Tutlo Sp. z o.o.

Opinie o Tutlo Sp. z o.o.

Tafet

Co się porobiło, pamietam że było przyzwoicie

Asd

Byłem na "szkoleniu"(jeśli w ogóle tak to można nazwać) w Lublinie. Zrezygnowałem po dwóch dniach, bo teamleaderka Daria jest osobą, która totalnie nie nadaje się na to stanowisko. Nawet excela nie ogarnia co jest podstawą przy takiej pracy. Szkolenie polegało na powiedzeniu paru słów, a potem dzwońcie i zbijajcie obiekcje klienta (o czym na szkoleniu nic nie było.). Nie zbiliscie i ktoś zrezygnował? Oczywiście wasza wina i darcie mordy przez szefostwo. NIE POLECAM!!!

qwerry

Pracę w Tutlo wspominam źle. Od nieposzanowania czasu mojej pracy, przez zerowe wsparcie osób wyżej do nieprzestrzegania warunków podpisanej umowy. Niestety sposób w jaki opisane jest środowisko pracy w ogłoszeniach ma się nijak do rzeczywistości. W Tutlo nie jesteś traktowany jak człowiek. Jesteś tylko liczbą- w tym przypadku wynikiem. I przez pryzmat tego wyniku patrzą na ciebie przełożeni. Jeśli jest z nim w porządku, to nic się nie dzieje. Uważaj jednak żeby ani razu nie podwinęła ci się noga bo przełożeni wolą rozwiązać z tobą umowę bez podania przyczyny niż próbować Ci pomóc. Pomimo, że wsparcie które zapewniają na papierze w rzeczywistości nie istnieje i jesteś skazany sam na siebie. Zdecydowanie odradzam.

anka

hej, pracuje w tutlo jako lektor od jakiegos czasu i zauwazylam, ze odkad przekrocze pulap 60 godzin przeprowadzonych lekcji to nagle liczba dzwoniacych uczniow sie drastycznie zmniejsza i jest tak za kazdym razem. nie wierze, ze to przypadek albo ze nagle wszyscy na platformie uznali, ze jestem kiepskim lektorem. na poczatku miesiaca do jego polowy gdzie pracuje po 4-5h dziennie non stop do mnie dzwonia uczniowie- 1 lekcja sie konczy, za ulamek sekundy dzwoni nastepny uczen. a po tym jak wybija mi przepracowane 60 godzin, uczniowje dzwonia ledwo co pol godziny moze (w weekendy rowniez, a przeciez z weekendy zawsze bylo urwanie glowy). czy ktos z was kto jest lektorem tez mial taka sytuacje? wiem ze od 60h wzwyz stawka rosnie i zastanawiam sie czy to ma cos wspolnego z tym „shadowbanem”.

Lektor języka angielskiego

Bardzo szybki proces rekrutacji. Najpierw wypełnienie formularza na stronie. Potem test z angielskiego. Potem rozmowa z metodykiem, składająca się z ogólnych pytań o naukę języka, ustalenia formalności i lekcji próbnej. Metodyczka była bardzo miła. Dobry kontakt. Rozmowę miałam wieczorem, a następnego dnia rano już zapadła decyzja o przyjęciu mnie. Tak jak pisali już inni, metodycy podczas próbnej lekcji faktycznie są małomówni i wydają się speszeni, ale O TO CHODZI. Przecież z lekcji mogą korzystać osoby nieśmiałe. W tym ćwiczeniu chodzi o pokazanie, że potrafimy w przyjazny sposób zaktywizować uczniów. Naprawdę nie ma co się obrażać za uwagi, o których kandydaci tu wspominają, jak "brak uśmiechu", czy "niezmuszanie do rozmowy". Taki rodzaj pracy. Sama nie chciałabym, aby lektor oferował mi sztywną atmosferę i łatwo odpuszczał, jak przerośnie mnie mówienie.

1. Na jakie wyzwania moim zdaniem można natrafić ucząc się języków obcych? 2. Jakie porady dałabym osobom, które uczą się języka obcego po raz pierwszy? 3. Jakich metod nauczania używałam do tej pory, tak, aby lekcje były ciekawe? 4. Dlaczego ktoś miałby chcieć się u mnie uczyć? Jakoś mniej więcej tak. Jeśli chodzi o część informacyjną o mnie to: ile godzin w miesiącu/tygodniu mogę pracować, ile lat już uczę języków, czy odpłatnie, ile mam lat, czy jestem studentką, jakiego kierunku itp.

Nigdy więcej

Nie polecam pracy w Tutlo jako lektor. Po prostu bardzo słabo płacą i nie dają gwarancji ciągłości połączeń. Uczniowie odwołują lekcje na ostatnią chwilę albo wcale nie powiadamiają cię i nie ponoszą żadnych konsekwencji a tobie nikt za stracony czas nie płaci. Możesz sobie zgłaszać takie sytuacje, a nawet jest to zalecane i nic z tego nie wynika. Nikt tu nie szanuje ani ciebie ani twojego czasu. Jesteś trybikiem w maszynie. Nie ty to przyjdzie inny. Nie chcę tu nikogo dyskryminować, ale moi uczniowie żalili się niejednokrotnie na niekompetentnych lektorów, z którymi mieli do czynienia. Tak to jest, jak firma stawia na ilość nie jakość. Notoryczne błędy w materiale lekcyjnym, śladowa ilość nagrań , materiały schematyczne, powielane z internetu bez refleksji.. Lektor nie posiada żadnego bezpośredniego kontaktu ani z kadrami ani z osoba decyzyjnymi, byleby tylko nie chiał podwyżki, no takie maila zbywa się po prostu milczeniem. Praca raczej dla studentów dorabiających na studiach, no bo lepiej siedzieć sobie przed komputerem za minimalną krajową niż za tą samą stawkę kelnerować czy robić coś fizycznie. Ale klienci którą płacą za kurs chcą mieć kompetentnych lektorów. Dlatego nie wróżę sukcesu na dłuższą metę tej firmie. Konkurencja coraz większa a ludzie głupi też nie są i się orientują, co tu się wyprawia.

@Nigdy więcej

To uczniowie mogą odwoływać lekcje na ostatnią chwilę bez żadnych konsekwencji albo się nie pojawiać a tobie nikt nie płaci za np. czas oczekiwania???

@Kandydat

Mogą mogą - czasami jest tak, że minutę przed zajęciami (albo po czasie rozpoczęcia) piszą że ich nie będzie. Nie pojawiają się też często na zajęciach i lektorowi nikt nie płaci. Tutlo mówi "Po co w takim razie brałeś zajęcia z harmonogramu?" żarty jakieś

Były

Tutlo to jest projekt biznesowy. Ma się opłacać założycielom- młodym wilczkom z wykształceniem biznesowym i znajomością trików handlowych Całą resztę można sobie dopowiedzieć.

Straszna ta praca

Odradzam aplikowanie do Tutlo na stanowistko lektora języka angielskiego. Będziesz pracować kosztem swojego prywatnego życia - od rana do wieczora aby tylko wyrobić minimalną krajową. Po podpisaniu umowy Tutlo o tobie zapomina do czasu aż zrobisz jakąś drobnostkę, która im się nie spodoba. Klient nigdy się nie myli, wszystkie problemy tworzone są przez lektorów. Klientom zwiększają nagle ceny i mówią, że lektorzy chcą zarabiać więcej , podczas gdy ich stawka godzinowa wynosi tyle samo od blisko 3/4 lat. Tutlo tworzy projekty, które są mało opłacalne dla lektorów, a ich nie zaakceptowanie wiąże się z rozwiązaniem umowy. Ponadto firma wydaje więcej na reklamy na youtubie, a gdy jest prośba o podniesienie stawki o 2/3zł to nie zrobią tego. Materiały lekcyjne są nietrafione, kradzione z internetu, przepełnione błędami i merytorycznie nieodpowiednie pod kierowane grupy wiekowe. Osoby z HRu wysyłali mi także notorycznie maile mówiąc, że mamie jednego dziecka nie spodobała się lekcja, że jestem kiepskim nauczycielem i kazali mi przeprowadzić darmową lekcję dla jakiegoś metodyka ze spółki (oczywiście czas lekcji nie wliczał się do wypłaty). Po przepracowaniu 2 lat nie wysłano mi propozycji podjęcia innego stanowiska (o czym poinformowano osoby, które pracowały nawet 3/4 miesiące) i postanowiłem odejść z tej "szkoły". Obecnie pracuję dla lepszej szkoły językowej, gdzie zarabiam 2 razy więcej, się rozwijam, a moje starania są doceniane przez właścicieli i klientów.

Podziękuję
@Straszna ta praca

No to niezły koszmarek. Ale pomijając już fakt, jak traktują lektora, to jest to też nieuczciwe w stosunku do klienta. Mówić, że podnosi się ceny, bo tego wymagają lektorzy, a dla tychże lektorów figa z makiem.. SZOK

Tutor Katowice

Tutlo to taka Polska parodia internetowego przedsiębiorstwa. Ludzie którzy zarządzają firma są szalenie nieudaczni. Tutor jest na samym końcu łańcucha pokarmowego tego dziadostwa. Nie ma z nikim kontaktu, ciagle się od niej/niego czegoś wymaga. Ja pracuje już ponad dwa lata. Z prawie 100 godzin które kiedyś wyrabiałam teraz robię niespełna 30 miesięcznie. Chętnie bym robiła 150, ale nie dla kogoś kto mnie tak olewa. Słyszałam już tyle obietnic zmian ze przez chwile nawet uwierzyłam ze to nastąpi. Liczy się tylko mamona która generują agenci. My tutorzy pracujemy na zasadzie „nie pasuje-to wyjazd” ktoś inny się znajdzie na twoje miejsce. W całej mojej karierze jest to zdecydowanie najgorsze miejsce pracy.

@Tutor Katowice

Racja. Tutlo nienawidzi polskich lektorów, ale musi z nimi pracować przez polskich klientów. Generalnie jeśli firma daje ci do zrozumienia, że cię nie chce to nie ma czego tam szukać

były kandydat
@Tutor Katowice

No ale jak zatrudniają taką ilość lektorów jak tu piszą to możliwe, że jest się jednym z wielu. Rotacja jest z tego co tutaj piszą bardzo duża. Czyli lektor to taki trybik w maszynie. Gorzej jak w kopo....

Smuteczek

Jako osoba, która dopiero co zakończyła współpracę z tą firmą muszę stwierdzić, że nie jest to dobry pracodawca (mówię to z punktu widzenia lektora, osoby pracujące w biurze, z tego co widzę/słyszę mają nieco inne doświadczenia). Generalnie, jeżeli jest to praca która traktuje się jako źródło tymczasowego/dodatkowego pieniądza to ma to sens, stawki za przepracowaną godzinę (to nie to samo co bycie dyspozycyjnym na platformie), zaczynają się od 29 zł brutto dla osób, dla których byłaby to jedyna praca. Osoby zatrudnione w innych miejscach mogą liczyć na wyższe stawki od 35 zł brutto. Niestety często przepracowane godziny nie równają się byciem dyspozycyjnym na platformie np. można być na platformie 50 godzin dostępnym, a przepracować jedynie 20 godzin. Dodatkowo trzeba wyrabiać minimum bycia dostępnym na platformie 20/30/40 godzin w miesiącu w zależności od poziomu na jakim się jest. Zdecydowanie bardziej przyjaznym systemem była możliwość logowania się na tyle ile się może, a nie dodatkowy stres czy się wyrobi odpowiednią ilość godzin. Generalnie istnieje możliwość zarobienia większych pieniędzy im więcej czasu się spędza na platformie lub gdy się bierze udział w dodatkowych rzeczach typu przygotowanie kursu, dołączenia do programów (*tylko jeżeli można być dyspozycyjnym określoną ilość godzin i to między większość 16-20). Dodatkowo, poczucie, że lektorzy są traktowani jako zło konieczne i jeżeli coś tylko idzie źle to tylko i wyłącznie wina lektorów nie wpływa korzystnie na chęci/zaangażowanie do pracy. Na moje szczęście była to praca dodatkowa, a nie główne źródło utrzymania i jak początkowo moje zaangażowanie było wysokie, tak wszystkie różne dziwne sytuacje które się wydarzały, czy spotkania, z których nie wynikało nic oprócz tego, że lektorzy mają wymagania z kosmosu, i jak komuś się nie podoba to zawsze można zmienić pracę, to niestety ale i chęci i witki opadły. Oczywiście w firmie pracują też super osoby, które naprawdę starają się by praca była jak najlepsza dla lektorów, to niestety jest to kropla w morzu. Generalnie, na plus jest to, że można łączyć się z różnymi ciekawymi osobami, i robić doświadczenie jako lektor, i to by było na wszystko. Tak naprawdę jest to praca tymczasowa dla studentów, którzy chcą pomiędzy zajęciami sobie dorobić. Szkoda bo zamysł jest mega a podejście do pracownika iście dziaderskie :(

Ola
@Smuteczek

Lektorzy są słabo opłacani, nie ty to przyjdzie ktoś inny. Zresztą zdecydowana większość ma słabe kwalifikacje, bo nie są po anglistyce tylko zrobili certyfikat. Tutlo to startap i utwierdza w przekonaniu, że w polskich firmach zarabia się słabo.

Maja
@Ola

i jak to zweryfikować z kim będzie się miało do czynienia? chodzi mi o ten certyfikat.. i ogólnie wracając do kasy to nieważne jakie kwalifikacje każdy ma tak samo?

@Maja

Tak, możesz być doktorem anglistyki i tak dostajes góra 39/godzina

@User Deleted : >

jakbym była doktorantką to myślę, że szukałabym innej pracy niż korepetycje.

qwerty były
@Demi

A to niby dlaczego??? Ciekawe, czy pisząć to też pracujesz za takie stawki i na umowie zlecenie/dzieło jak lektorzy. Pochwal się, bardzo jestem ciekaw z jakiej pozycji piszesz. Bo ludzie w tym kraju chcieliby pracować za godne pieniądze i nie chcą być wykorzystywani przez pracodawcę jako tania siła robocza...A żeby udzielać korepetycji to trzeba się wyedukować, więc nie jest to ani praca fizyczna ani dla niewykwalifikowanego pracownika i powinna być należycie wynagradzana.

Ann M.
@qwerty były

Dokładnie tak. To jest platforma nauki języka, a nie korepetycje. Dziwne tylko. że za korepetycje lekor potrafi wyciągnąć trzy razy tyle co oni tu płacą !!! Wygodnie jest im umniejszać roli pracownika, żeby tłumaczyć tą żenującą stawkę za godzinę, jaką tutaj oferują lektorom. Może niech klientom mówią, że zatrudniają tu głównie studentów różnych kierunków niezwiązanych z językiem angielskim. Tak byłoby uczciwiej. A i niech przy rekrutacjach zaznaczają: PRACA TYLKO DORYWCZA. bueeheheh.

Renata
@Smuteczek

Czyli profesjonalny lektor szukający podstawowego źródła zatrudnienia nie ma tu czego szukać.....

Lena
@Smuteczek

Czy to prawda, że klienci mogą się nie pojawiać na umówione lekcje bez żadnych konsekwencji a lektor nie dostaje pieniędzy za stracony czas ???

Gregory
@Renata

No z tego co tutaj wyczytałem to raczej dorywczo i ze statusem studenta można jeszcze się zastanawiać czy warto. w innym przypadku się raczej nie opłaca.

@Lena

To niestety prawda - uczeń się nie stawia to zmarnowany czas dla lektora. Możesz to wprawdzie zgłaszać, ale i tak nic z tego nie wyjdzie. Zachorujesz i chcesz wznowić pracę ze stałym uczniem? Uczeń nie ma pojęcia kim jesteś; kontakt się urywa.

Jak ktoś ma dość pracy w korporacyjnej kulturze organizacyjnej, to polecam Tutlo. Raportowanie jest ograniczone do niezbędnego minimum. Nikt nie wylicza ile kto był na przerwie i ile razy poszedł po kawę, czy do łazienki. Nie ma też problemu, by obiad zjeść sobie gdzieś na mieście. Jeżeli wypełnia się swoje obowiązki na czas, to wszyscy są zadowoleni. Firma się szybko rozwija, dochodzą cały czas nowe zadania, więc nie ma mowy o rutynie. Do tego dochodzą różne małe benefity, które lubią milenialsi typu ping-pong, owoce w biurze, masaże, joga, czy możliwość przyprowadzenia zwierzaka :)

am
@Tomek

Opinia jest pisana przez osoby wyznaczone do pisania pozytywnych opinii w Internecie przez tutlo. Rozmawiałem wielokrotnie z lektorami z tutlo z którymi się trochę lepiej poznałem i mówili zupełnie co innego Dużo raportowania i kary za nie wyrobienie limitu tak wygląda praca w tutlo

@am

możesz powiedzieć coś więcej na temat kar? czy w umowie są jakiekolwiek kary finansowe?

kandydat

Po rozmowie rekrutacyjnej, pomimo ustalonego terminu na feedback, brak jakiegokolwiek odzewu, co w mojej opinii nie świadczy o szacunku do kandydatów poświęcających swój czas na (usunięte przez administratora) spotkania z przedstawicielami firmy.

Mówisz, że masz umowę cywilnoprawną. Bo umowy o pracę tutaj ci nie zaproponują. Czyli musisz się zgodzić na taką formę współpracy, chociaż wolałabyś inną. Wiadomo, nie podoba się, to przyjdzie następny np mniej wymagający student , więc dopóki będą mieli skąd ich brać, to praca będzie właśnie na takich warunkach i nic się nie zmieni. Ale to jest miejsce, gdzie można otwarcie powiedzieć, że warunki pracy są tam bardzo słabe.

Anna 123

Czyli miejsce raczej do dorobienia sobie do pensji Słabo z tymi umowami, ja szukam czegoś, żeby nie pracować w szkole państwowej, ale skoro tutaj proponują tylko umowy śmieciowe, to miejsce raczej nie dla mnie. Szkoda, bo prywatne szkoły językowe proponują taką formę współpracy. No ale wtedy podlegają kodeksowi pracy. Tutlo widocznie ma inny model biznesowy ;-) Na działalności musiałabym dostać dużo wyższą stawkę, żeby mi się to opłacało. Z tego co tu wyczytałam, to daleko im do aktualych stawek, jakie mają lektorzy angielskiego na tzw. wolnym rynku. Szkoda....

Na nic się zgadzać nie trzeba, chcą pracować akceptujesz warunki zatrudnienia, współpraca nie podejmuje się sama z ciebie. No wiadomo, że spełnieniem marzeń taka forma współpracy nie jest, ale moim zdaniem przy takim charakterze pracy, nie jest to niczym zaskakującym

Demi

No okej ale popatrz też w drugą stronę, jeśli oczekujesz umowy o pracę to nie zatrudniasz się w pracy która polega typowo na zleceniowym trybie pracy z uczniem tylko np. w szkole (prywatnej lub nie) gdzie masz swoje klasy i lekcje o stałych godzinach.

Demi

Więc no jasne, można narzekać ale nie ma co oczekiwać cudów. Jeśli firma pracuje w takim trybie, gdzie pracujesz kiedy chcesz to nie przeskoczysz tego, że umowa musi być odpowiednia do trybu pracy.

@Demi

no ma to sens, bo przecież sporo osób dorabia sobie do pensji w ten sposób i im to pasuje

@ramian

No tak. Wszystko zależy od tego jakie kto ma oczekiwania. Jeśli nie pokrywają się z tym co oferuje firma, to przecież nikt nie każe podejmować współpracy. Są osoby, którym to będzie odpowiadało, a są takie, którym nie, to normalne. Tylko z jakiegoś powodu narracja na forum sugeruje, że osób z tej pierwszej grupy nie ma i próbuje się ich uciszyć, mówiąc, że ktoś im płaci za opinie, bo pojęcie tego, że ktoś może mieć inne zdanie, przekracza rozumowanie niektórych osób.

Serio?

Czy to jest jakiś żart? Bo lepiej płacą na magazynie.. Czy może ktoś to potwierdzić, bo nie wiem, czy się śmiać czy płakać Teraz stawki, czyli temat tabu. 32zł/h przy dostępności mniejszej niż 60h 36zł/h przy dostępności 60h + < 100h 39zł/h przy dostępności 100h

@Serio?

To zatrudnij się na magazynie. Kto ci broni. Popracujesz sobie w systemie czterobrygadowym, z nockami, świątek piątek niedziela za rzekomo lepsze pieniądze i zobaczymy jak później będzie wyglądało twoje porównanie.

Serio?

No raczej nie po to człowiek kończy studia, zdobywa doświadcznie i rozwija się, żeby zarabiać najniższą krajową . Dlatego jeśli takie stawki proponuję ten "wspaniały" pracodawca i miałbym za takie pracować tylko dlatego, że mogę to robić z domu, to raczej podziękuję. A poza tym słyszałem, że i tutaj też pracują w soboty/niedziele świątek/piątek, to coraz mniejsze różnice z tym magazynem ;-))))

Tutor
@Serio?

Stawki się tu nie zmieniają od lat, także tak, niestety takie stawki obowiązują.

@Serio?

Niestety takie tu stawki są. Ja złożyłem wypowiedzenie 3 miesiące temu i dalej nie potrafią mnie zwolnić i dzwonią z lekcjami. Brak profesjonalizmu. Oni chcieli też, aby lektorzy robili za nich materiały za stawkę... 14gr/stronę xD Żałosne

User Deleted : >

Byli tacy zdesperowani ludzie, którzy napracowali się natworzyli materiałów za darmo (wymogiem akceptacji było stworzenie kilku przykładowych zajęć). Wybrali losowo 3 osoby, a reszcie podziękowali i ukradli materiały... szkoda gadać...

@Serio?

Nadal, porównywanie tych dwóch charakterów pracy jest średnio miarodajne. Pracowałem na magazynie kiedy miałem gap year i wiem o czym mówię. Dla mnie to porównanie wyjęte z tylnej części poniżej pleców i tylko to mam na myśli. Co do pracy, każdy podejmuje własne decyzja i ja do niczego nikogo nie zamierzam przekonywać, czy namawiać, bo interesu w tym żadnego nie mam.

KTOŚ

Naprawdę wchodzęnie tutuj pracowników Tutlo i podszywanie się pod np. kandydatów udających zainteresowanie zapisaniem się na kurs lub komentowanie tych bardziej pozytywnych opinii (których jest tu jak na lekarstwo) jest żałosne. Płacą wam za ten PR chociaż?

@KTOŚ

Najwyraźniej im płacą. Panuje w tej spółce takie zakłamanie że szkoda gadać. Nawet dają klientom darmowe lekcje byleby napisali pozytywną opinię. Żal i zakłamanie na każdym kroku

Crocci
@User Deleted : >

Jakby nie było jest to pozytywny ruch w stronę klienta, więc czemu by tego nie pochwalić, jak ktoś chce

Były

Bez wątpienia się kwalifikuje. Kuj żelazo póki gorące, bo pisali tutaj różne opinie o wypłacaniu należności.

KTOŚ

Czytaj ze zrozumieniem. Zadane było pytanie, czy wam płacą za PR, a nie twierdzenie.

@Crocci

Ponieważ te darmowe lekcje to fikcja - będą chcieli umowę na 2 lata i im za te 5/10 tys to bez różnicy im czy dostaniesz 6 lekcji x 20 min za lekcję. Ponadto to lektor z tych 5/10 tys dostanie 39zł / godzinę. (usunięte przez administratora)

Harry

Ten pakiet rodzinny jest skierowany tylko do rodzin czy można się zebrać ze znajomymi albo jak kto woli dalszym kuzynostwem

Ocena

Uczyłam się tu kiedyś i było super. Teraz połasiłam się na promocje gdzie indziej i żałuje

@Ocena

no czasem nie ma co kombinować, jak coś się po prostu sprawdza :)

@Ocena

a długo się tu uczyłaś? masz zamiar kontynuować naukę jeszcze tutaj?

Natalia

Piszecie, że stawka za godzinę lekcji jest wyższa, jeśli lektor ma poza Tutlo inną pracę. Czym to jest spowodowane? Czyżby od stawek w przypadku tej pracy jako jedynej, były odliczane składki?

Damian Cz.

Pracę w Tutlo rozpocząłem dnia 07.04.2020 a nieformalnie (bo dalej nie potrafią tego odnotować) zakończyłem w listopadzie 2022 roku. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że była to najgorsza praca jaką w życiu miałem. Zacznijmy od tego, że spółka nie dba w żaden sposób o swoich własnych polskich pracowników, którzy stanowią jej zdecydowaną większość. Ba! Oferuje fikcyjne projekty premiowe dla pracowników, wprowadzając pozornie korzyjstniejsze rekompenowanie czasu. Jest to pozorne, ponieważ A, w dalszym ciągu nauczyciel nie ma pewności, że ktokolwiek doń zadzwoni oraz B, premia nie odnosi się do stawki po 100h pracy (premia tylko do lekcji w ilości <100h). Ponadto, agenci dzwonią do lektorów nocą i błagają o przeprowadzenie lekcji próbnej z jakimś tam dzieckiem. Oczywiście prośba o zaniechanie dzwonienia spełza na niczym, ponieważ telefony ponownie dzwonią. Hasło spółki "pracujesz ile chcesz" to kłamstwo - po wejściu na II oraz III poziom musisz być dostępny/a min. 40/60 godzin w miesiącu. Możesz odmówić programu rozwoju? Śmiało, ale to koniec pracy. Masz własne zdanie? Nikogo to nie obchodzi. Lektorzy musieli błagać Tutlo o poprawianie wydajności platformy. Spółka nie chce nawet przeprowadzać ankiety by otrzymać odpowiednią grupę uczniów. Kończy się takim misz-maszem każdego i nikt nie wie kogo uczymy, a potem uczniowie płacą, że nauczyciele są źli i nieprzygotowani. Zarobki to 32-39 PLN/h - śmiech na sali.

Niedoszła Kandydatka
@Damian Cz.

Dzieki Damian za opinię. Wszytko, co tu przeczytałam skłoniło mnie do zaniechania próby aplikowania do tej roboty. Szczerze powiem, że jeśli takie są realia i tak się "wynagradza" lektorów w tej firmie to jedno ze słabszych miejsc do nauczania.

NIEZADOWOLONY

Tutlo to najgroszy pracodawca z jakim miałem do czynienia jako lektor. Nie dość, że stawki za zajęcia są żenująco niskie, to jeszcze krótkie 20 minutowe lekcje i obowiązek wystawiania tzw. feedbacku po lekcji sprawia, że realnie pracuje się dłużej a dostaje mniej. Do tego brak podwyżek, śmieszne programy bonusowe, które są w istocie mało lub w ogóle nieopłacalne. Najlepiej jest ogłosić się i po prostu dawać lekcje prywatnie, stawka razy 2 (co najmniej :-). Jeśli ktoś ceni sobie swój czas i nie chce pracować jak wyrobnik i poświęcać swoje życie na ślęczenie cały dzień przy komputerze żeby zarobić średnią krajową to niech ucieka stamtąd jak najszybciej. NIE POLECAM TEJ SZKOŁY PROFESJONALNYM LEKTOROM !!!

Niedoszły kandydat na lektora
@NIEZADOWOLONY

O rany, to dobrze, że tu zajrzałam i poczytałam te opinie. Nie brzmi to zachęcająco.

Erica

Ja pracowałam w Tutlo jako lektorka. Mnie praca odpowiadała bardzo, bo też nie chciałam się wiązać całkowicie z żadną firmą i mieć stały grafik nie do ruszenia, zależało mi na czymś bardziej elastycznym, bo dużo byłam w rozjazdach. Sama praca przyjemna, ja miałam już spore doświadczenie, przez lata udzielałam korków z języka. Co do firmy - jakieś zarzuty na pewno się znajdą, bo idealnej firmy do tej pory jeszcze nie znalazłam. Nie chcę się teraz nad tym rozwodzić, bo raczej wolę trzymać w sobie pozytywne wspomnienia, zamiast rozpamiętywać minusy . Warunki całkiem niezłe, przynajmniej mi w ówczesnej sytuacji zupełnie odpowiadały, ale wiadomo - kwestia indywidualna. Współpracę zakończyłam, bo osiadłam już na stałe za granicą i szukałam czegoś bardziej stałego i w moim zawodzie. Ja wspominam dobrze, ale oczywiście nikomu nie chce narzucać swojej opinii, każdy ma swoje własne doświadczenia i ocenia to podług siebie. Ale jak ktoś się zastanawia nad taką pracę, to moim zdaniem warto dać szansę.

Lolka
@Erica

dzięki za opinię, mi też zależy na elastyczności, a jest jakaś minimalna liczba godzin, którą musisz przepracować w danym miesiącu np.? czy to zależy od ciebie?

NN
@Erica

lektorka tak? ciezko sie dostac na stanowisko?

Taaa
@NN

Nie podbijaj sztucznie pozytywnych opinii bo od razu widać że pracujesz w Tutlo

@Lolka

Minimum to 20h, przynajmniej ja tak mam w umowie, ale wiem, że warunki mogą być różne

Erica
@NN

W moim przypadku ciężko nie było. Natomiast nie wiem jak będzie w twoim - nie wiem na jakim poziomie masz język, nic o tobie nie wiem. Nie ja jestem od weryfikowania tego, więc bardzo trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.

Wiktoria
@Ewa

okej, czyli jednak określili minimum, nie jest to jakoś dużo godzin, więc spoko, o ile wszyscy mają takie warunki

Zostaw merytoryczną opinię o Tutlo Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Tutlo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tutlo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 303.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tutlo Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 176, z czego 10 to opinie pozytywne, 138 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tutlo Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Tutlo Sp. z o.o. napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tutlo Sp. z o.o.