Opinie o Instytut Mechaniki Sp. z o.o. w Jelcz-Laskowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Instytut Mechaniki Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Instytut Mechaniki Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - Nakładanie powłok na metale

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Instytut Mechaniki Sp. z o.o. w Jelcz-Laskowice

Spawacz.

Firma łaskawa dla UPA. Polak się nie liczy. Praca byle jaka,dobra dla miejscowych leserów, pijaków. Nie narobisz się i nie zarobisz.Ogólny bajzel.

Czy Szwedzi i Niemcy wiedzą jaką lipę w tym zakładzie odwalają ????? Już nie długo . Zatrudniacie buraków ,którzy mają gdzieś jakość i WPSy. Tylko czekać kiedy do tragedii dojdzie .

HaHa

Planują restrukturyzację od listopada hehe. Teraz to dopiero posypią się wypowiedzenia!

Zbyszek

Ludzie! nie zatrudniacie się tutaj! bo i tak z tego nic nie będziecie mieli , na początek dostaniecie porwane używane ciuchy , 2300 miesięcznie na rękę , miną wam lata w tej pseudo firmie ciężko będziecie pracować a nic z tego nie zarobicie jeszcze was wydymają na kasę jak nie wiem co , tylko zmarnujecie swój czas , dobrze mają te co siedzą i nic nie robią w biurach w dodatek po znajomości które nic nie potrafią , mają duże wymagania a sami nic nie oferują , ta firma to porażka! żebyście(usunięte przez administratora)tą kasą za takie (usunięte przez administratora) pracownika , (usunięte przez administratora)

@Zbyszek

Wypisałeś sporo negatywnych aspektów pracy w Instytucie Mechaniki. Fajnie że podzieliłeś się swoją opinią, ale może jednak napiszesz też co Twoim zdaniem funkcjonowało tu jak należy? Jakie są największe korzyści z pracy w tym miejscu?

Darek
@Marcin

Najlepszym atutem jest ,że wcześniej idziesz do szatni się myć bo bramka otwarta lub przez drzwi gdzie są butle z gazem obok magazynu, drugim atutem jest też ,że od czasu do czasu ukraińce przyniosą wódkę do pracy można wypić,trzecim i najważniejszym atutem jest udawanie ,że się robi na nadgodzinach nikt tego nie pilnuje i w soboty też.

Krzychu
@Zbyszek

Tu nie liczy się jakość a ilość dlatego się zawijam idę do konkurencji.

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Instytut Mechaniki Sp. z o.o.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Leszno
Benek

Art. 151 Kodeksu pracy przeczytajcie sobie ,że za nadgodziny należą się 50% i 100% A tu płacą za nadgodziny 1:1 a gdzie pięćdziesiątki i setki !!!!!!!!!!!!!!

Franek
@Benek

Zawsze możesz wypić :)

@Franek

Cześć, pracujesz tu? Zastanawiam się czy warto aplikować do Instytutu Mechaniki jeśli nie ma się dużego doświadczenia, może mi podpowiesz? Jakie są tu zarobki i jaka panuje atmosfera w zespole?

Marian
@Marcin

Atmosfera zależy gdzie trafisz. Bo u jednych jest spoko, a u drugich już nie do końca. Po za tym obecnie tutaj wszystko stoi, nadgodzin nie ma więc jak liczysz na coś więcej to niestety nie tutaj

Andrzej 22 latek

Bez sensu tam się zatrudniać , przecież sprzątaczka to więcej zarabia , a tu się uczysz kilka lat , robisz kursy i tracisz sporo kasy i czasu ale z tego nic nie ma , już lepiej się zatrudnić jako kasjer do biedronki , tam to i zarobisz i premie będziesz miał , szkoda że w instytucie tak to teraz wszystko wygląda , chciałem tam się zatrudnić kiedyś przepracowałem poł roku i koniec , dziadek przepracował tam 16 lat ale niestety ja tyle czasu oszukiwania pracownika nie wytrzymam , ale to dziwne jest trochę bo obcokrajowiec dostaje tyle samo co nauczony pracować Polak , jak to? 3-4 lata się uczysz zawodu i dostajesz śmieszne 2400 zł? to proszę sobie policzyć ile wydaje młody człowiek na początku swojej drogi , za wynajmowane mieszkanie tylko 1400 zł + za prąd i td 300 zł , już ci się zostaję 700 zł , bilet na dojazd do pracy 140 zł , jedzenie na miesiąc to 350 zł i masz 210 zł hahahah (usunięte przez administratora) to jest po prostu cyrk , wychodzi na to że za cały miesiąc NIE lekkiej pracy zarobię sobie na buty , czy to jest (usunięte przez administratora) normalne???? NIE POLECAM!!!!!

Jurek
@Andrzej 22 latek

Właśnie dostałem wypłatę ..... już dawno straciłem chęci do tej pseudo pracy , trzeba się zwalniać już

Arek
@Andrzej 22 latek

nikt na bramkach nie pilnuje, a złomu pod dostatkiem szczególnie nierdzewki

Marian
@Arek

Gdzie???

Zbieracz
@Arek

Daj jakieś namiary na nierdzewke ?

Stary Pracownik IM

W ostatnim czasie widzę coraz więcej młodzieży , coraz mniej starszych , o młodych złego nic nie powiem bo widać że się starają , ale chcę tylko napisać że te młode planują stąd uciekać , ponieważ na tym zakładzie gówn* zarobisz , i co teraz? 70% pracowników idzie na emeryturę , młodzi też pójdą , i co? zatrudnicie samych obcokrajowców? (usunięte przez administratora) i tak już zrobiliście (usunięte przez administratora) z tego Jelcza , może jeszcze zaczniecie zatrudniać Murzynów? no bo po co normalnie płacić młodemu który jest na początku swojej drogi i coś potrafi w tej pracy to nie , lepiej gościa który nic nie umie i ch*j się z nim dogadasz , Instytut spada na psy

@Stary Pracownik IM

A ile Instytut Mechaniki daje młodym na start? Jaka jest podstawa w tej firmie i ile można zarobić z ewentualnych premii? Powiedz mi coś o tym, czekam na odpowiedź :)

@Stary Pracownik IM

Czapka z głowy za mówienie prawdy o tym wschodnim zakładzie.... Mnie to zastanawia jak ci ze wschodu zdają próbki makro skoro przychodzą na stanowisko i nie umieją spawać !!!! Ponadto zauważyłem ,że wschodniacy więcej zostają po godzinach niż polacy ....Żeby to jeszcze pracowali ,a tu gadu gadu .

Stary pracownik IM
@Marcin

Jakie premie? Tutaj to ch*j a nie premia nikt jej nie dostaje prawie , a jak dostaje to grosze Na początek dobrze jeśli będziesz miał 2400-2500 Pasożyty z biur za nie długo się doigrają że tutaj do pracy nikogo nie będą mieli

@Stary pracownik IM

Bez sensu tam się zatrudniać , przecież sprzątaczka to więcej zarabia , a tu się uczysz kilka lat , robisz kursy i tracisz sporo kasy i tak z tego nic nie ma , już lepiej się zatrudnić jako kasjer do biedronki , tam to i zarobisz i premie będziesz miał , szkoda że w instytucie tak to teraz wszystko wygląda , chciałem tam się zatrudnić kiedyś , bo dziadek przepracował tam 16 lat ale niestety

Wituś Tommi

pracuje tutaj już czwarty rok w tym praktyka , moim zdaniem firma jest dobra , ale niestety zarobki tutaj są śmieszne że aż ciężko to nazwać wypłatą , Atmosfera jest naprawdę miła nic złego na ten temat powiedzieć nie mogę każdy pracownik którego znam jest miły i pomocny z każdym można się dogadać bez żadnego problemu Serdeczne pozdrawiam Pana Darka z prototypowni oraz Pana Jerzy Kruka to są najlepsi nauczycieli i przyjaciele które zawsze ci pomogą i pokażą co i jak jeśli czegoś nie wiesz

@Wituś Tommi

Ooo, to ja od razu dopytam o tę praktykę :) Jak ona wygląda w Instytucie Mechaniki? Jest płatna? Czy można wiele się na praktykach nauczyć? Czy po nich jest się gotowym już do samodzielnej pracy zaczynając pełnoprawne zatrudnienie w Instytucie?

Maniek

Sławek mówią na kolonii (14) ,że dopasowujesz przyrząd do ramy ,a nie odwrotnie . A oni co odwalają na przeciwko,czy ktoś to kontroluje bo mi wydaje się, że nie.Czy ktoś ich rozlicza jak nic nie robią. Żenada.

Luk
@Maniek

najlepsze,że ukrainiec ARTEM ściemnia jak może ,a przenieśli mu umowę na instytut ,zobaczcie z zegarkiem w ręce ile on pracuje ,a ile przegada i znika ze stanowiska,

Norbi
@Luk

Ten Artion z działu 14 to ten sam co rzucał uchwytem spawalniczym przy Niemcu Stephanie ????? Strasznie nerwowy ten z za buga.

praca w tym instytucie to była jedna wielka porażka i pomyłką :(

Spawacz.

Firma,która nie produkuje własnych wyrobów.Wykonuje tylko zlecenia.Od tego zależy twoje zatrudnienie.Albo jesteś potrzebny albo nie.I tak Cię traktują.Firma nie koniecznie opiera swoje zyski na pracy,ale też na kombinacji przy zatrudnianiu na śmieciówkach przez POśredników,z którymi mają układy od lat.Po za tym zatrudniają obcokrajowców,chociaż nie mają dla nich roboty,bo biorą za nich dotacje i korzystne ulgi,etc.

Jakość
@Spawacz.

Czy to prawda ,żeby się tu dostać robić trzeba próby na makro ??? Bo nie chce mi się w to wierzyć.

Mesjasz

Nie ma przyszłości w tej firmie,choć człek młody myślałem, że czegoś dobrego się tu nauczę lata zmarnowane,a ludzie zamiast pracą zajmują się nie tym co trzeba. Ukraińcy górą .

@Mesjasz

Czyli czym zajmują się ludzie w Instytucie Mechaniki? Stwierdzenie 'nie tym co trzeba' nie mówi w sumie za wiele :P Dlaczego uważasz, że w tej firmie nie ma przyszłości i uważasz, że Twoje lata pracy tutaj są zmarnowane? Jakie konkretnie masz zastrzeżenia i o co chodzi? Mogę wiedzieć na jakim stanowisku pracujesz/pracowałeś?

Mesjasz
@Ewa

proponuję na bramkach zamontować przyciski ,które każdy będzie musiał przy opuszczeniu zakładu nacisnąć,niech wyrywkowo co któregoś tam zadzwoni i wyrywkowo go przeszukać tj.torbę,plecak ,itp.wtedy Pani Ewo pani zobaczy o co tu chodzi no chyba ,że firma bogata.

Mati

Jakiś LESER wymyślił sobie ,że na 14-----nasty dział wrócił zły człowiek. Powiem tak znam Go ładnych parę lat w tej firmie,traktował ludzi z szacunkiem jedynie opierdalczy ganił ,czy to coś złego. Normalny człek jest zły, a zły jest dobry coś Tu nie hallo. Ne chce się robić i tyle w temacie, a Tomek jest beeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Niech Was wszystkich szlak trafi,zwalniam się z kolegą bo ukraińcy są lepiej traktowani jak My.

Bob
@Mati

Cześć jak czapka, pa jak parasol :) Życzę wielu sukcesów zawodowych i oczywiście w życiu prywatnym też:)

Munzio

Dlaczego za nadgodziny płacą tyle co za godzinę a nie 50% czy 100% o weekendach nie wspomnę . Normalne to to nie jest !!!!!!!!!!

RAFAŁ

jaki jest system zmianowy w firmie dziekuje

IIIPPP
@RAFAŁ

1 ZMIANA

Uno

UWAGA NA CZTERNASTCE WŁAŚNIE WRÓCIŁ KONFIDENT PO PRZERWIE ,MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI !!!!!

Witam zastanawiam się nad złożeniem podania do IM na spawacza. Powiedzcie czy warto się tym zainteresować czy dać sobie spokój i szukać gdzie indziej? Głównie chodzi o zarobki i atmosferę w pracy. Uprawnienia MAG TIG SUWNICA Obecnie 7 lat doświadczenia jako spawacz.

Trrrr
@Nowy

Nie zatrudniają się tam lipa jak (usunięte przez administratora)pracowałem i już tam nigdy nie wrócę

MXM
@Nowy

Najlepsi spawacze dociągają brutto do 7 tyś. - w ramach normy a więc można nawet wyciągnąć więcej z godzinami nadliczbowymi płaconymi w premii. Mają premię regulaminową i uznaniową. Jest ubezpieczenie pracownicze i Multisport. Nic nadzwyczajnego ale też nie ma akordu poganiania z językiem na brodzie. Kto chce pracować może bez problemu aplikować. Po ilości wpisów o luzie na produkcji świadczy iż nie jest obóz pracy. Sporo osób pracuje już na emeryturze - co też świadczy iż nie jest tak źle skoro emeryci dają sobie radę i wracają i chcą pracować. Nie słyszałem iż komuś nie wypłacono wypłaty nawet w Covidzie choć to prawda iż zmniejszono etaty na 3 m-ce - ale to lepiej niż mieliby zwolnić kogoś na bruk w tak trudnych czasach. A jak ktoś chce zarobić duuuuże pieniądze musi jechać na zachód tam dowie się jak wygląda praca. A jeszcze w sprawie zatrudniania swoich. W tak małej miejscowości jak Jelcz-Laskowice około 15 tyś. mieszkańców trudno nie zatrudniać swoich tu wszyscy są swoi i wolą pracować na miejscu nie jeździć do Wrocławia czy Oławy, pewnie i przełożeni wolą takich co są na miejscu i w razie czego mogą być bardziej dyspozycyjni.

Wilki John W-11
@MXM

Nie 3 miesiące 4/5 A 5 miesięcy produkcja była normalna. Nawet weekendy pracujące chodziło tylko o pieniądze z tarczy od kaczora.......

MXM
@Wilki John W-11

Przypominam iż dużą część załogi nie przychodziła jednak do pracy a zapłacić trzeba było wypłatę a z czego jak się produkuje a nie sprzedaje tylko siedzi w domu. Jedna wypłata to milionowe koszty a wpływów żadnych. To tak jak w domowym budżecie - sprzatać możesz tylko za to nikt ci nie zapłaci - no chyba że "żonka", A to że produkuje się nie ma nic wspólnego z tym czy za tą produkcję ktoś płaci natomiast wypłatę musi się opłacić - i to właśnie z tych pieniędzy mieli na wypłatę. W tym okresie wszyscy wstrzymali płatności nie wiedząc co będzie dalej. Rozumiem iż ty z tego dofinansowania byś nie kożystał - tylko zwolnił pracowników po co się męczyć. Daleko byś w biznesie nie zaszedł.

Proponuję najpierw nauczyć się języka polskiego a później pisać fałszywe opinie. Ktoś tu się próbował dowartościować, lecz nie wyszło. Słabe...

Język polski tak bardzo trudny...

Szatan

Opinia krzywdząca . Same pomówienia i oszczerstwa .

Ja##
@Szatan

Tak to sprawc to okaże się

Ja##

Prawda boli ??? No niestety

Lolek
@Ja##

Boli boli :)

Ja:!!!#
@Szatan

Wal się i korzystaj dalej

Witam jestem pracownikiem instytutu już ładnych kilka lat, i nikomu bym tej firmy nie polecił. Aby otrzymać podwyżkę która zazwyczaj jest ochlapem trzeba rzucić podaniem o zwolnienie. Grupowe podwyżki praktycznie się nie zdarzają, nie ma przedziałów ile pracownik może zarobić przy określonym czasie pracy i kwalifikacjach a nadgodziny placone są bez zadnych piedziesiatek czy setek jak wskazuje Kodeks Pracy.W firmie jest coraz mniej roboty a coraz więcej ludzi (z całego swiata) następstwem tego jest to że ludzie poprostu bląkają się po zakładzie bo brygadziscie nie mają dla nich roboty, zastanawiam się czy dyrekcja tego nie widzi czy nie chce widzieć. Podsumowując jeśli nie interesują Cię pieniądze lubisz pozorowac pracę a nie pracowac a do tego lubisz sobie wypić to wymarzona praca właśnie dla Ciebie

Artur

Myślałem, że po przepracowaniu określonego czasu istnieje możliwość otrzymania podwyżki. W takim razie chciałbym zweryfikować inną kwestię. Czy według Ciebie firma stawia na rozwój zawodowy pracownika? Ciekawi mnie, czy organizowane są kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje.

Ja:!!!#

(Z całego świata ) muwisz ?? Jakoś w jej działalności to nie pszeszkoda !!!!!!

Niebieski Kierowniczek

Firma bez przyszłości, atmosfera tragedia każdy się boji śmiesznego kierownika po geodezji bez pojecia lub brygadzisty pedagoga. Na hali komuna, warunki dla operatora tragedia, brak krzeseł, zimno/w lato ciepło ze nie da się wytrzymać. Cały czas te same detale (zero rozwoju). Trzeba uważać by nie zepsuć kostki za 50zl bo można stracić premie :) Brak miejsc parkingowych ciężko stanąć gdziekolwiek w pobliżu 500m. Nadgodziny za normalna stawkę bo niby ich nie ma :) Technolodzy bez pojecia o pracy, każdy ucieka stamtąd jak najszybciej. Jedyny plus firmy to normalni i ogarnięci operatorzy/ślusarze. Nie polecam tracić czasu na prace tam.

Zostaw merytoryczną opinię o Instytut Mechaniki Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w Instytut Mechaniki Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Instytut Mechaniki Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Instytut Mechaniki Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Instytut Mechaniki Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 43 ocen.

Instytut Mechaniki Sp. z o.o.