Opinie o Staples Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Staples Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Staples Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Staples Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

Michał
Były pracownik

Stare Staples z GDA jest wyzyskiwane przez Francuzów odkąd tylko zostało kupione (kilka części z EU). Obiecywali, że przy przejęciach nikogo nie zwalniali nigdy, więc zrobili tak wszystkim pod górkę, że ze wszystkich działów ludzie sami się zwalniali bo zaczęli traktować dosłownie oddział PL jak kolonię, za to jak Lyreco jechało z wizytacją do DE to (usunięte przez administratora)po gaciach, żeby znowu związki szwabskie nie tupnęły nóżką.

ciekaw
Były pracownik
 Pytanie
@Michał

Czyli tak w skrócie to jest jeszcze gorzej niż było i to niezależnie od działu, tak?

Michał Nowy wpis
Były pracownik

Stare Staples z GDA jest wyzyskiwane przez Francuzów odkąd tylko zostało kupione (kilka części z EU). Obiecywali, że przy przejęciach nikogo nie zwalniali nigdy, więc zrobili tak wszystkim pod górkę, że ze wszystkich działów ludzie sami się zwalniali bo zaczęli traktować dosłownie oddział PL jak kolonię, za to jak Lyreco jechało z wizytacją do DE to (usunięte przez administratora)po gaciach, żeby znowu związki szwabskie nie tupnęły nóżką.

ciekaw Nowy wpis
Były pracownik
 Pytanie
@Michał

Czyli tak w skrócie to jest jeszcze gorzej niż było i to niezależnie od działu, tak?

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Czy Staples Polska Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Wiecie, czy Staples Polska Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

A

Czytam te wszystkie opinie i się zastanawiam czy to napewno ta sama firma. Pracuje tu grubo ponad 10 lat i nigdy nie miałam problemu z rozwojem. Zawsze mogłam brać udział w rekrutacjach na nowe stanowiska i przeważnie udawało mi się osiągać cel. Nigdy nie szufladkowano mnie w jednym dziale. Dodatkowo brałam i biorę udział w różnych szkoleniach. Zarówno dotyczących mojego stanowiska jak i zupełnie z innych dziedzin. Nie jest to korpo gdzie nikt nikogo nie zna. Firma stara się łączyć ludzi albo przez imprezy integracyjne albo przez zabawne quizy lub konkursy. Dzięki temu poznajemy się nie tylko od zawodowej strony, ale każdy jak chce może pokazać siebie poprzez hobby, pasje ty cokolwiek innego co komuś przyjdzie do głowy. Ja czuje się tu dobrze.

2
2700
Były pracownik
 Pytanie
@A

Grubo ponad 10 lat?! To napewno nie masz na myśli pracy w GCC a w oddziale na byseeskiej!

Ja
Były pracownik
@A

Co za bzdura ,kolesiostwo

 Rozmowa kwalifikacyjna
Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Staples Polska Sp. z o.o.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Specjalista IT
Warszawa
SZPZLO Warszawa-Ochota
(180 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
(166 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
(7 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Social Media Specialist
Łódź
Beso Lux Sp. z o.o.
(133 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Pytanie
 Pytanie

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Staples Polska Sp. z o.o.?

LOL
Pracownik
@Pytanie

Nie bo COVID

Prudence
Były pracownik

Pracowałam w Staples w Gdańsku obc kilka lat i uważam ze była to dobra firma. Oczywiście wiele zależy od teamu, tl i managera, ale w większości ludzie byli bardzo fajni i pomocni. Nacisk na wyniki był, ale nie było to świętością. Poznałam bardzo kreatywne i otwarte osoby, które zaczynały od prostych, biurowych pozycji, a firma umiała dostrzec ich potencjał i awansować bądź dać ładna podwyżkę. Zfśs zapewnia fajne premie na święta i na wakacje. Pensje całkiem ok, poza tym często upominki z okazji Wielkanocy, Walentynek, prezentyh na urodziny itp. Atmosfera w biurze ok, w czasie pandemii praca zdalna

Zosia
Inne

@2700 a to ta firma ile lat funkcjonuje na rynku?

Olka
Kandydat

Jaka jest orientacyjna stawka analyst bid czy pricing

2700
Były pracownik
@Olka

2700

Kimi
Kandydat

Na ostatecznym etapie rekrutacji po którym miała zostać podjęta decyzja umawialiśmy się na telefon na początku tygodnia zaczynającego się 24 sierpnia niezależnie od decyzji. Do tej pory (7 września) brak jakiegokolwiek kontaktu, nie polecam

Pofo
Kandydat
 Pytanie

Komunikacja całkowicie w języku angielskim? Czy można porozumiewac sie tez w zespole po polsku? Rozmowa kwalifikacyjna tez w calosci po angielsku?

rmdr
Pracownik
@Pofo

Rozmowa kwalifikacyjna po polsku. Co do zespołu to zależy gdzie trafisz - jeśli jest możliwość to wszyscy mówią po polsku, ale jeśli zespół jest mieszany (kilka osób np. z Holandii czy UK) to już po angielsku. Ogólnie bez znajomości agielskiego chyba teraz żadne korpo nie zatrudnia.

Maverick
Kandydat

Podczas rekrutacji na UX designera w zadaniu rekrutacyjnym wymagają opracowania hipotez, metody na zrobienie researchu, zaprojektowanie makiety low lub high fidelity oraz przygotowanie design system. Strata czasu na ubieganie się o pracę w Staples, zresztą opinie poniżej mówią same za siebie. NIE POLECAM.

Intern
Kandydat
 Pytanie

Ile płacą na stażu i czy oferują po nim zatrudnienie na stałe?

Kandydat

O ile Pani z HR wydawała się całkiem miła, o tyle Pan z którym miałem przyjemność a może i nie przyjemność rozmawiać okazał się całkowicie bezczelny do takiego stopnia że rozmowę zmuszony byłem zakończyć przed czasem. Pomimo negatywnych opinii postanowiłem sam przekonać się do powyższej firmy zwłaszcza że panie z hr same, podsyłały mi ich oferty na linkedine. Niestety osoby które prowadziły rozmowę są kompletnie do tego nie dostosowane, poziom umiejętności miękkich bliski dna osobiście nie polecam i potwierdzam to co można również przeczytać poniżej :)

zmieszany
 Pytanie

Ja czegoś nie rozumiem. W opiniach piszecie że nagminna jest rotacja pracowników, zwolnienia itd. ale na umowę o pracę raczej nie tak łatwo kogoś zwolnić, chyba że z miesięczną odprawą. Serio opłaca im się aż tak mieszać by płacić komuś 2 pensje ?

Mała
@zmieszany

Zrobią Ci wypowiedzenie za porozumieniem stron ,a jak się nie zgodzisz to zawsze coś na ciebie znajdą ,panuje tam zasada POKAŻ MI CZŁOWIEKA A JA ZNAJDĘ MA NIEGO PARAGRAF . ????

Były Pracownik

ODRADZAM KAŻDEMU pracę w Staples Polska Oddział Kraków. Pracowałam tam, a później pół roku dochodziłam do równowagi psychicznej. Jest to korporacja w NAJGORSZYM tego słowa znaczeniu : ciągły chroniczny stres, rycie mózgu procedurami sprzedażowymi, obwinianie o wszystko pracowników. (usunięte przez administratora) Jest to NAJGORSZA PRACA jaką miałam w swojej karierze zawodowej. To co jest pisane na tym forum to w LWIEJ CZĘŚCI PRAWDA. Jak chcecie gdzieś pracować to idźcie do jakiejś NORMALNEJ POLSKIEJ FIRMY.

IT

Pani z HR, która rzekomo ma sprawdzać poziom znajomości angielskiego nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie w tym języku :) Potencjalny przełożony nie zadaje żadnych technicznych pytań tylko ogólne co i gdzie się robiło. Zdecydowanie sprawia wrażenie, że znalazł się tam przypadkiem, a o potencjalnej pracy niewiele wie. Myślę, że daje to wystarczająco negatywny obraz firmy, aby podziękować za propozycję współpracy.

Eks pracownik

UWAGA! Wszyscy chcący pracować w Gdańsku w Staples, oto wytyczne NIEZBĘDNE, ku chwale korporacji, pamiętajcie: - najlepiej być nierobem, nie chwalić się umiejętnościami, - perfekcyjnie obgadujesz i kłamiesz? To praca marzeń! - wiedz, że jak będzie Ci dobrze szło, to zaszczyt i tak zbierze ktoś inny, - nie lubisz podwyżek? Pasujesz! - nie chcesz się rozwijać, ale świetnie mydlisz oczy! Come on, bro! - nie potrzeba Ci stabilizacji i jesteś gotowy na cięcie kosztów i wyrzucenie Cię z dnia na dzień? Cool! - chcesz mało zarabiać? O, to to! I najważniejsze: - jeżeli nie znasz się na określonym wycinku i dziale i nie potrafisz zarządzać, odejdź z pracy, za rok wrócisz jako manager i bez umiejętności na pół roku pójdziesz stołek wyżej, na Twój sukces potyrają kretyni! Firma krzak, wykorzystują ludzi

Karolajna

Jakiego rzędu wynagrodzenia można spodziewać się w HR? Szukają specjalisty ds płac. Warto skłądać papiery?

Mati
@Karolajna

Nie warto, HR to gruba sieczka tam, połowa nie ma pojęcia a kierownicy z myśleniem mają niewiele

Monika

Zdecydowanie odradzam, kiepska płaca i z dnia na dzień wyrzucają ludzi bez powodu, bo firma sobie nie radzi na europejskim i globalnym szczeblu zarządczym

krzysiek
 Pytanie

Jak wyglądają benefity dla pracowników Staples?

Zostaw merytoryczną opinię o Staples Polska Sp. z o.o. - Gdańsk

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Staples Polska Sp. z o.o.?

  Zobacz opinie na temat firmy Staples Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

Staples Polska Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 29 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Bysewska 18
  80-298 Gdańsk
 • NIP: 5861049772 KRS: 0000180933
gemius

Na podstawie badań Mediapanel prowadzonych przez Gemius w okresie od 1 marca do 31 marca 2024: wskaźniki "Real Users" platforma internet.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 634 470
 2. Pracuj.pl 3 137 130
 3. LinkedIn 3 035 232
 4. Olx.pl 2 564 298
Staples Polska Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii