Arago Sp. z o.o.

Opinie o Arago Sp. z o.o.

klient

Odradzam bardzo, firma nie bierze odpowiedzialności za to co obiecują przedstawiciele porażka.

Klientka
@klient

Mam takie same wrazenia.3 miesiace bez kobtaktu, odsylanie do pracownika, który podobno nie pracuje.Poza nim nikt nic nie wie.W dniu po terminie maksymalnym montazu- propozycja instalacji innej pompy.

Klient

Odradzam tę firmę, podpisują umowę obiecują szybką i sprawna realizacje i namawiają do szybkiej wpłaty zaliczki. Po zawarciu umowy nagle już nie są zainteresowani dotrzymywaniem postanowień zawartej umowy.Pomimo wyznaczania kolejnych terminów - odwołują je, montaż miał nastąpić w terminie 30 dni od wpłaty zaliczki, ale nie nastąpił - już mija 3 miesiąc!!!!! Teraz wydzwanianie i emaile o zwrot zaliczki a oni nic- tylko proszę dzwonić na BOK. Czuje się totalnie (usunięte przez administratora) - obiecywali montaż w grudniu 2022 co miało się wiązać z odliczeniem od podatku za 2022 rok, otrzymaniem dotacji i oszczędnością na prądzie, a w rezultacie mija już 90 dni i nic ani instalacji ani odliczenia od podatku dotacja z programu mój pard przepadła i brak zwrotu zaliczki.

Klientka
@Klient

Mam bardzo podobna sytuację.W dodatku twierdzą,ze nie zrezygnowalam z montazu i chcą mnie obarczyc karą za odstapienie

Mariusz R.

Mam świadomość, że w każdej firmie będą niezadowoleni klienci, sam prowadzę działalność, ale jako już ponad roczny klient mogę śmiało przyznać, że pracownicy na terenie wielkopolski to super ludzie i wykonują pracę w 100 % jak należy. Nie mam się do czego przyczepić. Wszystko działa i hula!

@Mariusz R.

tylko tego pracownika który wykonuje swoje obowiązki rzetelnie i skrupulatnie trzeba jakoś docenić. jako pracownik magazynu w Kaliszu byłem chwalony przez monterów, koordynatorów i właścicieli tych firm. tak jak piszesz wyżej magazyn w Kaliszu hulał jak należy. ale jako pracownik nie możesz się odezwać i swojego zdania wypowiedzieć. miłej współpracy z(usunięte przez administratora)

Obiektywnie

Pracuje w firmie już kilka miesiecy i mogę stwierdzić, że negatywne komentarze dodawane są raczej przez osoby, które bez zaangażowania liczą na laury, wyróżnienia i awanse. Zarząd jest wymagający. Natomiast wspiera i inwestuje w pracowników. Takiego podejścia w branży już nie ma. 99% firm i zarządów w branży oze nastawiona jest tylko zysk. Pracownicy i klienci są na samym końcu. Arago nie tylko mówi, że ma wartości. W Arago faktycznie zarządza się przez Wartości

Wanda
@Obiektywnie

Co masz na myśli zarządzanie przez wartości? I w jaki sposób firma inwestuje w pracowników? Opłaca podnoszenie kwalifikacji?

Nowa
@Obiektywnie

A jakie konkretne wartości Arago wyznaje wobec Pracowników?

@Obiektywnie

przepracowałem trzy miesiące, ustawiłem magazyn w Kaliszu tak żeby wszystko było na wyciągnięcie ręki i wiadomo gdzie jest. dokumentowo zrobiłem porządek od stycznia w segregatorach (wszystko wpięte zgodnie z numeracja i data) a umowa mi nie została przedłużona bo doniosłem na pracownika który miał klapki na oczach i widział tylko składanie konstrukcji. a że składanie konstrukcji zajmowało raptem 3h dziennie to resztę czasu spędzał na graniu na telefonie (najbardziej wkuzalo mnie to że ja siedzę i wprowadzam dokumenty a on siedzi i sobie koloruje jak moje córki w wieku 9 6 lat) no i niestety przez donos wyżej (bo kierownik nie reagował) zostałem pozbawiony kontynuowania pracy w tej firmie. dla przyszłych pracowników nie wychylajcie się nie ma sensu, a już robić więcej nie ma sensu bo i tak cię nie docenia. pozdrawiam

Firma Arago Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Specjalista ds. analiz. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
KevinGrass

witam. pracowałem w tej firmie 3 miesiące na stanowisku magazynier-kierowca w magazynie w Kaliszu. praca ogólnie ok ale jak wszedłem na ten magazyn w grudniu to tam był jeden wielki bałagan (wszystko leżało wszędzie) po miesiącu pomogłem uporządkować magazyn żeby było wszystko pod ręką i łatwe do znalezienia. od stycznia zaczołem porządkować sprawy dokumentowe i wszystko segregować według numeracji i dat stworzenia dokumentu. współpracowałem z młodym ala kierownikiem i jeszcze jednym pracownikiem który też był tak jak ja na umowie próbnej. współpraca z młodym kierownikiem układała się pozytywnie w systemie magazynowym działaliśmy sprawnie. współpraca z drugim współpracownikiem układała się gorzej... on zamiast pracować wolał siedzieć w telefonie i grać w gry (kolorowanki antystresowe, jeździł kombajnem, albo grał w kulki) kierownik dostawał ode mnie zdjęcia czym zajmował się ten pracownik ale nie było żadnej reakcji. w końcu pod wpływem impulsu napisałem wyżej o tej sytuacji i na to wygląda że to był mój błąd bo to mnie zwolnili a nie pana od kolorowanek. nie było na mnie innych skarg wręcz przeciwnie... monterzy, koordynatorzy a nawet właściciele firm monterskich chwalili moją pracę, ale jednak moja umowa nie została przedłużona.

Śmiechu Warte
@KevinGrass

W tej firmie jak wyrazisz swoje zdanie to cie zwolnią, a jak zrobisz to tutaj, żeby ostrzec innych to dostaniesz laborat jaki to się (usunięte przez administratora)wylał. W tej firmie pracownicy nie mają głosu jedynie osoby które dobrze kryją swoje niekompetencje robieniem szumu z byle powodu. Nie masz czego żałować ze nie zostałeś.

@Śmiechu Warte

nie ukrywam że praca mi się podobała, spełniałem się w niej tak jak już opisałem wyżej, ale tak jak piszesz kierownictwo w tej firmie tylko swoją (usunięte przez administratora) kryje a pracownika ma za (usunięte przez administratora) z czasów niewolnictwa. doniosłej na współpracownika bo już miałem dość tego że ja siedzę przy komputerze i wypełniam swoje obowiązki związane z dokumentacją a on ma czas na kolorowanie i grę w kulki. no i tylko za to nie przedłużyli mi umowy

Zrezygnowanie

Praca sama w sobie spoko, ale ludzie z którymi trzeba pracować to koszmar. Generalnie codziennie rano myśl czy góra wstała prawą nogą, kto dziś będzie kręcił aferę i najważniejsze co ja tu jeszcze robię!!

klient

jestem zadowolony instalacja posiadam od września po mimo jakiś dziwnych opinii ludzi albo firm konkurencyjnych jestem pewny tej firmy tym bardziej ze znajomy posiada już 2 lata i nie miał żadnych problemów związanych z instalacja i zawsze miał kontakt i odpowiedz ze strony firmy Arago 100% firma godna polecenia

klient

konkretna firma Arago przedstawiciel konkretny mam instalacje wszystko działa i nie mialem żadnych problemów zawsze znajdzie się ktoś co mu nie pasuje miałem styczność z wielka ilością firmy podobnych ale tylko Arago spełniło to co oczekiwałem i mogę z cała pewnością polecić firmę jaka jest Arago posiadam bardzo dużą ilość znajomych co tez maja instalacje od tej firmy wszyscy są zadowoleni

Klient 1

Zdecydowanie Polecam.

Hanna

Okej, poczytałam, że klimacik w firmie jest taki sobie. Ale mnie interesuje praca jako doradca handlowy ds. OZE na Mazowieckie więc nie nastawiam się na siedzenie w centrali. Kochani, czy ktoś może mi pilnie podać widełki stanowiskowe? Zostały 2 dni na aplikowanie...

Klient

Nie polecam! Nawet na audyt nie warto się umówić. Powiedziałem że potrzebuję na wczoraj fotowoltaikę na dach bo pompa musi mieć zasilanie a rachunki ogromne teraz. W umówionym dniu i godzinie przyjeżdża jakiś zakolasty knypek na rowerze, pyta jak się dziś czuję i czy czegoś potrzebuję, mówie że panele a on zaczyna mi opowiadac cos o jakiej druzynie hokejowej i mówi że skoro ma pan juz pompe to wie pan ze na panele tez sie czeka. Pytam jak to? - A no tak to - mówi zabierając mi z ręki plik banknotów po czym wskakuje na swój rower krzycząc ZALICZKA i odjeżdża w stronę warszawy

Krystyna
@Klient

O tak, też go widziałam. Przyjechał, wziął pieniądze i.. ani widu ani słychu. Dodzwonić się też nie da. Tutaj to tylko zgłosić do sprawy dla reportera.

Piter

Nie polecam firmy Arago....Mimo wielu niepochlebnych opinii dałem się zwieść świetnie wyszkolonemu sprzedawcy..Firma oferuje fotowoltaikę w kosmicznej cenie a w zamian niby kompleksowa obsługa klienta od A do Z..Oraz dobrej jakości sprzęt.Jak tylko dostali kasę to już czar prysł..Na wszystko czekać prosić się od momentu podpisania umowy mija kwartał a jeszcze dokumentów nie wysłali do programu "moĵ prąd".Już pomijM fakt że zamontowali mi tańsze panele od tych które miałem mieć..Lać wrzątek z okna na przedstawicieli Arago!!

Dyrektor sprzedaży umawia się na rozmowę o pracę na poniedziałek i już nie daje znaku życia. Bardzo nieprofesjonalne zachowanie. Możliwe, że oczekiwania finansowe go zaskoczyły, ale w takim przypadku informuje się o tym potencjalnego pracownika. Trochę to żałosne, że dyrektorzy mają tak słabo rozbudowane umiejętności miękkie.

Kamil
@Michał

To do oni oddzwaniają?

Michał Woźniak

Gorąco polecam firmę Arago, a w szczególności Pana Łukasza N. ( rodo nie napiszę całego nazwiska ) z Torunia, przedstawiciela firmy. Pan Łukasz bardzo profesjonalnie przedstawił nam całą ofertę Inwestycji w fotowoltaikę oraz pompę ciepła. Baliśmy się z żona tak dużej inwestycji, jednak profesjonalizm Pana Łukasza poparty ogromną wiedzą na temat produktów firmy Arago przekonał Nas do zainwestowanie blisko 100 tysięcy złotych . Fotowoltaika została zamontowana w niecałe 14 dni , a na pompę ciepła Marki SPRSUN czekaliśmy ok 6 tygodni. Cały montaż przebiegł rewelacyjnie, bardzo szybko. Wszyscy Panowie z ekip montujących bardzo mili, tak przejęci pracą , że musiałem prawie siłą kawą czestować. Jesteśmy posiadaczami całego zestawu od około 2 miesięcy w powiecie Sierpeckim. Z czystym sumieniem polecam firmę , jesteśmy przeszczęśliwi , że już nigdy nie ubrudzimy sobie rąk węglem . Pan Łukasz zasłużył na medal a Nagroda roku za produkt 2022 dla Arago nie wzięłą się z całą pewnością z przypadku !

@Michał Woźniak

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć o pompie ciepła, bo chciałbym u siebie też zamontować. Czy Pan jest zadowolony z firmy i tej pompy ciepła i czy działa bez zatrzeżenie. Czy można się spane skontaktować telefonicznie

Magdalena

Widziałam dawne ogłoszenie dla Specjalisty ds. obsługi klienta - ARAGO Electromobility. A mnie ciekawi, czy w tej firmie jest szansa na podwyżkę? Czy np z racji inflacji ostatnio w firmie wzrosły pensje?

Nie polecam firmy Arago.

Darek

Bardzo profesjonalna firma. Instalacje miałem zamontowaną już po tygodniu, działa bez żadnych problemów. Jestem bardzo zadowolony że się zdecydowałem na fotowoltaikę od firmy ARAGO. Polecam

Klient

Od niedawna jesteśmy posiadaczami instalacji PV. Firma bardzo profesjonalna, podejście do klienta na najwyższym poziomie. Doradca Pan Mateusz Nowasielski z zaangażowaniem pomógł nam dopasować odpowiednią instalacje do naszych potrzeb, posiada ogromną wiedzę i był w stanie odpowiedzieć na nasze pytania- czego przedstawiciele innych firm nie potrafili. W bardzo krótkim czasie firma przystąpiła do montażu, za co dziękujemy Panu Mateuszowi! Brygadzista Pan Kacper Bartkowski ze swoją ekipa monterów zamontowali nam instalacje bardzo szybko, bezproblemowo, czysto, bez usterek. Ekipa montażystów jest bardzo zgrana, z normalnym podejściem do klienta. Chłopacy potrafią rozwiązać każdy problem! Szczerze bedziemy polecać firmę Arago naszym znajomym. Pozdrawiamy i do zobaczenia przy montażu pompy ???? Ania i Remek.

Montaż przebiegał bez problemu, natomiast ustawienie nie koniecznie. Zgłaszam awarię już ponad tydzień nikt się do mnie nie odzywa. Pompa wyłącza się co jakiś czas. Krzywa według innych którzy mają pompy jest źle ustawiona. Brak połączenia z aplikacją . Montażysta który ustawiał aplikację na zadane pytania odpowiedział,że nie bardzo zna tą aplikację i nie wie jak działa,'Jesteśmy osobami po 60 i chcielibyśmy aby to było ustawione jak się należy. Przedstawiciel w momencie podpisywania umowy wszystko obiecywał. Mówił, że w razie awarii ktoś podjedzie w ciągu 12 godzin. my już czekamy ponad tydzień. Nie polecam . Pompa kosztowała 54000 zł i nie jesteśmy jak na razie zadowoleni .

grazyna
@Anna

Czekam na montaż 17 tygodni i nic .Infolinia przekierowuje na telefon który nie istnieje. Masakra. Nie polecam

Jolanta

Komentarze o warunkach pracy, gdzie pracownicy są namawiani do wystawienia pozytywnych komentarzy są prawdziwe. Tam jest typowy wyścig szczurów, dodatkowo kierownictwo bardzo lubi pracowników, którzy obgadują i przekazują im wszystkie informacje. A zatrudniani są ludzie bez doświadczenia, wykształcenia.

@Jolanta

Komentarz jest niezgodny z prawdą. Pracownicy nie są namawiani do wystawiania opinii, są one wstawiane dobrowolnie, a żadnego wyścigu szczurów również nie zauważyłam. Wszyscy pracownicy są traktowani równo, a co do braku doświadczenia – każdemu należy dać szansę możliwości rozwoju, jeżeli tylko wyraża chęci do pracy i wykazuje się zaangażowaniem :)

Jola

Hmm, a maile i nakłaniania do wystawienia opinii? To chyba nie jest jednak dobrowolność. Doświadczenia rzeczywiście nie trzeba mieć, ale jak się nie przyporzædkujesz szefostwu i nie będzie się donosić, to i tak nic z tego nie będzie

@Jola

Czy na pewno rozmawiamy o tej samej spółce? Pracuje tu i ani jednego maila z nakłanianiem do wystawiania opinii nie dostałam. Co do podporządkowania, sam kodeks pracy stanowi, że pracownik jest zobowiązany do wykonania określonej pracy pod kierownictwem pracodawcy oraz w miejscu i czasie przez niego wyznaczonym, a skoro jesteś byłym pracownikiem, to z pewnością wiesz, że w spółce przestrzegane są przepisy prawa ???? Nie wiem również o jakim donosicielstwie mówisz, bo z tym również się tutaj nie spotkałam, a nawet jeśli ktoś miałby donosić, to robiłby to jedynie na swoją niekorzyść. Nie zauważyłam też, żeby regulamin pracy przywidywał za to jakiekolwiek gratyfikację.

Irek

Zgadzam się z @Jolanta. Też się spotkałem z tym, o czym mowa A tak na marginesie, pisanie komentarzy w godzinach pracy,to nie jest dziwne ? To należy do obowiązków służbowych?

@Irek

A tak na marginesie, zakładanie 100 kont o różnych imionach, które nie znajdują się nawet w ewidencji pracowników nie jest dziwne? Przypomnę tylko, że w Internecie nikt nie jest anonimowy:) Nie wiem czemu ma służyć to przerzucanie się słowami i nieudolna, niepodparta niczym, próba udowodnienia, że kiedykolwiek pracodawca wymagał donosicielstwa i innych tego typu rzeczy.

Irek

Nie wstydzę się swojego imienia. Mam nadzieję, że sprawdzanie ewidencji pracowników i ich akt odbyło się pod nadzorem kadrowej oraz osób zarządzających spółką :)

@Jolanta

Otóż to. Wreszcie ktoś prawdę napisał.

Nowa
@Jolanta

Większej głupoty nie słyszałam ???? po co ktoś ma zmuszać pracowników, skoro tutaj można samemu dodawać opinie pod różnymi nazwami? Widzę, że konkurencja nie śpi. Tylko robi to w mało inteligentny sposób...

Mariusz
@Nowa

Czyli twierdzisz, że nie ma takich maili?

Śmieszne
@Mariusz

To nieźle, wszędzie konkurencję widzieć. HA HA

konbiz
@Jolanta

A czemu tak sadzisz ? Pracowałaś tam ? Jak słyszalem ze za ok wyniki handlowcy wyjezdzaja do Dubaju w nagrode i to nawet w postaci wyjazdu calej organizacji w wiekszych grupach - uwazam ze to ok , prawda ?

Zostaw merytoryczną opinię o Arago Sp. z o.o. - Brodnica

• Jak się pracuje w Arago Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Arago Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 63.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Arago Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 29 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Arago Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Arago Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Arago Sp. z o.o.