KMT Meat Sp. z o.o.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o KMT Meat Sp. z o.o.

Aktualność

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Olga Kucharzewska

Pracownik firmy - Referent administracyjno-finansowy

12.10.2023 03:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Olga Kucharzewskaikona wywiad

KMT Meat jest producentem maszyn i urządzeń dla zakładów przemysłu mięsnego. Zgodnie z zapotrzebowaniem i oczekiwaniami naszych odbiorców proponujemy kompleksowe rozwiązania dla całych zakładów, wyposażenie działów, lub pojedyncze urządzenia. Wykonujemy projekty linii technologicznych do uboju i rozbioru trzody, bydła i owiec. Projektujemy i produkujemy urządzenia. Dokonujemy montażu, przeszkolenia pracowników odnośnie działania urządzeń i serwisu.

Gdzie mieści się siedziba Państwa firmy?

Olga Kucharzewskaikona wywiad

Siedziba firmy mieści się w Toruniu.

Jak duża jest Państwa firma?

Olga Kucharzewskaikona wywiad

Firma zatrudnia około 30 osób. Mamy kilka działów: Administracyjny, Handlowy, Konstrukcyjny i Produkcyjny.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Olga Kucharzewskaikona wywiad

Firma została założona w 2016 roku, z myślą o produkcji linii technologicznych do uboju i rozbioru zwierząt rzeźnych. Pomysł powstał w oparciu o wiedzę i doświadczenie, które dalej zaowocowały prężnym działaniem naszej firmy.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Olga Kucharzewskaikona wywiad

Realizowane przez nas zamówienia pochodzą z największych polskich zakładów, mniejszych firm, jak również z zagranicy. Firmy chętnie nawiązują z nami kontakt, ponieważ dobrze znając branżę – doradzamy im najlepsze rozwiązania. Mamy również grono stałych klientów – są to duże zakłady mięsne, które stale obsługujemy.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Olga Kucharzewskaikona wywiad

W związku z realizowaniem indywidualnych zamówień – Dział Konstrukcyjny wykonuje projekt i tworzy dokumentację techniczną, na podstawie której Dział Produkcyjny pracuje. Mamy też ekipy montażowe. Składają się one z pracowników produkcyjnych, którzy wykonują montaż i uruchomienie urządzeń u klientów.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Olga Kucharzewskaikona wywiad

Rekrutacja w firmie zaczyna się od przeanalizowania dostarczonych CV i wytypowania kandydatów o odpowiednich kompetencjach. Następnie dzwonimy do wybranych kandydatów i umawiamy się na spotkanie w siedzibie firmy. Jeśli spotkanie rekrutacyjne przebiegnie pomyślnie – kandydat otrzymuje ofertę zawierającą warunki zatrudnienia – i wtedy to on decyduje, czy jest zainteresowany pracą w naszej firmie.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Olga Kucharzewskaikona wywiad

Proces wdrożenia pracownika w naszej firmie trwa dłużej, niż w firmach z seryjną produkcją. Wynika to z produkcji, która jest różna w zależności od zlecenia. Nie ma tu jednakowych parametrów, wymiarów i stałych ilości produkowanych urządzeń, tak jak to jest w przypadku produkcji seryjnej. Na początku nowy pracownik zapoznaje się z rodzajem produkowanych urządzeń, ich działaniem i rolą w całym zleceniu.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Olga Kucharzewskaikona wywiad

W związku ze zwiększona ilością zamówień – prowadzimy dodatkową rekrutację na stanowiska produkcyjne. Zależ nam na zatrudnianiu dobrze wykwalifikowanych pracowników. Przyszli kandydaci powinni posiadać kilkuletnie doświadczenie na identycznym stanowisku oraz umiejętność czytania rysunku technicznego.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Olga Kucharzewskaikona wywiad

Dążymy do utrzymania zatrudnienia na poziomie 35 – 40 osób. Firma realizuje coraz bardziej zautomatyzowane, zaawansowane zamówienia oraz indywidualnie zaprojektowane maszyny. Chcemy utrzymać ten trend rozwoju, dążąc w kierunku zaawansowanych technologii.

Zwraca uwagę przy lekturze ogłoszeń, że pensja miesięczna konstruktora maszyn (5500 brutto) jest niższa niż spawacza TIG (5800 brutto). Czy dochodzą do niej jakieś premie, które na stałe rekompensują tą dysproporcję?

Dzień dobry, wynagrodzenie dla konstruktora zostało podane w niższym przedziale. Doświadczony zawodowo kandydat może liczyć na większą kwotę wynagrodzenia. Pozdrawiam

@KMT Meat Sp. z o.o.

Oznacza to że na rekrutacji można negocjować wypłatę w zależności od doświadczenia i kwalifikacji? Są premie za wydajność i dobre wyniki? Jeśli tak to ilu procentowe?

Dzień dobry, tak jak podawaliśmy wcześniej- wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od doświadczenia i idących za tym umiejętności. Szczegółowych informacji na ten temat udzielamy przy osobistym spotkaniu.

Nowy Nowy wpis
@KMT Meat Sp. z o.o.

Coś dla operatora wózka by się znalazło UDT?

Nowy wpis

@Nowy

Jeśli ma Pan doświadczenie na stanowiskach, na które poszukujemy pracowników- to dodatkowe umiejętności są mile widziane. Pozdrawiam

Znalazłem ofertę na stronie firmy, w której poszukiwana jest osoba na stanowisko spawacz metodą TIG, niestety nie zakreślono nawet przedziału zarobków, nie podano także jaka umowa na start. Mogę liczyć na podanie tych informacji? Może firma dałaby znać, oczywiście nawet orientacyjnie byłoby pomocne :)

Nowy wpis

Zarobki na stanowisku spawacz Tig zaczynają się od 28 zł na rękę w okresie próbnym; po okresie próbnym- 30 zł. Zatrudnienie jest na podstawie umowy o pracę. Zaczynamy od przeprowadzenia próbek, na które można przyjść codziennie od poniedziałku- do piątku w godz. 7-14. Zapraszamy.

KMT Meat Sp. z o.o. szukała niedawno pracowników w mieście Toruń. Kto podzieli się opinią na temat pracy w tej firmie?

Aktualność
Szanowni Państwo ,
informujemy , iż prowadzimy aktualnie rekrutację na poniższe stanowiska ;
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami oraz przesłanie swojej kandydatury

Spawacz

Ślusarz-montażysta

Inżynier Mechanik / Konstruktor
Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie KMT Meat Sp. z o.o. na stanowisko Inżynier Konstruktor bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.

Firma poszukuje ślusarzy z doświadczeniem na tym stanowisku oraz z umiejętnością czytania rysunku technicznego. Może Pan zgłosić się na próbki, jeśli spełnia Pan powyższe wymagania. Po próbkach dostanie Pan propozycje zatrudnienia wraz ze stawką wynagrodzenia. Wynagrodzenia są wypłacane terminowo i na regionalnym rynku plasują się na dobrym poziomie.

Bartek

Jaka atmosfera w dziale konstrukcyjnym

Aneta

A czemu mieliby nie pracować?

@Aneta

A ilu ich jest bo jacyś tacy nieobjawowi ?

@Bartek

Odpowiadając na Pańskie pytanie odnośnie pracy w dziele konstrukcyjnym - zatrudniamy doświadczonych i zdolnych ludzi, którzy stawiają na rozwój wiedzy i umiejętności, mamy bardzo przyjazną ekipę. Jeśli jest Pan zainteresowany pracą w naszej firmie i posiada Pan doświadczenie i umiejętności przy projektowaniu maszyn - zachęcam do przesłania do nas swojego CV, uważnie się z nim zapoznamy. Pozdrawiam

@Renata Firma KMT Meat aktualnie poszukuje na stanowiska produkcyjne spawaczy Tig oraz ślusarzy. Podstawowym wymogiem jest- zgodnie z ogłoszeniem - doświadczenie na stanowisku oraz umiejętność czytania rysunku technicznego. Praca jest jednozmianowa, wynagrodzenie jest wypłacane regularnie. Wynagrodzenie jest na dobrym poziomie i jest ustalane indywidualnie, po wykonaniu próbek. Na próbki można zgłosić się pod adres firmy: ul.Wapienna 20 w Toruniu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7- 14. Pozdrawiam.

Firma KMT Meat poszukuje konstruktorów o dużej wiedzy, umiejętnościach i doświadczeniu- te wymogi wiążą się ze specyfiką naszej działalności, bowiem jesteśmy jedynym producentem w Polsce, który oferuje tak zaawansowane rozwiązania techniczne dla branży spożywczej. Niestety nie każdy kandydat da sobie radę z takim profesjonalnym wezwaniem. Jeśli jest Pan zainteresowany praca u nas- prosimy wysłać swoje CV na adres e-mail podany na stronie firmy- zapoznamy się z nim i jeśli uznamy, że Pan spełnia powyższe oczekiwania- skontaktujemy się z Panem. Pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o KMT Meat Sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w KMT Meat Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy KMT Meat Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

KMT Meat Sp. z o.o.