasie w kotłowni był hydraulik całe Stowarzyszenie zrobiło instalację u nas tak źle, że nie przechodzi żadnych norm budowlanych. S(usunięte przez administratora) Czekam na sprawę w sądzie. Ostrzegam wszystkich, co chcą zainwestować w tą instalację. Odrzućcie ich ofertę i nie bierzcie ich w ogóle pod rozwagę. (usunięte przez administratora)

Edy

Coś nie tak, podczas podpisania umowy termin realizacji wrzesień, do tej pory brak kontaktu ze strony . Dziś udało mi się dodzwonić, zostałem poinformowany że dziś zostałem przesunięty i dziś ktoś do mnie oddzwoni, jest 19:18 nadal brak kontaktu, niedługo rata za coś czego nikt nie widział, i co tak super ? Wszystkie etapy weryfikacji przeszliśmy. ????? a instalacji ni widać ni słychać, kredyt na takie inwestycje z innego banku jest tańszy, a miało być tak pięknie.

Instalacja 6 kilowat. Jestem zadowolony. Polecam. Bierun Nowy.

Firma Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Інженер електрик. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Nikodem

Witam jestem posiadaczem Pc i Pv juz od ponad roku wszytko zostalo rzetelnie przedstawione i fachowo zainstalowane sytem dobrany z delkatnym zapsem na mroźnieksze zimy niż byly dotychczas .polecam i pozdrawiam tych co posiadają któryś z systemów i sie na ten temat wypowiadają

Niki piki Pszczyna
@Nikodem

Czekałem dlugo ale warto było uwagi po terminie plusy bardzo solidnie bez poprawek i wszysto czysto i schludnie oceniam 9/10

Znawca piasek
@Niki piki Pszczyna

Solidnie i na czas 10/10

Edyta

Jestem zniesmaczona firmą Błękitna Atmosfera we wrześniu 2018 pidpisałam umowę na montaz paneli fotowolataniczne w listopadzie miałam mieć montaz dziś jest marzec2029 a ja nadal nic niemam płacę juz drugi miesiąc kredyt a firma poprostu się nie wywiązuje dlatego nie polecam nikomu tej firmy

Edyta

Przepraszam pomyłka marzec 2019 rok

darek
@Edyta

Witam Ja w grudniu 2018 podpisałem umowę wpłaciłem 1400zl w lutym się odezwali zrobili jeszcze raz wycenę na wyższą kwotę nie pozyskują dotacji z tytułu czystego powietrza.Kredyt zwykły konsumencki do dziś nie odzyskałem wpłaconych pieniędzy utrudniają kontakt nie odpisują na maile nie odpowiada na tel zbywają Ludzie uważajcie

@Edyta

Dziwne... Jak sie tłumaczą z opóźnień? W umowie powinien być podany orientacyjny czas montażu - był wpisany? Albo po prostu mają dużo zamówień i się nie wyrabiają? Na stornie mają sporo realizacji więc mozliwe że o to chodzi. Była też zima... kiedyś nie mogłem sie doprosić wejścia na dach bo dekarze boją się chodzić wtedy po dachu ponoć dachówka przzy mrozie może pęknąć od obciązenia. A czemu kredyt? Choć jesli warunki dobre, to w sumie logiczne żeby nie poświęcać oszczędności Daj znać jak juz ci zamontują

Henryk
@Paweł

U mnie dobrze wszystko działo prawidłowo w grudniu podpisołem umowę. Po 3 tygodniach dostołem projekt a tydzień temu mi zamontowali. Wczoraj montowali u sąsiada .Nie miołem problemu sie dodzwonić . Wszystko przebiegło fajnie i sprawnie polecem .

Krzysiek
@darek

Czy komus sie udalo odzyskac 1400 lub przynajmniej część tej kwoty? Doplata 70-80 % obiecana w 2018 to byla po prostu ściema na wyludzenie pieniedzy.

Grzegorz

Nie polecam tej firmy, nie odpowiadają na telefony. Solary i urzadzenie na awarii nie chodzä moduły. Brak wsparcia z ich strony (nie ma gwarancji ) juz rok czekam az ktos przyjedzie i usunie usterkę. Nie polecam!!!(usunięte przez administratora) Wszystko ładnie pieknie jak ci będą chcieli wcisnać produkt. A później zapomnij o gwarancji jak cos sie zepsuje. NEGATYWNIE NASTAWIENIE!!!!!!! Unikajcie a unikniecie dodatkowych kosztów!

adiss Tarnowskie Góry

Witam firma godna polecenia wszystko na czas i zgodnie z umową jak najbardziej polecam

Wojtek:)

Witam 24 panele zainstalowane Gorzyczki bez problemu czekam na wymianę licznika pozdrawiam:)

Rozczarowana

Jeżeli chcecie spać spokojnie nie wiążcie się z Błękitną Atmosferą ! P(usunięte przez administratora) niby wpisowe które odzyskasz-ale już cię mają,przepadnie jeżeli nie zawrzesz umowy,której nie widziałeś.Drugi krok umowa,która nie gwarantuje ci,że mają obowiązek dotrzymania terminów i załączniki,które doprowadzą cię do chwilowej euforii.W zetknięciu się z rzeczywistością okazuje się,że są z chmurki-z fotovoltaiki nigdy nie uzyskasz ilości minimalnej mocy inwerterów,ale możesz dostać zawału jeżeli zamontowałeś pompę ciepła i uwierzyłeś w koszt ogrzewania przedstawiony przez Błękitną Atmosferę.Wszystko opiera się na braku rzetelności i braku fachowości np.przedstawiciel firmy przed przystąpieniem do realizacji zaproponował miejsce na pompę oddalone o 25m od zbiornika buforowego,a liczne awarie pompy w okresie zimowym cedowane były na nas i producenta Firmę Silesia,z którą nie podpisywałeś umowy.Poskarżyć się można Panu Bogu,bo dyrekcja firmy jest nieosiągalna.

Red

Komentarz bardzo trafiony. Opisuje dokładnie sytuacje w BA. Mogę do tego jeszcze dorzucić że informacje podawane przez nich nie są w ogóle wiarygodne. Wiele razy mówiąc o czymś dziś jutro już nie miało prawa bytu.

Fredzio (Michałowice)

@ Seba No ale czemu sądzisz że "się poszło..."? Przecież jesli im coś wpłaciłeś, to masz jakąś umowę itp i dowód wpłaty (np online), a jak wiesz zazwyczaj (zawsze?) firmy pobierają jakieś zaliczki, a przy koszcie instalacji takich jak fotowoltaika i / czy pompa ciepła (czyli liczone w dziesiątkach tysięcy) , to taka zaliczka jaj 2000 zł nie jest chyba duża? Tym bardziej, jesli oni nadal istnieją, są namacalni, maja gdzieś siedzibę itp to źle nie jest... jest z nimi kontakt? Masz umowę? - to o co chodzi? Masz jakis termin montażu zapewne, to ci w takim +- terminie powinni zamontowac i będzie ok

Opiekun_niepoczytalnego

A dla mnie opis osoby rozczarowanej wykonaniem instalacji jest BARDZO LOGICZNY. Ja się Pani @Rozczarowana nie dziwię, że pisze chaotycznie. Ma istotne powody do zdenerwowania. Więc proszę z Pani @Rozczarowana nie robić analfabety i trochę szacunku! To, że osoba @Akcja-Reakcja nie zrozumiała, musi szukać winy raczej po swojej stronie. I w odróżnieniu od @Akcji-Reakcji, Pani rozczarowana zna wszystkie polskie znaki interpunkcyjne. . @Rozczarowana, proszę zwrócić uwagę, że to jest miejsce tylko na chwalenie Stowarzyszenia. Wszyscy tu są bardzo zadowoleni z montażu. Wzorcowo podają jaką moc mają zainstalowaną, gdzie był montaż i miło pozdrawiają. Nikt nie ma nawet jednego ale. Cały czas są opisywane tylko pozytywy. Stowarzyszenie ideał (czego bym szczerze życzył). Np. "Witam mam instalacje 6.0 kwp w Wodzisławiu Śląskim bez zakłóceń w terminie wszytko pokrywa się z warunkami na umowie. Technicy doświadczeni nie mieli żadnego problemu z instalacja wyrobili się w 1 dzień czekam na wymianę licznika. pozdrawiam" . (A tak na marginesie: jaki procent ludzi zna jednostkę wato-pik? Ponieważ nie należy do układu SI to podejrzewam, że mniej niż 1%. W opiniach znajomość jest na poziomie min. 30% - pozdrawiam instalatorów). Te opinie składają się prawie w 100% z niewiarygodnego słodzenia, które każdego kto twardo stoi na ziemi odpycha. Bo ideałów nie ma. Każda firma ma wpadki i umiejętność wychodzenia z nich świadczy o jej marce! . No i najciekawsze jest to, że jak ktoś napisze coś przeciw to dziwnie od razu jakiś "pseoudonim" miesza go z błotem. Np. jak w Pani przypadku: "... prosze to napisac jeszcze raz, tym razem po polsku i ZROZUMIALE! Bo na razie to jakis bełkot." "... co chciałaś przekazać bo piszesz w sposób niezrozumiały" - przykład chamskiego przejścia na Ty.

ciekawy

Na czym dokładniej polegał problem z Błekitną Atmosferą?

Jarko II Mocny

Wszytkie te powyższe opinie tutaj są baaardzo ciekawe. Dlaczego? Bo to przecież portal w temacie poszukiwania pracy!!! A nie portal do umieszczania opinii na temat rzetelności firm, czy też jakichś "ale" od klientów / rzekomych klientów (bo dziś w internecie niczego nie możesz być pewien - istnieją różne oszołomy, no w sumie konkurencja... też nie śpi - jeśli wiecie o co mi chodzi... Najlepiej zawsze sprawdzać u źródła). Dziwne są te wpisy tutaj coniektórych. Niby jakies argumenty podaja, ale to właśnie (może być - nie musi) choćby nieuczciwa konkurencja. Wpisac każdy wszysyko może (jak widać). Ludzie przerzućcie się na jakiś odpowiedni portal jak coś ...albo se piszcie - co mnie to ( :

Witam mogę prosić i wiadomość prywatną mam pytanie?

nieprawda
@ciekawy

To nie tyle do "ciekawego" - tylko tak ogólnie, do niedowiarków. Otóż... tak naprawdę nie było problemu. Problem to ci, którzy nie moga zrozumieć pewnych podstawowych zależności, praw rynku itp. Dobrze się ludziom mówi. Załóż firmę, rób tanio, dobrze i w terminie. Próbuj. Świat stoi otworem. Spróbuj, a potem pogadamy.

nieprawda

A.... pan może z konkurencji? Tej z kategorii nieuczciwej, jak mniemam

Tylko_PRAWDA
@nieprawda

I właśnie tacy ludzie jak Ty @nieprawda PSUJĄ RYNEK BUDOWLANY !!! Jakbyś robił dobrze i w terminie to kwestia czasu jak staniesz się polecaną marką. Ale bo Ty chcesz dorobić się szybko, na krzywdzie innych. Znam wiele firm które latami pracowało na markę osobistą, a teraz żyją jak królowie. Są polecane pocztą pantoflową i mają więcej pracy (i dobrze płatnej) niż z przetargów i reklamowania się. W Polsce jest zaraza takich kombinatorskich firm jak proponujesz. A kombinatorzy i lanserzy (niedomówienia w umowach, słabej jakości materiały, tani i słabi fachowcy - często z łapanki, niepłacenie podwykonawcą, drogie fury na kredyt itp.) dorabiają się szybko ale na krótką metę. Panie @nieprawda jako inspektor nadzoru pogoniłem już kilka takich pseudo firm. A są takie, które sam polecam Inwestorom i biorą bez przetargu (bez gratyfikacji od firm - po prostu mam dobrze wykonaną i w terminie pracę - a profit mam w tym, że jestem drogi ale polecany przez dużych Inwestorów). Życzę sukcesów.

Marcinnnnn

ja już ciesze się ze swojej instalacji wschód zachód długo czekałem na wymianę licznik z Tauronu ale wymieniony i pomimo ostatnich silniach wiatrów, których sie obawiałem wszystko pracuje idealnie Żory

Dawid Żory
@Marcinnnnn

Witam u mnie też instalacja przebiegła bez zakłóceń 6.0 kwp wsch zach pozdrawiam Żory

Grzegorz

Witam instalacja wykonana na czas nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy techników i doradców. polecam jak najbardziej.

Witek
@Grzegorz

Witam Czerwionka Leszczyny instalacja pieknie produkuje prad wszystko ladnie zamontowane polecom

roman.....

Witam 10 paneli 300setki mono 3kwp zamontowane na południe na rachunek 150zł panele już fajnie pozyskują prąd pozdrwaim

Przemo

W koncu dlugo oczekiwana instalacja 6 kwp na poludnie dach wielospadowy ale sie udalo tylko licznik wymiana teraz .... polecamy szybko sprawnie i u mnie na czas bez obaw warto. Pisze bo sąsiad juz ponad rok korzysta i ladnie mu sie zbilansowało z lekkim zapasem nawet do wykorzystania dlatego sie zdecytowałem. Pozdrawiam

zadowolonyyy

Witam Częstochowa u mnie instalacja pracuje świetnie 24 panele na wsch-zach pozdrawiam i polecam

Wacław

Dzisiaj zamontowane 5.7 ekierki plaski dach 8 godz i instalacja gotowa czekam na wymiane licznika tarnow

kędzierzyn kożle...

u mnie instalacja pięknie pracuje 6kwp 20paneli mono czarne ładnie prezentują się na dachu polecam Opolskie... Doradztwo bardzo dobre chłopaki znają się na robocie

SBA

Do uczestników projektu „Błękitna Atmosfera” i „Błękitna Atmosfera 2” Szanowni Państwo W związku z rozpoczęciem realizacji w/w projektów, pragnę poinformować państwa o naszych poczynaniach dążących do ich sfinalizowania. W wrześniu 2017 roku zakończyliśmy przyjmowanie uczestników do projektu „Błękitna Atmosfera 2” pozyskując wystarczającą ilość osób zainteresowanych instalacją PV. W tym czasie procedowane były przez Urząd Marszałkowski woj. Śląskiego dwa wcześniej złożone wnioski (4.1.1 subregion Centralny) i (4.1.2. subregion Zachodni), złożone 28.04.2018 r. z planowanym rozstrzygnięciem w Listopadzie 2017. W zawiązku ze zmianami, które pojawiły się w regulaminie Urzędu Marszałkowskiego, (Zmiana w rozliczeniu podatku VAT, który obligatoryjnie stał się kwotą Niekwalifikowaną, tzn. że nie objęty dofinansowaniem, tylko płatny przez beneficjenta końcowego) jako Stowarzyszenie nieprowadzące działalności gospodarczej, mogliśmy wliczyć VAT i wliczyliśmy go do kwoty dofinansowania, ale po zmianie kwota brutto stała się kwotą netto. Wszystkie poprawki zrobiliśmy według wskazówek oceniających projekt pod względem Formalnym, i zostały one przyjęte i rozpatrzone pozytywnie przez UM. W kolejnym etapie jednak nasze wnioski zostały odrzucone, mimo iż uzyskały bardzo dużo, bo aż 75% punktów regulaminowych, (dofinansowane projekty niektórych gmin to tylko 50%), wystosowaliśmy więc protest z obszernym uzasadnieniem i argumentami co do niesłusznej oceny naszych wniosków. Decyzji niestety nie zmieniono i w styczniu 2018 ostatecznie odmówiono nam dofinansowania. Zarówno w naszych odczuciach, jak innych podmiotów, którym odrzucono wnioski pozostaje niesmak, iż polityka i koneksje odgrywają większe znaczenie niż zapisy w regulaminie. Kolejne nasze działania skupiły się na projekcie „Błękitna Atmosfera 2” nabór 4.1.3, którego termin wyznaczono na wrzesień 2017. Urząd Marszałkowski kilkukrotnie zmieniał (przedłużał) termin składania wniosków równocześnie zmieniając regulamin konkursu. Ostatecznie nabór wniosków zakończono 28.05.2018r, czyli 8 miesięcy później, niż było to planowane. Konsekwencją tych działań była dużo większa ilość złożonych wniosków, przekraczająca 12 krotnie kwotę do rozdysponowania, a co za tym idzie większa konkurencja. Wobec powyższych działań postanowiliśmy zrealizować nasze projekty bez hipotetycznego niczym nie gwarantowanego wsparcia z środków unijnych, rozstrzyganego na zasadach „konkursu” (nie wiadomo jakich, ponieważ większa ilość punktów nie gwarantuje wygranej). Jednak zanim podjęliśmy tą decyzję, że nie będziemy uczestniczyć w konkursie o dofinansowanie, zrobiliśmy stosowne rozeznanie, czy jesteśmy w stanie zrealizować nasz projekt bez wsparcia, ale na tych samych zasadach, do których zobowiązaliśmy się w regulaminie i umowie. I udało się od 01 Października br. Zaczynamy ustalać harmonogram montaży, i realizujemy projekty „Błękitna Atmosfera” i „ Błękitna Atmosfera 2”, o czym uczestnicy właśnie dostają informacje pisemne. Z poważaniem Zarząd SBA.

zadowolony

22 panele solarredge montaż w lutym wszystko działa umowa z listopada małopolska

Zostaw merytoryczną opinię o Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera?

Zobacz opinie na temat firmy Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera?

Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera
4.5/5 Na podstawie 134 ocen.

Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera