Ab Foto

Opinie o Ab Foto

Ada

Praca cud malina, wyplata 1600 brutto na papierze ale dzięki Bogu jest anex tam zawarty ze do wypłaty będzie 2000 brutto :-)))) , czyli 1600 brutto dziesiątego każdego miesiąca, reszta jako premia pod koniec miesiąca (kamień z serca spada :-) ) Zarobić można tylko tam gdzie jest ruch czyli Prawie nigdzie. Pozostaje mi tylko siedzieć (szukać pracy) i czekać na wyrównanie premią po 3 tygodniach do najniższej krajowej :-) . Mam nadzieje że nie będę wyglądała jak HelloKitty po czasie tu spędzonym. Ludzie ok ale szkoda ich wiedzy dla tej firmy bez żadnego jakiegokolwiek klimatu, powołania.. Brak tego czegoś . Pozdrawiam desperatów siedzących na pasażach, galeriach itp. Podwyżkę może dostaniecie ale za dwa lata (100 zł ha ha ) i to koniec uwierzcie.

Maja

@kosmorozumiem, że lubisz swoją pracę w Ab Foto. Co możesz powiedzieć więcej na temat tego jak wygląda praca w Twoim dziale? Jakie benefity, możliwości rozwoju zapewnia pracodawca?

kosmo

Pracuje w firmie od 3 lat , to prawda sprzedaz aparatow spadla na pysk ale taki jest kurs rynku chyba na calym swiecie. Wzamian mamy coraz lepsze wyniki ze sprzedazy smartfonów i usług foto. Pomału zaczyna to jakos wygdalac.

mike

Z każdym miesiącem jest coraz gorzej.

no wlasnie o takie cos to raczej warto spytac się na rozmowie kwalifikacyjnej prawda tak ja sadze ..

RW

Wysokość pensji to raczej temat pomiędzy pracownikiem a pracodawca. Nie na FORUM.

RMAX

Bardzo dobrze mi się pracowało. Jednak wyjazd za granice spowodował moje odejście. Polecam serdeczne miłośnikom branży fotograficznej.

Patis

Jednym słowem określę tą firmę - OSZUŚCI !!

man

Atmosfera jest super. Są inne ważniejsze priorytety, sprzedaż, marża itp.

grafik

Bylem na rozmowie w sprawie pracy. Będzie by to dla mnie fajna praca ale jeszcze czeka na odpowiedz :-)

MK

wiem, ze wciąż jest poszukiwany grafika wiec próbuj.

byly

Racja!, Pani Tereska chciała zabłysnąć a tu jeden wielki klops. Dyrekcja pewnie chciała dobrze a p. Tereska (dziwoląg) zepsuła czas wszystkim. Firma ok, gdybym nie opuszczał kraju dalej był chciał tam pracować.

alleluja

pamiętam jedno szkolenie z Panią Tereską, szczególnie nudne, pani miała być znawczynią w dziedzinie podnoszenia kwalifikacji sprzedażowych a przez 4 dni po 12 godzin wysłuchiwaliśmy jej opowieści dziwnej treści, tarocie, numerologi i o tym że głównymi sprawcami tego jak wygląda nasze życie winni są nasi rodzice i dziadkowie,że popadamy w podobne życie, bo sami nie potrafimy sprzeciwić się historii naszej rodziny i naśladujemy innych.... oczywiście główna atrakcją szkolenia było to że mieszka na Hawajach, jak tam jest super i że organizuje wyjazdy oczyszczające duszę itp..... nasłuchaliśmy się tego wystarczająco dużo .... dziękuję za takie szkolenie po którym człowieka głowa boli następne 2 dni i niczego nowego się nie dowie, bo osoba która miała być kompetentna z zakresu wiedzy w tym temacie zabrała sporą kasę za to przedstawienie i okazała się totalną porażką....

Slawek

EKA, umiesz czytać ? z tego powodu już nie pracujesz ? napisałem: " place jak wszędzie "

klaw

SŁAWEK Ty chyba tak samo jesteś podstawiony... "loby" bardzo dobrze napisał i przynajmniej prawdę...a Ty ? Fajne szkolenia???? Jak ktoś lubi pić to owszem :) Dzięki bardzo za szkolenie na temat toreb....Komu to potrzebne?? Sprzedaż dzięki temu raczej nie wzrośnie, bo klient który przyjdzie po torbę do aparatu to raz na 3 msc :) Nie oszukujmy się Panowie i Panie, ale w ab foto robi się coraz gorzej , można to choćby zauważyć po tym, że w grudniu było mało ogłoszeń o pracę, a mamy luty i jest 7 nowych ogłoszeń o pracę na sprzedawcę do 7 różnych miast + grafika. To dobrze nie świadczy, tym bardziej że zwalniają się starzy pracownicy, a Ci nowi nie wiedzą co robią zostając w firmie...Marna płaca za tyle godzin pracy ... Co z tego że umowa o pracę skoro grafik masz tak dopasowany że idziesz np dwa dni pod rząd po 12h, 3 dnia na 10 ,4 na 9 i masz np jeden dzień wolnego, później 8 żeby zachować pozory, a tak to same 12 lub 10...Taka prawda, że żeby dostać wolne musisz kierownikowi sklepu wchodzić w d**ę, żeby dostać wolne lub np dał Ci weekend wolny , bo zazwyczaj wolne masz ni przypiął ni przyłatał w środku tygodnia, a kierownik ma każdy wolny bo tak mu się podoba, Ty jesteś cieciem to siedź i tyle...Pracuje w dużym mieście i sam już szukam innej pracy, bo za psie pieniądze nie ma co siedzieć...Jak miesiąc był dobry to i premia wpadła...Teraz robią wszystko, żebyś premii nie dostał/-a , a ceny za usługi lub aparaty idą w górę. A o przerwie nie wspomnę...Chcesz iść proszę bardzo...Tylko wtedy jak kolega też jest w pracy, inaczej nie masz na co liczyć... Sklep zamkniesz, na chwilę bo musisz skorzystać z toalety i robi się problem...Więc jeśli jesteś sam/-a na 12-tce w sklepie radzę zainwestować w pieluchy ;) Współczuję jak ktoś siedzi sam , a ma np przeziębiony pęcherz...Rozglądam się za czymś innym tyle w temacie, siedzę tu bo za coś trzeba rodzinę niestety utrzymać. Młodym radzę szukać bardziej ambitnej pracy :)

SLAWEK

Cześć LOBY, Pracuje w firmie już kilka lat, czytając twoje wypociny czuje się jak bym pracował w innej firmie. Dla mnie jest ok., mili ludzie, płace jak wszędzie i fajne szkolenia.

loby

ogólnie jak widać nawet w biurze nie chcą pracować skoro poszukują grafików, realia są takie a nie inne: na początku umowa bez premii (tzw faza szkoleń) potem stała kwota (wiadomo jaka) + premia problem w tym, żeby premie uzyskać do tej wiadomo jakiej kwoty jest trudno nie oszukujmy się (1,5-2 tys. zł-w dobrym mieście i jak jest dobry miesiąc sprzedażowy) to jest zarobek w tej firmie przy sprzyjających wiatrach i nadziei, że premia z jakiegoś błahego powodu lub innych magicznych sztuczkach nie zostanie cofnięta jeżeli ktoś nie robi zdjęć poza pracą(śluby, portrety itp) to może być ciężko się tylko z tego utrzymać.... żadnych dodatków świątecznych, wakacyjnych itp........ ogólnie dyrekcja twierdzi, że każdy by chciał być na naszym miejscu, szkoda że coraz więcej ludzi się zwalnia, bo powoli każdy ma dość chorego systemu, który z dnia na dzień z miesiąca na miesiąc staje się nieuleczalny

krak15

A kogo to? Masz ochotę to aplikuj. Ja jestem ciekawy jaka jest atmosfera, ile można zarobić w salonie, jakie są godz pracy? Tylko niech napisze ktoś sensowny

podobno mamy mieć aparaty Canon w ofercie. Super bo dużo klientów pyta. firma ok! polecam.

maxsio
@#kamil 11.02.2016 20:18
Nie stać firmy na zamieszczenie ogłoszenia o pracę, tylko musi szukać pracownika na forum? ;) jak nie kupiec, to teraz grafik...

Kamil, a ty się zawiesiles w 90 latach ? to może poszukaj ogłoszenia o prace w Trybunie Ludu ! haha

maxsio
@#kamil 11.02.2016 20:18

47op

niestety z przykrością należy stwierdzić, że zmian na gorsze ciąg dalszy.... z miesiąca na miesiąc utrudniają uzyskanie premii, z miesiąca na miesiąc premie są coraz niższe, pracy jest więcej za mniej, a starzy długoletni pracownicy sami się zwalniają... nie polecam

Arkadia

Sprzedawco X , pracuje w konkurencyjnej firmie i potwierdzam u nas jest dokładnie to samo. Z powodu niskiej premii szukam nowej, lepiej płatnej firmy ale pewnie jeszcze tu zostanę dłużej.

X

Prawda, słabo z premiami. Firma Nikon niegdyś nasz największy dostawca zapomnieli co to jest premia dla sprzedawców. Dziś za sprzedaną średniej klasy lustrzankę za parę tysięcy z Nikon otrzymujemy 2,5 zl. Firma tak jak Panasonic po 100zl ~ 200zl. od danego modelu. Olympus tez jest ok, Fuji i Sony troszkę mniej ale jest dobrze :-)

XYZZ

niestety, premie w ciągu roku bardzo spadły, nie ma żadnych premii świątecznych czy urlopowych jak to jest w innych firmach, nawet karty multisport firma nie chce dać, to jak pracownicy mają być zmotywowani do pracy? o wszystko się trzeba prosić a w ostatecznym rozrachunku słyszy się ciągle: NIE DA SIĘ !

Robert

Jestem pracownikiem konkurencyjnej firmy i zauważam ze temat premii jest taki sam w całej naszej branży. Tak naprawdę nasi pracodawcy są bezsilni w tej kwestii premii. TYLKO producenci / dostawcy regulują wysokość naszej premii od sprzedaży ich produktów - cała prawda.

Waldi

W tym wypadku musze się z Tobą nie zgodzić. Na zarobki to się chyba zgodziłeś/zgodziłaś przy podpisywaniu umowy o pracę w centrali. Widomą kwestia jest ze otrzymujemy premie od sprzedaży. Nie wiem jaka jest Twoja sprzedaż produktów wysoko premiowych.... ja aż tak nie narzekam.

Kaja

Dobra firma na start, jeżeli mieszka się z rodzicami i nie ma się żadnych zobowiązań finansowych. Bardzo niskie zarobki. Niestety wspomniana premia uznaniowa bardzo na minus ale kto się na nią godzi - jego strata.

Zawiedziony

Bardzo fajni ludzie tam pracują. Niestety, wydaje się jakby połączeni jednym nieszczęściem. Straszny reżim tam panuje. Pracownicy są zmuszani do pracy na L4 i urlopach. To tylko jeden z przekrętów tej firmy. Jeżeli umawiasz się na wynagrodzenie - uważaj, żebyś nie dostał propozycji rozbicia go na podstawę i premię uznaniową. Premii tej nigdy nie zobaczysz. To jeden ze sposobów na oszczędność i tańsze zatrudnienie niż umówione podczas rekrutacji. Nie polecam.

Konrado

Nie pracuje w Ab foto ale wiem dokladnie co dzieje sie na śmiej gorze. Nie czujcie sie jedynymi wysysanymi

Nie z Warszawy.

Czesc! Bardzo polecam, Super szkolenia. Płace jak to płace, sprawdzałem w tej branży wszędzie takie same ale zdecydowanie lepsze niż na halach. Dyrektor Paweł super gościu, wysłucha i załatwia.

d

ja pracuje w abfoto prawie 3 lata, za pana Z bylo słabo , teraz od roku wszystko się zmieniło , sa juz urlopy w wakacje , jest wyrozumiałość , można wykazać sie inicjatywa , rzucać wlasne propozycje, wcześniej tego nie było. centrala firmy działa beznadziejnie , wysyłasz prośbe o coś , i osoba musi przekazac to osobie i kolejnej osobie, po miesiacu nie masz zadnej odpowiedzi, pensja słaba podstawa+premia , plus przy premi ciagle jest takie kombinowanie by jej nie dostac , jak praujesz w warszawie w krakowie czy poznaniu w sklepach typu premium mozesz zarobic sporo , reszta niestety musi sie nastawic na siedzenie po 12h przy zarobkach gora 1600zl i to przy dobrym miesiacu , na caly etat.ogolnie jesli masz fajna ekipe praca jest bardzo przyjemna, jesli jestes np fotografem i zarabiasz tez na tym , a do pracy możesz wziąc komputer żeby podłubać troche przy zdjęciach to ok. co do szkoleń , są kilka razy w roku , w eleganckich hotelach przyjezdzaja handlowcy z duzych firm fotograicznych pokazuja aparaty , rozdają gadzety , mowia sporo mądrego, wieczorem jest jakies winko, wszystko platne jak za 8h pracy dziennie

Witam Wszystkich! Widze ze tu sie duzo pisze:-) Pracuje w AB Foto ladnych pare lat. Ogolnie o firmie : godna polecenia. Wlasciciele uczciwi ludzie. Polecam!

Monika

AB Foto mają wiele wyróżnień i świetny program reklamowy, chciałabym tam pracować, a teraz nawet rekrutują http://www.abfoto.pl/praca-c_54.html

johnny

Może najzwyczajniej w Ab Foto nie pracuje aż tyle osób, by pisac na forum i ekipa jest raczej stała, tak przypuszczam..

Hirek

Normalnych opinii nie ma już od pół roku. Czemu pracownicy nie chcą podjąć tematu. Może odgórny przykaz od pracodawcy?:)

olgierd

To może najwyższy czas, bo ktos z Ab Foto opisał po krótce atmosfere, czy system socjalny w firmie, w ogóle macie cos takiego?

obecny

mamy szkolenia 3~4 razy w roku. bardzo duzo pomagaja. ostatnio czesto pod Warszawa w super hotelu nad jeziorem. tresciwe szkolenia, fajne wieczory przy muzyce. duzo wymian zdan. polecam.

Była

Aż mi się nóż w kieszeni otwiera, jak słyszę tych, którzy bronią pana z. (nie zasługuje nawet na wielką literę). I dobrze się stało, że go zdegradowali. (usunięte przez administratora) zabieranie premii za brak indentyfikatora lub stanie przy kliencie, kiedy już odpowiedział, że naszej pomocy nie chce, to obrzydliwość. 50zł to bardzo dużo pieniędzy dla sprzedawcy, ale co pan z. może o tym wiedzieć, skoro sam wyciąga grube tysiące. Nakaz podróży po mieście w celu sfotografowania plakatów Fotojokera po godzinach pracy to też dzika paranoja. Sprzedaż sprzętu używanego na porządku dziennym - generalnie zwrotów nie ma, ale jak już ktoś coś zwrócił, to przecież trzeba opchnąć dalej (niekiedy lustrzanki z kilkunastoma tysiącami zdjęć na liczniku). Ciągłe groźby i niemiłe komentarze przez telefon, nigdy na piśmie, bo przecież lepiej, żeby gnomy w sklepach nie miały potem dowodów. Magazynier pracował non stop po godzinach, oprócz wypełniania swoich obowiązków musiał wozić telewizory lub rodziców prezesów z lotniska, bo przecież sami tyłka nie ruszą, skoro mają sługusów. Za moich czasów traktowali pracownika jak śmiecia. Urlopów w wakacje brak - spoko, da się zrozumieć, ale niemożliwość zmiany ludzi w grafiku to przegięcie. Do tego przy braniu NŻ niejednokrotnie odbywały się telefony od pana z., bo nosem kręci na wszystkie strony i wszędzie węszy spisek. Do kumpla po operacji zadzwonił i zapytał czemu jest na L4, bo on o tym nie wie i to sprawdzi. Byłam świadkiem krótkiej rozmowy, z którą Was zostawiam, bo jest dokładnym opisem człowieka, który do niedawna zajmował się w tej firmie wszystkim: Pracownica - panie z., muszę wziąć urlop okolicznościowy, mam pogrzeb. (usunięte przez administratora) . - a co, kota Pani chowa?

sprzedawca

Witam, pracuje a AB FOTO ponad pół roku i bardzo się cieszę z dokonanego wyboru. Bardzo fajna, rzetelna firma. Częste szkolenia dużo wnoszą w zwiększenie sprzedaży i naszych premii. polecam!

?

po zmianie dyrektora w okolicach połowy roku bardzo poprawił się kontakt z "górą", w końcu można wykazać inicjatywę, wpływać na zmiany. po prawie 2 latach pracy jedyne, na co można narzekać, to brak urlopów w miesiącach wakacyjnych + grudzień (ale akurat grudzień jest zupełnie zrozumiały) no i pensja, na którą składa się podstawa (minimalna krajowa, czyli jeden jeden osiem jeden) i premia, tyle że premia-prowizja od sprzedaży- dzieli się na pracowników w sklepie - jak jest ich trójka, to dostają więcej ale mają przerąbane jak ktoś bierze urlop bo rypią w pracy praktycznie codziennie, jak jest czwórka - większy luz pracowo ale za to kasy mniej... natomiast ekipa, pracownicy bardzo pozytywni w znacznej większości, magazynierzy obecni całkiem spoko, jeśli ktoś lubi sprzęt foto to praca bardzo przyjemna (poza klientami, którzy naczytali się na forach) ;-)

Zostaw opinię o Ab Foto - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ab Foto