Opinie o PGB Human Resources Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PGB Human Resources Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PGB Human Resources Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PGB Human Resources Sp. z o.o. w Poznań

Witam Was, mam pytanie. Dostałam ofertę stażu (nie praktyk!) w dziale personalnym w filii PGB HR. Czy ktoś z Was orientuje się, jakie warunki pracy? O co mnie będą pytać? Ile można zarobić? Jutro mam rozmowę kwalifikacyjną w Czempiniu.

wątpiący

ale 500 zł to całkiem sporo jak na pracę na pół etatu . może nie jest tak źle. bo jak by było tak rzeczywiście jak piszecie to kto by siedział za 500 zł ...

gość

A ja się dziwię, że tak trudno jest dotrzeć do wszystkich postów na temat tej firmy. Co jakiś czas co bardziej nieprzychylne znikają z tej stronki.. No cóż, to jak przyjmujemy krytykę jest bardzo wymowne.

Jeżeli przychodzisz do agencji z myślą, że firmy i kandydaci na Ciebie czekają to niestety tak nie jest. Trzeba zbudować więzi, słuchać, rozmawiać, i jeszcze raz rozmawiać. Dochodzi jeszcze pozytywne nastawienie i szczypta cierpliwości. Po kilku miesiącach zaczyna się robić ciekawie, można zaskoczyć przełożonych i samego siebie:-)

Firma PGB Human Resources Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Project Manager (instalacje elektryczne, teletechniczne). Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
andie_anderson

Do anonimu z dnia 16.08.2011 godzina 14:02. Praca w agencji wiąże się ze sprzedażą, tak jest i będzie. Żeby rekrutować, trzeba sprzedawać. Poza tym w ogłoszeniu zawsze umieszczane są informacje na temat kontaktu z klientem i sprzedaży usług HR także nie wiem skąd ten żal w wypowiedzi. A projekt rekrutacyjny zawsze bardziej się liczy w tej pracy, zwłaszcza dobrze przeprowadzony, tylko nie wszyscy potrafią to pogodzić ze sprzedażą aby utrzymać się w tego typu pracy.

Kons

Nie mam dużego doświadczenia, ale mi telefonowanie przychodzi raczej z łatwością. Po 2,5 tyg. praktyk PGB HR podpisało ze mna umowę, która jak na początek jest do zaakceptowania, bez rewelacji, ale wynagrodzenie jest wyższe np. niż na stażu z Urzędu Pracy. Niestety przychodząc do firmy nie wiesz do jakiego zespołu trafisz, jest ich 10, niektóre są super, ludzie mili, pomocni, w niektórych sami malkontenci a jeszcze w innych szału nie ma, ale da się wytrzymać.

Anka

Czy orientuje się ktoś jakie są miesięczne pensję nowych, młodych konsultantów? P:roszę o szybką odpowiedź!

Pisoul

a tam gadacie, w PGB jest (usunięte przez administratora)

Odbyłam praktyki i szczerze nie było najgorzej. Oczywiście rzucają na głęboką wodę, ale przynajmniej nauczysz się w dwa miesiące o wiele więcej niż przez rok w innym miejscu. Telemarketing nie należy do przyjemnych rzeczy, ale już na pierwszej rozmowie, powiedziano mi, że przede wszystkim na dzwonieniu polega ta praca. Po dwóch tygodniach nabierasz takiej wprawy, że swój prywatny tel odbierasz słowami: \"PGB HR w czym mogę pomóc\". Pragnę nadmienić, że minima idzie wyrobić, wyrobiłam to wiem, nie miałam tylko umówionych spotkań. Jeśli chodzi o atmosferę, to rzeczywiście jest dziwnie. Część osób przesympatyczna, część dąży po trupach do celu i zabije za kontakt dodany do bazy. Praktykantów raczej nie traktuje się najlepiej, czasami ociera się to o mobbing. Mistrzynią jest(usunięte przez administratora) która wiecznie wzdycha, komentuje na cały pokój, jaki to jesteś niekompetentny, czego zapomniałeś itp., oczywiście zawsze ma rację, chociaż jej nie ma. Specjalistka od wszystkich działów w PGB. Bardzo miło wspominam (usunięte przez administratora) Dziwi mnie też fakt, że szefostwo, pozwala odchodzić pracownikom, którzy robią najlepsze targety. Trochę to dziwne, ale widocznie taką mają politykę. Z tego co wiem zarobki nie są powalające i większość tam pracujących, przez jakiś czas nie zarabiała w ogóle. Witku nie pisz proszę, że trzeba było CI powiedzieć, że nas źle się traktuje, bo nie wierzę, że nie słyszysz chamskich uwag pani (usunięte przez administratora)A jeśli ktoś miałby Ci powiedzieć to w jakim celu? Co byś z tym zrobił? Jeśli chcecie w szybkim tempie nauczyć się praktycznie wszystkiego o HR i macie mocne nerwy ro polecam. Wrażliwcom i bojownikom odradzam!

Chciałabym się podzielić ze wszystkimi moimi negatywnymi doświadczeniami z firmą PGB HR z Poznania. Nie radzę nikomu, a także nie życzę, by pracował czy też odbywał praktyki na rzecz tegoż pracodawcy,który właściwie na to miano nie zasługuje, absolutnie. Panuje tam zła atmosfera, [treść usunięta przez admina], a także bardzo złe warunki do pracy.nW jednym pokoju pracuje po 10, 12 osób, które jeszcze mają dzwonić do potencjalnych klientów z ofertą firmy. Tak naprawdę, zarządza firmą dwóch szefów, którzy chyba nie wiedzą co to jest komunikacja międzyludzka, nie potrafią dogadać się w pewnych kwestiach, a winą obarczają za to pracownika, uważam, że są to bardzo niekompetentne osoby. [treść usunięta przez admina]

K.

Każdy ma prawo do własnej oceny. Z pewnością wiekszość negatywnych postów jest przejaskrawionych, np. klimat, atmosfera w moim teamie są bardzo dobre. Z kwartału na kwartał wynagrodzenia poprawiają się. Stała pensja na drugim etapie współpracy, rzeczywiście ostatnio została wprowadzona i mają na nią szansę osoby, które przejawiają zaangażowanie. Ale zdarza się, że zjawiają się kandydaci bez doświadczenia i checi, aby się postarać, za to - z wielkimi oczekiwaniami.

KKKKKKKK

Mam pytanie zamierzam odbyć tam praktykę, powiedziano mi, że w połowie drugich (usunięte przez administratora) zł za odbyte praktyki. Czy osoby, które były tam na praktykach miały też takie perspektywy roztaczane? I jak to jest z tym zatrudnieniem po praktykach? Proszę o odpowiedź, bo mam mało czasu na decyzje, a czytając wypowiedzi jestem w kropce.

prawie

dziekuje za szybką odpowiedź!!!

praktykantka

Powiem Ci tak, firma nie cieszy się zbyt dobra opinia, ale jesteś w stanie się tam naprawdę dużo nauczyć, co ci się może później przydać. Atmosfera i ludzie są koszmarni, ale dzięki tym praktyką znalazłam lepszą prace w innej Agencj9i, bo miałam już jakąś konkretną wiedzę. Także jeżeli potrafisz zacisnąć zęby i nie zważać na to co się tam dzieje to skorzystaj.

no wlasnie zastanawiam sie czy podjac tam praktyki. nie powiem, zeby bezplatne(usunięte przez administratora)kolejne tyle byly zachecajace... ale jednak liczy sie doswiadczenie, co mysle moze sie przydac nam, mlodym studentom.... jak myslicie? waham sie. moze ktos obiektywnie stwierdzi czy to sie `oplaca` ? bo na razie albo wszystko jest CZARNE albo BIALE ;) pozdrawiam!

Johny

jest okey;)

Konsultant

Według mnie atmosfera jest w porządku. Zasady wynagradzania podają w opisie stanowiska, każdy taki otrzymuje na samym początku. Wystarczy przeczytać i wszystko wiadomo. Minima to minima, najbardziej liczy się zakończenie rekrutacji, jednakże jestem przykładem osoby, która otrzymała ofertę pracy, mimo że mi się nie udało zakończyć projektu. Podejrzewam, mogło zadecydować prawie dwukrotne przekroczenie minimów. Trzeba się mocno postarać, lecz to realne. (usunięte przez administratora)niekiedy bywa ciężko, ja się dogaduję o) pozdro dla wszystkich

j.a.

a ja chciałam się dowiedziec jak przedstawiaja sie realne zarobki w pgb hr poznan skladowa 5 juz po okresie praktyk?czy warto podiąc tam prace dla samej obiecanej umowy o prace na czas nieokreslony po okresie 560h?

były Młodszy a raczej Młodsza

Naprawde dobry start dla tych, którzy chca spróbowac swoich sił w rekrutacji i nie mają dziwnych skojarzen z telefonowaniem:0 Spróbowałam w Pgb, pracuje w stolicy w konkurencji, praca bardzo podobna, z tą różnicą, że w Warszawie pracuje się pod znacznie wieksza presja. W Pgb bylo raczej lajtowo:0

Konsultant

W pgbhr jest zatrudnionych kilkanascie konsultantow (prawdopodobnie rok czy 2 lata temu faktycznie bylo kilka osob). Zdecydowana wiekszosc zatrudnionych - osoby ktore wczesniej byly na praktyce. Praktykantow przewija sie duzo. Nie wynika to ze strategii dzialania. Praca w pgbhr nie nalezy do latwych, wymaga umiejetnosci sprzedazowych, interpersonalnych i zaangazowania. Osoby, ktore zostaja tylko na praktyce niewiele wnosza. Aby wspolpraca z klientem byla skuteczna – wymaga czasu i cierpliwosci (zwykle kilku miesiecy). Przyjmowanie osób z zamierzeniem wspołpracy tylko na praktyce nie ma po prostu sensu. Takiego zamierzenia tez nie ma. Kazdy na praktyce dostaje wytyczne, co nalezy zrobic aby otrzymac od pgb oferte pracy po praktyce. Te kilkanascie zatrudnionych osob spelnilo te wytyczne wiec prawdopodbnie mozna. Do tematu telefonowania i „czarnej roboty” - rekruter / head-hunter musi miec kontakty, zdobywa je dzieki telefonowaniu. Skutecznosc zalezy od tego jak prowadzimy rozmowy tele. W czasie ostatniego roku bylo wiele zmian w pgbhr, gorszych i lepszych. Moim zdaniem firma idzie w dobrym kierunku.

Zostaw merytoryczną opinię o PGB Human Resources Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w PGB Human Resources Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PGB Human Resources Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PGB Human Resources Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 8 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PGB Human Resources Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 555 ocen.

PGB Human Resources Sp. z o.o.