Opinie o EC Engineering w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy EC Engineering. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w EC Engineering na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o EC Engineering w Kraków

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Trolejbus

Firma tzw. Ukryty Łagr. Dadzą nadzieję,a potem zniszcza psychikę. Stwierdzam, że czas tą firmę wykoleić raz na zawsze.

Zainteresowany

Słyszałem sporo dobrego o firmie. Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

aaa
Kandydat

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja w biurze projektowym? Jaka atmosfera, kierownictwo? Jakieś orientacyjne widełki płacowe? Pojawiło się sporo ofert pracy i zastanawiam się nad aplikowaniem

Spartakus
Kandydat

Czy są może przyjęcia na spawacza , i na jaką stawkę można liczyć ?

Dorota
@Spartakus

A co ogłaszali się gdzieś, wiesz coś? Albo słyszałeś? Bo ja właśnie nic

Spartakus
@Dorota

Tak,na spawacza.

Dział HR
@Dorota

Dzień dobry, Nasze aktualnie oferty pracy można znaleźć na naszej stronie internetowej, Facebooku oraz portalu Pracuj.pl Zachęcamy do aplikowania: Ogłoszenie na spawcza : (usunięte przez administratora)

Wiktoria Nowy wpis
@Dział HR

Dziękuję :) a jak nie ma ofert pracy, to warto składać aplikację? :)

Stażystka

Pracuję w EC Engineering od niedawna, ale moje wrażenie jest bardzo pozytywne. Rozmowa o pracę była rozmową, a nie przesłuchaniem. Rekruterzy pytali o moje doświadczenie, pomysły na prowadzenie działań w ich firmie itd. Na decyzję o zatrudnieniu czekałam niecały tydzień. Na początku przeszłam szybkie wdrożenie, dostałam służbowy laptop, telefon i właściwie od razu mogłam działać. Inni pracownicy chętnie odpowiadają na moje pytania, gdy czegoś nie wiem. Ogólnie wszyscy są przyjaźnie nastawieni i z każdym można porozmawiać. Dużym atutem jest to, że mogę pracować w dniach i godzinach, które sama zadeklaruję. Jest też możliwość pracy zdalnej. Firma dba o pracowników - są świąteczne paczki, wyjścia integracyjne, możliwość zamówienia karty multisport, konkursy dla dzieci pracowników itd. Uważam, że wynagrodzenie dla stażysty jest całkiem niezłe (miałam jeszcze dwie inne propozycje stażów, gdzie płace były nieco niższe).

Zabor Nowy wpis
Klient
@Stażystka

Jaki dział?

Spartakus Nowy wpis
Kandydat

Witam ,na jakie zarobki może liczyć spawacz ?

Marek Nowy wpis
@Spartakus

Jeśli chodzi Ci o Kraków, to zauważyłem na ich stronie, że obecnie jedynie stażystów potrzebują. Też się zdziwiłem, że nie potrzebują teraz spawacza. Ktoś Ci polecił tę firmę, że chcesz u nich robić?

Mariiusz

Podaję swoje imię bo nie mam nic do ukrycia pracuje w tej firmie od kilku miesięcy podejście kadry kierowniczej do pracowników jest jak najbardziej odpowiednie i pozytywne Jeżeli chodzi o wypowiedź na temat przełożonego to mogę się wypowiedzieć tylko na temat Pana Tomka jest to kierownik który ma bardzo odpowiednie podejście do organizacji pracy i wkontakcie z pracownikami

Obecny
@Zainteresowany

W związku z przeprowadzką do Niepołomic pierwsze ogłoszenia rekrutacyjne się już pojawiły na pracuj.pl. Dla miejscowych na pewno dobra opcja.

Nie polecam
@Zainteresowany

Nie wiem co niby słyszałeś dobrego, ale ja szczerze nie polecam aplikować do tej firmy, szczególnie jeśli trafiło się na pewnego pana o którym wspominał nie będę

Sonix
@Nie polecam

Którego? Po to jest chyba forum, żeby pisać jak jest, a takie ogólniki nic nie wnoszą do tematu.

@Zainteresowany

Szanowni Państwo, EC Engineering prowadzi prawie ciągły nabór od 2004 r., kiedy powstała. Wtedy było nas 30 osób, obecnie jest 240 i liczymy na więcej. Aktualne rekrutacje można znaleźć na https://pracodawcy.pracuj.pl/ec-engineering-sp-z-o-o,13061 Właściwie nieustannie trwa rekrutacja na Konstruktora CAD. Prosimy o przyjęcie informacji, że jeśli nie odzywamy się na przesłane CV to jest to odpowiedź odmowna. Po każdym zaproszeniu na rozmowę dokładamy wszelkich starań, żeby udzielić w najkrótszym możliwym terminie odpowiedzi bez względu na wynik. Jeśli ktokolwiek nie otrzymał takiej informacji to bardzo przepraszamy. Dla większości naszych pracowników jest to pierwsza praca i znajdziecie tu ludzi ze stażem pracy od 1 do 14 lat, czyli tyle ile istnieje firma. Zarobki są rynkowe, co poparte jest niskim wspł. rotacji pracowników, co nie oznacza, że ludzie nie zmieniają pracy. Jeśli ktokolwiek ma możliwości znalezienia miejsca w którym może się lepiej realizować to bardzo się cieszymy, że w jakimś stopniu mogliśmy się do tego przyczynić. Dla większości, która z nami zostaje staramy się stworzyć warunki jak najlepszego rozwoju . Wartością trudną do oszacowania jest udział w ambitnych, nie odtwórczych projektach i tworzenie polskiej marki. Za każdy głos krytyczny dziękujemy - będziemy się starali poprawiać, każde dobre słowo zdopinguje nas do bycia lepszymi. Serdecznie pozdrawiam, W imieniu zarządu EC Engineering

Bartek
@Zainteresowany

Na stronie pracuj.pl znajdziesz wszystkie aktualne rekrutacje. Firma prowadzi tak naprawdę stałą rekrutację do biura w Krakowie i do Zakładu w Niepołomicach. Z tego co widzę to na tę chwilę jest ponad 10 ofert pracy.

Jakub
@Bartek

Skoro firma z Twojej wiedzy prowadzi stałą rekrutację do biura w Krakowie, to może podzielisz się z nami forumowiczami tym, czy jest to ogólnie stabilne miejsce pracy i łatwo utrzymać się wiele lat na stanowisku, które nas zainteresuje? Coraz więcej jest osób na rynku pracy, którzy w tych niepewnych czasach chcą mieć po prostu stabilne zatrudnienie.

Ardo
@Jakub

Firma nie gwarantuje stabilnego zatrudnienia pomimo obietnic Pan K. rekrutujący jest niewiarygodny i przede wszystkim niekompetentny. Generalnie forma to porażka! Nie traktuje pracowników poważnie, słabe płace i ogólne słabo. Nie polecam

wergiliusz
@Jakub

@Jakub jest to stabilne miejsce pracy. W Krakowie w biurze możesz liczyć napewno na stały napływ projektów. Raczej klientów nam przybywa niż ubywa i ze względu na specyfikę rynku kolejowego przez najbliższe lata czeka firmę zwyżka ze względu na ilość podpisanych kontraktów. Napewno masę doświadczenia można nabyć w EC

Bartek
@Jakub

@Jakub, jeśli pracujesz solidnie i uczciwie to jak najbardziej nie ma się co obawiać o swoje stanowisko. Czasami przychodzą nowi pracownicy, którzy są zdziwieni, że w miejscu pracy ktoś wymaga rzeczywiście od nich pracy, a nie tylko obecności : )

Wiola
@Zainteresowany

Jest sporo ofert pracy i stażów - są dodane na stronie: https://ec-e.pl/kariera i na pracuj.pl

romo

Fatalnie zarządzana firma. Słabe zarobki

Morg
@Zainteresowany

Tak, nabór jest cały czas prowadzony na różnych szczeblach doświadczenia.

Nie polecam podejmowania współpracy z firmą EC Engineering. Spychanie odpowiedzialnych projektów na młodsze osoby, kiedy doświadczeni pracownicy chodzą 20 razy na kawę lub siedzą niewzruszeni na telefonach to normalność. Bardzo uszczypliwe oraz niesprawiedliwe komentarze, wręcz doprowadzające niejednokrotnie mnie oraz inne osoby z zespołu do płaczu i powodujące ogromny stres przed pójściem kolejnego dnia do biura. Ogromna presja czasu ze strony zlecającej zadanie, wymuszanie zostawania po godzinach oraz brania pracy na weekendy. Firma zatrudnia przede wszystkim studentów co oznacza zbyt dużo niedoświadczonych ludzi w zespole przy bardzo dużym obciążeniu projektami. Podczas początkowego szczytu pandemii możliwość pracy zdalnej jedynie przez bardzo krótki czas, następnie nastąpił od stycznia 2021 przymusowy powrót do biur wszystkich pracowników i nikt już nie przestrzegał odstępów. Bardzo niskie wynagrodzenia, w każdej konkurencyjnej firmie jest ono przynajmniej o 1,5 tys brutto wyższe na początkowych stanowiskach. Pierwsza podwyżka następuję po 3 latach pracy na cały etat i nadal nie dorównuje pensji juniora u konkurencji. Brak pieniężnych dodatków na święta. Zdjęte dofinansowanie na Multisporta podczas pandemii, które trwało nawet długo po otwarciu obiektów sportowych (o ile już jest to dofinansowanie...). Sprzęty nie nadające się to użytku - zepsute szuflady w biurkach, zacinające się komputery po 4 razy dziennie, myszki, klawiatury oraz słuchawki dostaję się po paru osobach wstecz - okropnie brudne i niehigieniczne. Ogólna zasada - póki działa to nie ma potrzeby kupowania nowych. Praca zdalna bez laptopa firmowego polegająca na łączeniu się z ledwo chodzącym komputerem stacjonarnym to udręka.

Dział HR
@Były pracownik

EC Enginnering zatrudnia wielu studentów, którzy są nastawieni na rozwój, a my chcemy dać im tę możliwość. Pracujemy przy ambitnych projektach, w których studenci chcą brać udział, ale zawsze mogą się zwrócić się z prośbą o pomoc do osoby bardziej doświadczonej. Nigdy nie są pozostawiani sami sobie. Zdarza się, że są okresy, w których natężenie pracy jest większe. Wtedy pracownicy mają możliwość wzięcia nadgodzin, które zawsze są dodatkowo płatne. Obecnie wiele pracowników korzysta z możliwości pracy zdalnej. Wymiar w jakim można pracować zdalnie ustala się z danym kierownikiem i zależy od zajmowanego stanowiska. Na święta firma zapewnia każdemu pracownikowi paczkę świąteczną. Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu dofinansowania do karty Multisport (korzystało z niej tylko około 30% pracowników). Przenieśliśmy w ten sposób zaoszczędzone środki na inne działania promujące zdrowy tryb życia np. owocowe poniedziałki, dopłaty za chodzenie pieszo / dojeżdżanie na rowerze do pracy. Obecnie tworzymy program poleceń pracowniczych oraz system innych benefitów, które spotkały się z większą aprobatą ze strony pracowników. Jeśli pojawiają się problemy ze sprzętem, zawsze można liczyć na nasz dział IT, który wykonuje naprawy. Jeśli istnieje potrzeba zakupu nowego sprzętu, to oczywiście takie działanie, po zgłoszeniu do kierownika jest realizowane.

Kandydat

Jakie zarobki firma oferuje stażystom?

20- 25 zł netto

Podnóżek

Jestem na pokładzie w Podłężu od niedawna. Po czasie próbnym, umowa na czas nieokreślony. Praca ciekawa, a zadania konkretne. na plus: - godziny pracy i wynagrodzenie, - dojazd i lokalizacja, - możliwość rozwoju i nowe projekty, - samodzielność, do poprawy: - automatyzacja procesów

Trolejbus

janK
@Trolejbus

ta firma to gdyby nie ustawowe 2800,to ludzie pracowali by tu za łyzke ryzu !!! żałosne ale prawdziwe byłem u nich ,widzialem,i wiem co zaproponowali.zreszta szkoda sie wkur...ć !

Stażystka
@janK

Nie wiem skąd wzięta taka stawka, nawet stażyści u nas w firmie zarabiają więcej.

romo
@Trolejbus

Taka prawda

Jak długo czekaliście na odzew z EC Engineering? Oddzwaniają zawsze?

Mateusz
Kandydat

Cześć :). W ogłoszeniu na stanowisko inżynier CAE (obliczenia MES) napisane jest "atrakcyjne wynagrodzenie". Tutaj pytanie do znających firmę - dla kandydata z 4 latami doświadczenia w MESach ile według tej firmy to może być "atrakcyjne wynagrodzenie"? Pytam bo nie wiem czy warto CV odświeżać :-). Jest szansa na okolice 10k brutto? Bo nie sądzę żeby 5-6k to było atrakcyjne wynagrodzenie na takim stanowisku :D (chyba, że atrakcyjne dla budżetu firmy :D).

wergiliusz
@Mateusz

Cytując słowa prezesa "W EC zawsze liczymy na TANIĄ Siłe Roboczą" to odwieczna maksyma jaka firmie towarzyszy :) Po 4 latach w CAE w zależności od personalnych umiejętności możesz liczyc że dostaniesz od 6-8k na ręke.

Piter

@aaa

Beznadziejna firma. Wykorzystają i porzucą. Brak stabilności

Tomasz
@Adamo

Porzucą? Według LinkedIn średni czas pracy w EC to 4 lata, można spotkać bardzo wielu pracowników ze stażem +10 lat. Skoro tyle osób z własnej woli decyduje się tu pracować przez tyle lat to chyba nie ma tak źle.. ; )

Adamo
@Tomasz

Papier /internet wszystko przyjmie Zarobki słabe w porównaniu z innymi ifrmami, brak porządnego zarządzania, chaos organizacyjny. Widać nie pracowali w innych formach...

Tomasz
@Adamo

@Adamo, co do zarobków powiem tak: "ile z siebie dasz, tyle masz". Nie oczekuj nie wiadomo jakich zarobków, jeśli nie jesteś w stanie stworzyć realnej wartości dla firmy. Jeśli chodzi o czas pracy to patrząc po prostu rynkowo jest od ponadprzeciętnie długi.

Piter
@Tomasz

@Tomasz nie do końca, ta firma potrafi Cię po prostu złamać psychicznie, stworzyć w głowie poczucie że do niczego się innego nie nadajesz. Z perspektywy czasu, niestety ale wiele zmian sprawiło że jest to firma o której większość specjalistów chce zapomnieć, a relacje jeśli są to tylko iluzoryczne. Szacunek niestety nie istnieje, a najlepszym co może Cię spotkać to przetrwać kilka lat, zrobić sztuczne doświadczenie i pójść do poważnej firmy.

xyz
Kandydat

W ogłoszeniu na konstruktora CAD wymagana jest podstawowa znajomość CATII - może ktoś rozwinąć, co przez to należy rozumieć?

abc
@xyz

Umiejętność zamodelowania konstrukcji blaszanych (spawanych) lub innych prostych detali i złożeń. W trakcie rekrutacji jest to sprawdzane na podstawie jakich prostych konstrukcji z 2 części zrobionych. Znajomość GSD jest atutem.

abc
@abc

Dzięki za odpowiedź! A wiesz jakich zarobków można oczekiwać na tym stanowisku?

stażystka
Kandydat

Jak traktują stażystów w ostatnim czasie? Jaka jest sytuacja między pracownikami?

Adaś
@stażystka

Ciężko powiedzieć coś o ostatnich czasach. Generalnie wszystko zależy od tego na kogo się trafi, do którego działu oraz do jakich projektów będzie się przydzielonym. Z reguły są to partnerskie relacje. Na początku dostaje się zadania raczej o mniejszym skomplikowaniu gdzie raczej będą patrzeć na ręce, ma to na celu głównie określenie czy można komuś powierzyć bardziej odpowiedzialne zagadnienia.

Wiola
@stażystka

Ja mam bardzo pozytywne wrażenia. Mogę o wszystko zapytać i liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów. Atmosfera jest przyjazna.

Ile jest zmian w EC Engineering?

Miłosz
@Pytanie

Możliwe że zależy to od lokalizacji. Biuro na Armii Krajowej nie ma sztywnych godzin pracy. Czasami gdy zaczyna brakować licencji to się robi zmiany 6-14 i 14-22. Ale te sytuacje są względnie rzadkie i nie dotyczą wszystkich pracowników. Generalnie rekomendowane jest pojawienie się w biurze do godz. 9

Kandydat

Witam, mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat pracy i obowiązków technika kontroli jakości oraz na jakie zarobki można liczyć?

Andrzej
Kandydat

Na rozmowie kwalifikacyjnej pytania były nie wiadomo skąd wzięte. Chodziło o rysunek techniczny, wytrzymałość materiałową i materiałoznawstwie.

Bart
@Andrzej

Jakie np?:-)

iLikeTrains
Kandydat

Co firma rozumie przez "atrakcyjne wynagrodzenie" w ofertach pracy dla stażystów?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w EC Engineering?

Miłosz
@Pytanie

Raczej jest to umowa o pracę. Na początku na czas określony, potem na czas nieokreślony. O której placówce mówisz?

Nr Elvis

Jak tam w ECE, dalej Mongolia? ;)

Mr Oksztoń
@Nr Elvis

Tak :)

Janusz
@Mr Oksztoń

No ale co tak mało współczesnych opinii. Napisalibyście trochę prawdy jak to się mongoliło na produkcji :D

@Nr Elvis

Ciezko stwierdzić bo wszyscy baletmistrze opuścili scenę ????

@Janusz

Teraz to tam jest niezły meksyk... Ewentualnie Kambodża

Forfiter
@aw

Kambodża to już była na ul. Centralnej ;)

Łucja
@Forfiter

Nie da się nie zauważyć, że trochę zboczyliście z dyskusji o ważnych tu tematach, dlatego muszę Wam przerwać na moment. Na tej stronie: https://pracodawcy.pracuj.pl/ec-engineering-sp-z-o-o,13061 znajdują się aktualne oferty pracy od firmy EC Engineering. Chcą teraz zatrudnić Młodszego Specjalistę ds. Administracji, Kierownika Projektu oraz Inżyniera Konstruktora w dziale R&D. Pracodawca oferuje wszystkim pakiet benefitów, jednak ich nie wymienia. Może zatem Wy powiecie, na jakie dodatki można tam liczyć? Zachęcam.

Elemelek
@Łucja

Pełen pakiet benefitow to w tym wypadku multisport częściowo płatny, dofinansowanie w przypadku jazdy na rowerze do /z pracy oraz paczki na święta ????

@Elemelek

Zaciekawiło mnie to rzekome dofinansowanie dla osób, które przyjeżdżają do pracy na rowerze. Czy jest to comiesięczne dofinansowanie? Jeżeli tak to, jakiej jest ono wysokości? Ciekawi mnie, czemu akurat osoby dojeżdżające do pracy rowerami otrzymały ten dodatek.

@Bogdan

Było 50gr za kilometr matematykę zostawiam tobie????

@Elemelek

Paczka na święta to jakaś farsa.

@aw

W niektórych firmach pracownicy nie mogą liczyć na paczki na święta, jestem ciekaw co się w niej znajduje że nie jesteś z niej zadowolony? Mógłbyś powiedzieć, jako obecny pracownik, jaka panuje atmosfera w firmie i czy jesteś zadowolony z pensji? Takie szczere wypowiedzi są bardzo ważne dla innych użytkowników.

@Bogdan

Wolał bym już nie dostać i żeby ktoś miał jaja jej nie dać. A nie robić paczkę bo na fakturce koszty na koniec roku przytuli.

@aw

Rozumiem. Mimo wszystko trzeba docenić to, że pracodawca pamięta o pracownikach i wręcza tego typu upominki. Tak jak wcześniej napisałem niektóre firmy, niestety nie dają nic. Skoro pracownikom rozdawane są paczki na święta, to chciałbym uzupełnić tę kwestię i dowiedzieć się, czy organizowane jest może spotkanie wigilijne? Może chociaż pod tym względem wygląda to Twoim zdaniem dobrze?

@Bogdan

Spotkanie wigilijne w sumie jest zawsze organizowane w jakiejś knajpie, albo hotelu. Jest to bardziej uroczysta kolacja z grzańcem, zazwyczaj trwa do ostatniego gościa. Poza tym organizowane są czasami jakieś wyjazdy dla pracowników konkretnego działu, lub spotkania osób związanych w projektach (piwo, bilard) - nie jest to jakoś stały punkt programu, ale zdarza się kilka razy w roku takie wyjście

bs
@aw

Paczka o średniej wartości 250 zł według Ciebie to farsa? Zawsze to miły dodatek do wynagrodzenia, który nie jest przecież żadnym obowiązkiem. Są firmy, w których żadnej paczki nie uświadczysz...

Zostaw merytoryczną opinię o EC Engineering - Kraków

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w EC Engineering?

Zobacz opinie na temat firmy EC Engineering tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EC Engineering?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie EC Engineering?

Liczba opinii klientów firmy EC Engineering, to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a, 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EC Engineering?

Kandydaci do pracy w EC Engineering napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EC Engineering
2.3/5 Na podstawie 208 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.