INEA sp. z o. o.

2.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o INEA sp. z o. o.

JA

Zatrudniłam się w tej firmie mniej niż pół roku temu i.... i jestem bardzo wdzięczna za tę pracę. Mam cudownych ludzi w zespole, pomocnych, przyjaznych, odpowiedniego człowieka na stanowisku kierowniczym. Jeśli chodzi o zarobki - jest ciężko, jest dużo pracy, ale finalnie jest to bardzo opłacalne. Póki co INEA jest najlepszą firmą do jakiejkolwiek trafiłam.

9

Pracodawca

@Iddaa

Mamy w swoich strukturach także studentów dziennych, którzy pracują w niepełnym wymiarze godzin lub głównie w weekendy. Zapraszamy do przejrzenia naszej zakładki "Kariera", gdzie są udostępnione aktualne oferty. Jeżeli na danym stanowisku możliwa jest praca z elastycznym grafikiem, taka informacja powinna się pojawić w treści ogłoszenia :)

Irek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.
Kandydat
 Pytanie

Pojawiło się ogłoszenie na Specjalistę ds. Controllingu. Czy ktoś może powiedzieć coś o atmosferze w tym dziale? Czy praca jest faktycznie 100% zdalna?

Oste Nowy wpis
Kandydat

Z przykrością stwierdzam że HR firmy INEA to pułap dolnych lotów. Po udziale w procesie rekrutacji zero feedbacku o podziękowaniach za udział w rekrutacji nie wspominając.

Przemysław Bulski Nowy wpis
Pracownik

W firmie Inea pracuję 4 miesiące i zdecydowanie mogę powiedzieć, że jest to firma XXI wieku o bardzo humanitarnym, nowoczesnym trybie funkcjonowania i pracy. To przekłada się na wygodę pracy, na zaangażowanie, które jest automatycznym skutkiem ubocznym pracy z takimi Ludźmi i w takim otoczeniu biznesowym. 80% czasu pracy w trybie zdalnym, duże możliwości dostosowania i ogromna wygoda. Przed bardzo długi okres czasu pracowałem prowadząc działalność gospodarczą - prowadząc firmę i będąc freelancerem. Miałem obawy czy praca w większej firmie będzie czymś co będę w stanie zaakceptować. Tutaj moje obawy zostały rozwiane.

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Czy w INEA sp. z o. o. występują paczki/bony świąteczne?

Doradca Klienta
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rozmowa miała miejsce w listopadzie 2014. 45 minut maglowania przez dwie Panie - jedna z HR, druga to kierowniczka działu sprzedażowego. Niektóre pytania mocno absurdalne - moje ulubione - "co by Pan zrobił, gdyby klient musiał wysłać ważny projekt a firma miałaby taką awarię, która nie byłaby w stanie usunąć". Dzisiaj mogę powiedzieć jedno - jako klient zerwałbym z wami umowę, jak pracownik złożyłbym wypowiedzenie - nie warto współpracować z niekompetentnymi ludźmi. Obiecano mi telefon z informacją jak została rozpatrzona moja kandydatura, którego oczywiście nie było. Innymi słowy - nie spodziewajcie się cudów.

Pytania

Klasyczne pytanie - o poprzednie doświadczenia zawodowe, pogląd na pozyskiwanie nowych klientów i współpracę, Pani z HR czepia się każdego słówka - powiesz, że wyrabiałeś plany "przeważnie" to zapytają dlaczego "przeważnie a nie zawsze i co było tego powodem" - ot zwyczajne kretynizmy polskich rozmów kwalifikacyjnych :)

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy
B
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry, Czy na stanowisku back office obowiązuje zmianowy system pracy (również weekendy), czy jest to praca od poniedziałku do piątku w stałych godzinach?

Pracodawca

@B

Dzień dobry :) Na stanowisku specjalisty Back Office pracujemy od poniedziałku do piątku w stałych godzinach, maksymalnie do godz. 17.

Kandydatka
Kandydat
 Pytanie

Hej :) Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Back Office Specialist. Chciałabym zorientować się na jakie widełki płacowe netto można liczyć na tym stanowisku? pozdrawiam.

1

Pracodawca

@Kandydatka

Dzień dobry :), Na tym stanowisko obowiązuje następujący system wynagradzania: podstawa z systemem prowizyjnym. Jeżeli chodzi o szczegółowe informacje są one podawane podczas składania oferty danemu kandydatowi.

Kandydat
Kandydat
 Pytanie
@INEA sp. z o. o.

Widzę te ofertę przynajmniej 3 razy w roku na pracuj.pl czy tam jest taka rotacja, że stale szukacie kogoś?

Pracodawca

@Kandydat

Dzień dobry :), Poprzednie rekrutacje były spowodowane rozwojem naszych pracowników. Niektórzy z nich decydowali się na zmianę roli i zdobywaniem doświadczenia w innych obszarach. Obecna rekrutacja jest spowodowana rozbudową tego zespołu :).

Pracuje
Pracownik
@INEA sp. z o. o.

Powiedzmy sobie szczerze od razu że więcej niż 3.5 k nie zarobisz

Pytanie
 Pytanie

Jakie są warunki zatrudnienia w INEA sp. z o. o.?

Kandydatka
Kandydat

Zacznę od tego, że minęło sporo czasu od przesłania przeze mnie CV do zaproszenia na rozmowę. Rozmowy miałam dwie, z czego jedna nieco krótsza telefoniczna, a druga na Meet z potencjalnym przełożonym i rekruterką. Obiecano mi informację zwrotną w ciągu 2 tyg, a nie nastąpiło to do dzisiaj. Dla mnie takie firmy od razu są skreślone na zawsze. Nie chce wam się szanować czasu kandydata, to nie rozpoczynajcie rekrutacji. A potem tyle się skwierczy, że pracownicy tacy roszczeniowi. Mówię to jako osoba, która też prowadziła rekrutacje i jakoś mi się chciało oddzwaniać do każdego, kto zadał sobie trud przyjścia na rozmowę. Mega słabo. Odradzam każdemu.

Kandydat Back Office
Kandydat
 Pytanie

Rekrutacja na Back Office Specialist: Po 1-2 dniach od wysłania CV dostałem telefon z zaproszeniem na rozmowę i E-mail z linkiem do teamsów, mail przyszedł od HR Specialist z mailem zakończonym na @fiberhost.com. Na Google można przeczytać: ,,Rola Fiberhost. Jesteśmy operatorem otwartych sieci światłowodowych. Dzięki nam możesz mieć naprawdę szybki Internet. Jak to działa? Zarządzamy sieciami ...’’, na Pracuj.pl w zdjęciu do ogłoszenia było logo INEA, a nie Fiberhost, więc nie za bardzo wiem o co chodzi. Połączyłem się z Rekruterką i Menadżerką Zespołu (jeżeli dobrze pamiętam to zespół liczy 12 osób). Praca głównie Home Office. Na rozmowie usłyszałem, że oprócz obowiązków wypisanych w ogłoszeniu (całe omówienie dotyczące INEAstuff), będę robił coś jeszcze w np. Orange. Sama rozmowa Ok, tylko było za dużo doszukiwania się jakiś negatywnych relacji z aktualnej pracy, których nie ma. Na pytanie o oczekiwanie zarobki powiedziałem że 5000 brutto to dziewczyny z którymi rozmawiałem na sekundę zamarły. Zapytały mnie czy wypłata w innej formie by mi odpowiadała (czyli inna, mniejsza podstawa + prowizje), finalnie nie dowiedziałem na jaką wypłatę mógłbym liczyć, bo temat uciekł na benefity. Na końcu dziewczyny obiecały mi, że do 2 tygodni dostanę odpowiedz zwrotną w sprawie rekrutacji, no ale nikt się nie odezwał. Uważam, że jak ktoś już na samym początku nie wywiązuje z obietnic to Red Alert od pracodawcy. Tak czy siak dziękuje za rozmowę i pozdrawiam

1

Pracodawca

@Kandydat Back Office

Dzień dobry, przykro nam, że nie jest Pan zadowolony z naszego procesu rekrutacyjnego. Dokładamy wszelkich starań, żeby był on przejrzysty i przyjazny. Rekrutacja, o której Pan pisze została wydłużona ze względu na dużą liczbę kandydatów. Bardzo przepraszamy za brak odpowiedzi we wskazanym wcześniej terminie. Rozbieżność w adresach e-mail wynika z tego, że spółki działają w jednej grupie, gdzie proces rekrutacyjny zgodnie z rozmową dotyczył zatrudnienia w INEA, ale nasz zespół HR jest w Fiberhost. Przypominamy, że zawsze może się Pan skontaktować bezpośrednio z rekruterką, która chętnie odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Pozdrawiamy, Zespół HR

Były pracownik
Były pracownik

Inea lubi likwidować stanowiska kobietom wracającym po macierzyńskim do pracy pod płaszczykiem zmiany struktury organizacyjnej. Kiedy kobieta zajdzie w ciążę nie zatrudniają nowej osoby na umowę zastępstwo, tylko na etat tej kobiety, jeśli więc nie zajdzie potrzeba zwiększenia liczby stanowisk w dziale lub nie powstanie nowy etat dla osoby z danymi kompetencjami młoda matka zostaje na lodzie. Oczywiście takie działanie nie jest zgodne z prawem, ale pracodawca posiada doświadczenie w tym jak je omijać.

Pracodawca

@Były pracownik

Dziękujemy za opinię. Pragniemy podkreślić, że zawsze działamy w granicach prawa i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem Human Capital (rekrutacja@inea.com.pl) w celu wyjaśnienia sytuacji, ponieważ jest dla nas niezrozumiała.

kandydat
Kandydat
 Pytanie

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w tej firmie? Czego się spodziewać?

5
Marcin
Kandydat

Firma nie szanuje osoby aplikującej o pracę. Brak, chociażby 'dziękuję' za czas poświęcony na zapoznanie się z firmą i rozmowę rekrutacyjną, mimo deklaracji informacji zwrotnej w ciągu dwóch tygodni. Nie polecam!

2

Pracodawca

@Marcin

Dziękujemy za kontakt. Zdarza się, że wysyłamy wiadomość mailową jeżeli osoba rekrutująca nie może się skontaktować telefonicznie. Proszę sprawdzić skrzynkę w "spam', być może tam utknęła wiadomość. W razie kłopotów proszę napisać maila bezpośrednio do osoby prowadzącej rekrutację.

Ewelina
Inne
@Marcin

Marcin, może kandydowałeś na Back Office Specialist? Doszliście do tematu wynagrodzenia? Które chętnie poznałabym, nie ukrywam:)

3
Marcin
Kandydat
@INEA sp. z o. o.

@INEA Nic nie utknęło w spamie. Po prostu nic nie wysłaliście i szukacie wymówek :)

3
Marcin
Kandydat
@INEA sp. z o. o.

Pięknie wymijająca odpowiedź. Umiem obsługiwać skrzynkę mailową, a na nieodebrane połączenie obdzwonić. Za to pracownicy waszej firmy nie potrafią wywiązać się z deklaracji, którą sami składają. Nie fajnie!

Pracodawca

@Marcin

Jest nam niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji. Chcielibyśmy Cię zapewnić, że sytuacja, która Cię dotknęła, nie była celowa. Powyższa wiadomość była jedynie wskazówką do sytuacji, która mogła się wydarzyć. W dalszym ciągu zachęcamy Cię do kontaktu z osobą prowadzącą dany proces rekrutacyjny w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

345
Kandydat
 Pytanie

Specjalista ds. Back office zawiera informacje o możliwości pracy zdalnej , czy rzeczywiście tak jest. Mieszkam w Małopolsce:)

2
p
Pracownik
 Problem
@345

niestety czeste wizyty w biurze sa wymagane

123
Kandydat
@p

Rewelacja ;) w ogłoszeniu zupełnie inaczej to wygląda

Alicja
Inne
@123

Zależy w sumie jak częste, one to związane z pracą bezpośrednio czy tu są jakieś spotkania w działach cykliczne? wiadomo?

Pracodawca

@Alicja

W przypadku wyżej wymiennego stanowiska pracujemy w modelu hybrydowym ponieważ pracujemy z dokumentami. Na ten moment w biurze pojawiamy się 2-3 w miesiącu :)

Wiktoria
Inne
@INEA sp. z o. o.

Właśnie mnie też ciekawi ten wątek pracy zdalnej. Jakie narzędzia firma udostępnia do pracy w domu? Tak klasycznie, czyli laptop i telefon, czy też np. drukarkę i wygodny fotel biurowy?

Pracodawca

@Wiktoria

Wiktorio dziękujemy za przesłanie zapytania :). Każde stanowisko w naszej firmie ma przypisane odpowiednie narzędzia. Oprócz takich standardowych jak laptop i telefon możemy liczyć na dodatkowy monitor, czy odpowiedni zestaw słuchawkowy z redukcją szumów itp. Osoby, które potrzebują doposażyć swoje domowe biuro mogą przez nasz wewnętrzny system złożyć zapotrzebowanie na fotel, a nawet biurko :). Dodatkowo naszym pracownikom oferujemy Internet pracowniczy za 0zł.

Młody
Kandydat
 Pytanie

Jak wygląda wdrożenie do pracy? Czy koniecznie musi się odbywać stacjonarnie w biurze w Wysogotowie? Czy pracodawca organizuje dojazdy dla pracowników?

Pracodawca

@Młody

Dziękujemy za przesłane zapytanie :) Wdrożenie jest podzielone na szkolenie ogólne oraz szkolenie stanowiskowe. Szkolenie ogólne dotyczy wszystkich nowozatrudnionych pracowników trwa 2 dni i jest zdalne. Natomiast szkolenie stanowiskowe również dotyczy wszystkich nowozatrudnionych pracowników i jest ono hybrydowe lub zdalne w zależności od stanowiska. Tak samo czas szkolenia jest uzależniony od stanowiska, na które zostaje zatrudniona dana osoba :).

Nat
Pracownik

Jedna z najlepszych firm w których dotychczas pracowałam. Świetna atmosfera, pieniądze na czas,możliwość rozwoju oraz awansu.

Anna
Inne
@Nat

A jakie macie możliwosci rozwoju? Są jakieś szkolenia?

Nat
Pracownik
@Anna

Są szkolenia wewnętrzne i pomocny lider ,który czuwa nad wszystkim oraz zespół, który również jest bardzo pomocny

Pracodawca

@Anna

Nasi pracownicy chętnie uczestniczą w różnych procesach rekrutacyjnych tylko w ubiegłym roku aż 131 naszych pracowników awansowało wewnątrz organizacji (awanse pionowe i poziome). Dodatkowo posiadamy platformę e-learningową, gdzie znajdują się różnego rodzaju szkolenia dostępne od ręki np. szkolenie z excel'a poziom średniozaawansowany. Ta sama platforma również daje nam dostęp do różnych webinar'ów, które odbyły się np. przed dołączaniem nowego pracownika do organizacji :). Dział szkoleń systematycznie organizuje szkolenia pod nazwą "Rozwojowe środy" o różnej tematyce. Chęć uczestniczenia w szkoleniu warto zgłosić przełożonemu, tak by wspólnie zorganizować na to przestrzeń :)

Ewelina
Inne
@Nat

A jak finansowo to wygląda w tym paskudnym czasie kryzysu? Zastanawiam się nad wysyłaniem CV na Back Office Specialista, ale nie chcę w ciemno. Może Ty, albo ktoś z pracowników wie, jakie widełki są na tym stanowisku?

jowisz68
Inne

Każdemu kto chce przenieść swój numer telefonu komórkowego nich polecam mówić wyraźnie ze się chce to a to ja powiedziałem ze chce abonament za 14,99 dostałem na 24 miesiące taki chociaż był na stronie ze pierwsze 3 miesiące są po 1zł ,ale tego już nie powiedziałem ,nastepnie przenosiłem numer 3 miesiace bezskutecznie inaczej z daleka od tej firmy nie mozna z nikim sie dogadac pisza ponawiaja i nic to nie zmienia nigdy nic gorszego mnie w życiu nie spotkało dajcie 5 zł wiecej i miejscie ok nie polecam z całego serca jak zyje nie miałem takiej sytuacji błagałem 20 razy o ponowienie przeniesienia numeru konsultanci nic nie moga pisa do osoby która sie tym zajmuje i nic sie nie dziej 3 miesiace i sie nie udało jak ktos tam pojdzie musi miec kłopoty z mózgiem odradzam nawet polecam kontakt firmie z moja osoba nawet reklamacje nic nie dawały masakra

Zielonka
Pracownik
 Pytanie

Część, Jak wygląda praca na stanowisku specjalista ds.windykacji?(zdalnie) Jakie zarobki? Czas zatrudnienia, atmosfera?

Bart Bartosz
Inne

Od kwietnia 2022 roku staramy się o podłączenie internetu. Po kilku miesiącach otrzymaliśmy informację, że występuje problem ze spawami światłowodu (powtórzę, tak po kilku miesiącach). Rzetelny deweloper usunął usterkę w przeciągu dwóch tygodni. Usunięcie usterki zostało natychmiast zgłoszone do dostawcy. Od początku września cisza. Inea olewa mieszkańców Gwiazdowa (k. Kostrzyna) kompletnie. Nie udziela odpowiedzi na maile. Na infolinii nikt nie chce udzielić konkretnej i rzetelnej informacji. Kompletny brak profesjonalizmu, zaangażowania. Nie polecamy tej firmy, jeśli będą mieli Państwo możliwość wyboru dostawcy, zachęcam do wyboru kogoś innego.

Justyna
Inne
@Bart Bartosz

No a Ty masz możliwość wyboru kogoś innego czy nie ma takiej możliwości tam gdzie mieszkasz? Bo ciekawi mnie czemu mimo wszystko czekasz tyle czasu na ich usługi...?

Mat
Kandydat

Na stronie firmowej czytamy: "PEŁEN FEEDBACK Niezależnie od wyniki procesu rekrutacji otrzymasz od nas informację zwrotną po spotkaniu". Jest to wierutne kłamstwo i odrzuceni kandydaci po prostu są olewani i traktowani jak powietrze. No cóż, jakość HR taka sama, jak usług...

Macius
Pracownik
@Mat

do jakiego działu startowałes Mat

zaciekawiony
Pracownik
 Pytanie
@Mat

Na jakie stanowisko kandydowałeś?

Pracodawca

@Mat

Cześć MAT, dziękujemy za podzielenie się opinią. Każda informacja jest dla nas cenna, bo dzięki temu możemy stale usprawniać nasze procesy. Tak, jak wskazujesz standard prowadzonych przez nas procesów rekrutacyjnych zakłada informację zwrotną do każdej osoby, która odbyła z nami rozmowę rekrutacyjną. Staramy się być w kontakcie z kandydatami i przekazywać im pełny feedback po spotkaniu niezależnie od decyzji. Zdarza się, że osoby, do których dzwonimy nie odbierają od nas telefonu - wówczas informację z uzasadnieniem wysyłamy drogą mailową. Zależy nam, by zweryfikować temat i potrzebujemy w tym celu więcej informacji. Jeżeli zatem rekruter do Ciebie nie zadzwonił ani też nie masz od niego wiadomości w skrzynce mailowej (wysłanej poprzez system eRecruiter), to odezwij się do nas bezpośrednio pisząc na adres rekrutacja@inea.com.pl i prosimy, podaj szersze informacje.

.
Pracownik
@Mat

Tu pracownik nie ma nawet FEEDBACKu, a co dopiero rekrutujący. Ten FEEDBACK to może otrzymasz po wręczeniu zwolnienia.

Pracodawca

@.

Bieżący feedback to umiejętność, którą wciąż doskonalimy. Staramy się do każdego wracać z informacją zwrotną i jesteśmy otwarci na przyjęcie perspektywy Pracownika zarówno przez kontakt bezpośredni, czy też przez system temu dedykowany.

Jo
Kandydat
@Mat

Co do feedback-w pełni zgadzam się z przedmówcą... Zero kontaktu zwrotnego, co dla mnie oznacza brak szacunku do drugiego człowieka

Pracodawca

@Jo

Jest nam niezmiernie przykro, że doszło do takiej sytuacji. Dołożymy wszelkich starań, by takie sytuacje nie miały miejsce. Z chęcią naprawimy swój błąd. Prośba o kontakt mailowy z osobą prowadzącą rekrutacje lub rekrutacja@inea.com.pl

kandydat
Kandydat
 Pytanie

witam wszystkich. Na portalu pracuj.pl pojawiła się oferta pracy na stanowsiko specjalista ds controllingu. Czy ktoś z pracowników mółby przybliżyć temacik? w sensie czy warto finansowo, jak atmosfera w dziale, czy zgrany i otwarty zespół na nowych ludzi? możliwości awansu, rozwoju? czy oferta pracy jest wynikiem powiększenia działu czy też wynikiem "ucieczki pracownika"???? jestem spoza Poznania, więc tu w grę wchodzi przewaga pracy zdalnej. Będę wdzięczny za wszelkie info. Pozdrawiam serdecznie

Pracodawca

@kandydat

Rekrutacja jest wynikiem powiększenia zespołu Controllingu w spółce INEA. W całej organizacji stawiamy na współpracę, bazujemy na zaufaniu i transparentności. Nie ma u nas przestrzeni na nudę :). Zapraszamy do złożenia aplikacji i zadania wszelkich nurtujących Cię pytań podczas spotkania rekrutacyjnego.

Zostaw merytoryczną opinię o INEA sp. z o. o. - Poznań

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w INEA sp. z o. o.?

  Zobacz opinie na temat firmy INEA sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w INEA sp. z o. o.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy INEA sp. z o. o.?

  Kandydaci do pracy w INEA sp. z o. o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

INEA sp. z o. o.
Przejdź do nowych opinii