Opinie o SMC Industrial Automation Sp.z o w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy SMC Industrial Automation Sp.z o. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie SMC Industrial Automation Sp.z o o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SMC Industrial Automation Sp.z o w Warszawa

rozbawiony

Wpisy ciekawskiego sa tak oderwane od rzeczywistosci jak komentarze politykow z upadlej partii. Oczywiscie ze tylko idiota pracuje za 6 tysiecy ale nie pomyslales czlowieku ze ktos przyjal ta prace bo ma rodzine i kredyty? Moze gosc ma noz na gardle i nie ma odlozonych na koncie kilku zer z cyfra z przodu zeby czekac na manne z nieba. Ja moglem sobie pozwolic aby z usmiechem opuscic ta zenujaca rozmowe kwalifikacyjna ale nie wszystkich na to stac. Wierze pracownikowi a nie Panu ktory probuje strzepac kurz z marynarki wybielajac pracodawce wiedzac ze bez ace sie nie obejdzie. To co dzieje sie na rynku pracy to wstyd i upokorzenie bo jesli ktos kto nigdy tylka nie ruszyl zza biurka mowi mi ze praca handlowca inzyniera sprzedazy czy kierownika regionalnego jest warta 3 tysiecy to jest glabem. Zima lod snieg deszcz karambole. Codziennie w drodze kiedy gora pije kawe w cieplym biurze. Kiedy gora siedziw domu z dziecmi to czesto my dopiero ruszamy w dluga droge powrotna. Kierowca tira zarabia 3 4 tysiace a mamy papiery i psychotesty jak oni wiec dodajcie do tego drugie tyle za godne reprezentowanie firmy schludny wyglad i wiedze i mozna zaczac rozmowe. Wszystko w temacie. Robie to od 15 lat i wiem o czym pisze.

ooooo

Widać , że Pan 'ciekawski' (zapewne ktoś z kierownictwa) próbuje ratować sytuację/obraz firmy , ale niestety PRAWDA jest taka , że firma płaci słabo, jest duża rotacja i presja na wynik za wszelką cenę. Wiem , że wszędzie ważny jest wynik , ale i pieniądze są wtedy odpowiednie. Wszystkim szukającym pracy powinno dać do myślenia to , że ciągle prowadzony jest nabór a chętnych jakoś brak-czyżby warunki były aż tak dobre, że kandydaci zawstydzeni uciekają w popłochu ? :) p.s. może Pan 'Ciekawski' naświetli sprawę ?;)

@ooooo

Jesteś "pracowniku" jak minister Gliński, który na proste pytanie nie potrafi odpowiedzieć i wykręca kota ogonem. Moja prośba do Ciebie byś napisał dlaczego wybrałeś SMC pozostaje ciągle bez odpowiedzi. Myślę, że nie odpowiadasz bo nie jesteś z SMC (wszystkie Twoje posty wskazują na to).

polsprytny

Proponuję zacząć negocjacje od: - 1mln rocznie - premia taka by na dom starczyła - Lexus z górnej polki Po zaciętym boju zejdziesz na ziemie i stwierdzisz, że lepiej powalczyć gdzieś indziej, a nie marnować czas na próbę robienia tu kariery! Jesteś młody i masz marne wymagania finansowe (które jeszcze i tak uszczupli Ci pseudo pakiet socjalny) to naprawdę masz spore szanse dostać się do drużyny młodych wilków, które gonią za szczurami w ich wyścigu. Powodzenia!

Wtajemniczony

Jaką kwotę sobie wynegocjujesz taką dostaniesz.

Doradca techniczny

Przedstawienie dostwiadczenia zawodowego i swojej osoby. Pytana techniczne.

Pytania dotyczące aspektów zwiazanych z aplikowanym stanowiskiem.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.

pracownik SMC szukajacy lepszej roboty

Z rozmów, które odbywam na bieżąco (branża - automatyka przemysłowa) płaca dzisiejsza dla doświadczonego pracownika obszaru sprzedaży w międzynarodowych koncernach to ok 9-12tys brutto z premia nawet i rzędu polowy rocznego zarobku w zależności od firmy. SMC może i jest największym dostawcą pneumatyki na świecie, ale pensje proponuje jak lokalna firma krzak, bo z tego co mowi rekruter, nieco powyżej 5,5tys brutto plus premia (ale uwaga to raczej niepełna 13tka a nie premia, bo takiego ochłapu nazwać premią nie można!!! - jeśli mowa o dziale sprzedaży). Jeśli ktoś uważa, że to jego szczyt ambicji to polecam! :D

@pracownik SMC szukajacy lepszej roboty

Jak rozumiem z treści Twoich postów wyżej, jesteś sfrustrowanym pracownikiem SMC, który szuka lepiej płatnej pracy, lecz potencjalni nowi pracodawcy oferujący wysokie zarobki nie są zainteresowani Twoją kandydaturą. Czy mój tok myślenia jest prawidłowy?

@Ciekawski

Wręcz przeciwnie (tok myślenia jest najzupełniej błędny), mogę otwarcie powiedzieć, że zainteresowanie jest bardzo duże i już niedługo wybiorę właściwego pracodawcę. Rotacja w firmie i zainteresowanie rynku pracownikami powinna dać do myślenia nie tylko mnie, skoro po niedługim bycie w tej firmie nawet ja chcę ją zmienić. Do odważnych świat należy, a reszcie pozostaje nadzieja i obietnice.

@pracownik SMC szukajacy lepszej roboty

Jak rozumiem jesteś pracownikiem SMC od niedawna. Przyjąłeś ofertę pracy z zarobkami grubo poniżej Twoich oczekiwań na rynku, w którym pracodawcy obsypują pracowników złotem i premiami. Opowiedz nam proszę szczegóły swojej historii bo jest ona chyba dość sensacyjna.

@Ciekawski

Skoro jesteś tak bardzo zainteresowany to bardzo chętnie opowiem Ci tą fantastyczno-sensacyjną historię. Tak więc, przyjąłem tą pracę, bo, gdyż, ponieważ, mam wybitne zdolności polonistyczne i fantazję, która wręcz działa cuda!. Pewnie nawet umiałbym zarabiać cash nie ruszając się z mojej chatki ulepionej z piernika i lukru. W dodatku praca ta daje mi duże możliwości rozwoju, a szczególnie w obszarze sprzedaży, tylko wybacz mi, bo nie wiem jeszcze czy aby na pewno pneumatyki. Przyznam Ci się również z bólem serca, że chyba zdecydowanie więcej jestem w stanie zarobić na "swoim", więc pewnie założę własną działalność gospodarczą. Ot cała moja historia, jeśli już żeś taki ciekawski!

@pracownik SMC szukajacy lepszej roboty

Nie chodziło mi o Twoje dziecięca marzenia pt. "chciałbym mieć własną firmę", ale o odpowiedź dlaczego, gdy na rynku pracodawcy wg. Ciebie obsypują pracowników złotem, Ty przyjąłeś pracę, w której obsypują Cię trocinami.

pracownika SMC szukajacy lepszej roboty

Firma SMC za pieniądze które proponuje może pozwolić sobie jedynie na młodych mało doświadczonych pracowników. Lepsi, którzy znają swoją wartość na rynku pracy KUPOWANI są przez dobre firmy, którym zależy na znajomości rynku. Nikt kto wie, że jest dobry nie pójdzie dziś pracować za pieniądze, które proponuje SMC. I tyle tym temacie.. jesteś młody i szukasz doświadczenia to startuj w innym wypadku daruj sobie!!!

rozbawiony

Na dzisiaj wspaniała firma SMC nadal szuka...Czyżby ogromne pieniądze oferowane przez nią są tak duże, że nikt nie ma portfela by pomieścić wypłatę?Aplikowałem do kilku innych firm na podobne stanowiska i nadal finansowo mną nie zachwiało ale 6 można na rękę dostać lekko, plus uczciwe prowizje. Ciesze się, że jest tu tylu myślących ludzi bo wierzę, że z czasem zachodnie firmy przestaną o nas myśleć w kategoriach wyrobników i taniej siły roboczej. Aha...po kilku wygranych moich rekrutacjach wiem, że stawka to rzecz najbardziej zmienna w całej rozmowie lecz tutaj jak widać rekruter jest podstawionym słupem i równie dobrze mógłbym iść porozmawiać z drzewem gdyby na nim było napisane ile firma oferuje:)

RobRoy

Moim zdaniem firma w porządku. Nie ma większych problemów. A ze są wymagania... Pokażcie, gdzie nie ma...

Amerigo

Jak juz wspomniano wcześniej około 4 netto. Nie ma raczej co liczyć na większa kasę. A roboty dużo...

do dociekliwego

Wyniki na rynku robią ludzie (nie FIRMA), głownie doświadczeni pracownicy, którzy z tego co tu widać pewnie nie za niedługo posiedzą w tej firmie. Jeśli jeszcze nie ma odejść to z cała pewnością będą, a już na pewno ludzie Ci zastanawiają się nad zmianami. Pracodawca dobrze wie, że dziś jest rynek pracownika, a przy tak dużym braku specjalistów, ludzie Ci nie zostaną niezauważeni! "Kupią" ich te firmy, którym zależy na doświadczonych pracownikach znających rynek, którzy szybko zaczną zarabiać na firmę bez konieczności ich "uczenia" (a to średnio min 1rok pracy). Poczekamy, zobaczymy:D obstawiam, że rotacja zacznie się na całego już od najbliższej wiosny:D A wtedy... pewnie i Managerów zaprzęgnie szefostwo do "pracy w terenie", bo nie będzie miał kto "dymać":D Jak się nie ma w głowie, to ma się w... (nie zgadniecie!) Życzę FIRMIE sukcesu, który pewnie powoli się kurczy. Niestety tego nie zapewnią młode leszcze za pół darmo) :D

rozbawiony podwojnie

Nie oszukujmy się piszmy jak jest!!!... może SMC to i lider na runku, ale jeszcze nie PL... płaci gorzej niż handlowcy od przysłowiowego "makaronu" zarabiają np w Maspex'ie (premia to wręcz kpina :D:D:D odnosząc ją do firm tego typu)... Póki dyrektor nie zrozumie, że dziś trzeba płacić za dobrego pracownika to nadal będzie zatrudniał byle co, za możliwie najniższa stawkę łudząc się, że tacy ludzie będą generować mu wzrosty... ma już przykłady że to się nie sprawdza!!!, tylko czy to dotrze do jego oderwanego od rzeczywistości swiata???... miejmy nadzieję, że może w końcu jak odejdzie kilka osób zejdzie na ziemie i zacznie myśleć głową a nie Excel'em:D (papier wszystko przyjmie, a jak nie to bedzie "dziura":D) stawka netto: 50-60% stawki proponowanej przez firmy z branży automatyki premia: wstyd nawet pisać jakie to pieniądze (marchewka dla osła) rozwój: to tylko hasło bez pokrycia, śmiem twierdzić że dla kogoś z doświadczeniem to wręcz uwstecznianie się miła atmosfera: już była.. jest coraz gorzej, zaczął się wyścig szczurów P.S. Jeśli masz doświadczenie nie daj się nabrać, chyba ze szukasz pracy dorywczej:D

inny aplikant

Mnie zaproponowali 900 brutto i wózek mleczarza zamiast samochodu służbowego, zamiast telefonu służbowego kilka drobniaków miesięcznie do automatu, a na moje pytanie o komputer służbowy facet obiecał mi kalkulator z linijki szkolnej jego syna. Na koniec poruszyłem temat karnetu na siłownię i wtedy gość obiecał mi zamontować drążek do podciągania w drzwiach do piwnicznej komórki gdzie planuje wstawić mi biurko. Czy ja kończyłem te wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja żeby tak mnie teraz traktować?

ciekawski

Czesc. Bardzo proszę o informacje na jakim poziomie są zarobki inz. Sprzedaży w SMC. Najlepiej w kwocie netto. Z góry dzieki. Pozdrawiam

aplikant
@ciekawski

To co proponują to ok. 4 netto. Z góry wspomniano o braku premii i prowizji. Nie sądzę by stawki były różne bo rekruter wspomniał, że wyższe stawki mają stanowiska kierownicze. Mam nadzieję, że ta odpowiedź będzie pomocna.

Aplikant
@ciekawski

Podczas mojego niedawnego spotkania pytali mnie o oczekiwania finansowe i nie proponowali żadnej kwoty.

Rozbawiony

No tu niestety przyznam Ci rację tak więc warto poczekać aż lider stanie się najbardziej zdesperowanym a tu wracamy do punktu wyjścia i wypowiedzi mojej i poprzedników:)

Zorientowany

Najwięcej na rynku płacą nie najlepsi, ale najbardziej zdesperowani. Dlatego, światowy kolego, "lider" nie jest równoznaczne z "płacący najwięcej na rynku".

Rozbawiony

Nikt nie napisal o czasie terazniejszym i o kiepskich handlowcach bo nie nam jest dane kogos obrazac a wpisy sa o tym, ze ci najlepsi odejda do lepiej placacych firm i wowczas opinia lidera na rynku moze byc daleka od prawdy. Nie widzialem tez negatywnego wpisu o prezesie lub go przeoczylem aczkolwiek proponowanie tak niskich stawek jest czyms z czym wszyscy powinni walczyc o ile chcemy lepszego jutra. Nigdy nie dojdziemy do poziomu zachodniego jesli na 10 osob 3 zgodza sie przyjac slabo platna prace a dzieki czemu nadal w oczach kolegow z zachodu bedziemy postrzegani jak tania sila robocza. Mam nadzieje ze jest to tlumaczenie ktore do Ciebie trafia o ile nie jestes jednym z dyrektorow tej firmy:) P.S. Mialem kolegow handlowcow, inzynierow i managerow w Niemczech...nikt ale to nikt z nich nie pracuje za najnizsza krajowa na podstawie. Byc moze mowi sie nam ze w Polsce to duzo ale chyba wszyscy rozumiemy ze nie o to tu chodzi...

Dociekliwy

Jak to jest, że firma, która zatrudnia najsłabszych handlowców za psie pieniądze wykorzystując ich do granic ludzkich możliwości, a do tego jej szef jest sukinkotem tnącym premie, ma spoko atmosferę i jedne z najlepszych wyników na rynku? Koledzy pieniacze, wasze dywagacje nie spinają mi się do kupy.

SzachMat

Atmosfera niby spoko. Ale pod ta warstwa luzu są pęknięcia, które juz zaczynaja wychodzić na jaw. Zaczyna sie powoli dokrecanie śruby. Zarobki w stosunku do ilości pracy nie powalają na kolana. No i rotacja sie zaczyna.

rozbawiony podwojnie

Firma SMC moze zacznie uczyc sie na bledach (obecnie zatrudnia ludzi za jak najnizsza kase - to jedyne kryterium) jak juz pozostana w niej same niedojdy - mowa o "handlowcach" (Ci ktorzy zasiedzieli sie lub nie maja perspektyw na lepsza prace). Oczywiscie prezes bedzie to argumentowal ze SMC opuszczaja/beda opuszczac tylko Ci, ktorzy sobie nie radza... a prawda jest taka ze to wlasnie tylko tacy zostana, ktorzy nie potrafia sobie radzic na rynku pracy:D

Rozbawiony

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie to rozmowa o pracę w firmie smc będzie dla Ciebie stratą czasu, o ile interesują Cię zarobki wyższe niż najniższa krajowa np. w Niemczech (W mojej branży handlowcy zarabiają dużo więcej jako podstawę). Dałem się skusić nie znając warunków...pojechałem. Jako, że w branży przemysłowej nie posiadam doświadczenia, ale drogę zawodową przebyłem od najniższego do jednego z wyższych stopni w branży technicznej a firma oferuje pakiet szkoleń, pomyślałem, że warto zacząć od zera ale w branży z przyszłością. Największa firma z branży, za jaka się uważają, oferuje średnio niskie zarobki, wymaga pracy jak wół i wizyt niczym w FMCG (a gdzie prestiż, nienaganny wygląd, błyszczenie wiedzą i brak styrania na twarzy podczas ostatniej wizyty). Wierzę, że takie podejście zniknie za parę lat z rynku bo jako były handlowiec i manager wstydziłbym się zaproponować takie warunki moim kolegom po fachu. Warto poczytać również opinie na portalach anglojęzycznych. Ja uzbrojony w tą wiedzę pojechałem z bardzo luźnym podejściem, które jeszcze bardziej się rozluźniło jak usłyszałem o stawkach, braku prowizji czy premii:)

Zostaw merytoryczną opinię o SMC Industrial Automation Sp.z o - Warszawa

• Jak się pracuje w SMC Industrial Automation Sp.z o?

Zobacz opinie na temat firmy SMC Industrial Automation Sp.z o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SMC Industrial Automation Sp.z o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 75, z czego 8 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 51 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SMC Industrial Automation Sp.z o?

Kandydaci do pracy w SMC Industrial Automation Sp.z o napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SMC Industrial Automation Sp.z o
3.2/5 Na podstawie 739 ocen.
  • Poloneza 89
    02-826 Warszawa