SMC Industrial Automation Sp.z o

Opinie o SMC Industrial Automation Sp.z o

Komandos

Koleżanki i Koledzy, w związku z jutrzejszą imprezą firmową i niepochlebnym wpisem Kolca, który napisał że nie lubi whiskey, proponuję by wszyscy pili jedynie ten alkohol. Zmyli to tropy ewentualnych psów tropiących.

Głos
@guest 13.12.2017 20:35
nie moge sie oprzec wrazeniu ze rządy w naszej firmie są miniaturowym obrazem aktualnych rządów w naszym kraju. PS myslicie by...

Z tą różnicą że nasz dyro ma raczej poparcie podobne do partii razem niż do pis.

Atende 3p
@Głos 13.12.2017 20:58

Kto spyta grubego po co mu ta sekretarka w myslowic? Jak on nic nie robi i podzieli się roboto z nowo panio to będzie nudząca się para. A z nudów różne rzeczy do łba przychodzą. Np na moim biurku.

true

widzę,że ocenzurowano już post Mefista. Pytanie kto naskarżył i kogo tak bardzo prawda zabolała. ? Małego grubego ze ślunska czy małego brodacza z wlkp?

mefesto

łos Ludu 12.12.2017 17:12 Post mefista to chyba była pomocna opinia o tej firmie,dla kandydatow starających sie o prace. gowork prosi o żetene opinie. Jesli kto pisze by nie pakowac sie do Myslowic czy tez Poznania, póki nie zaczną tam kompetentni i profesjonalni menadzerowie kierowac, to chyba raczej pomocne info? po co usuwac? jest jak jest. Polecam nadal oddzial wroclawski i warszawski pod kierownictwem R.S. Pozostale dwa ' ośrodki biznesu' jak napisał mefisto uważam za padaczki

Samaratanin

Nie można nazwac SMC Polska firmą handlową, bo firmy handlowe z natury dążą do kupowania towarów gdziekolwiek jak najtaniej i próbie sprzedaży z jak największą marżą. Nie można nazwać też tej firmy producentem,bo w Polsce nie jest nic produkowane a od dłuższego czasu nawet montaż prostych zestawów również scedowany na zakład w Czechach. SMC Polska jest więc dystrybutorem wyłącznie austriackiego importera i producenta pneumatyki. Z tego powodu SMC Polska zmuszone jest do kupowania wyłącznie u jednego źródła za wysoką cenę zakupu. Próby obejścia tej zależności i kupowania bezpośrednio taniej gdzieś na świecie, skończyły się zwolnieniem prezesa, bo nikt w Austrii nie chciał zrezygnować z takiego kąska dodatkowych milionów euro obrotu. Dlatego ogłoszenia typu " szukamy pracowników dla największego producenta pneumatyki na Świecie" nie do końca odpowiada prawdzie. Jest wiele innych źródeł gdzie klienci w Polsce zakupują podzespoły SMC, czasami kilkadziesiąt procent taniej. Dlatego też starając się o pracę handlowca nie bierzcie tak łatwo wszystkiego co usłyszycie. Umowa na czas nieokreślony jest tu 3 cią umową, po 3 i kolejnych 7 msc pracy. Jeśli nie wywalczycie sobie zadowalającego was wynagrodzenia na początku, później są małe szanse na podwyżki. Premia roczna przy tak wyśrubowanych wymaganiach też będzie raczej symboliczna, a w pierwszym roku pracy nie bedzie wam przysługiwać. Co do rozwoju własnych miejętności technicznych, raczej nikt wam tu nie pomoże i zależeć będziecie tylko od siebie i swojego obeznania technicznego. By rozwijać swoje doświadczenia jako handlowiec,menadżer, to raczej nie w tej firmie. Nie ma tu nikogo, kto takowych mógłby kogoś nauczyć,gdyż generalnie sami się jeszcze uczą. Nie ma też w firmie menadżerów z krwi i kości, z obyciem w biznesie, studiami MBA, praktyką w zarządzaniu w poważnych firmach. Innych profitów jak juz ktoś tu pisał nie ma. Karta Luxmed jest tylko w części finansowana przez spółke,ale to też dopiero po roku pracy. To samo z kartą multisport. Premia roczna w wysokości od 0 do 100% jednej pensji miesięcznej, przyznawana lub mnie wg widzimisie lokalnego kierownika. Generalnie w porównaniu z ofertami pracy z innych firm o podobnym profilu w Polsce, firma płacąca raczej poniżej średniej. Moja rada: już na samym początku rozmów jasno domagać się informacji o swoim wynagrodzeniu od początku, domagać sie wpisania w umowę informacji o warunkach i wysokości przyznawania rocznej pensji, oraz jasnego określenia zakresu obowiązków,grupy klientów u terenu działania, bo pöźniej zmieniane to będzie wg własnego widzimisie " menedżerów" wszelkiej maści. Powodzenia.

Głos Ludu

Nie bój nic, mam kopię. Puszę post jeszcze raz zamieniając wazeliniarzy na przybocznych.

mefesto
@Głos Ludu 12.12.2017 17:12

ale to chyba była pomocna opinia mefista o tej firmie,dla kandydatow starających sie o prace. gowork prosi o żetene opinie. Jesli kto pisze by nie pakowac sie do Myslowic czy tez Poznania, póki nie zaczną tam kompetentni i profesjonalni menadzerowie kierowac, to chyba raczej pomocne info? po co usuwac? jest jak jest. Polecam nadal oddzial wroclawski i warszawski pod kierownictwem R.S. Pozostale dwa ' ośrodki biznesu' jak napisał mefisto uważam za padaczki

Dorian

Mam takie pytanie. Firma zatrudnieniowa Wakat szuka asystentki lub asystenta dyrektora biura w Mysłowicach. Jestem po filologii angielskiej ale z techniką i automatyką trochę słabo się zaznajomiłem do tej pory. Czy jest sens aplikowania i jakiego rzędu wynagrodzenia mogę oczekiwać? Jakie będą realne oczekiwania wobec mnie? Będe wdzięczny za odpowiedzi.

Reliefe valve
@Dorian 07.12.2017 17:49

Wakat szuka asystenta/tki Dyrektora Sprzedaży, która jest osobą zmieniającą opinię 10 razy na godzinę, a asystent jest potrzebny by zapisać ostatnią. Dodatkowo dyrektor ten ma słabość do komplementów pod swoim adresem i dlatego otacza się wazeliniarzami. Jednak asystentka trzepocząca rzęsami i powtarzająca „Misiu, jaki ty jesteś wspaniały” też będzie miłe widziana.

Dorian
@Reliefe valve 08.12.2017 12:48

ooo,dziękuję za ostrzeżenie. To jednak odpuszcze. Bo na rozmowie tel. doradca mówił,że będą częste wyjazdy w Europę a nawet poza nią, i to trochę przyznaje , że kusiło.

Rafał

Aż trudno uwierzyć, że jest to firma japońska. Okay, to europejski oddział japońskiej firmy zarządzanej przez Austriaków, przy obrazku że za Polskę odpowiadają Polacy :-) Generalnie firma obecnie nastawiona na handel. Fachowcy odeszli, albo są w trakcie przemieszczania. Regionalni kierownicy porobieni od czapy, udają przyjaciół, fachmanów, którzy pojadą z tobą do klienta i pomogą ogarnąć temat ... tra-la-la. Jak chcesz się rozwijać technicznie, to nie tutaj. Tutaj możesz być mierny, bierny byle wierny. Grunt to odbierać telefony od kierowniczyny po 20-stej i robić wrażenie zapracowanego jak on sam. W masie się rozpłynie i nikt nie będzie wnikał. Pytanie ile tak można? Pewnie kilka miechów, do nowej pracy. Wymienili prezesa, bo miało być tak cudownie inaczej, lepiej, dynamiczniej, bardziej profesjonalnie i nowocześniej a ... wyszło jak zawsze! Równia pochyła ot moja skondensowana opinia.

Yuneec
@Rafał 06.12.2017 12:43

..i dkatego podziękowano ci za współprace. Firma dała ci wszelkie narzędzia i mozliwosci rozwoju,wysoką pensje,samochód do prywatnego użytku,wielką swobodę w podejmowaniu decyzji. Okazało się to widocznie za mało do twojego specyficznego podejscia do pracy i wymagań w naszej firmie.To może i lepiej, że firma sama się oczyściła z takich pracowników.Młodzi i dynamiczni kandydaci do pracy są jak najbardziej miło tutaj widziani.

bolec
@Rafał 06.12.2017 12:43

Andrzeju,nie denerwuj się :-P

Granica

No ja Ci powiem, żebyś nie narzekał, bo po co, awans czeka, wystarczy tylko się trochę wysilić i jakoś to pójdzie moim zdaniem nie można trafić lepiej niż właśnie tutaj do SMC Industrial Automation Sp.z o, to kwestia atmosfery i wsparcia jakie daje firma

Życzliwy
@Granica 19.10.2016 22:48

tylko godność zostaw w domu a do pracy zabieraj co dnia wiadro wazeliny.

Juzek

Najlepsze lata firma ma już za sobą. Zwalniają się nawet młodzi pracownicy.

Karol
@Juzek 17.11.2017 15:24
Dobra zmiana. Fakt młody nie jestem bo pewnie też bym się zwolnił ;)

Ale co jest nie tak?

tuskawka
@Juzek 04.10.2017 21:00
Najlepsze lata firma ma już za sobą. Zwalniają się nawet młodzi pracownicy.

kazdy kto sie zwolnil ,dziwi sie idac na podobne stanowisko w innej firmie i nawet tez korpo, ze mozna pracowac spokojniej i wydajniej a nie w ciaglym bajzlu

Wigry

Potwierdzam słabo płacą 4000 netto, dla świeżakiów po szkole bez doświadczenia to pewnie jest coś. Jeśli chodzi o moje odczucia to spotkanie rekrutacyjne w tej firmie było stratą czasu - trochę żałuje ze wcześniej nie poczytałem opini na Gowork. Ps. Mysłowice prowadzi szef sprzedaży Rafał.

qwerty

Może ktos napisać o pracy magazyniera w firmie SMC, zarobki, obowiazki, atmosfera, przełożeni? Z góry dzięki

Aplikant

Szukam opini na temat stanowiska Inzynier Projektu w firmie SMC. Ktos moze cos napisac? Jest ogloszenie na pracuj.pl ale nie wiem czy aplikowac. Jak wyglada sprawa bonusow? Jak traktuje sie pracownika? Bede wdzieczny za wszelkie konstruktywne opinie. Dodam ze to nie bedzie moja pierwsza praca. Mam juz parenascie lat doswiadczenia

och i blach

Robota zawsze lubi głupiego i wzajemnie ale nierobów to nawet bezrobocie omija. Wniosek: każdy panem swego losu a że SMC szuka tanich dobrych ludzi to nikogo raczej nie powinno dziwić. Ciekawe jak za jakiś czas na realia rynku zareaguja ten ciekawy dyrektor?

besserwisser

... a szukają taniego i napalonego

besserwisser

chodzą słuchy, że austriacy rozglądają się na rynku za nowym prezesem bo obecny drogi i wypalony...

Jacek Poznań

Witam. Byłem jakiś rok temu na rozmowie w SMC. Nie dostałem się (Poznań). Powiem tak, jestem elektronikiem z orientacją na automatykę.... Rozmowa był miła i sympatyczna (pierwsza oraz druga), ale wiek (43l) i oczekiwania 3800netto mnie pewnie pogrążyły:) Z ciekawości czasem tu wchodzę i jedno co widzę to ogromna rotacja pracowników. Co kilka miesięcy firma szuka przedstawicieli...hmmm Daje do myślenia. I tyle:)

aplikant
@Jacek Poznań 08.11.2016 20:15

Hej. Dzięki za info bo generalnie pierdoły tutaj piszą:)

anonymous

Witam, czy ktoś z osób pracujących jest w stanie napisać jakie są oferowane zarobki netto na start na stanowisku Pracownik Działu Customer Service? Czy to co negocjujemy na rozmowie jest na start (3M okres próbny) czy na stałe i po próbnym nie ma podwyżki. Z góry dziękuję za pomoc - jeśli ktoś nie chce tu podawać kwot podaję swojego maila betrayedheart@o2.pl

Brat Łata
@anonymous 08.11.2016 09:05

Co negocjujesz na 3 miesiące jest na 3 miesiące, a co wynegocjujesz na potem jest potem. Negocjuj z głową.

wawa

Idę na rozmowę kwalifikacyjną do Poznania na stanowisko inżyniera ds. Sprzedaży lub Inżyniera ds. Wsparcia technicznego. Możecie mi powiedzieć które stanowisko jest lepsze, trochę je scharakteryzować i jakie zarobki są na tych stanowiskach?

Maniek

Byłem ostatnio na spotkaniu u konkurencji SMC - powiedzieli, że mają lawinę podań o przyjęcie do pracy od pracowników SMC - tych pracujących i tych, co odeszli. W zakładach przemysłowych zaczęli narzekać na nowych pracowników, którzy zastąpili tych, którzy odeszli... coś chyba jest na rzeczy.... 'dobra zmiana'?

Bolec

Znowu ruszyły poszukiwania na pracuj.pl... szukają "inżynierów" że średnim wykształceniem lub przynajmniej ze "zmysłem technicznym" :)

Kolec

Samotna, a równanie Fermata rozwiążesz?

Dokładny

Dokładnie jest 20, czyli współczynnik wynosi ok. 1/4. Z innych statystyk to na 90 osób 15% to kobiety, średnia wieku to ok. 36 lat. Ok. 10% to wegetarianie, a 5% to motocykliści. Wszyscy oni pracują na sukces firmy.

Samotna
@Dokładny 27.04.2016 11:48

a co uznajesz za "sukces firmy" jeśli coroczne wzrosty sprzedaży rzędu 20-25% traktujesz jako porażkę? Co do twoich dokładnych wyliczeń 1/4 z 80 to będzie 20, czyli dokładnie na jednego "szefa" pracuje 3 pracowników ( 80-20=60 ) czyź nie tak? c.n.d.

buntownik

Samotna, Ty jesteś jak Marianna, która na barykadach, z obnażoną piersią zagrzewa rewolucjonistów do walki. Czas na zmiany! Teraz my, prości handlowcy i technicy zajmiemy gabinety starszych techników i liderów sprzedaży gdzie będziemy w skórzanych fotelach palić cygara popijając szampana. Do boju proletariusze, do boju handlowcy!

samotna

Ciekawie zarządzana firma.Po ostatnich zmianach personalnych na 90 zatrudnionych pracowników ,30 to dyrektorzy,kierownicy,liderzy,starsi inżynierowie Czyli na (pensje) jednego "szefa" przypada 3 pracowników/handlowców.

inny

pasjonujące i "ciekawe" opinie o tej firmie znajduję. szukam pracy w branży i co nieco słyszałem o SMC. Ciekawski to fajna i ciekawa postać ten były pracownik to jakaś niedojda - może warto tam się zatrudnić bo GO już nie ma. Istotnie ciekawe czy faktycznie jest tam jakaś szansa na rozwój zawodowy i budowanie przyszłości. Ponoć ostatnio były jakieś spore zmiany to może ten AD czy MP już nie decydują o zatrudnieniu. A może tylko sami nieudacznicy się tu udzielają. Ja jednak spróbuję i dam wam znać. To jest jednak lider światowy a nie lokalny co może tłamsić wielu. Dla zainteresowanych polecam publikacje międzynarodowe a nie z własnego podwórka. Dam znać jak sam sprawdzę.

Kolec

W tej firmie są tylko umowy o pracę.

marq

Byłem zarówno na pierwszym jak i na drugim etapie rozmowy na Inż. sprzedaży we W-wiu. Miałem spotkanie z Managerem z Ww-ia. Obie rozmowy przeprowadzone rzeczowo i bez specjalnych 'dziwnych' pytań itp. Przedstawiłem swoje oczekiwania i tyle. Wcześniej byłem poinformowany o mniej więcej poziomie zarobków i sposobie wynagradzania handlowca. Dziwne, że nie ma premii od sprzedaży. Jest to zastanawiające. Mam duże doświadczenie w sprzedaży produktów z obszaru nowych technologii ale chyba chciałem za dużo i ze mnie zrezygnowali...

Lolek

...czyli tzw. "pierwsza miłość" - pokochasz i będziesz wierny do końca życia, albo po czasie rzucisz i z każdą kolejną będziesz czule i z tęsknotą wspominał "tę pierwszą".

Amigo

Witam. Czytam i czytam i się dziwię, 4000 to mało na rękę? Jakie to to niewiarygodne rzeczy trzeba robić aby to było nędzne wynagrodzenie? Poważnie - opowie ktoś proszę? Jak obserwuję tutejsze wpisy to rozgrywki personalne. Może też ktoś powie jak to wygląda? Byłem na rozmowie rekrutacyjnej w Poznaniu.

truskawka

Jest to jedyna znana mi firma,gdzie młodzi ludzie,bez doświadczenia zawodowego dostają dobra pensję,fabrycznie nowy samochód dobrej klasy,nowy sprzęt IT i telefon klasy premium. A wymagana jest się od nich tylko solidna i rzetelna praca oraz wykonywanie swoich obowiązków. A mając w swoim CV pracę w SMC pewnie bedą mieli doskonałą pozycję wyjściową w przyszłej karierze.

Amigo
@truskawka 02.02.2016 17:17

Witaj. Generalnie fajna opinia, tylko niepokoi mnie podejście że to firma na "start" Czyli?

Ciekawski

Drogi Pracowniku SMC, myślę że jesteśmy winni naszym czytelnikom nieco wyjaśnień, które pomogą im czytać ze zrozumieniem niektóre posty. Twój nick pt. "Pracownik SMC" jest mylący gdyż, od kilkunastu miesięcy, jesteś byłym pracownikiem SMC. Ta informacja pozwoli śledzącym nasze wpisy zrozumieć niską zawartość merytoryczną Twoich postów, przy silnym ich nasyceniu emocjami. Myślę, że jak na kogoś komu - jak napisałeś - "koło tyłka lata", zbytnio ekscytujesz się naszym wątkiem. Jestem przekonany, że proponowany przez Ciebie kwartalny odpoczynek we wpisach dobrze wszystkim zrobi. Życzę Ci w nowym roku by aktualna praca zatarła w Twojej pamięci "traumatyczne" wspomnienia z SMC.

pracownik SMC

Pozwolę sobie zajrzeć tu za kwartał i zweryfikować postęp w zmianach, byś nie musiał zaglądać tu codziennie i prostować linii prostej!

pracownik SMC

Już samo to, że przeglądasz tą stronę dzień w dzień wskazuje na Twoja frustracje a nie moją, mnie to koło tyłka lata! Rozejrzyj się, spójrz jak wygląda rynek pracy. Sam przecież zrobiłeś w ostatnim czasie wiele by zatrzymać ludzi, szczególnie tych którzy mogliby odejść. Przecież wszyscy wiedzą jaką to sraczke miał lokalny Managment w tej kwestii. Sądzisz że gdyby bym był sfrustrowany siedziałbym w SMC? Nie dajmy się zwariować nie jesteś jedynym pracodawcą. Anonimowość to podstawa, a do Twojej wiadomości nie mam podstaw do frustracji, piszę tylko JAK JEST!

pracownik SMC

Piszmy jak jest! To ze ciekawski vel "pan prezes" (na 99,9% jest to pan M.Pi.) stara się za wszelka cenę ratować opinie o firmie, która blednie w oczach nie tylko pracowników, ale i potencjalnych pracowników (widać to min. w postach). To, że Pan prezes jest "panem i władcą" wiedzą wszyscy pracownicy SMC (Ci, którzy mieli własne zdanie dziwnym trafem nagle odchodzili z firmy - temat wręcz firma przemilcza za każdym razem) i nie ma co o tym dyskutować. Zrobi wszystko by tylko zmienić obraz firmy wśród potencjalnych kandydatów, choć bardziej nazwałbym to "wyimaginowanym światem" oderwanym od rzeczywistości. Ba, śmiem nawet twierdzić, iż wciąż wydaje mu się że firma jest świetna dla pracowników, a wszyscy powinni chcieć pracować w niej dla zwykłej przyjemności/satysfakcji. Nowy potencjalny pracowniku to tylko "bullshit" otwórz oczy i poświęć czas na coś lepszego. Zastanawiał się pan, panie ciekawski, dlaczego ludzie odchodzą i dlaczego ma pan problem z pozyskaniem wartościowych pracowników? P.S. Ciekawostka dla dociekliwych. Rekruter prowadzący nabory dla SMC sam stwierdza, że wykształcenie wyższe nie jest obowiązkowe na stanowisko np inżyniera ds. sprzedaży, a to przecież ma być inżynier - specjalista! Sami odpowiedzcie sobie na frapujące Was obecnie pytanie: specjalista do branży automatyki bez wykształcenia wyższego? Potrzebujecie jeszcze jakieś oponie o tej firmie? Wiem Panie Ciekawski, że właśnie wbijam nóż w Pańskie ego (a jak ono jak stad do księżyca), ale niestety prawda kole w oczy. I bardzo proszę nie starać się tego w żaden sposób negować lub jak to miało miejsce powyżej dyskredytować bo robi Pan z siebie tylko i***** ! Przyznam, że ten "zabieg marketingowy" z oddaniem nadzoru nad sprzedażą komu innemu był bardzo dobrym posunięciem, które odwróci uwagę pracowników od Pana i mam nadzieję w końcu zmieni coś na lepsze. Pozdrawiam, i liczę na jakieś konkretne przemyślenia poparte odpowiednimi działaniem.

@pracownik SMC 06.01.2016 23:12

Drogi Pracowniku SMC, Twoje zdolności detektywistyczne są równie wielkie jak analityczne. Czy możesz nam powiedzieć ilu inżynierów ds. sprzedaży bez wykształcenia wyższego ma SMC? Czy możesz nam powiedzieć jaki jest udział inżynierów ds. sprzedaży z wykształceniem wyższym w firmach zachodnich? Czy możesz nam powiedzieć z czego konkretnie wynikają Twoje frustracje dotyczące pracy w SMC (poza wielkim ego prezesa)? Napisałeś Pracowniku post na cztery akapity, ale jest w nim jedynie niechęć do prezesa (jakiś personalny problem?), a nie ma wyjaśnienia na czym polega zła - w Twojej ocenie - sytuacja w SMC. Myślę że konkretne informacje będą dla czytelników wartościowsze niż opisy czyichś emocji i frustracji.

rozbawony

Po pierwsze "ciekawski" nie jestem Twoim kolegą i nie będę, po drugie, rozmowę opuściłem sam z uśmiechem na ustach, po trzecie jest to portal dla potencjalnych pracowników bądź pracowników a nie dla pracodawców (polecam przeczytać nagłówek), których opinie tutaj nie są potrzebne. Widać posiadasz olbrzymi iloraz inteligencji skoro zauważyłeś, że idąc na rozmowę o pracę jestem bezrobotny...Sposób w jaki to podkreśliłeś wskazuje na pogardę dla ludzi szukających pracy ale to oczywiste biorąc pod uwagę wpisy i stawki jakie oferujecie. Tak, siedzę teraz tu dla przyjemności i prowadzę z Tobą tą śmieszną konwersację aby ambitni ludzie ubiegający się o pracę widzieli, że można w życiu osiągnąć coś więcej niż pracę dla zachodnich wyzyskiwaczy. P.S. Od 2 miesięcy pracuję dla firmy z branży za kosmiczne 6 netto co mi nie uwłacza w kraju, w którym tylko idiota pracuje za 6 tysięcy. Różnica polega na tym, że my pracownicy na takich forach piszemy prawdę a Wy pracodawcy nie. Jeśli nadal uważasz, że płaca 5 brutto jak wspomniał jeden z moich poprzedników to wystarczająca płaca w Polsce dla człowieka po studiach- pożyj rok za takie pieniądze bez mieszkanka w spadku po tatusiu, z rodzinką i dwójką dzieci...Nie da się? Co Ty nie powiesz.

@rozbawony 14.12.2015 10:17

Drogi Rozbawiony, jak sam zauważyłeś jest to forum dedykowane tym, którzy poszukują informacji o potencjalnym pracodawcy. Jednak otwierając wątek dotyczący firmy SMC, natkną się przede wszystkim na posty osoby, która o firmie wie tyle co dowiedziała się podczas jednego spotkania rekrutacyjnego prowadzonego przez zewnętrzną firmę rekrutacyjną i dzieli się z Internetem swoimi hipotezami i przypuszczeniami. Wydaje mi się, że pomyliłeś ten portal z kącikiem terapeutycznym, gdzie inni jego użytkownicy mają leczyć Twoje kompleksy. Powiem szczerze, że terapeuta ze mnie kiepski i raczej zmieniłem Cię z Rozbawionego na Rozwścieczonego. Przepraszam za to i życzę zdrowia oraz sukcesów zawodowych. PS ...bo zdrowie jest najważniejsze

Ciekawski

Kolego "rozbawiony", vel "pracownik", vel inne nick'i. Powinieneś był od razu zaznaczyć że jesteś zrozpaczoną panną młodą, której pan młody na ołtarzu powiedział "nie". Jak zrozumieliśmy, SMC nie było zainteresowane Twoją kandydaturą i Ty pielęgnujesz w sobie wiarę, że przyczyną tego odrzucenia były oczekiwania finansowe, które im przedstawiłeś. Wysoka aktywność na tym portalu, w połączeniu z frustracją bijącą z Twoich maili wskazują na poważne kłopoty w obecnej pracy lub jej brak. Nie ustawaj w próbach znalezienia pracy z zarobkami podobnymi do tych w Niemczech. Życzę Ci by się te próby kiedyś powiodły.

rozbawiony

Wpisy ciekawskiego sa tak oderwane od rzeczywistosci jak komentarze politykow z upadlej partii. Oczywiscie ze tylko idiota pracuje za 6 tysiecy ale nie pomyslales czlowieku ze ktos przyjal ta prace bo ma rodzine i kredyty? Moze gosc ma noz na gardle i nie ma odlozonych na koncie kilku zer z cyfra z przodu zeby czekac na manne z nieba. Ja moglem sobie pozwolic aby z usmiechem opuscic ta zenujaca rozmowe kwalifikacyjna ale nie wszystkich na to stac. Wierze pracownikowi a nie Panu ktory probuje strzepac kurz z marynarki wybielajac pracodawce wiedzac ze bez ace sie nie obejdzie. To co dzieje sie na rynku pracy to wstyd i upokorzenie bo jesli ktos kto nigdy tylka nie ruszyl zza biurka mowi mi ze praca handlowca inzyniera sprzedazy czy kierownika regionalnego jest warta 3 tysiecy to jest glabem. Zima lod snieg deszcz karambole. Codziennie w drodze kiedy gora pije kawe w cieplym biurze. Kiedy gora siedziw domu z dziecmi to czesto my dopiero ruszamy w dluga droge powrotna. Kierowca tira zarabia 3 4 tysiace a mamy papiery i psychotesty jak oni wiec dodajcie do tego drugie tyle za godne reprezentowanie firmy schludny wyglad i wiedze i mozna zaczac rozmowe. Wszystko w temacie. Robie to od 15 lat i wiem o czym pisze.

ooooo

Widać , że Pan 'ciekawski' (zapewne ktoś z kierownictwa) próbuje ratować sytuację/obraz firmy , ale niestety PRAWDA jest taka , że firma płaci słabo, jest duża rotacja i presja na wynik za wszelką cenę. Wiem , że wszędzie ważny jest wynik , ale i pieniądze są wtedy odpowiednie. Wszystkim szukającym pracy powinno dać do myślenia to , że ciągle prowadzony jest nabór a chętnych jakoś brak-czyżby warunki były aż tak dobre, że kandydaci zawstydzeni uciekają w popłochu ? :) p.s. może Pan 'Ciekawski' naświetli sprawę ?;)

@ooooo 28.11.2015 09:46

Jesteś "pracowniku" jak minister Gliński, który na proste pytanie nie potrafi odpowiedzieć i wykręca kota ogonem. Moja prośba do Ciebie byś napisał dlaczego wybrałeś SMC pozostaje ciągle bez odpowiedzi. Myślę, że nie odpowiadasz bo nie jesteś z SMC (wszystkie Twoje posty wskazują na to).

polsprytny

Proponuję zacząć negocjacje od: - 1mln rocznie - premia taka by na dom starczyła - Lexus z górnej polki Po zaciętym boju zejdziesz na ziemie i stwierdzisz, że lepiej powalczyć gdzieś indziej, a nie marnować czas na próbę robienia tu kariery! Jesteś młody i masz marne wymagania finansowe (które jeszcze i tak uszczupli Ci pseudo pakiet socjalny) to naprawdę masz spore szanse dostać się do drużyny młodych wilków, które gonią za szczurami w ich wyścigu. Powodzenia!

Wtajemniczony

Jaką kwotę sobie wynegocjujesz taką dostaniesz.

pracownik SMC szukajacy lepszej roboty
@Ciekawski 24.11.2015 08:44
Jak rozumiem jesteś pracownikiem SMC od niedawna. Przyjąłeś ofertę pracy z zarobkami grubo poniżej Twoich oczekiwań na rynku, w...

Skoro jesteś tak bardzo zainteresowany to bardzo chętnie opowiem Ci tą fantastyczno-sensacyjną historię. Tak więc, przyjąłem tą pracę, bo, gdyż, ponieważ, mam wybitne zdolności polonistyczne i fantazję, która wręcz działa cuda!. Pewnie nawet umiałbym zarabiać cash nie ruszając się z mojej chatki ulepionej z piernika i lukru. W dodatku praca ta daje mi duże możliwości rozwoju, a szczególnie w obszarze sprzedaży, tylko wybacz mi, bo nie wiem jeszcze czy aby na pewno pneumatyki. Przyznam Ci się również z bólem serca, że chyba zdecydowanie więcej jestem w stanie zarobić na "swoim", więc pewnie założę własną działalność gospodarczą. Ot cała moja historia, jeśli już żeś taki ciekawski!

@pracownik SMC szukajacy lepszej roboty 24.11.2015 21:27

Nie chodziło mi o Twoje dziecięca marzenia pt. "chciałbym mieć własną firmę", ale o odpowiedź dlaczego, gdy na rynku pracodawcy wg. Ciebie obsypują pracowników złotem, Ty przyjąłeś pracę, w której obsypują Cię trocinami.

pracownika SMC szukajacy lepszej roboty

Firma SMC za pieniądze które proponuje może pozwolić sobie jedynie na młodych mało doświadczonych pracowników. Lepsi, którzy znają swoją wartość na rynku pracy KUPOWANI są przez dobre firmy, którym zależy na znajomości rynku. Nikt kto wie, że jest dobry nie pójdzie dziś pracować za pieniądze, które proponuje SMC. I tyle tym temacie.. jesteś młody i szukasz doświadczenia to startuj w innym wypadku daruj sobie!!!

rozbawiony

Na dzisiaj wspaniała firma SMC nadal szuka...Czyżby ogromne pieniądze oferowane przez nią są tak duże, że nikt nie ma portfela by pomieścić wypłatę?Aplikowałem do kilku innych firm na podobne stanowiska i nadal finansowo mną nie zachwiało ale 6 można na rękę dostać lekko, plus uczciwe prowizje. Ciesze się, że jest tu tylu myślących ludzi bo wierzę, że z czasem zachodnie firmy przestaną o nas myśleć w kategoriach wyrobników i taniej siły roboczej. Aha...po kilku wygranych moich rekrutacjach wiem, że stawka to rzecz najbardziej zmienna w całej rozmowie lecz tutaj jak widać rekruter jest podstawionym słupem i równie dobrze mógłbym iść porozmawiać z drzewem gdyby na nim było napisane ile firma oferuje:)

RobRoy

Moim zdaniem firma w porządku. Nie ma większych problemów. A ze są wymagania... Pokażcie, gdzie nie ma...

Amerigo

Jak juz wspomniano wcześniej około 4 netto. Nie ma raczej co liczyć na większa kasę. A roboty dużo...

do dociekliwego

Wyniki na rynku robią ludzie (nie FIRMA), głownie doświadczeni pracownicy, którzy z tego co tu widać pewnie nie za niedługo posiedzą w tej firmie. Jeśli jeszcze nie ma odejść to z cała pewnością będą, a już na pewno ludzie Ci zastanawiają się nad zmianami. Pracodawca dobrze wie, że dziś jest rynek pracownika, a przy tak dużym braku specjalistów, ludzie Ci nie zostaną niezauważeni! "Kupią" ich te firmy, którym zależy na doświadczonych pracownikach znających rynek, którzy szybko zaczną zarabiać na firmę bez konieczności ich "uczenia" (a to średnio min 1rok pracy). Poczekamy, zobaczymy:D obstawiam, że rotacja zacznie się na całego już od najbliższej wiosny:D A wtedy... pewnie i Managerów zaprzęgnie szefostwo do "pracy w terenie", bo nie będzie miał kto "dymać":D Jak się nie ma w głowie, to ma się w... (nie zgadniecie!) Życzę FIRMIE sukcesu, który pewnie powoli się kurczy. Niestety tego nie zapewnią młode leszcze za pół darmo) :D

rozbawiony podwojnie

Nie oszukujmy się piszmy jak jest!!!... może SMC to i lider na runku, ale jeszcze nie PL... płaci gorzej niż handlowcy od przysłowiowego "makaronu" zarabiają np w Maspex'ie (premia to wręcz kpina :D:D:D odnosząc ją do firm tego typu)... Póki dyrektor nie zrozumie, że dziś trzeba płacić za dobrego pracownika to nadal będzie zatrudniał byle co, za możliwie najniższa stawkę łudząc się, że tacy ludzie będą generować mu wzrosty... ma już przykłady że to się nie sprawdza!!!, tylko czy to dotrze do jego oderwanego od rzeczywistości swiata???... miejmy nadzieję, że może w końcu jak odejdzie kilka osób zejdzie na ziemie i zacznie myśleć głową a nie Excel'em:D (papier wszystko przyjmie, a jak nie to bedzie "dziura":D) stawka netto: 50-60% stawki proponowanej przez firmy z branży automatyki premia: wstyd nawet pisać jakie to pieniądze (marchewka dla osła) rozwój: to tylko hasło bez pokrycia, śmiem twierdzić że dla kogoś z doświadczeniem to wręcz uwstecznianie się miła atmosfera: już była.. jest coraz gorzej, zaczął się wyścig szczurów P.S. Jeśli masz doświadczenie nie daj się nabrać, chyba ze szukasz pracy dorywczej:D

inny aplikant

Mnie zaproponowali 900 brutto i wózek mleczarza zamiast samochodu służbowego, zamiast telefonu służbowego kilka drobniaków miesięcznie do automatu, a na moje pytanie o komputer służbowy facet obiecał mi kalkulator z linijki szkolnej jego syna. Na koniec poruszyłem temat karnetu na siłownię i wtedy gość obiecał mi zamontować drążek do podciągania w drzwiach do piwnicznej komórki gdzie planuje wstawić mi biurko. Czy ja kończyłem te wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja żeby tak mnie teraz traktować?

ciekawski

Czesc. Bardzo proszę o informacje na jakim poziomie są zarobki inz. Sprzedaży w SMC. Najlepiej w kwocie netto. Z góry dzieki. Pozdrawiam

aplikant
@ciekawski 12.10.2015 13:30

To co proponują to ok. 4 netto. Z góry wspomniano o braku premii i prowizji. Nie sądzę by stawki były różne bo rekruter wspomniał, że wyższe stawki mają stanowiska kierownicze. Mam nadzieję, że ta odpowiedź będzie pomocna.

Aplikant
@ciekawski 12.10.2015 13:30

Podczas mojego niedawnego spotkania pytali mnie o oczekiwania finansowe i nie proponowali żadnej kwoty.

Rozbawiony

No tu niestety przyznam Ci rację tak więc warto poczekać aż lider stanie się najbardziej zdesperowanym a tu wracamy do punktu wyjścia i wypowiedzi mojej i poprzedników:)

Zorientowany

Najwięcej na rynku płacą nie najlepsi, ale najbardziej zdesperowani. Dlatego, światowy kolego, "lider" nie jest równoznaczne z "płacący najwięcej na rynku".

Rozbawiony

Nikt nie napisal o czasie terazniejszym i o kiepskich handlowcach bo nie nam jest dane kogos obrazac a wpisy sa o tym, ze ci najlepsi odejda do lepiej placacych firm i wowczas opinia lidera na rynku moze byc daleka od prawdy. Nie widzialem tez negatywnego wpisu o prezesie lub go przeoczylem aczkolwiek proponowanie tak niskich stawek jest czyms z czym wszyscy powinni walczyc o ile chcemy lepszego jutra. Nigdy nie dojdziemy do poziomu zachodniego jesli na 10 osob 3 zgodza sie przyjac slabo platna prace a dzieki czemu nadal w oczach kolegow z zachodu bedziemy postrzegani jak tania sila robocza. Mam nadzieje ze jest to tlumaczenie ktore do Ciebie trafia o ile nie jestes jednym z dyrektorow tej firmy:) P.S. Mialem kolegow handlowcow, inzynierow i managerow w Niemczech...nikt ale to nikt z nich nie pracuje za najnizsza krajowa na podstawie. Byc moze mowi sie nam ze w Polsce to duzo ale chyba wszyscy rozumiemy ze nie o to tu chodzi...

Dociekliwy

Jak to jest, że firma, która zatrudnia najsłabszych handlowców za psie pieniądze wykorzystując ich do granic ludzkich możliwości, a do tego jej szef jest sukinkotem tnącym premie, ma spoko atmosferę i jedne z najlepszych wyników na rynku? Koledzy pieniacze, wasze dywagacje nie spinają mi się do kupy.

Zostaw opinię o SMC Industrial Automation Sp.z o - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SMC Industrial Automation Sp.z o