RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Opinie o RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

a czy powroty rekruterów są tu możliwe? zastanawiam się nad tym na podstawie tego ostatniego komentarza o byłej pracownicy. Nie wiecie przypadkiem czemu liczba rekrutacji w tamtym okresie zmalała? Ludzie przestali aplikować? dlaczego?

Była rekruterka Nowy wpis

B - liczba rekrutacji zmalała w moim dziale, bo zaczęła się zmieniać struktura firmy, nie w ogóle w firmie.

@Była rekruterka

W jakim kontekście zaczęła się zmieniać struktura? Proszę o informacje, co to zmienia dla aktualnych kandydatów? Jeszcze w ubiegłym roku myślałem nad zatrudnieniem się, zmieniła się koncepcja firmy? na jaka?

Były Nowy wpis

Po prostu pośrednik. Generalnie - to, że jesteś zatrudniony przez RITS nie daje Ci nic poza tym, że masz zapłacić karę umowną w momencie wcześniejszego zerwania kontraktu. Ale jak klient stwierdza, że mu tyle ludzi nie potrzeba i wywala masowo to nie należy Ci się nic. Z plusów - kasa była dobra, pieniądze zawsze na czas, kontakt z opiekunką dosyć sprawny. Z minusów - wspomniana kara umowna, w firmie mam wrażenie jest chaos - mając umowę z RITS dostawałem oferty od rekruterów z RITS na linkedin, w momencie zerwania kontraktu przez zleceniodawcę niby jakaś oferta miała przyjść, nie doczekałem się. Ogólnie też nie jest tak, że ścieżka pośredników to ty->RITS->klient, we wszystkich przypadkach, jakie znam, był jeszcze jeden pośrednik między RITS a klientem, więc dogadanie czegokolwiek formalnego to droga przez mękę. Sam projekt, do którego dostałem przydział: archeologia stosowana, legacy z początku wieku do przeniesienia za uszy na chmurę, w momencie, gdy zaczęło toto działać - na razie, miło było. Ale to bardziej wina klienta niż samego RITS,

Czy istnieje możliwość rozwoju w RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Była rekruterka

Pracowałam w firmie 1,5 roku jako rekruter - praktycznie od zera. Odeszłam dlatego, że w moim zespole zmniejszyła się liczba rekrutacji. Trafiłam na świetną managerkę i gdybym mogła zostałabym dłużej. Jeśli się chce pracować, ma chęci, to można się w RITSie dużo nauczyć - także rekrutacji na rynkach międzynarodowych, bo mocno na to nastawiają. To dobre miejsce.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Data Engineer w firmie RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.

Bardzo dziękuję za współpracę, na żal nie poszło z tym pracodawcą, ale ze strony RITS i Pani Pauliny nie mam żadnych narzekań.

Grażyna
@Kandydat

Czemu nie wyszło? Dali ci jakiś feedback po całym procesie, wiadomo dlaczego Cię nie przyjęli? No i na jakie stanowisko aplikowałeś?

Godzisz się z tym, że nie ma żadnych narzekań? A faktycznie z Pracodawca mogą występować jakieś problemy? jakie są najczęstsze i czy firma przy tym w żaden sposób jednak nie wspiera? Jakaś alternatywa lub cokolwiek?

jedenzwielu

Firma, o której nie da się napisać nic dobrego. Powiedzieć, że toksyczne środowisko pracy, to jak nie powiedzieć nic. Ludzie, którzy starali się wnieść jakąkolwiek jakość do tego miejsca, już dawno stamtąd uciekli. Niezrównoważnona, mobbingująca szefowa w jednym zespole, która obraża ludzi. Brak jakichkolwiek standardów moralnych i etycznych, traktowanie kontraktorów przedmiotowo, zastraszanie bezprawnymi karami umownymi na chore pieniądze w umowach. Brak zainteresowania pracownikami, zatrudnianie bardzo młodych ludzi bez doświadczenia za nierynkowe stawki i oczekiwanie od nich profesjonalizmu przy jednoczesnym braku jakiegokolwiek wsparcia. Dopóki zamykasz deale, możesz być najmniej kompetentny, ale będą cię uwielbiać. Tylko kasa się liczy. Zero szans na rozwój i podnoszenie kwalifikacji. A jak ktoś jest w jakikolwiek sposób niewygodny, zostanie z dnia na dzień zwolniony. Tragedia, szkoda życia na to miejsce.

niewidzialnyczłowiek
@jedenzwielu

Rozumiem, że jak każda firma ta ma też swoje wady, a nie same zalety i Ty doświadczyłeś/łaś czegoś z ich strony co Cię personalnie dotknęło. Ale to nie jest tak, że troche ich trollujesz?„Dopóki zamykasz deale, możesz być najmniej kompetentny, ale będą cię uwielbiać” – z reguły deale domyka ktoś z kompetencjami w tym obszarze, a nie „bardzo młodzi ludzie bez doświadczenia...przy jednoczesnym braku dodatkowego wsparcia”. Ciężko, żeby nie uwielbiali ludzi, którzy domykają deale - szczególnie w tak trudnych czasach. Mimo szczerych chęci, mam trudności ze znalezieniem w tym logiki. Rekomendowałbym skontaktować się z ich działem HR bo fakt obrażania ludzi dokładnie tam powinien być zgłoszony. Trzymaj się ciepło!

@jedenzwielu

Cześć, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią o naszej firmie, choć oczywiście przykro nam, że doświadczyłeś nieprzyjemnej sytuacji. Opisane przez Ciebie wydarzenia dotyczą obszarów, które są dla nas niezwykle ważne. Ludzie są dla nas kluczową wartością - wierzymy, że każda osoba, niezależnie od formy współpracy, powinna być traktowana z szacunkiem i godnością i taka idea nam na co dzień przyświeca. Nasza firma mocno się rozwija, co niesie ze sobą wiele wyzwań, dlatego stworzyliśmy procesy, a także powołaliśmy w RITS jednostki, które realnie mają pomagać nam oraz naszym Managerom zarządzać nie tylko rozwojem pracowników, budować atmosferę i kulturę współpracy, ale też realnie wspierać w zarządzeniu sytuacjami trudnymi czy konfliktowymi. Czy sytuacje, które opisujesz w swojej wypowiedzi zgłaszałeś formalnie do swojego przełożonego, przełożonego wyższego szczebla lub Działu HR? Jesteśmy otwarci na dialog oraz zweryfikowanie sytuacji, do których nawiązujesz, żaden z naszych Pracowników nie pozostanie bez wsparcia w sytuacji jakiejkolwiek nieprawidłowości. Jeszcze raz dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Cenimy wszelkie uwagi, które pomagają nam się rozwijać i wdrażać usprawnienia.

Cześć, dosłownie dzisiaj została dodana oferta pracy dla młodszego analityka biznesowego. Zastanawiam się na ile poprzednie opinie będą się przekładały na pracę właśnie na tym stanowisku? chyba o tym konkretnym jeszcze ostatnio nie pisano. Czy to oznacza, że to nie rotacja? zwiększają zespół może?

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą pracy. Rekrutacja na stanowisko Młodszego Analityka Biznesowego dotyczy jednej ze spółek, należącej do grupy kapitałowej RITS – szukamy analityka do RITS Software House. Dołączenie do naszego zespołu jako Młodszy Analityk Biznesowy to szansa na rozwój kompetencji w ramach stabilnego i intensywnie rosnącego software house, który istnieje na rynku od 2016 roku. Oferta pracy, o której piszesz, dotyczy nowego projektu, który startuje w styczniu. Poszukujemy Młodszego Analityka Biznesowego, który będzie odpowiedzialny za m.in.: • zbieranie i analizowanie wymagań biznesowych od Klienta • tworzenie dokumentacji biznesowej • współpracę bezpośrednio z Dyrektor Operacyjną RSH Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej konkretnej ofercie, chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Możesz skontaktować się z nami mailowo: p.monikowska@rits.center Zapraszamy do aplikowania! Pozdrawiamy Zespół Rekrutacyjny RITS

Wymyślanie powodów na odczepne? Ktoś pisał w jednym komentarzu o tym nawiązując do płatności oraz faktur, a właśnie moją uwagę zwróciła ta oferta dla specjalisty ds. rozliczeń, która jest tu widoczna na stronie. czy to tez powód poszukiwań? Brakuje ludzi do ogarniania klientów? ile taki specjalista może teraz zarobić? nie ma widełek a to istotna dla mnie sprawa

dodo

Proces rekrutacyjny na specjalistę ds. rekrutacji IT. Odpowiedź przyszła po etapie weryfikacji CV, bez rozmowy telefonicznej z przedstawicielem firmy. Bardzo generyczny powód odrzucenia - “wybraliśmy osobę, która ma więcej kompetencji na to stanowisko”, bez wskazania, które kompetencje mają na myśli ;) tymczasem w ogłoszeniu jedyny konkret, który można uznać za stosowne kompetencje to znajomość angielskiego i praca na zagranicznych rynkach, z których jedno i drugie posiadam, i które zostały opisane w CV. Mam 3+ lat doświadczenia jako rekruter IT, głównie z rynków zagranicznych (UE i EOG, USA, UK) - mimo wszystko generyczne maile z automatu wygrały ;) Firma już dla mnie na czarnej liście - jeśli takie jest podejście do procesu rekrutacji do organizacji, boję się pytać jak to wygląda wewnątrz.

@dodo

Dziękujemy za poświęcony czas na napisanie opinii na temat procesu rekrutacji na stanowisko specjalisty ds. rekrutacji IT. Rozumiemy, że możesz czuć się rozczarowany, że nie udzieliliśmy więcej informacji o przyczynach odrzucenia. Pragniemy jednak podkreślić, że w naszej firmie standardem jest udzielanie spersonalizowanego feedbacku tylko kandydatom, którzy zostali zaproszeni na kolejny etap rekrutacji. Jest to ogólnie przyjęta praktyka rynkowa, która jest naturalną konsekwencją spływu dużej ilości aplikacji na dane ogłoszenie. W przypadku Twojej aplikacji, nasz Hiring Manager wspólnie z osobą po stronie HR podjęli decyzję o odrzuceniu CV po wstępnej selekcji. Decyzję tę podjęliśmy na podstawie informacji zawartych w CV, a także na podstawie wymagań określonych w ogłoszeniu o pracę. Pragniemy zapewnić, że proces rekrutacji w naszej firmie jest przeprowadzany w sposób profesjonalny i rzetelny. Zawsze staramy się znaleźć kandydatów, którzy najlepiej spełniają nasze oczekiwania, a wszystkim osobom zaangażowanym w proces – udzielić szczegółowego feedbacku. Jeszcze raz dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Życzymy powodzenia w poszukiwaniu pracy.

M.

Miałem okazję współpracować z firmą, faktury zawsze były opłacane na czas,

F.
@M.

Once it happened that a payment was late. It caused me a bit of trouble with my mortgage. In general, I don't know how they handle so many companies within the groups, and there are almost 100 of them. I don't work for the client through RITS anymore, I had very nice people on the project, but think twice before applying.

@F.

Jedynie do opóźnionej płatności nawiązujesz z tym zastanowieniem się? czy jest tu ktoś kto jeszcze do dziś miał podobne problemy czy to raczej jednorazowa sytuacja była? Jak oceniacie także same projekty i to w jaki sposób Pracodawca radzi sobie z obsługa tak wielu firm jak tu wskazano?

Emma

Hej, a może ktoś wie jak pracuje się bezpośrednio u nich? Mam już nieco doświadczenia w HR i branża IT jest mi bliska, stąd moje zainteresowanie. Kilka miesięcy temu szukali IT Recruitera, podobno praca zdalna obowiązuje. Czyli fizycznie nie trzeba stawiać się w biurze? Wszystko odbywa się online? I czy w firmie jest określona ścieżka rozwoju, tj. po czasie miałabym możliwość nawet osiągnąć kierownicze stanowisko?

@Emma

Dziękujemy za Twoje zainteresowanie pracą w RITS. Jeśli chodzi o pracę zdalną, to obecnie obowiązuje u nas model hybrydowy. Pracownicy mają możliwość pracy z biura w Warszawie minimum 2 dni w miesiącu. Taka forma pracy pozwala na zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. W naszej firmie istnieje jasno określona ścieżka rozwoju dla pracowników w obszarze rekrutacji. Począwszy od podnoszenia seniority na pozycji IT Recruitment Partnera, poprzez stanowisko Team Leadera, po potencjalne stanowisko Recruitment Managera. W naszej organizacji możliwe są awanse zarówno pionowe, jak i poziome. Cieszymy się, że jesteś zainteresowana pracą w RITS. Jeśli masz jakieś pytania, chętnie na nie odpowiemy – proszę napisz maila na hr@rits.center lub bezpośrednio na LinkedIn. Pozdrawiamy serdecznie, HR RITS

Potrzebne jest tu wyjaśnienie i sprostowanie :) RITS Professional Services to spółka, która jest inną firmą niż Relyon Recruitment, o której wspominasz. Należymy do jednej grupy kapitałowej, ale nasze biznesy są różne. Nasze usługi koncentrują się na rolach technologicznych w modelu Staff Augementation, Team Leasing i Managed Services, natomiast Relyon Recruitment działa przede wszystkim w obszarze rekrutacji, w odniesieniu do wielu innych ról w biznesie. Działamy więc na rynku zupełnie niezależnie od prawie 10 lat jako siostrzane spółki, które mają odrębny zarząd i działy operacyjne.

Ola
@Emma

Hej, wypowiem się jako aktualny Pracownik. W RITS pracujemy hybrydowo, ale jest to głównie praca zdalna, gdyż w biurze pojawiamy się jedynie 2 razy w miesiącu. Zarówno na stanowisku IT Sourcing Specjalisty, IT Recrtuitment Partnera, czy stanowiskach sprzedażowych istnieje ścieżka rozwoju – wiąże się ona głównie ze spełnianiem nadanych na danym poziomie seniority KPI. Po jakimś czasie jak najbardziej możliwe jest dojście do stanowisk managerskich/kierowniczych. W firmie można awansować zarówno pionowo (w obrębie danego działu/pionu) oraz poziomo (w obrębie całej organizacji).

@Ola

O, dzięki za info. A jeśli ktoś jest spoza Warszawy to i jak musi się stawiać w biurze te dwa razy w miesiącu? Zastanawiam się po prostu jak elastycznie podchodzą do tego, ja będę się dopiero przeprowadzać, więc jest to potencjalnie problematyczne ;) A jak oceniasz premie związane z realizacją projektów? Rozwój rozumiem też jako szkolenia wewn./zewn., też się takie odbywają w firmie?

@Ola

możesz w takim razie powiedzieć jak długo trzeba czekać na awans w dziale sprzedaży? no i jeśli pracownik tego działu doczeka się tego awansu to ma zmieniane warunki umowy? Dostaje większą podstawę i procent od sprzedaży, jak to wygląda w praktyce?

Awans w dziale sprzedaży, podobnie jak w większości firm, jest uzależniony przede wszystkim od realizacji targetów. Im lepsze wyniki, tym większa szansa na awans, który jak najbardziej wiąże się z podwyżką bazowej kwoty wynagrodzenia. Zmienia się też system prowizyjny oraz targety, co wynika z nowego zakresu obowiązku. Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana pracą na stanowisku sprzedażowym, albo masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: contact@rits.center.

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na GoWork.pl, ostatnie dodali 6 kwietnia.

Piotr M.

Wysłałem do RITS swoje CV na ich stronie i długo nie trwało, jak zadzwonili. Wtedy dopiero przeczytałem niektore opinie i mocno byłem ciekawy co się wydarzy dalej. Ale poszło sprawnie. I Pani Oli i mnie zależało na czasie, więc cała rekrutacja poszła bardzo sprawnie. Nie miałem kontaktu z żadnym dyrektorem, tylko rekruterką, przeszedłem test (jak widać pozytywnie), a potem były już tylko spotkania z klientem, gdzie wiadomo, RITS już wpływu nie miał. Rekrutowałem na stanowisko Scrum Master do fińskiej firmy i właśnie zacząłem pracę u klienta. Nie narzekam. Procesowi rekrutacji nic nie mogę zarzucić.

MC
@Piotr M.

U mnie też rekrutacja była ok. Śledzę ten profil, więc dostaję info o nowych opiniach, ale niektóre są naprawdę od czapy. Może ktoś po prostu mocno się napalił, ale nic z tego nie wyszło i wylewają frustrację. Trzeba przełknąć, że byli lepsi. Szczególnie jak to rekrutacja poza Polską duży żal zostaje. Jak się uda to nie ma do czego się przyczepić. Naprawdę.

Stefan
@MC

Pisano, że rekrutacja idzie sprawnie, gdy obie strony są konkretne, ile więc to zajmuje czasu? No i kto jest pracodawcą, RITS, czy klient? Już tłumaczę o co mi chodzi. Jeśli klientem jest fińska firma, to warunki zatrudnienia też są fińskie, z fińską wypłatą i umową o pracę włącznie?

@Stefan

Stefanie, czas trwania rekrutacji jest mocno uzależniony od tego, jak procesy przebiegają u klienta. Wiele rekrutacji zamyka się w przeciągu tygodnia, ale są też takie, które trwają miesiąc. Nie zawsze mamy na to wpływ, choć ze swojej strony robimy wszystko, żeby maksymalnie skrócić czas. W modelu outsourcingowym pracodawcą jest RITS, nie klient (w tym przypadku fińska firma, o której piszesz). Warunki zatrudnienia są więc polskie, a wynagrodzenie adekwatne do możliwości finansowych klienta. Jest to duże udogodnienie dla kandydata. Wszystkimi kwestiami formalnymi rozliczenia z zagraniczną firmą zajmuje się RITS.

Kamil B.
@Stefan

Mogę Ci napisać ja to było u mnie. W RITS poszło bardzo szybko i spotkanie z "klientem", u którego dziś pracuję, miałem po dwóch dniach. Potem trochę się ślimaczyło, ale to był dla mnie dobry czas, żeby dokładnie przeczytać umowę i dopytać o wszystko przed ostateczną decyzją. Zamknąłem się w miesiącu. Ale to nie jest firma zagraniczna.

Mick
@RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Ten tydzień na rekrutację to chyba przesada. Chyba jakiś desperat tak szybko by się zdecydował. O specjaliście móeię.

Zofia
@Kamil B.

W ciągu tego miesiąca to ile rozmów w sumie odbyłeś? To było zdalnie czy trzeba było gdzieś jeździć? I najważniejsze - czy wynagrodzenie jest porównywalne do tego jakie otrzymują pracownicy bezpośrednio zatrudnieniu u tego klienta? Będę wdzięczna za odpowiedź

@Mick

Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Czasem to klient narzuca tempo rozmów, a czasem to specjaliście zależy na szybkim dopięciu umowy. Proszę pamiętać, że nie wszyscy klienci szukają specjalistów na pełen etat. Czasem są to projekty w mniejszym wymiarze godzin, które specjaliści traktują jako pracę dodatkową. Wtedy decyzje podejmowane są zdecydowanie szybciej.

Ark, C++ Senior Software Engin

Właśnie przeszedłem cały proces rekrutacyjny u klienta Rits. Testy na pozycję 'C++ Senior Software Engineer', kilka technicznych rozmów kwalifikacyjnych, ostateczną rozmowę kwalifikacyjną z szefem projektu. Wszystko przebiegło gładko i w bardzo miłej atmosferze. Otrzymałem bardzo dobry feedback. Ostatni etap miał być tylko formalnością i domknięciem Umowy o Pracę. Rozmowa odbyła się z szefową Rits. Straszne doświadczenie. To arogancka, chamska kobieta, która pomiata innymi. Kilka razy podczas krótkej rozmowy słyszałem, jak rozmawiając ze swoją podwładną mówiła o innych: "tak? Nie powiedział podczas rekrutacji o tym czy tamtym? Rozwiązać z nim współpracę, zwolnić, nie podpisywać kontraktu". Zrobiła bardzo nieprzyjemną, wręcz fatalną atmosferę. Spięła mnie bardzo - i to podczas proponowania mi pracy, gdy przeszedłem już cały proces. Czyżby szanowna pani szefowa była poganiaczem (usunięte przez administratora) Bo dokładnie tak się zachowywała. Nie wspomnę o tym, że nie zostałem poprzednio poinformowany o "background check", że mam przedstawiać jakiejś trzeciej, nieznanej mi i nie wspomnianej nawet z nazwy firmie moje dane, rachunki, a pewnie i dokumenty. Szczerze odradzam aplikowanie do tej firmy. Stracicie tylko czas, energię, a w dodatku na koniec zostaniecie potraktowani jak śmieć.

@Ark, C++ Senior Software Engin

Bardzo nam przykro, że po pierwszych pozytywnych wrażeniach na temat współpracy z nami, końcowa rozmowa okazała się dla Pana tak trudnym doświadczeniem. Nigdy wcześniej w stosunku do żadnego naszego pracownika nie pojawiły się takie opinie ani ze strony specjalistów, ani ze strony klientów. W każdym miesiącu odbywa się w naszej firmie kilkadziesiąt rozmów rekrutacyjnych, a z taką sytuacją mamy do czynienia po raz pierwszy. Bardzo chcieliśmy rozpocząć z Panem współpracę. Chociaż pojawił się problem przesunięcia terminu startu współpracy czy poddania się procesowi „background check”, mimo wszystko staraliśmy się znaleźć rozwiązania. „Background check” pozwala zweryfikować życiorys zawodowy kandydata i jest standardową procedurą, niezbędną w procesie rekrutacji do firm z branży finansowej (do której Pan aplikował). Przykro nam, że poczuł się Pan nieswojo z powodu konieczności sprawdzenia przeszłości, ale takie kwestie są niestety niezbędne do zatrudnienia. Deklarowaliśmy zorganizowanie konsultacji z osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie tego procesu, aby rozwiać wątpliwości, ale nie skorzystał Pan z tej możliwości. Postanowił Pan skontaktować się z naszym klientem osobiście, próbując rozpocząć współpracę z nim na własną rękę. Niestety, taka sytuacja zamyka nasze dalsze rozmowy, które w praktyce okazały się bardzo trudne i niepozbawione emocji – za co przepraszamy. Podsumowując, współpraca z naszą firmą jest już w tym momencie niemożliwa, ale mimo wszystko życzymy Panu powodzenia.

Ark C++ Senior Software Engin
@RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Dobrze Państwo wiedzą, że głównym powodem wystawienia przeze mnie negatywa było nieakceptowalne zachowanie szefowej Rits. Istnieją tak zwane "Bussiness Rules", określające chociażby podstawowe standardy zachowania, które Państwa szefowa postanowiła całkowicie zignorować. Nie wspomnę już o całkowicie ludzkim podejściu do drugiego człowieka. Zastanawia mnie, jak to możliwe, że wystawili Państwo błyskawicznie szczegółową odpowiedź na moją opinię (nie wspomnę, że odpowiedź nacechowaną silną sugestią, jakobym nie chciał poddać się procesowi, który już według wszelkich poprzednich informacji przeszedłem), a dopiero później kontaktowali się Państwo ze mną, aby wyjaśnić tę sytuację i zapytać o mój punkt widzenia oraz o moje uwagi odnośnie do tej całej sytuacji. Jeśli mowa o Background Check. Poinformowali Państwo kandydata o konieczności poddania się procesowi Background Check po przejściu kandydata przez cały, wielogodzinny proces rekrutacyjny, w momencie propozycji przesłania kandydatowi Umowy o Pracę do podpisania informując i prosząc kandydata o złożenie wypowiedzenia Umowy o Pracę w aktualnej firmie i jednocześnie informując, że Background Check potrwa około trzech tygodni. Czy Państwa zdaniem takie postępowanie firmy jest w porządku? Czy tak powinna wyglądać kolejność podjętych czynności? Sarkastyczna odpowiedź, jakoby kandydat nie wiedział, co to jest Background Check i nie chciał się poddać temu procesowi, żeby sprawdzano jego przeszłość, jest moim zdaniem również nieetyczna. Przede wszystkim szanując swoją prywatność każdy ma prawo odmówić podawania swojego miejsca zamieszkania/zameldowania przez ostatnie kilka lat. Ja rozumiem sprawdzanie mojej niekaralności, brak niespłaconych zadłużeń w banku oraz sprawdzanie mojej kariery zawodowej. Do tego nie mam zastrzeżeń, ale podawanie skanu dowodu osobistego? Proszę zadzwonić do Rzecznika Policji i zapytać, czy obywatele powinni w ten sposób udostępniać skany swoich dokumentów identyfikacyjnych. Na koniec, pomimo grzecznych i przemiłych telefonów od pracowników Rits, nie zatuszują Państwo nieodpowiedniego zachowania swojej szefowej. Jedyną akceptowalną opcją byłby email od Państwa szefowej z przeprosinami za swoje zachowanie - oczywiście nic takiego nie miało miejsca. Podsumowując. Cieszę się, że zrezygnowałem z propozycji pracy w Państwa firmie pomimo naprawdę korzystnego wynagrodzenia.

@Ark C++ Senior Software Engin

Wymogi "background checku", takie jak skan dowodu, określił nasz klient, który działając w branży finansowej jest do tego zobowiązany - nie jest to procedura określana przez RITS. Pana wątpliwości w zakresie poddania się takiej weryfikacji również dla nas były zaskoczeniem, ale pomimo skomplikowania sytuacji, staraliśmy się rozwiązać problem wspomnianą wcześniej propozycją konsultacji. Standardem jest, że potrzebę poddania się weryfikacji określamy kandydatowi na etapie wcześniejszych rozmów. Kłopot w tym, że trudno to dziś zweryfikować. Za emocje towarzyszące sytuacji przeprosiliśmy w poprzednim poście. Z naszej perspektywy kluczową kwestią, zamykającą rozmowy, był Pana bezpośredni kontakt z klientem w celu zatrudnienia bez naszego pośrednictwa. Taka sytuacja zamknęła też możliwość dalszych rozmów z perspektywy klienta, o czym został Pan jednoznacznie poinformowany.

svn
@RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Dzień Dobry, Czy jako przyszły kandydat dostałbym z zasady od was umowę do przeczytania jeszcze przed tym jak przejdę pozytywnie rekrutacje, czyli już po pierwszym kontakcie z Wami? Bo jak czytam o tym procesie rekrutacyjnym to mam wrażenie, że nieunikniony będzie zawód tuż po, a tak bym podziękował nie tracąc swojego i Państwa czasu już na starcie.

@svn

Oczywiście, kandydat może zapoznać się z umową na każdym etapie procesu rekrutacji. Standard ten dotyczy wszystkich działów w naszej firmie. Zapraszamy więc do przesłania CV i uzyskania informacji już na wstępie na temat warunków współpracy.

ananas
@RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Przesłać CV i zapoznać się z warunkami umowy? Jeśli dwie firmy wysyłają cv tego samego kandydata do tego samego klienta to która firma ma pierwszeństwo? Pierwsza!? Może ta pierwsza? Oj chyba tak. :D

Zawiedziona

W sierpniu odezwał się do mnie rekruter RITS. Zadzwonił z propozycją oferty do innego pracodawcy niż aplikowałam. Następnego dnia miałam umówioną rozmowę telefoniczną z innym rekruterem. Pani zadzwoniła z opóźnieniem, co już mi się nie spodobało. Podczas rozmowy słychać było co chwilę powiadomienia z komunikatora, przez co Pani gubiła się, powtarzała pytanie kilka razy. Poza wiedzą z ogłoszenia Pani nie miała wiedzy na temat pracy. Na większość moich podstawowych pytań o stanowisko/pracodawcę odpowiadała "Nie wiem" lub proponowała, że może ponownie przeczytać opis stanowiska... Na koniec rozmowy zapewniła, że dostanę odpowiedź niezależnie od decyzji. Minęły prawie 2 miesiące nikt się do mnie nie odezwał. Całość mało profesjonalna.

@Zawiedziona

Dokładnie przeanalizowaliśmy kwestie, które sygnalizuje Pani w swojej opinii, ponieważ zależy nam na wyjaśnieniu Pani wątpliwości. Zapotrzebowanie na specjalistów IT jest obecnie bardzo duże. To sprawia, że decyzje o zatrudnieniu podejmowane są przez klientów dynamicznie. Możliwe więc, że w momencie przesłania do nas swojego zgłoszenia oferta, na którą Pani aplikowała, była już nieaktualna. W takiej sytuacji często proponujemy kandydatom rolę alternatywną, która może być dla kandydata interesująca, biorąc pod uwagę zakres kompetencji. Kontaktujemy się wtedy z kandydatem, ponieważ nasze wewnętrzne standardy zabraniają wysyłania do klientów CV kandydatów bez ich wiedzy i zgody. Zdarza się jednak, że informacje na temat przedmiotu projektu czy też pełnego stocku technologicznego, o który zwykle pytają kandydaci, nie jest nam przekazywany przez klienta. Stąd odpowiedzi, które Pani przytacza. W kwestii długości rekrutacji zdarza się (szczególnie w trakcie wakacji), że tok rekrutacji jest wydłużony z powodu urlopów. Po swojej stronie zawsze dbamy o to, aby pierwszy etap weryfikacji kompetencji kandydata i jego zainteresowania propozycją był przeprowadzony sprawnie. Nie mamy jednak niestety wpływu na to, jak długa trwa proces u klienta. Przepraszamy natomiast, że rozmowa przebiegała tak chaotycznie i pomimo deklaracji odpowiedzi nasz rekruter nie wywiązał się z obietnicy - nie powinno to mieć miejsca i zwrócimy na to uwagę naszym pracownikom. Dziękujemy za tę informację. Możemy dzięki niej zwrócić uwagę na konkretne kwestie w pracy rekruterów. Mamy nadzieję, że pomimo tych doświadczeń da nam Pani jeszcze szansę, gdyby pojawił się u naszego klienta wakat, odpowiadający Pani oczekiwaniom i kompetencjom :)

ms
@Zawiedziona

Miałem bardzo podobną sytuację. Jedna rekruterka umówiła mnie na rozmowę z drugą rekruterką, która zadzwoniła dzień później niż zostaliśmy umówieni. Przedstawiała mi podstawowe informacje o potencjalnym ich kliencie, na nieco bardziej szczegółowe (ale na pewno regularnie padające pytania, na które można by uzyskać odpowiedzi zawczasu) nie znała odpowiedzi. Zdobyła po dłuższym czasie (powodem choroba,co jestem w stanie zrozumieć) tylko jedną, odnośnie strefy czasowej pracy, na co zgodziłem się, by rozmawiać dalej o ofercie lub z klientem i od tamtego czasu cisza. Jednocześnie nie udało się uzyskać odpowiedzi na tak podstawowe pytania jak czas wypowiedzenia na kontrakcie b2b i możliwość pracy w jednym z biur RITS. Czyżby to nie prawdziwa oferta tylko badanie rynku lub sprawdzanie lojalności pracowników na zamówienie obecnego pracodawcy?

Zuzanna
@ms

tylko pytanie do czego im tego typu badania mogłyby być? a jest szansa, ze ten klient jakiś specyficzny się trafił po prostu i stąd ten efekt? nie było szans, żeby wyszła z propozycją od innego?

mb_
@ms

Też miałam taką sytuację, tylko że rekruter od razu powiedział, że więcej informacji nie ma na ten moment. Nie wiem czy to prawda i czy firma faktycznie więcej info nie podaje. Ja problemu z kontaktem nie miałam akurat i powiedziałabym, że rekruter mnie nieco zaskoczył zaangażowaniem in plus - bo wrócił z infrmacjami. Ale wiadomo, zależy na kogo się trafi...

zawiedziona2
@RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Po kolejnych 2 miesiącach nadal nie było odpowiedzi ze strony rekrutera :) Oferta nie dotyczyła stanowiska IT :)

MK
@zawiedziona2

Trochę się nastawiłem po przeczytaniu tych komentarzy, ale u mnie tak nie było, więc chyba nie zawsze tak jest, że nie odpowiadają. U mnie dzwonili nawet częsciej niż bym się spodziewał i odpowiedzi dostawałem zawsze - albo w trkacie, albo oddzianiali. Więc może trafiliście na jakiś słabych rekruterów akurat.

pa
@Zawiedziona

Tak samo będziesz traktowany po podpisaniu umowy.

makbet
@ms

Już śpieszę z odpowiedzią na pytanie o okres wypowiedzenia na b2b. Oczywiście że będzie on wpisany na umowie ale szukaj też informacji o zamówieniu którego nie możesz wypowiedzieć. Wypowiadasz umowę ale nie wypowiadasz zamówienia? Oh super, jesteś winny utracone korzyści zgodnie z kodeksem cywilnym.

Były kandydat C++

Niepoważna firma, zmarnowała mi w sumie z 2 tygodnie czasu, nie polecam. 1 Zadanie domowe i 4 rozmowy live coding. Dostałem zadanie rekrutacyjne do zrobienia od ich klienta. Zrobiłem, zoptymalizowałem i włożyłem w to sporo mojego czasu. Klient był zadowolony z zadania, od razu umówił rozmowę. Po pierwszej rozmowie powiedział, że muszę poczekać kilka dni zanim się zdecydują czy chcą dalej ze mną rozmawiać. Tego samego dnia godzinę później umówili mi trzy kolejne rozmowy. Dwie z nich poszły dobrze, jedna rewelacyjnie. Czwarta rozmowa odbyła się z developerem z Chin, który nie wiedział jak działa referencja w C++. Nie rozumiał pytań, które mi zadał i nie akceptował poprawnych odpowiedzi. Zgłosiłem to ritsowi ale nie chcieli nic z tym robić. Niedługo później dostałem informację, że właśnie ten Chiński dev dał mi zły feedback, reszta dobry więc ze względu na mieszane opinie moja kandydatura została odrzucona. Zadzwonili do mnie z odmową i jeszcze pomylili imię.

Nowy pracownik

Hej, dzisiaj podpisałem umowę z RITS dla delegacji do pewnego dużego banku na stanowisko programista. Generalnie jest mega zadowolony z procesu rekrutacyjnego i całej opieki, która objął mnie RITS. Mały disclaimer całej opinii: za jakiś czas wrócę i dopiszę szczegóły tego jak wygląda współpraca - dzisiaj opisuje TYLKO I WYŁĄCZNIE proces rekrutacji. Począwszy od początku niecałe 2 tygodnie temu podjąłem decyzje o zmianie pracy - otworzyłem konto na Linkedinie i czekałem na propozycje oraz wysłałem kilka swoich CV na interesujące mnie oferty. I tutaj właśnie RITS się wybija - stawka była jedną z najwyższych ofert jakie widziałem na całym portalu. Jest to więc jedna z niewielu firm, do której sam wysłałem swoje CV. Generalnie od początku do końca była bardzo miło - praktycznie 3 albo 4 godziny po wysłaniu zgłoszenia oddzwoniła do mnie przemiła Pani Rekruterka, która zadała podstawowe pytania o moje doświadczenie i przekazała klientowi, że znalazła kandydata z podanymi danymi. Super sprawą było to, że przed przesłaniem informacji dostałem je na maila - abym mógł zmodyfikować, bądź potwierdzić jeśli coś było niedosłyszane. Kolejnym etapem było zdobycie błyskawicznej odpowiedzi od klienta, ponieważ drugiego dnia już miałem zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną (w poniedziałek, bo był to chyba akurat piątek). Rekrutacja już nie zależała z tego co wiem do RITS, bo przeprowadzili ją ludzie z "banku". Pare dni po rekrutacji dostałem propozycję finansową i umówiliśmy się na okres, w którym mam podjąć ostateczną decyzje. Zaznaczam, iż decyzje poznałem w piątek a Pan z RITS dostępny był dla mnie przez cały weekend i gdy napisałem maila w sobotę, wręcz zachęcał, abym kolejnym razem zadzwonił. Jestem na kolejnym stanowisku juniorskim, ale stawka jest tak dobra, że zahacza praktycznie o stanowisko MIDowskie, nie wiem jak oni to robią, że mają najlepsze stawki dla pracowników a gdzies po drodze jest jeszcze pośrednik, czyli RITS. Samo podpisanie umowy to czysta przyjemność - uzgadniałem to z kolejną przemiłą Panią, która cierpliwie odpowiadała na moje pytania. Od razu zaznaczam, nie wiem skąd wzięły się tutaj opinie o umowie na 14 stron i jakiś kruczkach - umowa, którą dostałem ma 3 strony i jest mniej restrykcyjna, niż ta, którą obecnie mam w swoim "Januszsofcie". Super sprawą jest to, że przemiła Pani zajmująca się moją umową poczyniła wszystkie dodatkowe zapisy, które chciałem a były mi potrzebne do poczucia pełnego komfortu. Kolejną sprawą jest to, że mój obecny pracodawca na koniec zachował sie jak człowiek "bez klasy i taktu" i po złości opóźnił przyjęcie wypowiedzenia - całe szczęście super ekipa z RITS powiedziała, że to żaden problem i jakoś to "dogadają" z klientem oraz służyli radą jak załatwić sprawę z zakończeniem obecnej współpracy. Podsumowując - przemili ludzie i naprawde dobre stawki, rekrutacja i podpisywanie umowy poszło bardzo sprawnie oraz w przyjemnej atmosferze. Wrócę tutaj za pół roku i dopiszę jak układa się współpraca, mam nadzieje, że nic potocznie mówiąc "nie nawali" Pozdrawiam

@Nowy pracownik

Bardzo dziękujemy za opinię. Cały nasz zespół koncentruje się w swojej pracy na właśnie takiej realizacji procesu rekrutacyjnego, dlatego jest nam bardzo miło, że poświęciłeś swój czas na podzielenie się doświadczeniem. Życzymy Ci owocnej współpracy zarówno z RITS, jak i naszym klientem. Bardzo dbamy o bezproblemową współpracę, dlatego czekamy na Twoją kolejną opinię :)

Zibi

Dostałem od firmy RITS jedną z najbardziej niepartnerskich umów bodyleasing jakie widziałem na oczy. Uważajcie! Dają wysokie kary, przywileje zrywania umów na lepszych warunkach, niż jako ich developer, trzeba negocjować terminy płatności bo te standardowe są chore, namawiają do robienia nadgodzin śmiesznymi bonusami, praktycznie cała odpowiedzialność jest na pracowniku. Masz zero praw, ale za to same obowiązki. Mój prawnik wyliczył tyle punktów do zmian, że nawet nie warto było negocjować. Wybrałem innego pracodawcę.

@Zibi

Bardzo dziękujemy za wyrażenie swojej opinii. Każda wskazówka pozwala nam być jeszcze lepszym pracodawcą. Chcieliśmy jednak wyjaśnić, że proponowane warunki, dotyczące kar umownych oraz terminów płatności nie odbiegają od standardów rynku. Obecnie w szeregach RITS mamy ponad 300 zatrudnionych specjalistów i cały czas dynamiczne powiększamy grono pracowników, co wskazuje na to, że nasze warunki współpracy są przez nich akceptowane i uczciwe. Jesteśmy jednak gotowi na dialog, jeżeli pojawiają się wątpliwości podczas negocjacji umowy, ponieważ zawsze staramy się znaleźć kompromis zabezpieczający interesy obu stron. Nie możemy natomiast zgodzić się z zarzutem „namawiania do robienia nadgodzin śmiesznymi bonusami” czy określeniem „Masz zero praw”, ponieważ nie stosujemy takiej praktyki. Uważamy, że wyznaczenie obopólnych praw i obowiązków znacznie ułatwia współpracę. W strukturach RITS mamy dedykowany dział Professional Services, który dba o prawa wszystkich developerów, opiekuje się nimi podczas współpracy i pomaga rozwijać umiejętności. Zależy nam by każdy pracownik był zmotywowany do pracy. Jeżeli mimo wszystko byłby Pan zainteresowany wyjaśnieniem swoich wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem contact@rits.center.

@RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Nie są to żadne standardowe praktyki. Ludzie u was siedzą, bo macie lepsze stawki niż konkurencja w PL, a jednocześnie nie trzeba się użerać z Hindusami i Bułgarami, jak u zagranicznych kontraktorni. Natomiast kilkadziesiąt tysięcy kary za odejście z projektu nie jest nigdzie praktykowane. A swoją drogą, rekruterzy mówią, że tej kary RITS nie egzekwuje - dopiero jak chcesz przed terminem się zwolnić to się dowiadujesz, że to ściema. To też jest rynkowy standard? ;)

Really?
@hahahahahahaha

Więc atmosfera jest ok i nie musisz się użerać z Hindusami + wynagrodzenie jest dobre, ale dziwi Cię, że firma która to zapewnia, chce zabezpieczyć to, że dowieziesz kontrakt do końca... tak ten kontrakt, który podpisujesz na początku i wiesz ile ma trwać. Kurczę faktycznie to jest bez sensu, niech płacą dobrze i nie dbają o interes swoich Klientów. Że też na to sami nie wpadli. Podpowiem Ci coś jak zerwiesz umowę z operatorem telefonicznym przed jej terminem wygaśnięcia, też naliczy Ci karę, świat jest już taki skomplikowany.

@Really?

Nie dopowiadaj sobie, że atmosfera jest ok - jesteś chodzącą fakturą, niczym więcej. Jak słyszysz co 3 miesiące, że co prawda projekt bardzo słaby, ale nie będą Ci szukać innego, bo nie muszą, to sobie to szybko można uświadomić. Z resztą, wysyp zagranicznych kontraktornii zapewne zweryfikuje te nasze "krajowe", zarówno pod względem konsultantów, jak i rekruterów :D A co do operatorów telefonicznych - oni nie ściemniają, że kara jest dla picu, oni od początku mówią, że trzeba zapłacić. Uczciwość - znasz takie słowo?

@hahahahahahaha

W naszej organizacji przykładamy bardzo dużą wagę do jakości współpracy z konsultantami. Każdy specjalista ma w naszej firmie swojego opiekuna z działu Professional Services, który wita go w organizacji, dba o komunikację, jakość pracy, wspiera w rozwiązywaniu bieżących problemów. Oprócz tego konsultant ma do dyspozycji portal eksperta (expert.rits.center), który ułatwia bieżącą współpracę i pozwala na płynny kontakt. Zdajemy sobie jednak sprawę, że taka opieka nie jest w naszym kraju standardem, stąd być może mylne przekonanie, że podobnie wygląda sytuacja w każdej polskiej organizacji. Zapewniamy, że w naszej firmie zapewniamy współpracę na bardzo wysokim poziomie. Natomiast w kwestii zawieranych umów ze specjalistami chcemy uściślić, że kierujemy się dwoma kryteriami: odpowiedzialnością za projekt oraz dbałością o to, aby nasi specjaliści mieli zapewnione kontrakty na ściśle określony czas. Dzięki temu współpracujący z nami konsultanci mają pewność, że będą realizować projekt stabilnie na wskazany okres. Z informacji, które otrzymujemy od specjalistów wynika, że jest to duży plus. Oczywiście czas trwania kontraktu jest ściśle określony i znany konsultantowi na starcie. Podobnie, jak w przypadku umowy z operatorem telekomunikacyjnym, na którą się Pan powołuje. Same umowy ze specjalistami podpisywane są w naszej firmie na platformie DocuSign, co bardzo ułatwia i przyspiesza proces podpisywania umów i także dowodzi naszej innowacyjności. Zapraszamy do kontaktu, aby sprawdzić jak wygląda w praktyce współpraca z naszą firmą – contact@rits.center

@RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

xD piszę konkretnie o was. I nie silcie się na komentarze "to było parę lat temu, dużo się zmieniło", bo to czcze gadanie.

@hahahahahahaha

Przykro nam, że ma Pan złe doświadczenia we współpracy z naszą firmą. Natomiast zgadza się - mocno pracujemy nad jakością współpracy, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest ona dla specjalistów. Staramy się robić wszystko, aby była na jak najwyższym poziomie. Jeśli w Pana przypadku było inaczej to bardzo przepraszamy i bylibyśmy zobowiązani za kontakt (contact@rits.center) - co pozwoliłoby nam przeanalizować sytuację i wyciągnąć wnioski.

również pracownik IT
@hahahahahahaha

Myślę, że podejście firmy do Ciebie trochę pokrywa się z Twoim podejściem do nich. Twój ton świadczy o tymże nie patrzysz na nich jako firmę, w rozwój której chcesz się zaangażować tylko jako wyłącznie płatnika Twoich faktur. Natomiast zastanawia mnie ta Twoja prawilność co do kar. Czy faktycznie jeżeli firma naliczy Ci i karę za złamanie umowy to tak bez mrugnięcia zgadzasz się płacić, bez próby polubownego załatwienia? Pytam bo pracuję na rynku IT już ponad 20 lat zatrudniany do zespołów i sam zatrudniałem, jeszcze mi się nikt taki nie trafił kto by bez mrugnięcia przyznawał się do winy i godził na karę (Utnijmy spekulację... umowa jednostronna, niesprawiedliwa, życie zagrało ze mną znaczoną talią kart itp. zakładam, że dorosły poważny człowiek wie co podpisuje).

Kural
@Zibi

Dostałem umowę na chyba 11 stron, za wszystko kary, namawianie do robienia nadgodzin w zamian za szybsza realizacje płatności. To jest żart, a nie partnerstwo. Uważajcie

@Kural

Dokładnie przeanalizowaliśmy kwestie, które Pan sygnalizuje. Nasze umowy ze współpracownikami nie mają 11 stron, tylko znacznie mniej - 4 strony. Nie mamy w nich też zapisów, o których Pan pisze. Prosimy więc o kontakt na contact@rits.center, abyśmy mogli wyjaśnić sytuację, która stawia nas niesłusznie w bardzo niekorzystnym świetle.

deny
@Zibi

Szczególnie jak próbują przemycić w umowie zamówienie którego wypowiedzieć nie możesz. :)

DDD
@deny

Ale jak można coś przemycić w umowie? Albo coś tam jest, albo tego nie ma :D

Mig27
@DDD

Chodzi o formę zapisu. Jest tam wiele zapisów jednostronnie korzystnych i zawsze dla RITS. Dodatkowo wszystko trzeba negocjować - chcesz szybciej przelew to pracuj taniej lub dłużej. Chcesz wypowiedzieć zamówienie to nie obejdzie się bez strat. Ta firma nawet własnym pracownikom nie wypłaca prowizji po tym, gdy złożą wypowiedzenie a co dopiero kontraktorom ;-)

zzz

Czy jak się wcześniej chce zakończyć współpracę z RITS to czy trzeba będzie iść do sądu za ostatnią fakturę? Czy RITS idzie do sądu aby odzyskać utracone korzyści?

@zzz

Kwestia, o którą Pan/Pani pyta ściśle reguluje podpisana umowa czy regulamin. Samo złożenie wypowiedzenia nie oznacza, że nie zostanie opłacona jakakolwiek faktura za współpracę. Może tak się stać wtedy, gdy specjalista porzuca pracę lub podpisane zamówienie, nie rozlicza przekazanego sprzętu czy czasu pracy u klienta. W historii RITS mieliśmy do czynienia z taką sytuacją zaledwie kilka razy. W pozostałych przypadkach uzgodniliśmy warunki odejścia w ramach zakresu, określonego w umowie, regulaminie czy zatwierdzonym timeshecie. Zawsze w pierwszej kolejności dążymy do porozumienia. Trudno nam jednak wykluczyć drogę sądową - decyzja zależy od indywidualnej sytuacji. Zapraszamy do kontaktu, jeśli chciałby Pan/Pani uzyskać więcej informacji na ten temat – contact@rits.center.

zdt

Czy RITS nie płaci ostatniej faktury jak konsultant rozwiąże umowę przed czasem?

Zostaw merytoryczną opinię o RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Warszawa

• Jak się pracuje w RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Zobacz opinie na temat firmy RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 16 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RITS Professional Services spółka z ograniczoną odpowiedzialnością