Opinie o A.Berger Polska Sp. z o.o. w Kędzierzyn-Koźle

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie A.Berger Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie A.Berger Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o A.Berger Polska Sp. z o.o. w Kędzierzyn-Koźle

Jakie wartości są cenione w A.Berger Polska Sp. z o.o.?

Pracownik Nowy wpis

Żadne

Kamila Nowy wpis

w swoim ogloszeniu na operatora firma pisze ze firma gwarantuje oprocz pensji inne benefity jak multisport i opieka medyczna, czy to prawda ze kazdy etatowy pracownik to dostaje?

Co jaki czas w A.Berger Polska Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Naprawdę ma się tylko najniższą krajową? Przy obecnej inflacji jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić. A na jakim dziale pracujesz? Może na innych jest nieco lepiej. I jeśli jeszcze mógłbyś powiedzieć, ile tej premii można wyciągnąć.

Pewnie Nowy wpis

Ubiegać się zawsze można, ale nie liczył bym na nią.

KRS

Mam okazje pracowac w firmie Berger w niemczech , podobno pozyskali nowy kontrakt i potrzebuja ludzi - moje pytanie ,czy Wy przypadkiem nie straciliscie zlecen i nie jest to praca na tzw wzmozona produkcje bo chwilowo inna firma ma ZADYSZKE .

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w A.Berger Polska Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku PRACOWNIK DZIAŁU WYSYŁKA?
logo firmy Monter pokrowców termoizolacyjnych
SUM Poland Sp. z o.o.
logo firmy Operator maszyn budowlanych
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik remontowo budowlany
Krzysztof Liberadzki Axel
Ona

Mam ppytanie odnośnie placy ile można zarobić u was . Dziękuję Pozdrawiam wszystkich

Pracownik Bergera
@Ona

Najniższą krajową

Jakie narzędzia pracy zapewnia A.Berger Polska Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Pracownik Bergera

Tak możesz liczyć na nową skodę

Pracownik jeszcze

Po raz kolejny można zobaczyć jak nasza firma przestrzega prawa. Przychodzę do pracy i wisi mail od prezesa, że firma stoi w tym i w tym dniu - wszyscy pracownicy mają wypisać urlop. Oczywiście wszyscy wypiszą, bo jak nie to usłyszą ze ciezkie czasy, mamy kryzys, zadzwonimy jak będzie lepiej i zatrudnimy ponownie. Brak słów...

hshsii

KORONA w obecnej sytuacji nie brzmi dobrze hahaha

NN

A nie pomyślałaś że są tacy pracownicy którzy już są na urlopach? Bo ciężkie czasy. A co dalej?

Pracownik 123

Zawsze w tego typu sprawach największym problemem jest brak informacji. Jeśli prezes ma jakiś plan działania na najbliższy czas i wiąże się to z jakimiś wyrzeczeniami przez pracowników, powinien nas jasno o tym informować. Nie koniecznie robiąc zebranie itp w tych czasach, ale informacje w formie e-maila jak najbardziej. Jasno, prosto i wyraźnie.

@Pracownik jeszcze

To prawda. Pracownicy podpisują urlopy i boją się kłócić w tej sprawie bo każdy boi się że straci pracę a w tym czasie ciężko będzie znaleźć inną. Zwalnianie w tym ciężkim czasie jest jak dla mnie szczytem egoizmu i (usunięte przez administratora) Ludzie mają rodziny do wykarmienia, kredyty do spłacania, a pracy nigdzie nie dostaną. I z czego teraz żyć przez nie wiadomo jaki okres czasu bo nie wiadomo kiedy skończy się epidemia. Widać jak pracodawcy zależy na pracownikach.

@Anonim

Nie zależy

Pracownik jeszcze
@Anonim

Ja rozumiem, że firmy zwalniają, bo jest trudny okres na całym świecie. Nie rozumiem, dlaczego zwalnia się ludzi u nas, skoro pracy jest tyle samo cały czas. Nie rozumiem dlaczego zwalnia się pracowników produkcyjnych zamiast reorganizować pracę firmy. Zawsze myślałem, że nasz prezes jest bardzo zajęty, że ma złych doradców, ale teraz dociera do mnie ze nasz szef nie jest odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Jest takie kolesiostwo że szkoda gadać . Pracowało nas kiedyś 15-30 osób za Niemca. W biurach było około 5 osób. Teraz? Szkoda się wypowiadać. Wystarczy popatrzeć na parking o godzinie 6 i o godz 9... Część mistrzów zmianowych nie nadaje się nawet do pracy porządkowej. Niektóre osoby nie posiadaja wykształcenia nawet zawodowego i nie potrafią zrobić prawa jazdy przez parę lat ale w naszej firmie są zastępcami kierownika. Kierownicy (oczywiście nie wszyscy) są prostymi ludźmi którzy pod wpływem jakiejś tam władzy dostają trybu- kim to nie jestem i wam wszystkim pokaże. Prawa pracownika są nagminnie łamane, ale za te pieniądze co teraz proponujecie dostajecie same ochłapy, które nie mają zielonego pojęcia o przepisach (myślę że to nie jest powód do dumy). Masakra. W normalnych czasach to niektórzy ucieszyliby się, że go zwalniają, bo nie potrafią samodzielnie dojść do tej decyzji, ale w obecnych czasach trzeba się trzymać stanowiska kurczowo niestety. Prezesie- rozmawiaj z ludźmi. Nie słuchaj w ślepo swoich kierowników. Otwórz oczy. No i dużo zdrówka.

Anonim2020
@Pracownik jeszcze

Bardzo spodobało mi się w Twojej wypowiedzi, iż dostrzegłeś, że ludzie prości, którzy otrzymują władzę lub wyższe stanowisko nagle tracą na swojej wiarygodności i pokazują inne oblicze. Ja ze swojego doświadczenia w tej firmie mogę tylko napisać że najbardziej boli brak rzetelnej informacji i rozmowy na poziomie kierownik - pracownik, bo bycie miłym, szczerym i prawdziwym nic nie kosztuje a może dużo pomoc w firmie zamiast zakładania masek i pokazywania czegoś innego. Super jak ludzie z biura pokazują serce nawet w chwili kiedy nie jest dobrze i udzielają wszelkiej pomocy a także wskazówek co, gdzie i dlaczego a nie zostawiać pracownika bez żadnych informacji traktując go jak intruza to przykre zwłaszcza że każdy rozumie jakie są czasy ale przy tym można być człowiekiem a dopiero później osobą na stanowisku... Taka drobna sugestia popracujcie nad mentoringiem, żeby każdy miał dobre wrażenia po zakończeniu pracy u Was bo firma sama w sobie nie jest zła ale niektóre osoby u władzy dostają chyba niezły wycisk, że później odbijają sobie to na pracownikach a to nie jest fair

Anonim2020

Niestety to prawda pamiętam początki w tej firmie jak się zaczynało pracę na dziale to było wszytko ok aż do powrotu kierownika zamieszania i odejścia oraz zwolnienia naprawdę osób które były w porządku tylko zawadzały tym co to prą do przodu po szczeblach kariery nawet po trupach byle do celu :-/

xyz

Komuś bardzo się nie spodobała moja opinia więc zamieszczę ją raz jeszcze.... Chodzą pogłoski że firma się zamyka, ale nikt tak naprawdę nie wie co będzie z pracownikami i ich wynagrodzeniami, chodzą też pogłoski, że zamierzają powysyłać nas na urlopy oraz L4, a w internecie jest dużo zapisek na temat postoju firmy, no i niestety dla pracodawcy ale stety dla pracowników - Pracodawca jest zobowiązany zapłacić 100% wynagrodzenia w przypadku postoju jeśli pracownicy w umowach mają stawkę miesięczną, jeśli natomiast takiego zapisu w umowie nie ma to dopiero wtedy pracodawca wypłaca tzw. postojowe 60% którego jednak wartość nie może być niższa niż najniższe wynagrodzenie krajowe.. Więc nie dajcie się zrobić w balona i nie bierzcie żadnych urlopów, bo pracodawca może was wysłać na taki urlop przymusowy tylko wtedy jeśli macie zaległy z poprzedniego roku i jeśli kończy się termin na jego wykorzystanie (do końca września macie czas). Nie dajcie zrobić z siebie osłów tak jak wtedy kiedy jest okres świąteczny i niektórzy biorą już urlopy bezpłatne. Firma stoi nie z waszej winy a jeśli pracodawca nie jest w stanie zapewnić wam pracy to nie jest to wasz problem, MUSI WAM ZAPŁACIĆ!!!!

dgdf
@xyz

cytując "Należy też zdementować informacje, że pracownikom w związku z przestojem firmy przysługuje wyłącznie 60 proc. wynagrodzenia. Zgodnie z literalnym brzmieniem tego przepisu, gdy pracownik ma określoną w umowie o pracę stawkę miesięczną lub godzinową, za przestój przysługuje mu wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania. Oznacza to, że co do zasady, ma prawo do 100 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Jedynie w sytuacji, gdy zatrudniony nie ma wyodrębnionej w umowie o pracę miesięcznej ani godzinowej stawki, przysługuje mu 60 proc. wynagrodzenia, które ustala się przyjmując za podstawę reguły dotyczące obliczenia wynagrodzenia urlopowego. Chodzi tu głównie o wynagrodzenie akordowe lub prowizyjne."

@xyz

xyz
@Miazga

spoko, może to i są plotki ze firmę zamkną, nie mówię że tak będzie na 100% Ale przy takiej ewentualności powiedzieli ze raczej będą urlopy i l4, nic poza tym, nie chce rozsiewać złych informacji ale apropo rolowania nas to przy okresie świątecznym nas rolują, mają postój a jak nie masz urlopu to mimo że jesteś operatorem maszyn co masz jak byk w umowie napisane to musisz przyjść do pracy odrabiać dany dzień np. malując ściany, sprzątając bądź robiąc inwentaryzację.. A to już jest śmiech na sali, sprzątaczki w takim razie z naszej firmy jak nie będą miały już czego sprzątać to rozumiem że mogą przyjść na maszynę produkować? Pracodawca jest zobowiązany płacić 100% wynagrodzeni jeśli masz w umowie również jak byk napisane że masz stawkę miesięczną a firma stoi. Nie jestem murarz tynkarz akrobata a nikt się nie odezwie bo się zwyczajnie boi że pracę straci. A tych co kiedyś chcieli tworzyć związki zawodowe w Bergerze juz dawno wywalili... szkoda słów.

dhjs
@Miazga

jesteśmy, swoją pracę wykonujemy tak jak należy, ich założone normy też w większości przypadkach robimy, kierownictwo produkcji nie potrafi wielu rzeczy zrobić i się sapie bo maszyna stoi i kto to wtedy robi? właśnie jakiś ustawiacz/operator który na koniec i tak zostanie wyru......w (usunięte przez administratora)

MARKO

WIDAĆ ŻE PAN/I TO CHYBA NIE PRACUJE NA PRODUKCJI, TAKIE OSOBY NIE MAJĄ PRAWA GŁOSU NA TEMAT MASZYN I NASZEGO ZŁOMU O KTÓRYM POJĘCIA NIE MAJĄ ............. "NIE WIEM ALE SIĘ WYPOWIEM"

@MARKO

Tylko że na różnych działach często na złom mówi się że błąd pracownika a nie maszyny, więc częściowo może macie racje, ale na bank nie w pełni

MARKO
@Miazga

Nie powiedziałem że zawsze to jest problem w maszynie ale naprawdę wierz mi na słowo w bardzo dużej mierze, a co do błędów pracownika to wiadomo że takowe się zdarzają, jesteśmy tylko ludźmi.. No chyba że ktoś uczy nowego pracownika, zostawi go na dłużej bo woli kawkę, wtedy nie ma co się dziwić, że poleci złom.... Są ludzie którzy mają wszystko daleko i głęboko, ale uwierz, że nawet jeśli ktoś powie że ma wszystko gdzieś, że nie za te pieniądze, pójdzie sobie na fajkę czy na kawę albo na inny dział pogadać to i tak taka osoba robi swoje bo zwyczajnie się boi, albo po prostu nie chce się nikomu tłumaczyć i psuć sobie dnia. Przychodzą, robią swoje i fajrant, ale są też ewenementy którym zawsze się upiecze, Zostawmy już temat bez większych komentarzy, każdy z nas wyraził swoją opinię i nie róbmy już większej lektury. Pozdro.

Tomo
@Miazga

Hej dlaczego zaraz wyrolować? Taka jest litera prawa i jeżeli pracownik chcę z tego korzystać to ma do tego prawo i nie jest żadnym kanciarzem. To, że rząd dał ciała i nie przygotował nic dla pracodawców to już inna

@Tomo

A czy ja napisałem że ma nie korzystać? Czytaj ze zrozumieniem!

Tomo
@Miazga

Napisał Pan "Plotkarze! A czy firma was kiedykolwiek wyrolowała? Tacy jesteście lojalni że głowa boli!". Nie wiem czy to ironia czy nie. Jednakże jak piszę - nawet w czasie epidemii kodeks pracy obowiązuje. A wraz z nim "postojowe" a nie przymuszanie do brania urlopu z tego roku. A Berger to duża firma międzynarodowa to i o jej przyszłość raczej nie powinniśmy się martwić.

A co do "złomu" to zostawię bez komentarza. Wiadomo są ludziska co mają gdzieś wszystko to i łatwo u nich o błąd i "złom". Jednakże w dużej części "złom" powstaje w wyniku niestabilnego procesu oraz brak reakcji kierownictwa na zgłaszane problemy. Przykład wydział EMAG. Najpopularniejsza część czyli Huelsa 299 robiona w dwóch procesach. Nie tak dawno temu na 300 wyprodukowanych części ~120 było złych (okrągłość). Wszystko było zgłoszone. Dopiero po około 1.5 tygodnia! ktoś się tym dopiero zainteresował. Wcześniej mieliśmy ukrywać "złom" przed Panem Przemkiem, żeby tylko nie widział. To jest normalne?

Juliusz Cezar

Firma powinna być ubezpieczona na każdą ewentualność, ma pracowników i z umów niestety trzeba się wywiązać, przepraszam bardzo ale ich samochody też będą musiały być opłacone a wiadomo, że to gdzieś idzie z naszych pieniędzy (nie dosłownie, ale gdzieś utną żeby było). A na urlop nie mają prawa nas wysłać ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i zostaje rolowany biorąc ten urlop zwyczajnie ze strachu przed odezwaniem się.. Wiadomo, że nikt nie chce stracić pracy, ale jak więcej pracowników będzie świadomych swoich praw to nie będzie takich sytuacji.

Podpisuje się pod tym!

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w A.Berger Polska Sp. z o.o.?

QWERTY

Na produkcji minimalne na początek.

XYZ

Ustawiacze zarabiają tyle co operatorzy w ifie????

Pracownik 69

Mam pytanie. Niech każdy sobie odpowie na nie sam. Było dużo pracy, zaczęło się obniżanie pensji do 80 procent. Teraz jest mniej pracy, wysyłacie pracowników produkcyjnych na postojowe bądź urlopy. Pracownicy biurowi dalej pracują. Gdzie sens? Gdzie logika? Bez produkcyjnych firma nie zarabia. Druga sprawa. Wczasy pod grusza... Są takie same bądź mniejsze niż w zeszłym roku. W zeszłym roku było około 380 pracowników teraz jest 200? Nie wiem suche liczby ale tak to wygląda ze spojrzenia pracownika. Nie ma grilla, nie ma wyjazdów służbowych, nie ma niczego kosztownego. Zwolnieni nie pracują 1-3 miesięcy. Cały rok pobieraliście składki. Kogo chcecie oszukać? Zaraz wszystkie maszyny ruszą. Będziecie dalej kasę trzepać. Na koniec roku pan prezes, stanie przed wszystkimi i z uśmiechnięta miną powie ze podwyżek nie ma bo koronawirus. Tylko czekacie na takie okazje . Niemiecka firma okrada Polskę i Polskich pracowników.

Haha
@Pracownik 69

Skoda sama się nie spłaci.

True
@Pracownik 69

Uświadomie Cię bo szczerość nic nie kosztuje. Pracownicy biurowi są wyżej urodzeni niż pracownicy produkcyjni którzy są zaliczani do kategorii podludzi. Ty zwykly Kowalski masz zarabiać pieniążki żeby żyło się lepiej elicie i nawet nie próbuj poruszać tego tematu bo ktoś może się zdenerwować... Pozdrawiam, bajkopisarz. ;)

Ko

Witam jak tam z pracą w a berger są przyjecia

Takise
@Ko

Narazie nie ma ale się powoli robota rozkręca

Frank

Witam czy są przyjęcia do waszej firmy czy nie za bardzo pozdro

dddd
@Frank

Jest mało roboty więc przyjęć na ten moment raczej nie ma i wydaje się że prędko nie będzie, przynajmniej na produkcji.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w A.Berger Polska Sp. z o.o.?

Andrzeja

Po 3 latach.

Pracownik 69

Brawo. Przychodzę do pracy i w końcu widzę informacje co jest zrobione, a co planujemy zrobić w związku z epidemia i dlaczego mamy wypisać urlopy. Nie dało się tak od razu? Czy są tam prawdziwe informacje to już jest inny temat. Jeszcze raz brawo panie prezesie.

Pracownik 69

Skąd wiesz, że będziemy stali? To po pierwsze. Po drugie trochę kultury by się przydało. Po 3 to dlaczego mamy wykorzystywać swój urlop wypoczynkowy? Jest to niezgodne z prawem. Pomijając to, ze wszystkim idzie się dogadać. Tylko trzeba rozmawiać a nie narzucać z góry. Ja urlopu nie zamierzam wypisywać.

Skoro tak piszesz to tak jakbyś był dobrze poinformowany. W firmie dobrze poinformowani są tylko kierownicy i Ci co "wyżej". Jeżeli tak, to swoją wypowiedzią, swoją kulturą, składnią, ortografią i elokwencją pokazujesz poziom tejże firmy.

Pracownik 69

Ty napisałeś, że ma być postój. Oczywiście dziwnym trafem usuwane są Twoje posty. Ja wszystko rozumiem. Rozumiem że huty może też stoją itd mi chodzi o ten brak informacji. Niech nam to powiedzą wprost, że są takie i takie problemy i dlatego prosimy was byście wzięli urlopy itp. Normalna sprawa w każdej innej firmie. Informacja, rozmowa - na tym polega każdy związek w tym przypadku związek pracodawca - pracownik.

Myślę tak że ...kogoś jeszcze zwolnią ale z drugiej strony nie jest sztuka wyszkolić .wyuczyć pracownika a później go zwolnić ...ile tak może być ..miesiąc.dwa i zacznie się produkcją a do tego czasu mądry zwolniony znajdzie sobie inną pracę a brać nowych z łapanki i uczyć wszystkiego od początku ...!!!!!????? Zobaczymy nie ma co myśleć .. koń ma duży łeb to niech myśli

NN

Czy te wiadomości o zwolnieniach są sprawdzone?

NN

Przeczytałem. Pytanie czy to obiegowe plotki czy faktycznie znacie te osoby?

Yy
@NN

niestety nie są to plotki. Chociaż ktoś napisał o 14 os. produkcyjnych i 1 z qs, ja znam może z 5 osób które zwolnili, o reszcie nie wiem ale prawdopodobnie też znam bo zbyt świeża sprawa zeby wiedzieć konkretnie kto stracił pracę

WUJO

Przykre jest to co dzieje się obecnie na świecie, dużo osób traci pracę, dużo osób nie ma za co wykarmić rodziny ani zapłacić rachunków, obawiamy się ze nieuniknione są zwolnienia w naszej firmie ale mamy nadzieję Panie Prezesie że będzie Prezes człowiekiem i weźmie pod uwagę nasze zobowiązania finansowe. Szanujemy sobie pracę w firmie i nie chcemy jej stracić tym bardziej w tak trudnym momencie w którym innej nie znajdziemy..

@WUJO

Niestety dzisiaj poleciało 14 produkcyjnych i 1 z qs. Widać za kogo mają nas produkujących i tak de facto zarabiających na firmę. Teraz stosunek wygląda mniej więcej tak że na 1 zwykłego pracownika przypada 3 pracowników "biurowych". Wydaje mi się że powinno to wyglądać odwrotnie no ale może się mylę.

Polak
@Pracownik 123

Dużo mnie ominęło będąc na zwolnieniu, wiadomo kto poleciał? Nowi pracownicy czy Ci co byli już dłużej? Interesuje mnie czy będę miał do czego wracać :/

@Polak

Głównie mówi, ale też pracownicy z 2 letnim stażem a jeden też z qs to chyba z 7 czy 8 lat pracował.

Orkan
@Pracownik 123

Będę dalej zwolnienia czy już zwolnił tych których miał?

@Orkan

O to trzeba pytać prezesa ale moim zdaniem to dopiero początek. Z dwa tygodnie będzie spokoju i zobaczą jak to dalej się rozwinie. Produkować można - tylko komu? Musi być popyt. Zamknięte są fabryki w Hiszpanii, we Włoszech. Tam też się robi komponenty do samochodów. Jeśli im braknie staną taśmy montażowe w VW oplu itp. My mamy jeszcze Chiny, które ruszają z produkcją ale wiadomo że transport też jest utrudniony. Może warto rozważyć opcję obniżenia pensji do 80 procent a na stanowiskach kierowniczych nawet o 50 procent jak to robią inne firmy w naszym powiecie aby nie zwalniać ludzi? Lepiej mieć trochę mniej ale mieć. Tracąc teraz pracę, ciężko będzie znaleźć przez 2 3 miesiące kolejnej. Są kredyty, trzeba dzieci wykarmić...

Pracownicy

Drogi Prezesie mając na uwadze zdrowie nasze i naszych rodzin celem minimalizowania jakiegokolwiek zagrożenia związanego z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy o natychmiastowe zamknięte zakładu

Kajo
@Pracownicy

Eko okna pracują krócej żeby zmiany się nie widziały, fabryka Fiata ma postoj i robią dezynfekcje zakładu, a Berger co? Nic!! Środki ostrożności, a zmiany się mijają każdy z każdym się widzi!!

#

Dlaczego przed wejsciem na zakład A. Berger ochroniarz nie mierzy temperatury każdemu kto przychodzi do pracy? Dlaczego w firmie pracuje osoba która miała kontakt z osobą która przebywała we Włoszech a kierowniczka tego działu pozwoliła na wykonywanie pracy oraz nie zgłosiła tej sytuacji narażając pracowników oraz ich rodziny?

Fff
@#

A możecie napisać o kogo dokładnie chodzi. Czy jeżeli ktoś wie o takiej sytuacji nie powinien poinformować swojego przełożonego a jak on nie zareaguje to skontaktować się z sanepidem. Jeżeli Ty się boisz to napisz kto to. Wtedy my poinformujemy

#
@#

Teraz najważniejsza jest produkcja części do samochodów

Zostaw merytoryczną opinię o A.Berger Polska Sp. z o.o. - Kędzierzyn-Koźle

• Jak się pracuje w A.Berger Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy A.Berger Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

A.Berger Polska Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 47 ocen.
  • Przyjaźni 47A
    47-225 Kędzierzyn-Koźle
  • NIP: 7491903872 REGON: 532201525 KRS: 0000026249

A.Berger Polska Sp. z o.o.