Accace Sp. z o.o.

Opinie o Accace Sp. z o.o.

ABC

Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Payroll Manager. Warto aplikować? Czy to jakieś zmiany w firmie?

@ABC

podbijam - ogłoszenie znowu się pojawiło

@Kandydat

I co będziesz aplikował? Bo ja chce wysłać CV tylko zastanawiam się czy rozmowa będzie trudna do przejścia. Jakbyś się wybierał to napisz jak ci poszło, co?

@Marek

sorry, ale jeśli boisz się trudnych rekrutacji to nie startuj na stanowisko managera

kamil

fajna praca przyznaje, miła atmosfera w porządku ludzie, byłem na projektach głównie ale sporo się nauczyłem, polecam

Kazimierz
@kamil

Miło wiedzieć, że dzięki temu miejscu pracy sporo się nauczyłeś. Powiesz nam Kamilu czy starałeś się o zatrudnienie na stałe w firmie Accace? Czy pracodawca ten taką ewentualność w ogóle bierze pod uwagę? Daj znać proszę.

kamil
@Kazimierz

to było pewnie z 8 lat temu, już tak z pamięci nie potrafię powtórzyć jaki charakter miała umowa zatrudnienia,

Wojtek

Generalnie firma jest dobrym pracodawcą i taką też wypracowała sobie opinię, polecam.

Czy w Accace Sp. z o.o. są paczki/bony świąteczne?

tak są

Praca w ksiėgowości w Accace to szansa na rozwój. Jest faktycznie dużo różnych projektów spółki zagraniczne i polskie, w tym znane brandy. Tempo jest spore, ale nigdzie indziej tak wielu rzeczy się nie nauczyłam jak tu. Myślę że teraz firma ma fajne wsparcie managerów i supervizorów.

Joanna

A jak wygląda praca w dziale kadrowo-płacowym, jakie są szanse na rozwój?

@Joanna

Zespół jest bardzo mocny teraz i dużo nowych projektów. Prawdopodobnie może być rekrutacja na niższe stanowiska, więc warto śledzić stronę.

Kazimierz
@Anna

Pamiętasz może, jakie wymagania należy spełniać, aby móc do tego działu się dostać?

Jola

Firma się szybko rozwija - jest wiele nowych projektów i rekrutacji. Jak słyszałam od osoby pracującej wewnątrz jest wsparcie w rozwoju zarówno przez osoby nadzorujące jak i pracodawcę. Prośby o obligatoryjne szkolenia są rozpatrywane. Kadra zarządzająca stara się dbać o atmosferę w firmie nie nakładając schematu korporacyjnego. Przekrój projektów jest duży. A tempo jak to w konsultingu zawsze szybkie.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Accace?

Godziny pracy są w sumie elastyczne. Najwcześniej pracownicy przychodzą o 7.00 i kończą o 15.00 (księgowość, część działu payroll). Studenci mają odrębny grafik dostosowany do ich zajęć na uczelni. Inne działy od 8.00 lub 9.00. Zdarza się że komuś wygodniej jest rozpoczynać pracę o 10.00 i kończy o 18.00, bo na przykład ma lepszy dojazd w tych godzinach (unika wtedy bezsensownego stania w korkach). Najważniejsze jest wykonanie swojego zadania, a nie rzucanie zadań w ich trakcie, stąd każdy wie co ma do zrobienia i wie jak mu najwygodniej przychodzić, wychodzić. Większość pracowników przychodzi jednak w godzinach 8.00-9.00. Oficjalne godziny pracy biura to 9.00-17.00. Nadgodziny zdarzają się, ale to są okresy o wzmożonej aktywności: deklaracje, sprawozdania, raporty, naliczanie lub pilne projekty. To jest jest notoryczne. Można odebrać nadgodziny czyli dni wolne, ale zdarzało się też że i wypłacane były (to w mniejszości).

Zawiedziona

Nikomu nie polecam pracy w Accace. Podpisuje się pod stwierdzeniem, że firma ma bardzo słabą kadre zarządzającą.(usunięte przez administratora) Pracownicy księgowości mają bardzo dużo spółek, których nie są w stanie obsłużyć bez ogromnej ilości nadgodzin. Kadra zarządzająca jest świadoma problemu rotacji i niezadowolenia pracowniów, mimo to nie są podejmowane jakiekolwiek działania. Budżet jest wiecznie cięty (nawet na takich rzeczach jak herbata...) Niestety accace posiada więcej minusów niż plusów. Do plusów można zaliczyć: - elastyczne godziny pracy - opieka medyczna enel med - multisport 8 wejść w miesiącu za darmo - darmowy angielski w biurze raz w tygodniu podczas godzin pracy - chociaż mało kto ma na zajęcia czas - pracownicy księgowości mają szkolenia księgowe średnio raz na kwartał - owoce w biurze - fajne nowoczesne biuro w dobrej lokalizacji - chociaż i tak za małe na obecną ilość pracowników.

@Zawiedziona

Napisałaś o ogromnej liczbie nadgodzin w dziale księgowości. Wiesz może, czy osoby zostające dłużej w pracy mogą te godziny odebrać w późniejszych dniach poprzez wyjście z pracy wcześniej? Czy może pracodawca preferuje rozliczenie finansowe za każdą przepracowaną nadgodzinę? Mam nadzieję, że wiesz, jak to wygląda.

Zawiedziona
@Andrzej

Nadgodziny można odebrać w postaci dni wolnych itp. Ale na 99% nie ma opcji wypłacenia

W dobie Millenialsów i generalnie rozbieżnych oczekiwań pracodawcy i pracownika to bardzo prawdopodobne, ale jeżeli w firmie jest sprawny i dobry HR Manager, to na pewno dba o wszystkich pracowników. W konkurencyjnych firmach zwalniają się całe działy, a standardem jest praca 1-2 lata u jednego pracodawcy. Pytanie czy nadal jest ten sam HR Manager co był.

Z pustego? Młode osoby koło 30-tki lub po dostają szansę, zostają dostrzeżone i docenione za swoje umiejętności, rzetelność, sumienność, są awansowane na wyższe, odpowiedzialne stanowisko. Nie sądzę, żeby coś lub ktoś był pusty i dlatego jest awansowany. Praktykując zatrudnianie osób wyłącznie z zewnątrz, nie daje się jednocześnie szansy wieloletnim, lojalnym pracownikom na awans. To często rodzi frustrację, że pracownicy rozwijać się nie mogą i zaufania do nich nie ma. Z drugiej strony jak są awanse, jest pretensja, że nie szuka się managerów/ specjalistów z zewnątrz. Ofertę awansu przyjmują raczej świadomie (zawsze mogą odrzucić) i wiedzą, że ze wzrostem wynagrodzenia, zmiany stanowiska na wyższe, rośnie również zakres odpowiedzialności i oczekiwania rosną. Nie dogodzisz wszystkim na raz.

Kamila

Super, że stracie się tak aktywnie uczestniczyć w bieżącej dyskusji, ale Wasze powyższe posty zaczęły nieco odbiegać od tego, czego w największym stopniu powinny dotyczyć. Bardzo Was zatem zachęcam, abyście zaczęli rozmawiać tu o aktualnych warunkach pracy w Accace. Firma ta, założona w 2006 roku, obecnie posiada biura w 13 krajach, stale zwiększając swoją liczbę lokalizacji. Czy w związku z tym często przeprowadzają rekrutację? Co mi powiecie na ten temat?

join us - HR
@Kamila

Accace zatrudnia blisko 600 ekspertów w 13 krajach. W związku z rozwojem działalności na terenie Polski i zwiększającej się liczbie Klientów, obecnie trwa rekrutacja do działu Usług Kadrowo-Płacowych. Firma szuka doświadczonych kandydatów (w szczególnie z doświadczeniem w branży outsourcingu, osób samodzielnych) na stanowisko Starszy Specjalista ds. Kadr i Płac do obsługi dużych i bardzo dużych podmiotów. Wymogiem jest doświadczenie min. 4 lata, ukończony kurs kadrowo-płacowy, znajomość oprogramowania kadrowo-płacowego (najlepiej Enova), Płatnik, znajomość obowiązujących przepisów i prawa pracy, poza tym znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację z Klientem. (usunięte przez administratora)

Fiolka
@join us - HR

Firma to jeden wielki chaos organizacyjny - naprawdę. (usunięte przez administratora) może warto wyciągnąć wnioski z dotychczasowych działań. Ludzie przychodzą do firmy, ale odchodzą od ludzi. Każda firma jest warta tyle ile osoba nią zarządzająca.

Mikołaj
@Fiolka

W Twojej ocenie brakuje odpowiedniego zarządzania w firmie Accace? Gdybyś miał taką możliwość to, co w pierwszej kolejności zmieniłbyś, aby ta kwestia była pozytywnie przez Ciebie postrzegana? Jeżeli możesz, to podziel się z nami swoimi pomysłami w tym zakresie.

Ilona

Czy nadal pracujesz w Accace i mógłbyś rozszerzyć swoją opinię o takie czynniki, jak wysokość pensji, szansa na premie i dodatki, atmosfera wśród pracowników, możliwość brania udziału w szkoleniach? Widzę, że Accace rekrutuje na wiele stanowisk: https://accace.pl/kariera-polska/ Warto byłoby wiedzieć więcej przed podjęciem decyzji o aplikowaniu do tej firmy.

Wrażenia z rozmowy kwalifikacynej (rekrutacja na stanowisko kierownicze): Na rozmowie miał być przedstawiciel działu rekrutacji oraz ktoś z kadry zarządzającej. Pojawiła się tylko młoda pani z działu rekrutacji, ale chyba nie była do rozmowy przygotowana. Generalnie rozmowa trwała 10 minut i była o niczym. Mam wrażenie, że cała ta rekrutacja to pic na wodę, a stanowisko jest już przeznaczone dla kogoś. Oczywiście zero informacji zwrotnej.

Ula

Witajcie, Ja mam pytanie odnośnie pracy w Recepcji, czy ktoś ma może informacje na ten temat?

@Ala

Szkolenia w Accace są, szczególnie w księgowości (doszkalanie w działach advisory) i jest to standard. Obsługując klientów na bieżąco, każdy księgowy lub pracownik kadrowo-płacowy musi znać zmiany w przepisach. Są to głównie szkolenia podatkowe, ale i z prawa pracy, z zakresu zmian w prawie. Prowadzone przez zewnętrznych bardzo dobrych ekspertów- doradców podatkowych, również prowadzone wewnętrznie przez prawników Accace i podatkowców. Uczyć można się na każdym kliencie, ale to jest proces. Niestety nie każdy ma takie predyspozycje do pracy w outsourcingu, ponieważ praca wymaga elastyczności i jest dla ambitnych którzy lubią się uczyć, drążyć, szukać rozwiązań w zmianach procesów. Dlatego też u osób które nie przejawiają predyspozycji mogą pojawiać się słowa frustracji, w takich przypadkach kiedy ktoś nie ma ciągłego nadzoru, tylko musi być prowadzony za rękę. Dla osób o dużej samodzielności, osób szybko się uczących jest duża szansa na awans. Outsourcing jest specyficzny o tyle, że w ciągu miesiąca można obsługiwać kilku różnych klientów, u których będą różne zagadnienia, a czasem i problemy. Są osoby które w ciągu roku awansowały o dwa stanowiska wzwyż, ale trzeba wykazać się inicjatywą, zaangażowaniem, również być dociekliwym czyli szukać odpowiedzi na pytania, rozmawiać ze starszymi kolegami, uczyć się również samodzielnie. Na miejscu w tym samym biurze są eksperci podatkowi i prawnicy, z którymi działy outsourcingu mogą się konsultować na bieżąco. Pracują też osoby z wieloletnim doświadczeniem w różnych firmach konsultingowych. Jeżeli spojrzy się na pracę w Accace od tej strony, to firma na pewno jest bardzo przyjazna i otwarta. Nie wpycha pracownika w boksy i nie segreguje i przykleja etykietki, jak w innych firmach konsultingowych. Tu wykorzystuje się potencjał pracowników, daje im się swobodę w działaniu co dla niektórych którzy nie potrafią decyzji podejmować może być paraliżujące. Nadgodziny zdarzają się faktycznie, ale to jest faktem we wszystkich firmach doradczo- outsourcingowych i wyjątków nie ma. Czasem jest projekt który wymaga mniej czasu, czasem jest jakieś spiętrzenie pracy którą od ręki trzeba wykonać. Rotacja np. w księgowości - nawet u Klientów jest ogromna. Ponoć jest to znak naszych czasów i pokolenia, że nie przywiązują się do pracodawcy. Ubezpieczenie medyczne w firmie jest dostępne ENEL MED, ale jest dobrowolne na ten moment. Poza tym są benefity: Multisport, kursy językowe. Jeżeli chodzi o kursy języka francuskiego - na ten moment nie ma, znaczy w tym roku ponieważ kursy są odpowiedzią na zapotrzebowanie wewnątrz firmy, jeżeli pracownicy wyrażają chęć doszkalania się w tym języku. W zeszłym roku były lekcje z francuskiego, ale bardziej indywidualne podejście i bardzo mała grupa. Lubię atmosferę w Accace za: Otwartość, bezpośredni kontakt z kadrą zarządzającą bez żadnych sztywnych zasad jak w typowym korpo

Łukasz
@@Ala

Dziękuję za to, że tak szczegółowo podzieliłaś się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w firmie Accace. Na stronie firmy znalazłem informacje, że poszukiwane są osoby chętne do odbycia praktyk w dziale prawnym. Firma oferuje trzymiesięczne, płatne praktyki z możliwością zatrudnienia. Mogłabyś wyrazić swoje zdanie, czy warto odbyć takie praktyki? Firma w trakcie praktyk przekazuje pracownikom odpowiednie materiały szkoleniowe oraz wiedzę, która może przydać się w przyszłości? Chciałbym, abyś oceniła poziom praktyk w firmie Accace.

Lidia

@Ktoś, wymieniasz kilka istotnych informacji na temat pracy w Accace. Piszesz o możliwości nauki, czy masz na myśli szkolenia, które oferuje firma, czy też możliwość kontynuowania nauki we własnym zakresie (np. studiowanie)? Wielu studentów poszukuje możliwości zarobku w trakcie nauki, informacje, które napiszesz w komentarzu mogą być dla nich ważną wskazówką.

Ulubieniec
@Lidia

własnie takie osoby źle naliczają wynagrodzenia , tłumacząc się 3/5 wynagrodzenia,"Zbieg egzekucji alimentacyjnej i niealimentacyjnej" zero pojęcia co robią zamiast zagłębić się w temat , mówiąc przy tym program itp, zero wiedzy zal. Program powie wyskocz z okna , to wyskoczy .

@Ulubieniec

Serdecznie dziękuję Ci za uwagi dotyczące tej kwestii. Mam rozumieć, że pracujesz w firmie Accace? Przeglądając stronę tej firmy wyczytałam, iż wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom w gospodarce globalnej, Accace oferuje kompleksową obsługę firmom francuskojęzycznym planującym wejście na rynek polski lub rozwój działalności w Polsce. Pomagają w prowadzeniu bieżącej działalności zgodnie z naszym motto współpracy partnerskiej. Czy w związku z powyższym Wam - jako osobom zatrudnionym w tym miejscu - zapewniają kursy języka francuskiego?

Ktoś

Mega rotacja, nadgodziny to codzienność, pakiet medyczny obiecują od bardzo długiego czasu. Zero skupienia na pracownikach. Jedyny plus to możliwość nauki. Tylko jakim kosztem...

Lidia

Był może ktoś już na rozmowie rekrutacyjnej do Accace? Czy podczas rozmowy sprawdzane są praktyczne umiejętności na dane stanowisko oraz znajomość języków obcych? Odpowiedzi na powyższe pytania będą pomocne.

Bartek

Fajny pakiet socjalny i szkolenia, super. Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników.

Magda
@Bartek

Tak, aktualnie na kilka stanowisk jest prowadzona rekrutacja. https://accace.pl/kariera-polska/

Lidia

Wojtek, a co możesz powiedzieć na temat dodatkowych świadczeń oferowanych przez pracodawcę?

Daniel
@Lidia

Lidia, Firma oferuje karty Multisport Active i Plus - do wyboru, szkolenia językowe (zajęcia odbywają się w ciągu tygodnia, w godzinach pracy, w biurze, różne poziomy zaawansowania), szkolenia wewnętrzne prowadzone przez radców prawnych, doradców podatkowych i księgowych/biegłych rewidentów. Dla osób w księgowości elastyczne godziny pracy zwłaszcza dla osob studiujących na stanowisku intern lub junior accountant jest to bardzo wygodne, harmonogram wisi w biurze i łatwo dogadać się kto kiedy, co. Ludzie są naprawdę bardzo przyjaźni i nie ma tu atmosfery jak w innych spółkach - chorej rywalizacji, obgadywania za plecami, fałszywości:) Firma dodatkowo przyznaje bonusy w wysokości miesięcznej pensji na koniec roku, jeśli wypracowany zostanie założony cel, różnica jest taka że żeby go wypracować wszyscy w tym biorą udział bez wyjątku. Dwa razy w roku są większe imprezy integracyjne. Praca na różnych spółkach naprawdę, od małych ale międzynarodowych, po duże koncerny, lokalne firmy. Nowi chętni niech nie zastanawiają sie tyle, tylko przychodzą i sami sprawdzą:)

Kinga

Rozumiem, że dobrze się tu pracuje ale moglibyście coś pisać. Nowi chętni do pracy z przyjemnością poczytają.

Zenobiusz

Fajnie pracuje mi się w firmie Accace. Są tu fantastyczni ludzie , pomocni i bez zadęcia. Firma też dba o pracowników i ogólnie można się douczyć dzięki firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Accace Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Accace Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Accace Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Accace Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Accace Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Accace Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Accace Sp. z o.o.