Protech Sp. z o.o.

Opinie o Protech Sp. z o.o.

Kocmyra

Zauważ, że do "seniora" nikt tutaj nie ma pretensji. Sytuacja by wyglądała zupełnie inaczej gdyby On nadal trzymał nad tym rękę. Napewno by w biurze tyle osób nie było, niekompetentni by nie mieli nawet podejścia, ciuchy robocze i do roboty, a nie koszule ubrać i strugać ważniaka.

Robert

Bardziej bym spytał dlaczego spawacz nie tylko na ocynku, bo na innym spawaniu też, zarabia 28zł brutto? Głupie pytanie dlaczego robi na tym dziale, robi tak jak inni, jako spawacz a stawki są jak na zmywaku. Rozumiem, że wszystkich spawaczy przeniesiecie na inny dział a kto będzie spawał kierownicy i biurowi?

Męczennik

Spawacz w tej firmie zarabia tyle co na dzień dzisiejszy sprzątacz/sprzątaczka gdziekolwiek, kierownicy to (usunięte przez administratora)do potęgi, nie mają jakiejkolwiek wiedzy na temat schematu produkcji, jeden to nawet nie potrafi dobrze czytać, pisać, a co dopiero wysławiać się, a Ty musisz jak (usunięte przez administratora) ogarniać każdy możliwy oddział we firmie, od spawalni po lakiernie za bezcen, na dodatek możesz zapomnieć o jakimkolwiek podnoszeniu kwalifikacji/kursach, bo po co pracodawca ma robić sobie koszty? Skoro można Tobą zapchać dziurę na każdym dziale, na którym nie ma ludzi, nastał nowy rok, naobiecywali ludziom, że firma się rozwija i idziemy do przodu, a tu pierwsze co dostaliśmy to usunięcie nocek, czyli uwalenie dodatkowych 400 zł, ludzie rozdzieleni na 2 zmiany nie mają swoich kabin żeby pracować, firma oszczędza na czym się da kosztem pracowników, a być może szykują się nawet kolejne zwolnienia.... Wstyd, że ta firma jeszcze istnieje, to co się tu dzieje trzeba zobaczyć na własne oczy, żeby uwierzyć...

Mariusz

Zgodnie z art. 129 § 3 zdanie drugie Kodeksu Pracy pracodawca przekazuje pracownikowi rozkład czasu pracy co najmniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony ten rozkład- czyżby pracodawca o tym zapomniał. 5.01.2024 informacja o zmianie od harmonogramu od 8.01.2024

Dużo ludzi było w trakcie studiów lub po studiach a i tak pracowali na produkcji i nie było dla nich miejsca na górze także nic mnie nie zdziwi w tym zakładzie

Rafał

Nie mieli odpowiednich kwalifikacji, ja jestem w trakcie robienia matury, ale doszedłem tu gdzie jestem :)

Ogladna

Czy przyszłemu do pracy czy odppczywsc

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Diana

Orientujecie się, co było lub jest powodem tych masowych wypowiedzeń, o których pisaliście w komentarzach? Mój mąż zastanawia się, czy aplikować na Ślusarza, ale nie wie czy jest sens, skoro tak się tutaj działo... Wiecie, czy nadal takie zwolnienia mają miejsca? Czy może się to wszystko już opanowało?

@Diana

Powodzenia życzę ja po ,5 latach zwolniony niby z mojej winy. No stracili kontrahenta dużego

Baśka

Jakie konkretnie podali uzasadnienie? Rozumiem, że miałeś umowę na stałe, jeśli tak to pracowałeś jeszcze w okresie wypowiedzenia?

@Baśka

No napisali że pracownikowi nie można znaleźć stanowiska że nie ogarnia .5 lat to musiało zająć żeby to stwierdzili. po to jest umowa na okres próbny żeby to stwierdzic. Chodzilo żeby odprawy nie płacić .

A ile tu trwa okres próbny? Gdyby mieli zapłacić odprawę to ile kasy by się należało?

Pracownik spawacz
@Diana

Nie ma przewidzianych dalszych zwolnień , piece trochę ruszają , firma pomału się przebranżowia , na ramy , do tirów

Monter

Trzeba było nie chorować co 2 miesiące , i nie dłubać w nosie , to byś dalej pracował , zwolnili tych co się umowy kończyły albo ściemniali czy chorowali

@Monter

Albo zostawili tych po znajomościach, rozumiem ze te 200 osób ponad chodziło na l4 i nie chcieli robić dlatego ich zwolnili ?

Czyli przez 5 lat się przykładałeś a i tak zwolnili bez żadnej odprawy? Serio dli takie uzasadnienie zwolnienia że nie ogarniasz? Nie mogli cię podszkolić żebyś przyuczył się do innej roboty?

Spawacz

Bez powodu by cię zwolnili z takim stażem ,

Spawacz

Zwalniali bo nie było roboty , umow nie przedłużali , dużo osób przyjęli nowych i w sumie polecialy , i kilka nieogarniętych , co patrzyli byle dniówka zleciała , i tyle

Spawacz

Pracuje 4 lata , i nie narzekam robię swoje o nikt się nie czepia , a że na montażu redukcja spora , to trzeba było zmienić dział , a nie płakać teraz ,

@Spawacz

To jest tu szansa na to, żeby zmienić dział? Na jakim się lepiej pracuje i jest mniejsza rotacja? Zarobki się wtedy zmieniają też?

Spawacz

Największe stawki są na spawalni ,

@Spawacz

No i na luzie można sobie przejść? W sensie jak wolne miejsce będzie? Dla przykładu jak kogoś brakuje to pytują ludzi od środka przed tym nim oferty na zewnątrz wystawia? Przechodzi się miedzy działami?

sim
@Spawacz

Nie prawda, bo na spawalni większość pracowników mają 27,28 zł i to jest żart, żeby spawacz zarabiał takie pieniądze. Przynajmniej 35 zł powinien mieć spawacz, Protech nie szanuje pracowników. A ludzie powinni się zbuntować !!!!

Ile dadzą świątecznej premii w tym roku? Każdy tyle samo czy różnie i zależy od stażu? Trzeba przepracować przynajmniej rok żeby się załapać?

Rafał

Po nowym roku odejdzie masa osób, bo (usunięte przez administratora), na bieżąco ????. Cisną z robotą, a później nie ma co robić, a wymagania z ich strony nadal obowiązują. Zapraszamy "górę" na produkcję po Nowym roku ????????

miki
@Monter

Akurat zwolnili z pracy osoby co wszystkie nadgodziny robiły i potrafiły spawać. Zwolnienia były, bo osoby zarządzające nie pojmują, że jeden duży odbiorca to mało, żeby było dobrze. Odbiorca zrezygnował, to się posypało. Jak widać osoby zarządzające nie mają pojęcia o prowadzeniu firmy i o umiejętności swoich pracowników.

Byly

Tak, dział mogą ci sami zmienić...przed wypowiedzeniem w wielu przypadkach jak np. na montażu rzucali ludzi na spawalnie a potem im mówili że są mało wydajni mimo iż pierwszy raz ktoś miał w ręku spawarkę i tym samych kończyłeś mniejszą lub większą karierę w tym zakładzie

@Rafał

Hej, a możesz podać więcej szczegółów? O jakie wymagania chodzi? Piszesz też, że nie ma co robić, czyli jest zatrudnionych za dużo osób, bo nie rozumiem? I co, odeszła masa osób?

Leszek

Brawo Protech. Od stycznia mamy obniżki płac zamiast podwyżek. Likwidacja nocek, czyli pracownicy 400zł mniej miesięcznie będą zarabiać. Kpina ta firma. Po odliczeniu paliwa, spawacz zarobi 3200zł czyli minimalną krajową. Możecie już zamykać firmę, bo nikt wam za te pieniądze nie będzie pracował.

Pytanie w sprawie oferty na stronie. Ślusarz- spawacz u nich w jakim systemie pracuje? Zmianowy? Nie widzę informacji coś w tym ogłoszeniu, chyba że jakiś ślepy jestem :D Może tu ktoś będzie wiedział? Tak zajrzałem zapytać.

Koko

Jak chcesz robić jako spawacz za Minimalną+300 zł premii to śmiało składaj papiery.

W.T.

Zupełnie szczerze i z czystym sumieniem odradzam pracę w protechu każdemu kto się nad tym zastanawia. Te bajeczki P.S. na rozmowie rekrutacyjnej, że firma się rozwija, jest możliwość awansu itp. wsadźcie sobie między bajki. Prawda jest taka, że firma pod względem parku maszynowego posiada olbrzymi potencjał, a wszystkie te maszyny stoją zamiast na siebie zarabiać. Potężna lakiernia za grube miliony, pomyślicie sobie (usunięte przez administratora) sprawa, i wiecie co ?… (usunięte przez administratora) co z tego skoro jeśli pojawia się poważny kontrahent, który wymaga precyzji, dokładności, a firma mentalnie jest na etapie klepania piecy młotkami i smarkania zamiast spawania. (wiem bo pracuje na tym dziale) Lakiernia za grube miliony, która na papierze ma potężną wydajność, a jak przyjdzie co do czego to jest problem z malowaniem. Pracownikom warto zapewnić chociaż jakieś szkolenie, żeby mieli pojęcie jak korzystać z danych maszyn tak aby wykorzystać ich potencjał. Firma wypycha rzeczy które i tak są złe wiedząc, że to i tak wróci na reklamacje, nie no bardzo dobre podejście, naprawdę. Kadra kierownicza ma totalnie w D swoich pracowników, teraz większość pracowników ma minimalną krajową i jeszcze powinni się cieszyć bo przecież firma się rozwija. Jest dwa tygodnie ciśnienia bo pojawia się jakieś wymarzone zamówienie, trzeba cisnąć ludzi żeby robili jak najwięcej, jak najszybciej a potem wszystko stoi przez kolejny miesiąc. Jeśli chodzi o awanse to, jeśli nie jesteś w żadnym stopniu spokrewniony z zarządem, lub inną wysoko postawioną osobą to naprawdę nie licz na awans, NO CHYBA, że naprawdę lubisz donosić na ludzi wtedy kariera w protechu stoi dla ciebie otworem, być może zajmiesz nawet jakieś naprawdę wysokie stanowisko, nie przejmuj się jeśli boisz się, że nie masz odpowiednich kwalifikacji żeby zajmować to stanowisko, to najmniejszy problem :) wysokie stanowisko może zajmować nawet osoba która nie potrafi dobrze czytać, pisać już nie mówiąc o poprawnym złożeniu zdania, tak aby odbiorca go zrozumiał, myślę że każdy wie o kim teraz mówię. Zaświadczenie o skończeniu kursu internetowego na Facebooku będzie olbrzymim atutem, który podniesie twoje kwalifikacje, i sprawi że staniesz się specjalistą. (Mylisz pewnie, że żartuję, nie… nie żartuję) Także podsumowując, naprawdę odradzam pracę w tej firmie :)

Kks

Mając, taki sprzęt na firmie, ogromne zaplecze a praca wygląda tam jak w garażu. Tylko mało, mało i jeszcze raz mało. A mało to zaraz tu będzie, ale ludzi do roboty.

Kks

W Protechu żeby to ruszyło "od nowa" i ludzie chętnie wrócili tam pracować to musi się kadra kierownicza zmienić, zatrudnić ludzi po studiach, którzy mają taktycznie pojęcie o specyfice tej pracy, a nie tylko takich co krzyczą mało, mało.

W.T
@Kks

Tak, taka jest prawda ale tak się niestety nigdy nie stanie bo osoby dobrze wykształcone, np po studiach, lub takie które mają pojęcie o „robocie” to osoby które potencjalnie będą podważać zdanie i decyzje członka P.S. lub będą się nie zgadzać z jego zdaniem w pewnych sprawach, a sami wiecie, że on sobie nie może pozwolić na to, żeby ktoś miał czelność nie zgodzić się z jego decyzją lub tą decyzję podważyć ;) (no bo jak to będzie wyglądać) lepiej w to miejsce dać kogoś z produkcji kto jest po podstawówce, bez żadnych perspektyw, lub po prostu bez żadnego wykształcenia, taka osoba będzie mu „wdzięczna” za to że została doceniona przez co nigdy się nie sprzeciwi i każde decyzje będzie popierać, żeby tylko utrzymać się tam gdzie jest ;) tak ta firma funkcjonuje, przez co nie funkcjonuje ;)

Edek

Nie. To znaczy, że obiecują i nie dają podwyżki. Pracownik się upomina co miesiąc o podwyżkę a i tak nie dostaje.

Odradzam. Pracownicy uciekają. Nowy rok, Protech przywitał pracowników likwidacją nocek, czyli jakieś 400zł mniej do wypłaty. To doprowadzi niedługo do likwidacji zakładu.

johhny

pany...chodzą słuchy ze koniec cos nadchodzi....wszystko przez te ukraine...przeciez tyle sprzetu zakupione...hale nowa postawili...wie kto cos???????????masakra

Trzeba się zgodzić z przedmówcami. Nie ma zbyt wiele pracy i można by ją było wykonać właściwie i solidnie. Krok po kroku zaplanować żeby nie dopuścić do niedoróbek. Pracownik który ma mniej pracy moim zdaniem powinien zacząć się szkolić. Podnosić swoje kwalifikacje. Uczyć się. Jeśli nie ma co robić pracownicy skupiają się na podkładaniu (usunięte przez administratora) Bezczelnie bezkarne (usunięte przez administratora) Opowiadanie bajek o sytuacjach które nigdy nie miały miejsca. (usunięte przez administratora) Zawsze ktoś na ciebie patrzy - Obserwuję potem (usunięte przez administratora) już po swojemu.... Zanim komuś coś powiesz od tak w rozmowie przy kawie na przerwie trzy razy się zastanów. Mam taką dygresje. Pracowałem wiele lat w poprzednim ustroju jeszcze ale pewne rzeczy do dziś się nie zmieniły. Uważam że brygadzista który ma dwadzieścia kilka lat powinien nabrać pokory i jeszcze wiele się nauczyć. Pamiętajcie że nie macie przed sobą osób swojego pokroju.

Czy urlop w Protech Sp. z o.o. jest płatny 100%?

Enzo

Oczywiście że tak. Urlop jest średnią wyliczaną z 3 ostatnich miesięcy.

@Enzo

Urlop na żądanie, okolicznościowy lub oddanie krwi to tracisz 10 procent brutto premii....

georg
@Paweł

To jest chore, żeby odbierać premię za oddanie krwi my, idziemy po to, żeby ratować życie, a firma protech nie rozumie tego. Jak od nich z rodziny będą potrzebować pomocy to wtedy zrozumią, że zrobili błąd, bo krew jest potrzebna i ratuje życie !!!!

Kris

Szkoda tylko starego prezesa, który latami budowal nieskazitelny wizerunek firmy, ktory teraz niszczą pseudokierownicy tymi wlasnie zwolnieniami - zamiast powiedziec wprost ze nie ma nowych zamowien i zwalniac ludzi z twarzą, to wymyslają jakies powody wstyd !!! Niestety teraz firma straci zaufanie na rynku pracy

@Kris

Jak z podwyżkami w tym roku?

byly pracownik

jak to jest że komentarze negatywne są kasowane? były pracownik mówi prawdę że został zwolniony bo latach pracy a syna pewnej osoby wyżej mimo afery z jego udziałem zostawili?

Sponsor

Jednym z głównych sponsorów imprezy dni Andrychowa w roku 2023 jest firma Protech, na to środki znajdują, ale na odprawy i wynagrodzenia już gorzej...

Radek
@Sponsor

To nie płacą w całość pensji? A ci co zostali zwolnieni to nie dostali żadnych odpraw? Chociaż się należały bo były grupowe odejścia? Ile osób poleciało a ile jeszcze zostało? Wiesz może?

Darooo
@Radek

Płaca normalnie wypłaty w całości , i dają odprawy , do końca roku na pewno nie będzie przyjęć , zostało 500os ,

@Radek

No ja nie dostałam .niby z mojej winy wypowiedzenie a 5 lat pracowałem

MATI

3 lata temu na rozmowie o pracę Pan S. Poinformował mnie że kotły to już przeżytek , że idziemy w inna stronę. Nie wiedziałem wtedy że to kierunek teraźniejszego " TITANA " lub sprzrd laty "TITANICA" Ale jak to powiedział teraz na zebraniu .."MUSIMY SIĘ POZBYĆ....TZN WRĘCZYĆ WYPOWIEDZENIA NIEKTÓRYM OSOBOM..."

Mafi

A od kiedy są przewidze jakieś nowe przyjęcia ? Przecież kiedyś musi znowu ruszyć praca w tej firmie .

GeraldPrasy

Pracowalem w tej firmie i premie dostaja ciagle te same osoby koledzy brygadzistow

Geodeta

Na początku zwalniali tych największych nierobów podobno co przychodzili tylko postać albo na L4 siedzieli.

SpawaczKotłówAluminiowych

Witam, chciałbym wyrazić swoją opinią jako były pracownik firmy Protech. Pracowałem w fiemie 2 lata kiedy to jeszcze była jedna hala i nie byto hołoty na stanowiskach "kierowniczych" typu ża, si, mi czy wo i w tej firmie pracowało się ok, mimo że już wtedy było kolesiostwo pomiędzy kierownictwem a brygadzistami. To, co dzieje się teraz przechodzi ludzkie pojęcie i mam nadzieje, że w końcu ktoś ich zgłosi do PIPu (Mobbing, wypowiedzenia umów 2 wyssanym z palca powodem wypowiedzenia i cala masa innych rażących zaniedbań ze strony pracodawcy) Nie polecam nikomu pracy w tym obozie! Zachęcali, żeby sprowadzać rodzinę i znajomych a teraz masowo zwalniają około 100 osób MIESIĘCZNIE!

Zostaw merytoryczną opinię o Protech Sp. z o.o. - Zator

• Jak się pracuje w Protech Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Protech Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Protech Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 53, z czego 7 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Protech Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Protech Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Protech Sp. z o.o.