Opinie o SMC Industrial Automation Sp.z o w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SMC Industrial Automation Sp.z o. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie SMC Industrial Automation Sp.z o o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SMC Industrial Automation Sp.z o w Warszawa

besserwisser

chodzą słuchy, że austriacy rozglądają się na rynku za nowym prezesem bo obecny drogi i wypalony...

Jacek Poznań

Witam. Byłem jakiś rok temu na rozmowie w SMC. Nie dostałem się (Poznań). Powiem tak, jestem elektronikiem z orientacją na automatykę.... Rozmowa był miła i sympatyczna (pierwsza oraz druga), ale wiek (43l) i oczekiwania 3800netto mnie pewnie pogrążyły:) Z ciekawości czasem tu wchodzę i jedno co widzę to ogromna rotacja pracowników. Co kilka miesięcy firma szuka przedstawicieli...hmmm Daje do myślenia. I tyle:)

aplikant
@Jacek Poznań

Hej. Dzięki za info bo generalnie pierdoły tutaj piszą:)

Witam, czy ktoś z osób pracujących jest w stanie napisać jakie są oferowane zarobki netto na start na stanowisku Pracownik Działu Customer Service? Czy to co negocjujemy na rozmowie jest na start (3M okres próbny) czy na stałe i po próbnym nie ma podwyżki. Z góry dziękuję za pomoc - jeśli ktoś nie chce tu podawać kwot podaję swojego maila betrayedheart@o2.pl

Brat Łata
@anonymous

Co negocjujesz na 3 miesiące jest na 3 miesiące, a co wynegocjujesz na potem jest potem. Negocjuj z głową.

wawa

Idę na rozmowę kwalifikacyjną do Poznania na stanowisko inżyniera ds. Sprzedaży lub Inżyniera ds. Wsparcia technicznego. Możecie mi powiedzieć które stanowisko jest lepsze, trochę je scharakteryzować i jakie zarobki są na tych stanowiskach?

Doradca techniczny

Przedstawienie dostwiadczenia zawodowego i swojej osoby. Pytana techniczne.

Pytania dotyczące aspektów zwiazanych z aplikowanym stanowiskiem.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Maniek

Byłem ostatnio na spotkaniu u konkurencji SMC - powiedzieli, że mają lawinę podań o przyjęcie do pracy od pracowników SMC - tych pracujących i tych, co odeszli. W zakładach przemysłowych zaczęli narzekać na nowych pracowników, którzy zastąpili tych, którzy odeszli... coś chyba jest na rzeczy.... 'dobra zmiana'?

Bolec

Znowu ruszyły poszukiwania na pracuj.pl... szukają "inżynierów" że średnim wykształceniem lub przynajmniej ze "zmysłem technicznym" :)

Kolec

Samotna, a równanie Fermata rozwiążesz?

Dokładny

Dokładnie jest 20, czyli współczynnik wynosi ok. 1/4. Z innych statystyk to na 90 osób 15% to kobiety, średnia wieku to ok. 36 lat. Ok. 10% to wegetarianie, a 5% to motocykliści. Wszyscy oni pracują na sukces firmy.

Samotna
@Dokładny

a co uznajesz za "sukces firmy" jeśli coroczne wzrosty sprzedaży rzędu 20-25% traktujesz jako porażkę? Co do twoich dokładnych wyliczeń 1/4 z 80 to będzie 20, czyli dokładnie na jednego "szefa" pracuje 3 pracowników ( 80-20=60 ) czyź nie tak? c.n.d.

buntownik

Samotna, Ty jesteś jak Marianna, która na barykadach, z obnażoną piersią zagrzewa rewolucjonistów do walki. Czas na zmiany! Teraz my, prości handlowcy i technicy zajmiemy gabinety starszych techników i liderów sprzedaży gdzie będziemy w skórzanych fotelach palić cygara popijając szampana. Do boju proletariusze, do boju handlowcy!

samotna

Ciekawie zarządzana firma.Po ostatnich zmianach personalnych na 90 zatrudnionych pracowników ,30 to dyrektorzy,kierownicy,liderzy,starsi inżynierowie Czyli na (pensje) jednego "szefa" przypada 3 pracowników/handlowców.

inny

pasjonujące i "ciekawe" opinie o tej firmie znajduję. szukam pracy w branży i co nieco słyszałem o SMC. Ciekawski to fajna i ciekawa postać ten były pracownik to jakaś niedojda - może warto tam się zatrudnić bo GO już nie ma. Istotnie ciekawe czy faktycznie jest tam jakaś szansa na rozwój zawodowy i budowanie przyszłości. Ponoć ostatnio były jakieś spore zmiany to może ten AD czy MP już nie decydują o zatrudnieniu. A może tylko sami nieudacznicy się tu udzielają. Ja jednak spróbuję i dam wam znać. To jest jednak lider światowy a nie lokalny co może tłamsić wielu. Dla zainteresowanych polecam publikacje międzynarodowe a nie z własnego podwórka. Dam znać jak sam sprawdzę.

Kolec

W tej firmie są tylko umowy o pracę.

marq

Byłem zarówno na pierwszym jak i na drugim etapie rozmowy na Inż. sprzedaży we W-wiu. Miałem spotkanie z Managerem z Ww-ia. Obie rozmowy przeprowadzone rzeczowo i bez specjalnych 'dziwnych' pytań itp. Przedstawiłem swoje oczekiwania i tyle. Wcześniej byłem poinformowany o mniej więcej poziomie zarobków i sposobie wynagradzania handlowca. Dziwne, że nie ma premii od sprzedaży. Jest to zastanawiające. Mam duże doświadczenie w sprzedaży produktów z obszaru nowych technologii ale chyba chciałem za dużo i ze mnie zrezygnowali...

Lolek

...czyli tzw. "pierwsza miłość" - pokochasz i będziesz wierny do końca życia, albo po czasie rzucisz i z każdą kolejną będziesz czule i z tęsknotą wspominał "tę pierwszą".

Amigo

Witam. Czytam i czytam i się dziwię, 4000 to mało na rękę? Jakie to to niewiarygodne rzeczy trzeba robić aby to było nędzne wynagrodzenie? Poważnie - opowie ktoś proszę? Jak obserwuję tutejsze wpisy to rozgrywki personalne. Może też ktoś powie jak to wygląda? Byłem na rozmowie rekrutacyjnej w Poznaniu.

Ciekawski

Drogi Pracowniku SMC, myślę że jesteśmy winni naszym czytelnikom nieco wyjaśnień, które pomogą im czytać ze zrozumieniem niektóre posty. Twój nick pt. "Pracownik SMC" jest mylący gdyż, od kilkunastu miesięcy, jesteś byłym pracownikiem SMC. Ta informacja pozwoli śledzącym nasze wpisy zrozumieć niską zawartość merytoryczną Twoich postów, przy silnym ich nasyceniu emocjami. Myślę, że jak na kogoś komu - jak napisałeś - "koło tyłka lata", zbytnio ekscytujesz się naszym wątkiem. Jestem przekonany, że proponowany przez Ciebie kwartalny odpoczynek we wpisach dobrze wszystkim zrobi. Życzę Ci w nowym roku by aktualna praca zatarła w Twojej pamięci "traumatyczne" wspomnienia z SMC.

pracownik SMC

Pozwolę sobie zajrzeć tu za kwartał i zweryfikować postęp w zmianach, byś nie musiał zaglądać tu codziennie i prostować linii prostej!

pracownik SMC

Już samo to, że przeglądasz tą stronę dzień w dzień wskazuje na Twoja frustracje a nie moją, mnie to koło tyłka lata! Rozejrzyj się, spójrz jak wygląda rynek pracy. Sam przecież zrobiłeś w ostatnim czasie wiele by zatrzymać ludzi, szczególnie tych którzy mogliby odejść. Przecież wszyscy wiedzą jaką to sraczke miał lokalny Managment w tej kwestii. Sądzisz że gdyby bym był sfrustrowany siedziałbym w SMC? Nie dajmy się zwariować nie jesteś jedynym pracodawcą. Anonimowość to podstawa, a do Twojej wiadomości nie mam podstaw do frustracji, piszę tylko JAK JEST!

pracownik SMC

Piszmy jak jest! To ze ciekawski vel "pan prezes" (na 99,9% jest to pan M.Pi.) stara się za wszelka cenę ratować opinie o firmie, która blednie w oczach nie tylko pracowników, ale i potencjalnych pracowników (widać to min. w postach). To, że Pan prezes jest "panem i władcą" wiedzą wszyscy pracownicy SMC (Ci, którzy mieli własne zdanie dziwnym trafem nagle odchodzili z firmy - temat wręcz firma przemilcza za każdym razem) i nie ma co o tym dyskutować. Zrobi wszystko by tylko zmienić obraz firmy wśród potencjalnych kandydatów, choć bardziej nazwałbym to "wyimaginowanym światem" oderwanym od rzeczywistości. Ba, śmiem nawet twierdzić, iż wciąż wydaje mu się że firma jest świetna dla pracowników, a wszyscy powinni chcieć pracować w niej dla zwykłej przyjemności/satysfakcji. Nowy potencjalny pracowniku to tylko "bullshit" otwórz oczy i poświęć czas na coś lepszego. Zastanawiał się pan, panie ciekawski, dlaczego ludzie odchodzą i dlaczego ma pan problem z pozyskaniem wartościowych pracowników? P.S. Ciekawostka dla dociekliwych. Rekruter prowadzący nabory dla SMC sam stwierdza, że wykształcenie wyższe nie jest obowiązkowe na stanowisko np inżyniera ds. sprzedaży, a to przecież ma być inżynier - specjalista! Sami odpowiedzcie sobie na frapujące Was obecnie pytanie: specjalista do branży automatyki bez wykształcenia wyższego? Potrzebujecie jeszcze jakieś oponie o tej firmie? Wiem Panie Ciekawski, że właśnie wbijam nóż w Pańskie ego (a jak ono jak stad do księżyca), ale niestety prawda kole w oczy. I bardzo proszę nie starać się tego w żaden sposób negować lub jak to miało miejsce powyżej dyskredytować bo robi Pan z siebie tylko i***** ! Przyznam, że ten "zabieg marketingowy" z oddaniem nadzoru nad sprzedażą komu innemu był bardzo dobrym posunięciem, które odwróci uwagę pracowników od Pana i mam nadzieję w końcu zmieni coś na lepsze. Pozdrawiam, i liczę na jakieś konkretne przemyślenia poparte odpowiednimi działaniem.

@pracownik SMC

Drogi Pracowniku SMC, Twoje zdolności detektywistyczne są równie wielkie jak analityczne. Czy możesz nam powiedzieć ilu inżynierów ds. sprzedaży bez wykształcenia wyższego ma SMC? Czy możesz nam powiedzieć jaki jest udział inżynierów ds. sprzedaży z wykształceniem wyższym w firmach zachodnich? Czy możesz nam powiedzieć z czego konkretnie wynikają Twoje frustracje dotyczące pracy w SMC (poza wielkim ego prezesa)? Napisałeś Pracowniku post na cztery akapity, ale jest w nim jedynie niechęć do prezesa (jakiś personalny problem?), a nie ma wyjaśnienia na czym polega zła - w Twojej ocenie - sytuacja w SMC. Myślę że konkretne informacje będą dla czytelników wartościowsze niż opisy czyichś emocji i frustracji.

rozbawony

Po pierwsze "ciekawski" nie jestem Twoim kolegą i nie będę, po drugie, rozmowę opuściłem sam z uśmiechem na ustach, po trzecie jest to portal dla potencjalnych pracowników bądź pracowników a nie dla pracodawców (polecam przeczytać nagłówek), których opinie tutaj nie są potrzebne. Widać posiadasz olbrzymi iloraz inteligencji skoro zauważyłeś, że idąc na rozmowę o pracę jestem bezrobotny...Sposób w jaki to podkreśliłeś wskazuje na pogardę dla ludzi szukających pracy ale to oczywiste biorąc pod uwagę wpisy i stawki jakie oferujecie. Tak, siedzę teraz tu dla przyjemności i prowadzę z Tobą tą śmieszną konwersację aby ambitni ludzie ubiegający się o pracę widzieli, że można w życiu osiągnąć coś więcej niż pracę dla zachodnich wyzyskiwaczy. P.S. Od 2 miesięcy pracuję dla firmy z branży za kosmiczne 6 netto co mi nie uwłacza w kraju, w którym tylko idiota pracuje za 6 tysięcy. Różnica polega na tym, że my pracownicy na takich forach piszemy prawdę a Wy pracodawcy nie. Jeśli nadal uważasz, że płaca 5 brutto jak wspomniał jeden z moich poprzedników to wystarczająca płaca w Polsce dla człowieka po studiach- pożyj rok za takie pieniądze bez mieszkanka w spadku po tatusiu, z rodzinką i dwójką dzieci...Nie da się? Co Ty nie powiesz.

@rozbawony

Drogi Rozbawiony, jak sam zauważyłeś jest to forum dedykowane tym, którzy poszukują informacji o potencjalnym pracodawcy. Jednak otwierając wątek dotyczący firmy SMC, natkną się przede wszystkim na posty osoby, która o firmie wie tyle co dowiedziała się podczas jednego spotkania rekrutacyjnego prowadzonego przez zewnętrzną firmę rekrutacyjną i dzieli się z Internetem swoimi hipotezami i przypuszczeniami. Wydaje mi się, że pomyliłeś ten portal z kącikiem terapeutycznym, gdzie inni jego użytkownicy mają leczyć Twoje kompleksy. Powiem szczerze, że terapeuta ze mnie kiepski i raczej zmieniłem Cię z Rozbawionego na Rozwścieczonego. Przepraszam za to i życzę zdrowia oraz sukcesów zawodowych. PS ...bo zdrowie jest najważniejsze

Ciekawski

Kolego "rozbawiony", vel "pracownik", vel inne nick'i. Powinieneś był od razu zaznaczyć że jesteś zrozpaczoną panną młodą, której pan młody na ołtarzu powiedział "nie". Jak zrozumieliśmy, SMC nie było zainteresowane Twoją kandydaturą i Ty pielęgnujesz w sobie wiarę, że przyczyną tego odrzucenia były oczekiwania finansowe, które im przedstawiłeś. Wysoka aktywność na tym portalu, w połączeniu z frustracją bijącą z Twoich maili wskazują na poważne kłopoty w obecnej pracy lub jej brak. Nie ustawaj w próbach znalezienia pracy z zarobkami podobnymi do tych w Niemczech. Życzę Ci by się te próby kiedyś powiodły.

Zostaw merytoryczną opinię o SMC Industrial Automation Sp.z o - Warszawa

• Jak się pracuje w SMC Industrial Automation Sp.z o?

Zobacz opinie na temat firmy SMC Industrial Automation Sp.z o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SMC Industrial Automation Sp.z o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 75, z czego 8 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 51 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SMC Industrial Automation Sp.z o?

Kandydaci do pracy w SMC Industrial Automation Sp.z o napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SMC Industrial Automation Sp.z o
3.2/5 Na podstawie 739 ocen.
  • Poloneza 89
    02-826 Warszawa