Opinie o Witman Sp. z o.o. w Gdańsk Grunwaldzka 493

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Witman Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Witman Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Witman Sp. z o.o. w Gdańsk Grunwaldzka 493

Czy w Witman Sp. z o.o. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Mercedes-Benz Witman Nowy wpis

W naszej firmie wynagrodzenie wypłacane jest raz w miesiącu.

Jaka umowa obowiązuje w Witman Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

Mercedes-Benz Witman Nowy wpis

Dzień dobry! Dziękujemy za pytanie. Osoby, które dołączyły do naszego Zespołu od pierwszego dnia zatrudnione są na umowę o pracę na okres próbny czyli na czas określony. :) Zachęcamy do aplikowania i dołączania do Najszybszej Rodziny Świata :) Pozdrawiamy, Zespół Mercedes-Benz Witman

Jaki jest okres rozliczeniowy w Witman Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Mercedes-Benz Witman

Dzień dobry. Przepraszamy za długi czas oczekiwania. Okres rozliczeniowy jest miesięczny. Wynagrodzenie pracownicy otrzymują do 10 dnia każdego miesiąca.

Jak wygląda ścieżka kariery w Witman Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Mercedes-Benz Witman

Dzień dobry. Dziękujemy za pytanie! Każdy dział w naszej firmie posiada własną ścieżkę kariery oraz. Naturalnie ma to również przełożenie na awanse. Ogólnie rzecz biorąc o awansie w strukturach działu decyduje wiele czynników jak staż pracy, osiągane wyniki, wysoki poziom zaangażowania w codzienne obowiązki na danym stanowisku pracy. Kwestia ta zależy również od tego czy w dziale jest otwarta pozycja na wyższe stanowisko oraz od indywidualnej oceny każdego z kierowników.

@Mercedes-Benz Witman

Okej, ale tak jeśli ktoś się stara, a jest nowym pracownikiem, to mniej więcej po jakim czasie będzie miał predyspozycje do tego, aby dostać jakiś awans?

@Weronika

Dzień dobry Pani Weroniko. Jeśli pracownik się stara i osiąga ponadprzeciętne wyniki oraz wyróżnia się w codziennej pracy to i tak muszą pojawić się również inne, niezależne od niego bądź niej warunki do awansu jak choćby to, czy na danej ścieżce kariery stanowisko wyżej jest aktualnie wolne, czy otwarta jest na nią rekrutacja bądź czy jest potrzeba w danym momencie na utworzenie wyższego stanowiska. Trudno jest wskazać czy będzie to rok czy nieco więcej czasu ze względu na to, że musi być spełnionych kilka innych warunków niezależnych od samego pracownika. Warto również wiedzieć, iż w każdym dziale kwestia awansu może się różnić. Jednakże, główne zasady pozostają bez zmian :) Serdecznie pozdrawiam!

Jolanta
@Mercedes-Benz Witman

Będąc w temacie podwyższania umiejetności i kwalifikacji, czy w firmie oprócz awansu jest szansa na przejście do innego działu? :) Np. z księgowości do marketingu? Czy raczej wykluczają państwo taką opcję?

@Jolanta

Dzień dobry! Staramy się na stanowiska w danym dziale szukać dedykowanych specjalistów. Jednakże, jeśli jest taka możliwość oraz decyzją kierownika danego działu taki transfer może również mieć miejsce :)

Firma Witman Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno

Jakie są mocne strony pracodawcy Witman Sp. z o.o.?

Mercedes-Benz Witman

Dzień dobry. Dziękujemy za pytanie :) Nasze mocne strony? Oto kilka z nich, na wszystkie nie ma miejsca :) : Praca w solidnym i zgranym zespole, stabilne zatrudnienie oparte o umowę o pracę, wsparcie kierowników w rozwoju, grupowe ubezpieczanie, możliwość rozwoju w branży motoryzacyjnej, praca w wyjątkowym miejscu, jedynym takim w Polsce jak i Europie, prezenty świąteczne, pyszna kawa i herbata i wiele więcej :) Pozdrawiamy!

Aleksandra
@Mercedes-Benz Witman

Bardzo miło:) A proszę powiedzieć, czy zawsze obowiązuje okres próbny przy umowie?

@Aleksandra

Dzień dobry :) Okres próbny zawsze obowiązuje przed popisaniem zasadniczej umowy. :)

Bartosz
@Mercedes-Benz Witman

To wygląda zachęcająco :) Czy szansę na pracę w Witman mają również osoby bez zawodowego doświadczenia? I na czym polega wyjątkowość tego miejsca pracy?

@Bartosz

Dziękujemy :) Chcąc dostarczyć naszym klientom i zespołom jak najlepszych doświadczeń i najwyższego poziomu obsługi klienta zależy nam jednak na tym aby pracownicy posiadali doświadczenie zawodowe. Wówczas mamy pewien "grunt", na którym możemy wspólnie "budować" :) Wyjątkowość tego miejsca polega na pracy w zespole pasjonatów oraz z możliwości obcowania z samochodami, które cieszą nawet wtedy kiedy stoją w miejscu :) Nazywamy siebie World's Fastest Family więc warto mieć prędkość w swoim DNA :)

Mercedes-Benz Witman

Dzień dobry. Okres próbny uzależniony jest od kierowników ale nigdy nie jest dłuższy niż trzy miesiące.

@Mercedes-Benz Witman

W jaki sposób się tutaj można rozwinąć, jeśli chodzi o branże motoryzacyjną?

@Weronika

Dzień dobry Pani Weroniko. Dziękujemy za pytanie. Praca w naszym salonie pozwala rozwinąć się w różnych specjalizacjach specyficznych dla branży motoryzacyjnej takich jak: doradca handlowy ds. sprzedaży samochodów nowych i używanych, doradca klienta serwisowego, doradca ds. części i akcesoriów, doradca ds. ubezpieczeń czy likwidacji szkód. Oferujemy również pracę w administracji, księgowości, marketingu czy na stanowiskach specjalistycznych jak mechanik samochodowy bądź mechanik z uprawnieniami do pracy z najnowszymi technologiami jak samochodami z napędem elektrycznym. Nasz salon oferuje wachlarz możliwości :)

Jolanta
@Mercedes-Benz Witman

A czy maja państwo w firmie osobne działy? Np. dział od marketingu?

@Jolanta

Tak, mamy osobne działy :)

Honorata
@Mercedes-Benz Witman

No dobra ale jakie są te mozliwości rozwoju w branży motoryzacyjnej? Czyli kim potem można być, jaki awans dostać?

@Honorata

Dzień dobry Pani Honorato. Branża motoryzacyjna jak wiele innych branż oferuje rozwój w działach sprzedaży, administracji, księgowości, marketingu, działach obsługi klienta czy na stanowiskach stricte specjalistycznych jak mechanicy, diagnostycy, specjaliści od napraw blacharskich czy lakierniczych. Wachlarz możliwości jest szeroki :)

Czy firma Witman Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Mercedes-Benz Witman

Dzień dobry. Tak, udzielamy pożyczek pracowniczych. Pracownicy mogą również liczyć na dodatkowe świadczenia finansowe w formie premii świątecznych. Pozdrawiamy!

@Mercedes-Benz Witman

Jak już tak piszecie o tych premiach ... To ile można dostać dodatkowo na święta? :P

@Weronika

Zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu i dokładnego sprawdzenia jakie benefity przygotowaliśmy dla naszych pracowników :) polecamy obserwować naszą stronę witman.pl lub portal pracuj.pl, by aplikować na wybrane i odpowiednie dla Pani stanowiska pracy :) Zapraszamy!

Alicja
@Mercedes-Benz Witman

Sprytne. ;) Czyli bez zatrudnienia potencjalni kandydaci nie poznają benefitów, które firma tak tajemniczo przygotowuje? ;)

@Alicja

Dzień dobry Pani Alicjo :) Grupowe ubezpieczenie, wspólne wyjścia firmowe, świąteczne spotkania, pyszna firmowa kawa, premie uzależnione od wyników oraz zaangażowania to benefity na, które może liczyć każdy pracownik oraz praca w jedynym takim miejscu w Polsce :) Nie mamy tajemnic dlatego tym bardziej zachęcamy do aplikowania na stanowiska, które często publikujemy na portalach pracy lub na naszych stronach www :) Pani Weronika podpytywała konkretnie o wysokość premii... tylko to pozostaje naszą tajemnicą, którą może Pani odkryć po dołączeniu do zespołu Najszybszej Rodziny Świata! :)

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Witman Sp. z o.o.?

Mercedes-Benz Witman

Tak, odbywają się w naszej firmie spotkania integracyjne oraz wyjazdy firmowe.

Czy zdarzają się nadgodziny w Witman Sp. z o.o.?

Mercedes-Benz Witman

Tak, nadgodziny zdarzają się w naszej firmie. Są rozliczane w dodatkowym wynagrodzeniu lub w wolnym czasie, tak jak o tym pisaliśmy nieco wcześniej. Pozdrawiamy

Jacek

Są możliwości rozwoju zawodowego w Witmanie? Na co może liczyć nowo zatrudniona, tzn. na jaką umowę i podstawę? Z góry dzięki za odpowiedzi.

@Jacek

Tak, każdy pracownik ma szansę na rozwój zawodowy dzięki szkoleniom i indywidulanym ścieżkom kariery. W dużej mierze zależy to również od samego pracownika i jego zaangażowania w doskonalenie swoich umiejętności zawodowych. Pracodawca oferuje możliwość dodatkowych szkoleń. Standardem naszej firmy są umowy o pracę, a zarobki odpowiadają siatkom płac każdego z działów. Pozdrawiamy.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Witman Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Mercedes-Benz Witman

Nadgodziny Pracowników rozlicza się u nas w dodatkowym wynagrodzeniu lub wolnym czasie. Pozdrawiamy.

Elżbieta
@Mercedes-Benz Witman

Witam, będę wdzięczna za informację na temat aktualnej rekrutacji pracowników w Witmanie: czy można przesłać swoje CV na email kontaktowy? Dodatkowo, czy firma współpracuje na zasadzie kontraktu B2B?

@Elżbieta

W kwestii aktualnych rekrutacji pracowników prosimy śledzić naszą stronę www.witman.pl, portal pracuj.pl oraz lokalny portal www.ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/ na których najczęściej publikujemy nasze oferty pracy. Pani Elżbieto, nie współpracujemy na zasadzie kontraktu B2B. Pozdrawiamy.

Wiktor

Bardzo dobra firma ale żeby taką mieć opinię trzeba na nią zapracować a później wymagać od pracowników . Nie każdy radzi sobie.

Marco

Słabo, ale życzę powodzenia, ja już poza tym????

Hanna

@Bezrobotny, rozumiem, że nie zgadasz się z negatywnymi opiniami na temat firmy Witman Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz? Możesz odnieść się do twierdzeń oraz doświadczeń przekazywanych przez innych uczestników dyskusji w tym wątku? Każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania na temat danej firmy oraz warunków pracy oferowanych przez pracodawcę. Ważne, aby taka opinia była odpowiednio uzasadniona.

Bezrobotny

Sprawa jest prosta. Zamknijmy wątek. Osobiście nie znajduje tutaj odpowiedzi na stawiane przez szukających pracy pytania. Cieszy przy tej okazji fakt, ze pojawiają się pozytywne opinie o zespole Witman. Cieszy również fakt, ze negatywny wydźwięk innych opinii jest tłumiony poprzez te pozytywne treści; są na świecie ludzie odważni, gotowi krytykować (usunięte przez administratora) i walczyć o dobre imię innych ludzi. W imię zasad, ot tak. Brawo.

Witman sp. z o.o.

Szanowni Państwo, Komentarze zamieszczane na stronie gowork.pl nie są naszymi oficjalnymi komunikatami. Nie mamy wpływu na pojawiające się treści, a stanowisko Specjalisty ds. Ciągłego Doskonalenia nie istnieje w firmie Witman sp. z o.o. Osoby zainteresowane współpracą z Mercedes-Benz Witman zapraszamy do śledzenia platformy pracuj.pl , gdzie zamieszczamy ogłoszenia dotyczące pracy w naszej firmie. Z poważaniem Katarzyna Graj Specjalista ds. Marketingu Mercedes-Benz Witman

Hanna

@Czynny widzę po Twoich wypowiedziach, że cenisz sobie pracodawcę jakim jest Witman Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz. To ważne, że mogą kształcić się tu młodzi ludzie, którzy są przyszłością. Stanowisko Specjalisty ds. Ciągłego Doskonalenia mogliśmy już poznać, warunki, które zostały opisane wyglądają zachęcająco dla potencjalnych kandydatów. Czy może są tu osoby, które są doradcami i mogą się wypowiedzieć jak z ich perspektywy wygląda praca w Witman Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz?

Hanna

@Czynny czy dostać pracę w Witman Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz mają szansę dostać też osoby bez większego doświadczenia w tej branży? Czy może jednak pracodawca stawia na pracowników z pewnym stażem i doświadczeniem? Jak wyglądają kwestie rozwoju i awansu? Taka firma jak Witman Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz chyba nie blokuje pracownika w tym temacie?

Czynny
@Hanna

Hanno. Odpowiem z przyjemnością na Twoje pytania, patrząc na nurtujące Cię kwestie z perspektywy osoby, która z polityką rekrutacyjną firmy nie ma de facto zbyt wiele wspólnego. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, iż Witman, będąc autoryzowanym przedstawicielem firmy Mercedes Benz w Polsce, nie jest w pełni niezależną jednostką, mogącą pozwolić sobie na równie dowolne co swobodne realizowanie polityki sprzedaży, w konsekwencji mając także ukierunkowane podejście do tematu gospodarki zasobami ludzkimi. Przeanalizujmy wspólnie kwestię szans na znalezienie zatrudnienia przez osobę bez doświadczenia w branży motoryzacyjnej, studenta, ucznia technikum czy też absolwenta szkoły branżowej. Witman Mercedes wychodzi naprzeciw ludziom z pasją, realizując interesujący program praktyk. Oczywistym jest, że wartość tego programu praktyk jest nie do oszacowania, stanowiąc dla wszystkich stażystów ogromną wartość dodaną. Nie wszyscy stażyści jednakże ten fakt rozumieją, często nie do końca doceniając wartość tych praktyk. Aspekt materialny może nieco rozczarować (to oczywistość, nikt nie dorobi się nowej klasy C po pół roku stażu). Jakkolwiek możliwość współpracy z najlepszymi fachowcami z branży w kraju stanowi przecież wartość samą w sobie. Bezcenne, bezsprzecznie. Kolejna sprawa, to fakt, iż zasoby ludzkie firmy Witman Mercedes nie należą do największych, ten fakt także zmusić powinien nas do przemyśleń. Ileż stanowisk pracy jest do obsadzenia? Czy Witman jest fabryką samochodów, funkcjonującą w systemie 4x8, 24x7? Odpowiedź jest, lub powinna być oczywistością. Skromne zasoby ludzkie firmy powodują, iż siłą rzeczy, firma, inicjując proces rekrutacyjny, stawiać powinna na kandydatów z ugruntowaną wiedzą, popartą drobnym chociażby doświadczeniem. Będąc właścicielem firmy, tak właśnie bym zrobił, stawiając na ludzi dojrzałych. Rozwój i awans, te kwestie praktycznie nie powinny dotyczyć dealera aut. Środowisko stosunkowo małego przedstawicielstwa koncernu Mercedes, którym jest firma Witman, porównywalny jest w mojej opinii do mikroklimatu. Nie aplikują się w tym ekosystemie zasady funkcjonowania korporacji Mercedes, szlaki rozwoju i awansu dostępne pracownikom stricte korporacyjnym. Innymi słowy, założenie, że po dwóch latach pracy w serwisie Witman, zostaniemy oddelegowani na kierownicze stanowisko w salonach na terenie Niemiec, jest założeniem błędnym. Rozumiem, że każdy powinien mierzyć wysoko, wierzyć w swoje możliwości, nie obawiać się wyzwań zawodowych. Należy jednakże zachować racjonalną postawę, kontakt z Ziemią wskazany. Nie myślę tu jedynie o serwisie Witman, ubieganie się o pracę generalnie, z zasady wymagać powinno od nas dojrzałości i roztropności. Rozwój pracowników jest tematem, na który stawia się szczególny nacisk u Witmana. Wyszkoleni pracownicy są podstawą funkcjonowania serwisu. Wyszkolony personel jest podstawą ciągłego doskonalenia. Polikompetencja oraz poliwalencja są charakterystyczne dla teamu Witman. Każdy pracownik traktowany jest jak człowiek, postrzegany jest przez kierownictwo jako kapitał i aktywo. Nie, jak to ma miejsce w wielu firmach i korporacjach, jako pasywo. Każdy członek teamu Witman jest merytorycznie przygotowany na to, by podejmować decyzje, działać. Każdy pracownik Witmana rozumie znaczenie słowa odpowiedzialność. Właściwa informacja, we właściwym momencie, we wlasciwej ilości, przekazana przez właściwe osoby, właściwym osobom prowadzi do właściwych decyzji. U Witmana to rozumiemy. Nie rozumiem skąd, w Twoim zapytaniu Hanno, pojawił się temat blokowania kogokolwiek na drodze awansu zawodowego. Nie ma miejsca na takie zachowania u Witmana. Witman traktuje poważnie swoich pracowników. Team ma zaufanie do kierownictwa. Gdzież nie znajdzie się jednakże osoba z przerostem ambicji, roszczeniowa, wręcz bezczelna. Nie tędy droga Hanno. Jest jeszcze inna oczywistość - prowadzenie firmy w obecnych czasach jest niczym łamigłówka. Jedyna pewna zmienna w tym równaniu to... człowiek. Pozdrawiam serdecznie.

Hanna

@Czynny obserwator na jakim stanowisku pracujesz? Czy możesz określić jak wyglądał proces rekrutacji i wdrożenia na stanowisko? Czy Witman Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz proponuje swoim pracownikom dodatki do pensji, niepłacowe benefity i szkolenia? Podpowiedz innym zainteresowanym, gdzie najlepiej dowiadywać się o ofertach pracy w Witman Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz. Zapraszam do dyskusji innych użytkowników tego wątku.

Czynny
@Hanna

Droga Hanno, Jestem Specjalistą ds. Ciągłego Doskonalenia, koncentrującym się m.in. na wdrażaniu Lean Management w procesach administracyjnych. Usprawniam to co można usprawnić, w przypadku tak wysokich standardów funkcjonowania jest to wielkie wyzwanie. Jednakże dla fimy to konieczność, równowaga między "Businessem codziennym" a "Businessem zmian" jest bowiem coraz mocniej przechylona w kierunku zmian. Szybka adaptacja do potrzeb rynku i szalenie zmiennych potrzeb klienta pozwala firmie utrzymać się na topie. Z drugiej strony, nikt w firmie nie może się nudzić. Na szczyt z reguły wchodzimy szybko... utrzymanie się na szczycie wymaga od wszystkich pracowników ultra-zaangażowania. Proces rekrutacji zwyczajny, dobry specjalista zostaje zauważony bardzo szybko. Wdrożenie - rzucony od razu na głęboką wodę. Nie ma czasu na podchody. Zarobki, benefity, całe te materialne kwestie są dla mnie na drugim planie. Istotne, acz nie na tyle, by mi przesłaniac zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości. Mam pasję do pracy, potrzeba realizacji zadań i samego siebie są ważniejsze niż kurczowe analizowanie kwitów z wypłatą. Gdzie dowiadywać się o pracę? W Internecie na pewno tak. Dużo się dzieje ostatnio wokół MB w Oliwie. Prawdziwa jakość człowieka zawsze zostaje dostrzeżona.

Czynny obserwator

Świetna firma. Bardzo rozwojowa, ambitna, wierząca w potencjał swoich pracowników. Mercedes to z samej definicji najwyższe standardy, a to wymaga poświęcenia, ze strony wszystkich, całego zespołu. Proszę wierzyć, że Management nie patrzy z założonymi rękami na wszystko, a daje przykład swoim zaangażowaniem w projekty w każdej domenie codziennego funkcjonowania firmy. Motywuje swoich pracowników, daje wzór klasy, na każdym poziomie. Dlatego warto być częścią firmy Witman. Szacunek dla pracowników i respektowanie standardów. Dwa czynniki będące fundamentem dla ciągłego doskonalenia, w firmie Witman, osadzonej w tej kulturze od początków działalności.

Feliks

Generalnie firma ma opinie dobrego pracodawcy więc jest dobrze!!

Zostaw merytoryczną opinię o Witman Sp. z o.o. - Gdańsk

Witman Sp. z o.o.
3.9/5 Na podstawie 27 ocen.

Witman Sp. z o.o.