Opinie o DSK PPU SPÓŁKA Z O.O. Gdańsk
Profil nieoficjalny
Profil nieoficjalny
GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...
Filtruj
Sortowanie
Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!
12.01.2023 18:47
Były pracownik
Nowy wpis
12.12.2025 20:10
Były pracownik
Nowy wpis
13.04.2026 06:41
Inne
Wywiadu udzielił/aandrzej
26.09.2023 16:43
Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?
Chciałbym przedstawić moją opinię o pracy w firmie DSK Gdańsk, w latach 2000- 2002. Pracowałem jako cieśla-zbrojarz w Aachen i Naumburgu. Zwróciłem się do firmy o korektę świadectwa pracy z tamtego okresu, ponieważ pracowałem wyłącznie jako zbrojarz - wydawało mi się, że jest to praca w warunkach szkodliwych, jednak przez dopisek "cieśla", ZUS nie uznaje wskazanego okresu pracy jako odbytego w takich warunkach. Firma DSK odmówiła mi natomiast korekty świadectwa pracy. Myślę, że chodzi o pewien szczegół, a mianowicie: jeżeli mówimy o pracy w warunkach szkodliwych, to pracodawca musi odprowadzać 1,5% podatku od kwoty brutto zarobków pracownika na Fundusz Emerytur Pomostowych.
Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało? Napisz, co robiłeś/aś na co dzień w firmie, czym się zajmowałeś/aś?
Zbrojarz. Praca polega na przygotowaniu zbrojenia, mat, prętów zbrojarskich do następnego etapu budowy, czyli betonowania elementów prefabrykowanych. W ten sposób powstają gotowe elementy ścienne i stropowe np. nowych marketów czy domów wielorodzinnych.
Co było powodem zakończenia współpracy z firmą? Czy z pracy zrezygnowałeś/-aś sam, czy zwolniono Cię? Czy jakaś konkretna sytuacja wpłynęła na zakończenie Twojej współpracy z firmą?
Wygaśnięcie dwuletniego kontraktu. W tamtym okresie można było pracować na terenie Niemiec przez okres dwóch lat, a następnie obowiązywała dwuletnia karencja.
Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?
Zarobki w tamtym okresie wynosiły od 2500 do 3000 marek miesięcznie netto przy pracy przez 16 godzin dziennie. To około 400 godzin miesięcznie - tak pracowałem w Aachen.
Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?
Pełne dwa lata.
Jakie dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie mógłbyś/mogłabyś wskazać?
Ta praca miała tylko jeden plus i były nim oferowane zarobki.
Jakie dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie mógłbyś/mogłabyś wskazać?
Te kontrakty są realizowane do dzisiaj przez tę firmę. Jest to niewyobrażalnie ciężka praca fizyczna. Pracodawca oferuje bardzo złe warunki mieszkaniowe - w wynajętym domu przebywało około 10 osób, a do użytku pozostawiona była tylko jedna kuchenka czteropalnikowa, jeden natrysk i jedna łazienka. Pracuje się do 22:00-23:00, a po powrocie trzeba przecież zjeść coś czy wziąć prysznic. Podobnie rano, trzeba wstać bardzo wcześnie i przygotować się do pracy na godzinę 6:00. Być może jest tu ktoś, kto w latach 2000-2002 również pracował w tej firmie i chciałby wymienić się doświadczeniami?
W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?
Myślę, że pracodawcy zależało przede wszystkim na jak największym zysku z naszej pracy, dlatego nie inwestował środków w szkolenia.
Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?
Jedyną miłą chwilą były niedziele, kiedy wspólne oglądaliśmy skoki Adama Małysza i to, jak zwycięża na skoczniach. Nadmienię, że pracowaliśmy w każdą sobotę do godziny 14:00.
Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?
Nie było żadnej pozytywnej relacji. Pracownicy byli po prostu bardzo zmęczeni swoją pracą.
Czy pracodawca wywiązywał się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie było zgodne z ustaleniami?
Pracodawca wywiązywał się z ustaleń.
Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu byłemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?
Jeżeli warunki pracy do dziś są takie same, to współczuję każdej osobie, która tam pracuje. Pracodawcy natomiast współczuję, że musi żyć z myślą, jak ciężką pracę wykonują osoby zatrudnione w jego firmie.
Nowy wpis
01.09.2023 19:13
Były pracownik
22.12.2022 12:00
Inne
10.01.2023 18:30
Pracownik
11.01.2023 20:10
Pracownik
13.08.2020 11:32
Inne
12.01.2023 18:11
Były pracownik
26.02.2019 17:16
Inne
07.07.2021 20:04
Pracownik
12.01.2023 18:08
Były pracownik
05.11.2022 09:19
Były pracownik
07.03.2019 19:23
Inne
11.03.2021 10:15
Były pracownik
09.04.2021 15:16
Kandydat
16.02.2021 06:51
Pracownik
20.01.2021 11:46
Inne
04.12.2020 14:24
Kandydat
04.12.2020 13:39
Kandydat
28.07.2020 12:52
Pracownik
04.02.2020 13:32
Inne
02.02.2020 23:22
Inne
30.07.2019 15:28
Inne
16.11.2019 19:24
Inne
05.12.2019 10:26
Inne
24.07.2019 11:32
Inne
25.07.2019 20:13
Inne
05.08.2019 13:30
Inne
23.07.2019 20:41
Inne
21.11.2018 11:13
Inne
29.11.2018 09:09
Inne
23.07.2019 16:55
Inne
11.03.2019 20:25
Inne
16.07.2019 21:48
Inne
Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w DSK PPU SPÓŁKA Z O.O.?
Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej
12.06.2017 17:17
Inne
22.09.2017 17:00
Inne
16.07.2019 21:42
Inne
12.04.2019 12:09
Inne
07.03.2019 19:15
Inne
26.02.2019 10:04
Inne
27.02.2019 11:25
Inne
25.02.2019 19:40
Inne
26.02.2019 08:08
Inne
24.02.2019 19:05
Inne
25.02.2019 15:35
Inne
24.02.2019 20:53
Inne
25.02.2019 15:31
Inne
31.01.2018 10:00
Inne
31.01.2018 10:28
Inne
20.01.2019 12:00
Inne
10.12.2017 13:17
Inne
29.01.2018 15:49
Inne
05.10.2018 22:16
Inne
08.03.2018 18:50
Inne
18.02.2018 18:10
Inne
10.10.2017 20:38
Inne
30.01.2018 13:47
Inne
30.01.2018 15:02
Inne
28.01.2018 18:11
Inne
29.01.2018 17:37
Inne
30.01.2018 13:55
Inne
26.11.2017 07:33
Inne
14.12.2017 21:00
Inne
29.01.2018 15:37
Inne
02.11.2017 19:16
Inne
03.11.2017 10:04
Inne
29.09.2017 11:35
Inne
14.06.2015 05:38
Inne
25.09.2017 20:07
Inne
25.09.2017 20:15
Inne
25.09.2017 16:43
Inne
19.09.2017 19:24
Inne
18.09.2017 11:17
Inne
22.09.2017 20:30
Inne
23.09.2017 15:36
Inne