Opinie o Orlen Projekt S.A. w Płock

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Orlen Projekt S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Orlen Projekt S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja reklamy - tworzenie grafik i branding

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Orlen Projekt S.A. w Płock

Ewka

Czy firma organizuje szkolenia dla pracowników?

Camil
@Arti

Jakby mi dali starszego specjalistę to i bez szkolenia opanowałbym te programy jak opanowałem inne w języku angielskim. Tylko biorą wybranych znajomych i rodzinę do roboty. Na rekrutacje nie mają szans ludzie, którzy mają wykształcenie pełne i to na dziennych oraz doświadczenie.

Pp Nowy wpis

Zmiana Zarządu Orlen Projekt i Energop Sp. z o.o. pewnie wkrótce.

Ewka

Czy firma organizuje szkolenia dla pracowników?

Arti
@Ewka

Witam brak szkoleń. Oczekują posługiwanie się programami jak zaawansowany użytkownik. Liczba projektów nie do przerobienia zostawiając w pracy po 12-14 godzin. Za nadgodziny niby płacą ale nie wszystko. Atmosfera beznadziejna, wielki stres nagonka itp a odpowiedzialność wielka.

Edyta
@Arti

Kurcze, że aż tak? Jestem bardzo zdziwiona, myślałam że to fajne miejsce. Piszesz że brak szkoleń, ale chyba jakieś wstępne jest? Nie wyobrażam sobie by nie było. Jak mogą nie płacić wszystkich nadgodzin? Jakieś dziwne praktyki.

@Edyta

Takie są realia od kilku lat. Jeśli wcześniej nie miałaś styczności z aplikacjami projektowymi to zewnętrznych szkoleń z obsługi oprogramowania projektowego nie ma, można nauczyć się wewnątrz od doświadczonych kolegów pod warunkiem że mieliby na to czas ale nie mają ze względu na przeładowanie pracą. Nadgodziny są płatne na bieżąco, nie wiem skąd informacja że nie płacą. Młodzi bardziej ambitni ludzie po przekonaniu się jak jest uciekają po 1-2 latach pracy. Ci którzy zostali to głównie starsi, bardzo doswiadczeni pracownicy którzy pracują tam od dziesiątek lat, są mocno przywiązani do firmy i mają już blisko do emerytury. Są też ludzie doświadczeni w młodym wieku i spokojnie daliby sobie rade gdzie indziej na lepszych warunkach ale "zapuścili korzenie" i przesiąkneli już atmosferą.

@Inżynier

No ale tak właściwie, skoro "przesiąknęli" tą atmosferą tak jak piszesz to chyba nie znaczy, że jest im tu źle? No bo tak jak piszesz, gdyby tak było to by znaleźli miejsce dla siebie gdzieś indziej. To jak tak naprawę się do tego odnieść? Wszystko zależy od gustu komu warunki podpasują a komu nie?

@Monika

Polemizował bym. Moim zdaniem bardziej chodzi im o stabilnosc zatrudnienia bo jednak pomimo wielu wad zatrudnienie w tej firmie jest stabilne. Potrzebują rąk do pracy więc jesli nie odwalisz nic grubego to Cie nie zwolnią. Osoby o których pisałem to specyficzny typ ludzi. Prawdopodobnie w każdej firmie tacy się znajdą. Wiecznie narzekają jak jest im źle w tej pracy itd ale nic z tym nie robią. Być może z braku odwagi przed zmianą, spróbowaniem swoich sił gdzie indziej, a może z powodu jakichś własnych życiowych zobowiązań typu kredyt, utrzymanie rodziny itp. Coś w stylu powiedzenia że "jest ch**owo ale przynajmniej stabilnie". Tak jak piszesz, to może też być troche kwesta gustu. Jeśli ktoś lubi pracować całe dni i weekendy w dużym stresie, nie potrzebuje czasu dla siebie i bliskich oraz odpowiadają mu warunki finansowe a takze panujący chaos i bałagan to się odnajdzie. Polecam spróbować i najlepiej przekonać się na własnej skórze.

@Inżynier

No jakoś specjalnie zachęcająco to to niestety nie brzmi. Nie wiem w sumie, bo faktycznie dyskutować o tym można tak bez końca a i tak w praniu się to zweryfikuje. Ciekawa tylko jestem czy przypadkiem tą wymianą zdań nie zniechęciliśmy któregoś z pozostałych kandydatów? ;p Jest tu ktoś może kto przez to wyrobił sobie jakieś zdanie o nich?

@Monika

Być może i kogoś zniechęciliśmy ;) Ale takie są moje osobiste odczucia po dość długim czasie tam spędzonym. Sama liczba odejść mlodych ludzi z doświadczeniem w ciągu ostatnich kilku lat liczona spokojnie w dziesiąkach mówi sama za siebie. Mimo wszystko zniechęcać nie chce i jeśli ktoś chce to niech próbuje i wyrobi sobie swoje własne zdanie.

Camil Nowy wpis

Hejter Nowy wpis

Odradzam, branże nie projektowe są traktowane jak (usunięte przez administratora) zero szacunku. Kierownictwo i wyżej - dramat, najczęściej bez odpowiednich kompetencji, nepotyzm na dużą skalę. Szanse na podwyżkę zerowe, chyba że właśnie w układach i po zmianie stanowiska na kierownicze i wyżej.

PO Nowy wpis

Czas na zmianę Zarządu w Orlen Projekt, a następnie słynny Energop Sochaczew na całą Polskę. Tak niekompetentnego Zarządu, Dyrekcji i ich Zastępców nie było nigdy w historii Energopu. Czas na zmiany teraz PKN Orlen, Orlen Projekt i na końcu Energop.

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Orlen Projekt S.A.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

W Płock Orlen Projekt S.A. rekrutuje na stanowisko projektant. Aplikowałeś na ofertę? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z przedstawicielami firmy. Napisz, na co potencjalni kandydaci mogą zwrócić uwagę zanim udadzą się na rozmowę kwalifikacyjną.

Klient

Proponuję zmianę obecnego Zarządu Spółki ENERGOP na inny. Także proponuję zmianę Dyrektora Produkcji i jego zastępcy oraz Dyrektora ds. Ofert i Montażu na inny. Firma kompletnie źle zarządzana.

Pracownicy Energop

Proponujemy zmianę obecnego Zarządu w Spółce Energop... . Pracownicy:))

Jarek

Po przejęciu przez Orlen Projekt Energopu z Sochaczewa, co będzie z obecnym Zarządem w Energopie? Czy w Energopie będzie Dyrektor Zarządzający/Operacyjny zarządzający całościowo w Energopie? Czy Orlen Projekt wprowadzi swoich ludzi do Energopu?

@Jarek

Myślę, że fajnym pomysłem byłoby jak Orlen Projekt wprowadziłby swoich ludzi od Zarządu, Dyrektorów Operacyjnych, Dyrektorów Projektów, Dyrektora Produkcji i pozostałych zastępców Dyrektorów, aby móc lepiej monitorować zarządzanie w obydwu Spółkach.

ro

Jak wygląda rekrutacja? Czy są jakieś etapy?

Wiecie, czy Orlen Projekt S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

W czasie pandemii była możliwość pracy zdalnej więc teraz zapewne też jest, ale lepiej jakby wypowiedział się ktoś kto aktualnie tam pracuje.

Inżynier

Na pierwszy rzut oka wyglada to fajnie. Praca dla osoby ambitnej, kreatywnej, ktora lubi tworzyc i budować cos nowego ale... Praca na zbyt wielu projektach jednocześnie (skakanie co chwila z projektu na projekt), ewentualnie praca na jednym dużym projekcie ale to wcale nie lepiej, terminy zwykle "na wczoraj". Jak już ktoś napisał wcześniej ilość projektów nie do przerobienia, nawet pracując w nadgodzinach po 12h dziennie. Krzywo patrzą jak nie chcesz pracować po godzinach. Nadgodziny jednak płacą na bieżąco także to na plus. Jeśli coś potrafisz to wycisną Cię jak cytrynę, a jeśli jesteś nowicjuszem to nie nauczysz się za wiele bo szkoleń brak, a doświadczeni pracownicy są tak zasypani robotą że nie mają czasu uczyć młodych także dostaniesz jakieś beznadziejne robótki których nikt nie chce robić i utkniesz w tym na dłuższy czas, ewentualnie z braku rąk do pracy rzucą Cię na głęboką wodę i dostaniesz samodzielną robotę w jakimś projekcie i będziesz uczyć się na własnych błędach. Brak standardów projektowych, kazdy robi po swojemu, ogólny bałagan nad którym nikt nie panuje, duży stres, spychologia na każdym kroku. Zarobki nie za duże, chyba że robisz dużo po godzinach to da sie zarobić więcej ale to opcja dla kogoś z doświadczeniem, bez rodziny i własnego życia i max na 2-3 lata bo dłużej psychika siądzie. Kiedyś było lepiej ale od ostatnich 3-4 lat wygląda to mniej więcej tak jak wyżej napisane. Kiedyś bym polecił ale obecnie radzę się poważnie zastanowić przed aplikacją.

Teresa
@Inżynier

Kurczę to czy nie mogą zatrudnić kogoś dodatkowego skoro jest tyle roboty? Mówiliście w ogóle że nie radzicie sobie z obowiązkami?

@Teresa

@Teresa Z zatrudnieniem dodatkowych pracowników jest problem bo człowiek z doświadczeniem nie przyjdzie pracować za takie pieniądze jakie oferują, konkurencja w kraju niestety oferuje lepsze warunki. Zatrudniają sporo osób od razu po studiach ale to nie pomoże w rozładowaniu nadmiaru pracy bo jest problem z wyszkoleniem takich młodych ludzi ze względów opisanych powyżej. Problemy byly czesto zglaszane przez pracownikow i ogłoszenia z ofertami pracy pojawiają się co jakiś czas ale kandydatów z doświadczeniem jak na lekarstwo.

TT

Czy ktoś orientuje się ile zarabia tam projektant/starszy projektant? jakieś widełki obowiązują ?

@projektant a kadra kierownicza młoda ?

Projektant

Najgorsza firma w jakiej pracowałem w swojej zawodowej karierze. Nepotyzm na porządku dziennym. Kadra kierownicza rodem z PRL-u, trzyma się mocno stołków i skutecznie przycina skrzydła co by któryś z ambitniejszych pracowników przypadkiem nie wyszedł przed szereg. Trzeba tam popracować parę latek żeby tego doświadczyć na własnej skórze. Zdecydowanie odradzam.

Maria
@Projektant

Dlaczego uważasz, że kadra kierownicza w firmie Orlen Projekt nie wspiera rozwoju swoich pracowników? Czy możesz opisać konkretną sytuację na potwierdzenie swoich słów? Ambitny pracownik to często najtrwalszy kapitał firmy. Firmy coraz częściej zaczynają to doceniać.

toto
@Maria

Ten "kapitał" stopniał w latach 2012-2013 kiedy najlepsi odeszli z tej firmy do innych biur w Płocku i w Polsce i na świecie. Zostali tylko starzy pracownicy w wieku przedemerytalnym przywiązani do firmy albo niedojdy którym w życiu nic nie wyszło i ci którzy wiedzą komu i gdzie trzymać paluszek żeby awansować lub być chwalonym i klepanym po pleckach.

Maria

Ktoś z obecnych forumowiczów posiada informacje na temat bieżącej sytuacji w firmie Orlen Projekt? Jak wygląda sytuacja z zarobkami oraz dodatkowymi benefitami, np. opieką medyczną, karnetem na siłownie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w sposób merytoryczny.

wal-demar

Szczerze? Odradzam te "biuro projektowe". Marne zarobki, beznadziejni ludzie i tragiczna atmosfera pracy! Trzymać się jak najdalej od tej pseudo firmy!

on1

Nie pchać się do projektowania, to szambo, mało płacą, duży stres, duża odpowiedzialność.

niepracownik

witam czy ktos moze pracuje jak z kasa czy ciezko sie dostac bez duzego doswiadczenia po studiach prosze o opinie

Zostaw merytoryczną opinię o Orlen Projekt S.A. - Płock

• Jak się pracuje w Orlen Projekt S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Orlen Projekt S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orlen Projekt S.A.?

Orlen Projekt S.A.
  • Zglenickiego 42