Opinie o filtron.eu/pl - MANN+HUMMEL FT Poland Sp. z o.o. w Gostyń

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Wix - Filtron Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Wix - Filtron Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wix - Filtron Sp. z o.o. w Gostyń

Vw

Nie tyle co zwolniaja co przenoszą do innych zakładów w okolicy Poznania bo się nastawiają na produkcję aut elektrycznych

PRODUKCJA

A to jak jedzie wózkiem to gdy zauważy dziewczynę to ma nawrócić czy jak? Dobrze ze ty dzielnie pracujesz całe 8h. Takich ludzi potrzeba.

Julia

Ty Romeo masz nudne życie skoro zamiast zająć się swoją pracą roznosisz plotki po wszystkich działach. Karmisz się tym prawda? Twój kiero zapewne będzie zainteresowany tym co robisz.

Strach

A co z pracą? Ruszymy wreszcie ? Mamy się bać o etaty? Myślę że zarząd powinien przeprowadzić jakieś zebranie i powiedzieć co z nami będzie.

Recepta
@Strach

Trochę się bój, ale nie za mocno. Racjonalne żywienie. 5 posiłków dziennie, uśmiech moc, fitness sport.

Ht

Będzie to będzie. Jeszcze pięciu poprzednich nie ruszyłem więc mi nie spieszno

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Wix - Filtron Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
Leszno
Olaf
Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Witam czy wie może ktoś czy była wypłata?

Zwolnienia

Prawda że zwolnią 300 osób? Od czego będą w takim razie zależały te redukcje?

Sidyt
@Zwolnienia

A może by trzeba przeprowadzić audyt tym co mają do odrobienia po 9-13 dni i się smieją bo mają załatwione, że nie muszą odrabiać. Wpisywane soboty na popo , mimo że i tak by nie szli do.pracy a mają zaliczone. Ruszy to ktoś? Są równi i równiejsi czy co ?

@Zwolnienia

Tak to prawda. Najpierw polecą ci którzy przesiadują ciągle na chorobowym a później brygadziści mają wytypować po jednej osobie ze swojej zmiany a kierownik ma tylko przyklepać. Chyba że wybór nie będzie mu się podobał to zamieni z kimś innym. Staż pracy i stanowisko nie ma nic do tego. Wypłacą odprawę i po temacie. Ciężkie czasy idą

Ola

A jak sobie to inaczej wyobrażasz? Żeby zwolnić tyle osób to musiałby polecieć cały dział albo dwa a to nie możliwe. Więc będzie selekcja na wszystkich działach.

Tade
@Sidyt

Kolego po co siejesz taki ferment. A jak obejdziesz kartę pracownika którą odbijasz się przy wejściu i odbijasz przy wyjściu z pracy. To wszystko jest rejestrowane. Ogarnij się człowieku bo ty sam nie wiesz co wypisujesz.

Olek
@Tade

Jak to jak? Jak jest brak odbicia to kadry piszą o wyjaśnienie. Kierownik wtedy podaje info że pracownik był w pracy i wszystko załatwione. Ręka rękę myje

Ma.......ti
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Co trzeba zrobić żeby awansować na 5S? co potrzebne jest żeby szybko dostać awans? Jaka szkoła potrzebna jest...?nie ma rekrutacji a chciałbym się dostać szybko...na 5S

Pakowaczka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Czy pracownik transportu logistyk dostarczajacy kartoniki na dzial A10 dnia 3.03.2024 na pierwszej zmianie rannej ma tyle czasu wolnego żeby przeprowadzać rozmowy na jednej z karuzel ?

Sasza

To po co wprowadzali brygady na eco i nowe osoby tez przyjmowali

Robią z nas ciemne masy . Jakieś audyty ? Myślą że ludziom zależy żeby wyszło ekstra ? Jak jest zagrożenie tym że zaraz nie będzie roboty i piątki wolne . Zaś odrabianie ponad siły . A biuro co ? Oni normalnie od poniedziałku do piątku. Latem klima. My po 6 dni pod rząd gdy na hali 40stopni i więcej

Jak roboty nie ma my mamy nadal system 4 brygadowy

Wyobraź sobie że na produkcji pracują też sposoby z wyższym wykształceniem. Jak mało pracy to biuro też 4 dni pracy i na dorobek albo do zwolnienia.

Piszesz całkiem poważnie z tym, że biurowi są na produkcji? od kiedy ten nawyk wszedł? Wszyscy są normalnie przeszkoleni? I teraz tylko ciekawi mnie to ile maja od godziny płacone wtedy?

Wr

Taki biurowy za 2 sobty jakieś 1000 i tu jest kabaret, bo tam musi być zgoda dyrektora

Poziom

Tak już jest w korporacjach człowiek jest nikim, ale na szczęście są inne firmy i to prywatne chodź jest ich coraz mniej i patrząc na to co się dzieje to jesli masz trochę pojęcia o maszynach to można zarobić dobre pieniądze w 8 godzin i nie jest to na akord

Brygar

Weź się tak nie spinaj . Bez urazy ale odpuść bo się wykończysz. Rób jak ja . Zrób swoją norme i nie oglądaj się na innych . Nie interesuj się innymi zbyt i miej to gdzieś. Bo pamiętaj że przejdziesz to samo co ja . Pupilki tylko dostaną podwyżki a ty tyle ile muszs dać. Więc zrób swoje, okręć się na bramce wokół i ciesz się życiem w domu z rodziną, z bliskimi . Olej reszte

Blu

Też jestem tego zdania że niestety zwolnienia to jedna z opcji kiedyś już też tak było. Aczkolwiek myślę że jeśli nic nie zrobimy to będzie tylko gorzej . Robią z nami co chcą kiedy chcą.. to się się tu ostatnio wyprawia to jakaś kpina... jak firma zatrudniająca tyle osób może pozwolić sobie na to żeby nie zapewnić ludziom pracy?Kiedy dowiadujemy się że jest wolne ??tydzień przed albo dwa...żałosne... ile można odrabiać?? W nieskończoność??. Albo się obudzimy albo nas tak będą (usunięte przez administratora) jak do tej pory

Menel humel
@Blu

Na MWG UA robią po 12h 6 dni w tyg a PL na urlopy albo minus. To dopiero jest logika

A-J
@Blu

Zgadzam się z tobą niech nam zapłacą postojowe a nie odrabiac albo urlopem dwa dni pokrywac kpina jednych dni ludzie nie odrobili a już następne są.Gdzie są związki pieniądze biorą nic nie robią wogóle nie są za pracownikiem

@A-J

Jak mogą zrobić postojowe skoro sprzedaż za styczeń i luty jest zgodna z planem a na marzec prognoza jest słaba nie ma żadnych podstaw do postojowego poprostu firmie jest na rękę że latem w soboty nie będą musieli płacić 100 a w biznes planach co roku zakładają większą sprzedaż ale kiedyś nie będzie tej większej normalne

Pol

Nikogo nie zwolnią firma za dużo wydała na pozyskanie pracownika żeby zwalniać a druga sprawa to jak zaczną zwalniać to juz chyba nikt tam się nie przyjmie

Przed chwilą czytałem artykuł na Interii, że koncerny motoryzacyjne zwalniają pracowników (różne koncerny), wszystko przez tzw. elektro-mobilność, pozostaje mieć nadzieję że rynek wtórny będzie jeszcze potrzebował filtrów, pracuję tu już naście lat i takiego zastoju jeszcze nie było! Podejrzewam, i pewnie nie tylko ja tak mam, że to jest jedna wielka ściema, z tymi wolnymi dniami! Przyhamować produkcję, żeby ludzie byli w strachu o pracę! HENGST w Rawiczu pracuje pełną parą, PROTON w Kosowie również! Tylko nasi zarządzający to jacyś ściemniacze, że nie ma zapotrzebowania!

Jupikajej
@pracownik

Parę firm w Polsce poszło krok w stronę zachodu i robią 4 dni pracujące a 5 dzień jest wolny ale płatny... U nas firma z zachodu czemu tego niema?

Hj
@Jupikajej

Ale po co skoro lepiej zrobić dzień wolny do odrobienia a jak się posypią zamówienia mieć darmowych parobków którzy będą zmuszeni przyjść w upale do pracy w soboty za free o to chodzi. Nie będę musieli setek zapłacić a przyjsc musisz bo masz grafik

Związkowiec

Żeby było jasne urlop jest pracownika i pracodawca może prosić żeby dzień wolny pokryć urlopem.ale ty nie masz takiego obowiązku po drugie okres rozliczeniowy jest od listopada danego roku do października następnego roku i w tym okresie mogą ci robić dni wolne do odrobienia później i pracodawca ma ci zapewnić możliwość odrobienia jak tego nie zrobi do końca października to wszystko się żeruje i nie musisz już tego odrabiać i masz zapłacone w żadnym wypadku nie może żądać żebyś pokrył to urlopem i chodząc na dodatkowe zmiany żeby odrabiać to musi być zachowane prawo odpoczynku wikendowego plus przerw między zmianami

Mam pytanie w roku 2022 zabrakło mi 2 dni na święta Bożego Narodzenia i ich nie odrobiłam ani brygadzista nie wpisał mi urlopu bezpłatnego czy ja mam nadal to do odrobienia

Pakowaczka

Pozdrawiam młodego logistyka z Eco co obsługuje między innymi K11 zawsze pomoże.Chyba najlepszy Logistyk!

Abc

Czy koordynatorzy faktycznie wpłyną na "jeszcze lepsze rezultaty, zarówno w obszarze produkcyjnym jak i personalnym"? Co by mieli pomóc załodze, jeśli zaloga ma już brygadzistę, zwłaszcza który ponadto jest jeszcze niepracujący. Pieniądze zainwestowane w ten pomysł raczej się nie zwrócą. Nic więcej i szybciej nie zostanie wyprodukowane.

Kor
@Abc

Jak jest mało pracy to żeby nie zwalniać robią więcej osób nie pracujących

Mak

Też jestem pracujący, ale nie wiem co pomoże mi koordynator. Co za mnie zrobi? Stanie na maszynie czy ogarnie harmonogram? (usunięte przez administratora)

@Mak

Wydaje mi się, że jego głównym zadaniem ma być odciążenie kierownika a nie wchodzenie i zastępowanie brygadzistów czy innych pracowników oraz podejmowanie decyzji wtedy kiedy kierownika niema np na 2 czy 3 zmianie tak aby nie było przestoju produkcji no i chyba kombinowanie jak by tu zrobić jeszcze więcej w jeszcze krótszym czasie i z mniejszą liczbą osób. O to tu chyba głównie chodzi

Qwe

Przyjdź i sprawdź. My nie mamy ani jednej luźnej osoby w brygadzie. Jak jest potrzebnych 10 do produkcji to tylu jest. I w to wliczony jest brygadzista. Nie ma czasu na łażenie

Ala
@Qwe

Nie tylko u was tak jest na nowej stronie też są takie linie np. Ar3 czy AM na dziale B10

@Ala

Wiem, że nie tylko u nas i właśnie dlatego mnie to zastanawia. Jest jeden zakład a jedni muszą robić na linii i do tego wykonywać swoje obowiązki itp gdzie na innych działach są linie, że brygadzista wykona co ma wykonać a później może chodzić na kawę i (usunięte przez administratora)

Ale nowy kto? Mowa o tych koordynatorach, którzy mieli się pojawić? Z ciekawości sprawdziłem w internecie i nie znalazłem żadnej oferty pracy dla koordynatora. Już te stanowiska są obsadzone?

Czy brygadziści na eco też pracują w systemie 4 brygadowym

Dla mnie taka osoba która o produkcji nie ma pojęcia tylko coś o pakowni wg nie powinna być brygadzistka ale ważne że może się nosić teraz jeszcze jak uczy się angielskiego to już całkiem się w głowie pomiesza

ZXZX

A CI Z LOGISTYKI TO TEŻ ŚWIĘTE KROWY PARKUJĄ NA PARKINGACH DLA PRACOWNIKÓW BIUROWYCH (TECHNOLODZY, PLANIŚCI). JUŻ NIE WSPOMINAJĄĆ JAK SIĘ CHOWAJĄ PO DOKACH PRZED KOŃCEM ZMIAN.

OLA

A wiadomo ile tej podwyżki będzie dokładnie ?dostaliście już angaże .

Ora
@OLA

Tak. Podwyżki zależne od stanowiska. Monterzy po 2tys brutto, operatorzy 3 grupy po 3tys brutto a operatorzy 4 grupy po 4tys brutto. Brygadziści po 6tys brutto. Biurowi nie wiadomo ale też podobno ładnie. Firma chce pokazać że jest najlepszym pracodawca w powiecie który płaci najwięcej. Taka polityka żeby ściągnąć jak największą liczbę osób. Polecam

Robil

W firmie brak szacunku do ludzi ciągle przerzucanie z działu na dział z zmiany na zmianę . My też mamy życie poza pracą taka uwaga do prezesa .a atmosfera w pracy to (usunięte przez administratora)

Sas

Premia roczna to dziadostwo mydła aby oczy wielką premią

To ile ta roczna wyszła? Piszesz o jakimś bronieniu chorowania wiec czy to znaczy ze od frekwencji tez ludzie mieli ją zależna? Jaki jest tego przelicznik?

Wer

Urodziłeś się wczoraj czy co? Każdy pracownik jeśli nie choruje dostaje na kwartał 300zl.brutto. jeżeli w jakimś kwartale zachorował to ta kasa mu przepada i wchodzi do puli premi rocznej. I z całego roku ta kasa jest zebrana i podzielona na wszystkie osoby które nie miały ani jednego dnia chorobowego. W tym roku wyszło po 600 coś brutto czyli trochę ponad 400zl na rękę. Tyle w temacie

@Wer

A w zeszłym roku jak wam z nią wyszło? Teraz ciekawi mnie tegoroczna frekwencja w takim razie. dzięki za informacje, przy pandemii pewnie to inaczej było rozwiązane?

Jak

Czy jak pójdę na elke w lutym to nie mam szans na kwartalna a na roczna też mi nie dadza nic ?

Ora
@Jak

Jakiekolwiek L4 dyskwalifikuje z premi rocznej. Jeśli weźmiesz w lutym to również za pierwszy kwartał nie dostaniesz ale w następnych kwartałach już możesz dostać jeżeli nie będziesz mieć znowu elki

Zostaw merytoryczną opinię o Wix - Filtron Sp. z o.o. - Gostyń

• Jak się pracuje w Wix - Filtron Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wix - Filtron Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1044.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wix - Filtron Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 961, z czego 131 to opinie pozytywne, 174 to opinie negatywne, a 656 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wix - Filtron Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 1035 ocen.
  • Wrocławska 145
    63-800 Gostyń