Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o.

Zauważyłam właśnie ten polecający pracę na odlewni komentarz jak również to, że od końca grudnia jest wystawione ogłoszenie w internecie. nie mam doświadczenie jako rdzeniarz. Nie ma jednak tego w wymaganiach. Możecie mi proszę napisać jak moje wdrożenie na stanowisko by wyglądało gdybym się przyjął? Szkolenie i tym podobne?

Bogusław Linda Nowy wpis

Panie PK składaj Pan podanie. Nic Pan nie ryzykuje, zaproszą na rozmowę pokażą wszystko. Nic ponad siły nie dadzą do pracy. Wymagania mają minimalne tzn. wystarczy że będzie się Panu chciało to wszytko jest w zasięgu, nikt Pana nie oszuka, nie naopowiadają bredni. To co ustalicie tak będzie.

@Bogusław Linda

Jak należy rozumieć stwierdzenie co do niskich wymagań? Można prosić przy tym o przytoczenie tych kluczowych? Sama motywacja do pracy wystarczy? Z jakim zakresem obowiązków będzie ona teraz zbieżna? Każdy sobie poradzi?

Nowy wpis

Śpieszymy z odpowiedzią - rekrutacja na rdzeniarnie już zakończona, natomiast jeśli chodzi o wymagania co do stanowiska - wystarczy chęć do pracy i zdolność przyswajania nowych umiejętności. Nie łudzimy się, że na bydgoskim rynku kandydatów znajdziemy wielu z kilkuletnim doświadczeniem w produkcji rdzeni, liczymy jednak że trafią się tacy którzy przyswoją wiedzę i nauczą się wykorzystywać ją w praktyce.

@Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o.

Czyli jeśli znajdzie się kandydat posiadający doświadczenie będzie miał większe szanse by otrzymać propozycje pracy czy nie? zastanawiam się nad stawka też wtedy, ofertowana będzie nieco większa?

Bogusław Linda

To jest przemysł ciężki więc warunki są jakie są. BHP w firmie działa, nikt nie żałuje pieniędzy na zabezpieczenia, wszystko jest zgodne z prawem. Badania środowiska pracy są systematycznie i rzetelnie prowadzone. Komuś zakład może się podobać lub nie, lecz powiem tak: jak nie pijesz w pracy wódki, jak się starasz i chcesz pracować to prędzej czy później zostaniesz doceniony. Może nie zarobisz kokosów lecz przyzwoitą wypłatę tak. Nit nikogo nie wykorzysta. W tej firmie jest jeszcze coś takiego o czym nikt tu nie wspomniał a to naprawdę działa mianowicie: gdy się starasz to na firmę zawsze możesz liczyć - w miarę możliwości pomoże Ci we wszystkich nieprzewidzianych tematach. Było kilka takich zdarzeń gdzie pracownik który szanował firmę był w potrzebie i zawsze pomoc otrzymał. Pracują tu ludzie którzy mówią że dzięki firmie uporządkowali życie, stali się odpowiedzialni, opuścili złe towarzystwo itp.. Powiem jeszcze tak obojętnie kto co robi, jakie ma wykształcenie, jak pracuje solidnie to poczuje się doceniony. Solidnie to nie znaczy ponad siły. Polecam to miejsce pracy, naprawdę można się w odlewni odnaleźć. Są branże czyste, ktoś może takie preferować i jest to zrozumiałe. Warto sobie jednak postawić pytania: czy dobrze jest być czystym robotem? ,czy jednak lepiej być szanownym pracownikiem i człowiekiem w odlewni.

Elektryk trzeci

No proszę szukają elektryka ?? A co się stało z poprzednimi Panem Kubiakiem ? Abdulem abdykował?? Haha Dajcie znać ile płacicie 15tys. Brutto minimum to może przyjdę

@Elektryk trzeci

Pan Kubiak wciąż pracuje i ma się dobrze oraz pozdrawia anonimowego elektryka, życząc dalszych sukcesów w poszukiwaniu stanowiska za oczekiwane wynagrodzenie.

XYZ

Właśnie, ile średnio miesięcznie elektryk UR wyciągnie z tymi dodatkami zmianowymi, premią wynikową? Od czego zależy czy będzie zmiana nocna, bo czytam w ogłoszeniu, że są możliwe? No i czy opieką medyczną i ubezpieczeniem można objąć rodzinę?

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Elektryk Utrzymania Ruchu.
Elektryk2

Co wy za farmazony wypisujecie , przecież wiadome jest ze wyniki pomiarów przeprowadzane przez akredytowane laboratoria są przez nie wykonane aby były one w widełkach norm. W odlewnii te normy są przekroczone a wy ślepo oszukujecie ludzi z tymi pomiarami. Pylica tam lata i warunki są ciężkie wiem no bo tam pracowałem a Pani pani Aleksandro niech nie wciska kitu.

@Elektryk2

Tzw "kity" to Pan zawzięcie próbuje wciskać na forum publicznym, nie mając ku temu żadnych udokumentowanych podstaw - równie skutecznie moglibyśmy zacytować klasyka i napisać, że Pan to "pijak i (usunięte przez administratora) bo każdy pijak to (usunięte przez administratora) lecz kultura wypowiedzi i osobiste wychowanie nas powstrzymuje :) A zważywszy na to, że zwraca się Pan do nas w komentarzu używając przypadkowego imienia "Aleksandra", śmiemy twierdzić że pomylił Pan odlewnie i Pańskie bezpodstawne zarzuty dotyczą jakiegoś innego zakładu pracy.

Elektryk

Nie dajcie się omamić tą firmę, pylica tak lata w powietrzu na dziale mas szczególnie że żadne Maseczki wam nie pomogą, stracicie zdrowie i nerwy a po 3 latach was zwolnią i podziękują bo za dobry byles i zmiana na nowego itd.

@Elektryk

Tak jak już wspominaliśmy w innym wątku, Odlewnia wykonuje systematyczne pomiary środowiska pracy przez certyfikowane laboratorium oraz prowadzi politykę minimalizowania szkodliwości i uciążliwości. Wszyscy pracownicy są wyposażeni w odpowiednie środki ochrony ochrony osobistej. Nawet w miejscach gdzie nie są one wymagane, a pracownik dla własnego komfortu chce używać środków ochrony są one dla niego dostępne. Więc to nie jest kwestia pracodawcy, tylko specyfika pracy w danym rejonie produkcyjnym. A to, że ktoś nie sprawdzał się na swoim stanowisku i został zwolniony (np z art. 52 Kodeksu Pracy) to świadczy jedynie o słabych umiejętnościach i braku odpowiedzialności.

Halina

Cześć, jak się pracuje na produkcji? Szukają teraz kogoś do zespołu, widziałam ogłoszenie na stronie. Ktoś niżej pisał, że zarobki nie robią szału, ale to kwestia subiektywna więc może ktoś wie jakie są mniej więcej widełki? W ofercie piszą o pakiecie socjalnym, co dokładnie oferują w tym zakresie? :)

@Halina

Witamy Panią serdecznie i w odpowiedzi na Pani pytanie o wysokość zarobków możemy zdradzić, że w naszej firmie minimalny poziom zarobków jest wyższy od najniższej krajowej. Do podstawy wynagrodzenia doliczana jest premia uznaniowa oraz premia roczna. A "widełki" zależą w głównej mierze od stanowiska oraz posiadanych umiejętności i zaangażowania. Jeśli chodzi o pakiet socjalny to w niego wchodzą m.in. prywatna opieka medyczna, dodatkowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie wypoczynku (tzw. "wakacje pod gruszą"), paczki świąteczne, bony Sodexo, możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień i podwyższenia kwalifikacji oraz udział w spotkaniach integracyjnych.

Firma Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Pracownik utrzymania ruchu. Czy warto aplikować? Jakie macie doświadczenia?

Popo666

Moim zdaniem warto.

Szymon
@Popo666

A jest tu głos, że można nałapać się pylicy i krzemionki na tym stanowisku. Firma jakoś daje ubrania robocze, które uchronią przed tym? Zmieniło się coś od czasu tego wpisu? Bo też rozważam aplikować ale niepokojąca to kwestia.

@Szymon

Panie Szymonie, zakładamy że chodziło Panu o pylice krzemową, która jest schorzeniem wywołanym przez wdychanie pyłu krzemionki krystalicznej. Na rozwój pylicy krzemowej najbardziej narażone są osoby, których praca wiąże się nie tylko z odlewnictwem, a również z: - budową tuneli, drążeniem szybów i chodników w kopalniach, - pozyskiwaniem kamienia metodą odkrywkową, - szlifowaniem kamienia (np. przy tworzeniu pomników lub płyt nagrobkowych), - produkcją ceramiki, porcelany, szkła. (źródło: poradnik HelloZdrowie.pl) Nasz zakład prowadzi regularne pomiary za pośrednictwem akredytowanego laboratorium, o wynikach każdorazowo informuje pracowników i prowadzi działania w celu obniżenia mierzonych wartości. Wszyscy pracownicy mają dostęp do środków ochrony indywidualnej chroniących przed szkodliwościami. Nawet jeśli z pomiarów wynika, że nie muszą ich stosować, mogą je używać dla własnego komfortu psychicznego i fizycznego. Nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń, czy oszczędności. Mamy nadzieje że rozwialiśmy Pańskie wątpliwości.

Ewelina

Z tego, co widzę nie ma tutaj premii. Zarobki też oceniacie na raczej niskim poziomie. A jak jest teraz? Może coś się zmieniło?

@Ewelina

Szanowna Pani Ewelino, dziękujemy za pytanie i już spieszymy z wyjaśnieniem. Zaczniemy może od tego , że w Naszej firmie pracownicy zatrudniani są na umowę o pracę z pełnym oskładkowaniem. Odnosząc się do zarobków, stawka ustalana jest na rozmowie kwalifikacyjnej, a bierzemy pod uwagę posiadane kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie. Nasi pracownicy otrzymują również premie, na poziomie 20% miesięcznego wynagrodzenia, wypłacaną co miesiąc, oraz 4% premii od rocznych zarobków, wypłacaną na wiosnę.. Oprócz tego oferujemy bogaty pakiet socjalny, m.in. dofinansowanie wypoczynku (tzw. „wczasy pod gruszą”), bony świąteczne, codzienne posiłki i napoje, pakiet medyczny czy darmowe szkolenia podnoszące kwalifikacje. Mamy nadzieję , że Nasza odpowiedź wyjaśniła Pani kwestie finansowe jakie obowiązują w Nasze spółce. W przypadku bardziej szczegółowych pytań, prosimy o kontakt na adres mailowy odlewnia@odlewnia.com.pl Pozdrawiamy serdecznie, Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o.

DanielO

Obecnie poszukują Kierownika Utrzymania Ruchu , pewnie popracuje z rok czasu i znowu będzie zmiana człowieka. Podejście idealne . Nie dajcie się omamić pracą w tych warunkach w tej firmie można nałapać się pylicy i krzemionki .

Na jakieś stanowiska poszukują obecnie do pracy w Odlewni Żeliwa w Bydgoszczy? Czy znajdzie się w tym miejscu też jakaś praca dla kobiet, czy tylko cięższa fizyczna dla mężczyzn?

Renata

Jak tam pracuje się Wam w tym miejscu, co tutaj słychać? Jestem zainteresowana pracą, ale nie wiem, czy teraz przyjmują technologów, lub kogoś z tej branży. A jeśli tak, to na ile jest podpisywana umowa i jakiego rodzaju?

brrr

jest ostatnio praca na konstruktora. Coś możecie powiedzieć o tym stanowisku?

Marek w
@brrr

Jest tam przyglup Adam w. Poza tym wszytko ok.

Jimi
@Marek w

Adam jest zdolnym człowiekiem, bardzo dużo umie w kwestiach utrzymania ruchu, poza tym jest w miarę porządnym człowiekiem, nie wiem czemu Go tak oceniasz napisz coś więcej albo się ujawnij. Dla mnie niema problemu kiedyś dałem opinię merytoryczną i cały czas ją podtrzymuję pewne kwestie mi nie pasowały (w każdej firmie jest coś jest nie tak), ale i tak uważam że jest tam dobry klimat szczególnie dla ludzi na początku kariery zawodowej (ja nie byłem) . Osobiście życzę każdemu człowiekowi który wchodzi na rynek pracy spotkać takich szefów jak można w OŻB (mają wady ale dużo wybaczają i naprawdę chcą aby Ci się chciało). Dla mnie Jesteś albo bardzo młody albo coś z Tobą nie tak (na przykład Jesteś p....em).

Jimi

Firma fajna na początek jako pierwsza praca, brak mobbingu, szefowie ok, zarobki średnie lub niskie, w miarę usystematyzowania i pogłębienia wiedzy pracodawca staje się coraz mniej atrakcyjny z powodu niskich zarobków oraz braku możliwości awansu pionowego. Ocena zarobków podlega jednak indywidualnej ocenie. Kilka osób jest że tak powiem dziwnych (wierzą w korporacje) ale ogólnie firmę polecam szczególnie dla młodych ludzi jako pierwszą firmę.

Zostaw merytoryczną opinię o Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o.?

Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o.