Opinie o bodzio.pl - Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j. w Goszcz

Opinie o Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j.

Spr

Jak to możliwe,że firma która zakłada na salonach kamery szerokokątne,gdzie pracownik nie podpisuje zgody na nagrywanie dźwięku nie słyszy i nie widzi jak kierownik sklepu na jednym z salonów w Pomorskim wraz we współpracą że swoim mężem który nie jest pracownikiem firmy wynosi faktury imienne.Przekazuje ona dane osobowe klientów na zewnątrz to gratulacje dla firmy,która się tak wspaniale reklamuje.Gratuluje!

Lagow2022

Zamówione 2 łóżka tapicerowane w salonie firmowym w Świebodzinie zostały dostarczone przez fabrycznego kierowcę w podniszczonych kartonach. Odmówił on sprawdzenia w jakim stanie są wszystkie elementy łóżek twierdząc, że nie jest kurierem. Po jego odjeździe okazało się, że są liczne zabrudzenia jasnego pluszu oraz że nie można zamontować wezgłowia w każdym z łóżek. Reklamacja moja nie została uwzględniona pomimo wizyty pracownika firmy, który zrobił liczne zdjęcia dokumentując ww. wady. Zdjęcia takie przesłałem wcześniej do salonu w Świebodzinie i zgłosiłem reklamację. Wobec takiego potraktowania nie polecam innym zakupów w tej fabryce

Bodzianka

Witam, a co to za nowy trend że chcą nas zmusić do pracy po 9 godzin. Jak narazie tylko w piątki a docelowo również w soboty. Prowadząca do nas dzwoniła i kazała piątki zrobić w geafiku po 9 godzin, a w piątki i soboty jesteśmy pojedyńczo. Do PIP to zgłosić ?

@Bodzianka

Nasz salon od początku w piątki pracuje od 9-18 i siedzi jedna osoba. Wiec wychodzi Na to, ze inne salony pracują normalnie po 8 godzin, a nas wciula robią?

P
@Anonim

Powiem ci lepiej ze niektóre salony pracuja caly tydzien od 9-17 i w sobotę krócej ale widać niektórzy mają fory ????

@Bodzianka

Dajcie spokój,o co chodzi jednego dnia pracujesz dłużej ,a drugiego dnia wychodzicie o 15 tej to norma w bodziu,

Ali

U nas na. Sklepie też tak było koleżanka do o15 tej (bo niby dziecko odbiera że szkoły ,a robiła to jej mama,) a kolejny dzień 11godzin. Pracowała jak i tak miała do 20 tej

Ala
@Ali

U nas też tak jest jednego dnia pracuje się 11 godzin a drugiego dnia wychodzisz o 15 tej, ...a klienci chodzą po sklepie rano lub po 16 tej wiec później narzekają że mało zarabiają

Uwu
@Ala

Ty też

Bodzianka2
@Bodzianka

Przecież to jest wasza sprawa w jakie dni jesteście pojedynczo, możecie też być w poniedziałek?! Jednego dnia jestes 9h, a drugiego 7. w czym problem?

Wypłata

Czy ktoś z salonów naprawdę zarabia 10 000 zł ? Jeżeli tak to jakie utargi i ile osób na salonie ? Bo mi ciężko w to uwierzyć skoro cały czas dostaje najniższą .

@Wypłata

10 tys miesiąc w miesiąc nierealne, powiedzmy raz na rok jak się trafi klient na mega kasę , powiedzmy umeblowanie hotelu to może wtedy. Realnie nie do przeskoczenia przez cały rok, pod warunkiem że tego Diego kontrahenta nie zabierze ci fabryka jak to kiedy było:-). Jak salon dobrze sprzedaje zarobki między 6 a 7 tys:-)

Yyy
@Xxx

Ile pracowników macie i przy jakich utargach taka wypłata? Wydaje mi się to nierealne

@Yyy

Ja już chwilę nie pracuje w tej chorej fabryce, lecz jak pracowałem były salony które takie realia osiągały, na moim salonie w dwie osoby osiągaliśmy między 3 a 5 tys . Dodam że pracowałem nie całe dwa lata temu, teraz to się tylko cieszę że już nie pracuję

Kasa
@Wypłata

My mamy po 100k utargu i dostajemy najnizsza hahahaha dodatkowo patrzac na pasek to 2x podatek zabieraja za 21 i 22 rok. Tego schematu juz nikt nie ogarnie . A w placach dowiesz sie tego " dostaniecie paski porownajcie sobie i wszystko jest ok" smierdzi mi tu kombinatorstwem tylko kto kogo kantuje jedno jest pewne ze nas tylko czy gora o tym wie czy moze nie?

@Kasa

Minimalna krajowa poszła do góry to próg na premie też do góry-co za myślenie firmy:/ od 120 tys. teraz dopiero jakaś premia. Informacje z płac.

Xxx

Walą was w bambuko. Każdej strony:-)

M

Próg 120k przy jakiej obsadzie?

Ile jest na dzień dobry podstawa w Bodziu? Mam rozmowę kwalifikacyjną i wolałbym wiedzieć wcześniej :) premie rozumiem, że też są szanse na wyrobienie?

@Gość

Podstawa to najniższa krajowa, z tą premią to teraz kiepsko ponieważ podnieśli próg z 88 tys na 120 a w niektórych salonach nie jesteś w stanie nawet tyle sprzedać:-) zastanów się dwa razy....

Sprzedawca

W ogłoszeniu tylko godzina i data na którą mają przybyć kandydaci do pracy na stanowisko sprzedawcy. Efekt tego taki, że na miejsce przybyło około 50 osób stojąc obok siebie w małym salonie. Na wstępie poinformowano że to praca w zastępstwo czego nie było w ogłoszeniu więc część osób zaczęła wychodzić (słabo stracili czas i pieniądze na dojazd przez brak podstawowych informacji w ogłoszeniu). Rozmowa to bardziej zostawienie cv i 2-3zdania więc kolejka rozbita momentalnie. Ogólnie bardzo nietypowa rekrutacja na dzisiejsze czasy na pewno brak tam profesjonalizmu. Z drugiej strony mam taką refleksję że to tylko praca na chwilę tylko na pozycji sprzedawcy może to inne firmy przesadzają robiąc rozmowy jak na prezesów wielkich korpo kiedy rekrutują na zwykłe powszechne stanowiska bez większych wymagań.

Powiedz coś o sobie. Dlaczego do nas rekrutujesz. Czy odpowiadają Ci warunki.

Godziny pracy

Co myślicie nad nowym pomysłem szefostwa nad zmiana godzin małych salonów

@Godziny pracy

A jakie mają być godziny?

Bodzianka
@Godziny pracy

Ja nie wiem jak oni sobie to wyobrażają po 9 godzin pracować przecież w piątki i soboty jesteśmy pojedyńczo. Mamy nadzieję że to tylko na kwiecień ze względu na świeta. A jak nie to do PIP trzeba będzie zadzwonic i powiedzieć że jesteśmy zmuszani po pracy po 9 godzin.

@Bodzianka

Widzę,że jeszcze gorszy (usunięte przez administratora) się robi.Cieszę się, że już tu nie pracuję,bo nie muszę robić, tak jak ,,pan'' każe!

@Godziny pracy

Hej a skąd wiecie o tym? Było jakieś pismo?

Godziny
@Bodzianka

Te godziny będą niby całe wakacje a na jesień maja być zmienione, jak wcześniej tylko takie mydlenie oczu , bo na jesień powie ze zaraz grudzień święta wiec pracujcie po 9-18 . I nie było oficjalnego pisma tylko dzwonią

Kierowca były

Dajcie sobie spokój z tą firmą (usunięte przez administratora) kierowców za przepał paliwa bez informowania kierowcy co miesiąc po 500pln bo szef sam sobie sędzią w swojej sprawie i nie rozumie ze jazda pod wiatr i w gorach = wieksze spalanie a (usunięte przez administratora) ustawił limit 12,5 litra na 100km przeladowanym autem. Oddasz wszystko co do grosza okradając mnie przez 6 lat dziadu Bogdan PIP już jest poinformowany. Do zobaczenia w sądzie.

@Kierowca były

Nie jedni już popem straszyli i ciul z tego wyszedł on na wszystko ma wymówki

Boo
@Xxx

Straszyć a zgłosić to zasadnicza różnica.

@Boo

Ja nie mówię o swoim przykładzie, koleżanka zgłosiła ich do pupy i ciul to dało,zrobili kontrolę z której nic im nie zrobili....

Tomasz
@Kierowca były

Sąd pracy to najlepsze rozwiązanie. Nie jest prawdą, że nic nie wskórasz. Sam parę lat temu oddałem moją sprawę przeciwko FM Bodzio do sądu i sprawa zakończyła się po mojej myśli. Walcz i żądaj tego co twoje.

@Xxx

Adwokat mówił że Sprawa wygrana. Jak wszyscy będziecie cicho siedzieć Nic z tym nie robić to nadal będzie was (usunięte przez administratora).

Kierowca były
@Xxx

Może sobie szukać wymówek ale przed sądem liczą się fakty. Zabierał mi z mojej wypłaty bez mojej zgody co miesiąc po 500 zł przez 6 lat. Istnieje artykuł o ochronie wypłaty pracownika gdzie bez jego zgody nie może ci nic odciągnąć. Bo nie miał ani zgody mojej słownej ani na piśmie tym bardziej nie miał żadnego postanowienia wykonawczego sadowego żeby mógł mi zabrać z wyplaty.

To ja

A co się dziwić tym zwolnieniom skoro ucinają premie i wypłacają najniższą a najgorsze jest to że tak się postępuje z każdym bez znaczenia dla firmy że salon robi robote. Ja się nie dziwię na tych salonach gdzie utargi są fajne, że się pozwalniali. Sądze że większość pozostałych też sobie juz szuka czegoś innego. Hehe przynajmiej ja jestem na takim etapie ???? .

Wypłatka
@To ja

A jaki wcześniej był próg by osiągnąć jakąkolwiek premie? Ilu pracowników na jaki utarg ? Czy również macie info z płac o liczeniu utargu w sposób dzielenia przez sumę godzin pracowników? Premia zależna od urlopu heh

Jak to możliwe że tyle negatywnych opinii i ciągle 3 gwiazdki... #celwdół

@Xxx

Ponieważ dużo przydu pasów pisze i daje max gwiazdek. Ale spokojnie powoli sam się wykończy a jak nie to wykończy ich brak pracowników

Odnośnie pisma od szefa. Może wypadało by coś zmienić w systemie płacowym? Bo nie każdy salon wygląda w taki sposób jak to zostało opisane a cierpi na tym każdy. Z miesiąca na miesiąc są większe utargi na salonach z roku na rok utargi idą w górę biega się za klientami i kiedy oczekujesz 10tego z nadzieją że coś zarobiłeś dostajesz najniższą mimo wzrostu utargu o 30tyś w porównaniu do zeszłego roku czy miesiąca. Bo ktoś w firmie wymyślił sobie nowy próg utargu by dostać premie. (Nie do osiągnięcia w niektórych rejonach) Ale co tu dużo gadać i się spuszczać nad tematem. Pracownicy się zwalniją jeden po drugim bo na tą chwilę nawet na kasie w biedronce zarobisz więcej. Pora zacząć się rozglądać za czymś konkretniejszym. Firma narzeka na podwyżki materiałów podwyżki kosztów produkcji ale jakoś nikogo nie obchodzi że pracownik też idac do sklepu czy tankując na stacji by móc dojechać do pracy też ma podwyżki i na ten moment są kolosalne. Od jakiegoś czasu w tej firmie zrobił się taki ustrój na potęge tylko brać do siebie a nic nie dać od siebie. O pewnych miejscach w polsce się nie myśli że są takie salony gdzie dajemy od siebie tyle ile się da ale widząc każdego miesiąca wypłatę podcinacie nam te skrzydła i zapał do pracy. Może pora usiąść i się zastanowić czy oby ten system który jest dobrze działa.

Ktoś

Ludzie się boja , wojsko na ulicach , helikoptery . I tak ktoś się będzie zastanawiał ze chce w tym momencie nową kuchnie albo wersalkę .

Annabell
@Ktoś

Człowieku a nie zauważyłeś że to właśnie meble Bodzio dostarczają teraz łóżka dla uchodźców kuchnię zresztą też właśnie dla tych nad którymi te helikoptery latały To jest dopiero sztuka a nie tylko w normalnych czasach konkurować z innymi firmami wieszać reklamy i tak dalej to jest norma więc nie mów że meble są niepotrzebne bo za granicą tuż za granicą wojna właśnie tym bardziej potrzebne zwłaszcza jeśli jest firma taka jak Bodzio która daje za darmo

To żart
@Annabell

Proszę o źródło tych informacji kiedy ta firma dał coś za darmo . Jak by dali chodź jedno łóżko to by zaraz wszędzie o tym pisali . Aaa już wiem o co chodzi , chodzi o sprzedaż mebli dla osób które przyjmują uchodźców , bo kasa ma się zgadzać

@Annabell

To według Ciebie tylko Bodzio daje nikt więcej żal mi Ciebie, daje obcym a swoim zabiera, żałosna jesteś , Lidzie się zwalniają z tej marnej fabryki a ty tu teraz próbujesz ją naprostować Z jakiego działu z fabryki jesteś??

@To żart

Dobrze godasz ta firmą za darmo nic ci nie da.....

Meble za darmo XD
@Annabell

Bodzio daje meble za darmo. Róbcie screeny i zapisujcie dla dzieci i wnuków bo nic śmieszniejszego prędko nie przeczytacie. XD Płacz że kuchnie sie nie sprzedają, że słabe obroty, że nie ma pieniędzy, materiały i energia w górę a tu meble lekką rączką puszczają. Może tymi helikopterami te meble latają.

Uwu
@Meble za darmo XD

I dobrze że sie nie sprzedają czas najwyższy byli dobrzy sprzedawcy to nie szanowali teraz niech płaczą... taka karmaxD bo samo się nie sprzeda ludzi trzeba doceniać póki się ich ma .. dziwne że jeszcze ktoś został w tych sklepach ..zostawcie to edzi i justynce najlepiej sie znaja niech sprzedają

KIJJENT

Kupiłem w tym bałaganie meble do kuchni szafy wersalki za ponad 10 tys zł przez okres 2 lat gwarancji miałem ponad 13 reklamacji-po prostu robią badziewie jestem stolarzem z wykształcenia i mogę co powiedzieć na temat ich wyrobów- krzesła po 1,5 roku wszystkie się rozkleiły -uschły -robią z mokrego materiału wersalki- konstrukcja z płyty wiórowej stelaż łamie się , drzwi szafy przesuwane frontowe wyginają się -o tak dużej powierzchni nie powinno byś robione z płyty o grubości 16 mm -boczki szafy też 16 mmm przy wysokości 2400mm -szafa tańczy nie daj bób rozebrać te meble i później je ponownie złożyć -nadaj się tylko do wyrzucenia po prostu jednorazówki -JUŻ NIGDY W ŻYCIU W TEJ FIRMIE NIE ZROBIĘ ZAKUPÓW!!!!! OSTRZEGAM POTENCJALNYCH KUPUJĄCYCH ŻEBY SIĘ POWAŻNIE ZASTANOWILI Z ZAKUPEM W TEJ FIRMIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

@KIJJENT

To forum jest poświęcone opiniowaniu pracy w Bodzio, a nie produktów. Kogo tu obchodzi twoje "ponad" 13 reklamacji ty sfrustrowany stolarzu z wykształcenia ( śmiech ) ?!

@Nadpolak

Gdzie w tak bądź razie klient ma wyrazić swoją opinię jak do jasnej ciasnej firma ma wywalone na potencjalnego Kowalskiego, sprzedać i ciul gwarancja do bramy i się nie znamy, zadzwonisz do firmy z reklamacja to jeszcze Ciebie wyśmieją, zadzwonisz z pretensjami zmiotą pod dywan. Więc w czym widzisz problem jak klient się wypowie na tym forum?

Władysława
@KIJJENT

Nie wiem co Pan szanowny klient robi z tymi meblami, że tak się Panu rozleciały. Ja w 2018 roku kupiłam wersalki, szafy przesuwne, stoły i krzesła do mojego domu nad morzem. Urządziliśmy 11 pokoi. Co roku mamy od maja do października pełne obłożenie. Przyjeżdżają do nas rodziny z dziećmi, młodzież, studenci. Meble świetnie się trzymają. Czasami mąż dokręci jakąś śrubkę, bo coś się poluzuje, ale to wszystko. Jak Pan szanowny jest stolarzem, to powinien sam naprawić.

@Władysława

Zgadzam się z opinią Pani. też posiadam meble od Bodzia już kilka ładnych lat i nic się z tymi meblami nie robi. polecam

@KIJJENT

Hahaha stolarz a kupił sobie meble w sieciówce. Hahaha jakbyś umiał chociaż wziąć w rękę jakieś narzędzia i dobrze złożyć meble to by wytrzymały kilka lat.

Były pracownik 2

Dobrze pan gada

Leon

Praca w Bodzio jak w każdym innym sklepie ma swoje ,plusy i minusy,ale najbardziej żenujące jest to że na sklepie pracują 3 osoby i w tym kierownik który bierze kasę za to dodatkową a praktycznie nic nie robi ,a może inaczej wszyscy robią tyle sama a tylko ta osoba dostaje dodatkową kasę, szukacie oszczędności na wszystkim to może pozdejmujcie tych kierowników , i kasa zawsze. Będzie na plus dla Was

Janek

Nie do czego, lecz do kogo. Ten, kto nie toleruje arogancji, opryskliwości, hamstwa, prostactwa, (usunięte przez administratora) zastraszania, wszelkiej innej pogardy do pracownika, niekompetencji oraz analfabetyzmu, ten dobrze wie o kogo chodzi. Tej baby nie zatrudniłbym nawet do obsługi straganu z pietruszką - tfu !!!

Obiektywny
@Janek

Dajcie spokój Edycie, jak można kogoś tak obrażać, miło by ci było jakby o tobie ktoś takie oszczerstwa pisał? Z decyzjami Edyty można się zgadzać lub mieć inne zdanie. Ale się nauczcie, że jej polecenia które wydaje są umocowane przez Dyrekcję i trzeba się im podporządkować. Ten kto zatrudnia ludzi i im płaci ma prawo wydawać polecenia pracownicze. Czym ci Edyta podpadła, kazała szafki przestawić czy syf posprzątać? To chyba nie jest znęcanie, tylko polecenie służbowe. U nas Edyta bywa często i zawsze wychodzi to na dobre. Tylko wystarczy jej posłuchać, bo ma doświadczenie, i zrobić o co PROSI. Bo ona nie każe, ona prosi. Pozdrawiam życzliwych kolegów z pracy.

@Obiektywny

Dalej wejść się nie dało tym masłem? Do tej Edyty?

@Obiektywny

Obiektywny niestety się z tobą nie zgadzam   Jak pracowałam to nie znalazłam u nas w biurowcu osoby która by się pozytywnie wypowiedziała na jej  temat a już nie wspomnę o salonach czy  kierowcach  I wcale tu nie chodzi o przestawianie szafek sprzątanie czy wykonywanie poleceń szefa bo z tym nikt nie dyskutuje i to robi lecz o zwykłą ludzką przyzwoitość Obiektywny piszesz jak można kogoś tak obrażać a nie masz pojęcia jak ona się zachowuje  i obraża ludzi  i nie przejmuje się tym ma to głęboko gdzieś bo jest nietykalna

Kwiatu
@Była

A co salony już nie pamiętają czasów Pani Izy, gdzie zawsze stała stara ekspozycja, wszystko w takim samym kolorze tapicerki i utargi były ledwo ledwo? A teraz po zmianach Pani Edyty wzrosły… A dlaczego? Bo doradza co ma jak wyglądać, co gdzie stać i jaki kolor dać na ścianę. U nas utargi wzrosły o 100% po remoncie i jesteśmy wdzięczni Pani Edycie za pomoc i wkład w nasz salon. Wszyscy przeciwni ewidentnie maja wielki ból …. :) Pozdrawiam wszystkich myślących.

@Kwiatu

Widzę Edzia że sama sobie punkty bijesz i robisz z siebie gwiazdę. Niestety to tak nie działa, czasy się zmieniają i salony muszą podnosić standard żeby utrzymać się na rynku.  Do tego uderzyłaś we własną rodzinę :(

Były robol
@Kwiatu

Jakoś nie przypominam sobie żeby ta pani Edyta pomogła na naszym salonie, chociaż cieszę się że już tam nie pracuje, lecz po zmianie śmiesznej projektantki klienci nie byli zadowoleni. Pytam się gdzie była szanowna Edyta jak trzeba było zaprojektować cały salon? Tylko później potrafiła przyjechać i się naśmiewać z projektów zrobionych przez pracowników, gdzie utarg poszedł o 150% do góry,, zapomniałem jeszcze dodać że to jej przemeblowanie to jest nic innego jak śmiech na sali!!. Nie rób z siebie głupka ......

Hihi
@Kwiatu

Pamiętają czasy kiedy to Pani Edyta najpierw ustawia meble na salonie po czym po kilku tygodniach przyjeżdża na salon i krytykuje ustawienie ekspozycji. Pracownicy patrzą na siebie z niedowierzaniem. I chyba raczej nie kolor ścian decyduje o utargu..

Najlepsze jest to że pracownik na salonie który pracuje 10,15,20 lat. Tak są też tacy! Zarabia tyle samo co osoba która pracuje miesiąc. Zero poszanowania czy wdzięczności. Po za tym żadnych bonów, "wczasów pod gruszą", Multisportow czy opieki medycznej.

xXC

Zapomniałeś jeszcze dodać że potrafią z człowiekiem się rozstać z dnia na dzień i nie ważne czy pracujesz rok czy 10 lat .....

pip

Świeży pracownik nie znaczy że gorszy i ma dostawać grosze za swoją prace, pewnie na początku swojej kariery sam/a byś był/a oburzona na taką opcje. Płytkie myślenie ludzi jest teraz na porządku dziennym.

@pip

Ile można dostać na rękę jako nowy pracownik? Czy premie możliwe są dopiero po okresie próbnym?

@Gość

Wszystko zależy od regionu i od wielkości salonu, oraz ile osoby pracuje na salonie, możesz zarabiać cały czas najniższa krajowa ponieważ salon nie wyrabia powyżej 88 tys sprzedaży. Także ni dowiesz się dopóki nie zaczniesz pracować w danym salonie. Lecz jak masz możliwość zastanów się dwa razy zanim wejdziesz do tej wody, poczytaj sobie opinię na forum o całej tej fabryce...

Janek
@Xxx

Jest szansa,żeby zarobić ok 3,5 - 4,5 tysiąca na rękę?Mam iść na rozmowę,chciałbym mniej więcej wiedzieć czy takie zarobki są realne,żebym się nie wygłupił.

@Xxx

Masz łatwy schemat rozliczenia 6 % od sprzedaży... łatwo można wyliczyć ile będziesz miał wypłaty.. jak masz dobra sprzedasz to zarobisz dobrze jak nie sprzedasz to podstawa

@Xxx

Można zarobić dobrze tylko trzeba chcieć a nie siedziec ma (usunięte przez administratora) na zapleczu i może samo się sprzeda..

To w sumie zależy od punktu, bo jeżeli pracujesz w małym mieście i tych ludzi po prostu nie ma, to choćbyś stawał na głowie nie zarobi się więcej niż najniższa krajowa, ja w małym mieście pracowałem i nigdy nic ponad najniższa krajowa nie zarobiłem.

Xxx

Nie do mnie ten tekst (usunięte przez administratora)

zfśs

Dlaczego w firmie nie ma ZFŚS? Przecież zatrudnia powyżej 20 osób

Daria

Łóżko kortez wizualnie ładne ale przy składaniu okazało się, że części do siebie nie pasują (otwory były kilka mm dalej więc nie dało rady się wkręcić). Całe szczęście partner ma firmę produkcyjną z podobnymi częściami więc zabrał je do pracy i dopasował. Udało się finalnie złożyć ale nie obyło się bez zdenerwowania, rozłożenia czasu składania na raty i wkładu nadmiernej energii własnej. Zdecydowanie bardziej polecam IKEA. Z tymi meblami nigdy nie miałam problemu.

Sprzedawca choinek Bodzio

Ktoś wie czemu w tym roku nie było sprzedaży żywych choinek przed salonami? Trochę szkoda bo taki pomysł to mógłby być strzał w dziesiątkę. Rozeszły by się, hehe... NA PNIU.

@Sprzedawca choinek Bodzio

Dyrekcja nie zarządziła sprzedaży żywych choinek z prostego powodu. Żydzi oraz świadkowie jehowy nie obchodzą świąt Bożego Narodzenia. Choinka, a już tym bardziej żywa choinka, jako najwyraźniejszy symbol polskiej, chrześcijańskiej tradycji, najzwyczajniej w świecie jest dyrekcji nie w smak.

@Nadpolak

Jaki bezsensowny komentarz ???????? dla jasności sprzedaż choinek w zeszłym roku wprowadziła Edyta "nie mówcie o tym głośno, bo szefostwo ma się nie dowiedzieć"

Olaf

Pani Dyrektor bardzo prosimy o możliwość wybrania urlopu po 10 dni w lato. W lipcu i sierpniu. Mamy dzieci. A jak rozłoży się te urlopy na 2 miesiące to tylko 1 osoby nie będzie w danym czasie. Sprzedaż nie ucierpi. Będziemy zadowoleni i wypoczęci bądź będziemy przed urlopem w lato z naszymi dziećmi to wtedy przełoży się to na lepszą sprzedaż lepszą obsługę klienta, na zadowolenie pracownika. Jest wielu którzy na prawdę się starają. My na prawdę się odwdzięczymy.

Brak honoru i godności
@Olaf

Płaszcz się płaszcz. Jeszcze się połóż krzyrzem na salonie pod kamerą i pokłony składaj.

@Brak honoru i godności

Taka praktyka z urlopem jest karalna, pracodawca według kodeksu pracy może narzucić 10 dniowy urlop lecz do reszty pracodawca nie powinien się wtrącać, widać że firma jest ponad wszystkimi i że wszystkiego się śmieją, kiedyś to się wszystko skończy kwestia czasu

No name
@Olaf

Żenada żeby osoby dorosle musiały się prosić o urlop w wakacje, co to przedszkole? Urop pracownikowi daje kodeks pracy a nie pracodawca!

@No name

Ponieważ to nie jest normalny pracodawca , brak słów dla polityki tej firmy, kiedy się ktoś za to weźmie ja się pytam?

@Olaf

Niestety, ale obawiam się, że twoja prośba nie zostanie spełniona. Problem polega na tym, że ścisłe kierownictwa tej firmy najprawdopodobniej jest żydowskiego pochodzenia. W związju z tym, robienie polskim pracownikom pod górkę, pogarda oraz niechęć względem słowiańskiego człowieka, jest w tej firmie uwarunkowany genetycznie. Śmiem twierdzić, że w Bodziu, niechęć i pogardę wobec pracowników wypija się z mlekiem matki.

Dzień dobry. Czy ktoś wie jak to jest z tymi urlopami 10dniowymi ? Czy faktycznie ten urlop trzeba wykorzystać do końca czerwca ???

Gość2
@Gość

Tak , do końca czerwca trzeba wykorzystać urlop 10-dniowy. Po tym terminie tylko za zgodą Szefowej. Potwierdzone w kadrach.

@Gość2

od kiedy szefowa ustala prawo? pracodawca nie ma możliwości nakazać do wzięcia urlopu (za wyjątkiem okresu wypowiedzenia). to się nadaje do PIP jak ktoś już napisał.

@Gość

jeszcze nikt się za nich nie wziął. Państwo w Państwie.

Gość2
@M

Z tym pytaniem to do Szefowej a nie do mnie.

Xxx

A dlaczego bo PIP siedzi u Bodzia w kieszeni od dlatego:-), jak wszyscy badania BHP badania lekarskie daleko z poważaniem to mają....... Śmieją się ze wszystkiego i wszystkich wiesniaki z Goszcza

Była Pracownica

Niestety opuszczenie tej pracy było wyczekiwane przeze mnie ogromnie... A szkoda... Firma zrobiła wszystko bym utwierdziła się w przekonaniu że rezygnacja z tej pracy to najlepsze co mogłam zrobić... Powodzenia wszystkim którzy jeszcze się nie zdecydowali odejść.

@Była Pracownica

Niestety to prawda co piszesz. Dużo czasu upłynęło abym zrozumiała że nie jestem malarzem, ogrodnikiem, pracownikiem gospodarczym , magazynierem itp.. i czas się uszanować. Na pieniądze firmy pracujemy my jeśli ktos tego nie docenia traci nie tylko pracowników kasa też umknie. A pracowity zawsze sobie poradzi. Powodzenia dla wszystkich byłych!

@Była Pracownica

Zgadzam się z tym przed odejściem robią ci jeszcze pod górkę i wszystko ty musisz załatwiać. Inwentaryzacja jest ,,twoim obowiązkiem” żeby ją zorganizować. W firmie nigdy nic nie wiedza jak dzwonisz. Cieszę się że uwolniłem sie stamtąd przynajmniej w nowej pracy mają lepszy szacunek dla pracownika. (Odchodziłem w listopadzie). Pozdrawiam i życzę wszystkim pracującym powodzenia

Nie polecam pracy w Fabryce Mebli Bodzio. Zacznijmy od tego, że medycyna pracy w tej firmie nie istnieje, dodatkowo przepisy BHP nie są respektowane więc jeśli jesteś kobietą to nie zdziw się jak będzie trzeba dźwigać ciężkie meble bo to jest standard. I jeżeli ktoś zastanawia się nad praca jako referent ds sprzedaży musi się szykować że oprócz sprzedaży będzie musiał robić faktury, kosić trawnik, odśnieżać parking w zimie, dźwigać meble, składać je na salonie często mając tylko jeden śrubokręt i to wszystko za najniższą krajową (chyba że pracuje się w dużym mieście to może jeszcze jakaś premia, której nie da się wyliczyć wpadnie). Dodatkowo na salonie nie można mieć mikrofalówki więc o odgrzaniu obiadu w pracy można zapomnieć. Najlepszy pracownik to taki który jest dyspozycyjny bo jak kierowca przyjedzie z dostawa kilka godzin po zamknięciu punktu to ktoś przecież musi odebrać tą dostawę i nikogo w firmie nie interesuje że jest to już po godzinach pracy i nikt za to nie zapłaci. Trzeba w tej pracy przygotować się też na to, że jest się cały czas monitorowanym bo kamery w salonie nie są po to żeby złapać jakiegoś złodzieja bo i tak za wszystkie braki płacą pracownicy tylko żeby kontrolować pracowników. No i najlepsze, że w każdym momencie można zostać zwolnionym za nic, za to że podpadniesz Justynie/Edycie lub jak już kilka osób pisało bo nie miało się jak dojechać na spotkanie do Goszcza a wypowiedzenie przywiezie bez żadnego ostrzeżenia kierowca. Szykujcie się na to że za wszystko w tej firmie można dostać (usunięte przez administratora) "Szanowne" szefostwo tak nie dba o zdrowie pracowników że w tym roku pozwolili włączyć ogrzewanie dopiero 2 listopada a do tego czasu siedziało się w salonie w którym było 11-14 stopni. Na szczęście już nie muszę od dłuższego czasu męczyć się w tej pracy i każdemu odradzam przyjmowanie się w tej firmie bo szkoda czasu, nerwów i przede wszystkim zdrowia.

Myślę, że grubo przesadziłaś z opinią pracy w salonie. Piszesz w taki sposób jakby za siedzenie w ciepełku i nic nie robienie mieli zapłacić Ci kokosy. Daruj sobie takich opinii bo zniechęcić możesz nie jedną osobę która właśnie w takiej pracy śmiało by się odnalazla. Uwazam, że w Bodzio jako referent zobowiązana jesteś do obsługi jak i utrzymania czystości w salonie. Odbiór mebli to wiadome, w końcu pracowałaś w meblowym , nie w butiku! Nadgodziny wystarczyło że zgłosiłaś poprzez smsa bądź e mailem na kadry... No chyba że nie czytasz pism , które wysyła szefowa. W tym roku faktycznie ogrzewanie włączaliśmy późno, lecz przesadziłaś pisząc że w salonie miałaś 11 st. Poza tym gdy się pracuje to niższej temperatury się nie odczuwa. Wystarczy wziąć się za pracę. Monitoring jak monitoring od zawsze był . Wystarczy być uczciwym , pracować to i monitoring nie będzie żadną przeszkodą. Praca babek z kontroli tj pani Justyny i Edyty to coś , co akurat firmie nie zaszkodziło, wręcz przeciwnie... To co odwalają na salonach to coś niesamowitego. Salon wygląda jak salon.... Stawiają na dobry wizerunek firmy, i myślę że większość salonów potwierdzi , że nie jeden klient jest zachwycony zmianą! Do tego gdy masz takie problemy o jakich piszesz to wystarczy się do nich zwrócić. Zawsze pomogą! Praca w Bodzio to nie tylko czekanie na przelew z Goszcza, ale ciężka praca. Praca , która gdy tylko jest uczciwa to i uczciwie nagrodzona. Proste!!! Wiem że wyleje się wiele hejtu na mnie , że lizidup i wogole, ale takie jest moje zdanie!!!! Pozdrawiam wszystkich Bodziosalonowych!!!!

Szok

Nie wiem kto to napisał , ale mogłaś się podpisać może premie większą dostaniesz, faktycznie rozbawiłaś mnie , bo osoba podpisana były pracownik pisze w całości PRAWDĘ .

Dora
@Szok

Prawda

Xxx

Czy w innych salonach typu BRW, ABRA pracownicy dźwigają meble nie ponieważ od tego jest magazynier, następny przy....dupas z firmy albo i sama szefowa proboje się wybronić od szczerej wypowiedzi, tutaj piszą ludzie dopiero jak ich zwolnią ponieważ każdy się boi że firma się dowie że to on właśnie pisał na temat tej marnej firmy, tak jak wspomniałem konkurencja bije was pod każdym względem , od rzeczy poza salonem są inne osoby a nie referent do spraw sprzedaży, ba sprzedawca z BRW nawet nie skręca mebli czy ich nie przesuwa żenada żenada i jeszcze raz żenada, i żeby pracownik nie mógł zjeść ciepłego posiłku tylko cały czas na kanapkach po raz kolejny próbujecie bronić firmy lecz wam to poprostu nie wychodzi:-)

@Xxx

Przecież nikt Wam nie broni zatrudnić się właśnie w BRW czy innych meblowych skoro tak tam pięknie. Zatrudniając się w salonie meblowym dla mnie było normalnym, że właśnie takie obowiązki będą w moich kwestiach. Skręcać mebli nikt Ci nie każe, wystarczy zamówić z firmy montażystów. Meble pomoże rozładować kierowca.... Kurcze!!! To z Was powinni się śmiać ludzie, którzy czytają wasze opinie. Za nieróbstwo nie płacą!!! Zrozumcie to! Ciepły posiłek możesz zjeść na śniadanie przed pracą czy na obiad po pracy. Robicie problemy tam gdzie ich nie ma.

@Szok

Dostaje wystarczającą premię, nie potrzebuje więcej. Uważam że za uczciwa pracę uczciwie mam zapłacone. Pozdro

Xxx

Powiadasz że wiedziałeś że będziesz pełnił każdą funkcje na salonie jak i przed salonem, jak i wnosząc nie wynosząc reklamacje z kierowcami, gdzie najpierw musisz wypisać przepustkę służbową gdzie wtedy jak coś ci się stanie firma jest kryta, schowaj sie tam gdzie jesteś ponieważ nie chce mi się czytać twoich marnych wypocin broniących i tak marnej firma która socjal ma daleko z poważaniem ba jeszcze ci potrafią z wypłaty upierdzielic, sam jedź sobie ciepły posiłek przed pracą lub po pracy

@Xxx

Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że za nic nie robienie poprostu mi nie zapłacą. Zdawałem sobie sprawę z obowiązków, które będę pełnić na salonie. Chować się nie muszę, gdyż nie mam sobie nic do zarzucenia i wszystkim którzy zastanawiają się nad pracą w salonie gorąco polecam.

Chyba jesteś chora pisząc dobrze o tym wszystkim siedziałaś w tym sklepie wiesz ile mieli a może każdy sklep ma wysyłać zdj termometru na salonie meilem? Firma jest tragedia nie polecam. Nikt nie stosuje się do zasad bhp ani czy ma ktoś dźwigać z kobiet meble czy nie. Edyta i justyna to tragedia.

Przedmówczyni kazała mi się schować, jak już czytasz to ze zrozumieniem polecam!????

Była

Krótko i bez hejtu. Jesli fałszowaniem badań lekarskich( bo takich nie bylo a papiery są )i brakiem szkoleń PPoż i BHP nazywasz dbaniem o pracownika i nic nierobieniem nazywasz własnoręczne odmalowanie salonu, nie mówiąc o "drobnych" noszeniach ponad normę 25kg dla kobiety mebli ( bo w meblowym) koszeniem, odśnieżaniem itp. To nie zdziw się jak zaraz będziesz musiał/a szukac pracy. Są przepisy które wskazują na łamanie praw pracownika, są przepisy bhp i jest jeszcze prokuratura....

Ojojoj

Aż pękam ze śmiechu co Ty wypisujesz, chyba krótki masz staż bo to dbanie o czystość w salonie to też szykuj łopatę i kup sól bo zima idzie. MASAKRA jakaś urwałaś się z choinki czy coś? Bo choinki też się sprzedawało zeszłej zimy i Szef o tym nie wiedział więc jeśli tak już vhwalisz J i E to dowiedź sie czy Szef to pochwala. A to jest góra firmy. A chyba nie wiesz że góra nie wie o wszystkim co robi E i J . Więc zastanów sie dla kogo pracujesz.. masakra jedna wielka z ciebie pracowniku...p.s. szykuj kasę na inwenturę....

Dramat

Dramat ...gust i uroda..nie ujmując..ale gust? Przenoszone pomysły z salonu na salon ..może jeszcze jaka inwencja twórcza?! Premie paniom dać obciąć salonom!

Prawda
@Ojojoj

To prawda

Były pracownik.
@Prawda

Ludzie czy Wy wiecie że wystarczy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa i możecie mieć problemy za zniesławienie oraz obrazę innych. Na to są paragrafy w kodeksie karnym lecz nikt z tego nie zdaje sobie sprawy.

@Były pracownik.

Chciałbym Ciebie poinformować iż jest to forum opinie o pracodawcy, ludzie piszą prawdę w temacie co się w firmie działo i nadal dzieje, proszę o nie straszenie ponieważ na to też są paragrafy

Tak masz rację jest to forum o pracodawcy ale nie wszyscy to rozumieją i nikogo nie straszę.

Ktos

Jeżeli jest tak fajnie to na pewno się cieszysz , że zabrali wolne soboty , a za niedzielę handlową można odebrać 8 h w styczniu . Wspaniały z ciebie pracownik .

@Ktos

Jak to możliwe że zabrali wolne soboty? Przecież masz pracować 40 godzin tygodniowo? Czy ta fabryka jest ponad prawem?

Kz

Masz do odbioru dzień w tygodniu i jak większość dużych salonów tak go odbierasz .

Przestańcie pisać bzdury jeżeli nie wiecie , soboty mamy normalnie wolne! Osoba pracująca w sobotę odbiera dzień wolny w środę lub czwartek. Życzę wszystkim Wesołych Świat ????

Popieram

No robimy problemy tam gdzie są właśnie...a tam gdzie ich nie ma to ty rób

O Salonie w którym mieście Pan pisze ?

Xxx

Raczej piszę samą prawdę, nie on pierwszy i nie ostatni!!!

Ludzie to po co tu pracujecie skoro tak źle Wam siedzieć po 8 godzin i gapić się w telefon. Idźcie do biedronki to będziecie dopiero tyrać. Ty głupot wypisywanych tutaj nie da się czytać!

Xxx

Już w całej tej Biedronce traktują pracowników lepiej jak tutaj fakt trzeba się na.nosic i nadzwigac ale przynajmniej jak jesteś sprzedawcą to tylko robisz swoje a nie wszystko w jednym , czytaj (fakturzystka reklamacyjny, sprzątający, odsniezajacym i dźwigając ciężary ponad normę), i zresztą tak jak piszesz potraficie się tylko ukrywać i na papierosa wychodzić co 30 min z telefonem w ręku na dodatek gdzie wam nieroby będzie lepiej. Bodzio przestał szanować ludzi jakieś 5 lat wstecz to co się teraz tam dzieję,brak badań brak szkoleń ,brak szacunku do drugiej osoby, donosicie na siebie na każdym kroku,coś jeszcze mam pisać?

***** ***

To nie czytaj!

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j. - Goszcz

• Jak się pracuje w Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 236.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 198, z czego 31 to opinie pozytywne, 76 to opinie negatywne, a 91 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j.?

Kandydaci do pracy w Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fabryka Mebli Bodzio Bogdan Szewczyk sp.j.