Opinie o Frohmasco Sp. z o.o. w Chociwel

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Frohmasco Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Frohmasco Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - produkcja tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Frohmasco Sp. z o.o. w Chociwel

Bobo

Heja Frohmasco'wcy, szukam sensownej pracy a o Was słyszałem różne opinie. Warto składać "papiery"?

@Bobo

Ten zakład się nie rozwija,myślą,że są czasy że ludzie się będą tu pracy trzymać.A z tego co chodzą słuchy od samych którzy tu mają doświadczenie, rzucają prace. Są niedocenione osoby z wieloletnim stażem.A ten nowy dyrektor to będzie miał proble-nie będzie miał ludzi do pracy....I nikt za tą kasę nie przyjdzie tu do tego (usunięte przez administratora).Czas wszystko zweryfikuje.

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Frohmasco Sp. z o.o.? Umieścili kilka ogłoszeń na Pracuj.pl.

@Andrzej

To w jaki sposób dyrektor poinformował pracowników, że ich obserwuje na kamerach? I jak zazwyczaj odnosi się do pracowników? Potrafi przyznać się do błędu i przyjąć krytykę?

Operator CNC to potrzebny jeszcze? Coś słyszałem że mieli przyjmować a w sieci mi się tylko pokazuje ogłoszenie, co rok temu wstawili. Myślałem na początku że to system ciągły ale było napisane że weekendy i święta wolne od pracy, teraz jak to wygląda? Co z nadgodzinami przy okazji, są?

Najpierw niech zaczną doceniać i dbać o pracowników doświadczonych.Ten zakład to o pomstę do nieba woła.Na pewno jednego operatora będzie mniej,rzucą ten (usunięte przez administratora)

Andrzej Nowy wpis

Teraz pewnie będzie potrzebny.Bo kolega z 18 letnim doświadczeniem,sumienny,zawsze pomocny właśnie złożył wypowiedzenie. Przede wszystkim, że nie pozwoli sobie na poniżanie,bo ludzi tu mają za nic.Nowy dyrektorek zero szacunku do ludzi.Mysli,że tylko Frohmasco się liczy.To skoro walnia się ktoś z takim doświadczeniem,dobrze się z nim pracowało to o czym to świadczy?A wiem,że nie on jeden.Zostają tyko Ci,by przetrwać do emerytury. A teraz to pracownika trzeba szanować,wszystko działa w obie strony

Inga Nowy wpis
@Andrzej

Oooo ale to niezły staż w jednej firmie. Ciekawe, czy jak wypowiedzenie składa taka osoba, to czy firma jakoś stara się ją zatrzymać i proponuje np. większą kasę. Wiecie coś? Wgl jak pracuje się tu kilka czy nawet kilkanaście lat, to jak wygląda ścieżka rozwoju. Sa jakieś awanse, czy wszystkie te lata pracuje sie na jednej posadzie?

Rekrutacja....Tu ludzie pracujący po 10 lat i więcej już nie chcą pracować, bo są niedocenieni,zarobki na wysokości najniższej krajowej....no niech ten dzieciak zwany dyrektorem niech szuka ludzi,bo dozna szoku,jak zobaczy kto z tego (usunięte przez administratora) ucieka.Bo zamiast szanować,dbać o ludzi doświadczonych to on nowych przyjmuje....Ja pracuje tu kilka lat i wiem jedno-od lutego mnie tu nie ma

@Tomek

Od lutego? Niby jest listopad, czy chodzi o jakiś dłuższy okres związany z wypowiedzeniem? Trzy miesiące jest czy to zależy? I co z opcją na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron? Od razu na to przystają mimo ze faktycznie chce odejść osoba doświadczona? Dla tych nowych są oferowane jakieś konkretne szkolenia?

Andrzej Nowy wpis

Nastaw się Pan na to,że dyrektor, który udaje że wszystko wie najlepiej ogląda Cię na monitoringu.Wiem,że już dwie osoby poinformował że ich obserwuję.Tylko jest tak tępym,że nie wie ,że to mobbing...Uświadomi mu to pracownik,który pracuje ok 12 lat w tej firmie i się zdziwi.Bo wiem jedno,nie będzie miał tego odpuszczone.

Bobo

@Bobo

Czasy są jakie są a z ludzi robią tanią siłę roboczą,taki (usunięte przez administratora). Premie zabierają za to,że chłopaki ogarniali 2 stanowiska pracy, paradoks

@Tomek

Kto ogarniał dwa stanowiska chyba raczej deal telefony ???? robicie najmniej krzesełka nowe no tak lepiej narzekać ... Nikt nikogo nie trzyma na siłę jaj nie masz to próbujesz w sieci wysiedzieć ...

AntyDebil
@Tomek

Wydaje mi się ,że to nędzna prowokacja i ktoś próbuje wylać swoje żale na czyimś grzbiecie . Wygląda to na marna prowokacje

@Bobo

Orientujecie się, czy aktualnie firma potrzebuje pracowników do pracy na produkcji? Jedynie co udało mi się znaleźć, to ogłoszenie z zeszłego roku. Powiedzcie mi, na ile zmian się tutaj pracuje i w jakich godzinach? Bo widzę w ogłoszeniu niezgodność, ponieważ godziny, które zostały podane to 7:00-15:00, więc wygląda to na 1 zmianę. Natomiast w dalszej części widnieje informacja o systemie dwuzmianowym. Więc koniec końców, jak to jest? Myślę nad złożeniem aplikacji, dlatego chcę mieć pewność i dopytuję .

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Frohmasco Sp. z o.o.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Pracownik były

Dlaczego piszecie między sobą nowy Dyrektor i tak tego nie widzi niech staną operatorzy cnc spawacze lakiernicy i zwykli pracownicy nich zamkną firmę

@Pracownik były

Przecież nie jesteś były piszesz o spawaczach a to nowy dział . Myślisz ,że są glupsi od Ciebie ???? nie sądzę .

Katarzyna
@Hahaha

Od kiedy tak na prawdę działa ten dział spawaczy? Szukają może kogoś? Często tu są przyjęcia? Nigdzie nie widziałam ogłoszeń a mąż szuka pracy jako spawacz

M....
@Pracownik były

Atmosfera jest....ludzie podwyżek płać dawno nie mieli.A sytuacja dziś jest jaka jest,KAŻDY CHCE GODNIE ŻYĆ.Wszyscy narzekają między sobą a nikt temu nowemu tzw dyrektorowi nie powie nic że strachu.BRAĆ CAŁY ZAKŁAD NA ŻĄDANIE i dyrektor zobaczy .Gra cwaniaczka.Nawet Ci którzy tułek byłemu wchodzili za plecami (usunięte przez administratora)..ale się nie umiecie postawić.PODSTAWĄ JEST ZGRANIE...I WTEDY SIĘ TEGO DYREKTORKA NA ZIEMIĘ SPROWADZI.POZWÓLCIE SOBIE TERAZ...BĘDZIE TYLKO GORZEJ

Katarzyna

Ile dokładnie można tutaj zarobić? Czy praca jest zmianowa? Możesz też napisać na jakiej umowie się tutaj pracuje?

User5000
@Katarzyna

Jedno zmianowa umowa próbna 3 miesiące

Ilona
@User5000

Okej, a jakie godziny? Co do tych umów próbnych to jeszcze bym chciała wiedzieć, czy ciężko jest, żeby przedłużyli potem. Bardzo wymagające szefostwo?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Frohmasco Sp. z o.o.?

Były Pracownik

A jakie doświadczenie może mieć ktoś kto aplikuję do tej firmy .mała mieścina a podobnych firm W okolicy raczej brak .oni nie szukają dobrych pracowników a taniej siły roboczej co powoduje,że ludzie podchodzą jaka płacą taka praca .tam nie trzeba być dobrym pracownikiem sztuka się liczy .

@Były Pracownik

I jeszcze jedno....Jak pójdzie tak dalej,że nowy kierownik nie nauczy się szanowaćchcących pracować to ram nie będzie miał kto robić i to już wkrótce.Jyż kiedyś była sytuacja, że wszyscy operatorzy CNC grupowo chcieli odejść...no a teraz to będzie faktem,bo już sobie nie pozwolą na takie traktowanie.Każdy chce godnie żyć.Zostanie zakład beż pracowników i...klops.Wiem,że jeden najdłużej tam pracujący operator CNC nie wiąże przyszłości z tym (usunięte przez administratora).A w kraju jest tak że na socjalu ludzie wolą siedzieć.Ten nowy dyrektor musi się jeszcze pokory nauczyć,bo będzie popierniczał sam,musi zejść z tonu

Oskar

Czy wy potrzebujecie w ogóle pracowników czy tylko tak o wystawiliście ogłoszenia w sprawie pracy a z waszej strony cisza nikt się nid odzywa

Weronika

czyli nie warto słać papierów skoro nikt nie odpisał? Też widzę, że na pyt o możliwość zatrudnienia kobiet również odp brak... ktoś wie czemu? w firmie teraz to ile osób pracuje i jak to może na stanowiska się rozkładać? kobiet najwięcej w którym obszarze by było?

Pracuś
@Weronika

Z tego co sie orientuje sa na olx aktywne ogłoszenia. Prosze sie kontaktowac.

@kasia
@Pracuś

Złożyłam CV mieli dzwonić i od 2 dni nie dzwonią a na olx piszą że potrzebują

BellaCiao

Witam, czy potrzebuja w firmie kobiet do pracy? :)

Zibi

Słyszał ktoś czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Jakie warunki trzeba spełniać?

Marysia
@Zibi

Jeśli jesteś wartościową osobą sumienną i pracowitą to na pewno się przydasz. Chęć i zapał do pracy wystarczy aczkolwiek nie mile widziane wykształcenie wyższe

Oj, byle do końca miesiąca, grupowe wypowiedzenie stanie się faktem. A pseudo dyrektor niech się w kościele modli o pracowników i operatorów CNC. Na koniec miesiąca ziści się to, co Panowie zapowiedzieli, grupowe wypowiedzenia. A wiem, trzymają razem, jest determinacja między chłopakami. Cóż, nie pozostaje nic innego jak życzyć tej niby kadrze powodzenia w poszukiwaniu pracowników ????

Buahaha

Dwie osoby odeszły z CNC a tu cisza, i skączyły się wypisywanki tutaj.

@Buahaha

I od 01.03. Odejdą kolejni, grupowe wypowiedzenie no i zobaczymy, komu będzie wesoło. Jednego jestem pewien, jak obiecali, tak zrobią, złożą grupowe wypowiedzenia.Bedzie zdziwienie, bo praca już nagrana.

2020

Podejrzewam że po zebraniu będzie z 200 opini na tym forum .mam nadzieję że już więcej złe opinię się nie pojawią w co wątpię ,inaczej się pracuję w zakładzie który dba o pracownika a pracownik o dobre imię dla zakładu bo robienia sobię na wzajem pod górkę do niczego dobrego nie prowadzi .może jakaś impreza integracyjna oczywiście z fajną zabawą a nie tylko z piciem by się przydała . brakuję w tej firmie meryroryki .największym błędem włodarzy było nie to iż nie dali pieniędzy a to ,że nie powiedzieli tego ludzią myślę że nie jest to zbyt wielki wysiłek . Też uważam że odłożyć 50 zł na miesięcznie przez rok dla każdego pracownika nie jest żadnym obciążeniem dla firmy która produkuję towar w Polsce płaci w złotówkach a sprzedaję w euro , co takiego się stało nie mam pojęcia ale uważam że było to zupełnie głupie rozwiązanie . Zakład mniej by odczuł dając te pieniądze a jeżeli matka samotnie wychowująca dziecko która ich nie dostała bo ile kosztują święta dobrze wiemy bo jesteśmy takim krajem dla którego to święto jest bardzo ważne i pielęgnowane , ale cóż nie każdy podziela moje zdanie . Mam nadzieję że ten rok będzie lepszy ludzie nie będą tak zawistni a każdy będzie sobię pomagał a nie będzie chorej zawiści i nienawiści

No i co to będzie już za 2 dni? Pewnie nas Jasiu zwoła, po tych wszystkich komentarzach, po tych wszystkich jazdach, a nasłuchal się też na mieście, wpadnie siny i poinformuje, że nie ma nic na święta, bośmy co na sercu leży na forum włożyli. Ma chłop ciśnienie,niech się dzieje co chce, czy piszą do Niemiec czy nie, ja go tylko poinformuję, że czekam na odpowiedź od miejsc, gdzie o robotę pytałem. I później zachoruje, bo coś mnie w boku rąbie i skacze oko, bo na wypowiedzeniu trza się zregenerować, już jestem ciekaw atmosfery i min wszystkich. Ale z tego co gadałem z ludźmi to wiem, że chorują, oj, chorują... Trochę się zwolnień lekarskich posypue, wiem, że ruszają rzucić to (usunięte przez administratora) Ale puki co, pamiętajmy, nie dać się, bo trza mieć swą godność a nie być takim bez twarzy i honoru jak ta nasza tzw kadra. Jakoś święta przeżyłem, ale nie oznacza to że tym dziadom zapomnę. Pracuje od początku istnienia tego syfu i jeszcze nie było tak jak w te święta. Franek to chyba się za głowę łapie. A z tego co wiem już jesteśmy podzieleni, bo my, którzy zapierd... od początku więcej się o swoje upominamy i więcej mamy odwagę powiedzieć co boli, niż ci młodsi. Musimy się jakoś zgrać kto jeszcze zostaje, mobilizacja i na koniec trutni powiedzieć co jest bolączką. I jeszcze jedno - nie tylko Frohmasco jest zakładem, Jasiu ty se uświadomić musisz jedno - ty już jesteś za stary, za chytry na bycie dyrektorem. Może po piśmie do Obuka przejza ba oczy ze pogrązasz ten zakład

Hahahaha

Miało Ciebie nie być po nowym roku już . Myślę ,że nie będzie się bawił w rozmowę o tym forum, bo i tak nikt się nie przyzna a mimo ,że ktoś pisał wcześniej ,że w oczy mu to powie . Mądrzy ludzie nie biorą udziału w głupiej dyskusji i nie dają się prowokować

No Ten

Jakoś nie sądzę żeby ktoś napisał coś do Oboka więc po co tak kłamać nie sądzę też że zaraz się tak ludzi na zwalnia co najwyżej będzie więcej zwolnień lekarskich albo jakaś lista z podpisami w to to nigdy nie uwierzę jak też to pisanie że kradnie aluminium zupełnie nie potrzebne rozumiem że jest duże rozczarowanie brakiem jubileuszòwki a do tego jeszcze Mikołaj nie dotarł ale lekka przesada . Wszystkiego najlepszego w 2020 roku

@No Ten

Uderz w stół... (usunięte przez administratora) się odezwą.

Mieszkaniec Chociwla
@No Ten

Ooo, Jasiu na forum, ciekawe komu ten z kadry katolickiej kazał komentarz wpisać. A co do aluminium, przecież w sobotni jak pracowaliśmy, to przy nas wywodził, przestań no lizusie bronić, chyba że Cię Mikołaja odwiedził ale przekręt z jubileuszowką to będzie miał wygnania i to zdrowo. Althaus go wyprostuje. Zmienić kierownika, to jedyna szansa, żeby zakład normalnie funkcjonował. No i jeszcze księgową, wiecznie mylącą się

No Ten
@Mieszkaniec Chociwla

Też jestem zły że nic nie dostaliśmy i nawet nikt nic nie powiedział ,że nie będzie kasy na święta , ale też uważam, że troszkę ktoś przegina jeszcze pisząc o jakiś listach do Obuca i na niej podpisy przecież nikt w to chyba nie wierzy

Pracownikom tym, którzy zostają, tym którzy odchodzą, życzę mimo wszystko zdrowia, bo ono najcenniejsze, odwagi i sił, bo potrzebne, niech Wam będzie jak najlepiej, bo Wam się to po prostu należy, a to, co wyjaśnia Pan Althaus niech Wam wynagrodzi to, co Wam Pseudo kadra zabrała. Zdrowia życzę, nie dawajcie się takim jak Jan K. czy jego lizusy. Minęły te czasy kiedy to kierownik jest najważniejszy. Może zmiana kierownika będzie dobrym pomysłem ????przecież to tylko pracownik jak Wy wszyscy, niech wraca do zajęć jakie zaczynał i pamiętajcie, NIE DAJCIE SIĘ SZUI, TO WY JESTEŚCIE NAJWAŻNIEJSI, DZIĘKI WASZEJ PRACY ZAKŁAD FUNKCJONUJE. Zdrowia i sił, bo to będzie Wam najbardziej potrzebne a wierzę, że wyjdziecie obronną ręką ????

Ateista

Dziękuję za życzenia, bo z serca. To czuć przy czytaniu. Słyszę gorycz od znajomych, a tu mimo wszystko miły akcent. Mimo że tam nie pracuje, sentyment został, bo byłem trochę w tym (usunięte przez administratora). Wzajemnie. Zdrowia i dobroci wszelkiej

Coś dla obłudników z biura, bo już was nie zobaczę. Pracowałem trochę ładnych lat w tym sajgonie. Święta bez premi przeżyłem, choć nie ukrywam miałem ochotę na Pasterce o północy podejść do (usunięte przez administratora) i życzyć mu Bożej pomocy po nowym roku, bo mu się to przyda. Coraz więcej ludzi podejrzewa przekręt z jubileuszowa i nie tylko a ja jestem pewny, że ten przekręt był. Po Nowym Roku z całą opowieścią, świstkami i niby pomyłką że się niby ta niedouczona księgowa pomyliła bo wszystko wskazuje na to, że ja wypłaty nie miałem, syn mi to uświadomił w czasie pobytu na święta. I w święta z synem na spokojnie wszystko przejrzałem, świstki, no i syn ma pomysł żeby to np z sądem pracy można by załatwić, bo przy wynagrodzeniu mam 0,00zl.A do Obuka listę organizująca podpis złożyłem. Bo nas, pracujących tam lata, a najbardziej tych od początku w (usunięte przez administratora) robią. A na ponizanie i nie traktowanie mnie jak człowieka to ja sobie nie pozwolę. Syn mi dał dopink. A wy młodzi z tego sajgonu, nie dajcie się, zróbcie to co jest w planach. Pan Thomas nie lubi tej kadry, uwierzcie mi. Pozdrawiam wszystkich, lepszej pracy wam życzę w innym zakładzie, rzućcie ten (usunięte przez administratora) Janek zejdzie na ziemię i niech robi to co my. Niewykluczone że będzie od strony DE wymiana dyrektora, bo Obuk wie, że i księgowa i(usunięte przez administratora) przegial. Jestem z wami

Ciekawe

Ciekawe czy z tą jubileuszową wypłata jakiś wałek nie poszedł co było na świstku a tak na marginesie to my jeszcze wypłaty nie dostaliśmy skoro było napisane że jubileuszòwka . dziwne mieli tłumaczenie że pomyłka i to akurat w tym roku kiedy firma świętowała 25 lecie , przypadek nie sądzę .w roku którym firma świętowała 25 lat my w nagrodę dostaliśmy wypłatę i tylko napis na papierku że tytułem jubileuszòwki i całe zero na święta sumując dostaliśmy dwa zera . wesołych świąt

@Ciekawe

A wiesz, Obuka też poinformował ten kto pismo w sprawie kasy na święta pisał. Przekręty wszędzie, że sprzedaje aluminium, że na Hali przykręca bo oszczędności. Wiem, że są 2 osoby już które sprawę Obukowi przedstawiły, bo pracują od początku istnienia zakładu a tu nie dość że szacunku zero, to jeszcze ludzi w banie robi Janek?! On na prawdę nie jest świadomy i nawet jeśli Niemców spyta czy to prawda co się dzieje, to Niemiec wyjaśni wszystko, bo były też konsultacje prawnicze, no i jeszcze ważne - robią to ludzie, którzy odchodzą i mają wylane na Janka. Ucz się ucz Jasiu pokory. Asia też w to wszystko wplątana i to nieźle. (usunięte przez administratora)I to że on sobie ludzi zwoła żeby się przyznali kto na forum pisze myśli że się go boją?! Kiedy do tego mongoła dotrze, że już sporo ludzi pracę inną znaleźli i wiem że grupą na zwolnienia pójdą. I będzie (usunięte przez administratora) Jasiu i na produkcji, i na lakierni i w elektryka się pobawi i nawet w operatora CNC. NIE BĘDZIE MIAŁ KTO ROBIĆ! Nawet (usunięte przez administratora) nie będziesz miał czasu wytrzeć chłopie.

@Ktoś - niespodzianka

Myślisz ,że będzie aż tak pozbawiony honoru że jeszcze zamiast przeprosić ludzi że jako glowa zakładu w rocznicę 25 lecie powstania mógł się bardziej postarać dość że nie było jubileuszòwki to nawet Mikołaja , a nie tłumaczyć się że nie dostał przyzwolenie z góry . jakby miał harakter to by przeprosił ludzi a nie jeszcze szukał kto pisze a piszą ludzie potraktowani niestosownie tyle lat poświęcili dla zakładu a ten zakład tak się odwdzięczył w rocznicę 25 lecia . Dyrektorowi polecam zapoznać się z biografią Inki 17 letnią dziewczyną która zachowała się jak trzeba

Ja jaja mam a Ty

Mam nadzieję że po Nowym roku pokażecie ,że macie jaja założycie wypowiedzenie jeśli my młodzi odważni się nie postawimy to kto będzie walczył o dobre jutro kto ma niech zostawi łapkę w górę pokażmy ilu nas jest .wesołych świąt

@Ja jaja mam a Ty

Ja 7 wracam tylko po to, żeby potwierdzić, że podrzucam pracę, bo dziś się upewnilem że dostałem gdzie indziej. I nie zależy mi na świadectwie pracy, tak jak Jankowi nie zależy na pracownikach. Mam mu wiele do wygarniecia, ale to osobiście.

Brawo Ty

Brawo Ty mam nadzieję ,że będzie nas więcej

@Ktoś - niespodzianka

Mało tego, podpis, na liście że nie dostałem nic na święta złożyłem, bo do Obuka taką listę chcą dosłać. Albo wyjdzie kołomyja, że nie wypłacili, bo z tego co wiem to Obuk zdziwiony. Janek na prawdę mało wie, co się dzieje. Ja tam (usunięte przez administratora) rzucam ten (usunięte przez administratora) Idę gdzie indziej, większe pieniądze i szacunek a nie patrzeć na wiecznie fałszywe ryje. Będzie miotłą popierdalał, oj będzie

Bałwanek

Dyrektor zamiast starać się dbać o dobrych pracowników żeby nie odchodzili to ma to gdzieś bo dla niego sztuka się liczy a później pretensję do majstra czemu to nie zrobione , to majster powinien mieć pretensje że w bezmyślny sposób prowadzi firmę a ludzie uciekają a przychodzą tylko Ci co nigdzie ich nie chcieli

Zostaw merytoryczną opinię o Frohmasco Sp. z o.o. - Chociwel

• Jak się pracuje w Frohmasco Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Frohmasco Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Frohmasco Sp. z o.o.
1.4/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Fabryczna 1
    73-120 Chociwel