Opinie o Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. w Szczyrk

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. w Szczyrk

Boguś Nowy wpis

mimo ze atmosfera chyba sie pogarsza według kogoś i tak dalej tu robicie. Powiecie mi dlaczego? widziałem ofertę i bym może sie szarpnal jeśli nie jest aż tak zle

Zainteresowany Nowy wpis

Już dawniej pisali o tym ze atmosfera była super. do teraz jest tak samo nienaganna i nie ma kompletnie żadnych problemów? na takie warunki sie nastawiam a wole być przy tym na bieżąco

Bartek Nowy wpis
@Zainteresowany

Atmosfera jest już zdecydowanie gorsza niż kiedyś. Co kilka tygodni jest dokręcana śruba o gwint, w kwestiach obsługi pasażerów, elastyczności w godzinach pracy i wykonywania dodatkowych czynności. Niestety nie idzie to w parze z wynagrodzeniem, które parę lat wcześniej było atrakcyjne, a teraz jest nieadekwatne do ilości obowiązków (wystarczy zobaczyć wymagania w ogłoszeniu o pracę na stanowisku operatora kolei linowej). Premia jest na stałym poziomie od kilku lat (warta połowy siebie obecnie po infkacji) Ludzi coraz częściej się zagania do łopaty, koszenia, grabienia. Oczywiście to żaden wstyd, ale każdy ogarnięty mężczyzna wie gdzie znaleźć budowę i wie ile za machanie łopatą się płaci pracownikom.

Antoni

no jak dla mnie to benefity nawet o ile spoko to nie ratują sytuacji bo ja głównie po dobra kasę chce przyjść. do teraz nikt nie odpowiedział czy dają tu w ogóle cykliczne podwyżki. czegokolwiek można sie spodziewać jeszcze w tym roku?

Bartek
@Antoni

Cykliczne podwyżki istnieją, jednak głównie z powodu zmiany wysokości najniższej krajowej (plus tam cosik od siebie) premia miesięczna jest na tym samym poziomie od początku ośrodka. Premia świąteczna z roku na rok coraz mniejsza. Z początku była to tzw. "trzynastka " czyli dodatkowa pensja, teraz to 1/3 wynagrodzenia. Ogólnie wszystko drożeje, a siła nabywcza wynagrodzeń w SMR maleje z roku na rok. Pracownicy okolicznych wyciągów w beskidach, mowią o wiele lepszych premiach i benefitach w swoich osrodkach, względem szczyrkowskiego (Szyndzielnia, COS) ale na to dowodów nie widziałem. Trzeba pytać i rozmawiać u zródła. W każdym razie tu jak to się mówi: "dobrze to już było "

Aktualny pracownik Nowy wpis
@Antoni

Nie ma żadnych podwyżek. Powyżej 26 roku życia jest 20,30 zł netto. Podwyżka jest tylko ustawowa

Jan Nowak

GPT Hej! Rozumiem, że masz poważne zarzuty wobec firmy Szczyrkowski. Mogę pomóc napisać wiadomość, która dokładnie opisze Twoje zastrzeżenia. Oto jak mogłoby to wyglądać: Do kogo może to dotyczyć, Chciałbym zwrócić uwagę na nieuczciwe praktyki rekrutacyjne prowadzone przez firmę Szczyrkowski. Firma ta oferuje pracownikom zatrudnionym na umowę zlecenie całoroczne karnety do parków wodnych i na ośrodki TMR jako benefity pracownicze. Niestety, po wygaśnięciu umowy karnety te są blokowane, co uniemożliwia korzystanie z nich w pełnym zakresie. Dodatkowo, praca w firmie wymaga dyspozycyjności 7 dni w tygodniu, co sprawia, że pracownicy nie mają realnej możliwości korzystania z tych benefitów w sezonie. Uważam, że jest to nieuczciwe i niezgodne z początkowymi obietnicami firmy.

Czy kandydat na stanowisko Kucharz w firmie Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Bartek

Jestem obecnym pracownikiem obsługi kolei linowej. Praca z początku istnienia firmy była atrakcyjna zarówno pod względem pracy z ludźmi, jak i finansowym. Na chwilę obecną, rok po zmianie dyrektora ośrodka, praca znacznie się pogorszyła, zwłaszcza dla pracowników kolei liniowych. Płaca nie jest już atrakcyjna, nawet z tzw: "premią miesięczną ". Znikła niemal całkowicie premia świąteczna, bony w zimie są nieadekwatne kwotą do obecnej sytuacji gospodarczej. Ilość godzin pracy w ciągu dnia latem zwiększyła się, ale nadgodziny nie są wypłacane (przy okazji imprez w ośrodku można pracować od 7:00 do 24:00 i nie otrzymać żadnej płatnej nadgodziny czy premii przy standardowej umowie o pracę) w zimę praca na gondoli 6:00-22:00 bez dodatkowych świadczeń. Koszulki do pracy najtańsze, szybko się niszczą. Zlecanie prac dodatkowych budowlanych, koszenie terenu obiektu oczywiście też bez dodatkowych świadczeń. Z plusów to benefity gopass, karnet za 20 euro (ale powoli zaczynają je odbierać, znikają już punkty gopass za które można było "kupić " bilety do ośrodków TMR) obiad bezpłatny. Ogólnie praca tu od pewnego czasu nie jest już atrakcyjna, a ilość roszczeń wobec pracowników rośnie i staje się nieznośna. Praca z innymi działami firmy jest trudna, pracownicy biura traktują pracowników kolei linowej z arogancją (za wyjątkiem kierownika kolei, gdyż to młoda i sympatyczna osoba ze zrozumieniem wobec pracowników, natomiast reszta pracowników daje odczuć że będąc operatorem kolei, jesteś w tej firmie nikim) Mało szacunku i traktowanie z góry. Dlatego nie polecam na chwilę obecną pracy w tym ośrodku. Mimo pracy fizycznej na wysokościach, dużej odpowiedzialności za sprzęt i ludzi z niego korzystających, nie jest to zawód doceniany. Jest to przykre i niestety skłania do szukania innej pracy.

Zuzia

Przynajmniej praca tutaj nie jest jakaś monotonna skoro robi sie różne rzeczy w ciągu dnia. Dobrze jest mieć jednak jasność co do warunków czemu nie spiszą tego normalnie na umowach? I co należy do jakichś plusów ze przy tym narzekaniu tutaj ludziom i tak chce sie tu robić?

Katy

Hej, widzieliśmy z chłopakiem ofertę dla pracownika serwisu rowerowego. Nabory nie są jak na razie aktualne ale już wtedy oferowano zarobki wynoszące około 30 zł na godzinę. Czy występują przy tym cykliczne podwyżki i czy będą jeszcze kogoś potrzebować?

Obsługa kolei nie ma zapewnionych podstawowych warunków chigienicznych. Łamane przepisy pracy. Niskie stawki.

Była pracowniczka

Praca w gastro była najlepsza. Super ekipa. Pracowało się ciężej niż w innych działach ale zawsze można było liczyć na współpracowników. Atmosfera była super. Nie każdemu da się dogodzić ale kadra zarządzająca zawsze starała się wyjaśniać problemy na bieżąco. Byłam zadowolona I na pewno wrócę na sezon zimowy.

oh nie
@Była pracowniczka

widać że pisze osoba zarządzająca. To Ci co siedzą w biurze i próbują zarządzać gastro to robili najwięcej zamętu! widać że nie znają się na swojej pracy

Obecny
@oh nie

Teraz pracuję w dziale gastro i nie narzekam. Czy osoba która nie narzeka na tą pracę jest od razu zła? Mi nawet podoba.

Władca much

Dział Gastro to porażka! Zarozumiała i niewykwalifikowana kadra, nie nadają się do zamiatania ulic a co dopiero do zarządzania pracownikami! NIE POLECAM!!!

Po jakim czasie od złożenia CV dostaliście informację zwrotną? Z góry dzięki za odpowiedź

oh nie

Uciekaj od działu Gastro!!

byłypracownik

Praca byłaby fajna, gdyby nie niekompetentni przełożeniu w dziale gastro. Totalny brak profesjonalizmy i jedyne ich zadania, jakie wykonują perfekcyjnie to sianie zamętu, wprowadzanie nerwowej atmosfery i nastawianiu pracowników przeciwko sobie.

Zbitypysk

Zostaliśmy zostawienie bez pracy z dnia na dzień, jeśli chodzi o sam szacunek przełożonych to go po prostu nie ma. Firma myśli, że ludzie będę dla nich robić wszystko. Zatrudniając się na kelnera, możesz liczyć się z tym, że nigdy nim nie będziesz. A w zamian za to zostaniesz wrzucony na zmywak, kasy, lub czyszczenie toalet. Nagle ze stawki 20 zł która tak pieknie oferują wychodzi o wiele mniej. Kłamstwo za kłamstwem. Atmosfera bardzo nerwowa, zwłaszcza wśród przełożonych. Praca typowo dla uczniów lub studentów, którzy raczej przychodzą się bawić a nie pracować. Nie wspomnę już o odwiecznym chaosie, ciężko się do kogo kolwiek zwrócić o pomoc bo nikt tam nie wie co ma robić. Totalny absurd. Jedyny plus to gopassy. Pozdrawiam.

admin

Wiesz co aktualnie dzieje się w firmie Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.? Podziel się z nami tą wiedzą i dodaj swoją opinię.

Zostaw merytoryczną opinię o Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. - Szczyrk

• Jak się pracuje w Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.?

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.
2.8/5 Na podstawie 4 ocen.

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski S.A.