Opinie o SBB ENERGY S.A. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie SBB ENERGY S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie SBB ENERGY S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SBB ENERGY S.A. w Opole

baner wywiady
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.
 Pytanie

Jak długo trwa proces awansu w SBB ENERGY S.A.?

Graźka Nowy wpis

Czytałam w wątku, że jest możliwość odbycia stażu w firmie z późniejszą możliwością zatrudnienia. Dla mnie super. Zastanawiam się natomiast jak z wynagrodzeniem za taki staż, jest on płatny czy bezpłatny?

SBB ENERGY SA Nowy wpis
Pracownik
@Graźka

W większości przypadków staże są bezpłatne, jednakże rozważamy podpisanie umowy zlecenia, w której stawka jest do uzgadniania indywidualnie.

Kamila
Kandydat

Będzie fajnie, jeśli opowiecie o posadzie SPECJALISTA DS. HANDLOWYCH. Ta praca mnie właśnie interesuje. W sieci trafiłam na ogłoszenie na to stanowisko i zastanawiam się, czy można tutaj liczyć na awans? Jest szansa w przyszłości przejśc na wyższą posadę tym samym lepiej zarabiać?

Tom Nowy wpis
Pracownik
@Kamila

wszystko zalezy od Ciebie :-) szanse sa zawsze

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w SBB ENERGY S.A.? Chętnie zatrudniają?

Pracodawca
Pracodawca
@Pytanie

Jak najbardziej. Uczestniczymy w projekcie stażowym we współpracy z Politechniką Śląską. Jesteśmy również obecni z profilem pracodawcy w Biurach Karier niemal wszystkich uczelni technicznych w Polsce. Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu oraz śledzenia aktualnych ofert praktyk / staży, a także ofert pracy dla absolwentów o specjalności: energetyka / elektryka/ automatyka/ mechanika/chemia / nowe technologie. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony www.sbbenergy.pl - zakładka Kariera i wysłanie CV bezpośrednio na adres rekrutacja@sbbenergy.pl. Rozwijajmy się wspólnie :)

Ilona
@Pracodawca

dużo z tych stażystów zostaje zatrudnionych po zakończeniu umowy? Chciałabym znaleźć coś na staż z możliwością pozostania na dłużej

Pracodawca
Pracodawca
@Ilona

Oczywiście. Bardzo często podpisujemy umowy ze stażystami. Zapraszamy do kontaktu.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Inżynier Rozruchu (specjalizacja: mechanika / elektroenergetyka / automatyka) w firmie SBB ENERGY S.A.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Koordynator projektów reklamowych
Piekary Śląskie
Redeye Group Sp. z o.o.
(11 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Specjalista ds.handlu międzynarodowego
Krosno
Feniks Sp. z o.o.
(11 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Asystent/ka działu Sprzedaży i Obsługi Klienta
Poznań
Opengift.Pl Szymon Frieske Paweł Frieske sp.j.
(31 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Pytanie
 Pytanie

Wiecie może, czy w SBB ENERGY S.A. szukają chętnych na staż?

Pracodawca

@Pytanie

Oczywiście. Aktualnie uczestniczymy w projekcie stażowym we współpracy z Politechniką w Gliwicach. W chwili obecnej poszukujemy osób do odbycia stażu / praktyk w dziale projektowania w branży elektrycznej i AKPiA. Jeśli jest Pani/Pan studentką/ studentem Politechniki Śląskiej zachęcamy do kontaktu z biurem karier POLŚ. Jeśli jest Pani/Pan studentką/studentem innej uczelni prosimy o kontakt z nami bezpośrednio wysyłając maila na adres: rekrutacja@sbbenergy.pl

kozoj
Były pracownik
 Pytanie

Jeśli chcecie byc gościem ww własnym domu to sie zatrudnijcie..., głównie proaca wyjazdowa i chyba tylko, a płaca??? jak byscie gdziekolwiek zapi er da lali po 12-16 h to tez zarobicie więc żadna łaska.....

1
Edyta
@kozoj

A co ile czasu są te wyjazdy?? No 12-16 h to mega dużo. A były jakieś rozmowy z szefem na ten temat, że może warto coś zmienić? Jaka była jego reakcja?

Michał
Pracownik
@kozoj

Przecież każdy zna zasady, oczekiwania i charakter pracy i wie na co się pisze. Atmosfera jest super, firma dba o pracowników, jest stabilna i liczy się na rynku. Ja sobie chwalę.

Edyta
@Michał

No też mnie zazwyczaj to dziwi. No ale jak atmosfera spoko to najważniejsze. A jak zarobki? Jesteś zadowolony?

Michał
Pracownik
@Edyta

Kasa ok. Raczej rynkowa. Oczywiście zawsze chciałoby się więcej i jak to mówią wszędzie lepiej gdzie nas nie ma. Tak jak pisałem wcześniej, ja sobie chwalę.

Kamila
@Michał

Jasne że chciałoby się więcej kasy szczególnie gdy jest taka inflacja, a generalnie szefostwo odpowiada pozytywnie jak ktoś już chce więcej pensji, czy to raczej zbywa?

Darek
Kandydat
@Michał

powiedz jeżeli możesz na ile można liczyć na rękę pracując od poniedziałku do piątku

Beata
@Michał

Stabilna to rozumiem umowa na czas nieokreślony na start? Czy jednak źle rozumiem?

Michał
Pracownik
@Darek

Wszystko zależy od umiejętności i pewnie od stanowiska na które aplikujesz.

Michał
Pracownik
@Beata

Ja miałem pierwszą na okres próbny 3 miesiące, a potem na określony dwie umowy. Z tego co zauważyłem jest mała rotacja pracowników, więc jak się sprawdzisz to potem lata się tu pracuje.

Rafał
Kandydat

Czy firma prowadzi aktualnie inne rekrutacje niż na stanowisko specjalisty ds. kadr i płac. Gdyż tylko takie oferty widoczne są ostatnio w zakładce kariera. Jak z rekrutacjami do pionu montażu mechanicznego lub działu odpowiedzialnego za rozruchy, gdyż potencjalnie jestem zainteresowany pracą w którymś z tych dwóch działów.

Pracodawca

@Rafał

W dniu dzisiejszym pojawią się ogłoszenia o pracę na stanowiska w obszarze rozruchu i uruchomień AKPiA, elektryki i automatyki oraz Kierownik Robót pod kątem realizacji prac montażowych. Zachęcam do wzięcia udziału w rekrutacji.

Pytanie
 Pytanie

Czy firma SBB ENERGY S.A. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

HR
Pracownik
@Pytanie

Tak

Weronika
@HR

A z jakiego zakresu można liczyć na szkolenia w SBB Energy? I co jaki czas się zdarzają? Czy są przeznaczone dla poszczególnych stanowisk czy każdy pracownik może wziąć w nich udział?

Pracodawca

@Weronika

W SBB ENERGY S.A. proponujemy szereg szkoleń oraz dofinansowania do studiów i nauki języków obcych. Wszystko zależy od ścieżki rozwoju oraz uzgodnień z przełożonym.

Krzysztof
Były pracownik
 Pytanie
@SBB ENERGY S.A.

Oprócz wersji wydarzeń HR, jest też szara rzeczywistość, tzn. W firmie nie występuje ogólnodostępny system szkoleń, możliwość uczestnictwa w kursach, czy szkoleniach zależy od indywidualnych ustaleń z przełożonym. Dofinansowanie do studiów? ???? Dofinansowanie nauki języków obcych - podobno jest, podobno ktoś kiedyś korzystał, ale jak w przypadku wielu innych rzeczy najlepsza ścieżka załatwienia to ta przez znajomości.

Weronika
@Krzysztof

Czyli w sumie w jakich szkoleniach można wziąć udział? Możesz opowiedzieć na swoim przykładzie? Bo rozumiem, że jesteś pracownikiem firmy, tak? Na jakim stanowisku pracujesz w SBB Energy?

Pytanie
 Pytanie

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie SBB ENERGY S.A.?

SBB ENERGY SA
Pracownik
@Pytanie

Najbardziej podstawową i powszechną formą zatrudnienia pracownika w SBB ENERGY SA jest stosunek pracy, czyli umowa o pracę. Jesteśmy elastyczni i w zależności od pełnionych zadań/funkcji rozważamy również inne formy współpracy.

Weronika

Cześć, na stronie internetowej SBB ENERGY wyczytałam, że oferowana jest możliwość rozwoju zawodowego. Jak więc wygląda ścieżka kariery? Jak często awanse się zdarzają i w jaki sposób można sobie na taki awans zasłużyć?

SBB ENERGY SA
Pracownik
@Weronika

W SBB ENERGY S.A. proponujemy szereg szkoleń oraz dofinansowania do studiów i nauki języków obcych. Stawiamy na kreatywność i zaangażowanie. Awans zależy od otwartości pracownika na zmiany, na współpracowników oraz gotowości do stawianych wyzwań.

Efez
Kandydat
 Pytanie

Czy na stanowisko inżyniera rozruchu można ubiegać się jako absolwent bez doświadczenia? Jak długo trzeba czekać na odpowiedź od strony firmy?

HR
Pracownik
@Efez

Można bez doświadczenia, zaraz po studiach technicznych - wówczas zaczyna się od samego początku. Wszelkie uzgodnienia podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Spółce lub online.

Pytanie
 Pytanie

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy SBB ENERGY S.A.?

Pracodawca

@Pytanie

Rozmowy odbywają się najczęściej w siedzibie SBB ENERGY SA w Opolu lub Biurowcu w Gliwicach ale także elektronicznie przez Skype, Messenger czy Whattsup. W zależności od potrzeby danego projektu rekrutacyjnego również w innych lokalizacjach.

Mateusz

Straszne kolesiostwo wewnątrz kadry zarządzającej. Obsadzanie stołków niekompetentnymi znajomymi czy pociotkami na porządku dziennym. A działu kontroli jakości i spawalnictwa i jego "kierownika" to w ogóle szkoda komentować. Jak ten człowiek tyle lat zachował posade???

Leopold

@Edzio pe Zawsze można tworzyć teorie spiskowe tylko po co? Firma jest ok a dodajcie dobrą pracę i będą wszyscy zadowoleni!!

1
Kanin
@Leopold

Zawsze można gloryfikować, zachwalać najgorszy bubel. Tylko kolorowanie rzeczywistości jej nie zmienia tylko powiększa frustracje.

Rozczarowany

Na temat firmy słyszałem bardzo dobre opinie do momentu kiedy nie zacząłem w niej pracować. Stanowiska kierownicze obsadzone przez znajomych zarządu co prowadzi do polityki równych i równiejszych. Od jakiegoś czasu firma nie przyniosła rentownego kontraktu co źle wróży na przyszłość. Zdecydowanie nie polecam dla młodych ambitnych osób pragnących rozwoju zawodowego. Nic ciekawego się nie nauczycie no chyba że chcecie poznać jak działa nieudolna korporacja.

Bartosz

@123 I za te nieprawidłowe działania firma dostała opinie dobrego pracodawcy? Warto po prostu pracować!

Edzio pe
@Bartosz

Wiesz kolego, teraz wszystko można kupić, każda kontrolę, certyfikat przepchnąć. Nie wiesz? Budowy cię jeszcze tego noe nauczyły? Ja np. Myślę, że powinniście racjonalniej patrzyć na sbb.

Kasza

Nie polecam tej firmy. Problematyczna, niesłowna. Jak firma nie mająca własnej produkcji może dostawać takie realizacje. Tylko w Polsce takie cuda.

123

Firma jak firma ok, ale dział kontroli jakości tragedia. (usunięte przez administratora) Stawki płacą głodowe, a człowieka nie szanują. Nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o SBB ENERGY S.A. - Opole

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w SBB ENERGY S.A.?

    Zobacz opinie na temat firmy SBB ENERGY S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

SBB ENERGY S.A.
2.6/5 Na podstawie 5 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 684 366
  2. pracuj.pl 3 489 318
  3. olx.pl - praca 2 904 336
  4. Jooble 1 942 704
SBB ENERGY S.A.
Przejdź do nowych opinii