Opinie o Superksięgowa Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Superksięgowa Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Superksięgowa Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Superksięgowa Sp. z o.o. w Warszawa

Zbyszek44

Prowadzę biznes w Polsce już wiele lat, współpracowałem z wieloma firmami jako partner, klient, kontrahent ale nigdy dotąd nie spotkałem się z takim brakiem kompetencji, brakiem organizacji, brakiem dobrej woli i totalnym bezhołowiem jak w w Firmie Superksięgowa (występuje również jako Cashdirector czy OSCBR). Historie ich niekompetencji i braku profesjonalizmu można opisywać bardzo długo i szkoda na to czasu. Okazuje się, że nie tylko źle współpracuje się z ta firmą jako klient czy pracownik ale również jako partner w tzw. sieci OSCBR czyli Ogólnopolskiej Sieci "Certyfikowanych" Biur Rachunkowych, którym byłem w latach 2019-2020. Ta 'certyfikacja' to jest dopiero specyfik, bo cała certyfikacja polega na tym, że ktoś potrafi zaksięgować jeden okres jednej firmie obsługiwanej przez Superksięgową. Pomijając braki techniczne i kompletną nieintuicyjność tej aplikacji, która jest dodawana do konta dla klientów mBanku, stopień braku koordynacji między pracownikami jest porażający. Tak jak napisałem wyżej współpracowałem z nimi od połowy 2019 do 2020, ale w 2020 zmieniłem formę prawna swojej firmy na sp. z o.o. o czym ich poinformowałem. Jeszcze przez 3 miesiące 2020 przysyłali mi faktury na stara firmę, i za każdym razem, po interwencji zamieniali faktury na spółkę. Kiedy już ostatecznie w 2020 rozstałem się z nimi, to jeszcze przez jakiś czas przysyłali mi zaproszenia na jakieś "szkolenia". W 2021 przysłali mi wezwanie do zapłacenia za faktury z 2020, które były anulowane i w ich miejsce wystawione na spółkę i opłacone. Wyjaśniałem im to kilkakrotnie bo te wezwania przychodziły kilka razy. Mimo to w tym roku (2022) ten rzekomy "dług" sprzedali firmie windykacyjnej, która przysłała mi ostrzeżenie, że ujawni dług na forum publicznym i tam będzie widniało moje nazwisko. Sprawa stała się poważna, bo wykonuje zawód zaufania publicznego i opublikowanie moich danych na portalu firmy windykacyjnej szkodziłoby mojemu wizerunkowi. Zagroziłem im skierowaniem sprawy do prokuratora. Poskutkowało i wycofali się. Ale niesmak i złość pozostała. Można skwitować tę moją współpracę z tą firmą jednym słowem; KOSZMAR. I na koniec rada dla ewentualnych potencjalnych klientów, pracowników, współpracowników tej nieszczęsnej firmy. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM.

Niezadowolony

Piszę opinie o użytkowaniu systemu powiązanego z kontem mBanku. System jest nieintuicyjny, nic w nim nie działa jak powinno. Jest dużo niedoróbek. Nie warto się interesować tym systemem, szkoda nerwów. Jednocześnie rozliczam spółkę w wFirmie i mam porównanie obu systemów. W wFirmie wszystko jest proste i przejrzyste a w mBanku co bym chciał zrobić to muszę wysyłać zapytanie o poradę bo tylko chyba oni wiedzą jak to działa o ile działa. Chciałem przenieść księgowość z mBanku ale skończył się pakiet i od kilku dni nie da się go aktywować bo wyświetla się błąd. "Wystąpił błąd" i tyle. Nie wiadomo o co chodzi, żadnego opisu. Za dwa dni muszę rozliczyć miesiąc a nie mogę z systemu skorzystać. Żeby pobrać swoje dokumenty wszystkie to też trzeba mieć aktywy pakiet. Zostałem uziemiony bo ani nie mogę rozliczyć faktur i zamknąć miesiąca ani nie mogę pobrać dokumentów aby się przenieść na inny lepszy system. Zdecydowanie nie polecam używać księgowości z mBanku. Jedna wielka porażka.

użytkownik systemu
@Niezadowolony

System jest mało intuicyjny to mało powiedziane. Ja nie mogę zmienić statusu faktury na opłacona bez podania numeru rachunku, formularz walidacyjny wskazuje ze to pole jest wymagane

Były klient banku z małym m
@Niezadowolony

Potwierdzam, wysysanie z klientów za drobne.

Niezadowolona

Jako młoda osoba postanowiłam razem z założeniem firmy pokusić się o usługi księgowe z mbankiem.Niestety była to jedna z najgorszych decyzji mojego życia.Pani księgowa niekompetentna.Ma nie sprawdzone,stare informacje.A jak już zadasz jakieś pytanie to dopiero szuka w rozporządzeniach.Mega słabo.Dodatkowo nie zrobiła nic ,kompletnie nic w tym miesiącu,więc ten pakiet jest bez sensu,bo za wszystkie wnioski musiałam dodatkowo zapłacić.Po podliczeniu wszystkiego to ta online księgowa wynosi więcej niż porządną realna księgowa.Po za tym straszny (usunięte przez administratora) w dokumentach i nic nie wytłumaczone.No żyć się odechciewa.Na szczęście mam już lepszy model księgowej ????,z którą nie będę się musiała martwić,że trafię za kraty ????

@Niezadowolona

Nikt nie jest alfą i omegą droga Pani. Regulamin usług - słyszała o tym Pani? To nie jest grupa do wylewania żali na księgowych tylko o pracy tutaj.

Kate
@Niezadowolona

Może się Pani przedstawi?

dżejson

witam, skorzystaliśmy z usługi żeby pobrać plik JPK po skorzystaniu z usługi i tak nie udało się pobrać

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie Superksięgowa Sp. z o.o.? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Info

To dlaczego nie kasujecie opinii nie na temat???? Ten portal mija się z celem, człowiek chce poczytać opinii pracowników a trafia na żale interesantów. Admin chyba sobie w kulki leci.

Żałosne
@Info

Czyli mam rozumieć, że chciałbyś pracować w firmie, która (usunięte przez administratora) i źle wykonuje swoją pracę dla swoich klientów?

Alicja
@Żałosne

Choć forum GoWork służy głównie wymianie opinii na temat pracodawców, to opinie pochodzące od pracowników firmy również są ważne i składają się na obraz danego przedsiębiorstwa. Czy są na forum osoby, które są zatrudnione obecnie w firmie Superksięgowa i chciałyby podzielić się swoją opinią na temat tego pracodawcy?

Niezadowolony klient

Firma prowadzi nieuczciwe praktyki, ukrywa wprowadzenie zmian w regulaminie i wprowadzenie dodatkowych opłat, później twierdzi że 2 tygodnie przed wejściem zmian w życie i datą do której można wypowiedzieć umowę wyświetlił się w systemie jakiś komunikat o zmianach w regulaminie. Ja tego komunikatu nie widziałem, w systemie jest skrzynka odbiorcza w której również nie znajduje się żadna informacja o zmianach w regulaminie, firma nie potrafi udowodnić że ten komunikat do mnie dotarł i wysyła screeny jak by wyglądał komunikat gdyby się wyświetlił, normalnie parodia firmy księgowej... Wystarczyło by wysłać maila z informacją o zmianach w regulaminie, to jest powszechną praktyką bo przecież nie ma obowiązku logowania się w systemie raz na 2 tygodnie, więc co jak ktoś wyjedzie na dłuższy urlop i odpocznie od pracy? Wróci i zastanie zmiany w regulaminie i wprowadzenie dodatkowych opłat :D Gdyby nie mail od księgowej 29.10 o wprowadzeniu dodatkowych opłat od 03.11 to nie wiedział bym, że cokolwiek się zmienia. Ogólnie cały system do księgowości tej firmy jest beznadziejny bo więcej rzeczy tam nie działa niż działa, a integracja z mBankiem (która skusiła mnie na tą firmę księgową) niczego nie ułatwia, a wręcz utrudnia bo też pozostawia wiele do życzenia. Klikasz w przypomnienie o wykonaniu przelewu i dostajesz komunikat, że nie ma takiej strony... nie tak powinny działać systemy księgowe.

E.L

Witam niestety podpisałem w tamtym miesiacu umowe i sie zaczeło powiedzcie mi jak najszybciej z nimi zerwać umowe z góry dziekuje

Lukas

Nie polecam , jednym słowem tragedia ,nie potrafią ogarnąć deklaracji miesięcznej, i nie wspomnę o innych sprawach . Jednym słowem jeżeli nie chcesz płacić kolosalnych kar z urzędu skarbowego ,to omijaj firmę superksiegowa polecaną przez mbank !!!!

Wojtek W.

W swojej opinii chciałbym się odnieść do współpracy z konkretnym pracownikiem. Jest nim Pani Olga Ł. z oddziału w Lublinie. Współpraca z Panią Olgą zawsze na najwyższym poziomie. Dostępność nawet do późnych godzin wieczornych, co za tym idzie kontakt bez najmniejszych problemów. Wszelkie rozwiązania podatkowe omawiane na bieżąco, obsługa księgowa zasługująca na pozytyw, a także nieoceniona pomoc w zrozumieniu obowiazujących przepisów podatkowych i prawnych. Serdecznie dziękuje za miłą współpracę.

Niezadowolony klient

Jako nowy przedsiębiorca, skusiłem się na tą opcję przy zakładaniu firmy przez mbank. Wybrałem pakiet komfort, ponieważ zależało mi na jak najrzadszym kontaktem ze wszystkim, co związane z ZUS i biurokracją. Jestem samozatrudnionym pracownikiem, co wiąże się najwyżej z jedną fakturą miesięcznie. Sądziłem, że płacąc 150zł miesięcznie, mogę liczyć na załatwienie moich spraw związanych z ZUS w ramach tego comiesięcznego abonamentu. Jednak w rzeczywistości, każda usługa jest płatna dodatkowo!. Okazuje się, że moja ksiegowa nawet nie raczy rozliczyć mojego pit-37, a co dopiero załatwić czegokolwiek w zus bez 30zł/dokument. Ogólnie nie polecam, wybierając najdroższy pakiet komfort okazuje się, że płacimy za mejla o wysokości składki, i zaliczki na podatek dochodowy. Zwykły haracz za usługi niekompetentnej księgowej, która mówi Ci, żebyś sprawe załatwił we własnym zakresie.

Opieka klienta
@Niezadowolony klient

Szanowny kliencie. Przykro nam, że przy podpisywaniu dokumentów na prowadzenie księgowości nie zapoznał się Pan z nimi dokładnie. Abonament 150 zł jest podstawowym - nie najdroższym abonamentem. W ramach tego abonamentu klient wykupuje pakiet do 35 dokumentów, ma rozliczony ZUS. oraz miesięczne lub kwartalne podatki. W ramach tego abonamentu to biuro ponosi pelną odpowiedzialność za ich prawidlowe rozliczenie. Dodatkowe czynności wymagają dopłaty. Jeśli z podpisanych przez Pana dokumentów wynika obowiązek wykonania dodatkowych czynności należy złożyć reklamację do biura obsługi klienta.

nie skorzystam
@Niezadowolony klient

a już myślałem o takim sposobie księgowości, ale jak czytam obsługę klienta, która pisze "BARDZO NAM PRZYKRO ŻE NIE ZAPOZNAŁEŚ SIĘ Z DOKUMENTAMI" - czytaj (usunięte przez administratora) to już wiem jakie jest podejście do klienta. Jak to w korpo mieszanka arogancji z wyższością.

MK

Poniższa opinia nie dotyczy pracy, ale współpracy. Skusić się dałem na podstawową opcję księgowści poprzez mBank. 16 grudnia 2019 podpisałem umowę, pierwsze dokumenty od stycznia. Przydzieloną mi księgową, panią Martę, No i się zaczęło. Najpierw pytanie o wymiar ZUS na 2020. Odpowiedź- "taki sam jak w 2019". Hmmm. Ok, sprostowanie 2 dni później, dobra, może księgowa miała jakąś pomroczność. Zaczyna się luty, koło 20- ostrzegawczy mail, że jak nie dostarczę dochodu za 2019 to nie będą mogli wysłać deklaracji. Oczywiście podałem ten dochód jak i cały PIT już na początku stycznia. Hmmm. Ok, może bałagan na początku roku. Ale to było dopiero preludium. Około 15.02 informacja o wymiarach podatków do zapłacenia. Widzę, że coś niskie. Sprawdzam- mój błąd, faktura sprzedażowa ze starego systemu nie przeniosłem do nowego. No cóż, piszę maila, przepraszam za niedopatrzenia z racji startu w nowej aplikacji, uprzejma odpowiedź że oczywiście skorygujemy. I zaraz potem... faktura na 344 zł!!!! Z pianą na ustach przeglądam cennik- faktycznie, koretka VAT, korekta PIT, VAT-UE, elegancko uzbierało się. Szybko składam wypowiedzenie z końcem lutego. Telefonicznie dostaję propozycję, że już więcej mi nie będą naliczać dodatkowych opłat, bo na te 2 faktury sprzedażowe i kilka kosztowych to dużo pracy nie mają. Ale 344 złotych zostaje, tego się skorygować nie da, skroili naiwniaka, co nie czyta cenników. Na koniec jeszcze wystawiają mi fakturę za obsługę w marcu. Chociaż zapłaciłem już za obsługę w styczniu i lutym. Czyli za 3 miesiące obsługi zapłacone, chociaż rozliczone tylko 2. Reasumując. 2 miesiące współpracy kosztowały mnie 184*3+344=896 złotych. Serdecznie nie polecam i nie pozdrawiam.

Elżbieta
@MK

Przyjęliśmy Pana zgłoszenie do formalnej procedury rozpatrzenia reklamacji. Zweryfikujemy sprawę pod kątem zasadności naliczenia opłat zgodnych z Regulaminem. Poinformujemy Pana o wyniku rozpatrzenia reklamacji drogą mailową. Pozdrawiam, Dział Opieki Klienta.

meggi
@MK

Podzielam opinię. Ja miałam Panią Edytę z pomrocznością i naliczeniem opłat za niepotrzebnie wystawione dokumenty do ZUS. Wmawiała mi jeszcze, że prosiłam o te dokumenty - a ja wszystko mam na piśmie i nic takiego nie miało oczywiście miejsca. To ja mam dowody na jej niekompetencję, a ona tylko jakieś urojenia. Wygląda na to, że nie tylko mnie spotkało takie doświadczenie i tej firmie zależy na naiwniakach, bo jak ktoś się nie zna kompletnie na ZUS, to da sobie wmówić, że te dokumenty były konieczne i kasa leci. Podejrzewam, że mają jakąś premię za to. Firma nieetyczna. Ostrzegam, odradzam.

Marek.

Ta firma to dramat. Jedynie kto potrafi z nią współpracować to doświadczeni właściciele firm, bądź księgowi. Tutaj nie ma co liczyć na pomoc z dziedziny księgowości zwłaszcza dla nowych przedsiębiorców. Jestem niezadowolony ze współpracy bo nie świadczone mi były usługi księgowe za które bezsensownie płaciłem ponad pół roku. PiT-y rozliczałem samodzielnie, przydzielona księgowa założyła, że ja jakieś druki / formularze będę samodzielnie zanosił do urzędu, to przepraszam bardzo po jaką cholerę dawałem pełnomocnictwo. To jest bardzo zły wybór dla początkujących firm bez żadnego doświadczenia bo nie otrzymacie należytej pomocy / informacji / doradztwa.

Hubson

Z czystym sumieniem polecam Panią Jolantę Kowalik, jej pomóc sprawia, że obsługa działalności to przyjemność i brak problemów!

Mg

Chciałbym bardzo podziękować Panu Mariuszowi Komorkowi za współpracę, w tym za bardzo sprawną, profesjonalną i sumienną obsługę mojej działalności gosp. Nigdy nie doświadczyłem żadnych problemów, opóźnień czy niespójności w danych, a wszystko to dzięki pracy wykonywanej przez Pana Mariusza.

Martyna

Polecam. Jestem zadowolona ze współpracy

Apptel

Polecam pełny profesjonalizm i dyspozycyjność. Osobiście współpracuje od roku czasu i nigdy nie miałem żadnych problemów. Naprawdę polecam a jak macie pytania to pisać na emial firmowego. Pozdrawiam Błażej

Paulina O.

Polecam pracę w firmie Superksięgowa! Zwłaszcza w oddziale Lublin oraz Puławy. Praca w młodym zespole, wyrozumiała Pani Menager oddziału lubelskiego i co najważniejsze pracownik stale "szlifuje" swoje umiejętności, nie stoi w miejscu! Polecam :)

Xxx
@Paulina O.

A możesz powiedzieć cos o procesie rekrutacji? Jal wygląda? Czy jest ciężki? Jakieś przykładowe pytania?

@Xxx

Rozmowę kwalifikacyjną zazwyczaj przeprowadza Pani menadżer, która jest bardzo sympatyczna. Na pewno jeśli startujesz na stanowisko księgowej, musisz mieć wiedzę na temat prowadzenia jednoosobowych dział. gosp., ich form oraz sposobu ich rozliczania. Doświadczenie mile widziane :)

@Paulina O.

Trzeba mieś jakieś ukończone kursy lub certyfikaty, żeby mieć na rozmowie rekrutacyjnej większe szanse na przyjęcie? Liczę na Twoją odpowiedź.

@Paweł

Myślę, że jak w każdej branży kursy oraz certyfikaty na pewno się przydadzą, ponieważ dzięki nim podnosisz swoje kompetencje. Powodzenia! :)

Nie polecam pracy w tej firmie. W żadnym dziale. Nie piszę tego po złości. Po prostu chcę ostrzec inne osoby przed zmarnowaniem sobie życia. Niekompetentna kadra zarządzająca. Bardzo słabe zarobki. Ciągła rotacja pracowników. Na plus tylko i wyłącznie atmosfera w firmie między pracownikami (oddział Lublin). Pozdrawiam serdecznie

Iza

Jeśli chcesz być księgową , chcesz się dużo nauczyć to jest tu dużo młodych fajnych ludzi. Sporo wymagają ale wszyscy daj radę. Jest też sprzedaż to zależy co chcesz robić

Jowita

A może ktoś ma wiedzę o pracy w firmie? Jakieś podpowiedzi?

Zostaw merytoryczną opinię o Superksięgowa Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Superksięgowa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Superksięgowa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Superksięgowa Sp. z o.o.?

Superksięgowa Sp. z o.o.
4.3/5 Na podstawie 182 ocen.
  • Wyrzyska 9A
    02-455 Warszawa