Opinie o Cykoria S.A. w Wierzchosławice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Cykoria S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Cykoria S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja słodyczy i przekąsek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cykoria S.A. w Wierzchosławice

Ważna wiadomość

W celu uzyskania wczasów pod gruszą oraz innych świadczeń pracownik ma za zadanie złożyć pracodawcy oświadczenie o swojej sytuacji majątkowej i rodzinnej. Na tej podstawie przełożony określa, czy i w jakiej kwocie świadczenie będzie przysługiwało. Sam wniosek urlopowy nie jest wystarczający, aby pracownik uzyskał świadczenie – by je wypłacono, konieczne jest złożenie wniosku o jego wypłatę. Wczasy pod gruszą 2024 – kwota świadczenia Wczasy pod gruszą nie mają z góry określonej kwoty. To, ile pracownik dostanie, jest uzależnione od zarobków zarówno jego, jak i członków jego rodziny. Co ważne, na wysokość świadczenia nie mogą mieć wpływu takie kryteria, jak staż pracy, przebywanie na urlopie czy kwalifikacje. Niedopuszczalne jest również wypłacanie wszystkim pracownikom takiej samej kwoty. Pracodawca sam może określić wysokość świadczenia urlopowego w swojej firmie. Przepis art. 3 ust. 4 Ustawy z 4 marca 1994 roku o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych ustala tylko górną granicę świadczenia urlopowego. Zakładając, że wysokość świadczenia urlopowego odpowiada wysokości odpisu podstawowego na ZFŚS, w 2023 roku świadczenie urlopowe wynosiło: 1. dla pracownika zatrudnionego w normalnych warunkach pracy: na pełny etat – 1 662,97 zł, na 3/4 etatu – 1 247,23 zł, na 1/2 etatu – 831,49 zł, na 1/4 etatu – 415,74 zł; Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wczasy-pod-grusza-dla-kogo-i-na-jakich-zasadach

Тамара

Ми найкращі працівники, ми тут мало заробляли за надто багато роботи після 12 годин, тому пішли в інші компанії, гроші кращі, вітаю хлопці, цілую

Praca w brygadzie remontowej
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Witam, Chciałbym się dowiedziec jak wygląda praca w brygadzie remontowej ? Z tego co mi wiadomo szukają osób z doświadczeniem przy remontach odtworzeniowych automatów produkcyjnych ? Z doswiadczeniem zwiazanym z Mechaniką/Pneumatyką/Automatyką Proszę o informację jak jak wygląda obecnie sytuacja, jak wyglądała w latach poprzednich ? Czy jest ktoś z doświadczeniem i wiedzą aby wprowadzić w temat branży ? Jakiego zakresu obowiązków można się spodziewać ? Oraz plus minus jakie są realne zarobki na takim stanowisku ?

Sylwia

Nie tylko oni mają nową umowę jedna pani z .......ciekawe czemu z nimi też ma dobrą kasę bo taka teraz uśmiechnięta i zadowolona

Wiem wszystko

Chodzą słuchy że umowy około 5000 za pracę dla 3 zmian

Czy kandydat na stanowisko ELEKTRYK (NR 2000) w firmie Cykoria S.A. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Notes

Wpisy pomogły obserwuję i jakoś teraz nie wychodzi szybciej ale daty poprzednich wyjść i nieobecności wysyłam z moich obliczeń wychodzą 42 dni urlopu przy dostepnych 26 w roku 2023 zobaczymy kto ma rację głupia pakowaczka czy ta co karty wypisuje

Douglas
@Notes

MASZ RACJĘ TERAZ JEST DO KOŃCA PRACY ale notes pilnuje nie będzie więcej przekrętów jak pani B jeszcze raz komus da wolne i zapłaci za to prezes to będzie wysłane kiedy gdzie o której . Premie zabieraj sobie a nie dobrym chodzącym do pracy to nie twoje pole nie twoim pracownicy

Hmmmm
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Czemu dziś był sanepid na zakładzie?Ok ktoś ostro zagrywa jutro PIP w piątek PIH tak mówią na wszystkich zmianach się dzieje ale jak wszystko będzie ok to dobrze jak to kierownictwo mówi kontrolingu nigdy dość

Xdxdxd

Ludzie widać że nie macie swojego życia prywatnego i lubicie grzebać innym... Co kogo interesuje kto kopie groby,jeździ beż prawka,obiera cebulę I tak dalej? Ten co kopie dorabia Ten beż prawka on dostanie mandat nie wy Ten w cebuli... hm Żadna praca nie hańbi. Jest wiele ośrodków gdzie można pracować jako wolontariusz. Więc jeden z drugim jak macie za dużo czasu poświęćcie go w sposób użyteczny a nie przeglądając ludzia życie prywatne. Pozdrawiam miłego dnia

Procencik

Tak to już bywa jeden drugiemu wrogiem nie ma już koleżeństwa w zakładzie tak to jest jak zarabia się mało a inni kombinują wtedy każdy poda każdego do skarbówki

Przepisy

Kontrola zwolnienia lekarskiego może być realizowana przez ZUS lub pracodawcę w miejscu zamieszkania lub czasowego pobytu pracownika, w drugim miejscu pracy lub miejscu prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli pracodawcą jest osoba fizyczna, uprawniona jest do osobistej kontroli. Może także zlecić tę funkcję innemu pracownikowi, na przykład komórce kadrowo-płacowej. Do przeprowadzenia kontroli prawidłowości korzystania ze zwolnień lekarskich jest uprawniony pracodawca, który: - wypłaca wynagrodzenie za okres niezdolności do pracy z powodu choroby na podstawie art. 92 kodeksu pracy. Może prowadzić tę kontrolę nawet w przypadku, gdy nie jest zobowiązany do wypłaty zasiłków, - ustala uprawnienia do świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w przypadku choroby i macierzyństwa oraz wypłaca je ubezpieczonym zgodnie z ustawą o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w przypadku choroby i macierzyństwa, jeśli zgłasza powyżej 20 ubezpieczonych do ubezpieczenia chorobowego. Przed osobą przeprowadzającą kontrolę pracodawca wystawia imienne upoważnienie, które powinno być łączone z legitymacją pracowniczą lub dokumentem tożsamości. Numery tych dokumentów powinny być zawarte w upoważnieniu. ZUS przypomina ważne daty dla przedsiębiorców ZUS przypomina ważne daty dla przedsiębiorców zobacz również Ważne jest, aby kontrole były wykonywane według potrzeb bez wcześniejszego ustalania stałych terminów. Mogą być wzmożone w okresach, gdy zauważalnie wzrasta liczba pracowników korzystających ze zwolnień lekarskich.I to na tyle

WKS zwana śnieżka laborantka

Na umowie 16 zł brutto potem premia dodatkowe czynności itp system 3 zmiany otrzymasz najniższą krajową 3270 minus autobus 190 i Ubezpieczenia Warta ponad 70 zł czyli na konto 3000 zł dopłata do brutto DO TEGO 900 ZŁ HAHAH ŻENADA do godzin nocnych liczą 16 zł plus dodatek ale się to zmieni bo PIP już wie o tym laborantki wysłałaly kwitki wypłaty więc nie polecam ogólnie ZAKŁAD BEZ PRZYSZŁOŚCI 1 elektronik reszta się ZWOLNIŁA halowe masakra tylko (usunięte przez administratora) innym ale to też się zmieni bo poszły e-maile do kontrolingu co robią w pracy spanie kawki (usunięte przez administratora) na urlopach godzinach itp zweryfikują to szybko bo Prezes nie lubi jak go okradają,Co jeszcze talony po 300 paczki jak masz dzieci

Matematyk

Czy Wy serio jesteście tacy (usunięte przez administratora)?! Podnoszą akord a wypłaty w miejscu!!! Wasz akord jest tylko podnoszony żebyście luki wypełniały na magazynie !!!

Wieś na literę K

K to nie wieś to stan umysłu Apel do kontrolingu kto płaci dodatkowo za godziny jak kopią groby a to panie prezesie (usunięte przez administratora) PANA cza to sprawdzić

Możecie opowiedzieć co się dzieje teraz na serwisie? widziałem, że miesiąc temu oferta wygasła, nie wiem czy mam żałować, że nie zdążyłem? Piszą o możliwych nadgodzinach, zastanawiam się na ile są teraz nieograniczone?

Joasia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Hej wszystkim Są jakieś informacje na temat bonów? Czy paczki na święta w Wielkanoc też są czy tylko Boże Narodzenie

Spec
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Ktoś wypowie się na temat pracy w dziale handlowym? Jaka jest atmosfera i ogólne warunki pracy :)

Tik Tak
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Zbliżają się święta, więc na ile możemy liczyć? Covid się skończył więc talony powinny wrócić do minimum 600,- jak uważacie ?

Na razie to pytania będą, bo piszesz w sposób niezrozumiały. Co to znaczy, że nadgodziny mają być płacone od stawki godzinowej? A jaką macie stawkę godzinową, od tego zacznijmy? I nie rozumiem tego "od". Pracodawcy płacą x zł ZA godzinę, a nie stawkę od stawki. Tak że jakbyś mógł wyjaśnić. Plus co ma inspekcja do 30 proc. więcej za godziny nocne?

Beata

Stawkę mam 16 zł brutto na godzinę tak jak każdy tyle na umowie mam.Ile powinno być według najniższej krajowej netto za godzinę pracy w nocy?

Dorian

Raczej 20% powinno być

J. P

Mam pytanko wiadomo już czy będą premie talony na święta?

Juras Ogóras
@J. P

Dla dzieci będą słodycze a talony to jeszcze nie były wywieszone mam przejście jak wrócę do pracy to napisze jaka kwota

Ryży

Masakra 300zl na święta za ciężki rok pracy

@Ryży

No faktycznie 300 zł. Wstyd dla zakładu. Przecież socjal jest spory....na cały rok.

Susz

Owszem byłaby dobrym samodzielnym kierownikiem. Bardzo dużą wiedzę nabyła przez ten okres i chcielibyśmy żeby wróciła do nas. Tylko co my możemy zrobić aby wróciła :(?

@Susz

Chyba cos mi umknęło w tym całym wątku. Kto przemawia za stwierdzeniem „chcielibyśmy”? który dział? Generalnie jeśli o powroty byłych pracowników chodzi to są z nimi jakieś problemy?

Faktycznie ludzie pracują tutaj do samej emerytury? O jakich stanowiskach przy tym można przeważnie myśleć? i co wynika z takiej przykładowej długości samego stażu pracy?

Zośka

Mi jako doświadczonej pracownicy która pracuje tutaj za długo na samą myśl nasuwa się że człowiek pracuje tutaj z czystej głupoty.

Zośka

Ooo
@Zośka

Z czystej głupoty? Możesz to jako wyjaśnić? Skoro pracujesz tu od lat to pewnie można wiele się dowiedzieć na temat warunków pracy ale także tym jak się zmieniały w czasie? Co mimo wszystko tak bardzo nie zniechęca, że wciąż można pracować?

BezNicku
@Zośka

Droga Pani Zosiu.. pisze Pani , że po wielu latach pracy , stwierdzić może że wyłącznie z czystej glupoty w tej firmie się pracuje .. Otóż proszę mi napisać co takiego złego się tu dzieje? Gdzie jest lepiej ? W markecie na kasie ? W piątek, sobotę i w handlową niedzielę? Czy może w hotelu jako sprzątająca pokoje po miłosnych schadzkach ? Bo z tego co wiem, to najniższą krajową dają wszędzie równo. Tutaj ma Pani grafik ustalony ,nikt nie zabiera Pani wolnego , wyplaty na czas i zusy odprowadzone.. Liczni na L4 siedzą więcej niż w innych zakładach jest tolerowane !! Wiec co jest głupotą? Na lepsze stanowisko składa się wykształcenie, umiejętności i kreatywność, więc niech usiądzie sobie Pani .. spokojnie przemysli czy kiedykolwiek szukała Pani innej pracy z efektem , bo skoro nadal tu Pani jest to chyba tak i wygodnie i dobrze . Mam nadzieję że zakład będzie prosperował tylko lepiej i żeby Pani nie musiała szukać pracy tam gdzie nie będą Pani chcieli . ... teraz stwierdzi Pani że pisze broniąc zakładu bo jestem osobą z wyższego stanowiska ? Otoz nie .. jestem zwykłym szarym pracownikiem. Ale wiem co znaczy nie mieć pracy i nie mieć na chleb. Dlaczego nie szukam pracy gdzieś indziej? Bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a najniższe krajowe wpływają na konto takie same . Nie jeden już poszedł niby do lepszej pracy i wrócił. A ci co nie wrócili? Może kilkaset złoty mają wiecej , ale zapewniam że stracą to na dojazd. Pozdrawiam.. życzę więcej uśmiechu .. i do zobaczenia w pracy :)

Poważnie cos takiego miało miejsce? Często to się zdarza? I co na to pozostali? Jakby nie patrzeć ostrzegasz a zastanawiam się czy nie jesteście po prostu już dogadani ze sobą w tych kwestiach? Pracownicy to akceptują?

Zostaw merytoryczną opinię o Cykoria S.A. - Wierzchosławice

• Jak się pracuje w Cykoria S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Cykoria S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cykoria S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 15 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cykoria S.A.
3.6/5 Na podstawie 352 ocen.
  • 15
    88-140 Wierzchosławice